Balesetek

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

ximix
#34922
Nézem a képeket és a személyautónál az ülés olyan, mintha sértetlen volna, mondom "ez hogy ?"
Rákerestem a Police.hu-n hát nem sértetlen, mert amit én néztem az a hátsó ülés.
link
desigo
#34920
Nem foglalkoztam annyira vele.Nem hiszem,hogy saját lábon jött ide mert defektes volt a kereke.
Holnap délelőtt megnézem újra.
Alexease
#34919
Nem fotoztad le?!
desigo
#34917
Ma a gyerekekkel séta közben egy ugyanennyire sérült autót láttunk.
Vezető oldalon a szélvédő két helyen betörve kívülről befelé.Bal eleje lezúzva.
Reremélem nem embert ütöttek el vele!
Tinman
#34916
https://index.hu/belfold/2020/01/01/baleset_gazolas_kiskunmajsa/

Kemény. RIP az elhunytnak :-(

Az ürgének letöltendő lesz a jutalma az 100%. Pedig, ha nem fogyaszt alkoholt, nem hajt el a helyszínről és úgy üti el a szerencsétleneket (és ugyan úgy meghal a férfi), akkor megússza nagyon kevéssel. Ugyanis a gyalogosok nem a járdán mentek, holott mind a 2 oldalt van járda.

Szokásos tanulságok:

- ne csatangolj éjszaka az úttesten, használd a nyomorult járdát, azért van és élni fogsz
- ne vedelj, ha kocsiba ülsz
- eszedbe se jusson elhajtani a helyszínről, ha baleset van

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

ximix
#34915
Volt az első ütközés amikor a két autó kicsúszott a homokágyra, ez miatt kirendelték a "safety car"-t a mezőny eleje lelassított, hogy a biztonsági autó kitudjon jönni eléjük, de Takashi Yokoyama-nak ez elkerülte a figyelmét így hátulról teljes gázzal beleszállt az előtte lévőkbe, az ütközéstől felrepült az autója és nekicsapódott a kijelzőnek, és rögtön meghalt.
(a lentebbi kép csalóka, mert olyan mintha fent akadt volna,
de nem az csak egy jól elkapott pillanat, pár századmásodperccel később már így nézett ki)

Wiki link
DM videó


Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.12.29. 14:20:19
whiskeyman
#34914
Takashi Yokoyama

٩(̾●̮̮̃̾̃̾)۶ CefreTeam™ ๏̯͡๏﴿

Tuvok
#34913
Azt írja "fatal".

#34912
Alien69
#34911
De itt ez nem áll fenn! Ami még poén, hogy leszál, felrakja a járdára, át tolja azt az 5 métert, és megy tovább.<#idiota> Nuku bünti!

#34910
abban egyetértek veled,hogy ez nem egy sima záróvonal átlépés volt,mert nagy sebességgel szembesávba veszélyeztetve haladt majd szabálytalanul balra kanyarodott, nem is értettem,hogy ott az csak miért záróvonal volt.....
#34909
PONTOSAN!
#34908
Finneknél az éves fizetésed %-ban van a büntike.........szóval még a gyárigazgató is meggondolja 3x,hogy mit manőverezik az utakon
#34907
de a pirosnál nincs mérlegelési lehetőség.....azért van,hogy kurvára ne menj át rajta,hogyha így elkapnak akkor ne kezdj el magyarázkodni az enyhébb büntetésért,mert nem lesz enyhébb
Alexease
#34905
Ertem es kell az egysegesites, de lehetne ezt azert ilyen esetnel halmozni: zarovonal atlepes, szabalytalan elozes, forgalommal szembe haladas, tilos kanyarodas, veszelyeztetes. Sokszor lattam hasonlot, de foleg a megunta a totymorgest es visszafordul vagy mellete az utcaba bekanyaropdik. Az is gaz, de az, hogy temnpoval, atlosan a szembesavban, celiranyosan, az mar az alja.

"munkabér függvényében kiszámolt büntetés": igen, de nalunk az nem mukodik😊 Nalunk egy sok milliot kereso cegvezeto, sajat cegehez minimalberen van bejelentve, es a tobbit amit kivesz, azt elpapirozza. Mar egy arufeltoltot is tobbre buntetnenek, mint egy cegtulajdonost😄
Tinman
#34904
Ez hívják igazságnak. Van egy szabály amit hoztak, mindenkire vonatkozik. Nincs mérlegelés. Sima ügy: piros lámpa ennyi ft, záróvonal annyi ft. Az, hogy nép ebben a konkrét esetben meg akarja magyarázni, az tipikus. Mer' a szegény bringás, meg a gazdag hülye gyerek. Hát ja.

Ez olyan, mint amikor előtted ok nélkül satuznak, mert leesett a szendvicse a kezéből... te meg belemész hátába. Te úgy érzed, hogy nem te vagy a hibás, minek satuzott, amikor nem is volt rá oka. Kihívod a yardokat, akik meg csípőből szembesítenek vele, hogy ismerd el a hibád, mindenkinek egyszerűbb lesz. Nem tartottál követési távot. Pont. Nem mérlegelnek. Fékeztek, belementél, te vagy a hibás... pedig nem. Nyugtasson a tudat, hogy ha beléd mennek legközelebb ilyen esetben, akkor majd a mögötted levőt veszik elő.

Amit viszont baromira át kéne venni nyugatról az a munkabér függvényében kiszámolt büntetés! Mert a gazdag hülyének a 10.000 Ft semmi, de a biciklisnek az 50.000 Ft már komoly tétel.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Alexease
#34903
A magyar torvenyek/szabalyok azert is szarok, mert nem merlegelhetnek.

De azert gondolom, te is erzed a ket dolog kulonbseget: a bicilklifutar, aki ebbol el, egy egyszeru zebran (keresztforgalom nincs) ES a vadparaszt, aki a szembesavban vegigmegy es bekanyarodik (az nem sima elozes vagy zarovonal atlepes), leszar mindent. Valszeg mindig igy csinalta a kanyarodast, csak mivel most ures volt a szembesav, mar messzirol nekirugaszkodott.

Ezzel eppen azt reklamozzak (talan keves vadbarom latta), hogy ha siet, akkor lazan mehet szembe a forgalomban, mert szaros tizezret bukik, 1000-bol 1-szer.

Nincs gondom az 50ezres pirossal, de akkor egy ilyen legyen 200ezer, es annyi minusz pont, hogy a kovetkezonel bukja a jogsit.

De en eleve aranyaban szoroznam a buntetes osszeget es a pontok szamat az auto teljesitmenyetol es aratol fuggoen.
Tinman
#34902
A bringás meg elgázoltatja magát garantáltan a piroson áthajtásokkal. A záróvonal átlépése kisebb valószínűséggel okoz balesetet, mint a piros lámpán való áthajtás. Ezért súlyosabb a büntetési tétel.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Alien69
#34901
Pedig, ebben az esetben nem. Kifejezetten nem. Egy bringás, sehol gyalogos. Nem védeni akarom. De a másik totál gyökér, nem 10et, hanem fejbe lövést érdemelne inkább. Igen, mérlegelni kellene, hogy az az autós szándékosan minden normát félre dobva szabálytalankodott. Mindent leszart, mert ment a fodrászához. Ugyan úgy le fogja szarni akkor is, amikor elgázol valakit. <#dumcsi>

Tinman
#34900
Mert parasztok. Úgy értem nem csak szó szerint földművesek, hanem parasztok. Duplán. Holott nem a traktor után kell eltakarítani, hanem mielőtt rákanyarodik a főútra, akkor ki kell belőle szállni és kemény 5 perces munkával egy darab kaparófával, vagy, ággal, vagy kb. bármivel, ami nem hajlik el le lehet kaparni a kerekéről a mocskot. De ezeknek ehhez nincs eszük. Sosem volt, sosem lesz.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

sorler
#34899
sorler
#34898
Én még soha nem láttam, hogy valamilyen traktor után valaki is el takarítja a sarat vidéken. Az eső majd lemossa és kész.
sorler
#34897
Észre se vettem. Tényleg annak tűnik.
#34896
ás ahogy a vidiben mondja a rendőr a piroson áthajtáskor nem is mérlegelhet az fix 50k
Tinman
#34895
Pontosan. A piros azért piros, mert a kereszteződésben az orrod előtt átmenő forgalom várható, ergo ha belemész, erősen valószínű, hogy karambolozol. A záróvonal egy festékcsík az úton. Nyilván nem kell átlépni, de ha megtörténik és jól belátható helyen teszed, kisebb probléma, mint a piroson bárhogy, bármilyen körülmények között átmenni.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

#34894
záróvonal:10k
piroson áthajtás:50k

ne azt nézd,hogy ki követte el ! a piroson áthajtás sokkal súlyosabb
#34893
Nem baleset, hanem bírságolás, de elgondolkodtató. 10k büntetés a szembe sávban hajtó Nissannak, 50k büntetés a piroson áthajtó biciklisnek! <#fejvakaras>

★★★★★

Tuvok
#34891
Boldog karit😊

#34890
Alien69
#34889
Igazad van! Inkább legyek komplexusos, mint vadbarom bmw-s. Bár, szerintem pont a bmw-sek egy része komplexusos... <#idiota> Ha én kőgazdag lennék, csak azért is betartanám a szabályok jelentős részét. <#vigyor1> Irányjelző használata, előre, NEM utólag, vagy sehogy se (ala bmws) Akkor is, ha nem látja senkise, mert így kezdődnek/fejlődnek a gyilkos autós kalandok. Persze, a kresz nem feltétlenül mondja ki, hogy pl 50-re mennyi idő alatt gyorsulhatok fel. <#idiota>
De mint tudjuk/látjuk, azok a vezetők (akik nem csak bmw-sek persze), mint pl a lentebb lévő balesetben is, nem csak a számukra kijelöl sávban közlekednek. Onnan kezdve meg magyarázhat bárki, bármit is, sajnáljuk a fákat, és ennyi. Amíg nem sérül más persze, de, engem nagyon tud zavarni, ha jön szembe a kanyarban egy idióta.<#wilting> Tudom, ez is komplexus...

Tinman
#34888
Aki karácsony este ráadásul 2 halottra (bocs csak a sofőrre) faszkalapozik is. <#whatever>

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

ximix
#34887
Engem jobban zavar, hogy csak egy figyelmeztető tábla van az útszakaszon
ami egy gyalogosok az útesten, az is csak az egyik irányból.
A tujasor teljesen kitakarja az autóbusz-megállókat és a alárendelt útkereszteződést.

A sebességet nem az út állapota határozta volna meg jelen esetben szerintem,
hanem a látási viszony, miszerint nem látod be a tujasortól mi van a kanyarban
ezért mérsékled a sebességed,
hogy pl: ne kenődj fel egy lassú jármű hátuljára vagy üss el egy gyalogost, kerékpárost,
mert hát arról, hogy a kanyar után pár méterre buszok indulnak-állnak meg
vagy épp az alárendelt útról vagy útra gépjárművek kanyarodnak, fingod sincs.


Valami plusz figyelmeztetés nem ártan szerintem azért ezek közül

Útburkolati jel
záróvonal

Táblák
útkereszteződés alárendelt úttal
autóbusz-megálló 200méterre
előzni tilos tábla
sebesség korlátozást
csúszós úttest
Utoljára szerkesztette: ximix, 2019.12.24. 16:36:03
#34886
veled képtelenség normális érveket ütköztetni, kissebségi komplexusos vagy
Alexease
#34885
Az OK, de szerinted aznap (vagy amig koszos ) az ut, csak az az egyetlen szerencsetlen auto ment arra?!
Tuti bunos a koszos ut, es van felelose, de a balesetnek 95%-ban a vadparaszt BMW-s (vagy barmi mas talicska, amivel faszagyereket jatszanak) az okozoja. A lenyeg, mas nem halt meg, es mar ez is valami.

Ha valami bunko X6-os vagy hasonlo domper lett volna, szerencsejuk van es megusszak, de letarolnak egy egesz csaladot, tuti a sok undorito ugyved es a bulvar csak a sarral foglalkozna.

De van egy erzesem: akit ennyire foglalkoztat a sar, az vagy BMW-s es/vagy gyorshajto faszkalap...
Tinman
#34884
Pontosan.

Jogszabály írja elő, hogy minden esetben annak a kötelessége eltüntetni az útra felhordott sarat, akinek a gépéről a sár az úttestre került. Ha nem teszi meg, az közlekedési szabálysértésnek minősül. További fontos előírás még, hogy a szilárd burkolatú közúthoz csatlakozó földút kezelőjének, illetve tulajdonosának meg kell akadályoznia, hogy a járművek a földútról földet, iszapot hordjanak fel a közútra. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a földútnak megfelelő hosszúságú, úgynevezett sárrázó burkolattal kell rendelkeznie. A sárfelhordás felelősét utólag is megbüntethetik, ha kiderül, hogy ki okozta. A tisztítási munka költségeit is ráterhelik az érintettre.

"A közlekedésben olyan járművel szabad részt venni, amely az utat és tartozékait nem rongálja és azok környezetét nem szennyezi”.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

#34883
azért itt nem az eső esett hanem valaki nem tett eleget a kötelességének és a szabályoknak........ez súlyos vétség annak akihez tartozik az út tisztántartása
#34882
a kikanyarodásról végképp leakadhatnál egy faszom alsóbbrendű bekötőút van ott nem valami forgalmas kereszteződés..........
PetruZ
#34881
Az útviszonyoknak megfelelően megválasztott sebességért *te* vagy a felelős, ezt felesleges bárkire is kenni.
Alexease
#34880
Ha normalisan kozlekedik, betartja a sebesseget, maga ele nez es latja az utat, talan meg lassit is, es ezekutan csuszik ki, egyertelmu a perelhetoseg. De aki (tokmindegy milyen uton es milyen autoval) szaguldozik, az potencialis gyilkos. Ha ott emberek, csaladok lettek volna, egy kikanyartodasra varo auto masokat is kinyirt volna.

Persze sajnalom hogy meghaltak, es van felelosege az utkezelonek is, de onnantol, hogy valaki szabalyatalankodik, leirja magat masok szemeben, es minden mas sokadlagos lesz.
#34879
hmmm "Az a száznegyven legyen kicsit fenntartásos dolog, tényleg nem bizonyít semmit így magában, ilyen esetekben. Ha hirtelen történt, vagy más okból nem voltak fékezve a kerekek a pályaelhagyáskor, akkor terhelés eltűnésével (a levegőben repülve) rögtön túlpöröghet a motor és vele a váltó, ahonnan a sebességjel érkezik. Volt ilyen nemrég is, a tanúk szerinti kb. kilencvenes tempónál aludt el és ment le az útról egy hölgy, neki egy áteresznek. A 160-hoz tapadt a mutató"

bazi szerencsététlenek voltak,hogy pont a két egymáshoz közel lévő fa közé repültek :S
Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.12.24. 09:07:23
#34878
ez egy elég ritka M5 a tulajdonos valószinüleg rajongó, azok pedig nem állatkodnak...kétségkívül gyorsan ment,de szerintem nem ismerte az utat és egy kicsit a kanyar ívet akarta "érezni", az út állapota miatt halt meg nem azért,mert 140-el ment ! Olyan meleg volt,hogy még a nyári gumi sem igazán volt a baleset okozója! Tinman írta,hogy több dologból adódik össze miért szállt el,de ebben oroszlánrésze az út állapotának van és igen simán 70-el is lecsúszhatsz egy ilyen saras útról...valószinüleg nem ismerte a környéket
Tinman
#34877
Abban feltétlenül igaza van, hogy az út vállalhatatlan állapotban volt! Nem véletlenül intézte el a rendőrség, hogy sürgősen takarítsa le a közútkezelő a burkolatot. Holott, ki kellene gyorsan nyomozni, hogy ki ölt meg 2 embert, mert ezzel az erővel olajat is önthetett volna maga után a szarházi! Nyilván a sebesség is benne volt a pakliban, de a balesetek már csak ilyenek, több komponens kell néha hozzájuk...

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Tinman
#34876
Zala megyei vagyok és a közelben dolgozom. Pár apróságot hozzátennék.

1. Aki ott 140-el megy, az bármikor, bármivel nagyon könnyen meghal. Az az út alkalmatlan arra, hogy ennyivel menj, mert kanyargós, jellemzően mindig van rajta valamilyen forgalom, esélyes lehet, gyalogos, biciklis, futó is, ugyanis Ságod, Zalaegerszeg vonzáskörzete és kvázi egy lakó/pihenő "falu".

2. SOHA, SENKI nem takarítja le maga után az utat errefelé, pedig iszonyú sok mezőgazdasági gép járja az erdei, majd a fő és mellékútvonalakat. Ismerek konkrétan olyan szarházit is, aki minden reggel a csúcsforgalomban, majd haza is kanalas munkagéppel jár! Mert neki így kényelmes... (ahelyett, hogy a munkaterületen hagyná a szarját.)

3. Nem rémlik, hogy láttam volna Zalaegerszeg környékén valaha is olyan M5-ös BMW-t, amely tisztességes módon közlekedett volna. Iszonyúan ráerősítenek errefelé a sztereotípiára. Talán van kivétel, de én még nem találkoztam errefelé ilyennel.

4. Itt ebben az esetben teljesen lényegtelen, hogy téli, vagy nyári gumi. (Nagyjából 7-8 fok volt pluszban.) Azon a saras mocskon, nagyobb tempónál bármivel elszállsz. 200m hosszan volt tiszta saras az útburkolat, amit korábban egy munkagép hordott fel a kerekeivel, teljesen szabálytalanul. Nekem téli van a céges és a saját kocsimon is, de ilyen úton már a 70 is sok lehet, simán érzed, hogy ficereg alattad a kocsi.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Alien69
#34875
Hát itt kezdődick a baj. Ha van, aki védi a szabálytalankodókat. Nem is volt gyors az a 140... Ja... Ha ott éppen kikanyarodásra vár egy autó? Egy fa is kidőlt... Tééényleg nem volt gyors. Pontosabban, rövid volt a rep idő, mert valszeg megdobta a járda sziget, és onnan esélye se lehetett lassulni se. Levegőben mindegy, milyen a gumi...
És de, a halált sokan kiérdemlik, csak nem Ők kapják meg. Ezzel élnek vissza sokszor.
Ja, és épp ez a szánalmas. Szerintem. <#idiota>

#34874
azért lehetne perelni rendesen.....,mert így nem lehet az utat hagyni az az út életveszély ilyen állapotban! AZ útkezelőnek meg annak a cégnek/magánszemélynek aki felhordta a sarat és nem takaríttatta le......

140 annyira nem is volt gyors bár kétségkívűl gyorsan hajtott.....a nyári gumi is megérne egy misét,de annyira nem állatkodott ,hogy az idekomentelők akik a halálán élcelődmel egy embernek pedig szánalmas éltű emberek

még ha állatkodott volna is a halált senki nem érdemli
Utoljára szerkesztette: nordan, 2019.12.24. 01:14:30
ximix
#34873
A sáros út


a nyári gumi


és a feltétezett 140km/h


egy nem belátható kanyarban, ami után két buszöböl és egy útkereszteződés is van
(amire egy deka tábla sem hívja fel a figyelmet, legalábbis 2012-es google térkép szerint)
google map

nem a legjobb kombó, ha egyben szeretnél hazaérni.

képek forrása
https://112press.hu/hirek/reszletek/arokba_csapodott_fak_koze_szorult_auto_zalaegerszeg/
https://112press.hu/hirek/reszletek/nagy_sebesseggel_csapodott_fak_koze_bmw_ket_halott_zalaegerszeg/