Balesetek
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Pedig, qrva egyszerű az egész. Az autók jelentős részében ott az elektronika, sofőrök jelentős részénél mobil teló, még, ha buta is, adatokat tud küldeni. Csak, az egész ott bukik, ami a jelenlegi rendszerek legnagyobb baja, a "személyiségi jogok". Mivel, ezt legfőképp bűnözők, és/vagy politikusok találták ki, ezért ez már kapásból zsák utca. Annak ellenére, hogy ugye ezekkel az adatokkal a titkos szolgálatok rendelkeznek, de, pl nem "szólhatnak", hogy izé, az a nyomi bmw-s sokkal gyorsabban hajt, bedrogozva, mert vannak jogai. Na, ezzel van a baj... <#idiota>#idiota>
Ezt is tuti látta a rendszer. Csak, ha szólnak, hogy vegyé vissza, me baleset van, akkor ez kiderülne. <#ravasz1>#ravasz1>
Ezt is tuti látta a rendszer. Csak, ha szólnak, hogy vegyé vissza, me baleset van, akkor ez kiderülne. <#ravasz1>#ravasz1>
Ezért vagyok mérges, vagy bosszús az e-autós önvezetős galerira, mert jelenleg egy kicsit délibábot kergetnek a szuper biztonság terén, miközben akár egyszerűbb technológiákkal már mai is lehetne csökkenteni a balesetek számát.
Pl.: lehetne valami információs rendszer az autókban ami sima rádiósugárzású.
Ha xy megcsúszik a jégen nekicsapódik a falnak, kinyílik a légzsákja akkor már küldi is a jelet a rendszernek ami abban a kőzetben figyelmeztetést és sebességcsökkentés jelet küld.
Pl.: lehetne valami információs rendszer az autókban ami sima rádiósugárzású.
Ha xy megcsúszik a jégen nekicsapódik a falnak, kinyílik a légzsákja akkor már küldi is a jelet a rendszernek ami abban a kőzetben figyelmeztetést és sebességcsökkentés jelet küld.
#35838
főleg kamionok okozzák a nagy rombolást.......ezek amúgy nem vesznek vissza ha ónos eső esik? meg nem létezik,hogy ennyire nem lehet előre látni az úton........én is mentem már ködben 25-30-al vagy nyáron záporban ugyanennyivel,de rajtam kívül mindenki ezt csinálta...senkinek nem jutott eszébe tovább menni tempomattal szar időben
#35837
Ez ugyanaz, itt már 130 járműről írnak és 6 halottról. További 65 ember vittek kórházba, a roncsokba szorult emberekhez nehezen fértek hozzá, ezért többen kihűltek a hideg időben.
https://www.gyorplusz.hu/nagyvilag/tobb-mint-130-jarmu-csapodott-egymasba/
https://www.gyorplusz.hu/nagyvilag/tobb-mint-130-jarmu-csapodott-egymasba/
★★★★★
ónos eső Texas 70 autó 3 halott <#szomoru1>#szomoru1>
¯_(ツ)_/¯ (ノಠ益ಠ)ノ彡┻━┻ ヾ(⌐■_■)ノ ༼ ■Å̯■ ̿ ༽ ?(???)?
Mondjuk, ez egy régi videó, de, lógikus, hogy hiába a biztonsági öv! A franc tudja pl, hogy milyen köcsög fogdossa elötted össze! Márpedig, a pandémia előtt is volt vírus, meg ugye wc után nem kézmosás! Tehát, higiéniai okai is vannak/lehetnek. Amúgy, a távolsági buszok egy részén VAN öv! De, kétségeim is vannak, hogy egy két pontos "biztonsági" öv mennyire mentené meg az életemet. Lehet, nem zuhanok ki, de, hogy a csigolyáimat szét barmolná, az kb 100%, tuti lebénulás, belső szervi sérülések. A három pontos már más kérdés, de olyan sokkal ritkább...<#idiota>#idiota>
Igazi megoldás, ha olyan sofőrök lennének, akik igaziból csal ellenőrzik az önvezető buszt. <#vigyor1>#vigyor1>
Igazi megoldás, ha olyan sofőrök lennének, akik igaziból csal ellenőrzik az önvezető buszt. <#vigyor1>#vigyor1>
#35832
nem kéne bizti öv a buszokba?
#35831
Nem tudsz egy baleset részese lenni úgy,hogy ne készülne rólad 50 darab 4k-s kép és ne lenne kint 20 oldalon max egy órán belül.
#35828
Remélem, hogy rárohad még a műanyag lakat is a zárka aljtajára ahol ülni fog.
★★★★★
25 éves részeg győri férfi hátulról telibe verte őket. Megint nem lehet elég büntetés adni neki.
Kis Corsa hátulja nagyon összetört.Városba szaladozni jó lehet de biztonságosabb autót szabad csak venni.
Nyugodjon békében szegényke! <#rinya>#rinya>
Kis Corsa hátulja nagyon összetört.Városba szaladozni jó lehet de biztonságosabb autót szabad csak venni.
Nyugodjon békében szegényke! <#rinya>#rinya>
<#szomoru1>#szomoru1>
CSALÁDI TRAGÉDIA AZ M6-OSON – EGY KISLÁNY VESZTETTE ÉLETÉT
Update: A halálos közúti közlekedési baleset okozójánál felmerült az ittasság gyanúja, ezért őt a rendőrök előállították, gyanúsítottként hallgatták ki. Őrizetbe vételét követően a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság fogdájába szállították a férfit – közölte a rendőrség.
Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.02.03. 12:45:20
CSALÁDI TRAGÉDIA AZ M6-OSON – EGY KISLÁNY VESZTETTE ÉLETÉT
Update: A halálos közúti közlekedési baleset okozójánál felmerült az ittasság gyanúja, ezért őt a rendőrök előállították, gyanúsítottként hallgatták ki. Őrizetbe vételét követően a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság fogdájába szállították a férfit – közölte a rendőrség.
Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.02.03. 12:45:20
#35825
én is basztam már el lejárót még külföldön is,de eszembe sem jutitt,hogy megfordulni próbáljak vagy visszatolatni.......szoptam +5 +10 lm-t azt le volt szarva....ezektől mindtől elvenném a jogsit pár évre
Amúgy, ezek elkerülhetőnek, valszeg. Ott az okosteló, többnyire mondja, melyik lehajtón kellene lefordulni, hamár a tábla olvasás nem megy... Ha meg mégis benézte, igen, sajna végig kell csinálni! <#idiota>#idiota>
A végén kiszállt és megkérdezte,hogy merre menjen vagy mi?
Nekem is volt,hogy elhibáztam az M31 végén a kihajtót. Rámentem az M3-asra majd csak Bagon lehetett visszafordulni.
Plusz 30 km és 20 perc volt.Eszembe nem jutott megfordulni vagy tolatni. Mérgelődtem kicsit de amióta arra jövök jobban figyelek.
Nekem is volt,hogy elhibáztam az M31 végén a kihajtót. Rámentem az M3-asra majd csak Bagon lehetett visszafordulni.
Plusz 30 km és 20 perc volt.Eszembe nem jutott megfordulni vagy tolatni. Mérgelődtem kicsit de amióta arra jövök jobban figyelek.
"all wheel drive driftin', that's how it's done" 😄DDDDDDD
respect to the man in the ice cream van
#35819
amikor kézzel akarják eltartani a hajókat egymástól az zseniális
Érdekesség
A gát (Lang The Dam) nincs mindig nyitva, így a várakozókból komoly sor alakul ki, aztán megy a könyöklés ezerrel a lélekvesztőkön.
A gát (Lang The Dam) nincs mindig nyitva, így a várakozókból komoly sor alakul ki, aztán megy a könyöklés ezerrel a lélekvesztőkön.
Mázlijuk volt, hogy nem sérült meg senki,~ 100mph-nál csinálták mindezt.
De mivel ez nem mostanában történt itt az ítélet.
forrás
Az érintett sofőröket veszélyes járművezetés miatt ítélték el pénteken a Cardiff Korona Bíróságon.
A bíróságnak benyújtott bizonyítékok igazolták, hogy Wayne Sebury és Paul Carpenter 110 m / h sebességgel haladtak, mielőtt a baleset bekövetkezett.
A 44 éves Carpenter, a surrey-i Boxhillből, és az 59 éves Wayne Sebury, a Pontypridd-ből tagadta a szabálytalanságokat, de később bűnösnek vallotta magát veszélyes vezetés miatt.
Asztalost hat hónap börtönre ítélték, és 18 hónapra eltiltották a vezetéstől a Cardiff-i Korona Bíróságon.
Eközben Seburynak 18 hónapos közösségi megrendelést adtak ki, és 12 hónapra eltiltották a járművezetéstől, valamint elrendelték, hogy végezzen 150 óra fizetetlen közösségi munkát.
A tisztek szerint „puszta szerencse” volt, hogy a sofőrt nem halták meg vagy súlyosan megsebesítették (Dél-Walesi Rendőrség)
Kathryn Matthews, a dél-wales-i rendőrségi közúti rendőrség egyik munkatársa elmondta: "Ez az eset a közúti düh klasszikus esete volt, amikor két autós veszélyesen, nagy sebességgel vezetett, vállalkozott, hátsó lámpával és villogott.
"Pusztán szerencse, hogy senkit nem öltek meg vagy súlyosan megsebesültek, és az eset dash cam felvételei világos üzenetet küldenek az ilyen felelőtlen vezetés következményeiről."
Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.01.31. 09:25:56
De mivel ez nem mostanában történt itt az ítélet.
forrás
Az érintett sofőröket veszélyes járművezetés miatt ítélték el pénteken a Cardiff Korona Bíróságon.
A bíróságnak benyújtott bizonyítékok igazolták, hogy Wayne Sebury és Paul Carpenter 110 m / h sebességgel haladtak, mielőtt a baleset bekövetkezett.
A 44 éves Carpenter, a surrey-i Boxhillből, és az 59 éves Wayne Sebury, a Pontypridd-ből tagadta a szabálytalanságokat, de később bűnösnek vallotta magát veszélyes vezetés miatt.
Asztalost hat hónap börtönre ítélték, és 18 hónapra eltiltották a vezetéstől a Cardiff-i Korona Bíróságon.
Eközben Seburynak 18 hónapos közösségi megrendelést adtak ki, és 12 hónapra eltiltották a járművezetéstől, valamint elrendelték, hogy végezzen 150 óra fizetetlen közösségi munkát.
A tisztek szerint „puszta szerencse” volt, hogy a sofőrt nem halták meg vagy súlyosan megsebesítették (Dél-Walesi Rendőrség)
Kathryn Matthews, a dél-wales-i rendőrségi közúti rendőrség egyik munkatársa elmondta: "Ez az eset a közúti düh klasszikus esete volt, amikor két autós veszélyesen, nagy sebességgel vezetett, vállalkozott, hátsó lámpával és villogott.
"Pusztán szerencse, hogy senkit nem öltek meg vagy súlyosan megsebesültek, és az eset dash cam felvételei világos üzenetet küldenek az ilyen felelőtlen vezetés következményeiről."
Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.01.31. 09:25:56
#35813
büntetőfék
ASRock H570 Phantom Gaming 4 \ i5-10600K \ 64gb DDR4 \RTX 3070
még mindig tartom magam a véleményhez, hogy ez a terelés hibája is. ez, hogy magyarországon a munkavégzést úgy biztosítják, hogy kitesznek 2-300 méterrel előbb egy kisbuszt a leaállósávba aminek a hátulján ott a munkavégzésre figyelmeztető tábla, aztán meg ott ez a teherautó a belső sávban meg pár terelőbója és csókolom. ez édeskevés
respect to the man in the ice cream van
<#szomoru1>#szomoru1>
Kettős tragédia Százhalombattánál: 19 éves fiatal az egyik áldozat
Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.01.28. 15:10:15
Kettős tragédia Százhalombattánál: 19 éves fiatal az egyik áldozat
Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.01.28. 15:10:15
valóban igaz, ha még erőteljesen gyorsít a motor miközben a bukkanón áthajt akkor nagyon észnél kell lenni és tudni kell, mit csinál az ember mert gyorsításnál a lánc kifeszíti a hátsó rugóstagot (anti-squat), valamint az első villa is tehermentesítve van tehát az egész motor teljesen másképp reagál a szintkülönbségekre, mint ha állandó sebességgel gurulna a gép ezért kanyarodni sem úgy fog.
az a helyzet h akik ilyen balesetet szenvednek nem a teljesen "láma" fajta motorosok, hanem azok, akiknek már van 1-2 év tapasztalatuk és kezdik azt érezni, hogy jól megy nekik. a statisztikák világszerte azt támasztják alá, hogy a full kezdők szinte alig baleseteznek, főleg ilyen nagy sebességű, saját hibából eredő taknyolásokat nem szoktak csinálni mert szó szerint félnek a motortól. viszont akikben van már 10-20 ezer kilométer sokkal bátrábban húzzák, de ha hiányoznak az alapvető fizikai koncepciók a fejükből, akkor könnyen megvan a baj. minden motoros kezdőként beleesik abba a hibába, hogy túl gyorsan akar beérkezni a kanyarokba, pedig közúton nincs is annál veszélyesebb, mert fékezés közben sokkal nehezebb irányítani a gépet. be kell látni, hogy az sokkal biztonságosabb, és ezáltal élvezetesebb, ha a két kanyar közti egyenesben már jó korán elengedjük a gázt, és mérsékelt sebességgel megyünk be a kanyarba. ha jó a kanyartechnikája a rider-nek akkor sokkal élvezetesebbet tud menni egy szerpentinen így, mintha folyamatosan nyélgázzal menne az egyenesben aztán satuzna a kanyar előtt. és a fékek élettartama is hosszabb lesz.
nagyon elégtelennek tartom a motoros vizsga által szerzett tudást, teljesesn felkészületlenül jönnek ki a friss jogsis vezetők az iskolából, egy kis erőfeszítéssel meg lehetne reformálni az egész tananyagot, főleg a gyakorlati részét és talán ezáltal még kevesebb baleset lenne. mert aki nem veszi a fáradtságot és megy el vezetéstechnikai tréningre vagy néz utána dolgoknak, az magától (vagy haveroktól) fog megtanulni motorozni és nagy eséllyel rossz szokásokat fog felvenni.
az a helyzet h akik ilyen balesetet szenvednek nem a teljesen "láma" fajta motorosok, hanem azok, akiknek már van 1-2 év tapasztalatuk és kezdik azt érezni, hogy jól megy nekik. a statisztikák világszerte azt támasztják alá, hogy a full kezdők szinte alig baleseteznek, főleg ilyen nagy sebességű, saját hibából eredő taknyolásokat nem szoktak csinálni mert szó szerint félnek a motortól. viszont akikben van már 10-20 ezer kilométer sokkal bátrábban húzzák, de ha hiányoznak az alapvető fizikai koncepciók a fejükből, akkor könnyen megvan a baj. minden motoros kezdőként beleesik abba a hibába, hogy túl gyorsan akar beérkezni a kanyarokba, pedig közúton nincs is annál veszélyesebb, mert fékezés közben sokkal nehezebb irányítani a gépet. be kell látni, hogy az sokkal biztonságosabb, és ezáltal élvezetesebb, ha a két kanyar közti egyenesben már jó korán elengedjük a gázt, és mérsékelt sebességgel megyünk be a kanyarba. ha jó a kanyartechnikája a rider-nek akkor sokkal élvezetesebbet tud menni egy szerpentinen így, mintha folyamatosan nyélgázzal menne az egyenesben aztán satuzna a kanyar előtt. és a fékek élettartama is hosszabb lesz.
nagyon elégtelennek tartom a motoros vizsga által szerzett tudást, teljesesn felkészületlenül jönnek ki a friss jogsis vezetők az iskolából, egy kis erőfeszítéssel meg lehetne reformálni az egész tananyagot, főleg a gyakorlati részét és talán ezáltal még kevesebb baleset lenne. mert aki nem veszi a fáradtságot és megy el vezetéstechnikai tréningre vagy néz utána dolgoknak, az magától (vagy haveroktól) fog megtanulni motorozni és nagy eséllyel rossz szokásokat fog felvenni.
respect to the man in the ice cream van
#35806
a sors szerencsénkre kiszedte egy balfasz kezéből a járművet
Szerencséjére nem sétált arra senki, mert annak nagy eséllyel kakukk.
GT-zésről most egy darabig le van a gond.
GT-zésről most egy darabig le van a gond.
A vicc az, hogy erősködik a lámabarom, hogy gyártási hiba (rtl kláb)... <#guluszem1>#guluszem1><#idiota>#idiota><#taps>#taps> Barom arc. Anno, a Ferráris elmondta a Váci úton a LaFerrarival, vagy mivel beállt a parkoló autókhoz, ugyan úgy, mint ez, csak ez fejre is állt. Nem melegedett be a gummmmi! Ééééted? Teccik éjjjteni??? A gummmi a hibás, nem Ő, a werry Lamalúzer. Ok, a Ferrárisnak félig elhiszem. Egy Ford Gt-snek meg nem. Ócccsó jános, sutyerák (de lehet, tévedek, ezt a jogot fenntartom). Valszeg, autóra volt pénze, vezetéstechnikai trénigre meg nem akart költeni. Van jogsim, rég óta vezetek, de eddig sport verdát, hasonlót se. Ergo, ha ilyenbe be ülnék, akkor qrva óvatosan vezetnék, nuku padló gáz, és bizony, mennék párszor vezetéstechnikázni, az hóttzihher. Aztán, ugye 50-ig gyorsulgatnék, mert azt nem tiltja a KRESZ. <#vigyor1>#vigyor1>
De, ha szigorúan nézzük, akik ilyen helyzetben balesetet szenvednek, kb 99%-a bénaláma. Csak annyit kell figyelni, hogy látom-e az útburkolatot, vagy nem. Illetve, mi van szembe velem, mert a dombocska mögé nem látok, mondjuk. Ha fák vannak, akkor nem arra megy az út, ergo, az kifordul alólam, sebesség visszavesz, enyhe fék (sebesség függő), és a kanyarhoz már megfelelően le vagyok lassulva (nem agyilag persze). Fékezés befejezése, kanyar bevétele, a többi mellékes. Ha a dombon még nyomja a gázt, és gyorsul, onnan már nem fogja meg, mindegy, mennyire van az az izé, amit írtál (futó mű), beállítva, mert a fizika az fizika. Gyorsitásnál, ha az intenzív, az autó eleje emelkedik. Ha az út ráadásul kimászik alóla, akkor azt már nem tudja kompenzálni. Repül egyenesen, és irányíthatatlanul.. A többi azon is múlik, hogy jön-e másik autó/fa is szembe pl.
Utoljára szerkesztette: Alien69, 2021.01.27. 17:59:40
Utoljára szerkesztette: Alien69, 2021.01.27. 17:59:40
"A nem túl jó minőségű videón látszik, ahogy a Mustang GT zavaró tényező nélkül letér az útról, felfut a padkára, majd a tetejére áll. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei hírportál szerint a sportautó először a járdán lévő betonkoszorút találta telibe, majd arról lepattanva egy villanyoszlopot is eltalált, végül pedig egy parkolóautomatát is meglökött, mielőtt felborult"
forrás

forrás

a jól beállított futóműnél egy ilyen szintű bukkanó nem kéne hogy gondot jelentsen, feltéve ha nem megy annyival gyorsabban a kelletténél az illető, hogy már tényleg előálljon az általad leírt jelenség. az előfeszítés szinte minden motoron állítható csak sajnos sokan nem szabják testre a saját súlyukhoz pedig óriási különbséget jelent egy jól és egy rosszul beállított futómű.
én mikor motorozok egy általam nem ismerős útszakaszon, mindig először úgy megyek végig rajta, hogy bennehagyok egy vastag hibahatárt arra az esetre ha kavicsfelhordás, útegyenetlenség, bármi lenne a kanyarokban. ha jó a szakasz és van időm akkor végigmegyek rajt mégegyszer, lendületesebben. így sokkal biztonságosabb mert birtokában vagyok olyan információknak amiknek más, első menetre gyorsan menő motorosok nem.
sok kanyar a 82-esen nagyon gyorsan bevehető feltéve ha nem jönnek szembe, és bedőlésnél át tud a motoros a felső testével lógni a másik sávba. én mondjuk mindig prróbálok úgy kalkulálni, hogy ne lógjak át semennyire, de nem mindenki figyel oda erre. szerintem sokan ott cseszik el, hogy ennek megfelelően választják meg a sebességüket és ha pont jön szembe valami és csökkenteni kell a dőlésszöget hirtelen akkor már nem adja ki, és a szűkülő kanyarív miatt kisodródnak.
én mikor motorozok egy általam nem ismerős útszakaszon, mindig először úgy megyek végig rajta, hogy bennehagyok egy vastag hibahatárt arra az esetre ha kavicsfelhordás, útegyenetlenség, bármi lenne a kanyarokban. ha jó a szakasz és van időm akkor végigmegyek rajt mégegyszer, lendületesebben. így sokkal biztonságosabb mert birtokában vagyok olyan információknak amiknek más, első menetre gyorsan menő motorosok nem.
sok kanyar a 82-esen nagyon gyorsan bevehető feltéve ha nem jönnek szembe, és bedőlésnél át tud a motoros a felső testével lógni a másik sávba. én mondjuk mindig prróbálok úgy kalkulálni, hogy ne lógjak át semennyire, de nem mindenki figyel oda erre. szerintem sokan ott cseszik el, hogy ennek megfelelően választják meg a sebességüket és ha pont jön szembe valami és csökkenteni kell a dőlésszöget hirtelen akkor már nem adja ki, és a szűkülő kanyarív miatt kisodródnak.
respect to the man in the ice cream van
#35800
+1
a véda is rossz helyen van .. látszik h a tervező sosem volt kint a helyszínen és nem kérdezett helyieket v a rendőröket
a véda is rossz helyen van .. látszik h a tervező sosem volt kint a helyszínen és nem kérdezett helyieket v a rendőröket
Kezdetben vala a semmi. Majd az Úr mondá: \"Legyen világosság!\" - s továbbra is vala a semmi, de már látni is lehetett azt.
Eplénynél egy dolgot kifelejtettek még, hogy pont a domb tetején a kanyarban van az aszfalt váltás , feketéről szürkére.
Aki ismeri a szürke aszfaltot az tudja miről beszélek.
Dani jól mondja, elég egy bukkanó a kanyar előtt, hogy az autó tapadása megváltozzon és már repül is az illető.
Motoron beülnek szépen és egy ilyen bukkanónál jön a "ledobott a ló" effektus, miszerint ha nem lábbal tartod magad az ülés felett akkor a motor felfele irányuló mozgása átadódik és jó esetben megemelkedsz rosszabb esetben pályára állít az energia.
Miután a moci feldobott az ülésből, már nem olyan egyszerű irányítani.
A krossz és enduro motorosok jól ismerik ezt a jelenséget, hogy állni vagy rogyasztani kell bizonyos helyeken, mert különben beindul a katapult.
Aki ismeri a szürke aszfaltot az tudja miről beszélek.
Dani jól mondja, elég egy bukkanó a kanyar előtt, hogy az autó tapadása megváltozzon és már repül is az illető.
Motoron beülnek szépen és egy ilyen bukkanónál jön a "ledobott a ló" effektus, miszerint ha nem lábbal tartod magad az ülés felett akkor a motor felfele irányuló mozgása átadódik és jó esetben megemelkedsz rosszabb esetben pályára állít az energia.
Miután a moci feldobott az ülésből, már nem olyan egyszerű irányítani.
A krossz és enduro motorosok jól ismerik ezt a jelenséget, hogy állni vagy rogyasztani kell bizonyos helyeken, mert különben beindul a katapult.
#35797
#35796
https://www.vaol.hu/kozelet/helyi-kozelet/oriasi-torlodast-okozott-egy-baleset-szombathelyen-4600864/
A baleset miatt óriási torlódás alakult ki a környéken, a kocsisor még az M86-os autóúton is állt. Több sofőr is elvesztette a türelmét, illetve nem követte a forgalmat irányító rendőrök utasításait, ezért még nagyobb káosz alakult ki a helyszínelés és a mentés ideje alatt.
Ez a Szombathely kész Csikágó.
Utoljára szerkesztette: kamionosjoe, 2021.01.23. 00:42:46
A baleset miatt óriási torlódás alakult ki a környéken, a kocsisor még az M86-os autóúton is állt. Több sofőr is elvesztette a türelmét, illetve nem követte a forgalmat irányító rendőrök utasításait, ezért még nagyobb káosz alakult ki a helyszínelés és a mentés ideje alatt.
Ez a Szombathely kész Csikágó.
Utoljára szerkesztette: kamionosjoe, 2021.01.23. 00:42:46
★★★★★
Mondjuk, itt a Gödöllői esetnél asszem jobb mindenkinek, hogy megnyekkent (ismételten) egy felelőtlen "sofőr". Azért idéző jelbe, mert sértő a többiekre nézve, sofőrnek nevezni azt, aki megy, mint a veszedelem, agy nélkül...
Az Opel Tigra. De mindegy is. Nem kell menni mint az állat, egyszerű
-Kérek egy sört! -Alkoholmentes jó lesz? -Játékpénz jó lesz?
A Renault már kicsit oda volt kaszni ügyileg, lehet jobban bírta volna az oldal ütközést ha nem a rozsda fogja össze.
A gumi meg érdekes, az hogy csak tengelyenként egyformák az elvileg nem gond, ha sofőr is "észben" tartja és felrakás után legalább pár teszt körre elment valami elhagyott útra, megnézni a változást.
Az Octavia sem mai gyerek, 2000 évek környékére tippelem.
A gumi kérdés amúgy egy érdekes dilemma, ha csak két jobb gumi van egy autóhoz.
Anno a cégnél ahol dolgoztam volt ilyen gépjármű, hova tedd a jobb gumit, főleg ha nincs ABS a járműveken és első kerék hajtásúak.
A hajtott első kerékre, csak hogy ez érdekes dolgokat szülhet ha megfeledkezel róla, az első kerék tapadása hamis érzetet kelt, majd kanyarodásnál egyszer csak kifarol a hátúja vagy fékezésnél is a keresztbe fordulhatsz rossz időjárási viszonyoknál, jobb esetben az árokba rosszabb esetben a szembe sávba érkezel.
Sok varja nincs, fordított helyzetben, ha az esőkeréknél, már induláskor, gyorsításkor is érezhető a tapadásvesztés rossz időjárási viszonyoknál, akkor talán a sofőr jobban fejbe tartja, hogy most "óvatosba" megyünk, mert hamar baj lesz.
Néha agyalok, ilyen dolgokon, hogy a valamilyen szinten gyorsuló forgalom tempója a régebbi autót használókat hogyan befolyásolja (amikben még nincs ABS, kipörgésgátló, különféle segéd rendszerek melyek akár maguktól fékezik az autót megcsúszás, vagy elmért kanyarvétel esetén) ha tartsa a tempót a többiekkel, de "véletlen" jégre, vízátfolyásra fut egy kanyarívben, akkor a másik autót még lehet össze szedi a sofőr, míg a régebbi autó lehet kisodródik, megforog.
Mivel forgalomban nem látszik kinek milyen autója van, csak a halad az ember és nem ő akar lenni a "totyogós", de ezzel, hogy nem a saját feltételei szerint halad, lehet épp a sírját ássa.
Tippre, az árnyékos helyeken az út le volt még fagyva és meg csúsztak, persze lehet sok más is csak így elsőre ez ugrik be.
A gumi meg érdekes, az hogy csak tengelyenként egyformák az elvileg nem gond, ha sofőr is "észben" tartja és felrakás után legalább pár teszt körre elment valami elhagyott útra, megnézni a változást.
Az Octavia sem mai gyerek, 2000 évek környékére tippelem.
A gumi kérdés amúgy egy érdekes dilemma, ha csak két jobb gumi van egy autóhoz.
Anno a cégnél ahol dolgoztam volt ilyen gépjármű, hova tedd a jobb gumit, főleg ha nincs ABS a járműveken és első kerék hajtásúak.
A hajtott első kerékre, csak hogy ez érdekes dolgokat szülhet ha megfeledkezel róla, az első kerék tapadása hamis érzetet kelt, majd kanyarodásnál egyszer csak kifarol a hátúja vagy fékezésnél is a keresztbe fordulhatsz rossz időjárási viszonyoknál, jobb esetben az árokba rosszabb esetben a szembe sávba érkezel.
Sok varja nincs, fordított helyzetben, ha az esőkeréknél, már induláskor, gyorsításkor is érezhető a tapadásvesztés rossz időjárási viszonyoknál, akkor talán a sofőr jobban fejbe tartja, hogy most "óvatosba" megyünk, mert hamar baj lesz.
Néha agyalok, ilyen dolgokon, hogy a valamilyen szinten gyorsuló forgalom tempója a régebbi autót használókat hogyan befolyásolja (amikben még nincs ABS, kipörgésgátló, különféle segéd rendszerek melyek akár maguktól fékezik az autót megcsúszás, vagy elmért kanyarvétel esetén) ha tartsa a tempót a többiekkel, de "véletlen" jégre, vízátfolyásra fut egy kanyarívben, akkor a másik autót még lehet össze szedi a sofőr, míg a régebbi autó lehet kisodródik, megforog.
Mivel forgalomban nem látszik kinek milyen autója van, csak a halad az ember és nem ő akar lenni a "totyogós", de ezzel, hogy nem a saját feltételei szerint halad, lehet épp a sírját ássa.
Tippre, az árnyékos helyeken az út le volt még fagyva és meg csúsztak, persze lehet sok más is csak így elsőre ez ugrik be.
A mai reggel is két halálos balesettel indult...<#szomoru1>#szomoru1>
Alig maradt valami az autóból, brutális fotók érkeztek a Gödöllőnél történt halálos balesetről
2.
Kiskunlacháza 51-es út 37 km-nél személygépkocsi fának hajtott.

Alig maradt valami az autóból, brutális fotók érkeztek a Gödöllőnél történt halálos balesetről
2.
Kiskunlacháza 51-es út 37 km-nél személygépkocsi fának hajtott.

#35791
én tegnap kiszálltam és megmondtam a kanyaródó sávban állónak aki végigelőzte a sort ha megpróbál elém bejönni betolom a szembesávba......nem jött elém........Gallytörő rácsos Micsujeep
sajnos az ilyenek csak ebből értenek.....ha mindennap eljátszahtják,hogy azt csinálnak amit akarnak akkor sosem lesz változás
Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.01.20. 22:46:29
sajnos az ilyenek csak ebből értenek.....ha mindennap eljátszahtják,hogy azt csinálnak amit akarnak akkor sosem lesz változás
Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.01.20. 22:46:29