37056
  • ximix #35035
    Csak tippelek, de ez lehet egy ABS nélküli Yaris volt.
    ABS nélkül, ha nincs topon a fékrendszer, elég necces fékezni egy ilyen domb után, enyhe ívű kanyarban.

    Nem rég pont egy ismerős hölgynek próbáltam elmagyarázni,
    hogy a kanyar előtt az egyenes szakaszon lassítson és ne a kanyarban nyomja a féket,
    tudom az ABS jó dolog , de azért ennyire ne bízza rá magát.

    Az is megérne egy misét, hogy az a nemzedék aki már úgy nő bele ebbe a,
    automata menetstabilizátoros rendszerekbe,
    mennyire tudják reálisan felmérni a valós útviszonyokat.

  • Caliph
    #35034
    meg a reakció sem volt valami gyors hogy gáz van...persze innen a fotelből könnyű,de sztem reagálhatott vna másodpercekkel korábban is
  • Tinman #35033
    Azt a rutintalan kormányrángatós formáját ^^
  • RatBaG #35032
  • RatBaG #35031
  • Alien69
    #35030
    Szerencsére, nincs igazad! A tükör használat, meg hasonlóak NEM az évekhez köthetőek... Legalábbis, nálam tuti nem. Használom rendszeresen, mint pl az irányjelzőt. Néha-néha még lakott területen belül is dudálok, ha pl kikerülök valakit, és nem hóttzicher, hogy figyel az illető, vagy, bizonytalan vagyok szándékában stb. Aki előzni próbált, az tutiköcsög vótt. Normál ember nem kezd előzésbe ilyen helyen... de ha bele is kezd, már rakja is helyre egyből az agyát, és megy vissza a másik mögé, és kussol, esetleg sűrűn bocsánatért esedezik...
  • PetruZ
    #35029
    Arra tippelek, hogy a videó elején is látott parkoló tréler társa volt ott, csak a köztes utcát benézték, vagy nem figyeltek oda. A videó alatt azt írták, hogy fűnyírók voltak a trélereken, szóval a cég leparkolt, az elsőt kibójázták, legördültek a fűnyírókkal és mentek a dolgukra. Azért a figura is simán észrevehette volna, hogy ott van előtte...
  • Tinman #35028
    De a trailer ott parkolt, vagy mi a rákot keresett ott? Nem kellett volna valami háromszög/vészvillogó, ha már ott alszik?
  • Tuvok #35027
    Az a kúrva telefon mindég
  • RatBaG #35026
  • RatBaG #35025
  • ximix #35024
    Az átlagsofőrök tükör használata szerintem erősen hagy kivetnivalót az évek múlásával, fölég ha csak helyben autóznak.
    A tolatásról meg ne is beszéljünk.
    "A tekintet körbejár"-t kb 1év után elfelejtik, ha valaki mellettük ül, akkor megy trécs és még annyira sem figyelnek.
    Felénk itt magyarban a dudálás az "főbenjáró bűn", pedig lakot területen kívül az előzés megkezdésénél lehet dudával figyelmeztetni az előttünk haladót, valószínűleg pont a hasonló helyzet elkerülése miatt.
  • Caliph
    #35023
    sztem észre se vette a passat hogy előzni akarják,egyszerűen kiértek a faluból megszűnt az 50es korlát és gyorsított mindenki 90 felé,a kéknek meg elfogyott az erő úgy hogy az előzött autó is gyorsított...számítani kell rá,hogy ha megszűnik egy sebesség korlátozás,az előtted lévő autó biza gyorsítani fog és nem biztos hogy azért hogy megszivasson
    sőt a videó elején 40es korlát van a táblán,a kereszteződés feloldotta a kanyarban meg falu vége tábla oldotta az 50et

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2020.02.18. 10:40:06
  • Tinman #35021
    Nehéz egyértelműen megállapítani a videó rossz minősége miatt, hogy az előzött ezüst színű autó fékezett-e, vagyis segítette-e az előzést. Nekem erős a gyanúm, hogy NEM, sőt jött a szokásos "megszívatlak köcsög" effekt, amiből nekem is kijut hetente egy, nevezetesen nem, hogy fékez, hanem gázt ad, ergo nem segíti kicsit sem az előzést, helyette durván betart.

    Szerintem már csak azért se fékezett a rohadék, mert a kék autós amikor majdnem nekimegy a szembejövőnek, akkor az fékez és nála jól látszik a féklámpa felvillanása! Közben az ezüst színű autósnak akkor se és előtte se!

    Utána még 1x majdnem befigyel a frontális, a sofőr egyértelműen pánikba eshetett már, amikor jobbra visszasorolt, kissé túlhúzta a kormányt.
  • n003
    #35020
    van erre értelmes magyarázat?
  • Caliph
    #35019
    tesómék passatja 4xre van összetörve: 1 kutya,a többi három nem az ő hibájuk. most jött vissza a karosszériástól múlt héten,ma este jött a kutya...lökhárító tört,a dög meg elszaladt kitudjamerre
  • Alien69
    #35018
    De amúgy, van, amikor verik is...

    Utoljára szerkesztette: Alien69, 2020.02.17. 17:55:44
  • Alien69
    #35017
    Szerintem semmi kivetnivaló nincs benne, kivéve, hogy Ő se vezet rendesen, mindig szabályosan... Ez a baj... De, ilyet itthon is lehetne csinálni, csak, egy idő után egy biztosító társaság se kötne szerződést velem. Hetente legalább 2x lenne kocc, és 2 hetente nagyobb csatt, úgy, hogy én tuti vétlennek mondhatnám magamat, hiszen, a kresz nem kötelez, hogy köcsögöket kellene beengedjek magam elé...
  • Alien69
    #35016
    Itt is, sajnálom az oszlopot... Mert, hogy az se 50-l ment az oszlopnak, az is igaz. Most, hogy 160-t mutat az óra, az még ha felezzük, akkor is kiba... sokkk. Főleg, hogy kanyarodni akart, vagy, kiegyenesíteni a kanyart, mindegy. De, hihető az óra, csak mégis hihetetlen. Ha túl élte, kár érte, már, hogy az, hogy túlélte. Nem kéne...
  • Sippie
    #35015
    durva a csávó, de így idő után nem veszik őt elő, hogy meg se próbálja elkerülni a balesetet? Már ahol tehetné persze.
  • nordan
    #35014
    hát bazdmeg :((((((((((
  • desigo
    #35013
    Szerencsétlen kicsi lányok :(
    RIP
  • ximix #35012
    Vonat és autó ütközött Kecskemétnél
    hirado.hu link
    A személykocsiban hárman utaztak, a járműben egy 62 éves asszony és unokái, egy 8 és egy 11 éves kislány is tartózkodott, ők olyan súlyos sérüléseket szenvedtek, hogy azonnal életüket vesztették.
  • ximix #35011
    Katasztrófavédelem Facebook videó link
  • desigo
    #35010
    Éjszaka Váci úton















    Utoljára szerkesztette: desigo, 2020.02.16. 09:41:48
  • Petike125
    #35009
    úúúú nagyon király vagy, köszönöm szépen! :D nagyon örülök, hogy meglett :)
  • Tinman #35008
    #35002
  • veszettróka
    #35006
    Az az, és itt is van az említett körforgalmas videója : https://www.youtube.com/watch?v=bz0gxGgfvmw
  • veszettróka
    #35005
    Sziasztok! Keresek egy orosz dashcam-es youtube csatornát, de sajnos nem találom. A fickó többnyire saját videókat rakott fel és egy SUV-ja, vagy pickupja volt, illetve, ha jól emlékszem, akkor sötét színű (talán zöld). A kép valamelyik sarkában ott volt vízjellel a neve is azt hiszem. ... Olyan videói voltak, amiken ő szabályosan közlekedik és ha valaki pl. be akart pofátlankodni szabálytalanul elé, annak szándékosan, lassítás nélkül nekiment.

    Ez tuti a Санитар Леса lesz :)

    Utoljára szerkesztette: veszettróka, 2020.02.14. 02:14:56
  • nordan
    #35004
    első.............nemár basszameg!!!!!! :(((((7
  • ximix #35003
  • ximix #35002
  • Petike125
    #35001
    Sziasztok! Keresek egy orosz dashcam-es youtube csatornát, de sajnos nem találom.
    A fickó többnyire saját videókat rakott fel és egy SUV-ja, vagy pickupja volt, illetve, ha jól emlékszem, akkor sötét színű (talán zöld). A kép valamelyik sarkában ott volt vízjellel a neve is azt hiszem.
    Olyan videói voltak, amiken ő szabályosan közlekedik és ha valaki pl. be akart pofátlankodni szabálytalanul elé, annak szándékosan, lassítás nélkül nekiment. Aki büntetőfékezett, annak szintén nekiment. Volt egy olyan is, hogy egy körforgalomból szabálytalanul ki akart hajtani egy (talán fehér) Dacia (talán Logan), és úgy belement ez a fickó, hogy fel is borította a Daciat.
    Ha esetleg valaki ráismer erre, akkor meg tudna osztani velem egy linket? Az is lehet, hogy itt láttam először, de ennek már vagy két éve.
  • Tuvok #35000
    "Naberezsnye Chelny (város). Részeg társaság próbált elmenekülni a rendőrség elől. A letartóztatás után a rendőrség a kamera flash-kártyát lefoglalta rajta a felvétellel."
    Ennyi.
  • Caliph
    #34999
    a végén mi történt? valaki fordít? :D
  • Tuvok #34998
    Aztamocskoseget, rögtön az első

  • FrezeR
    #34997
    Tragikus frontális karambol a 6-oson: két fiatal halt meg a balesetben

  • SimaSuna #34996
    Mad Max-nek rendben volt a kocsija. Ha a stílusra gondol sincs köze hozzá :D
  • Tuvok #34995
    Kolompár Leonszió a Cinka Panna utcából ?
  • RatBaG #34994
    https://index.hu/mindekozben/poszt/2020/02/06/mad_max_az_m7-es_autopalyan/