109
  • TheBerzerker
    #69
    egyetlen kepregenyfilm van amit most nagyon varok es mar jon is le aza sin city.de abban a kepregeny szellemi attya es vizualis mestere frank miller keze is benne van.
    a trailer alapjan pedig igencsak lehet remenykedni...
  • TheBerzerker
    #68
    hat ha valaki akkor en nem halivudi retegfilmeket zenek:)eleg nagy dvd nyujtemenyem van aminek a 98%-at olasz es europai horrorok teszik ki szoval hidd el igencsak behatoan ismerem a retegfilmeket:)
  • _Vegeta_
    #67
    Ertem. De tulsagosan hasonlitod ahhoz amibol keszult. Csak nehogy a keszulo dragon ball z-rol igy kelljen beszelnem majd mint neked errol. :D
  • Malakai
    #66
    A képregényeket szerintem inkább könyvekhez hasonlítsuk és ne filmekhez, nem egy kategória. A filmeknél pedig te úgytűnik inkább a hollywoodi részleghez méred a dolgokat. Vannak ám rétegfilmek is. Persze hollywoodon kívül nem nagyon állnak neki képregény adaptációnak.

    A film pedig egyértelműen akciófilm, talán egy kis szemnyi horror van benne, inkább csak akció démonokkal.

    Képregényeket pedig én is olvastam, nem voltam fan, de azért olvasgattam, igaz inkább a kedveltebbek közül. De jó történeteket, olyan dolgokat, amiket hollywoodi filmen nem láthatsz, afféle tabukat olvashatsz könyvben is, nem annyira maradi dolgok ezek... ;)
  • TheBerzerker
    #65
    iszonyat sok filmet nezek.valamennyire biztos elfogult vagyok de a filmekhez is ertek.foleg a horrorhoz (marpedig allitolag ezt is annak tartjak bar nemtudom miert)
  • TheBerzerker
    #64
    en eleg sok kepregenyt olvasok.es olyan dolgok vannak hogy hihetetlen.egy kepregeny sokkal nagyobb szabadsagot enged egy ironak mint egy film.a kepregeny reteg dolog eppen ezert ott aztan lehet tombolni mint az allat.egy mozifilm nagy koltsegvetest jelent ahol hozni kell a nezoket ezert kompromisszumokat kell kotni.ezek a kompromisszumok egy reteg kepregenyt (mint a hellblazer) egyszeruen megol!ezert volt sikeres az x men es a spiderman.azok nepszeru megvalosithato dolgok.nincsenek benne olyan dolgok amiket egy mozifilm nem birna el.a hellblazerben pedig vannak (sot azzal van tele)
    egy idoben a preacher-bol is akartak filmet csinalni.az megint egy olyan dolog hogy...vagy megcsinaljak huen, es akkor az osszes egyhaz es erdekvedelmi szervezet tiltakozni fog (olyan dolgok vannak benne amit csak egy kepregenyben lehet leirni szerintem mert isznyatosan durvan tamadnak benne eszmeket es vallasokat) vagy egy rakas szart csinalnak belole.
  • Malakai
    #63
    Akárhogy is mondod, te már elfogult vagy, nem tudsz eltekinteni affelől, hogy miből készült, ha próbálsz is. :)
  • Malakai
    #62
    Szerintem nem volt rossz, nem volt fergeteges, de ki lehetett kapcsolódni rajta.
  • Malakai
    #61
    Nem vagyok nagy képregény fan, de azért ezzel egyetértek.
  • TheBerzerker
    #60
    mondjuk 1 kezemen megtudom szamolni hany jo kepregenyadaptacio szuletett ami hu volt ahhoz amibol taplalkozott.
  • TheBerzerker
    #59
    igen de ezzel a filmmel aza baj hogy mint film is rossz.unalmas butyuta es nehol iszonyat lassu.egy teljesen kozepszeru film (a legjobb joindulattal is ha eltekintunk a hellblazer ismeretetol)
  • Malakai
    #58
    Gondolom mondjuk nem mindenki olvasta a Hellblazert és csak mint önálló film, egy akciófilm értékelte.
  • TheBerzerker
    #57
    elolvastam az sg constantine kritikat...jo nagy baromsag ez is.
  • TheBerzerker
    #56
    ajanlom neked hogy olvasd el a dangerous habits cimu hellblazer 6 reszt.rajossz hogy mekkora a kulonbsegg a ketto kozott.es ne a pofad jarjon ha fingod sincs az egeszhez.

    allitom neked hogy kismilliardszor tobbet tudok a dologrol mint te!
  • TheBerzerker
    #55
    kezdjuk az elejen.john contantine egy swamp thing nevu kepregeny mellekszereploje volt es asszem 89-ben inditott rola onallo kepregenysorozatot egy jamie delano nevu urge aki igazan kidolgozta constantine karakteret.azota megelt cirka 200 reszt kb.olyan emberek irtak delano mellett mint pl garth ennis (meg ha jol remlik paul jenkins de ez nem tuti).
    eloszor is john constantine egy szoke haju liverpoolban szuletett igazi angol arogans csoka aki kb mindenkit ismer a vilagon!!es nem egy barnahaju amerikai idiota (kianu rivsz)
    masodszor en elolvastam jopar hellblazert (ez alapjan keszult a constantine mivel a foszereplojet john constantine-nak hivjak) de azt tutira vehetitek hogy a 200 resze negyedeben fele annyi akciojelenet van mint a filmbesz osszesen.constantine nem egy verekedos ugralos repkedos csoka.inkabb egy kibaszott okos es neha morbid fazon akinek mindnehol vannak baratai es sokmindenkit huz ki a szarbol.
    fegyvert se lattam a kepregnyben a kezeben pl.a filmben meg egy kereszt alaku shatgannal lovoldozik (az anyatok picsajat mar!!!)
    a film nagy resze a dangerous habits cimu garth ennis altal irt 6 reszre probal hagyatkozni.de mindezt iszonyat hulyen dolgozta fel.kifacsarta megrakta es kikopte kb a filmben a tortenet menetet.ezaltal totalisan azt az eszenciajat vesztette el a tortenet ami a lenyeg volt.
    es meg sorolhatnam a hulyesegeket napestig amikkel tele volt a film.
    a hellblazer egy osszetett okkultizmussal es fekete humorral teli dolog amit NEM LEHET KEPTELENSEG megcsinalni egy popcorn mozinak mert ertelmetlenne valik az egesz es meghal a dolog igazi lenyege.megis megprobaltak es az eredmeny katasztrofalis lett...
  • Kandurex
    #54
    Szerintem menj el rá, TheBerzerker fórumozó valszeg összecserélte a jegyét a moziban, mert úgye ő a randiguru -ra vette, csak elcserélték a pénztárnál és ezt kellett megnéznie, meg amúgy a trend, fikázni kell, meg a pöcsöm is kicsi, kellemetlen, egyébként jó film, főleg a vége üt! Ajánlom nagyon!
  • _Vegeta_
    #53
    eszrevettem h nemtetszett neki, eze kerdeztem h mégis mi okbol. Nemtom elmennyek e moziba megnezni, megéri-e szoval csak informalodok. :)
  • winnie
    #52
    a többség a netes hozzászólók és az sg-s kritikára adott reakciók alapján köetkezett.
  • winnie
    #51
    neki nem tetszett - a nagy többségnek tetszett. ízlés kérdése.
  • _Vegeta_
    #50
    bajod vele mivot? (meg nem lattam, erdeklodok)
  • TheBerzerker
    #49
    lattam sajnos....bar ne lattam volna azt a mocskot.
  • The Termentor
    #48
    fer 16 an jott ki.

    legalabbis en akkr neztem meg moziba.
  • ZsirosKenyer
    #47
    láttad?
  • TheBerzerker
    #46
    a constantine egy undorito gusztustalan okadek film.hogy lehetett ezt a szart es MIERT???
    csak szegeny jamie delano-t es garth ennis-t sajnalom hogy ezt meg kellett elniuk:(
  • winnie
    #45
    így van. a grudge tavaly októberi film, a constatine-t 4 hete mutattáák be. majd 2-3 hónap múlva lesz dvdrip
  • winnie
    #44
    nem érdemes ilyesmit leszedni - meg kell nézni, hogy kijött -e egyáltalán dvdripben. ha nem, akkor tuti, hogy fake. (vagy elég csekkolni 2-3 oldalon. ha csak az egyiken van rajta, akkor is tuti, hogy fake
  • Encore
    #43
    Én is leszedtem egy constantine dvd rip-et (alliance dvdrip) de egy tök másik film volt (van egy másik film is aminek ez a címe) szal ezzel vigyázzatok!
  • Malakai
    #42
    Amire te gondolsz, szerintem az-az amit Vegeta mond... Screener DVD, a minőség. A dvdrip az-az, amikor leripesz egy dvd-t, az, hogy sokan használják másra, attól még az. Ha sokan mondják a körtére, hogy alma, akkor az is alma? :)

    Mellesleg, hogy ne legyek annyira OFF, más nem tapasztalta az elcsúszott kép effektust? (A szokásos kontraszt/fényerő problémák mellett, ami kamerásnál mindig van.) Főleg elején látni, meg sok jelenetnél, na meg az arc közeliknél, amikor a szeménél vágja el a kép.. Még mindig nem néztem végig, csak mostmár jobban belenéztem.
  • _Vegeta_
    #41
    A dvdrip dvdrip nem mas. :)
    A grunzs aze mar eleg "regi" cucc, a konstantin meg most megy még amcsiba is. Konstantinbol szentem max srceener dvd lehet (nem dvdscr hanem mozi screener) normal dvd még nem. :)
  • Sadun Tryst
    #40
    az amerikai átokból (the grudge) pl nekem dvd rip van meg 5.1-es hanggal.
    és tényleg 5.1-es a hang, mert házimozin néztem meg...
    ja, és azt a videót 3-4 hete töltöttem le.
    szal constantine-ból sem lehetetlen, h legyen dvd rip. attól, h még dvd ripnek írátk, annak nem törvényszerűen DVD-ről kell származnia. a dvd rip elsősorban a kép és hangminőséget jelenti.
  • Malakai
    #39
    Az, kamu, nézzél rá comments-re, meg alabpól, még hivatalos DVD sincsen, hogyan lenne DVDrip?
  • Sadun Tryst
    #38
    a keresőben ott volt a dvd rip verzió.
    bár letölteni nem próbáltam. lehet kamu volt.
  • winnie
    #37
    exeemel már rég le lehet tölteni a dvd változatot

    lol. persze.
  • Malakai
    #36
    Ha jóltudom van egy CD-s és egy két CD-s verzió, te melyiket mondod?
  • batman
    #35
    én nem tapasztaltam semmi ilyesmit, mint amit te írsz. Nem tudom megmondani, hgoy melyik verzió van meg sajnos, de kamerás az tuti, csak nem publikus helyről származik az anyag...
  • Malakai
    #34
    Hát nemtom', én személy szerint utálom azt, ha lemarad a képből valamennyi, a TS verzió egy kicsit ferde, a tetejéből zavaróan sok és a bal oldalából is egy kevés le van maradva, legalább, amennyit az elejéből láttam.
    Vagy túl keveset néztem és az első 1-2 perc után helyrerakják? Ha igen, akkor esetleg lekapom.
    A képminőség szerintem jó lehet.
    Jah, és szóljatok, ha nem ide való ez a téma. :)
  • batman
    #33
    kamerás igen, de nem szar nagyon, sőt, kamerásból kiváló :)
  • Sadun Tryst
    #32
    exeemel már rég le lehet tölteni a dvd változatot
    www.exeem.com
  • I.C.ram
    #31
    még csak a fos TS változat jött ki, nem?
  • batman
    #30
    megnéztem, leesett az állam, azóta is keresem.
    A kliséktől függetlenül nekem nagy favorit lett a film, mindenkinek csak ajánlani tudom