129
  • mrzool
    #129
    Azért annyira ne parázz, csak Gézuka még mindig nem tud fordítani. Legalábbis meg nem tudom érteni, hogy ebből:

    "The file is created especially for the Russian version of Windows 2000; the malicious code will not function on other language versions."

    hogyan lesz ez:

    "Érdekessége, hogy az Agent által közvetített rosszindulatú kód elsősorban az orosz nyelvű Windows 2000 rendszereket fertőzi meg, más nyelvű rendszerek védettebbek."
  • Piscator
    #128
    "A hiba javítása is hamarabb rendelkezésre állt, mint ahogy a féreg elterjedt, csak a sok lusta rendszergazda nem updatelte a hibás libraryt."
    http://hirek.prim.hu/cikk/39699/?sr=aghirkereso:
    aha.
  • Pheel
    #127
    Mármint bennem megvan az igény :) De nem vállalom :)
  • Pheel
    #125
    Én összefoglalnám :)
  • Pheel
    #117
    Nem azért a 2 fillérért, de nem azzal kezdted, hogy a Linux márpedig sokprocin is húdejó? Ezt valahogy elfelejtetted. Hogy kerültek ide a UNIX rendszerek?
  • Mice
    #114
    nem javulnának meg, de szerintem a kavicsozástól sem, ellenben az hót zihu, hogy nem árt6nának addig a köznek
  • Pheel
    #112
    Igen.
  • Pheel
    #111
    Kavarás #1: "megelőzi 2 Unix rendszer. A 2.6-os kernel ütemezője újra lett írva"

    Azért remélem te is sejted, hogy a Linux nem UNIX. Szóval ha a lista elején 2 UNIX van, attól még a Windows veri a Linuxokat ezen lista alapján...

    Kavarás #2: "Valamint a windowsok még mindig nincsenek hivatalosan felkészítve az IPV6ra"

    Tévedés! Az XP SP1 óta hivatalosan is kezelik az IPV6-ot. Ezzel egyidőben jelent meg W2k-ra is SP, az is tartalmazza. W2k3-ban pedig ALAPBÓL van.

    Kéretik nem homályosítani és dezinformálni!
  • RangeR
    #105
    Ez a helyes hozzászólás!
    Ennek a c-nulla-der (c0der)-nek meg nem akarja valaki szétcsapni az fejét rajtam kívűl? Ha én teszem, az csúf nagyon, valaki szerényebb, ha megpróbálná...
  • Pheel
    #102
    "Csak nem egy Microsoft sales-es parasztvakitóval van dolgom?"

    Csak nem egy Suse/RedHat/UHU/Lindows/etc disztribútor mondja ezt személyesen? :-P
  • janos666 #94
    Még csak 97$, 100-nál nem is lessz több, szerintem a cikkmegjelenési 95-öt még a készítők írták oda kedvcsinálónak, de nem jött be.
  • Deus Ex
    #93
    Jaaaaaaaa, hogy csak figyelemfelkeltéés?!? Az mindjárt más. Akkor verjük ki az összes vírusírkáló rohadék fogát bézbólütővel. Hiszen csak felhívjuk a figyelmet, milyen könnyen törik a fog, de ez nem is destruktív ahhoz képest, mintha a tarkóját ütném a mocsoknak.

    További kellemest.
  • Piscator
    #89
    Én sem kedvelem az olyan vírusiírokat, akik mondvacsinált - sőt annyival sem - üggyel, eszmével rászabadítanak valamit a világra.
    Ez lenne a megoldás??
    (Amúgy alinkelt webzinből süt az értelem, a jóindulat, a harmonia, türelem.)
  • Piscator
    #87
    Úhhh..., újabb legendával lettem szegényebb. :-(
    És nincs mód, törekvés feljavítani a Linuxot, ezt is olyan szupi nem monolitikussá tenni?
    végülis már látom ,a végén az unixből is pénzes üzlet lesz, akkor meg viszont szükség lesz müködőképes alternatívára.
  • SwITcHMaN
    #85
    Biztos hogy neki gyűjtik azt a pénzt?

    Eszemeralda szemműtétjére is gyűjtöttek... :-)
  • Mice
    #84
    ezért írták a blasterről is anno, hogy random címet pinggel

    az enyémet meg pl. kapásból kikerülteés eddig még egyszer sem egypercezett és az összesen tök kényelmesen tudtam felrakni a foltokat, pedig aránytalanul többet netezek mint ismerőseim akik már bekaptak egy-egy ilyet

    egyszerűen kevesebb annyi linuxos terjed még, kiragadtál egy példát a millióból

    lehetsz nyugodtabb, ameddig teheted... minden csoda 3 napig tart
  • Mice
    #83
    sajnos én a többiben levő terméktámogatást sem látom jobbnak

    pl. levlist anno winhez is volt, de sajnos a mostani linuxoknál is egyre inkább csak addig segítenek amíg úgy tartja kedvük. barátságos fsf-ben író programozók ide vagy oda, egyre inkább ez is kezd elszemélytelenedni és már csak küldözgetik ide-oda a usert. rövid időn belül szerintem ez az OS is meg fogja termelni a lámáit... :(
  • Mice
    #82
    szerinted harmadik nincs is? mi?

    csak a csúnya gonosz tőzsdéspacák van
    meg a nemes cél érdekében cselekvő vírusíró

    szerinted az átlaguser mit vétett és őt hova sorolnád?
  • Mice
    #81
    én meg amondó vagyok, hogy vesszenek a smucig nagypofájúak

    nem mondom, hogy mki legyen Teréz anyu, de azért ha az eddigi tudásomat ilyen személyiségtorzulással kellett volna megszereznem inkább elástam volna magam
  • Mice
    #80
    a másik meg, hogy "de" lehet, hogy majd lesz/van, csak ennek hamarabbi létrejöttéhez kellett az a sok csilli-villi, hogy az erő kapósakból megfizethessék az árát,

    jó elismerem ez így még a bevételek 10%-át sem jelentené, de ha megnézed, hogy billi bácsi már nem az első, akkor lehet hogy megköszöni még magának az anno elkövetett "gyűjtögetést"/rablást
  • Mice
    #79
    épp talán lehetett volna: legjobb példa erre Leonardo-->előbb is megszülettek nagy csodák gondolatban

    de nézz meg pl. egy Scagliettit, Miért nem volt az még 1980-ban?

    nem volt mert mindenhez idő kellett, jótékonykodni senki sem fog a kor természetéből adódóan, amíg meg nincs más addig marad a várakozás 'nnyi
  • gyozo
    #76
    Ebben sajnos nem vagyok biztos. :(
  • gyozo
    #75
    Ember, milyen check boxról beszélsz?
    Nem Dial-up, KábelTV, vagy DLS-ről beszélek, kapjál az agyadhoz. Szélessáv, tűzfal nélkül. Jó reggelt.
  • mrzool
    #74
    "Egy ilyen hülyegyereknek, aki meg kiéli az exhibicionista hajlamait, annak meg gyűjtést rendeznek, kap egy ejnye-bejnyét, és felveszik a Microsofthoz fejlesztőnek."

    Ez szvsz hülyeség. Az antivírus cégek sem vesznek fel olyan embereket, akiknek bármi közük is lehet a vírusíráshoz. Kétlem, hogy az MS-nél máshogy lenne, elvégre ott sem dilettáns barmok dolgoznak, mint ahogy egyesek feltételezik.
  • arty
    #72
    en annak adnek penzt, aki levadaszna ezeket a virus/spam keszitoket...

    figyelemfelkeltesnek ez azert durva volt, am az MS meg a hivatalosan biztonsagi cegek altal felfedett hibakat sem javitja ki, ez a masik fele a dolgoknak.

    itt nincs jo megoldas, csak ha minel tobben partolnak el az MS szoftvereitol es esetleg valamifele verseny alakul ki, akkor mindenki torekedne a minel jobb szoftverre ...
  • gyozo
    #71
    Én nem gyűjtést rendeznék neki, hanem fejbelőném.
    Figyelemfelkeltés? Mire hívja fel a figyelmet? Arra, hogy muszály bizonyos környezetben windowst használni? De ki issza meg a levét? Talán a Microsofttól bárkinek is nyugtalanabb lett az éjszakája, mert elindult egy ilyen féreg?? Engem viszont a vérbe szopat, mert a munkámból kifolyólag kétszer kell windowst telepítenek egy gépre. Eljutottunk oda, hogy szélessávú hálón nem lehet windowst telepíteni, mert mire lehúzod a patcheket, benyalja ezt a szart. Félreértés ne essék, nekem nem lételemem a windows install, de ha valaki infromatikus, akkor rákényszerül. Szívem szerint tennék linuxot, de azon nem megy az a kliens alkalmazás, amire szükség van (sajnos).
    Megmondom, hogy miért van ennyi virus. Mert túl puhák a vírusírókkal szemben. Ha a 80 éves nyugdíjas illegális programot használ a gépén, már viszi is a rendőrség. Egy ilyen hülyegyereknek, aki meg kiéli az exhibicionista hajlamait, annak meg gyűjtést rendeznek, kap egy ejnye-bejnyét, és felveszik a Microsofthoz fejlesztőnek.
    Ez senkinek sem tűnik fel? Ne a végfelhasználót vérbe szívatva hívják fel valamire a figyelmet. Ennél még az is jobb, ha Billit lelocsolják egy vödör festékkel.
  • mrzool
    #70
    "No majd jön MrZooool és megmagyarázza....."

    Ugyan mit magyarázzak meg? Nem szóltam hozzá a win-lin flame-hez, de ha arra vagy kíváncsi, hogy miért van több vírus vindózra, engedd meg, hogy idézzem Eugene Kaspersky-t (remélem nem kell bemutatnom az urat):

    "Ha a Windows és a Linux elterjedtsége 50%-50% lenne, a vírusok aránya a következőképp alakulna:

    40% - windows
    40% - linux
    20% - mindkét rendszeren futó"

    Azt hiszem ezzel a téma részemről lezárva.
  • Shadow_THH
    #60
    Hát szerintem bármelyik oldalon álltok, abban mindkét tábor egyetérthet, hogy iszonyú parasztvakítás ez a "elterjedtebb azért rosszabb" szöveg :/
  • Yv@n
    #56
    Ha belegondolsz valszeg nem erre gondolt, hanem arra, hogy linux alatt telepítgetéshez illetve konfigoláshoz vagy csak root, minden hagyományos feladatot egy normál user-el végzel. Win alatt meg még a levegőt is rendszergazdaként veszed.

    Szeritnem se egy naprakészre peccselt linuxot se egy wint nem nyomnak csak úgy fel... amúgy meg gondolom sp2-re gondoltál.
  • sniper
    #54
    A rendorseg is csak felkeltette a kisgyerek figyelmet a borton irant, igy jart. Majd ott 2 seggbekuki kozt leszokik a virusirogatasrol.
  • Piscator
    #50
    Te még a nortonnál tartasz? :)
    Kritikus hibák
  • Piscator
    #49
    Reinstall amúgy is kell.
    Windowsupdate: adatvédelmi aggályok, legális windoz estén is.
  • Piscator
    #48
    Viszont kemény pénzeket kell fizetni, lehetne több felelőség is bennük, ha mán ilyen elterjedt a op-jük.
  • Piscator
    #47
    Ott az igazság!
  • Piscator
    #46
    Azért én úgy tudom, más eléggé a linux felépítése, ettől az sem tökéletes.
    Inkább jogoknál, hozzáféréseknél fontos, hogy kb. a linux inkább tiltótípusú, mint a mindent engedő windows.
    Persze ma már a win is ráeszmélt.
  • droland
    #44
    "No igen, ez valóban kétoldalú dolog volt....
    ms addíg nem javít hibát, amíg valaki rá nem döbbenti a népet arra, hogy létezik"

    Ez nem igaz, a vírusok 80%-a nagyjából egy éve úgy jelenik meg, hogy már előtte 1-2 hónappal a windowsupdate-en ott figyel hozzá a javítás...

    Az pedig, hogy valaki VAK, vagy lusta legalább egy héten egyet klikkelni, ő maga tehet róla (én naponta 1x megnézem...nekem megéri, másnak a reinstall éri meg...megérdemli...)

    Legyen szó bármilyen rendszerről, ma már védeni kell, aki az ellenkezőjét mondja, hazudik, vagy hülye...
  • droland
    #43
    "Már ne haragudjatok, de erre mit léptek: vadonat új gépre toltam fel a minap egy legit WinXP-t, épp kezdtem volna letölteni a WinUpdate-ről frissítéseket, de ahogy bedugtam a network kábelt szinte azonnal szanaszét indultak mindenféle "furcsa" processek."

    Az alap nem láma, úgy indul ki eleve, hogy tűzfal on, aztán dugó be...hidd el, hogy ha az a tűzfal on és aztán dugó be, semmi nem jött volna (ez tapasztalat)...

    Én mindig így telepítek (XP óta, mivel abban van beépített tűzfal, így előzőleg nem kell semmi ribancot telepíteni)...
  • Runo
    #42
    No igen, ez valóban kétoldalú dolog volt....
    ms addíg nem javít hibát, amíg valaki rá nem döbbenti a népet arra, hogy létezik
    viszont talán elég lett volna egy bosszamtó figyelmeztetés is, mondjuk hogy : bejöttem,mert be tudtam, de legközelebb lehet, hogy nem elégszemmeg ennyivel...

    lehet, hogy ez is lett volna olyan célravezető, mint amilyen végül is lett :D
  • Frank99
    #38
    a számítógépes cég, ahol tag vagyok, egyben helyi internetes szolgáltató is.

    Linux szerver+tűzfal mögött Windows-os gépek vannak, tökéletesen működik, hozzáteszem, az elsőre a Linuxot is meghackelték, mert valami javítás nem volt fenn, úgyhogy a Linuxban legalább annyi gebasz van, de kevesebben ismerik, és a Windows nyilvánosságra hozott hibáit többen basztatják...
  • Frank99
    #37
    Terror a szegények háborúja?

    Persze, amikor dollármilliókért veszik a fegyvereket...

    amúgy semmilyen dagadt részvényesek oldalán nem állok, de rengegeteg szerveren, láma számítógépező gépén és az interneten is komoly fennakadásokat okoznak, és rúgják is pofán azt, aki ilyen ír. Ne a vírusírással hívja fel magára a figyelmet az ilyen. Ez pont olyan mint a 12 éves fiuk+lányok, akik azt hiszik, hogy attól nagy fiúk, ha bagóznak....

    napi 15-20 virusos levelem jön, dögöljön meg az összes vírusíró.
    A Linux+Win vitáról meg annyit, hogy aki azt használ, használja egészséggel és fordítva, és ne akarja a másikat meggyőzni, mert mindenki másképp gondolkozik és másra van szüksége...