Balesetek

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#34972
Mit szóltok hozzá hogy a VIKING nem ismeri el a felelősségét és nem akar fizetni
Tinman
#34971
A céged kötelező felelősség biztosítása emiatt emelkedni fog. Kérdés, hogy mennyire jó fej a főnököd. Nálunk MINDEN sérülést ki kell fizetni a sofőrnek!

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

Alexease
#34970
De az nem is egy "auto", hanem egy auto formaju csovaz, amire autoszeru elemeket raktak korbe😄
#34969
Munkahelyi autóval tolatàsnàl belementem egy parkoló jàrmübe, amin lett egy kis horpadàs a hàtsó sárvédőnél. Kérdés ezt a biztosítók elintézik egymàs között vagy szàmithatok valamennyi összegre amit ki kell fizetnem?

Intel Core-i5 4690 3,5Ghz, R9 280x 3gb, 16GB RAM

#34968
Minden nap erre járok, szörnyű ez a szakasz a 10-es úton. Hetente többször kerülök olyan szituba, hogy húb*zmeg, ez közel volt. Rettenetesen megnőtt a forgalom, tele van kamionokkal, azok is egymást előzgetik, nem csak a személyautók, mert bezár az időkapu a Suzukiban, sietni kell. Mindenki feszült, ideges a tömeg miatt, ha nem 90-nel zúgsz végig Leányváron, Piliszjászfalun, akkor a s.ggedbe jönnek és előzgetnek. Elkerülő meg kb. soha nemg fog megépülni, de az új M0 szakasz igen, úgyhogy még ennél is rosszabb lesz a helyzet. Alig várom!

Egy csápokkal kapaszkodó fénygömblélek. Három részből álló, ötdimenziós.

desigo
#34967
Egy törésteszten etalon autó <#guluszem1>
Mit kibírt.
PetruZ
#34965
Nem élte túl a sofőr: "...there were 3 people, the driver was a woman, she didn't make it. The other was seriously injured."
#34963
igen, az benne a pláne
whiskeyman
#34962
akkor nézd meg jobban...jobb hátsó ülésről száll ki...

&#1641;(&#830;&#9679;&#814;&#814;&#771;&#830;&#771;&#830;)&#1782; CefreTeam&#8482; &#3663;&#865;&#815;&#3663;&#64831;

#34961
szerintem aki kiszáll az ponthogy a sofőr
z0ty4
#34960
a sofőrnek tuti annyi 😞

ASRock H570 Phantom Gaming 4 \ i5-10600K \ 64gb DDR4 \RTX 3070

ximix
#34957
Tuvok
#34956

ximix
#34955
ximix
#34954
"Van élet a halál után"
112 link
#34952
az a fura ,hogy a vonatot is simán látnia kellett,nem tudom,de belém úgy belenevelték a szülők ezt a piros zöldet,hogy én a zöldnél is szétnézek,hogy biztos megállt-e minden barom.....vasútnál lelassítás és szétnézés szintén alap
Utoljára szerkesztette: nordan, 2020.01.18. 12:27:28
Alien69
#34951
Pedig, a KRESZ, és a lógika aztatat mondja, hogy ilyen helyzetben igenis, lassítania kell, vagy, akár megállnia, ha bizonytalan a helyzetben. Ergo, a nap sütést indoknak nem fogadnám el, sőt, még dupláznám a büntit. Gebedjen mög. Értem én, hogy siet, meg nem fél méter megállni, meg a fogyasztás is számít... De, takarja ki a napot, és lehet, máris látja a piros jelzést. Ja, még is kamuzik, mert a sorompót látnia kellett volna, a nap azt nem vakítja el, tutira. Kamuzik, leszarta a piros jelzést, és "még beférek", át akart menni...

Alexease
#34950
Mivel ott voltak a helyszinen, valszeg takony kolykok vagy kabszeres/alkoholos/primko tipikus BMW-sek. A ciganyok elfutnak es elbujnak egy bokorba, agy ala, fa moge; a kopasz maffia meg eltunik. De aztan lehet, egyszeruen csak narkos cigany maffiozok voltak.

A masik gond, hogy egy ilyen targyalasa, kivizsgalasa milliokat emeszt fel a kozpenzbol, aztan ugy sem kapnak semmit. Legalabbis, nem aranyosan. Alap lenne mindharomnak a letoltendo, a sofor sose kapjon jogositvanyt, es az osszes koltseget es karteritest kokemenyen be kellene hajtani rajtuk (ha van mibol elszedni, ha nincs, akkor a leult buntetesen felul, annyi evnyi koz/kenyszer-munka (minimalberrel, minusz a sitt koltsege), amig ki nem fizeti.

Nem bortonoket kellene epiteni, hanem kokemeny munkataborokat.
A biro lazan el tudna donteni, kit hova kuld (borton vagy tabor): ha nincs sulija, vegzettsege, szakmaja, sose dolgozott, buntetett eloeletu stb, akkor tabor. Az ilyen, amugy is csak eloskodik egesz eletebena tarsadalmon, sose lesz belole semmi. Kasztralni is kellene😄
Tuvok
#34949
Rettentő módon kíváncsi lennék rá, hogy kik ültek a BMW-ben.

Alexease
#34948
Ehhez mennyire kell mar primitivnek lenni?!?!

„... a zebrán elütöttek egy gyalogost, a gázoló BMW pedig a szélvédőbe szorult sérülttel együtt elhagyta a helyszínt.”

http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/bunugyek/serult-a-szelvedoben
ximix
#34947
DK5 Rosnówek '19 dec 30.
Holland rendszámos Mazda ittas sofőrrel, 2 ezreléket mértek.
Átsodródik a szembe sávba, egy Polo-t meglök viszont a Fiatot telibe kapja, a 2 sérült van, a Fiat sofőr sérülése kritikus.
Az ittas sofőr előzetes letáróztatásban van és 8 évről indul az "alkudozás".

Twitter link

Twitter link

face link

-----------------------------------------------------------



Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.01.17. 15:44:47
ximix
#34946
face linkből fordítóval kilehet valamit magozni.
Elvileg a sofőr a napra hivatkozott, hogy későn vette észre a pirosat.
(saját vélemény, ha nem fékez csak átrobog is pont elfért volna, de mintha vészfékkel is megtudott volna állni legalábbis a képek szerint majdnem állóra fékezett és innen toszta el, mert gázt adott, de tippre nem jó fokozatban volt a kamion vagy nem tudom, de elég lassan indult el)
A kamionsofőrnek nem esett baja.

A vonaton 158-an utaztak, de szerencsére csak 4-en sérültek meg, közülük 2 masiniszta.
A vonat nem fékezett, állítólag (saját vélemény, nem is volt rá ideje)
400 méterrel odébb állt csak meg és részlegesen kisiklott (tippre a 4 tengelyből csak az első), közben kicsit összekócolta a vezetékeket és pár oszlop is kapott egy két pofont.
#34945
na neki letöltendőt adnék! majdnem tömegkatasztrófát okozott!!! remélhetőleg nem sérült meg senki a vonaton.......szép kis biztosítási pénzt fog fizetni az viszont 1000%
ximix
#34944
ximix
#34943
Russian roads, only 10 sec


Ajándék kerék


A dal sem semmi, de darus "mutatvány" se
coub link
Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.01.13. 15:57:02
Tuvok
#34942

Tuvok
#34941
Enyhén langyos víztől nem reped meg, csak forrótól. De egy minőségi, nem 300 Ft-os Tescós jégoldó biztonságosabb és hatásosabb, nekem Würth van (1500 Ft), pár spricc pillanatok alatt gyönyörűen levisz minden jeget. Mire kint végzek belül meg lefújja a fűtés. Kapargatással karcolódhat a szélvédő, nem ?

Alien69
#34940
A langyos víztől is megrepedhet az üveg... Nem? <#confused> Mondjuk, én is csináltam ilyet, kézmeleg vízzel... De, volt régebben jég oldó sprickolóm is, az is megoldotta, csak fura volt utána a szélvédő is... Ráadásul, a belső részt nem oldotta meg, volt, hogy belül is rá volt fagyva. A kapargatás, vagy a langyos víz volt eddig nálam a megoldás. De az tuti, hogy eszembe se jut elindulni úgy, hogy nem takarítom le. <#idiota>

#34939
ne védjük már banyek! így nem lehet közlekedni és aki így elindul az nem normális és közveszélyes
Tinman
#34938
Le van fagyva a szélvédő. Nincs nálad semmi, csak a kaparó + régi autó, klíma sincs: Beülsz, elindítod az autót, feltekered maxra a hőfokot, rányomod a szélvédőre, maxra állítod a venti fordulatát. Kiszállsz, nekiállsz letakarítani. 1-2 perc alatt a teljes autót, mindenhol letakarítottad. Beülsz. Ki van zárva, hogy a lélegzeted páratartalma ekkor már odafagyjon. Persze, ha baxol az egészre és zárt szellőzővel, az utastered fűtöd minden áron, a szélvédő felé meg semmi nem megy, akkor igen, akkor simán odafagy a lélegzet. De ehhez valami iszonyú ostobának kell lenni... olyannak, aki egyetlen vezetési órát se vett, csak leadta a fél disznót és megkapta a jogsit.

Saját kocsim én se kaparózom, pont azért mert karcol. De ha nincs más és ilyen ócska régi romról van szó, mint az a Renault, akkor simán... ezerszer inkább, mint vakon vezetni, akár csak 2 métert is. Céges verdát kaparózom évek óta, nem mondom, hogy erős napsütésben bizonyos szögből nem látszanak karcok, de semmi vészes... de mondom, a sajátom nyilván én is védem, azt klímával seperc alatt lenyomatom és kész.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

ximix
#34937
A poén az, lehet hogy le is volt takarítva, de az ablaküveg annyira lehűlt, hogy vissza fagy rá a levegő és a lélegzet páratartalma.
Ilyenkor index és lehúzódsz az útszélére és vársz amíg a motor melege leolvasztja, lehet útba leszel vagy nem szabályos, de jobb mint balesetet okozni, ebből tanulsz és legközelebb addig nem indulsz el.

A másik, hogy én vízzel szoktak jégmentesíteni, mert nem tartom jónak a jégkaparót, ha véletlen koszos részen tolod végig az ablaknak sanyi, ha műanyagba belenyomódik valami keményebb porszem akkor végig karcolod az egész szélvédőt.

Az autó nálunk kint állt, a szélvédőt max fóliával szoktam letakarni ha esik a hó, mert ha megolvad az üvegen és odafagy akkor sok a meló, de több vízzel az is lejön.

Ha csak a pára fagy rá esténként, ahhoz kevés a fólia, mert úgy járok, mint a hölgy ha belülről nem fagyott rá esetleg akkor ha leszedem a fóliát a hideg üvegre szépen elkezd ráfagyni a pára, mire a motor lefújná az több perc alapjárat.

Ekkor jött kényszermegoldásként a langyos víz, autó elindít fűtés maxon, ventilátor minimumon, egy 2 literes flakonból rácsorgattam az üvegre, ekkor már látni, hogy ha belülről is ráfagyott a pára akkor addig locsolgatom kintről míg az is felolvad, közben elindítom az ablaktörlőt, a maradékot meg ott folyatom le ahol a levegőt beszívja.

A víz max 65°C -os (ennyire van a bojler beállítva), de ezt csak -10°C, -15 környékén használom, amikor ilyen kicsi mínuszok vannak akkor elég a langyos víz is.

Több mint 15éve így oldom meg 3 kisteher és 1 személyautó volt a teszt alany, a szélvédő egyiknél sem repedt meg.
Ha sajátok lettek volna a kisteherek akkor szerintem egy elektromos motor olaj és vízfűtést szereltem volna beléjük, az sokat segített volna a téli üzemben.
Alien69
#34936
De, ettől még Neki van igaza! <#idiota> Sajnos, KRESZ oktatásról nem emlékszik, hogy hogyan lehetne ezt a problémát megoldani! Csak arra emlékszik, hogy forró vizet nem szabad rá önteni... <#papakacsint>

Tinman
#34935
A jó szíved visz a sírba. Az ilyennek semmi keresnivalója a kormánykerék mögött... de az épelméjű emberektől is el kellene különíteni.

Mert: Nem látok ki szélvédőn. Kb. 1 perc letakarítani, de nem takarítom le, nem baj, hogy nem látok semmit, majd talán nem ütök el senkit, nem megyek neki semminek, ha igen... akkor? És eddig már nem jut el. Ez egyértelműen egy mentálisan sérült ember gondolatmenete.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

desigo
#34934
Jogsi elvesz minimum egy évre!
Szerencse,hogy nem ütött el senkit!
#34932
BASZKI 😞
whiskeyman
#34931
de, mindketten

&#1641;(&#830;&#9679;&#814;&#814;&#771;&#830;&#771;&#830;)&#1782; CefreTeam&#8482; &#3663;&#865;&#815;&#3663;&#64831;

Alexease
#34930
Azert 1:30-tol, ejszaka, a letaposott havas uton ezerrel sem eletbiztositas.
Nohab
#34929
Igen
Tuvok
#34928
Ez Tiszaalpár ?

#34927
remélem nem haltak meg
PetruZ
#34926
AP-1237: Az utolsó... <#falbav>
#34925
gratulálok
sorler
#34924
A piros versenyautóban aki ült csoda, hogy megúszta.
A feje eléggé elhajlott oldalra a ráeső hátsókeréktől.
sorler
#34923