Balesetek

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#34517
ilyen harmadik világbeli országokat ne hozzunk már példának....

Tuvok
#34516
Szingapúrban, Hong Kong-ban, talán Tajvanon is ez a helyzet. Kipróbálták mindkettőt, az embertömeg feltorlódása sokkal kisebb káoszt okozott, mint az autóké, amiből percek alatt több ezer jött össze és teljesen beállt a forgalom. Nem rég azt olvastam, hogy ahol csak lehet felül és aluljárókkal próbálják megoldani, de így is elég tarthatatlan a helyzet.

Alexease
#34515
Ez meg mukodhetne is olyan helyen, ahol van fel-egy perc szunet ket autosor kozott. De ahol non-stop forgalom van, ott akkor "fel is szedhetnek" a zebrat, sose mennenek at😄
#34514
valaki ezt egyszer felvetette,hogy a gyalogosoknak egyszerűbb lenne megállni mint egy gépjárműnek....és ugye az erőviszonyokból adódóan biztonságosabb is lenne ha fordítva működne a rendszer......

mondom ezt úgy ,hogy én azért megállok autósként
Alexease
#34513
Vagy ha meg kell allnia, mert utban vannak, akkor utana, meg kell toljak az autot;D
Alien69
#34512
Pedig, ha szigorúan nézzük, meg kellene változtatni a törvényeket! A gyalogosoknak kuss van, és kész. Az autós ha megáll, ugye jelentősen növekszik a káros anyag kibocsájtás. Tehát, ne kelljen megállni a zebránál, ennyi. <#idiota>

#34511
gyönyörű.....darwin award
Alexease
#34510
Vicces topicbol😄DD
#34509
teljesen mindegy te halsz meg nem az autós szóval nézz szét ,mert meghalsz.....nincs mit magyarázni ezen
Alexease
#34508
De azert az autos is lathatna, hogy ha szemben lassitanak es megallnak, akkor tortenes lesz a zebran😊
Persze hulye a gyalogos is (nem futkosunk es nem biciklizunk zebran, korbenezunk), de az autosnak megis papirja van rola hogy kozlekedjen, gyorsabb es erosebb, a zebran (akarmilyen hulye a gyalogos) mindig hatranyban van; vagyis nem artana legalabb ott jobban sasolni.

A Gellert hegy alatt (Erzsebet hiddal szemben) van egy zebra, szinte hetente latok rafutasos balesetet (helszineles, 2-4 auto) a zebra elott. Pedig naponta csak egyszer jarok arra, fel percnyi ido. Ki tudja mi van a nap tobbi reszeben😊 Szinte mindig meg kell allni (soka turista), es rendszeresen mennek el mellettem, at a zebra, amig jonnek a gyalogosok.
A makom hogy motorral vagyok, igy a zebra elott mindig bemegyek a busz savba es ott allok meg, igy kisebb a lehetose, hogy hatulrol telibevernek😄
#34507
6:35 nél pedig az Y meg Z generáció mintapéldányai a zebránál....hányszor kell könyörögni,hogy hiába van faszom elsőbbséged NÉZZ SZÉT MERT MEGHALSZ!
sorler
#34506
1:30-nál szegény motoros
sorler
#34505
Tuvok
#34504
Az a fránya gyorshajtás mindig...

Alien69
#34503
Tegnap (péntek) kaptam egy e-mailt. Anno, kb 1 évvel ezelőtt (ha jól emlékszem) volt valami Mini Morris-os nyeremény játék. Ki kellett tölteni, és az egyik válasz, mikor tervezi autó vásárlását, 1 évet jelöltem be. Erre tegnap érkezett egy levél.
BMW Ügyfélkapcsolati központ megkeresett, mert telefonon nem értek utol (mindegy, miért nem vettem fel a telót). <#idiota> A lényeg ugye, hogy próbálkoznak. <#ravasz1>
De, mit hoz Isten Sors, stb (Allah, Jehova, és minden hasonló valami, ami okozhat ilyet). Tegnap volt egy zivatar, a 15. kerületben ért el. Éppen át hajtottam a Csömöri úti felüljárón, Drégelyvár utca felől, a 14. kerület felé. (Csömöri felüljáró ). Lefele a felüljáróról lassítani kezdtem, mert lámpás kereszteződéshez közelítettem, és jól látszott, hogy piros, ráadásul, jópár autó ugye állt előtte. Korán kezdtem a manővert, hiszen nem régen kezdett el szakadni, tutira jobban csúszik még, eleinte, ugyebár. Tehát lassítok folyamatosan (pedig relative, messze volt az előttem lévő autó), a mögöttem lévő Suzikis is hasonlóan cselekszik. Szépen begurulunk a sor végére. Nézek a tükörbe, majd hallok fék csikorgást. Egy Kia húzódik ki balra fele, majd csattt, és persze, én is bekapom. De, az előttem lévőt megvédtem, tapostam a fékre erősen. No, mi is jött belénk? Egy BMW-s WAZZE! <#gun> Megtolta a Kia-st, aki ugye a Suzukis-t, aki meg nekem jött. <#taps> pikantéria, hogy a BMW-s még arrébb beengedte maga elé a Kia-st... <#miaz> Nehéz higgadtan ugye a BMW-st hibáztatni maradéktalanul, hiszen, beengedett egy autót maga elé?!?! Értitek? <#vigyor2> Csak ugye, miért íly béna, hogy megtol 3 autót, a franc tudja. De most mi a franc motiválhatna engem, hogy BMW-t vegyek, még ha lenne is egy buznyákom is autó vásárlásra? <#kuss>
Utoljára szerkesztette: Alien69, 2019.07.27. 22:27:03

Alexease
#34502
Gondoltam, megemlitem, ugy nehezebb szabalytalankodni😄 Persze, lehet allva is, lasd busz savban vagy jardan parkolo BMW-k es hasnlo, de az eppen nem szerepel a videoban😛

Mar korabban terveztem, bemikrofonozom magam, es kozlekedve bemondogatom amit szabalytalansagot latok: gyalogos, biciklis/rolleres, motors, autos, "BMW-s" [altalanos premium autos faszkalap), White-VAN-Man; aztan nap vegen osszeszamolom😄

De erzesre ket elso helyezett van, a sor ket vegerol: a nagykepu, masok veszelyezteteseben a premium autosok; es a Darwin-dijas biciklis/rolleres/gyalogos.

De osszessegen minden reszt egyelonek mondanek, mindenbol hasonlo mennyisegu hulye van az utakon😄DDD
#34501
nem mondod!
Alexease
#34500
Azok az autok allnak😄
Alexease
#34499
Ez jomultkor nekem is majdnem osszejott😉 Csak en lassabban mentem es a vegen csak elborultam😄
#34498
6 motorosból csak 6 szabálytalan a videóban................és egyetlen autós SEM
Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.07.27. 13:09:27
RatBaG
#34497

Per Aspera Ad Inferi.

RatBaG
#34495

Per Aspera Ad Inferi.

RatBaG
#34494

Per Aspera Ad Inferi.

ximix
#34493


Itt egy másik is
#34492
CGI
FrezeR
#34491
Nem semmi! Az igazi hősök nem viselnek köpenyt.

Alexease
#34490
<#wow1><#eljen><#worship>
#34489
https://coub.com/view/1v031e
Utoljára szerkesztette: Nyiri, 2019.07.24. 14:15:32

#34488
<#idiota>

★★★★★

#34487
PetruZ
#34486
Nem is tudom, hol tudott volna megfordulni szerencsétlen. Talán, ha a Keletiig kimegy, ott az állomás előtt van egy visszafordító.
Alexease
#34485
Tegnap este hazafele, az Astoria-tol a Blaha fele kozott (kozvetlenul az Astoria utan), egy jo hosszu, auto szallito trailer-kamion (vagy mi😄), sok autoval, kicsit allt, integettett az ablakbol, aztan visszafordult az Erzsebet hid iranyaba. A forgalom turelmesen megvarta😄DD Rendszamat nem lattam, eppen kitakartak, de talan ez is roman volt, csak nagy tetelben tolta😄DD
Tuvok
#34484
AAAAH BLYAAAT

PetruZ
#34482
AP-1189, 7:00: no comment...
ximix
#34481
gif
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Alien69
#34480
Amúgy, nincs igazad. Még színe is számít! <#idiota> De nem viccelek. Igaz, ez ma már sokat változott, de régebben egyértelműen a piros színű autókra volt magasabb a biztosítási díj, példul. Anno, azokkal okoztak több balesetet. Ma meg a bmwkkel, ennyi. Suzucival azért nehezebb, nem a tömege, és felépítése, anyag használata se alkalmas (még talán) erre. Ha karambol van, a suzucis soförje tisztában van azzal, hogy Ő is sérülhet komolyabban. Ott is a baj, hogy azok a kecseg bmwsek meg ugye tudják, hogy Nekik sokkal nagyobb a túlélési esélyük. Ezen kellene változtatni, hogy pl a törvénykezés is nagyobb szorzóval büntesse őket, de ez kizárt, sajnos. A rend őrség is egy kamu szervezetté degradálódott le... <#nemtudom> Kb arra jó, hogy utólag össze szedje a szemetet baleset után, amire való lenne, arra már réges-régen alkalmatlan.. (megelőzés)<#vomit>

#34479
Aha, valószínű az lesz az, méghozzá az első generáció, a 2002 előtti.

★★★★★

sorler
#34478
Seat Cordoba?
RatBaG
#34477

Per Aspera Ad Inferi.

Alexease
#34476
Lehet hogy hulyebol tobb van Suzukiban, de tahobol es potencialis gyilkosbol kevesebb😉 Suzukival nehez veghezvinni olyan meszarlasokat, mint a BMW ribanc, amiben 3 enber egett halalra, vagy a szentendrei uti, vagy most a horvat eset, es meg sorolhato. Suzuival csak hulye az ember, nem tud szaguldozni es tarolni. Es talan az ego-ja sem olyan nagy, ami erosen noveli a bunkosag faktort. Lasd. #34451, tipikus primitiv vadparaszt.
#34475
Szerintem több hülye suzukis van, de ez a horvát egy bömös volt.

★★★★★

#34474
Milyen kocsi ez a fekete?
(tippre talán valami újabb Lada vagy Renault?!?)

Itt vannak még képek.

Utoljára szerkesztette: kamionosjoe, 2019.07.13. 18:58:42

★★★★★

Alexease
#34473
Az utas valszeg csaj volt, biz. ov nelkul, feltett labakkal a muszerfalra, telefon nyomogatas, es valszeg a hatterben uvoltott a zene (ranezesre kimentek keresztbe a mento ele). Auto tipus mindegy, de a formajat elnezve, valszeg nem berbol fizetesbol volt.
sorler
#34472
Halálos baleset Győr közelében: mentőautó és autó karambolozott
a mentőautó megkülönböztetett jelzéssel közlekedett.

Alexease
#34471
Nem az auto marka ol embereket, hanem az ember. Az ember taho, felelotlen, bunko eshasonlo. De ezek mindegyike, ha penze van, akkor ugyanazokat a markakat veszik. Ennyi a kapcsolat. Persze egy csoro vadparaszt olcso tipussal nyirja az embereket.

Statisztikaban szamit a marka: ha osszeszamolnam a kirivo szabalytalansagokat (gyorshajtas, gyorsulas, versenyzes, szembe forgalom, busz sav, durva elozesek es cikazasok, piros lampa) amikor kozlekedem, 10-bol 7-szer a szokasos premium markakhoz kotheto. Csak azert nincs sokkal tobb baleset, mert a nagyatlag jobban odafigyel, engedekenyebb, vigyaz a sajat autora, meszirol megismeri es tart az ilyen tipusu autok soforeitol.

Eleve a premium markak nagyok, erosek, gyorsak, biztonsagosak (lasd durva balesetek, barmit letarolnak, sokszor serules mentesen szallnak ki); es nem eleg mutatni a penzt/hatalmat, nem pocsolhet az atlag ember szintjen.
#34470
telefonáló autós.....mikor értik meg az emberek,hogy az autó márkája nem releváns............most nyírt ki a héten egy fasz egy huszonX éves gyereket egy kibaszott suzukival......érted már?
RatBaG
#34469

Per Aspera Ad Inferi.

#34468
Azt hiszem éppen pár napja volt hír, hogy Horvátország is automata rendszámleolvasó rendszert vezet be, ha jól emlékszem 22-től. Persze itt ez nem a kapu hibája, hanem a telefonáló BMW-s tehet róla egyértelműen.

★★★★★

desigo
#34467
Szerencsétlenek 😞
Rermélem felépültek mindketten...