37061
  • Caliph
    #35895
    ennyit ér a vezetéstől eltiltás

    avagy hány embert kell megölni vagy nyomorítani ahhoz hogy bezárjanak?
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.03.09. 10:00:04
  • nordan
    #35894
    a mobilnyomkodás és a trécselés egyértelműen szabálytalan és életveszélyes! lehetne a pofátlanítás után szabadon egy kis gyalogos vegzálás is mondjuk egy 5000-es büntiért,hogy az agyakba vésődjön eme alapszabály ami a TE! életed menti meg!

    KRESZ könyvben: "A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni, és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarja vagy megtévesztheti. E szabály mindig érvényes, függetlenül attól, hogy a gyalogosnak az úttesten közlekedő járművekkel szemben áthaladási elsőbbsége van vagy nincs." Ez pedig tulajdonképpen annyit jelent, hogy az autósok nem kötelesek megállni, ha egy ember még a járda szélén áll. Akkor sem, ha egyértelműen át akar haladni a zebrán.

    Erre a szabályra azért fontos kitérni, mert a legtöbben azt hiszik, hogy bármikor elindulhatnak, mire az autósoknak meg kell állniuk. Pedig ez nincs így és komoly balesetet okozhat, ha későn lépünk az úttestre.

    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.03.08. 19:21:53
  • nordan
    #35893
    de igenis hibás a gyalogos is! hiába zöld ha jön egy balfasz és 4 felé repülsz........én akkor is szétnézek,nem tart semeddig és az életed múlhat rajta! döbbenet ahogy szétnézés nélkül mászkálnak az emberek a zebrán

    https://www.liveleak.com/view?t=awCE_1590434946

    gondolom ha ez a te gyereked tolja akkor is marad a véleményed és vered a melled,de ő a zebrán ment át neki volt elsőbbsége! AZ VOLT! Elsőbbsége az volt,de esze az semmi
    https://www.liveleak.com/view?t=sllC_1581176487
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.03.08. 19:13:01
  • cement
    #35892
    ez horror. de ne a gyalogost hibáztasd már, amikor a zebrán megy át, és megállnak neki...
  • ximix #35891
    Ha tippelnem kéne ez a korlát volt, google maps
    A cikkben szereplő kép arrébb készülhetett a már leszakított csődarabbal.
    Szerencsétlenül pont az első fényszórót találta el azt meg átszakította.

    Csak tippelek, de valószínű a zöld korlát lehetett ott elsőnek, majd szerelték fel a szalagkorlátot évekkel később és ekkor kellet volna levágnia zöld csőkorlátot, mer sokat nem véd, ellenben pl: BP-ti baleseteknél is elég sok gondot okoztak anno.
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.03.07. 01:46:32
  • sorler
    #35890
    És a korlát kivitelezőjével mi lesz?
    Halálos balesetet okozott egy 70 éves buszsofőr Karancslapujtőn
  • Alien69
    #35889
    Pedig 1xű. Nincs felelősségre vonás, ezért nyugodt szívvel azt csinál mindenki, amit akar. Annyi kellene, hogy nyugodtan, helyszínen kivégezni. Lásd, a második, aki elgázolja, át megy rajta, elhagyja a helyszínt. Gondolkodás nélkül, semmilyen indok, magyarázkodás nem elfogadott. Kb 1 hónap, és legalább a felére vissza esne a bűnözés. Mert ez az.
    Utoljára szerkesztette: Alien69, 2021.03.05. 17:59:08
  • desigo
    #35888
    Azért mert jön értesítés.Mindenről.Egésznap
    Akkor van nyugi amikor este otthon kikapcsolom a wifit de akkor is az jár a fejemben,hogy írt valaki és nem veszem észre időben jajjmilesz.
  • nordan
    #35887
    0:08! aztamocskosqrvaélet

    és ezt levetíteném az iskolákban! felbasz az ideg,hogy az összes videón,és napont a városban idióták szétnézés nélkül vagy atelefont vagy a semmit bámulva úgy mennek a zebrán mintha valami kifutón lennének párizsban.....miért nem lehet szétnézni azon a kurva zebrán? miért miért miért?


    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.03.04. 21:59:08
  • RatBaG #35886
  • csabush
    #35885
    Automatizálás nem egyenlő az automatával. Lenne valami kütyü, ami fixen az utazás árát vonja le paypassal elég lenne odaérinteni a vezető fülke ablakához a kártyát, és ennyi. Erre van az e-jegy próbálkozás, bár ha jól tudom az nem terjedt még el széles körben, igaz, az elmúlt 3 évben 1 kezem elég ahhoz, hogy megszámoljam, hányszor használtam a tömegközlekedést.
  • Alien69
    #35884
    Autómata se igazán megoldás. Habár, relative már kezd elterjedni, de, figyelik a rabló bandák. Engem speciel zavar(na), ha olyankor oda lépne egy kéregető hozzám. A francnak hiányzik, hogy ott ugasson. Még ha kártyával is fizetek. Szoktam venni 10db-os gyűjtő jegyet, én is kifigyeltem, melyik autómatához menjek. Példul, az örs Vezér téren már nem veszek, mert nem érzem biztonságba magamat amúgy se. :-)
  • Alien69
    #35883
    Hidd el, nem tirpák (de lehet, csak akkor Te is, sorry). Neki valszeg nyűg, előírták, hogy legyen nála ilyen lehetőség, ok. De, vírus helyzetben azért ez is kerülendő, bárki bármit mond! Van okostelefonod? Arra letöltöd az appot, megcsinálsz pár dolgot, és nem kerülsz konfliktusba. A sofőrnél lenne egy kész vagyon, ugye kérdés, kinek a pénzéből vált? A cége NEM fog neki adni váltópénzt! Ezen felül, ez ugye Magyarország, ahol amúgy is sok a nyomoronc. Példul, ha tudják, hogy a sofőrnél VAN 20E forint, akkor elmennek a végállomásra, és minden sofőrt megkéselnek. Ne hidd azt, hogy ez nem reális! Itt Balkán szélén, shimán!
  • ximix #35882

    Nekem pl egy olyan koncepció is jó volna, hogy akik csak ritkán, előre nem tervezetten vennék igénybe a tömegközlekedést azok pl: chipes személyivel tudnának utazni országosan és csak a hó végén kéne egyenlíteni a számlát.

  • csabush
    #35881
    Én is kasszáztam, egy busz sofőr ülésében, megállóról megállóra egészen biztos vagyok benne, hogy számottevően több idő kiszámolgatni a 19650-et, mint benyúlni az aprósba és kivenni két érmét. Ahány első ajtós viszonylat van, az napi 20-25 millió forint váltópénzt jelent összesen, és értem én, hogy a buszt rábízzák, de a buszért sokkal később basszák orrba, mint 100 ezer kp-ért, főleg olyan járaton, ami a vadnyugaton jár. Egyébként abban egyetértek, hogy mostanra el kellett volna odáig jutni, hogy automatizáltan lehessen menetjegyet venni, pénzes-terminálos baszakodás nélkül, de mivel ezen a téren is elmaradásban vagyunk a "hanyatló nyugattal" szemben, egyelőre szerintem mindenkinek jobb, ha nem húsz ezressel veszi a 350 forintos menetjegyet, ami egyébként 450 az első ajtósoknál, helyben. :D Egyébként ez is buszsofőr függő, engem eddig egyszer sem szállítottak le, amikor nagyobb címletem volt, legyintett és ennyi, de ezzel azért kockáztatja azt, hogy ha kap egy ellenőrzést, és kiderül, hogy kummantva utazok, akkor megbotozzák az ánuszát.
    Utoljára szerkesztette: csabush, 2021.02.26. 09:36:51
  • cement
    #35880
    a buszsofőr a kasszás, ez most is így van, nem kell megtanulnia pluszban semmit. egyébként meg időben nem sokkal tart tovább visszaadni 19650 forintot, mint 150-et egy 500-asból, hidd el kasszáztam. max annak sok idő aki béna és/vagy nem tud alap matematikai műveleteket fejben megoldani. igen, a 100k váltó egyáltalán nem elvárhatatlan buszonként. egy csuklós bkv busz 80-100 millió forintba kerül, azt rábízzák a buszsofőrre meg a népre, de egy kis aprót már nem? lehetne annyi készpénz állománya a cégnek, hogy tart folyamatosan 100k váltót a buszokon, csak megy a szarrágás. de akkor ha ez ennyire nagy probléma, kell paypass-os kis éríntőt kitenni a sofőr mellé, és kész, mindenki csippant oszt' meg van oldva de hát ez is túl sci-fi. nyugaton 20-30 éve automatizálva van a tömegközlekedésen a jegyvásárlás és jegyellenőrzés de mi még mindig ott tartunk hogy piaszagú túlsúlyos ellenőrök ácsorognak koszos aluljárókban a telefonjukat nyomkodva minimálbérért. az egész egy vicc
    Utoljára szerkesztette: cement, 2021.02.26. 08:25:40
  • RatBaG #35879
  • sorler
    #35878
    Kár, hogy nincs meg ez másik nézetből. Fast & Furious-ba be tudnák vágni.
  • sorler
    #35877
    Itt bordatörés valószínűsíthető.
  • csabush
    #35876
    A kettőt összehasonlítani is butaság, boltot a menetrend alapján járó busszal.. Felszáll x megállóban 5 utas, 3 ebből 20 ezressel fizeti ki a 350 forintot, majd y-ban még 2 10 ezressel teszi mindezt, máris ott vagyunk, hogy 10 perc elment a kukivakarással, arról nem beszélve, hogy ezen logika mentén MINDEN első ajtós buszon kéne legyen alsó hangon 100 ezer forint váltó. Életszerű, nem? Bankkártyás fizetés már egy fokkal jogosabb, bár az kérdéses, hogy milyen alapon várható el egy buszsofőrtől napi 8-10 óra vezetés mellett, hogy kasszás nénit is játsszon, és adott esetben 350 forintonként pötyögjön a terminálon.

    A bolt megint más kérdés, ott nyilván kivitelezhető, és nem is feltétlen elfogadható, ha nem tud visszaadni nap elején, de az első ajtózásnál nem véletlenül írják ki minden tájékoztatóra, hogy nincs váltó pénz a sofőrnél.
  • cement
    #35875
    ez egy butaság. ha készpénzt is elfogadsz az üzletedben (legyen az dohánybolt, buszjegy vagy bármi) akkor bazzeg legyen már váltópénzed.
    csak a szarrágó boltosok meg egyéb szolgáltatók úgy nyitnak ki reggelente h van 20000 váltójuk és csá, holott simán előfordulhat, h az első órában több vásárló is nagy címlettel akar fizetni. ezek inkább elzavarják a vásárlót aki ott akarja hagyni náluk a pénzt mint sem hogy több váltót tartsanak. mert nehogy már az üzletben álljon a pénz, kiveszik nap végén az összeset amennyit csak lehet. felháborítónak tartom, hogy azon problémáznak, hogy 20ezressel akar valaki fizetni. bakker 20 ezer forint az semmi, nem egy 500 eurós bankjegy... amikor kávézóban dolgoztam 10 éve (angliában) mindig csomó váltóval nyitottunk, és ha véletlen nem volt elég, hátul a széfben volt több váltó és mindig tudtunk visszaadni...

    ahogy Joe is mondja nem mindenki úgy indul neki a napjának, hogy 350 forintot külön elrak hátha kell pénz véletlen buszjegyre. nálam pl rendszeresen csak bankkártya meg egy tízezres van. a megoldás az volna, ha mindenhol lehetne paypass-szal fizetni, de sok szolgáltató nem enged kis összeget kártyával fizetni (ami hozzáteszem teljesen törvénytelen), vagy egyáltalán nem is lehet náluk kártyázni, merthát ugye annak költsége van meg akkor be is kéne vallani a bevételt...
  • kamionosjoe
    #35874
    Igen, aki gyakran áll a mélygarázsban vagy gyakran buszozik az biztosan tart magánál aprót. Én sajnos lerobbantam a kocsival és ezért kellett ott hagynom a városban és valahogy hazajutni, előtte 5-6 évig biztos nem ültem buszon. Nem vitatkozni akarok, csak leírtam, hogy ilyen van manapság!
  • nordan
    #35873
    ne haragudj,de az a te faszságod.......elhiheted,hogy nincs a buszvezetőnél 300000 ft váltópénz ,mert minden 2. ember 10 meg 20 ezressel fizethessen egy 350-500 ft os jegyet....

    tegnap vagy tegnap előtt balhézott az egyik mélygarázsban egy 50+ nő,mert 20000-e volt neki is és közölte vele a garázsban a gyerek,hogy nem tud visszaadni......érdekes módon nálam volt apró,mert tudtam,hogy oda kell állnom és tudtam,hogy piacra se megyek húszezressel az őstermelőtől 1 kg almát venni.......ezek alap GONDOLKODÓ FELNŐTT dolgok! szerintem
  • kamionosjoe
    #35872
    Ezek a buszosok nagyon tirpákok mostanában, engem nemrég Győrben nem engedett felszállni, mert csak 20000 Ft volt nálam amiből ő nem tud visszaadni. Azt mondta hívjak taxit ha ennyi pénzem van és ott hagyott.
  • Alien69
    #35871
    Igaziból nem. Azt KELL feltételeznie, hogy mindenki betartja, ami RÁ vonatkozik. Az más kérdés, hogy a volán mögött ülők legalább 2/3-a balfék a vezetéshez.
    Szerintem...
  • nordan
    #35870
    a Buszost is ludasnak ,de legalábbis minimálisan parasztnak érzem....,mert az hétszentség,hogy látta a köcsög gyereket és csak azért se lassított....ha valakit agyonbasz a járdán a Fiat akkor megfaszozták volna a Buszost is!
  • RatBaG #35869
  • Alexease
    #35868
    A maminak (gondolom, ranezesre) vettek egy autot, hogy rohangaljon nekik a varosba, csak elfelejtettek szolni, hogy nem lesz egyedul.
  • nordan
    #35867
  • kamionosjoe
    #35866
    Amikor mentőztem akkor nálunk is az volt a szabály, ha kettő vagy több autó megy egyszerre kékkel akkor nagyon figyeljünk, mert rengeteg autós nem veszi észre, hogy több jármű is jöhet. Amint látják, hogy egy villogó autó elment, már hajtanak is be a kereszteződésbe eszetlenül.
  • nordan
    #35865
    ilyenkor mindig csak azt kérdezni: lehet anyádért vagy a gyerekedért megy.....
  • ximix #35864
    Végül is, a tűzoltóautón is van fék, há nem
    facebook videó
  • RatBaG #35863
  • ximix #35862
    "hosszában kettészakadt" erről eszembe jutott a múltkor linkelt #35767 Litvánia, Kaunas-i üldözéses baleset ahol a BMW-s nagy sebességgel neki ment egy oszlopnak és mint, Mózesnek a tenger ketté vált az autó.
    gif
  • FrezeR
    #35861
    Szakértő a Baranya megyei balesetről: Ilyen szétszakadt autót még nem láttam.

    A Baranya megyei Egerág határában egy nagy sebességgel közlekedő autós csapódott egy út széli fának. Olyan nagy volt az ütközés, hogy az autó hosszában kettészakadt, majd kigyulladt. Az autót vezető férfi a helyszínen szörnyethalt.

    „Ilyen szétszakadt autót még nem láttam, pedig nagyon sok balesetnél ott voltam, ez egy rendkívül nagy sebességre utal, és tessék csak elgondolni, ha nem a fát találja el, hanem egy szembejövő járművet, milyen eredménye van egy ilyen gyorshajtásnak. Ön és közveszélyes, aki ilyen mértékben túllépi a sebességet" - foglalta össze Nagy László közlekedési szakjogász.
    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.02.18. 22:07:18
  • desigo
    #35860
    Vaddisznó gázolás

  • ximix #35859
    Így kell rendesen kilincsel előre menni.
    face videó
    Van ez így, amikor a házból van bejárás a garázsba és esetleg a kocsi felhajtó is fűtött, miközben ónos eső esett.
    Speciel engem, egyik veszély sem fenyeget
  • ximix #35858
    Érdekes, vagy az autókasznija volt elöregedve, vagy valami karosszéria javítás nem sikerült, de konkrétan a bal oldala egyben, ajtóstól levált, ha jól látom?
    A tempó sem lehetett kicsi, mert a képek alapján még csak tippelni sem tudom a típust, a felnijéről Merci jut eszembe előnek.
  • FrezeR
    #35857


    Halálos baleset: fának ütközött, kigyulladt egy autó Egerágnál





  • PetruZ
    #35856
    A piros a Volvo. Ez történt.