Balesetek

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#34670
Az egy dolog, hogy van mostanában a kerékpárosoknak is tábla, de szerintem a fele azt se tudja, hogy mit jelent, kötelező oktatás meg nincs. Amikor bicajozom, akkor is folyamatosan szembe jönnek velem az egyirányú bicikliúton. 😄

★★★★★

Alexease
#34669
A Duna oldalarol a jardarol jon (kozos hasznalatu), igy lampaja van, ha nem mukodik, akkor a zebran elsobbsege/lehetosege (a szokasos eljarassal; vagyis nem lenduletbol rafordulok😄), elvileg ilyenkor csak tolva lehetne.
A hegy felol az uttestrol jon, ami lampas es tablas, semmi extra.
ximix
#34668
Ahogy a térképen nézem a zebra mellett van egy kerékpárút is.
G. térkép link
Az hogyan van, hogy az egyik oldalon van elsőbbségadás tábla és lámpa a kerékpárosoknak a másik oldalon nincs ?
G. térkép link
Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.09.18. 21:07:02
Alexease
#34666
Napi szinten jarok arra, ha gyalogosok vannak, anomalia is van (es az meg nem atsuhano rolleres). Van amikor mar allok, a savomban tobb gyalogos a zebran, es vagy atmegy meg 4-5 auto elottuk, es csak akkor mennek tovabb, vagy csak akkor, ha mar elfogytak az autok😊 Volt amikor mar dudaltam, alljon meg mar valaki😄

Fentrol szoktam jonni, mint a kameras auto, a hidrol lefele gyorsulok, aztan a sinekre erve lassitas, es lassan a zebraig: ha meg kell allni, legyen hely mogottem, ne kaszaljanak el hatulrol ha megallok (motorral vagyok).

Amugy az egesz keresztezodes, a villamos megallo, a zebra ujdonsag, nem regiben epitettek, de a lampak sose mukodtek, csak villogon van.
Nem mintha szamitana a lampa: a Kosztolanyin van egy resz, ahol a lampa a balra kanyarodokat vedi, de mivel ritkan jonnek onnan (bar neha busz), lazan atmennek a piroson. Nyer vele 50 metert, mert utana is piros van😊
#34665
Fejre állt a sofőr a kamionnal, ami két súlyos hídelemet szállított a 84-esen.

https://www.kisalfold.hu/kek-hirek/helyi-kek-hirek/oldalara-borult-egy-kamion-a-84-esen-nagycenk-kozeleben-6400344/

★★★★★

RatBaG
#34664

Per Aspera Ad Inferi.

Alexease
#34663
Orkok😊
ximix
#34662
Megmentették az életét, majd el akart menekülni
police .hu
Tuvok
#34661
Az agresszív kismalac erre mondaná: kuss, pont így akartam !

desigo
#34660
Mondd,hogy megvan videón helyett mondd,hogy nem lett bajuk korrektebb lett volna!
RatBaG
#34659
#34658

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam.

#34656
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. Amikor a félelem elment, nem marad semmi, csak én magam.

#34655
Uhh, ez csúnya. Hasonló kisgyerek voltam én is amikor anno elcsapott egy bmw, szerencsére én megúsztam zúzódásokkal.

★★★★★

desigo
#34654
uhh mekkora ütést kibírt,bár belső sérülése nem kevés lehet
remélem felépült
ximix
#34653
PetruZ
#34652
Volt valami, az anyja nyilatkozott, hogy nem volt öngyilkos hajlamú, vagy ilyesmi, de a cikket nem olvastam.
Tuvok
#34651
Cikkeztek erről valahol ? Egy öngyilkosságnak vannak előzményei. Igazából vagy azt tudnám elképzelni, hogy valami otthoni balhé után a halálba rohant, vagy szimplán bepánikolt és nem volt teljesen tisztában azzal mit csinál. Nem olvastam cikkeket, nem tudom mi lehetett a háttérben, ezért értetlenkedek.

Alexease
#34650
Valszeg mas egyeb baja is volt, a gyereket is vitte magaval (17 evesen szult, 10 eves volt a gyerek). Tuti nem volt szazas...
gordon 24
#34649
Van baj..... Nem kicsi.. :-( És még Te vagy felháborodva a motoroson. Ezért van ennyi hülye az utakon, mert sajna sokan gondolkoznak így.

Downhill!!

gordon 24
#34648
Egyetértek! Nem tudom elképzelni, hogy szemből 27 autó dudál villog, jelez, mellette látja, hogy a másik oldalon mennek az autók stb. És ezt nem veszi észre. Ha tiszta a feje, márpedig az volt, hiszen nem találtak benne semmit, akkor ezt nem lehet nem észre venni. Bebambulsz oké. 1-2-3 autó elmegy, úgy, hogy nem fogod. De 27? Kizárt.. De ha meg öngyilkos lett akkor meg rohadjon el a pokol legsötétebb bugyrába évezredekig. Mert a gyereket és azt a szerencsétlen nőt vitte magával...

Downhill!!

Tuvok
#34647
Arra elég lett volna egy doboz altató...

z0ty4
#34646
Öngyilkos lett a csaj.
Annak csinálhatsz bármit

ASRock H570 Phantom Gaming 4 \ i5-10600K \ 64gb DDR4 \RTX 3070

Tuvok
#34645
Nem értem, villogtak rá, dudáltak rá, a táblák háttal voltak, egyszerűen fel kéne tűnnie, hogy nem jó helyen vagy, és mégis ment tovább. Elaludt, vagy bepánikolt ?
A kamerázós meg igazán odaállhatott volna mellé csápolni vagy valami...

bertino
#34644
😞

Metallica. Csakis. Amig ki nem halnak. Easyrider öcsém, easyrider!

RatBaG
#34643

Per Aspera Ad Inferi.

#34642
Nem semmi!

desigo
#34641
Komoly kis járgány,hogy ezt kibírta és nem rogyott össze
RatBaG
#34640

Per Aspera Ad Inferi.

#34639
#34636
Jézusom. Téged vertek az oviban? Vagy mi? Ilyen kisebbrendűségi komplexusos arccal is ritkán találkoztam 😄 Szerintem jobb ha abbahagyod a magyarázkodást meg a "majd én megmondom mi a szabály az utakon" megnyilvánulást mert már így is eléggé leégetted magad.
Utoljára szerkesztette: Nyiri, 2019.09.08. 15:48:40

Tinman
#34635
Senki nem tartja be a szabályokat. Te sem. Ha ezt állítod magadról, akkor jöttél hazudni. Ha csak életedben 1x is 90 helyett 110-el mentél, már nem tartottad be a szabályokat. Ez ilyen egyszerű. De most itt a videóról volt szó, amit úgy tűnik neked sem sikerült értelmezni.
Az már más kérdés, hogy a szabályokat mennyire durván szeged meg. Egy index nélküli, záróvonalas, gyorshajtás 2 személlyel motorkerékpáron, balesettel tetézve, bőven más kategória, mint egy sima gyorshajtás. Ráadásul most nem a közúton vagy, hanem egy fórumon próbálsz társalogni.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Tinman
#34634
Majd anyád számonkér, én meg csak jeleztem, hogy lenne még mit nevelnie rajtad. A témához persze sokat hozzátenni nem tudtál, mivel a videót nem sikerült értelmezned. Pontosan arról írtam ugyanis, semmi másról.

Kezdhetnénk rögtön azzal, hogy amit a motorosok ilyenkor csinálnak az NEM előzés. Az egy semmi, értelmezni sem lehet, ugyanis kiesik a KRESZ-ből. Az előzés az úgy indul, hogy index ki, jelzem az előzési szándékom. Ha nem jelzed, nem előzöl, hanem a lófax se tudja mit akarsz... már pedig, ha nem tudom, hogy mit akarsz, akkor én köszönöm szépen haladnék tovább előre, majd szólj, ha előznél ott ahol lehet, index használatával. Ha ez nem teszed meg olvasd a rendszámom, ilyen egyszerű, a többi csak izzadságszagú vergődés.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

#34633
Nem terveztem neked válaszolni, de mivel nagyon nem érted a történteket, segítek neked mert én jó ember vagyok! 😊

"Nulla, mivel hátulról letörni elég nehéz lenne egy távolodó járművön nem gondolod?"
Tehát a szabálytalan előzést veszélyeztetéssel oldod meg, de a te gyorshajtásod az rendben van... <#taps>

"Tehát azt mondod, hogy a kanyarban, záróvonalon... letörje a tükröd? Ez melyik univerzumban valid?"
Az, hogy valaki nem tarja be a KRESZT azt nem jelenti azt, hogy neked sem kell. Márpedig a KRESZ szerint az előző járművet a visszasorolásban elő kell segíteni. Tehát a kérdésedre a válasz a mi univerzumunkban valid! Nem tudom te honnan jöttél, de tartsd be az itteni szabályokat!

"Egyetértek, szerintem is simán be kéne vezetni az ilyen motorosokra szándékos emberölési kísérlet bűntettét. És most nézd meg újra videót és értelmezd mi történt... "
Felhíván a figyelmed, hogy egy szóval sem említettem semmit a videóról. Szerintem is a motoros hibázott.

Lenovo Y580 (i7 3610QM, 8GB RAM, GTX 660M 2GB, Samsung 840EVO 120GB SSD+1TB HDD)

Alexease
#34632
Szerintem tultargyaltuk😄 Amig te sem tartod be a szbalyokat es masokat veszelyeztetsz, addig lenyegtelen mit gondolsz masokrol.
A draga, gyors, eros motorok/autok csak azert vannak, hogy azoktol is lehuzzanak penzt, akinek az atlagnak tobb van, es ugy gondoljak, attol tobbek lesznek masoknal. Igazsagos/kulturalt vilagban, eleve nem gyarthatnanak ilyeneket es/vagy csak durva aron, adoval lehetne oket elerni, es sokszoros buntetes jarna a kihagasokert. De hat ez mas vilag, itt a felso retegnek kedveznek...

De rajuk is ugyanazok a szabalyok vonatkoznak (pl. 50/130km, iranyjelzo, parkolas, elozes stb) mint masokra. Onnantol, hogy nem tartjak be, lovaskocsin is ulhetnenek kurjongatva, az atlag szemeben meg azt a szintet sem erik el.
#34631
Te szerintem ne kérj számon hogy hogyan viselkedek egy fórumon. Majd talán akkor ha te minimális tiszteletet mutatsz az utakon és nem száguldozol közveszélyesen és oktatsz. És még büszkén el is meséled. Gratulálok 😊

Tinman
#34630
A kutyának nem kell a te tiszteleted, mivel azt se tudom ki vagy. Az alapvető viselkedési normát kéne csak betartanod, melynek során nem hülyézed már rögtön az első hozzászólásban a beszélgetőpartnered.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

#34629
Ja értem. Akkor te is csak egyenesben vagy király. Vatanen. Attól még tartom hogy hülyeség utcán leállni versenyezni ha egyenes ha nem. Tapsold meg magad. Gondolom nagyobb is lett ezután 😄

Nem fogom kinőni, mert nincs mit. Akik mások életét teszik kockára hogy megmutassa kinek nagyobb az kortól függetlenül idiotizmus és nem érdemelnek tiszteletet ha idegen ha nem.
Utoljára szerkesztette: Nyiri, 2019.09.08. 14:23:10

Tinman
#34628
Hülye az itt egyértelműen te vagy, hiszen személyeskedsz egy vadidegennel. Ezt kinövöd valamikor, vagy már így maradsz?

"Lehet fogni a fejed a baj után"

De milyen baj után? Én fogjam a fejem, mert nem bír leelőzni? Mi közöm van nekem ahhoz, hogy ő mit csinál? Nem is jelzi ember! Semmilyen kormánymozdulatot nem kell tennem, csak haladok előre és közben a pedál lejjebb megy. Onnantól az ő döntése, hogy mit csinál. Az értelmesebbje (olyan is van), besorol mögém és ott előz, ahol szabályosan tud, ott nem érdekel mit akar, de a lenti videó tipikusan az az eset, ahol lefékeznék, kiszállnék és jól meg is rugdosnám az ostoba fajtáját.

Kanyar? Hogy dől be a kanyarba a szarjával, amikor szemből is jönnek, oldalt is vannak és záróvonal is van? Mit keres ott? Mit nem értesz a lenti videón?

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Tinman
#34627
Pontosan itt a gond. Az utak szarok. A motorost sokkal jobban rázza, sokkal veszélyesebbnek érzi azt a 220-at, mint én 4 keréken, mely kerekek amúgy 320-ig jók papíron.

Amúgy a 650-es amit többször is vezettem nem ment 190 fölé soha, nem bírt. Nyilván vannak mocik, amik 300-ra is képesek, de ezek extrém ritkák, vagy a vezetőjük nem olyan barom, hogy nem bírja elviselni a 100-as tempót (az amúgy 90 helyett!) és nem előz árkon bokron át. Bár azt nehéz előzésnek hívni, amikor index és minden nélkül, a záróvonalon átvágva cikázik az autók között. Az nem előzés hanem "a jó k. anyád" kategória.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

#34626
Gratulálok. Ugyanolyan hülye vagy mint az a motoros. Lehet itt szépíteni, meg magyarázkodni. Ugyanolyan veszélyes vagy mint az a csávó aki a videón vagy az akivel versenyeztél.

Nekem van egy épített autóm és csak verseny pályán megyek vele. Ott kell versenyezni. Nem utcán. Utcán az ilyet el kell engedni. Lehet fogni a fejed a baj után amikor már nincs mit tenni. Rövid az élet ahhoz hogy leálljak hülyékkel szórakozni és "nevelni". Menjen ha akar.

Mondom ezt úgy hogy most is áll motor a garázsomban. Ami egyébként eladó, mert életveszély az utakon menni. Na nem csak a motorosok miatt (akiket itt nagyon szeretnek fröcsködve szidni). Hanem mert mindenki azt hiszi hogy az úton egy háború folyik amit mindenképp neki meg megnyerni. Inkább napközben használom a kombi családi szaromat nyugodtan szabályosan. Hétvégén meg megyek pályára tényleg versenyezni.

A gond ezekkel az oktatókkal és "versenyzőkkel" utcán hogy ha véletlen kikeverednek pályára a tuti verdájukkal akkor hamar pofára esnek mert egy 100 lóerővel gyengébb autó is levillogja a picsába, mert VAN kanyar is nem csak egyenes. Ott a majom is tudja nyomni.
Utoljára szerkesztette: Nyiri, 2019.09.08. 14:13:35

Tinman
#34625
De miért esne el? Hagyom magam mellett, eszem ágában sincs ráhúzni, egyszerűen erőből lenyomom... alapvetően a tükörből látom, hogy a csomagtartónál jár, se index, se semmi, záróvonal... padlógáz. Húzza neki. Én se alszom. Csak nem sikerül neki, még mindig a csomagtartónál jár. Aztán seperc alatt 190-200, ott a legtöbbje elveszíti a kedvét és besorol oda ahová való.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Tinman
#34624
Nulla, mivel hátulról letörni elég nehéz lenne egy távolodó járművön nem gondolod?

Tehát azt mondod, hogy a kanyarban, záróvonalon pofátlanul kocsisort előző faszkalap motorost, ha nem engeded el ilyenkor, akkor jogos, hogy letörje a tükröd? Ez melyik univerzumban valid?

Egyetértek, szerintem is simán be kéne vezetni az ilyen motorosokra szándékos emberölési kísérlet bűntettét. És most nézd meg újra videót és értelmezd mi történt...

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Tinman
#34623
"versenyzes, massziv gyorshajtas, veszelyeztetes:"

Igen, ezekből indul ki pont az ellenérzésem és mivel nem lőhetem le, így marad az, hogy olvasgassa a hátsó rendszámtáblát... már ameddig látja. Szerencsére nagyon ritka az ilyen, de mindig nagy élvezet megtanítani őket arra, hogy csúnyán el vannak keveredve.

Nem egyszer mentem 600+-os motorral jómagam is és a legjobb amit tehetsz, hogy mocskosul tudatosítod magadban hol a helyed az úton. Már csak azért is, mert az autósók egy része észre sem vesz. Ha iszonyat gyorsan mész motorral, akkor meg főleg nem és nem csak a kátyúk, de az autósok részéről végrehajtott apró manőverek is megölhetnek, de akár egy madár is lehet végzetes nagy sebességnél, míg egy autósnak a karosszéria miatt nem akkora probléma. A motorosok fene nagy önbizalma csak egy lufi, semmi több... ezt néha nem árt kipukkasztani.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

#34621
✔️ Opposing lane
✔️ Blind curve
✔️ Behind a camper with no visibility
✔️ Large attachments on sides
✔️ Girl as a passenger
✔️ Uphill
ximix
#34620
Aki többet vezet tranzit utakon az már lehet megfigyelte, hogy előzni akarsz egy "dobozost" (kisteher, nyerges ...ect.)
és az kihúzódik eléd akár a sávot is átlépve, esetleg még balra indexel is.
Ilyenkor az esetek nagy részében segíteni akar, ő a magasabb üléspozíció, és mert előtted van, jobban belátja az utat és esetleg látja, hogy jönnek szembe vagy hogy épp kifordul a egy autó a mellékútról, kerékpáros, motor van előtte, mivel kommunikáció korlátozott a két fél között ilyen "test beszéd" alakult ki, hogy "heló most ne előzz, mert abból baj lesz".

Szerintem a lakókocsis autó is ilyen manőverrel akarta a motorost figyelmeztetni, hogy most ne előzz, de az nem vette a lapot.
Ezt a "nagyon sietek valahová"-t úgy kell megvalósítani, mint a mentő vagy tűzoltóágnál miszerint jobb egy kicsit késni esetleg, mint soha meg nem érkezni.
#34619
azért ilyet ne csinálj! én sem kedvelem a motorra ülőket,mert mindent elfelejtenek ami KRESZ meg szabály, de baszki miattad elesik aztán mész a sittre
#34618
ez a halálom és az összes ezt játssza bazdmeg nap mint nap a városban is! az összesnek levetíteném 687x hogy tanulja meg bazdmeg hogy nem a felezőn közlekedünk CSAK MERT ELFÉRÜNK !! ettől kész vagyok nem tudod megmagyarázni a motorosnak mert ezt fogja mondani hogy de ő elfér.......hát lószart mama