37061
  • Alien69
    #35855
    Amúgy, még azt se látom, melyik a volvó, és a hírből arra következtetek, hogy a 88 éves () Vitray lehetett a hunyó, mert normál esetben kiírnák, hogy ki ment kinek...
  • Alien69
    #35854
    Hát, ez szerintem bmw-s lesz. Megállni nem tanult meg. Kész csoda, hogy életbe maradt... Borda befúródik a tüdőbe, kampó...
  • ximix #35853
    Auu, szegény srác . .



    Szerjózsa valamit elfelejtett, ellenben a kint várakozó autósnak, meg jó az életösztöne.
  • desigo
    #35852
    Aa Volvót Vitray Tamás vezette





  • Alien69
    #35851
    Semmi konteós baromság, tutira megyek! Nem csak kapacitás kérdése. Tuti, hogy fut a háttérben egy algoritmus, mert az egyszerű. Persze, ha sűrűn mondogatod a telóba, hogy bomba, meg Allahu akkbar, még nem fog a TEK beugrálni az ablakodon. Itt nem feltétlenül a rendőrségre kell gondolni. Vannak "szervezetek" a rendszerben, igaz, kis létszámban, pont azért, mert a demokráciákban le vannak korlátozva ezek a szervezetek, ne élhessenek vissza a lehetőségekkel... Biztos lehetsz benne, hogy az Oroszoknál jelentősen nagyobb ezen szervezetek létszáma, arányaiban is. A lényeg, hogy ha le KELL hallgatni valakit, azt le fogják.
  • ximix #35850
  • cement
    #35849
    ez picit túl konteós azért. persze, ha valakit le akarnak hallgatni, követni, lenyomozni, már sokkal könnyebb dolguk van 2021-ben a rendőröknek mint 1960-ban, de arra nincs kapacitás, hogy mindenkiről minden elérhető adatot összegyűjtsenek és főleg nem arra, hogy kielemezzék. a magyar államnak a saját hivatalos adatbázisait sem sikerül összehangolni, nem hogy ezt...
    mondok egy példát. két éve meg akartam újítani a várakozási engedélyem a kerületben. közölték, hogy gépjárműadó hátralékom van. beugrott, hogy tényleg, nem kaptam csekket már több, mint egy éve. fáradjak át a kerületi adóhivatalba és rendezzem, ott adni fognak egy igazolást, azzal majd kapok engedélyt. átbattyogtam, ott kérdeztem h hova küldték a csekkeket: hát a régi címemre persze. mondom az ügyintézőnek, hogy két éve más a címem, és be is van jelentve állandóra, mutattam neki a lakcímkártyámat. kerületen belül költöztem, és azonnal bejelentettem az okmányirodában. erre ő: hát náluk is be kellett volna jelentenem, az ő rendszerük nincs összekötve az okmányirodával, és nekik nem volt meg az új címem így a régire küldték a csekket meg a figyelmeztetéseket.
    szóval ennyit a magyar állami informatikai rendszerekről. gondolom a titkosszolgálatnak komolyabb IT készültsége van, de ők csak a számukra érdekes célpontokat figyelik, nem téged meg engem..
  • RatBaG #35848
  • kamionosjoe
    #35847
    Eleve nincs annyi rendőr, hogy mindenkivel foglalkozzanak 1000 emberre körülbelül 10-nél is kevesebb rendőr jut Magyarországon.
  • Alien69
    #35846
    De miből gondolod, hogy az "állam" ne tudna MINDENT??? Ami digitális, azt tudhatja, és mi nem az? Ja, és amit filmekben látunk, pl lehallgatások, úgy, hogy szinte nincs is ott semmise, ez nem mese, csak ugye nem lehet felhasználni. Rengeteg infójuk van az "államoknak", csak, éppenséggel nem élhetnek vele, mert kiderülne, hogy mindenről tudnak/tudhatnának. Efelől ne legyen kétséged. A jelenlegi rendszer leszabályozza, és ezért (se) nem használhatják fel. Főleg, mert egy politikus se "tiszta"...
  • Alien69
    #35845
    Skill, ez mán TUDÁS! Level 50!
  • desigo
    #35844
    Hihetetlen,hogy mindig van nagyobb barom...
  • gotchaaa
    #35843
    nemvót péz autómentőre
  • RatBaG #35842
  • cement
    #35841
    ez nem ilyen egyszerű azért. az, hogy az adat elérhető elméletben, nem jelenti azt, hogy valós időben fel is lehet dolgozni, kismillió technikai akadálya van jelenleg, de ez nem is baj. ami a jogokat illeti pedig persze, hogy jól hangzik, hogy minden bűnözőt le lehetne kapcsolni így... vagyis ez így nem igaz, nyilván aki bűnözni akar mindig megtette és ezután is megtenné, de ez most részletkérdés. az igazi probléma az, hogy az adatok gyűjtése nem csak rájuk, hanem rád is vonatkozna. rengeteg érzékeny dolog elérhetővé válna az emberekről és persze mondhatod, h neked nincs rejtegetni valód, de léteznek sajnos olyan szervek, és egyének akik ezekkel az adatokkal visszaélnének egy perc alatt. jobbik eset, hogy eladják cégeknek marketing célból, rosszabbik, hogy rossz kezekbe kerül, és nem feltétlen jó ha mondjuk egy bűnbanda megtudja: mikor, hol, kivel és mit csináltál. tegyük fel hogy szájer józsit feltörik, és megzsarolják: "láttuk, hogy meleg bárokba jársz, ha nem akarod, hogy ez nyilvánosságra kerüljön, fizess X összeget".
    a lényeg, hogy a szabadság és a biztonság közti egyensúly mindig is téma volt, és a technológia fejlődésével egyre fontosabb téma lesz, és igen, muszáj megakadályozni, hogy mindenkiről mindent tudjon az állam, különben gyorsan abban a bizonyos Orwell regényben találjuk magunkat.
  • Alien69
    #35840
    Pedig, qrva egyszerű az egész. Az autók jelentős részében ott az elektronika, sofőrök jelentős részénél mobil teló, még, ha buta is, adatokat tud küldeni. Csak, az egész ott bukik, ami a jelenlegi rendszerek legnagyobb baja, a "személyiségi jogok". Mivel, ezt legfőképp bűnözők, és/vagy politikusok találták ki, ezért ez már kapásból zsák utca. Annak ellenére, hogy ugye ezekkel az adatokkal a titkos szolgálatok rendelkeznek, de, pl nem "szólhatnak", hogy izé, az a nyomi bmw-s sokkal gyorsabban hajt, bedrogozva, mert vannak jogai. Na, ezzel van a baj...
    Ezt is tuti látta a rendszer. Csak, ha szólnak, hogy vegyé vissza, me baleset van, akkor ez kiderülne.
  • ximix #35839
    Ezért vagyok mérges, vagy bosszús az e-autós önvezetős galerira, mert jelenleg egy kicsit délibábot kergetnek a szuper biztonság terén, miközben akár egyszerűbb technológiákkal már mai is lehetne csökkenteni a balesetek számát.
    Pl.: lehetne valami információs rendszer az autókban ami sima rádiósugárzású.
    Ha xy megcsúszik a jégen nekicsapódik a falnak, kinyílik a légzsákja akkor már küldi is a jelet a rendszernek ami abban a kőzetben figyelmeztetést és sebességcsökkentés jelet küld.
  • nordan
    #35838
    főleg kamionok okozzák a nagy rombolást.......ezek amúgy nem vesznek vissza ha ónos eső esik? meg nem létezik,hogy ennyire nem lehet előre látni az úton........én is mentem már ködben 25-30-al vagy nyáron záporban ugyanennyivel,de rajtam kívül mindenki ezt csinálta...senkinek nem jutott eszébe tovább menni tempomattal szar időben
  • kamionosjoe
    #35837
    Ez ugyanaz, itt már 130 járműről írnak és 6 halottról. További 65 ember vittek kórházba, a roncsokba szorult emberekhez nehezen fértek hozzá, ezért többen kihűltek a hideg időben.
    https://www.gyorplusz.hu/nagyvilag/tobb-mint-130-jarmu-csapodott-egymasba/
  • ToCsEk
    #35836
    ónos eső Texas 70 autó 3 halott





  • ximix #35835
  • Alien69
    #35834
    Mondjuk, ez egy régi videó, de, lógikus, hogy hiába a biztonsági öv! A franc tudja pl, hogy milyen köcsög fogdossa elötted össze! Márpedig, a pandémia előtt is volt vírus, meg ugye wc után nem kézmosás! Tehát, higiéniai okai is vannak/lehetnek. Amúgy, a távolsági buszok egy részén VAN öv! De, kétségeim is vannak, hogy egy két pontos "biztonsági" öv mennyire mentené meg az életemet. Lehet, nem zuhanok ki, de, hogy a csigolyáimat szét barmolná, az kb 100%, tuti lebénulás, belső szervi sérülések. A három pontos már más kérdés, de olyan sokkal ritkább...
    Igazi megoldás, ha olyan sofőrök lennének, akik igaziból csal ellenőrzik az önvezető buszt.
  • sorler
    #35833

    https://9gag.com/gag/a6E7YG8
  • nordan
    #35832
    nem kéne bizti öv a buszokba?

  • nordan
    #35831
  • desigo
    #35830
    Nem tudsz egy baleset részese lenni úgy,hogy ne készülne rólad 50 darab 4k-s kép és ne lenne kint 20 oldalon max egy órán belül.
  • FrezeR
    #35829
    Halálos baleset történt az 51-es főúton




    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.02.05. 14:08:55
  • kamionosjoe
    #35828
    Remélem, hogy rárohad még a műanyag lakat is a zárka aljtajára ahol ülni fog.
  • desigo
    #35827
    25 éves részeg győri férfi hátulról telibe verte őket. Megint nem lehet elég büntetés adni neki.
    Kis Corsa hátulja nagyon összetört.Városba szaladozni jó lehet de biztonságosabb autót szabad csak venni.
    Nyugodjon békében szegényke!
  • FrezeR
    #35826


    CSALÁDI TRAGÉDIA AZ M6-OSON – EGY KISLÁNY VESZTETTE ÉLETÉT



    Update: A halálos közúti közlekedési baleset okozójánál felmerült az ittasság gyanúja, ezért őt a rendőrök előállították, gyanúsítottként hallgatták ki. Őrizetbe vételét követően a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság fogdájába szállították a férfit – közölte a rendőrség.
    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.02.03. 12:45:20
  • nordan
    #35825
    én is basztam már el lejárót még külföldön is,de eszembe sem jutitt,hogy megfordulni próbáljak vagy visszatolatni.......szoptam +5 +10 lm-t azt le volt szarva....ezektől mindtől elvenném a jogsit pár évre
  • Alien69
    #35824
    Amúgy, ezek elkerülhetőnek, valszeg. Ott az okosteló, többnyire mondja, melyik lehajtón kellene lefordulni, hamár a tábla olvasás nem megy... Ha meg mégis benézte, igen, sajna végig kell csinálni!
  • desigo
    #35823
    A végén kiszállt és megkérdezte,hogy merre menjen vagy mi?
    Nekem is volt,hogy elhibáztam az M31 végén a kihajtót. Rámentem az M3-asra majd csak Bagon lehetett visszafordulni.
    Plusz 30 km és 20 perc volt.Eszembe nem jutott megfordulni vagy tolatni. Mérgelődtem kicsit de amióta arra jövök jobban figyelek.
  • RatBaG #35822
  • cement
    #35821
    "all wheel drive driftin', that's how it's done" :DDDDDDDD
  • desigo
    #35820
  • nordan
    #35819
    amikor kézzel akarják eltartani a hajókat egymástól az zseniális
  • ximix #35818
  • ximix #35817
    Érdekesség
    A gát (Lang The Dam) nincs mindig nyitva, így a várakozókból komoly sor alakul ki, aztán megy a könyöklés ezerrel a lélekvesztőkön.









  • ximix #35816