37060
  • z0ty4
    #35203
    tutira kamu
  • desigo
    #35202
    Lezuhant egy F-22 Raptor Floridában ma reggel 9 óra körül.

  • ximix #35201
    Videó a balesetről
    FB link
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.05.15. 14:05:14
  • FrezeR
    #35200
    Már elnézést, de nem én írtam a cikket csak beraktam, mert talán passzol a baleset témához, nem? Mi bajod van neked?
  • nordan
    #35199
    rosszabb vagy mint a Blikk....nem lett semmi bajuk
  • FrezeR
    #35198
    Brutális baleset Dunaújvárosnál: 25 méteres szakadékba zuhant két tinédzser az elkötött autóval – drámai videó
  • sorler
    #35197

    Utoljára szerkesztette: sorler, 2020.05.15. 08:41:02
  • Alien69
    #35196
    Nem feltétlen balfasz módon, hanem, a KRESZ ugye önmagában kevés... De, megoldás ugye qrva egyszerű lehetne, mert ugye akár egy nagyobb "lufi" is megtenné, amit kiraknak kb 50 méterrel hamarabb...
  • nordan
    #35195
    nem azt firtatom,hogy balfasz volt-e a VW transporteres,mert az volt,de a Sárgák is beleszarok módon vonultak ki útmérésre
  • PetruZ
    #35193
    Tökmindegy, volt-e kint tábla: követési távolság és sebesség betartása. A videón látszik, hogy szinte fékezés nélkül belevágódott. Az a Peugeot nem vészfékezve állt meg a táblás ember előtt, már ott volt egy ideje. Egyszerűen nem vette észre, hogy előtte már állnak, nem vette észre a feltűnő, naracsszín autót, semmit.
  • desigo
    #35192


  • nordan
    #35191
    jól leírtad ,de bármibe lefogadom,hogy semmilyen figyelmeztető tábla nem volt ott.................
  • ximix #35190
    #35187

    Amikor a hosszú műszak után szeretnéd ha a busz a házatok előtt állna meg. . . de nem így

    #35188
    Ez megint több összetevős dolog.
    A videóból nem derül ki volt-e kirakva 100-150-200- méterre figyelmeztető tábla

    Az autós részéről meg
    ha "váratlanul" kell megállni egy forgalmas útesten, és te vagy az első avagy az utolsó a sor végén,
    akkor elakadásjelző bekapcs, hogy felhívd a figyelmet
    és lábad a féken tart vagy ciklikusan nyomogat, hogy a mögötted érkező "ha épp nincs a toppon" időben észrevegyen.

    Pl . Amikor az autós megállt és levette a lábát a fékről esetleg kéziféket használ a mögötte lévőnek semmi nem jelzi,
    hogy áll az útesten, csak a köztük lévő távolság és idő arányából tudja következtetni a mögötte érkező,
    hogy az előtte lévő autó az bizony ott áll, és erre a helyzettől függően csak x méter áll rendelkezésre megállni.
  • nordan
    #35189
    nem azért ,de fantasztikus ésszel választották ki,hogy a kanyar után állítsák meg a forgalmat ahonnan olyan 70-90-el érekeznek ki az emberek.....ettől független nagyot hibázott a kisbusz sofőrje,de a küzút is sáros a storyban
  • desigo
    #35188
  • desigo
    #35187
  • vizes
    #35186
    A Ford Focusoknál is van hasonló gond. Az MK 1 manuális klímás ventilátor ellenállása szokott elszállni. Aztán kókányhoz kerül az autó és szimplán beforrasztanak egy darab drótot a helyére és kész is az időzített bomba.
  • nordan
    #35184
    huu neki rohadt mákja volt,hogy letudta fullasztani és ott volt az a slagg
  • ximix #35183
    Kösz az infót.
    Rákeresve elvileg.
    "De hogy miért gyulladt ki? Egészen pontosan a hűtőventilátor motorja lett zárlatos, kigyulladt és onnan kezdve égett az egész motortér. (A gyúlékony zselével kiöntött BSM modulnak már komoly szakirodalma van, ha valaki mindent szeretne megtudni.)"
    YT link

  • Sippie
    #35182
    ez a "kultúra" már nálunk is egyre erősebb... tudtok valami jó minőségű dashcamet, jó felbontással, jó éjszakai képpel?
  • Sippie
    #35181
    2:38 ?
    a főúton közlekedőnek akkor is elsőbbsége van, ha előz, mit dudál a majom?
  • gotchaaa
    #35180
    2:15-nél a motorost nyugodt szívvel felborítottam volna, nem kezdem el rángatni a kormányt 130-nál. Repül egy kicsit és még börtönbe is megy a kamerafelvételek alapján.
  • Tuvok #35179
  • nordan
    #35178
    dizel, gondolom.....nem igaz,hogy nem tudnak mit kezdeni ezekkel a dízeles kigyulladásokkal...állítólag valami filléres alkatrész okozza
  • desigo
    #35177
    "a gépkocsit épp most javították és a szervizből tartottak haza"





  • nordan
    #35176
    teljes agybetegség

  • Alien69
    #35175
    Ott is ugyan az a baj, mint itt. Rendőr hol van? Sehol... Takarító személyzet, semmi több a rendőrség...
  • nordan
    #35174
    ez ugye főleg lengyel....ezek is olyan hülyék mint az oroszok, esküszöm ránk mondják,hogy bunkók a magyarok,de akkor azok még nem láttak ilyen szláv népeket a volán mögött....ez valami katasztrofális vezetési morál és vezetői tudás ami ott van

  • nordan
    #35173
    szerencséje a szerencsétlenségben,hogy lerepült és nem a ház falának csapódott
  • z0ty4
    #35172
    szegény motoros :(
  • nordan
    #35171
    aztakurva :D itt naponta mennyi frontális kocc van?
  • ximix #35170
    Kicsit belezavarodtak a vonalakba a szakik :)
  • desigo
    #35169
  • Alien69
    #35168
    Ja, a francokat wazze! Oktató filmet, hogyan kell tajparéjnak lenni? Szerintem, ezek a lentebb linkelt orosz videók is mind-mind oktató videók. Ilyeneket kezdek látni itt is. Tegnap pl kisfurgon húzta rám a kormányt, ma egy másik nyominger vágott be elém irányjelző nélkül, illetve, reggel jobbra kis ívben fordultam be egy utcába. Szemből egy szintén nyomingegyökkkér ballra, nagy ívben, de húzta rám. Ugye, ezzel az a baj, hogy ha megállok, tuti lekoccol. Pedig, gyalogos is volt a közelbe, ha a zebrára lép, meg kell álljak. Utána felgyorsítottam 50-re (kicsit fölé mentem). Ez meg kielőz, persze, kereszteződés is volt közben, rá dudálok (tudom, mi a francnak, ugyebár), és még értetlenkedik. Ja, bocsi, én vagyok a suttyó, mi a francnak próbálom a KRESZ-t nagyjából betartani.
  • desigo
    #35167
    Kresz oktatáson kötelezővé tenném a megnézését,elemzését.
  • RatBaG #35166
    https://www.vezess.hu/vezetunk/2020/05/06/napjaink-legkemenyebb-balesetet-rogzitette-egy-fedelzeti-kamera
  • nordan
    #35165
  • ximix #35164
  • ximix #35163
    Amikor az én autómra az van írva Hummer a tiedre meg . . .
  • ximix #35162
    Nehézgépszállító utánfutóval fennakadt a magasabb vasúti átjárón.
    Nem tudom kinek telefonált, de lehet kevés volt az idő, hogy szóljanak a masinisztának, mindenesetre egy sárga mellényel elindulhattak volna mindkét irányba lobogtatni, hátha.
    Kicsit magas lesz az önrész.