37061
  • kamionosjoe
    #35775
    Képek alapján már tudom hol történt, közel az M1-hez. Egy jól belátható, szinte egyenes, nagyon jó állapotú, nemrég épített útszakasz van ott két körforgalom között. Múlthét hétfőn jártam is arra, amikor Bőnybe vittem betont.
  • kamionosjoe
    #35774
    Uhhh.. na ez nagyon szerencsétlen helyzet. Részvétem a hozzátartozóknak.
  • FrezeR
    #35773


    Négy ember meghalt, miután személyautójuk összeütközött egy teherautóval Győr térségében csütörtökön kora délután.








    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.01.14. 19:43:52
  • RatBaG #35772
    Az ott egy gyilkosság.

  • Alexease
    #35771
    Nem sok hianyzott. Mar a bunteto fekezgetes is eros, de ez mar gyilok kategoria.
    "korábban egy előzési helyzet során": azert arra is kivancsi lennek, mi tortent korabban, milyen auto, milyen tipusu sofor. Persze, ez a kamionost nem menti fel.
  • RatBaG #35770
    https://telex.hu/belfold/2021/01/13/kamion-athuzta-szembejovo
  • desigo
    #35769
  • RatBaG #35768
    https://streamable.com/mdra6b
  • ximix #35767
    És túlélte.
  • sorler
    #35766
    Csattanást hallottak a kereszteződésből, a kamera felvételeitől mindenki megdöbbent
  • desigo
    #35765
    Mercedes AMG GT vs 18 éves sofőr link



  • FrezeR
    #35764


    Hatalmas baleset: busz és kamion ütközött hajnalban Budapesten




    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2020.12.23. 12:57:51
  • Alexease
    #35763
  • desigo
    #35762
    Szabálytalan előzés miatt frontálisan karambolozott két BMW Somogy-megyében.

  • Benel
    #35761
    Én BOOSTER C7 -nek olvasom, de nem találok ilyet instán, lehet törölte magát inkább :D
  • ximix #35760
    Jól látom hogy egy instagram cím van a fenekén ?
  • desigo
    #35759
    Corvette



  • kamionosjoe
    #35758
  • FrezeR
    #35757
    Egy házaspár vesztette életét egy frontális balesetben Kecskeméten

  • kamionosjoe
    #35756
    Idő közben kiegészítették a cikket: Olvasónk tett egy jogos megfigyelést: "A nem jó minőségű felvételen úgy látom, hogy a keresztbeforduló autó jobb első kereke már a manőver alatt hiányzik. Ez magyarázhatja azt, hogy miért nem tud lassítani, majd amikor megpróbálja, akkor miért fordul balra. A bal első kerék fékezi a kocsit, jobb első kerék nélkül viszont a kocsi jobb oldala érdemben nem lassul."
  • desigo
    #35755


  • Caliph
    #35754
    idegállapotba került
  • ximix #35753
    Hercules 1 : Police 0 #SomewhereinSlovakia (hangos zene)

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.12.12. 20:51:20
  • Alien69
    #35752
    Viccelsz??? Kb semmitse... Pszichológusok majd igazolják, hogy bepánikolt, vagy mindegy. Nem szokás komolyan büntetni. Lehet, nem nagyon volt balesete. Akár, még az is elképzelhető, hogy az elmúlt 10 évben semmise, mert pl lehet, nem is vezetett, ugyebár...
  • desigo
    #35751
    "Az idős asszony nem állt meg, megfordult, és elhajtott a helyszínről."

    Ezért mit kaphat?
  • Alien69
    #35750
    Me olvastad? A rendőrség továbbra is semmit se tesz. Hol írták, hogy bevonták a jogsiját. autót működésképtelenné tették???? Mint ahogyan ricsikét (direkte kis betűvel) konditeremnél igazoltatták. Már vagy 50x, de, most kezdték csak, hogy lassan már bezárják...
  • Alien69
    #35749
    Tehát, tudta, hogy szarban van, mert szar az autója, de, minden majom tudja nyomni a gázpedált...
  • PetruZ
    #35748
    AP-1394: Az utolsó... A gázpisztoly ekkora lyukat tud ütni ilyen közelről? Vagy mi volt az?
  • RatBaG #35746
    http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/kozlekedesrendeszet/forgalommal-szemben-az-autopalyan
  • n003
    #35745
    "Villogott fékezés helyett" teljesen úgy tűnik hogy semmit nem lassul az első fázisban pedig észleli a problémát hisz villog
    amúgy ami így keresztbe áll ott van némi gubanc a fékrendszerben-futóműben
  • Alien69
    #35744
    Szerintem, ezt az nézte be, aki a fejlécet írta. Ez nem berántás volt, inkább befarolás. Elég, ha csak műszakilag szar az autó... Padló fék, megcsúszik, keresztbe áll... Az elsődleges hiba, a padlófék... Vagy fékezel, vagy kormányzol. Ha (padló)fékezel, akkor random megy, de semmiképpen se arra, amerre Te akarod...
  • n003
    #35743
    miért? :O
  • sorler
    #35742
    Villogott fékezés helyett, amikor már késő volt, a biztos halálba rántotta a kormányt
  • gordon 24
    #35741
    Végül is csak 2-en jelezték, hogy valami nem stimmel, de ilyenkor szarni kell bele és menni tovább..
  • ximix #35740
    "Zombi behind the steering"
  • cement
    #35739
    én tőlünk nyugatra még nem láttam olyat, hogy ilyen ratyi módon biztosítsanak munkaterületet, mint nálunk. a "több lépcsős figyelmeztetés" amire hivatkoznak a gyakorlatban azt jelenti általában, hogy a leállósávban van egy kisbusz ami jelzi, hogy munkavégzés van fentebb, lassíts 100-ra vagy 80-ra és sorolj ki a külső sávba. na de mi van, ha a külső sáv végig tömve van kamionokkal, és te a belső sávból nem látod a kisbuszt mert eltakarják a kamionok, vagy épp a navigációra néztél rá és nem a leállósávot fürkészted?
    ezeket a munkaterület biztosításokat hülyebiztosra kell csinálni, ez a megoldás pedig azt feltételezi, hogy a sofőrök már többszáz méterrel korábban kiszúrják és kisorolnak időben. nincs is puffer zóna hagyva bólyákkal, ha elbaszod, egyből a munkagép hátulján csattansz.

    legalább az autópályákat biztosíthatnák rendesen, mert azt már megszoktuk, hogy városon belül szarnak ezekbe bele. tavaly vagy tavalyelőtt a váci úton kifele volt egy példás eset. a westendet elhagyva a balzac utca után a ferdinánd hidas kereszteződés előtt ahol 6 (!) sáv van, 2 balra, 1 balra és egyenesen, 1 egyenesen és 2 jobbra, a balra és egyenesen menő sávban valami csövet javítottak, felásták vagy 2-3 méter mélyen az utat 5-10 méter hosszúságban egy sávban. mi volt a munkaterület biztosítás? egy 2 méter széles kikerülést jelző alumínium tábla a luk előtt 1 méterrel. nem viccelek, közvetlen a luk előtt. amikor megláttam az agyfasz kerülgetett, mondom ebbe biztos hogy bele fognak menni, mert tömött forgalom szokott lenni az összes sávban, az autók ott 70-nel mennek, taxisok meg futárok 80-nal, és ha valaki későn veszi észre, és kerüli ki, akkor aki mögötte jön, már biztos hogy nem fog tudni reagálni időben. asszem még aznap, vagy másnap bele is rongyolt valaki a lukba..
  • ximix #35738
    Na igen, valahol van egy határ ahol már a normálisan közlekedőket zavarja vagy akadályozza a mindennapi közlekedésben
    az extra figyelemfelhívás csak azért, mert van pár "öntörvényű és vagy vak egér" akiknek a figyelmét csak így lehet felkelteni.
  • Caliph
    #35737
    nem tudom mennyire hasznos egy ilyen zebra amikor a pályán a villogó munkáskamiont nem képesek kikerülni

  • ximix #35736
    Próbáltam az általam linkelt videóról, keresni cikket, képet, videót, de pont erről nem találtam,
    viszont ők is próbálkoznak több féle megoldással.
    Prizmás változat is volt, de az északi országrészen, télen a hó miatt nem a legjobb.
    Aztán csináltak olyat, hogy a gyalogos átkelőnél lévő tábla vagy jelzőlámpa meghosszabbított oszlopáról egy irányított, erősebb fény, mit a közvilágítás, felülről a zebrára világit, de csak ha van gyalogos és ha jól vettem ki az autók felé is van szenzor azok is kapcsolni tudják, ennek miértjére nem jöttem rá max a berögzíteni az átkelőket jó, de szerintem elég ha a gyalogos átkelésnél úszik fényárban a zebra.



    A piros határoló fényes verzió



    Projektoros verzió, ez se rossz ötlet, de a havi üzemeltetése nem tudom mennyi lehet.
    Messziről is jól látható, nem befolyásolja az útfelületén a szennyeződés hó . . .



    Van fizikailag kiemelt átkelőhely is, bizonyos utakon ez már túlzás, egy max 30km/h úton oké lehet.



    Jaj, ez annyira magyarosra a sikerült :)
    Legalább azt a 3-4 métert amin a zebra és a lámpák vannak újították volna fel előtte.


    Utoljára szerkesztette: ximix, 2020.12.01. 10:33:08
  • cement
    #35735
    Békéscsabán és több Békés megyei településen is van "okos" zebra, ami hasonló, de azért nem ennyire látványos :) kötelezővé kéne tenni
    https://behir.hu/cimke/okos-zebra