Balesetek

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

csabush
#34822
Édes kenyér, tényleg hagyjuk, ha ennyit sikerült belőle kibogozni. Hívhatod akárminek, a kialakításán nem változtat, nincs leválasztva, nincs tiltás, annyi van, hogy más a burkolata. Sehol nincs szabályba foglalva, hogy nem hajthatsz át a felfestett buszmegállón. Lehet felőlem végállomás is, attól még egy rühes megálló, max áll ott busz 5-10 percet mielőtt tovább megy, gyanítom ezért is lett kiszélesítve, de ez még mindig nem tiltja, hogy átmenj rajta ha nem áll benn busz. Ha az lenne, hogy nem hajthatsz át a felfestésen / erősített burkolatú buszmegállón / végállomáson, akkor meg kéne állni a sárga felfestés előtt és ott kéne meghalj minden olyan helyen, ahol 2x1 sáv van, a sávra van festve a buszmegálló, a sávok között meg záróvonal van. Az meg faszság.

#34821
mellesleg az nem is buszmegálló hanem egy buszvégállomás............
csabush
#34820
Egyébként ha jól tudom, akkor olyan kettő vagy több sáv széles úton, ahol nincs felfestés / nem látható, ott szigorú jobbra tartás van érvényben. Érveltél, hogy de hát buszmegálló, de itt se nincs öböl, se nincs terelővonal ami leválasztaná, ergo nem tiltja semmi az áthaladást rajta (mint ahogy sehol sem, ahol a forgalmi sávban van kialakítva / felfestve / erősített burkolattal ellátva). Tehát én úgy értelmezem ezt a helyet, hogy ha nem áll busz a megállókba, akkor vígan, kacarászva hajthatsz az út jobb oldalán, sőt, ha abból indulunk ki, hogy ilyen szituban szigorú jobbra tartás van, akkor nem is mehetsz máshol. A piros felfestésre én nem találtam semmit, még a létezéséről sem sikerült infot találni, de én azt gyanítom hogy a megállni tilos-t nyomatékosították ezzel (amíg látható volt legalábbis 😄). Ettől függetlenül érdekelne egy hozzáértő véleménye, mert én se vagyok egy KRESZ zseni.
Utoljára szerkesztette: csabush, 2019.12.04. 15:34:01

csabush
#34819
Ezzel valóban alátámasztottad az összes állításod. Lehet, hogy igazad van, de szerintem az eltérő útburkolat folytatólagossága nem terjeszti ki a megálló területét és a piros felfestés is értelmezhetetlen, mert ha jól tudom sárgával jelölik mindenhol. Gondoltam keresel valami vonatkozó szabályt, akkor valóban sakk matt lett volna, de így is nyertél, úgyis jön a karácsony.

#34818
oké látom nem adod fel😊

de akkor,sakk matt, sorry


Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.12.04. 13:16:44
csabush
#34817
Ne erőltesd a képbeillesztést. 😄 Szerintem az útburkolat nem definiál buszmegállót, de lehet, hogy rosszul tudom + én még piros buszmegálló felfestéssel itthon nem találkoztam. Mindketten hülyék voltak, engedjük el. 😄

#34816
#34815
ja ne mááááár 😊 a józan ész nekem jelzni meg a szemem is,mert ott a piros felfestés/oké kopott,de egyértelmű,hogy ott van és az eltérő útburkolat
csabush
#34814
Rendben, akkor buszmegálló, bár nem tudom ezt mi jelzi, miután méterekkel előtte van az utolsó megálló tábla, és két autó kacagva befér a buszok és a megállóik elé.

Szerk: ja látom, a személyeskedés azért megy. Oké főnököm, akkor az buszmegálló.
Utoljára szerkesztette: csabush, 2019.12.04. 12:53:59

#34813
de az nem sáv! hanem egy buszmegálló 😄 azért nyúlik túl,hogy egyértelmű legyen /számodra is,de sajnos látom nem/ hogy az egy buszmegálló 😄 és nem fér ki/nem tud jobbra fordulni a busz csak úgy ha kiteszi az orrát. ezért aki tud vezetni /nem te/ nem áll oda....és igen furcsa,hogy három embernek a videóban ez nem esik le.....ha lett volna bent busz és a mercis ugyanazt a manővert produkálja le mint a google map-en az audis, na akkor lett volna érdekes a story

abban van igaza a mercisnek,hogy ha már ott áll ,nem etikus módon, a teherautónak akkor sincs joga lezúzni.....
Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.12.04. 12:52:45
csabush
#34812
Ha 1 sáv jobbra tartás van, nem? Én is onnan fordultam volna, pedig nem prémiummal járok. Ha ennyire egyértelmű lenne a szitu, akkor a videóban beszélgető emberek közül senki sincs ezzel tisztában? A buszmegálló táblája pedig minimum 2 autóval előtte van, függetlenül attól, hogy a buszok "sávjának" más a burkolata és az túlnyúlik rajta. Mindkettő hülye volt, a mercis a videóba mondta is, hogy lehetett volna előzékenyebb. Az már kérdésesebb nekem, hogy miért emeli ki mindkettőtök hozzászólása, hogy prémium autós. 😄

Alexease
#34811
En is jarok/jartam arra, es az a resz necces. lehet ket savban fordulni, de szuk, max ket normal autonak, es jobb oldalt igazabol csak 1 fer el (de ahogy elottem irtak, a premium es bunkok vegig allnak a buszmegalloban is).

Ott a busz is ugy fordul ki, ahogy a teherautos, mashogy nem megy (derekszogben a kulso savba). De ahogy a videoban minden benne volt, a teherautos tapasztalatlan volt (nem volt jogsija sem, elvettek). Az autos annyira nem reklamozta, de o meg elol akart lenni, gyorsan elkanyarodni, a szokasos hozza allas. Nem figyelt, nem vette eszre, nem erdekelte stb. Atlag ember, atlag autoval, ha oda all elore (1 autoak belefer), akkor eszreveszi es elengedi a teherautost, mert tudja, szamit ra, hogy ugy fog )csak ugy tud) kanyarodni.

De a video lenyege inkabb az, hogy meglepoen "normalisan" lerendeztek. nem csaptak szet egymast, a Mercis nem hivta a keses cimborakat, nem maffia/politikus/fontos ember (max gazdasagi bunozo😄), aki bedaralja a teherautos ceget. Es ezt publikusan vdeoban.
Ha latja egy masik tapasztalatlan teherautos, talan tanul belole, keresztbe all oda; vagy egy atlag autos, aki eddig nem gondolt ra (bar a KRESZ-ben is benne van a nagymeretuek segitese), majd most jobban korbenez. A premium autos mindegy, ok leszarjak (tisztelet a minimal kivetelnek), meg oket mi is leszarjuk😄
#34810
azt,hogy nem állhatott volna ott.....ha megfigyeled érdekes módon csak 2 prémium kategórás autós állt ott......én is járok arra és az nem két sáv by the way......mindenki tudja /aki nem pofátlankodik/ hogy a buszok miatt szélesebb ott az út, ettől függetlenül a tapasztalatlan sofőr a teherautóval balfasz volt és hibázott,de szerintem se a merci se a bmw nem jöhetett volna a buszmegállóból

amúgy pont a google mapen látszik,hogy mi az alapfelállás, persze ha a pofátlankodó audist /milyen érdekes mindkét esetben csak a három prémium márka tulajok tolakodnak 😄/
Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.12.04. 10:10:22
csabush
#34809
Ez mit bizonyít? A busz közepénél van a megálló tábla, látszik is a képen, nem állt tiltott helyen a Mercis. Ha két sáv, ha egy, akkor sem, a videóban is elmondta, ő abban hibázott, hogy bár érzékelte, hogy nincs a helyzet magaslatán a teherautós, mégse volt előzékeny, de a belső kamerás felvételen az is látszik, hogy a teherautó indokolatlanul szűken fordult.

#34808
#34807
mondjuk....khm khm

#34806
csóri 😞

#34805
az ülések jó szarul voltak rögzítve
RatBaG
#34804

Per Aspera Ad Inferi.

Alien69
#34803
Ki nem az? <#banplz>

desigo
#34801
Balesetet szenvedett a Gáspár család a 21-esen



Ebből kiszállni élve <#guluszem1>

FrezeR
#34800
Tuvok
#34799
😄D

desigo
#34797
Milyen sok videó készült az esetről.Nem kevés kamera lehet a városban.
RIP
PetruZ
#34796
Nagyvasak (kamion, busz, stb.) sofőrjeinek általában nem is kötelező bekötniük magukat.
sorler
#34795
Úgy tűnik mintha nem lett volna bekötve a kamionos. Mielőtt leesik a kamion a sofőr a korláthoz csapódik.
Tuvok
#34793
Valaki nem tudja EZ hol történhetett ? Youtube-on nem találom.

RatBaG
#34792
9:05 aztaku 😮

Per Aspera Ad Inferi.

PetruZ
#34791
Linkelhette volna ő is, ha már a képet onnan vette: index.
RatBaG
#34790
A tv-ben láttam, hogy a helikopter a kis gyerekkel az Üllői út közepén szállt le.

Per Aspera Ad Inferi.

Benel
#34789
uhh bakker. Erre kerülök Budakalász felé sokszor. Tegnap is, ma pont nem. Valami cikk van róla?

-Kérek egy sört! -Alkoholmentes jó lesz? -Játékpénz jó lesz?

desigo
#34788
Csobánka mellett ma.

#34787

★★★★★

gordon 24
#34786
Alapvetően egyetértek. Én is azt gondolom, hogy a börtön nem jó megoldás egy baleset elkövetőének. Kivéve olyan esetben mint a Dózsa György úti pali pl. Ahol be van lőve, vagy részeg és 50 helyett megy 150 el. Erre azt mondom, hogy igen menjen börtönbe. De aki szabályos, vagy csak minimálisan (értsd 50 helyett mondjuk 60-al) szegi meg a szabályokat azokat én sem tartom jó ötletnek börtönbe zárni. Bekerül idióta gyilkos, rabló, gyújtogató stb stb közé egy olyan ember akinek egyébként soha semmi törvény ellenes dolga nem volt, ott ezek között majd biztos "megjavul". Pénz büntetés, jogosítvány megvonás. Újra vizsgázás, vezetés technikai tréning stb . Ha egyáltalán egy ilyen után képes lesz még autóba ülni.

A Junioros eset egész más egyébként, mert ott az első felindulásban volt mindennek kikiáltva a fószer. De aztán maga Junior is kiált és elmondta, hogy az öreg lassan, jött és zöld volt neki. Az Ő kisfia tépte ki a kezét az anyuka kezéből és rohant ki piros jelzésen az útra. Szóval Ő sem okolta az autóst.

Szerintem sem jók így ezek a törvények. De még egyszer, ha valaki abszolút beleszarik a szabályokba és úgy okoz balesetet az egész más dolog, ott én is lecsuknám őket. De a szándékos beleszarom, vagy a megcsúsztam (pedig nem is mentem gyorsan) az nem teljesen ugyan az.
Utoljára szerkesztette: gordon 24, 2019.11.18. 17:37:46

Downhill!!

#34785
aztasúlyos
Caliph
#34784
a villamosnak már rég meg kellett volna állnia,az ő lámpájában benne van a villamos hossza is,szóval neki már biztos piros / tilos volt.
a kocsi is sárgán indult.
valszeg kihozzák döntetlenre 😄

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

PetruZ
#34783
Ma reggel villamos vs Citroen a Döbrentei téren.
Bár az autós is pirosban indult, a villamos is hibásnak tűnik (ha ezen az oldalon már sárga-zöld, akkor neki rég "-" van).
Tinman
#34782
Kicsit egyszerűbb és elegánsabb megoldás. Régóta létezik.
Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.11.16. 18:45:43

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Tuvok
#34781
Ha bentről nyitható-csukható lenne a csomagtartóm, eskü megcsinálnám <#whatever>

ximix
#34780
😊 Köszönöm
Spoiler (katt a megjelenítéshez)


Ahogy a helyszínelő rendőr is mondta, hogy egy ember képes felhúzni másikat és akkor már két feszült ember van a forgalomba, jelen esetben itt pont ennek a feszültségnek a kioltását láthatjuk.
Tuvok
#34779
Ilyen szerencsétlenül meghalni 😞 Nyugodjon békében..

Alien69
#34778
Amúgy, nincs igazad abban, hogy a teljes automatizmus nem romolhat el. De, igen! Csak arányaiban jóval kevesebb lesz majd a baleset, ez tény! Akkor is lesznek mindenek felett állóak. A másik, miért ne lehetne totális ellenőrzés? Hiszen, az automatizmusok, mint pl az önvezető járművek is totális ellenőrzésen kell, hogy alapuljon. Kína kifejezetten jó úton halad, az ideológia az más kérdés. De, csak az Idő dönti el, kinek lesz igaza, a totális ellenőrző Kína, mely ugye nem kapitalizmus, viszont, furcsa berendezkedésű, vagy, pl az amcsik, akik meg bíznak a saját hülye lakosságukban, meg a fegyver tartásban. Az EU sajna bukta, a sok hülyeséggel, mint szabadság jogok. Ezt kellene erősen felül bírálni, mert ebben a formában kifejezetten CSAK a bűnözőknek, törvény sértőknek kedveznek, bárki bármit mond is. <#idiota>

Tinman
#34776
A repülőre végzetes hatással van, a Földünkön mindenhol jelen levő gravitáció. Ha repülőgép motorja leáll, esélyes a katasztrófa. Egy autó motorja ha leáll (velem már megtörtént), még bőven van időd félrehúzódni, vészvillogót kitenni és élve kiszállni, majd hívni egy szerelőt. Az önvezető dettó nem fog lezuhanni az úttestről, meg nincs hová zuhannia. A legrosszabb esetben még gurul pár 10 métert és ott áll meg a semmi közepén, de a benne ülő utasok haja szála se görbül.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

#34775
nyílván az sem romlik el......csak tudnám akkor miért zuhannak le repülők amiken pl minden renszerből 3 független működik
Tinman
#34774
Az önvezetőkben alapvető "epromba" égetett parancs, hogy rendszerhiba esetén félreáll. Ezzel szemben komoly műszaki hibákkal járnak emberek az utakon. Nem egy liga.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

#34773
mert az majd nem hibázik mi? a mikród sem romlik el meg memória hiba sem lesz soha a PC-d en...............
Tinman
#34772
Fizikai képtelenség, hogy a rendőrség mindig, mindent lásson/ott legyen. Nekem ma hazafelé a nyomorult 45 km-es úton 2x nem adtak elsőbbséget, a másodiknál nem sok mentette, hogy meg nem állítom az ürgét, de inkább jöttem haza a családomhoz.

Ezeket semmi más nem fogja megoldani csak az önvezetők.
Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.11.14. 17:40:32

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Alien69
#34771
Végül is, lepattant.... Csak, megtolta az első kereket, pont annak ment neki, aztán a rakomány megindult, onnan már nincs vissza út... <#nemtudom>