Balesetek
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Rákerestem a Police.hu-n hát nem sértetlen, mert amit én néztem az a hátsó ülés.
link
Holnap délelőtt megnézem újra.
Vezető oldalon a szélvédő két helyen betörve kívülről befelé.Bal eleje lezúzva.
Reremélem nem embert ütöttek el vele!
Kemény. RIP az elhunytnak :-(
Az ürgének letöltendő lesz a jutalma az 100%. Pedig, ha nem fogyaszt alkoholt, nem hajt el a helyszínről és úgy üti el a szerencsétleneket (és ugyan úgy meghal a férfi), akkor megússza nagyon kevéssel. Ugyanis a gyalogosok nem a járdán mentek, holott mind a 2 oldalt van járda.
Szokásos tanulságok:
- ne csatangolj éjszaka az úttesten, használd a nyomorult járdát, azért van és élni fogsz
- ne vedelj, ha kocsiba ülsz
- eszedbe se jusson elhajtani a helyszínről, ha baleset van
Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.
(a lentebbi kép csalóka, mert olyan mintha fent akadt volna,
de nem az csak egy jól elkapott pillanat, pár századmásodperccel később már így nézett ki)
Wiki link
DM videó
Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.12.29. 14:20:19

٩(̾●̮̮̃̾̃̾)۶ CefreTeam™ ๏̯͡๏﴿
Per Aspera Ad Inferi.
"munkabér függvényében kiszámolt büntetés": igen, de nalunk az nem mukodik😊 Nalunk egy sok milliot kereso cegvezeto, sajat cegehez minimalberen van bejelentve, es a tobbit amit kivesz, azt elpapirozza. Mar egy arufeltoltot is tobbre buntetnenek, mint egy cegtulajdonost😄
Ez olyan, mint amikor előtted ok nélkül satuznak, mert leesett a szendvicse a kezéből... te meg belemész hátába. Te úgy érzed, hogy nem te vagy a hibás, minek satuzott, amikor nem is volt rá oka. Kihívod a yardokat, akik meg csípőből szembesítenek vele, hogy ismerd el a hibád, mindenkinek egyszerűbb lesz. Nem tartottál követési távot. Pont. Nem mérlegelnek. Fékeztek, belementél, te vagy a hibás... pedig nem. Nyugtasson a tudat, hogy ha beléd mennek legközelebb ilyen esetben, akkor majd a mögötted levőt veszik elő.
Amit viszont baromira át kéne venni nyugatról az a munkabér függvényében kiszámolt büntetés! Mert a gazdag hülyének a 10.000 Ft semmi, de a biciklisnek az 50.000 Ft már komoly tétel.
Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.
De azert gondolom, te is erzed a ket dolog kulonbseget: a bicilklifutar, aki ebbol el, egy egyszeru zebran (keresztforgalom nincs) ES a vadparaszt, aki a szembesavban vegigmegy es bekanyarodik (az nem sima elozes vagy zarovonal atlepes), leszar mindent. Valszeg mindig igy csinalta a kanyarodast, csak mivel most ures volt a szembesav, mar messzirol nekirugaszkodott.
Ezzel eppen azt reklamozzak (talan keves vadbarom latta), hogy ha siet, akkor lazan mehet szembe a forgalomban, mert szaros tizezret bukik, 1000-bol 1-szer.
Nincs gondom az 50ezres pirossal, de akkor egy ilyen legyen 200ezer, es annyi minusz pont, hogy a kovetkezonel bukja a jogsit.
De en eleve aranyaban szoroznam a buntetes osszeget es a pontok szamat az auto teljesitmenyetol es aratol fuggoen.
Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.
Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.
Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.
piroson áthajtás:50k
ne azt nézd,hogy ki követte el ! a piroson áthajtás sokkal súlyosabb
★★★★★
De mint tudjuk/látjuk, azok a vezetők (akik nem csak bmw-sek persze), mint pl a lentebb lévő balesetben is, nem csak a számukra kijelöl sávban közlekednek. Onnan kezdve meg magyarázhat bárki, bármit is, sajnáljuk a fákat, és ennyi. Amíg nem sérül más persze, de, engem nagyon tud zavarni, ha jön szembe a kanyarban egy idióta.<#wilting>#wilting> Tudom, ez is komplexus...
Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.
ami egy gyalogosok az útesten, az is csak az egyik irányból.
A tujasor teljesen kitakarja az autóbusz-megállókat és a alárendelt útkereszteződést.
A sebességet nem az út állapota határozta volna meg jelen esetben szerintem,
hanem a látási viszony, miszerint nem látod be a tujasortól mi van a kanyarban
ezért mérsékled a sebességed,
hogy pl: ne kenődj fel egy lassú jármű hátuljára vagy üss el egy gyalogost, kerékpárost,
mert hát arról, hogy a kanyar után pár méterre buszok indulnak-állnak meg
vagy épp az alárendelt útról vagy útra gépjárművek kanyarodnak, fingod sincs.
Valami plusz figyelmeztetés nem ártan szerintem azért ezek közül
Útburkolati jel
záróvonal
Táblák
útkereszteződés alárendelt úttal
autóbusz-megálló 200méterre
előzni tilos tábla
sebesség korlátozást
csúszós úttest
Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.12.24. 16:36:03
Tuti bunos a koszos ut, es van felelose, de a balesetnek 95%-ban a vadparaszt BMW-s (vagy barmi mas talicska, amivel faszagyereket jatszanak) az okozoja. A lenyeg, mas nem halt meg, es mar ez is valami.
Ha valami bunko X6-os vagy hasonlo domper lett volna, szerencsejuk van es megusszak, de letarolnak egy egesz csaladot, tuti a sok undorito ugyved es a bulvar csak a sarral foglalkozna.
De van egy erzesem: akit ennyire foglalkoztat a sar, az vagy BMW-s es/vagy gyorshajto faszkalap...
Jogszabály írja elő, hogy minden esetben annak a kötelessége eltüntetni az útra felhordott sarat, akinek a gépéről a sár az úttestre került. Ha nem teszi meg, az közlekedési szabálysértésnek minősül. További fontos előírás még, hogy a szilárd burkolatú közúthoz csatlakozó földút kezelőjének, illetve tulajdonosának meg kell akadályoznia, hogy a járművek a földútról földet, iszapot hordjanak fel a közútra. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a földútnak megfelelő hosszúságú, úgynevezett sárrázó burkolattal kell rendelkeznie. A sárfelhordás felelősét utólag is megbüntethetik, ha kiderül, hogy ki okozta. A tisztítási munka költségeit is ráterhelik az érintettre.
"A közlekedésben olyan járművel szabad részt venni, amely az utat és tartozékait nem rongálja és azok környezetét nem szennyezi”.
Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.
Persze sajnalom hogy meghaltak, es van felelosege az utkezelonek is, de onnantol, hogy valaki szabalyatalankodik, leirja magat masok szemeben, es minden mas sokadlagos lesz.
bazi szerencsététlenek voltak,hogy pont a két egymáshoz közel lévő fa közé repültek :S
Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.12.24. 09:07:23
Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.
1. Aki ott 140-el megy, az bármikor, bármivel nagyon könnyen meghal. Az az út alkalmatlan arra, hogy ennyivel menj, mert kanyargós, jellemzően mindig van rajta valamilyen forgalom, esélyes lehet, gyalogos, biciklis, futó is, ugyanis Ságod, Zalaegerszeg vonzáskörzete és kvázi egy lakó/pihenő "falu".
2. SOHA, SENKI nem takarítja le maga után az utat errefelé, pedig iszonyú sok mezőgazdasági gép járja az erdei, majd a fő és mellékútvonalakat. Ismerek konkrétan olyan szarházit is, aki minden reggel a csúcsforgalomban, majd haza is kanalas munkagéppel jár! Mert neki így kényelmes... (ahelyett, hogy a munkaterületen hagyná a szarját.)
3. Nem rémlik, hogy láttam volna Zalaegerszeg környékén valaha is olyan M5-ös BMW-t, amely tisztességes módon közlekedett volna. Iszonyúan ráerősítenek errefelé a sztereotípiára. Talán van kivétel, de én még nem találkoztam errefelé ilyennel.
4. Itt ebben az esetben teljesen lényegtelen, hogy téli, vagy nyári gumi. (Nagyjából 7-8 fok volt pluszban.) Azon a saras mocskon, nagyobb tempónál bármivel elszállsz. 200m hosszan volt tiszta saras az útburkolat, amit korábban egy munkagép hordott fel a kerekeivel, teljesen szabálytalanul. Nekem téli van a céges és a saját kocsimon is, de ilyen úton már a 70 is sok lehet, simán érzed, hogy ficereg alattad a kocsi.
Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.
És de, a halált sokan kiérdemlik, csak nem Ők kapják meg. Ezzel élnek vissza sokszor.
Ja, és épp ez a szánalmas. Szerintem. <#idiota>#idiota>
140 annyira nem is volt gyors bár kétségkívűl gyorsan hajtott.....a nyári gumi is megérne egy misét,de annyira nem állatkodott ,hogy az idekomentelők akik a halálán élcelődmel egy embernek pedig szánalmas éltű emberek
még ha állatkodott volna is a halált senki nem érdemli
Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.12.24. 01:14:30
a nyári gumi
és a feltétezett 140km/h
egy nem belátható kanyarban, ami után két buszöböl és egy útkereszteződés is van
(amire egy deka tábla sem hívja fel a figyelmet, legalábbis 2012-es google térkép szerint)
google map
nem a legjobb kombó, ha egyben szeretnél hazaérni.
képek forrása
https://112press.hu/hirek/reszletek/arokba_csapodott_fak_koze_szorult_auto_zalaegerszeg/
https://112press.hu/hirek/reszletek/nagy_sebesseggel_csapodott_fak_koze_bmw_ket_halott_zalaegerszeg/
