Balesetek

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

SimaSuna
#35992
~90ről megállni....hirtelen ő se fékezhet, mert ha becsuklik mégszarabb lesz a helyzet..
#35991
kamionos mondjuk faszért nem fékezett???
RatBaG
#35990

Per Aspera Ad Inferi.

#35989
80-90re saccolnék
desigo
#35988
A becsapódás ereje nekem nagynak tűnik.Mekkora sebességgel mehett?
Aa következő ami érdekel,hogy mennyi idő lesz az ítélethozás? Csak hetek vagy hónapok vagy évek?
ximix
#35987
Forrás
https://bpiautosok.hu/videon-hogy-mi-okozta-a-hatalmas-balesetet-az-arpad-hidon-aprilis-2-an

FRISSÍTÉS:

A kommentekre reagálva ezt fűzte hozzá olvasónk, Krisztián a történtekhez:

” Miután sokan szidtak a veszélyhelyzet nem megfelelő elhárításáért, így elmondanám azt, hogy én mire emlékszek, mit mondtam a helyszínen a rendőröknek és megmagyaráznám mi indokolta azt ahogy cselekedtem az adott helyzetben.

Amikor az autó kijött elém, ami a reakcióidőm késleltette, hogy a fékezés közben én nem voltam biztos abban, hogy ez elég lesz az ütközés elkerüléséhez ezért csak az utolsó pillanatban született meg a döntés hogy kitérek.

Rövid idő alatt tekertem aránytalanul nagy mértékben a kormányon, aminek következtében már az első balra kormányzásnál elvesztettem az autó fellett a biztos irányítást.

Ekkor megijedtem és hasonló kormánymozdulattal próbáltam korrigálni visszahúzva jobbra az autót.

A külső sávba én nem visszatértem a másik autó elé hanem túlkormányoztam az autót és ha a másik autó hamarabb felgyorsít és abban a pillanatban ott van akkor esélyes, hogy ütköztünk volna.

A második kormánymozdulatnál már oldalirányban csúszni kezdett az autó illetve hatalmas lendületet vett. A harmadik kormányzásnál balra irányba próbáltam ellenkormányozni, hogy ne menjek neki az útszéli korlátnak amit sikeresen el is kerültem viszont itt a súlypontja teljesen átkerült előre és végleg elvesztettem az irányítást az autó fellett.

Bennem csak az volt, hogy az elém került autót biztosan elkerüljem, erre ez láttam az egyetlen biztos megoldásnak és sikerült is. Ott hibáztam, hogy túlvállaltam magam illetve hirtelen ijedtségből cselekedtem.
"

Hát nem tudom érzésre az első manővernél, amikor a középső sávba vált, stabilnak tűnik az autó,
de majd kiderül az ügyészek mit hoznak ki ebből.
ximix
#35986
RatBaG
#35985

Per Aspera Ad Inferi.

Caliph
#35983
legyen öngyilkos,szive joga,de lehetőleg úgy hogy más azért ne haljon bele,se sérüljön meg.

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#35982
Pedig simán lehet figyelmetlenség miatt is vagy telefon nyomkodás. 😄
Egyszer a bátyám ment át a piros jelzésen, én szóltam rá...másodszor a haverom. Egyszer sem döglöttünk meg...a vissza válasz a tipikus...tényleg? 😄 Sorompó egyiknél se volt. 😄
Alien69
#35981
De lehet, csak öngyilkos volt, vagy KÖCSÖG! Me ez NEM hiba! Ez köcsögség. Tilos jelzés ellenére behajtani, az nem hiba! <#wilting>

desigo
#35980
Nagyott hibázott a traktoros 😞
RIP
FrezeR
#35978
<#szomoru1>

Kisiklott szerelvények, sérültek – Halálos vasúti baleset Újfehértónál

A legfrissebb információk szerint egy traktor előbb egy személyvonattal, majd egy szemből érkező másik szerelvénnyel is ütközött. A baleset következtében az egyik szerelvény mozdonya és két kocsija teljesen, a harmadik kocsi részben lefutott a sínekről, míg a negyedik vagon a síneken maradt.



PetruZ
#35977
Újfehértónál egy traktoros a sínekre hajtott, két vonattal is ütközött, több kocsi kisiklott. A traktoros meghalt, a vonaton utazók közül csak néhányan sérültek.
Szabi
#35976
ejj :-(

pilóta szerencsére jól van és talán a gép is menthető, kár lenne érte..

Utoljára szerkesztette: Szabi, 2021.04.19. 07:47:39

"Nulla tenaci invia est via"

RatBaG
#35975

Per Aspera Ad Inferi.

#35974
Pázmándfalunál inkább nyírfák azok nem nyárfák. 😊

★★★★★

RatBaG
#35972

Per Aspera Ad Inferi.

ximix
#35971
Pénteken letért az útról és fáknak ütközött egy autó Bélmegyer közelében. A jármű vezetője a helyszínen életét vesztette.
link



Halálra gázolták a forgalomirányítót
link




A TEK autója borult árokba, miután kamionnal ütközött az M0-son
link


"Ebben a csomópontban nem az első baleset történt a mai napon.
Hajnalban és délelőtt 1-1 kamion borult az autóút menti árokba.
Természetesen az ilyen balesetnek mindig vannak nézői.
Sajnos két nézelődő egy kisebb balesetet is összehozott a balesettől nem messze."

Gugli map

Valószínűleg a 3. segéd sáv okoz problémákat.
Az M0 azon szakaszán olyan kialakítást használtak, ahol a lehajtók és felhajtók egymásba érnek és néhol érzetre 3 teljes sávos lesz az M0-ás.
Ezt a szélső segédsávot sűrűbb felezővonal is jelöli, de a figyelmetlen, nem rutinos sofőrök valahogy ezt benézik és amikor látják, hogy ez nem arra megy amerre ők akarnak menni, akkor próbálnak menteni.


Ittas sofőr pattant le nyárfákról Pázmándfaluban
link
ximix
#35970
Egy kicsit felturbózhatnák azt a részt.
- lehetne egy kicsivel hosszabb a záróvonal mindkét irányba
- lehetne egyéb veszélyt jelző tábla balesetveszély kiegészítéssel
és
- 50km/h sebességkorlátozás arra a szakaszra

Az útburkolatra is jó volna felfesteni az adott szakaszra legalább két helyre egy-egy 50-es és esetleg egy egyéb veszély szimbólumot.

Móricka on

ToCsEk
#35969

&#175;_(&#12484;)_/&#175; (&#12494;&#3232;&#30410;&#3232;)&#12494;&#24417;&#9531;&#9473;&#9531; &#12542;(&#8976;&#9632;_&#9632;)&#12494; &#3900; &#9632;Å&#815;&#9632; &#831; &#3901; ?(???)?

Varenga
#35968
Ugye? Pont ezen gondolkoztam ma, valahogy eszembe jutott....Szóval, ahogy leírtad, pont így látom én is. <#eljen>

ximix
#35967
Brazília déli részén Curitiba város mellett Campo Largo-nál a PR-423-as út egyik kereszteződésében volt a baleset.
Ha jól sikerült a beazonosítás,elvileg itt
gugli térkép

Egy halálos áldozat volt a Taxi sofőrje.
A Taxis nem figyelt és kikanyarodott a kátrányt szállító teherautó elé, ami fékezett és próbálta elkerülni az ütközést, de sikertelenül, végül a Taxit maga előtt tolva az árokba hajtott ahol maga alá gyűrte a Taxit.
A busz üresjáratban volt és végül teljesen kiégett.
A helyiek “Trevo da Morte” -nak "A halálos lóhere"-nek hívják a helyet, a lóhere a kereszteződés alakjára utal.

g1.globo.com

ricmais.com.br



ximix
#35966
Érdekes, van egy olyan érzésem, hogy az "igazságnak nincsen kibontva minden részlete" <#vigyor5>

"
A margitszigeti felhajtóról egy autó kikanyarodott elém, én pedig a külső sávban haladva

a balesetet fékezéssel, dudálással illetve balra kormányzással kerültem el,

aminek következtében legalább háromszor megcsúszott az autóm, mire negyedszerre már nem sikerült ellenkormányozni és a kocsi, a jobb oldalával, kilinccsel előre a sínekre csapódott fel, majd jobb elejével nekivágódott a középső oszlopnak.
"


Érzésre inkább
A margitszigeti felhajtóról egy autó kikanyarodott elém, én pedig a külső sávban haladva

gázt adtam és balra kormányzással kerültem el, majd visszavágtam elé,

aminek következtében legalább háromszor megcsúszott az autóm, mire negyedszerre már nem sikerült ellenkormányozni és a kocsi, a jobb oldalával, kilinccsel előre a sínekre csapódott fel, majd jobb elejével nekivágódott a középső oszlopnak.
RatBaG
#35965

Per Aspera Ad Inferi.

whiskeyman
#35963
Mégis hogy férjenek hozzá a sérülthöz a B oszloptól?

&#1641;(&#830;&#9679;&#814;&#814;&#771;&#830;&#771;&#830;)&#1782; CefreTeam&#8482; &#3663;&#865;&#815;&#3663;&#64831;

#35962
Hát az látszik, hogy dolgoztak a tűzoltók, nem csak a tetőt és az ajtókat, hanem még a B oszlopot is kivágták.

★★★★★

#35960
miért is?
eksy
#35959
pszt

"...és...szerintem...bizony."

Alexease
#35958
Parkolas: hosszu video😄
#35957
9:20 nál gecire szánalmas ,hogy a 32 rendőrből egyetlen egy sincs aki odamenne és a civil /szürke honda?/ nek segítene,vagy megnézné mi baja lett az ütközéstől........az összest azonnal beperelni!
#35956
Autósüldözések USA 2020

Utoljára szerkesztette: kamionosjoe, 2021.04.05. 11:43:43

★★★★★

desigo
#35955
Az ítélethozás még ami botrányos.
1 nap 1 hónap vagy 1 év vagy csak majd egyszer lesz valami?
Alien69
#35954
Az a baj, hogy már ahogy mondja a Herpy, már az egész kamu. Nem is vezethetne az a köcsög... Úgy ki fogják vakarni, ahogy csak lehet, SEMMI példa értékű izé nem lesz, már, pozitív értelemben, csak annyi, hogy a köcsögöknek mindent szabad, ennyi...

ximix
#35953
Ó Berki mesterre kíváncsi leszek, mit hoznak ki a bírák . . . az ütközés után szinte még meg sem álltak a járművek, de már nyílt a Bently ajtaja . . .
ximix
#35952
<#hehe>
gif
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
RatBaG
#35951

Per Aspera Ad Inferi.

ximix
#35950

forrás
Lengyelország, Január,
- területen belül gyorshajtás 108km/h,
- a rendőröknek nem állt meg
- piros sorompós Vasúti átjárón áthajtott

+ majdnem kinyírta magát a sorompóval

vád a szárazföldi közlekedési katasztrófa közvetlen veszélyének előidézésével e
a vezetői engedély elvesztésével és legfeljebb 8 év börtön vár rá
Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.04.01. 19:36:18
ximix
#35949
Ez a baleset idén februárban volt Szlovákiában.
Az első kép alapján azt hittem nincs túlélő, de a cikk szerint a sofőr szondát fújt a rendőröknek.






gugli ford link
Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.03.30. 21:11:03
Alexease
#35948
Ma delelott arra mentem, lattam valami komolyabb baleset lehetett, mert eleg szep hosszu rajzolgatasok voltak az aszfalton. Most mar tudom, mi volt ott😞
#35947
nem vagyok biztos benne ,de azthiszem Brasilban ezt simán meg is csinálhatod ilyen esetekben
desigo
#35946
Három baleset történt az M3-ason

"az első balesetet rosszullét okozta, a másodiknál a vontató sofőrje a felboruló autó miatt rohant árokba, a harmadik pedig bámészkodás miatt"

desigo
#35945
Most legalább nem az ártatlanok szívták meg.
RIP
cement
#35944
én is motorozok nagymotorral, ezt látni elég nyomasztó, bakker... mennyire értelmetlen volt. nyugodjon békében.
ez a Wesselényi utca és Rottenbiller utca kereszteződése, tökre belváros. egyirányú utca, jobbra-balra parkoló autók, zebrák, kereszteződések mindenhol...

respect to the man in the ice cream van

#35943
Hát ez a motoros nem ötvennel ment...

★★★★★