Balesetek
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#34517
ilyen harmadik világbeli országokat ne hozzunk már példának....
Szingapúrban, Hong Kong-ban, talán Tajvanon is ez a helyzet. Kipróbálták mindkettőt, az embertömeg feltorlódása sokkal kisebb káoszt okozott, mint az autóké, amiből percek alatt több ezer jött össze és teljesen beállt a forgalom. Nem rég azt olvastam, hogy ahol csak lehet felül és aluljárókkal próbálják megoldani, de így is elég tarthatatlan a helyzet.
Ez meg mukodhetne is olyan helyen, ahol van fel-egy perc szunet ket autosor kozott. De ahol non-stop forgalom van, ott akkor "fel is szedhetnek" a zebrat, sose mennenek at😄
#34514
valaki ezt egyszer felvetette,hogy a gyalogosoknak egyszerűbb lenne megállni mint egy gépjárműnek....és ugye az erőviszonyokból adódóan biztonságosabb is lenne ha fordítva működne a rendszer......
mondom ezt úgy ,hogy én azért megállok autósként
mondom ezt úgy ,hogy én azért megállok autósként
Pedig, ha szigorúan nézzük, meg kellene változtatni a törvényeket! A gyalogosoknak kuss van, és kész. Az autós ha megáll, ugye jelentősen növekszik a káros anyag kibocsájtás. Tehát, ne kelljen megállni a zebránál, ennyi. <#idiota>#idiota>
#34511
gyönyörű.....darwin award
#34509
teljesen mindegy te halsz meg nem az autós szóval nézz szét ,mert meghalsz.....nincs mit magyarázni ezen
De azert az autos is lathatna, hogy ha szemben lassitanak es megallnak, akkor tortenes lesz a zebran😊
Persze hulye a gyalogos is (nem futkosunk es nem biciklizunk zebran, korbenezunk), de az autosnak megis papirja van rola hogy kozlekedjen, gyorsabb es erosebb, a zebran (akarmilyen hulye a gyalogos) mindig hatranyban van; vagyis nem artana legalabb ott jobban sasolni.
A Gellert hegy alatt (Erzsebet hiddal szemben) van egy zebra, szinte hetente latok rafutasos balesetet (helszineles, 2-4 auto) a zebra elott. Pedig naponta csak egyszer jarok arra, fel percnyi ido. Ki tudja mi van a nap tobbi reszeben😊 Szinte mindig meg kell allni (soka turista), es rendszeresen mennek el mellettem, at a zebra, amig jonnek a gyalogosok.
A makom hogy motorral vagyok, igy a zebra elott mindig bemegyek a busz savba es ott allok meg, igy kisebb a lehetose, hogy hatulrol telibevernek😄
Persze hulye a gyalogos is (nem futkosunk es nem biciklizunk zebran, korbenezunk), de az autosnak megis papirja van rola hogy kozlekedjen, gyorsabb es erosebb, a zebran (akarmilyen hulye a gyalogos) mindig hatranyban van; vagyis nem artana legalabb ott jobban sasolni.
A Gellert hegy alatt (Erzsebet hiddal szemben) van egy zebra, szinte hetente latok rafutasos balesetet (helszineles, 2-4 auto) a zebra elott. Pedig naponta csak egyszer jarok arra, fel percnyi ido. Ki tudja mi van a nap tobbi reszeben😊 Szinte mindig meg kell allni (soka turista), es rendszeresen mennek el mellettem, at a zebra, amig jonnek a gyalogosok.
A makom hogy motorral vagyok, igy a zebra elott mindig bemegyek a busz savba es ott allok meg, igy kisebb a lehetose, hogy hatulrol telibevernek😄
#34507
6:35 nél pedig az Y meg Z generáció mintapéldányai a zebránál....hányszor kell könyörögni,hogy hiába van faszom elsőbbséged NÉZZ SZÉT MERT MEGHALSZ!
Tegnap (péntek) kaptam egy e-mailt. Anno, kb 1 évvel ezelőtt (ha jól emlékszem) volt valami Mini Morris-os nyeremény játék. Ki kellett tölteni, és az egyik válasz, mikor tervezi autó vásárlását, 1 évet jelöltem be. Erre tegnap érkezett egy levél.
BMW Ügyfélkapcsolati központ megkeresett, mert telefonon nem értek utol (mindegy, miért nem vettem fel a telót). <#idiota>#idiota> A lényeg ugye, hogy próbálkoznak. <#ravasz1>#ravasz1>
De, mit hoz Isten Sors, stb (Allah, Jehova, és minden hasonló valami, ami okozhat ilyet). Tegnap volt egy zivatar, a 15. kerületben ért el. Éppen át hajtottam a Csömöri úti felüljárón, Drégelyvár utca felől, a 14. kerület felé. (Csömöri felüljáró ). Lefele a felüljáróról lassítani kezdtem, mert lámpás kereszteződéshez közelítettem, és jól látszott, hogy piros, ráadásul, jópár autó ugye állt előtte. Korán kezdtem a manővert, hiszen nem régen kezdett el szakadni, tutira jobban csúszik még, eleinte, ugyebár. Tehát lassítok folyamatosan (pedig relative, messze volt az előttem lévő autó), a mögöttem lévő Suzikis is hasonlóan cselekszik. Szépen begurulunk a sor végére. Nézek a tükörbe, majd hallok fék csikorgást. Egy Kia húzódik ki balra fele, majd csattt, és persze, én is bekapom. De, az előttem lévőt megvédtem, tapostam a fékre erősen. No, mi is jött belénk? Egy BMW-s WAZZE! <#gun>#gun> Megtolta a Kia-st, aki ugye a Suzukis-t, aki meg nekem jött. <#taps>#taps> pikantéria, hogy a BMW-s még arrébb beengedte maga elé a Kia-st... <#miaz>#miaz> Nehéz higgadtan ugye a BMW-st hibáztatni maradéktalanul, hiszen, beengedett egy autót maga elé?!?! Értitek? <#vigyor2>#vigyor2> Csak ugye, miért íly béna, hogy megtol 3 autót, a franc tudja. De most mi a franc motiválhatna engem, hogy BMW-t vegyek, még ha lenne is egy buznyákom is autó vásárlásra? <#kuss>#kuss>
Utoljára szerkesztette: Alien69, 2019.07.27. 22:27:03
BMW Ügyfélkapcsolati központ megkeresett, mert telefonon nem értek utol (mindegy, miért nem vettem fel a telót). <#idiota>#idiota> A lényeg ugye, hogy próbálkoznak. <#ravasz1>#ravasz1>
De, mit hoz Isten Sors, stb (Allah, Jehova, és minden hasonló valami, ami okozhat ilyet). Tegnap volt egy zivatar, a 15. kerületben ért el. Éppen át hajtottam a Csömöri úti felüljárón, Drégelyvár utca felől, a 14. kerület felé. (Csömöri felüljáró ). Lefele a felüljáróról lassítani kezdtem, mert lámpás kereszteződéshez közelítettem, és jól látszott, hogy piros, ráadásul, jópár autó ugye állt előtte. Korán kezdtem a manővert, hiszen nem régen kezdett el szakadni, tutira jobban csúszik még, eleinte, ugyebár. Tehát lassítok folyamatosan (pedig relative, messze volt az előttem lévő autó), a mögöttem lévő Suzikis is hasonlóan cselekszik. Szépen begurulunk a sor végére. Nézek a tükörbe, majd hallok fék csikorgást. Egy Kia húzódik ki balra fele, majd csattt, és persze, én is bekapom. De, az előttem lévőt megvédtem, tapostam a fékre erősen. No, mi is jött belénk? Egy BMW-s WAZZE! <#gun>#gun> Megtolta a Kia-st, aki ugye a Suzukis-t, aki meg nekem jött. <#taps>#taps> pikantéria, hogy a BMW-s még arrébb beengedte maga elé a Kia-st... <#miaz>#miaz> Nehéz higgadtan ugye a BMW-st hibáztatni maradéktalanul, hiszen, beengedett egy autót maga elé?!?! Értitek? <#vigyor2>#vigyor2> Csak ugye, miért íly béna, hogy megtol 3 autót, a franc tudja. De most mi a franc motiválhatna engem, hogy BMW-t vegyek, még ha lenne is egy buznyákom is autó vásárlásra? <#kuss>#kuss>
Utoljára szerkesztette: Alien69, 2019.07.27. 22:27:03
Gondoltam, megemlitem, ugy nehezebb szabalytalankodni😄 Persze, lehet allva is, lasd busz savban vagy jardan parkolo BMW-k es hasnlo, de az eppen nem szerepel a videoban😛
Mar korabban terveztem, bemikrofonozom magam, es kozlekedve bemondogatom amit szabalytalansagot latok: gyalogos, biciklis/rolleres, motors, autos, "BMW-s" [altalanos premium autos faszkalap), White-VAN-Man; aztan nap vegen osszeszamolom😄
De erzesre ket elso helyezett van, a sor ket vegerol: a nagykepu, masok veszelyezteteseben a premium autosok; es a Darwin-dijas biciklis/rolleres/gyalogos.
De osszessegen minden reszt egyelonek mondanek, mindenbol hasonlo mennyisegu hulye van az utakon😄DDD
Mar korabban terveztem, bemikrofonozom magam, es kozlekedve bemondogatom amit szabalytalansagot latok: gyalogos, biciklis/rolleres, motors, autos, "BMW-s" [altalanos premium autos faszkalap), White-VAN-Man; aztan nap vegen osszeszamolom😄
De erzesre ket elso helyezett van, a sor ket vegerol: a nagykepu, masok veszelyezteteseben a premium autosok; es a Darwin-dijas biciklis/rolleres/gyalogos.
De osszessegen minden reszt egyelonek mondanek, mindenbol hasonlo mennyisegu hulye van az utakon😄DDD
#34501
nem mondod!
#34498
6 motorosból csak 6 szabálytalan a videóban................és egyetlen autós SEM
Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.07.27. 13:09:27
Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.07.27. 13:09:27
#34492
CGI
#34489
#34488
<#idiota>#idiota>
★★★★★
#34487
Nem is tudom, hol tudott volna megfordulni szerencsétlen. Talán, ha a Keletiig kimegy, ott az állomás előtt van egy visszafordító.
Tegnap este hazafele, az Astoria-tol a Blaha fele kozott (kozvetlenul az Astoria utan), egy jo hosszu, auto szallito trailer-kamion (vagy mi😄), sok autoval, kicsit allt, integettett az ablakbol, aztan visszafordult az Erzsebet hid iranyaba. A forgalom turelmesen megvarta😄DD Rendszamat nem lattam, eppen kitakartak, de talan ez is roman volt, csak nagy tetelben tolta😄DD
AP-1189, 7:00: no comment...
Amúgy, nincs igazad. Még színe is számít! <#idiota>#idiota> De nem viccelek. Igaz, ez ma már sokat változott, de régebben egyértelműen a piros színű autókra volt magasabb a biztosítási díj, példul. Anno, azokkal okoztak több balesetet. Ma meg a bmwkkel, ennyi. Suzucival azért nehezebb, nem a tömege, és felépítése, anyag használata se alkalmas (még talán) erre. Ha karambol van, a suzucis soförje tisztában van azzal, hogy Ő is sérülhet komolyabban. Ott is a baj, hogy azok a kecseg bmwsek meg ugye tudják, hogy Nekik sokkal nagyobb a túlélési esélyük. Ezen kellene változtatni, hogy pl a törvénykezés is nagyobb szorzóval büntesse őket, de ez kizárt, sajnos. A rend őrség is egy kamu szervezetté degradálódott le... <#nemtudom>#nemtudom> Kb arra jó, hogy utólag össze szedje a szemetet baleset után, amire való lenne, arra már réges-régen alkalmatlan.. (megelőzés)<#vomit>#vomit>
#34479
Aha, valószínű az lesz az, méghozzá az első generáció, a 2002 előtti.
★★★★★
Lehet hogy hulyebol tobb van Suzukiban, de tahobol es potencialis gyilkosbol kevesebb😉 Suzukival nehez veghezvinni olyan meszarlasokat, mint a BMW ribanc, amiben 3 enber egett halalra, vagy a szentendrei uti, vagy most a horvat eset, es meg sorolhato. Suzuival csak hulye az ember, nem tud szaguldozni es tarolni. Es talan az ego-ja sem olyan nagy, ami erosen noveli a bunkosag faktort. Lasd. #34451, tipikus primitiv vadparaszt.
#34475
Szerintem több hülye suzukis van, de ez a horvát egy bömös volt.
★★★★★
#34474
Milyen kocsi ez a fekete?
(tippre talán valami újabb Lada vagy Renault?!?)
Itt vannak még képek.
Utoljára szerkesztette: kamionosjoe, 2019.07.13. 18:58:42
(tippre talán valami újabb Lada vagy Renault?!?)
Itt vannak még képek.
Utoljára szerkesztette: kamionosjoe, 2019.07.13. 18:58:42
★★★★★
Az utas valszeg csaj volt, biz. ov nelkul, feltett labakkal a muszerfalra, telefon nyomogatas, es valszeg a hatterben uvoltott a zene (ranezesre kimentek keresztbe a mento ele). Auto tipus mindegy, de a formajat elnezve, valszeg nem berbol fizetesbol volt.
Halálos baleset Győr közelében: mentőautó és autó karambolozott
a mentőautó megkülönböztetett jelzéssel közlekedett.

a mentőautó megkülönböztetett jelzéssel közlekedett.

Nem az auto marka ol embereket, hanem az ember. Az ember taho, felelotlen, bunko eshasonlo. De ezek mindegyike, ha penze van, akkor ugyanazokat a markakat veszik. Ennyi a kapcsolat. Persze egy csoro vadparaszt olcso tipussal nyirja az embereket.
Statisztikaban szamit a marka: ha osszeszamolnam a kirivo szabalytalansagokat (gyorshajtas, gyorsulas, versenyzes, szembe forgalom, busz sav, durva elozesek es cikazasok, piros lampa) amikor kozlekedem, 10-bol 7-szer a szokasos premium markakhoz kotheto. Csak azert nincs sokkal tobb baleset, mert a nagyatlag jobban odafigyel, engedekenyebb, vigyaz a sajat autora, meszirol megismeri es tart az ilyen tipusu autok soforeitol.
Eleve a premium markak nagyok, erosek, gyorsak, biztonsagosak (lasd durva balesetek, barmit letarolnak, sokszor serules mentesen szallnak ki); es nem eleg mutatni a penzt/hatalmat, nem pocsolhet az atlag ember szintjen.
Statisztikaban szamit a marka: ha osszeszamolnam a kirivo szabalytalansagokat (gyorshajtas, gyorsulas, versenyzes, szembe forgalom, busz sav, durva elozesek es cikazasok, piros lampa) amikor kozlekedem, 10-bol 7-szer a szokasos premium markakhoz kotheto. Csak azert nincs sokkal tobb baleset, mert a nagyatlag jobban odafigyel, engedekenyebb, vigyaz a sajat autora, meszirol megismeri es tart az ilyen tipusu autok soforeitol.
Eleve a premium markak nagyok, erosek, gyorsak, biztonsagosak (lasd durva balesetek, barmit letarolnak, sokszor serules mentesen szallnak ki); es nem eleg mutatni a penzt/hatalmat, nem pocsolhet az atlag ember szintjen.
#34470
telefonáló autós.....mikor értik meg az emberek,hogy az autó márkája nem releváns............most nyírt ki a héten egy fasz egy huszonX éves gyereket egy kibaszott suzukival......érted már?
#34468
Azt hiszem éppen pár napja volt hír, hogy Horvátország is automata rendszámleolvasó rendszert vezet be, ha jól emlékszem 22-től. Persze itt ez nem a kapu hibája, hanem a telefonáló BMW-s tehet róla egyértelműen.
★★★★★


