37062
  • desigo
    #35937
    egy személyautókat szállító nyergesvontató, ami Balatonendréd térségében szalagkorlátnak ütközött, majd felborult, szétterítve rakományát a sztráda határ felé tartó pályájának teljes szélességében.

  • Alien69
    #35936
    Mi a problémád? Mindig is a PÉNZT védték a rendőrök!!! Ők is ebből élnek! Ne legyenek kétségeid, nincs a Föld-n olyan ország, ahol nem a pénzest védik, persze, egy bizonyos szintig...
  • desigo
    #35935
    Ejtették a vádat a tavaly tavasszal Gemballa Mirage GT-jével több autót is összetörő milliomos ellen

    "nem lehetett „minden kétséget kizáróan” bizonyítani"


  • RatBaG #35934
  • cement
    #35933
    ezt biztos ide akartad?
  • desigo
    #35932
    Kinek kell fizetni, ha vadat gázolunk?

    Naponta ötven állat
  • Sigurd
    #35931
    Speedzone Vályi Pityu átérzi a helyzetet nézzétek meg ????

    Utoljára szerkesztette: Sigurd, 2021.03.18. 19:57:52
  • ToCsEk
    #35930

  • ToCsEk
    #35929

  • cement
    #35928
    megkértelek már többször, hogy a hangnemen változtass. ha nem megy civilizált keretek közt, akkor inkább sehogy se vitatkozz. nem értek veled mindenben egyet de a minimálisan járó tiszteletet végig megadtam, nem személyeskedtem egyszer sem, ellenben veled.
    értem, hogy 21 évesen te azt gondolod hogy mindent tudsz, minden amit te megtudtál a világról az egy hibátlan, tökéletes képet alakított ki benned és mindenki, aki nem ért veled egyet totál hülye. én is ilyen voltam, mondjuk nem 21, hanem 13-14 évesen. van aki későnérő típus, semmi gond, majd benő a fejed lágya pár év vagy évtized múlva.
    de az, hogy itt engem meg többeket szerencsétlennek nevezel meg életképtelennek, már nem fér bele. úgyhogy a saját magad és a fórum színvonalának érdekében légyszíves, mellőzd az ilyen minősítéseket a jövőben.
  • FrezeR
    #35927


    Hárman haltak meg egy balesetben Nyírbogdány és Nyírtura között



  • ToCsEk
    #35926


  • Alien69
    #35925
    Hát banyek, ezt jól megcsinálták... Ez 100%, hogy fejbelövést kellene alkalmazni mindenkinek, aki engedélyezte ennek az épületnek a meglétét is... Fábol???? WTF... Tűzoltó rendszer nélkül??? Ilyen helyen? Idióták...
  • ximix #35924
    Tiroli Motor múzeum 2021. 01. 18.-án leégett
    forrás




  • nordan
    #35923
    ezek ellenére akinek van egy csepp esze az beköti magát....még 30 nál is kifejeled a szélvédőt szal lehet választani.....ahogy a régi reklám mondja "csak egy mozdulat"

    de ha valaki ezt szereti.....



    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.03.13. 11:51:14
  • ximix #35922
    1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet [ KRESZ ]
    IV. fejezet
    Egyes járműfajták közlekedésére vonatkozó külön szabályok
    A közlekedésben való részvétel külön feltételei

    48. §


    (5) * Nem kell becsatolni a biztonsági övet:

    a) a hátramenetben közlekedő gépkocsi vezetőjének;

    b) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít;

    c) a mentő gépkocsi betegellátó terében utazóknak, ha a becsatolás a beteg állapotának romlását okozhatja, a betegellátást akadályozza;

    d) a lakott területen menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;

    e) a lakott területen kívül menetrend szerinti személyszállítás végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;

    f) az autóbuszban szállított 3. életévét még be nem töltött gyermeknek;

    g) annak, aki külön jogszabályban * meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    A gyalogos a zebrán témához annyit fűznék hozzá, hogy bár a vitában felmerült állítások igazak, de szerintem kimaradt egy fontos tétel az emberi tényező, pl nem mindenki képes megbecsülni egy felé haladó jármű mozgásából, - (haladásai sebességet, a lassítás intenzitásából a megállás helyét) - hogy megfog tudni állni a zebránál.

    Még sok befolyásoló emberi tényező van, nem vagyunk egyformák ezért nehéz az egyetemes szabályozás, valakinek alapból megy valakinek meg nem.

    Pl: Valaki átakar kelni a zebránál, de úgy tervezi, hogy ha majd elment a forgalom átmegy, de jön egy autós aki megáll.
    Valakit ez nem zökkent ki, ugyan úgy, figyelmesen átkel a zebrán,
    de van akiket ez kizökkent és megzavar a koncentrálásban és "hogy ne tartsa fel az autóst", ezért átsietnek, de közben elfelejtenek figyelni a másik sávra.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - -







  • Alien69
    #35921
    Olvass utána, van neted...
    Inkább az a furcsa, hogy ennyi gyökér ember van még... Nem kötik be pl a gyereket. Saját épsége saját dolga? Anyád.
    Amúgy, aki erre legyint. Minden itt kezdődik, egy kis aprósággal, a vége, hogy folyamatosan egyre nagyobb "apróságot" hagy ki, és a végén már dupla záróvonalon fordul... Nem 50-l, hanem 80-l rongyol, átmegy a piroson, stb...
    Utoljára szerkesztette: Alien69, 2021.03.13. 11:04:44
  • desigo
    #35920
    Két nap alatt több mint hétszáz autóst büntettek meg három budapesti helyszínen, mert vezetőként vagy utasként nem kötötték be a biztonsági övet

    Ez egy kicsit szemet szúrt : "Miközben fényképezem, a rendőrök elmagyarázzák, hogy bár a hivatásos sofőrökre lazább szabályok vonatkoznak"
    Ez miért is van így ?


    Utoljára szerkesztette: desigo, 2021.03.12. 22:50:01
  • Varenga
    #35919
    Szerintem már legyen elég és hagyjátok abba....úgy gondolom már mindenki levonta a saját tanulságát az eddigiekből. Köszi srácok.
  • nordan
    #35918
    KÖSZÖNÖM! idéznék is ennek a szerencsétlennek

    " vagy ahogy Óvódába tanultuk: balra nézünk utána jobbra majd megint balra és csak akkor lépünk le ha meggyőződtünk,hogy mindenki MEGÁLL!"
  • desigo
    #35916
  • cement
    #35915
    ennyit tudsz, omg.
  • nordan
    #35914
    omg
  • cement
    #35913
    még mindig nem arra válaszolsz amit én írok, hanem te felállítasz egy olyan koncepciót amit _szerinted_ én gondolok, hozzáteszem valótlanul, és azt támadod. ne te mondd már meg, hogy én hogy közlekedek mikor életedben nem láttál... tipikus szalmabábérvelés esete (ha nem hallottál még róla, javaslom, keress rá. napjaink politikájának egyik kedvenc eszköze)
    persze, az internet tele van videókkal, ahol a gyalogos nem néz szét rendesen és elbassza a kocsi. mert ennek van hírértéke, erre fognak kattintani az emberek. de azt a sok millió videót nem közlik le sehol, ahol a gyalogosnak megadják az elsőbbséget és átmegy gond nélkül.
    ezen felül az áldozathibáztatást meg minél gyorsabban felejtsd el, mert ez a vonat messzire visz, a következő állomás a nők hibáztatása a nemi erőszakért lesz aztán meg a zsidók hibáztatása auschwitzért... tehát mégegyszer: nem a gyalogos a hibás, mert egy faszkalap idióta nem nézi a forgalmat csak megy és elüti. ellenben a gyalogosnak igenis érdekében áll meggyőződni, hogy megadták-e neki az elsőbbséget, mert ahogy mondod, és ebben igazad van, hiába van elsőbbséged, ha nem kapod meg és kivasal a kamion. ebben senki nem vitatkozott veled.
    ne feltételezd, hogy én mit gondolok, hanem ellenérveket hozz arra, amit mondok

    Utoljára szerkesztette: cement, 2021.03.12. 08:28:04
  • nordan
    #35912
    itt megmondják a frankót a gyalogosok a hibásak szinte mindig
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.03.12. 08:23:19
  • nordan
    #35911
    persze bizalmi elv meg minden,de nem fogod fel,hogy egy szál gatyában ha jön az a SUV 1500kg-val az akkor is átmegy rajtad ha te abban bízol,hogy megáll,mert neked van elsőbbséged és különben is az ENSZ által védett zebrán vagy éppen ahol nem árthat neked semmilyen még Isteni hatalom sem, hiszen sebezhetetlen vagy,mert a zebrán battyogsz......ott a bizalmi elved meg a szemellenző nézeted ékes példája 8:28-tól a 35908-ban az 1-es videóban

    második napja nem vagy képes megérteni,hogy a zebrára lépés előtt szét kell nézni

    amikor még nem volt a PC bullshit!

    2:55-nél láthatunk téged


    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.03.12. 08:24:11
  • cement
    #35910
    na jó akkor itt most szerintem vegyél vissza kicsit az arcból aztán pedig tanulj meg szöveget értelmezni mert nagyon, de nagyon gyenge vagy benne. 1.: senki se toporzékol rajtad kívül. 2.: senki sehol nem írta le, hogy nem kell szétnézni kurva alaposan.
    viszont te fogd fel, hogy a zebra egy kereszteződésnek minősül, és a zebra a védett út. ebből fakadóan a gyalogos jogosan gondolja, hogy ha lassít egy autó, akkor meg fogja kapni az elsőbbségét. két fajta ember létezik, az egyik elfogadja, hogy van a kreszben bizalmi elv miszerint ésszerű keretek közt, te számíthatsz arra, hogy a másik közlekedő ismeri és betartja a szabályokat. amint látod, hogy nem tartja be (pl gyorsan hajt) akkor feltételezheted, hogy nem tartja be. a másik, amelyik ezek szerint te is vagy azt mondta, hogy a közlekedés egy túlélő játék, nincs olyan, hogy bizalom, úgy kell hozzáállni, hogy mindenki meg akar ölni. na ezek az emberek általában akik folyamatosan anyáznak, nem tudnak kooperálni a többi közlekedővel és a legkisebb kellemetlenség miatt (pl el kell vennie a gázt hogy a másik ki tudjon fordulni) azonnal dudál meg mutogat. ezek nagyon szomorú emberek és saját magukkal basznak ki legfőképp mert hagyják, hogy az ilyenek megkeserítsék a mindennapjaikat.

    utoljára megpróbálom illusztrálni, hátha így megérted: haladsz egy főúton egy kisautóval. látod, hogy betorkollik egy mellékút és jön rajta egy terepjáró, ami ha beléd jön, összegyűr és meghalsz. úgy haladtok, hogy kb ugyanakkor értek a kereszteződésbe. látod, hogy neki stop tábla van. figyeled a sebességét és látod, hogy lassít ahogy közeledik a csomóponthoz. ennek ellenére és állóra fékezed a kocsidat a kereszteződésbe érve mert mi van ha mégse áll meg a SUV hanem a gázra lép és eltapos?? erre válaszolj mert eddig csak ugyanazt a két mondtatot tudtad szajkózni caps lockkal megspékelve. ha így éled az életed, akkor feltételezem mindenhova protektoros ruhában beöltözve, bukósisakban mész, és minden veszélyforrást messziről elkerülsz, vagy nem?

    tanulj meg értelmesen vitatkozni, vagy menj át máshova ahol ez a stílus elfogadott. én 2003, tocsek 2006 óta tag és szeretnénk jelezni, hogy ez nem a facebook meg a sarki kocsma ahol annak van igaza aki hangosabban üvölti a magáét. lehet nem egyetérteni, csak akkor támaszd is alá.
  • nordan
    #35909
    mindeközben

  • nordan
    #35908
    na még egy okostojás akinek a sírkövére majd ez lesz felvésve.......komolyan ti ennyire hogyan lehettek életképtelenek?
    ha toporzékolsz akkor is átmegy rajtad a 2 tonna vas, felfogtad??!!!

    szóval vagy lobogtatod a jogszabályt VAGY SZÉTNÉZEL MIELŐTT A KURVA ZEBRÁRA LÉPSZ!

    nézegesd ahogy a bamba hozzád hasonló megmondóembereket bedarálják mint a sakkbábukat! ezeknek a 90% át el lehetett volna kerülni,ha másfél másodpercet rászán az illető,hogy SZÉTNÉZ! mindenki azt hiszi ,hogy a zebra az egy védőpajzs...hát nagyon nem az



    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.03.12. 07:41:45
  • ToCsEk
    #35907
    amíg halálos közúti beleset okozásáért maximum 5, ÖT! évet adnak addig mit vártok? kibaszott vicc az egész
    az is, hogy azon vitatkoztok, hogy akit zebrán ütnek el, ölnek meg, az a hibás mert nem néz szét, mi a fasz, ne vicceljünk már

    „A KRESZ 21. § (7) bekezdése értelmében a kijelölt gyalogátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak elsőbbsége van a járművekkel szemben. A szóban forgó törvényhely korlátját képezi azonban a (6) bekezdés, amely előírja a gyalogos számára, hogy az úttestre kizárólag akkor léphet le, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről”

    "a bíróság kiemeli, hogy a gyalogátkelőhelyet autóval nem csak az adott útra érvényes sebességhatáron belül haladva kell megközelíteni, hanem – és ez különösen fontos – „fokozott óvatossággal és mérsékelt sebességgel”. Mégpedig azért, hogy „a vezető elsőbbségadási kötelezettségének a szükséghez képest megállással is eleget tudjon tenni, és e kötelezettségének teljesítése tekintetében a gyalogosokat a jármű sebességével ne tévessze meg”."
  • cement
    #35906
    így van. fő a caps lock, az érvek meg menjenek a picsába :)
  • nordan
    #35905
    fölösleges veled bármiféle kommunikáció
  • cement
    #35904
    semmire nem válaszoltál abból amit írtam, csak szajkózod tovább ugyanazt.
    profilod alapján 11 évvel vagyok nálad idősebb, de nem kell sajnálnod, megvagyok nélküle, köszi. szarosgyerek korom óta közlekedtem egyedül biciklivel falun aztán városban, 14 éves koromban azonnal lett kismotor jogsim és vele együtt kismotorom, 1 hónappal azután hogy a 17-et betöltöttem, meglett a B jogsim és vele együtt az autóm is, azóta szereztem korlátlan A kategóriát és vezetek nagymotort. édesapám közlekedésmérnök és rally versenyző volt, autók között nőttem fel, szó szerint . nem vezetek naplót de összesen minimum 350 ezer kilométert már biztos mentem gépjárművel, legfőképp négy keréken. felváltva közlekedek sokszor napi szinten autóval, kerékpárral és 1000 köbcentis 120 lóerős sporttúra motorral budapesten és az egész országban. mindezt csak azért vázolom fel, hogy értsd, van némi közöm a vezetéshez meg a közlekedéshez és nem összevissza beszélek.
    jobb ha elhiszed, hogy igenis létezik jóhiszeműség az úton, sőt elengedhetetlen mert ez teszi lehetővé, hogy a forgalom olyan gördülékenyen folyik, ahogy. ha mindenki olyan extrém bizalmatlanul állna a többi közlekedőhöz, ahogy azt te leírtad, senki nem haladna semerre. pár hsz-szel ezelőtt van két kép arról, hogy a taxis átment a piroson a nagykörúton, és oldalba csapta a szabályosan közlekedő mitsubishi. a mistubishisnek is csak úgy szabadott volna behajtani a zöld ellenére a kereszteződésbe, hogy lelassít 10-re és szétnéz, hogy tuti megadják-e neki az elsőbbséget? nyilván nem. folyamatosan figyelni kell, akármivel is közlekedik az ember, de az olyan szintű emberi mulasztásra ami ott azon a zebrán történt amiről beszéltünk, nem lehet felkészülni csak ha atom paranoiás az ember és következetesen mindig, mindenhol úgy megy át hogy hatszor körülnéz. de hidd el, hiába állítod az ellenkezőjét, még ha nem is emlékszel rá te is mentél már át úgy úttesten, hogy nem néztél körbe 6-szor és nem vártad meg, míg megáll mindenki, mert láttad, hogy lassít, és megelőlegezted a bizalmat neki, hogy meg fog állni és elindultál. nem emlékszel rá mert soha nem történt belőle baj. pont ugyanígy megeshet bárkivel, hogy megelőlegezi, hogy az autós meg fog állni, de mégsem áll meg mert nem is a gyalogos miatt lassított, csak a rádiót tekergette és mire észreveszed, hogy bazmeg ez nem áll meg, lehet, már késő. kívánom, hogy sose történjen ilyen, csak arra kérlek, hogy egy kis empátiát érezz mert lehet, hogy egyszer egy barátod vagy családtagod éri így baleset, és akkor majd biztos nem azt fogod mondani, hogy "magadnak csináltad muter, miért nem vártad meg míg mindenki állóra fékez és csak utána indultál el"...
  • nordan
    #35903
    nekem sincs igazam,de kb leírod ugyanazt amit én próbálnék megértetni :D
    ddupla sávnál sokszor van ,hogy az egyik megáll a másik meg nem....ezért mondom ha látom ,hogy megállt mindenki én majd akkor megyek.....nem játszom a hőst,hogy majd megáll nekem az autó nekem van elsőbbségem.......

    a fejhallagtózás engem nagyon zavar az utcán a magam részéről kimondottan frusztál ha nem hallom a közlekedés zaját pláne egy gyalogátkelőnél....én sosem mobilozok vagy zenélek a zebrán, kajak az életed múlhat rajta

    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.03.11. 18:43:37
  • Alien69
    #35902
    Sajnos, egyikőtöknek sincsen igaza! Például feltételezni, hogy betartja, meg hasonló hülyeségek?!?!. Feltételezi, mint GYALOGOS???? WTF???? A nagy lószart feltételezek! Megpróbálok szabályosan át kelni a zebrán, de leszarom, hogy elsőbbségem van, ha nem áll meg, és elüt, az nekem mennyivel jobb????? Persze, a törvény semmikképpen sincs mellettem, mert pl szívesen vinnék magammal féltéglát, és vágnám némely autóshoz, JOGOSSAN, de ez önbíráskodás (ráadásul, ezek ugye köcsögök, és még lazán le is lőnek). Lásd, az esetet, amit írtál! Jön a köcsög, és elgázolja, majd áthajt a gyalogoson, és ELMEGY! De, ha lelövöm, pedig ugye ezt kellene azonnal csinálni, főleg ha bmw-s (sorry). A gyalogos amúgy is rossz döntést hoz, előre menekül, pedig ez hiba. A mai világban igenis, egy speciális magatartást KELL követni! Ezt nehéz megérteni, és kivitelezni, de, ÉLETET MENTHET! Közelítek a zebra fele. Lehetőség szerint minden irányt gyorsan felmérni, merről jönnek autók. Ha csak 1-2 autó, bizony elbújok egy oszlop mögé akár, nehogy meg akarjon állni, inkább menjenek, és ha üres a terep, usgyi, át! Lehetőség szerint folyamatosan a fejjel körbe nézni, mert ugye ki tudja. Meg KELL tanulni lemondani az elsőbbségről. Ha pl, mégis megáll az egyik autó, a másik irányból nem jönnek, akkor is azt feltételezem, hogy JÖN egy köcsög a másik sávban!!! Lehet, ez morbid, de inkább így, és 1000x, mint nem így, és megdögölve, vagy nyomorékká válni, vagy, bármely szerettem elvesztése ilyen miatt...
    Ha tetszik, ha NEM! Amúgy, én is mobilozok, sőt, akár zenét hallgatok, fülbedugósan. Ez ma már NEM számít, a HÉV-t így is meghallani, az elektromos járműveket meg tökmindegy, NEM fogod meghallani, ha nem látod, és csak a füledre hagyatkozol, az már rég rossz, mert mire meghallanád, már tökmindegy, véged. Ergo, a szemed a fontos, meg, hogy hajlandó legyél értelmesen gondolkodni. Csak az Életed múlik rajta, meg akár a Családod élete...
  • nordan
    #35901
    oké még egyszer leírom , hiába zöld, hiába te lépsz le elsőnek. ENGEM ÚGY TAníTOTTAk és aszerint élek,hogy HA ZÖLD HA ÉN VAGYOK AZ ELSŐ HA MÁR NYOLCAN ÁTMENTEK AKKOR IS SZÉTNÉZEK,hogy ÁLLNAK AZOK A KURVA AUTÓK ,mert szétszakadsz a g***be mint az ominózus emberke.......szép estét

    ÉS HA NEM A GYALOGOS A HIBÁS AKKOR is TÉGED BASZ TELIBE A 2 TONNA.....fogd már fel te gyerek! ha meg felnőtt vagy akkor sajnállak
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.03.11. 18:33:37
  • cement
    #35900
    te meg miről beszélsz ember? megnézted a videót egyáltalán rendesen? kockázd ki, elemezd a látottakat és utána nyilatkozz.

    - 0:06-nál látszik, hogy a gyalogos lelép mert látja, h megállnak neki a külső sávban. lakott területen van, van felfestett zebra, jogosan feltételezi, hogy az autósok figyelnek, és 50 körüli tempó körül jönnek max. nyomkodásnak, trécselésnek nyoma sincs, a videóból egyáltalán nem látszik ilyesmi. a bal oldali sáv tök üres, és még vagy 30-35 méterre van a zebra. egy 50-nel jövő autós reakcióidővel együtt is meg kell, hogy álljon ekkora távon.
    - 1,5 másodperccel később látjuk, hogy a fehér kocsi a fékre lép, de ekkor már csak 7-8 méterre van a kocsi eleje a zebrától. a gyalogos rossz döntést hoz, és az utca túloldala felé kezd futni, amikor látja, hogy a kocsi nem fog tudni megállni. visszafele kellett volna egyet lépni futás helyett, de nem mindenkinek van ehhez lélekjelenléte. de a tény, hogy futni kezd bizonyítja, h látta a kocsit és nem teljesen 'vakon' ment át a zebrán úgyhogy amit mondasz, totál nem igaz.
    - 0:11 a kocsi nagyjából nullára lassul, kb. 15 méterre a zebrától (kocsi elejéről beszélünk). ez nekem azt bizonyítja, hogy nem 50-nel ment mert a cselekvés (fékre lépés) után is még vagy 22-23 métert haladt a kocsi satufékkel. egy átlagautó, ha jó állapotúak a fékei és a gumijai, kb 14 méter alatt megáll 50-ről. az ezek után történtekről inkább nem is beszélek.

    kérlek reflektálj a fentiekre és magyarázd már el nekem, hogy miért a gyalogos a hibás ennél a balesetnél? a tőle elvárható körültekintés a részéről megvolt, az autós részéről viszont zéró körültekintést rögzített a kamera. értem, hogy a saját érdeke mindenkinek, hogy csak akkor lépjen a zebrára, ha megadták neki az elsőbbséget de ez meg is volt, a külső sávban megkapta. a másik autó meg olyan messze járt a lelépés pillanatában, hogy nem gondolta szerencsétlen, hogy nem áll meg hanem átmegy rajta...
    Utoljára szerkesztette: cement, 2021.03.11. 13:00:20
  • nordan
    #35899
  • desigo
    #35898
    Taxis átment a piroson



  • desigo
    #35897
    170-el mentek.Közben Instagramra is feltöltöttek egy videót