Balesetek

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Alien69
#34567
Voltam vezetéstechnikain, igaz, lassú céges kocsival. Nem ér semmit se ilyenre... Sőt, van egy olyan sejtésem, hogy még erőteljesebben száguldozna az illető. Bár, a franc tudja. Érdekes volt, hogy lejtős útszakasz volt, vizezett műgyanta, belépő sebesség 45-50 között, és 70 méter után semmit se lassultam, csak ott, ahol elfogyott a vizezett gyanta.... <#ijedt> Talán, annyit megtanulnának, hogy vagy fékez, vagy kormányoz. Lehet, itt is segíthetett volna, és kanyar előtt lassít...<#idiota> Szerintem, ezt nem értik meg.

Sippie
#34566
valahogy így kéne az összesnek.
Tinman
#34565
Igen... még úgy fest Musk sem képes megérteni, hogy okkal vannak gyűrődési zónák. Jópofa látni, hogy szinte lepattan a Tesla oldala a fémoszlopról, de ezt még mérés nélkül is sejti az értelmesebbje, hogy vajon mi történik ilyen durva lassulásnál az emberi testtel, amikor csak ilyen részleges erőhatás elnyelődésről beszélhetünk a karosszérián.

Én a Volvoban szeretnék ülni egy ilyen ütközéskor (Volvo tulaj is vagyok :-)... amúgy inkább törjem a csípőm össze, mint a nyakam ketté. Na nem mintha úgy tűnne a Volvoban, hogy a csípő törik... persze lehet.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

ximix
#34564
Ha már szóba került a hirtelen lassulás
Tinman
#34563
Te is voltál fiatal igen... akkor most gondolj vissza arra, amikor gyorshajtottál. Tényleg bíztál abban, hogy megvéd a karosszéria, amikor már akkor is 100%, hogy nagyon is tisztában voltál vele, hogy már 60-as frontálisnál is akár meghalhatsz?

Nyilván a kocsi sokat véd, sokat elnyel, de hiába akár egy 50 milliás autó, akkor is a fizikát nem lehet meg... megszabni.

Néha nem maga a roncsolódó autó öli meg a delikvenst, hanem a hirtelen lassulás!

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

ximix
#34562
Ez eddig oké, az indíték logikus, én is voltam fiatal, de általánosságban senki nem akarja feldobni a pacskert menőzés közben.
Ezért gondoltam, hogy talán tévesen bíznak a szerkezetben, hogy menőzés közben ha "elesnek" majd a kocsi megvéd...
ximix
#34561
rtl hírek link

Tippre itt történt link

A gumi és felni nem tudom mennyire játszhatott szerepet a balesetben, szemre mintha a fekete felni szélesebb volna..
Tinman
#34560
Ezt nagyon rosszul látod.

Nem azért mennek 180-al, mert abban bíznak, hogy megvédi majd őket a karosszéria. Azért mennek annyival mert:

1. Kisebbségi komplexusukat ilyenkor élik ki.
2. Menőzni akarnak vele, holott ez sosem volt és nem is lesz menő.
3. Felébred bennük a versenyszellem és tévesen a közutat gondolják versenypályának... komoly gond, hogy erre random partnert is találnak.

Semmit nem ér egy vezetéstechnikai tréning egy 20 éves kölyöknek, aki most vette meg álmai autóját. Semmit. Az első lazább napján padlóig fogja nyomni a gázt, majd "x" eséllyel bekerül a hírekbe.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

ximix
#34559
Az oszlop ha jól látom egybe van...

forrás police hu

Szerintem nem ártana, ha pár órás vezetéstechnikai tréninget megcsinálnia minden friss jogsis,
plusz elmagyarázni nekik, hogy az autó az nem egy tank.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A törésteszten kb. 70km/h-val mennek félátfedésben egy álló tárgynak ez való életben egy fa, ház sarka, parkoló jármű...ect, ugyan ez 35-35km/h, ha mindketten mozognak egymással szemben.

Tehet badarság azt hinni, hogy 180km/h-nál megvéd majd a kaszni ütközéskor.

Max ha az oszlop nem lett volna és van elég hely a lassulásra talán, de amíg oszlopok, fák, korlátok és egyéb tárgyak, közművek szegélyeik az utak mentét ez igen hiú ábránd.
Alexease
#34558
Legalabb EZ nem olt meg senkit. Az oszlopert kar.
RatBaG
#34556

Per Aspera Ad Inferi.

#34555
Darwin....................nézz körül vagy meghalsz.............egyszerű
Freedom88
#34554
Ha megnézed a Blikk képeit, pont ott van egy bicikli út ami keresztezi a villamos pályáját. Aztán jött a csattanás.

T.T.

#34552
Nem! Hogy élték túl???

#34551
Videó is van róla:

★★★★★

Alexease
#34550
Rolleres az autopalyan, ejszaka😄
https://indavideo.hu/video/Rolleres_az_autopalyan
Alexease
#34549
Ez is "jol sikerult". "tisztázatlan körülmények között": nem nehez kitalalni, mi lehetett az oka.
https://index.hu/belfold/2019/08/16/budapest_baleset_vaci_ut/

#34548
ezt hogyan hozták össze????
desigo
#34547
"Frontálisan összeütközött két kamion csütörtök délután Bács-Kiskun megyében, az 52-es főút Kecskemét és Fülöpszállás közötti szakaszán"

RatBaG
#34546

Per Aspera Ad Inferi.

Alien69
#34545
Annak ellenére, hogy fenntartom, amit írtam, van olyan kollégám, akinek bmwje van. Ültem mellette céges autóban, és biza, 50 fölé nem ment. A privát autójával se! Ettől még ugye sajna nem ez a jellemző ezen márka vezetőinél.....<#idiota>

ximix
#34544
sorler
#34543
SimaSuna
#34541
BMW-m van. A sztereotípiák elleni csoportba tartozom.
Indexelek, betartom a sebesség határokat, átengedem a gyalogost, elsőbbséget adok, sőt gyakran le is mondok róla.
Ha látok valamit az út szélén megállok és rákérdezek, hogy segíthetek-e.
25 éves a kocsim, karbantartom, ápolom, javítgatom. Nem 2000-ért tankolom és nem paraszt módjára állok a parkolóba.
A roki parkolóra allergiás vagyok, így oda megyek szólni annak is aki jogtalanul használja Legyen az üzletasszony vagy Kojak roma verziója.
z0ty4
#34540
csávó hogy eldobta a talicskát <#nevetes1>

ASRock H570 Phantom Gaming 4 \ i5-10600K \ 64gb DDR4 \RTX 3070

Alien69
#34539
Ok, de ez amúgy hülyeség, mert a túlsúlyos emberek amúgy minden más márkát sújtanak, mivel a társadalomban is egyre több a túlsúlyos ember. De, az tuti, hogy a BMW-ben korlátozott az irányjelző, és a fék használata! <#idiota>

#34538
eksy
#34537
<#taps>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Tudom miről beszélsz. Én egy szuzukit akartam venni, ezért az autópiac felé tartva elkezdtem figyelni a szuzukisokat és azt vettem észre, hogy minimum minden harmadik sofőr túlsúlyos. Teljesen letaglózott a felismerés, talán én is egy "harmadik" leszek?!
El tudod képzelni milyen csalódott lettem. Hónapok óta bújom az autós oldalakat, ennek eredménye képen döntöttem a szuzuki mellett. Számomra a tökéletes autó, minden elvárásomnak megfelel, ezért az utolsó két hónapban koncentráltan csak szuzukis oldalakat böngésztem, ami megerősített a választásomban, a szuzuki az én autóm. Találtam is egyet, motor, szín, állapot, belsőtér, hifi... minden perfekt, el is indultam érte, erre 20 percre az álmomtól jött a kijózanító pofon, rossz társaságba kerülnék, a túlsúly ugyanis nem csak esztétikai probléma, ami nem is zavarna , de sok egészségügyi kockázatot hordoz magában, amit az akaraterő hiánya, a lustaság és a mértéktelen zabálás okoz, vagy a genetika. Ezt már én sem tudtam bevállalni, hazabuszoztam a gec!be, mindez a rohadt, dagadt szuzukisok miatt. Miért adják el kövéreknek, miért? Miért nincs egy normális autógyár, aki megválogatja a klienseit? Itt tart a világ.
<#falbav>
Utoljára szerkesztette: eksy, 2019.08.11. 08:52:34

"...és...szerintem...bizony."

FrezeR
#34536
Igen, állítólag ráborult a kamion :/

Benel
#34535
assztaku** <#wow2> a videón amikor hátulról mutatják a fekete ignist. szinte egy lap lett 😞
Utoljára szerkesztette: Benel, 2019.08.09. 16:51:34

-Kérek egy sört! -Alkoholmentes jó lesz? -Játékpénz jó lesz?

RatBaG
#34534
Elég erős lett a heti termés:

Per Aspera Ad Inferi.

#34532
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
szörnyű <#conf>

Utoljára szerkesztette: Stockbauer33, 2019.08.08. 18:11:35

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam.

PetruZ
#34531
AP-1198: rögtön az első... :/
Pluskast
#34530
Azért valakik igazán elmondhatnák ezeknek az országoknak, hogy van egy olyan találmány amit úgy hívnak, hogy jelzőlámpa 😄

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

RatBaG
#34528

Per Aspera Ad Inferi.

Alexease
#34527
Ha ketten voltak az autoban...
desigo
#34526
mekkora szerencséjük volt omg
sorler
#34525
sorler
#34524
sorler
#34523
Tuvok
#34522
Azért a csókának fasza reakcióideje volt. <#csodalk>

sorler
#34521
sorler
#34520
sorler
#34519
Tinman
#34518
Nem nagyon jártál te még arra... főleg Szingapúrban nem. Mi vagyunk a harmadik világbeli ország és nem Szingapúr :-D

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.