37058
  • nordan
    #36174
    szerintem ne tetézd :D :D

    most már közlekedésmérnpk is van a családban:D öcsém akkora faszerdőbe keveredtél,hogy nem leled a kiutat :)
  • cement
    #36173
    nem alanyi jogon hivatkozom a koromra, hanem mert nettó tapasztaltabb vagyok mint te. ha valaki teljesen irreleváns módon hivatkozik a korára azt én se szeretem, de mivel balesetmentesen közlekedek immáron ennyi ideje, talán jelzi, hogy nem vagyok "darwin díjas" meg kopórsóba sem kerültem még. gondolom a te gondolataid szerint szét se nézek és összevissza megyek mint egy vakond a földben. nem erről van szó. kurvára figyelek, én is mindig hatszor szétnézek mindenhol, de nem zárom ki a lehetőségét, hogy egyszer a jövőben valamilyen okból kifolyólag nem leszek elég körültekintő és elrontok valamit. magyarán nem teszek úgy, mintha tévedhetetlen lennék és emiatt nem is ítélem el azonnal azokat, akik tévednek. ellentétben veled.

    inkább az a gáz, hogy te 21 évesen még mindig abban a tudatban élsz, hogy mindent jobban tudsz, mindenki más meg hülye. én is voltam ilyen, de 21 éves koromra már kinőttem..
    a videók szereplői emberek. az emberek pedig néha hibáznak, még a legjobbak is. képzeld, apám közlekedésmérnök, 35 évig az országos első osztályú bajnokságban rallyzott, tehát tud vezetni és minden elméleti tudása és gyakorlati tapasztalata megvan ami csak létezik. a jogosítványában az összes kategória megvan. szerintem verseny körülmények közt több kilométert vezetett, mint a legtöbb ember közúton. de közúton is kb 2 millió kilométert levezetett autóval, busszal és autószállító kamionnal is, balesetmentesen. több tucatszor mentünk külföldre lakókocsival, meg mindenféle változatos járművekkel. nagyon körültekintő volt, sokszor azért nem kerültünk balesetbe mert észnél volt és kivédte azt a helyzetet amit a másik ember figyelmetlensége okozott.
    mégis 10 évvel ezelőtt, kb 60 éves fejjel egy nyári estén a lemenő nap bevakította, nem vett észre egy autót akinek elsőbbsége volt és kifordult elé, az meg belecsattant. szerencsére megúszta mindenki zúzódásokkal meg anyagi kárral. az ő hibája volt, pedig szétnézett, megpróbált odafigyelni, de lehet, hogy kicsit fáradtabb volt már estefelé, vagy tényleg képtelenség volt látni a közeledő autót a fények miatt. lényegtelen, meglett a baj. ettől ő egy hülye darwin díjas fasz lenne? nem hinném. egyszerűen csak emberből van és képes hibázni. te is képes vagy rá, és fogsz is, úgyhogy egy kicsit több szerénység nem ártana, különben nagyot fogsz koppanni.
  • nordan
    #36172
    nem vagy hibás, neked van igazad, persze,hogy a zöldön kell átmenni,de ha elütnek és nyomorék leszel vagy a koporsóba tesznek azért,mert nem szánsz pár másodpercet a körültekintésre majd jól felírhatod a sírkövedre "nekem volt igazam a zöldön mentem át"az meg külön FAIL,hogy alanyi jogon a korodra hivatkozva napok óta totális darwin díjas faszságokat irogatsz.....elárulom neked sokkal gázabb ha idősen vagy hülye,mert akkor az a 19 év is kevés volt hozzá,hogy megtanuld a leckét
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.07.19. 10:15:18
  • cement
    #36171
    most ki ellen harcolsz, saját magaddal veszekedsz? lehet, hogy nem ártana neked egy látogatás a pszichiáternél.
    a kreszben szó szerint benne van, hogy a fehér villogó jelzés csak a fénysorompó működését jelzi, és fokozott óvatossággal és körültekintéssel kell megközelíteni a vasúti átjárót. ezt senki nem kérdőjelezi meg.

    nem tudom mennyire igaz ami a profilodon szerepel, de az alapján 21 éves vagy mégis úgy kezelsz itt nálad sokkal idősebb és közlekedésben valószínűleg tapasztaltabb embereket, mint aki saját maga írta a kreszt és 10 millió kilométert közlekedett már mindenféle eszközzel.

    19 éve közlekedek napi szinten robbanómotoros járművel, jelenleg budapesten autóval és nagymotorral. plusz hetente többször kerékpározok, szóval talán lehet azt mondani, hogy eléggé átlátom a közlekedés összes résztvevőjének szemszögéből a helyzetet. nem hiszem, hogy neked kell kioktatnod arról, hogyan kell közlekedni.

    azzal, hogy linkelgetsz ide olyan videókat, hogy egyes emberek lehajtott fejjel szétnézés nélkül mennek át a zebrán nem igazolsz semmit. könnyű találni rossz példát, de ezektől még mindig nem lesz igazad abban, hogy ha a zöldön megy át valaki, akkor is ő a hibás ha elbasszák. nem éli mindenki olyan paranoiában az életét, mint te, akinek így az elmondásod alapján folyamatosan 360°-ban forog a feje. fogalmunk sincs mi járhat az emberek fejében miközben ezek a balesetek megtörténnek. ezek dashcam videók, nem mondják el a teljes történetet. utólag kibaszott könnyű okosnak lenni, hogy "hát én azt nem úgy csináltam volna". persze, utólag a videó alanya sem, csak épp ott és akkor valamiért úgy jött ki. ezek egyszeri esetek, ezek az emberek akik a videókon szerepelnek nem kerülnek minden héten balesetbe, lehet, hogy életében először történik vele ilyesmi, csak épp fel lett véve videóra.
    egyszer mindenki lehet figyelmetlenebb a szokásosnál. te biztos tökéletes vagy és sosem hibázol, de mások nem ilyen szerencsések.
    Utoljára szerkesztette: cement, 2021.07.19. 10:09:58
  • nordan
    #36170
    ez is no komment

    és igen mielőtt megkérdezitek a fehér jelzés ellenére lelassítok és szétnézek a vasúti átjáróban IS!!!!

    és elárulom a sok okoskának,hogy a fehér jelzés csak azt jelenti,hogy működik a fénysorompó!!!!!!!!!! NEM JELENT SZABAD UTAT!

    nálunk van vasúti átkelő és reggel a sok balfasz rááll a sínre ha az előtte lévők nem tudnak kikanyarodni....én megvárom amíg van hely ,de ha már én rálógnák a sínre akko értelemszerűen nem megyek addig rá

    https://www.google.com/maps/@47.479616,19.2110336,3a,90y,311.72h,68.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1s3ew19NBQZUCooAnl5yEQjg!2e0!7i16384!8i8192
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.07.18. 18:01:39
  • FrezeR
    #36169
    "Üvöltöttünk, hogy tolasson hátrébb, mert jön a vonat" - helyszíni beszámoló a Siófok-Balatonszabadi vonatbalesetről


    Utoljára szerkesztette: FrezeR, 2021.07.18. 17:20:30
  • RatBaG #36168
    https://totalcar.hu/magazin/hirek/2021/07/18/ugy_eltolt_egy_domper_egy_georgiai_feluljarot_hogy_le_kell_bontani
  • nordan
    #36167
    36265 ha ezek közül bármelyik igaz lenne/ akár lehetne is....akkor sem a zebrán kell megbeszélni....,de szarok bele te csináld ezt a gyerekeddel te barom

    javaslom többszöri megtekintésre a 36161-et hátha kitisztul az agyad
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.07.18. 12:36:32
  • ToCsEk
    #36166

  • cement
    #36165
    te valami médium vagy, hogy tudod hogy épp facebookozott? mi van ha épp a gyerek gyógyszerét nézte meg hogy melyik patikába lehet kapni, vagy a gyerek apjával beszélt arról whatsappon, hogy be kéne menni a nagymamát meglátogatni a kórházban mielőtt meghal. ha? miért tudsz te mindent egyből egy videó alapján?
    olyan hülye vagy, hogy az már fáj. puffogtatod az általad vélt igazságot és mindenki más felelőtlen. eddig azt mondtam, hogy nem kívánom neked. de már megváltozott a véleményem: remélem egyszer te is kerülsz úgy balesetbe, hogy neked volt elsőbbséged, körülnéztél, megtetted amit tőled elvár a kresz mégis valami barom belédment. és akkor majd talán átgondolod az álláspontod.
  • csabush
    #36164
    Tök mindegy, hogy hányszor nézel körbe, itt is lehet, hogy a nő látta, hogy jön 200 méterre egy autó, és? Ha te látsz balra nézve egy autót 1-200 méterről közeledni, akkor jéggé dermedsz vagy visszaszaladsz, vagy mi? Én speciel arra számítok, hogy megáll, de ha nem áll meg, akkor bőven elég neki az az idő amíg elnézel jobbra is, hogy eléd érjen, és már csak pillázzál, hogy majdnem elbasztak. Ahogy a videón is látszik a külső sávos autó is még mozgásban volt, mikor elkezdtek átmenni, ilyen erővel akkor már azt is meg kellett volna várja, hogy az megálljon, mert ugye kitudja. Sokszor igazad van egyébként, a legutolsó videóban is amit beszúrtál, millió ember volt akinek nem volt kedves az élete, mert nyílegyenesen kirohant takarásból, vagy simán lelépett a vizes úton jövő, 20 méterre lévő autó elé, de szerintem az a rolleres videó nem ez a kategória volt, látszik, hogy valamilyen szinten résen voltak mindketten, mert a kiscsaj is és a nő is megállt, ahogy látták, hogy a belső sáv nem áll meg. Az már megint más kérdés, hogy a kislánynak szerencséje volt, hogy az agyhalott bmw-s legalább annyira figyelt, hogy kikerülje. Annak ellenére egyébként, hogy én belém is belém nevelték, hogy nézzek körbe többször, akkor is ha zöld van, kétszer előfordult már velem is, hogy majdnem bazdmeg lett a vége. Az egyik még gimiben volt, 15 éve, akkor a zene miatt majdnem besétáltam egy alig használt vágánynál a vonat alá, de szerencsémre rám dudált még mielőtt beléptem volna a sínekre. A másik esetnél csak a gondolataimban merültem el, se zene, se telefon, körbe is néztem, de csak "rutinból" és ha csilingelés nem "ébresztett" volna fel, akkor most nem szájalnék itt veled. :D
  • nordan
    #36163
    igen 3x is körbenézek és közben végig "radarozok" jobbra/balra... az én szüleim szerencsésen megértették velem,hogy arra a fél percre csak az átkelésre koncentrálunk! Az emberi butaság pedig kiakaszt és az még jobban amikor egy ilyen szülőt látok akinek az a szájbaqrt facebook fontosabb még arra a fél percre is mint a gyermeke élete!
    Ha szemmel tartod a környezeted azért igencsak nehéz benézni ha egy kocsi 90el száguld a piros ellenére feléd
  • csabush
    #36162
    Minden rendszer rendben van nálad? Gázoltál már el valakit zebrán aki mobilozott, vagy honnan jön ez a szintű ingerültséged a témában? Gondolom te vonalanként kétszer körbenézel minden zebrán való átkelésednél, akkor is, ha összesen három autót látsz 800 méteren belül, amiből kettő a pirosnál áll. A rolleres videón látható átkelőn cirka 2945-ször mentem már át én is, belátható a világ faszáig abba az irányba ahonnan az az idióta bmw-s jött, én se számítottam volna arra, hogy egy hosszú másodpercek óta piros lámpát nem vesz észre valaki egy teljesen üres úton. Ráadásul a kiscsaj még el is nézett balra rollerezés közben, azért állt meg. Ha takarásból jött a BMW a külsőben, és csak a lámpa előtt került a belsőbe, akkor meg eleve nincs miről beszélni, elnézel balra, látod hogy érkezik valaki a lámpához, aztán mire következőleg elnézel balra, már a gyereked előtt hajt el a szembe sávba. Aláírom, vannak darwin díjasok, akik mobilozás közben besétálnak a hév alá is, és a linkelt videóban is volt bőven olyan, aki teljesen vakon volt, de te lényegében minden ilyen helyzetben a gyalogost hibáztatod, miközben előfordulnak védhetetlen helyzetek, akármennyire is odafigyelsz.
    Utoljára szerkesztette: csabush, 2021.07.16. 15:12:25
  • nordan
    #36161
    lehajtott fej, nekem van elsőbbségem, én vagyok a zebrán,nekem zöld, mibajomlehet....stb stb stb



    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.07.16. 11:56:26
  • nordan
    #36160
    körülnézni luxus

  • nordan
    #36159
    de bazdmeeeeeg! mikor akarjátok megtanulni,hogy sokkal nagyob a felelőssége annak aki ezekben a helyzetekben, telózik,baszik körülnézni vagy maga előtt tolja a babakocsiban a saját gyermekét! hány embert kell még pépesre gázolni,hogy SZÉTNÉZZETEK AZON A KURVA ZEBRÁN MÉG AKKOR IS HAZÖLD BAZDMEG!
  • cement
    #36158
    mármont a mobilizó anyukára gondolsz? valóban nem túl szerencsés, hogy a telefont nyomkodja mikor kelnek át a gyerekkel ez tény, de ne kezd megint az áldozathibáztatásos mondokádat....
    Utoljára szerkesztette: cement, 2021.07.16. 11:16:30
  • nordan
    #36157
    1:21-nél a mobilizó rolleres kislány anyukájának kijárna egy pofon
  • RatBaG #36156
    elég erős kis csokor:

  • desigo
    #36155
    szerencsétlenek
    RIP :(
  • FrezeR
    #36154
    Kamion hajtott bele a baleset miatt veszteglő kocsisorba az M5-ösön, egy ember meghalt

  • nordan
    #36153
    ?????
  • RatBaG #36152
  • ximix #36151
    A szomszédoknak azt hiszem most lett tele a t@kuk a magas házakkal :)
    gif

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.07.13. 20:48:25
  • desigo
    #36150
    Nekiütközött egy korlátnak, majd felrobbant egy olajszállító teherautó hétfőn Michigan államban

  • Caliph
    #36149
    de ez még csak első fok,nyilván jön a fellebezés és legalább a felezés :D
  • nordan
    #36148
    szánalmasan kevés, és pofátlanul még azt mondta,hogy nem éri magát bűnösnek.........
  • Caliph
    #36147
    két év szabadságvesztésre, négy év próbaidőre felfüggesztve, és két év közúti járművezetéstől való eltiltásra ítélte. Emellett 625 ezer forint pénzbüntetést is kapott, és neki kell kifizetnie a több mint 600 ezer forintos bűnügyi költséget is.
  • cement
    #36146
    ez még akkor is szar kifogás lenne, ha nem lenne meg videón, hogy előtte pár másodperccel előzte meg.
  • desigo
    #36145
    Berki Krisztián azt vallotta, hogy a Bentley kialakítása miatt nem látta a visszapillantó tükörben a közeledő buszt

    meg amúgy is egy nagy pocsolya is volt
  • nordan
    #36144
    az esettől függetlenül ilyen helyre nem veszünk lakást.......
  • ximix #36143
    Elég jól van jelezve az a 90°-os kanyar, a betonszegély megdobta a futóval benőtt masszív beton kerítés ami valószínűleg nem véletlenül épült oda lerendezte az autót és az utasokat.


  • ToCsEk
    #36142
    Two Dead After C8 Corvette Carrying Three People Crashes Into Pool
    15mph speed limitnél több mint 150mph autókázás eredménye


  • ximix #36141
    Túlélték, szerencsére folyóparton csinálták.
    https://liner.hu/hatalmas-robbanas-szakitotta-meg-az-unneplest-ukrajnaban-videoval/
  • nordan
    #36140
    meghalt szerencsétlen? ennyire hogyan lehetnek hülyék?
  • ximix #36139
    Locsoljuk meg egy kis benzinnel, végül is mi baj lehet . . .
    Igen jól látjátok, a tetején is állt egy ember.
  • nordan
    #36138
    motorral mindent szabad mert kibaszottvagányakvagyunk........

    sírkövére fel lehet vésni
  • SimaSuna #36137
  • ximix #36136
    Román karaván, ugyan már, nézd meg az oroszt :)
  • ximix #36135