Balesetek
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#34057
sajnos annyira primitívek szerencsétlenek,hogy ezt egy mókának fogják fel ahogy látom......."öröm" látni,hogy a föld lakosságának 2/3-a ennyi agyi kapacitással rendelkezik....max szaporodni képesek meg rizst kapálni
#34056
Ott ez a mindennapos
#34055
holy shit
az utasok miért nem lincselik meg?
Utoljára szerkesztette: nordan, 2018.12.26. 16:13:02
az utasok miért nem lincselik meg?
Utoljára szerkesztette: nordan, 2018.12.26. 16:13:02
#34054
Ha azt mondjátok az oroszokra, hogy köcsög módon vezetnek, akkor még nem láttatok Indonéz videókat
#34053
Karácsonyi koccanás, két halott, két súlyos sérült a 83-ason a halálkanyarban. Az a 60-as tábla nem véletlenül lett oda kirakva, de még mindig vannak akik száguldoznak.
https://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/tragedia_a_83-ason_gyor_kozeleben_ketten_meghaltak_a_balesetben_kritikus_allapotban_a_20_eves_lany_-_fotok/2583605/
https://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/tragedia_a_83-ason_gyor_kozeleben_ketten_meghaltak_a_balesetben_kritikus_allapotban_a_20_eves_lany_-_fotok/2583605/
★★★★★
kiszámolni se lehetett volna szebben.
Metallica. Csakis. Amig ki nem halnak. Easyrider öcsém, easyrider!
De persze azt nem írják, hogy mi a fakkot csinált a gyíkarc, hogy fékezés nélkül letért az úttestről! <#idiota>#idiota>
#34047
Sértetlenül megúszta...
https://ujszo.com/panorama/video-akciofilmeket-megszegyenito-autobaleset-pozsonyban
https://ujszo.com/panorama/video-akciofilmeket-megszegyenito-autobaleset-pozsonyban
★★★★★
#34043
ezek mennyivel mentek basszus? 300-al?
Hát, mire ezt kiválogatják és szétszedegetik egy darabig eltart majd.
" Az integrált pluralista szocializmusban az alternatív demokrácia objektív frekventáltsága stagnált "
http://epica.nl
#34040
Ez sem sűrűn használja a tükrét.
"Az elsődleges információk szerint a járműveknek nem volt utasa, és a balesetet szabálytalan előzés okozta. "
index
index
#34036
mennyivel mentek ezek baszki! Kanyar előtt, hidegben..........no comment
#34031
#34030
megelőztem volna, megállítom és eldobom a slusszkulcsát az erdőbe
Mint az orosz videokban a fekezesnel kereszbe allo autok: valszeg hulyere kopott fekek, a "jominosegu" utak miatt hulladek lengescsillapitok es gumik.
Azert ez mar buncselekmeny kategoria. Ha eppen Suzuki jon szembe kinyirja oket, ha kamion, akkor meg o hal meg😉
AP-1073: Benne van a korábbi korlátra felfutós, kamion kigyulladós baleset egy másik, közelebbi kameraszögből (3:38-tól).
#34021
egyszinten vannak azzal a drogos cigóval aki a régi 7-es BMW-vel 150-el száguldozott Érden belül és megölte azt a bácsit majd a rokonok még az anyjukba is elküldték halálában,mert úgyis élt már eleget.........
Per Aspera Ad Inferi.
#34017
Jó, hagyd már abba, elhisszük hogy igazad van, de kezd unalmas lenni. Posztolj relevánsat és písz.
Megint én tévedtem, nem baj, megesik az emberrel😊
ui.: nordan #34014-es kommentjét kifogásolhatod, kijavíthatod helyettem, (most csak szigorúan a fizika szemszögéből😊
Utoljára szerkesztette: eksy, 2018.12.06. 17:40:46
ui.: nordan #34014-es kommentjét kifogásolhatod, kijavíthatod helyettem, (most csak szigorúan a fizika szemszögéből😊
Utoljára szerkesztette: eksy, 2018.12.06. 17:40:46
"...és...szerintem...bizony."
#34014
én nem vagyok szakértő,de ránézésre megmondtam,hogy kurvanehéz az a bulldózer annak a darunak olyan mélyről felhozni.....
mellesleg aszfaltoznak a szomszéd utcában és a MÉRNÖK! egy tervrajzzal mászkál és mutogatja az aszfaltozó gép vezetőjének.....khm khm pedig semmi komoly egy lakótelepen egy mellékutata aszfaltoznak és drmérnökúr mégis pozicionálja az aszfaltozógép sofőrjét 😛 jól kibeszéltük sztem 😄
mellesleg aszfaltoznak a szomszéd utcában és a MÉRNÖK! egy tervrajzzal mászkál és mutogatja az aszfaltozó gép vezetőjének.....khm khm pedig semmi komoly egy lakótelepen egy mellékutata aszfaltoznak és drmérnökúr mégis pozicionálja az aszfaltozógép sofőrjét 😛 jól kibeszéltük sztem 😄
bár ez kemény dió, remélem a személyautós túlélte a balesetet.
Metallica. Csakis. Amig ki nem halnak. Easyrider öcsém, easyrider!
Hozzáértő ember kommentje az eset kapcsán. Gyakorlatilag ugyanezt mondtam...
Hát igen,halmozottan hátrányos a helyzet.
A darus hibája,alap,ökölszabály,hogy a láncossal mindig a felső váz párhuzamos az alsóval(a lánctalppal),mivel az alsó váz mindig hosszabb,mint szélesebb,ezért oldalra kifordulva hamarabb eldől a gép,mint hosszában.Ez a terhelés nem 65%-os volt,hanem 95%,kb.
Az igaz,hogy beakadt a dózer kanala a falból kiálló vasba,de csak egy másodpercre,utána ki is csúszott,csak már későn,mivel a daru határterhelésen volt,az a kis megakadás elég volt,hogy kibillentse a darut,de van ott még valami,ugye már eleve a tökfej kb 40°-ban kifordulva kezdett emelni,ami eleve csökkenti a teherbírást,viszont ez a masina jó 40 éves lehet,(a járó láncot hajtó kisebb láncból látható,a hetvenes években már kezdtek áttérni a hidrosztatikus hajtásra,abból tudom)így sanszosan a torony fordító rendszer fékje sem automata még,esetleg levegősek a kuplungok,fékek,amiben van egy/fél másodperc késés,vagy szarul működött/volt beállítva,mert ahogy megakadt a vasban a teher,az kifordította még pár fokot a felső vázat,és akkor kezdet el átbillenni a súlypont,onnantól már csak kapaszkodni kellet/lehetett,becsukni a szemét,és várni a csörömpölést.
Szóval csak a lánccal párhuzamosan emelünk,amikor a határterheléshez ennyire közel vagyunk,akkor egy próba emeléssel kezdünk,megmozgatjuk a gépet,hogy érezzük elbírja e majd félúton is,ugye itt rögtön nyilvánvaló kellett legyen,hogy ha kiemeli is,nem fog tudni vele oldalra kifordulni,hogy letegye,annyira a határon van,csak tolatva maga elé le engedni,és a próba emelésnél látszódott volna,hogy nagyon kikönnyül a daru hátulja,kizárt,hogy kifordultam volna 1 fokot is.
Ha én lettem volna a művezető,még a dózeresnek összetéptem volna a jogsiját,mert nem húzta be a rögzítőféket,láthatóan gurult a dózer a landolás után,vagyis a kiemelés után,le engedéskor is elkezdhetett volna elgurulni,ami szintén el ránthatja a darut,vagy kiakad a kötés,és visszagurul a gödörbe,vagy átgurul pár gyors reagálású lapátoson(is),eközben.
Nagyjából ennyi.
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.12.06. 14:23:02
Hát igen,halmozottan hátrányos a helyzet.
A darus hibája,alap,ökölszabály,hogy a láncossal mindig a felső váz párhuzamos az alsóval(a lánctalppal),mivel az alsó váz mindig hosszabb,mint szélesebb,ezért oldalra kifordulva hamarabb eldől a gép,mint hosszában.Ez a terhelés nem 65%-os volt,hanem 95%,kb.
Az igaz,hogy beakadt a dózer kanala a falból kiálló vasba,de csak egy másodpercre,utána ki is csúszott,csak már későn,mivel a daru határterhelésen volt,az a kis megakadás elég volt,hogy kibillentse a darut,de van ott még valami,ugye már eleve a tökfej kb 40°-ban kifordulva kezdett emelni,ami eleve csökkenti a teherbírást,viszont ez a masina jó 40 éves lehet,(a járó láncot hajtó kisebb láncból látható,a hetvenes években már kezdtek áttérni a hidrosztatikus hajtásra,abból tudom)így sanszosan a torony fordító rendszer fékje sem automata még,esetleg levegősek a kuplungok,fékek,amiben van egy/fél másodperc késés,vagy szarul működött/volt beállítva,mert ahogy megakadt a vasban a teher,az kifordította még pár fokot a felső vázat,és akkor kezdet el átbillenni a súlypont,onnantól már csak kapaszkodni kellet/lehetett,becsukni a szemét,és várni a csörömpölést.
Szóval csak a lánccal párhuzamosan emelünk,amikor a határterheléshez ennyire közel vagyunk,akkor egy próba emeléssel kezdünk,megmozgatjuk a gépet,hogy érezzük elbírja e majd félúton is,ugye itt rögtön nyilvánvaló kellett legyen,hogy ha kiemeli is,nem fog tudni vele oldalra kifordulni,hogy letegye,annyira a határon van,csak tolatva maga elé le engedni,és a próba emelésnél látszódott volna,hogy nagyon kikönnyül a daru hátulja,kizárt,hogy kifordultam volna 1 fokot is.
Ha én lettem volna a művezető,még a dózeresnek összetéptem volna a jogsiját,mert nem húzta be a rögzítőféket,láthatóan gurult a dózer a landolás után,vagyis a kiemelés után,le engedéskor is elkezdhetett volna elgurulni,ami szintén el ránthatja a darut,vagy kiakad a kötés,és visszagurul a gödörbe,vagy átgurul pár gyors reagálású lapátoson(is),eközben.
Nagyjából ennyi.
Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.12.06. 14:23:02
A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. Intel Core i5-4690K 3.5GHz, GTX 960 4GB, 16 GB DDR3 1600 MHz https://htka.hu/author/molnibalage/
#34010
#34008
<#eljen>#eljen>



