562
Ulead GIF Animator



Faq

  • Aquir
    #522
    Írd le milyen fájlból (vagy képekből) mit akarsz csinálni
  • Aquir
    #521
    Az optimalizáció fülről az Edit fülre váltással lehet szerkeszteni, egyébként ha nem kell alacsony méret, nem kell optimalizálni
  • KIERTI
    #520
    kevés frame?= lehet hogy ezeket a képernyőket nem photoshopba ,hanem uleadba kellet volna feldolgozni? üdv kierti
  • KIERTI
    #519
    [IMG]http://[/IMG]
    üdv Ezt még gyakorolni kell!!Nem hitem volna hogy ezekkel a bolhaképekel ennyi baj van, én 20-30 mb-oshoz vagyok szokva. hiába vettem le a felbontást 72re, a jpg mentést 3 ra ....
    Tehát ha megnyitom a programot, egyik fehér, a másik átlátszó. kép be: egyikbe a kép a másikba a nagy semmi!! Valahogy ugy érzem olyant keresek mint más programmba be leet állítani hogy:prewiew. ugy értelmezem hogy a jobb oldalon a prewiew.és ezt nem engedi. üdv
  • Aquir
    #518
    Méretcsökkentésre a kevés frém használata ~ a tűrhető optimalizálás jó.
  • KIERTI
    #517
    [IMG]http://[IMG]http://[img]https://media.sg.hu/forum/posts/2009_06/1kepernyo.jpg[/IM[/IMG]
    A két kép nem egy animációba van. a proba az tényleg proba.
    Már ügyesedek, majd rájövök hogy lehet 10kb-ra használhatót csinálni./72, mentve jpg3 még nagy. de a gond látszik!! egyiknél csak a programm nyitás van, a egyik ablak kép nélküli!! a másiknál csak berakva, semmit sem csináltam.bocs folytatom
  • Aquir
    #516
    Print Screen (Prt Sc) gomb a billentyűzeten vágólapra másolja a képernyő nézeti képét. A képet Ctrl+V -vel (vagyis beszúrással) lehet képszerkesztőben kezelni, ezután feltölteni, és beszúrni.

    Az optimalizáció az UGA-ban nem automatikus folyamat, használata elvileg mindaddig nem következik be, amíg nincs igény rá. Máskülönben mikor fordul elő?

    Az ittlévő UGA optimalizáció képernyő két képet jelenít meg a két oldalon, más nem fordult elő.

    Az átlátszóság az objektumok felett állítható (transparency), élesebb színek erősebbek maradnak ugyanolyan mértékű állításnál.

    Ha a pirospar.psd-ből lett a proba.psd, az elég érdekes átmenet. Mi a létrehozás tárgya és célja?
  • KIERTI
    #515
    Üdv
    Látod hogy én csak lefotózni tudom a táblázatokat. Hogy csinálod Te?
    Én ugyanazt a képet küldtem el! Az elsö ulead nem foglalkozott az opti....! Nekem sem kellene ez a lehetöség. Két dolog miatt zavar,1., időigényes,2., ezeken a képeken átlátszóság van, az első ablakban beixelem a no-t és oké ,oké....sajnos az átlátszoságot nem egyformán kezeli/peddig semmit nem állítok/ néha olyan mintha a ps-be a lágy peremet állítanám.ezt a képet mindkét helyen megnyítja.
    Nincs olyan lehetöség hogy ezt az opt... eleve kikapcsolni? Mert eleve baj van. az elsö uleadnál az opti..ablakban két kép volt /"ilyen,és az ilyen lessz!/itt már eleve egy ablakba van a kép, másik üres!! Ugy érzem hogy talán be lehetne állítani hogy automata?? és látszodna egyböl? sajnos nem tudok angolul, de ezekben az ablakokban nem lehet beállításokkal variálni hogy többet ne akarjon opt..álni?vagy atomatikusan ad egy képet/variációt/ amit ha akarok változtatok. én nagyon meg lennék nélküle.509: csak akkor látszik igy ha ezeket a táblákat végig csináltam. Valami a program beállításával lehet a gond, mert már 2 db
    nem egy helyről kapott uleaddal is ugyanaz. üdv
  • Aquir
    #514
    Nekem amit PSD-t küldtél az UGA 3 objektumban nyitja meg (kacsa, kör, piros utcakép), optimalizáció után engedi elmenteni gif-be, de ha meghatározott méretre akarod csökkenteni a fájlt, akkor a "Compress by Size" ikonra nyomj.

    Egyébként nekem kisebb méreteket ír, nem tudom mást küldtél e mint amiről képet küldtél így:

  • KIERTI
    #513
    Tisztelt Aquir
    remélem az orvosoknak vége, és ujból probálkozok. Probáltam a kért helyen küldeni a psd-t, elindult, és már rengeteg ideje pörög a "feltöltés?", ugyhogy a privátba küldtem, remélem a psd, és a táblák odaértek. üdv és kössz kierti
  • Aquir
    #512
    ott is megy, csak megnyit egy külön lapot, és azon a másikon jelenik meg a feltöltés (a feltöltés végén jelenik meg az eredmény a megnyitott üres lapon). Azért is jobb ez, mert nagyobb fájlokat is fel lehet tölteni rá!
    És nem csak képeket!
  • Aquir
    #511
    a többi beállítás ilyen...

  • KIERTI
    #510
    Ne haragudj,de a privatba küldtem mert itt csak pörgött a három jel hogy megy, de nem. kiérti
  • Aquir
    #509
    hát nekem az "add image"-el betéve működik az optimalizáció...

  • Aquir
    #508
    megkaptam. szóval az optimalizációnál lenne a PSD-vel probléma?
  • Aquir
    #507
    ha az itteni 200KB feltöltési határt mondod, akkor nem ide kell feltöltened (hogy esetleg megnézzem a PSD-t), hanem ide
  • KIERTI
    #506
    üdv
    probálkoztam, béna vagyok a felrakáshoz. probáltuk 2 féle 5-ös verzíóval. Sajnos egyik psdvel sem müködik.ez rgb. a 15 naposnál-ami sajnos már nincs meg nem kelett foglalkozni az opti...-val.sajnos még küzd a 20kb feltöltésel a kért hely, béna vagyok.
  • KIERTI
    #505
    üdv
    Kössz hétvégén megprobálom felrakni. kierti
  • Aquir
    #504
    esetleg tedd be ide a Psd-t (töltsd fel ide) aminél nem engedi az optimalizációt

    Ha a másikkal ugyanez működött, talán próbálj meg letölteni egy másikat vagy krekkeld az előzőt
  • KIERTI
    #503
    [IMG]http://[/IMG]
    talán sikerül???
  • KIERTI
    #502
    probálom képpel...de nem akar feltöltödni
  • KIERTI
    #501
    üdv
    Hát én sem értem!!! A PS-ből psd, vagy png formátumu állókép van használva. RGB szín. Semmi szinprofil nincs beállítva.
    Ami feltünt: a 15 napos verzionál az opt.... ablaknál /tudod mire gondolok/ mindkét kép látszik: ment gifbe!!!!.
    A teljes verziónál itt az a helyzet hogy a bal ablakba látszik a kép, jobb ablak csak átlátszó "sakktábla" játszik./mikor nem látszik a jobb kép??/ ez a külömbség a két progi között azon kivül hogy az egyik ment a másik meg nem. Probáltuk beirni a google-be azt a szöveget::unable to finish the gif optimization, és angol oldal irta hogy f11/tehát másnak is volt gondja.Sajnos nem tudok angolul... Ekkor jött elő az ablak, no -ra állítva menti a gifet. de sajnos ezt minden mentésnél meg kell csinálni.
    Van olyan érzésem hogy valami profilt kellene csinálni,hiányol. Jó lenne tudni hogy hogy volt beállítva az a 15 napos, de már nem engedi telepíteni. Milyen paraméterek szerepelhet egy jól mentő uleadba?? Ez egy sziszifuszi munka lessz kitalálni. jó éjt kierti
  • Aquir
    #500
    igazából nem tudom mi a probléma az optimalizációval, ha egy állóképpel van gond amit photoshopból raktok át, nem tudom mi gond lehet azzal de esetleg megpróbálhatjátok a print screen billentyű lenyomását, és az ulead Gif animatorban Ctrl+V billentyűvel a kivágott képernyőképet bevinni, majd beállítani úgy hogy a kép látsszon csak amit kivágtatok a képernyővel együtt (vagy kivágjátok belőle)
  • KIERTI
    #499
    üdv AQUIR
    Most ráértem és probálkoztunk egy másik uleaddal. Ugyanaz a helyzet. Sikerült megtalálni a hiba okát, miért nem ment gifet. Rájötünk hogy valami szintáblázatot hiányol, az optimizémen csak az egyik ablakba volt kép. Az f11-et ütve bejön az optimi....wizard ablak, és itt ha az alsó "no" választom akkor ment gifet. Arra kellene rájönöm hogy hol, milyen palettát kelene csinálni hogy eleve ugy müködjön mint a 15 napos uleadom. üdv kiérti
  • KIERTI
    #498
    Üdv
    Ugy néz ki hogy amit elmentett gif az a pshotosopba indexed színmód.
    Porobálom állítani.
  • KIERTI
    #497
    Bocs rosszul fogalmaztam: preferens van, opti... füben photo256 van. itt mintha a szinmodok lennének. hol kell álni line/photo? Én amit el tudtam menteni az fotominőség volt. üdv
  • KIERTI
    #496
    üdv
    Lehet hogy a programmal van hiba??? Már a psd-t ha behivom -és gif- akkor is ez van, még a dublikát -ig sem jutok!! Ennek a proginak nincs "preferense?? lehet hogy ott van valami elálítva?? üdv kierti
  • KIERTI
    #495
    Üdv
    Kössz a gyors választ. probálom lépésenként a gif mentést- holnap.
    Az a helyzet hogy egy folyamatot probálok megcsinálni/3 frémből/, sajnos a flash t ide nem lehet alkalmazni és ezért kinlodok a giffel, most demo képekkel csinálom és a lényeg hogy a hatás kijöjön, /most igy nagyon pocsék resteleném kiadni a kezemböl de valamit kitalálok/ utána készítem el a megfelelö képeket. üdv kierti
  • Aquir
    #494
    Az optimalization problémára nem tudok választ, nézd meg hogy melyik lépés után nem engedi elmenteni.
    A háromszög-problémát szemléltethetnéd simán azzal hogy ide beszúrod a gif képet róla [az itt lévő a képfeltöltés gombbal]
  • KIERTI
    #493
    Üdv AQUIR
    Hát probálkozok. A gif mentéskor :unable to finish the gif optimization! ez miért? lehet hogy azért mert a kicsinyitést ugy huzom a kerettel, és nem számmal irom? Vagy mert benne maradnak láthatatlanul a kicsinyített képek eredetiei? Amikor még nem segítettél és nem tudtam kicsinyiteni ilyen nem volt. lehet hogy a méretváltozás miatt kell valamit még....?
    A másik: az egyik alkotórész háromszög, és ha mozog mintha felébe el lenne vágva a mozgás által. probálok variálni a frém számával, mindkét idővel de ez a jelenség nem változik. Kössz üdv kierti
  • Aquir
    #492
    Hát igen ezt a programot még egyszer el kell indítanod ha 2 képet akarsz készíteni egyidejűleg.
  • KIERTI
    #491
    Üdv AQUIR!
    Tanácsod alapján már látom az alagut végén a kész képemet. örömömbe "véresre" veregetem vállamat örömömbe,de most valami option... kiirás volt és eltünt és nem mentett probálom ujra.
    Kép bezárás: hiányik a jobb felső sarokba a két X, programm és filebezárás. Szokatlan hogy ujat nyitok, az előző eltünik.
    Én is a frémbe szemet kiszedve láthatatlaná teszem. Most 20 lajer van, elég kiigazodni, probálkozok. KÖSSZ kiérti
  • Aquir
    #490
    Nem értem mit értesz kép-bezárás alatt. A képeket amik jobb oldalt az objektumok között vannak,lehet nem-láthatóvá is tenni az adott frémben.
    A GIF képet nem kell lezárni, max elmented gif formátumban

    Filtert Adobe Photoshop-ból lehet integrálni F6-al, a "Plug-in Filter"-nél, újraindításkor az Uleadban ekkor megjelennek, de nem nagyon akarja elfogadni a Adobe PS CS2-es filtereket
  • KIERTI
    #489
    Tisztelt AQUIR
    Köszönöm sikerült!!!! Mivel csak 1 képet szeretnék animálni, de az 9 db-ból van. Most probálom gyakorolni a tanácsod alapján hogy mielött nekiesek már csak egy ujgyakorlat legyen. De ahogy elnézem lessz még kérdésem, csak a képet külön nem lehet bezárni?csak a progival együtt? Mivel sokat olvasgattam a netten gifet mielött Rátok találtam volna olyant irtak hogy plugin.... nekem a filter üres, valahol tölthetök? Láttam hogy evvel a progival csináltak "fül"effektet, nálam is megvan, de a videó f/x ben valahogy fekete keretben vannak. Kössz a segítségedet, gyakorolok. üdv jóéjt kiert
  • KIERTI
    #488
    Tisztelt AQUIR!
    Nagyon köszönöm a válaszod holnap kiprobálom és beszámolok róla üdv kierti.
  • Aquir
    #487
    Új képet kell csinálnod ekkor minden egyes frémhez.
    Magyarán a frémban már meglévő képet lekicsinyíted ahogy kell (ekkor a másikban is nemkívánatosan lekicsinyül), a sima egér ikonnal rányomsz, ctrl+C-t nyomsz amikor ki van jelölve.
    Ekkor a visszavonás gombot megnyomod (minden visszanagyul), és ctrl+V-vel a kicsinyített képet beszúrod az újabb frémbe (és ebből az újabb frémben nem láthatóvá teszed a régebbi képet).
  • KIERTI
    #486
    Üdvözletem

    Végre találtam egy forumot ami az ulead gif-el foglalkozik. Remélem él még a forum. Lenne egy kérdésem hogy lehet megoldani hogy egy képelem mérete csökkenjen?Ha az egyik frémbe egy 3 részes psd van, hiába másolok egy ujabb frémet, ahol az egyik elem méretét változtatom a másik frémbe ez az elem is változtatja a méretét!Ha forgatom a másik is forog ha okét ütök!!
    Hol rontom el? Mi a megoldás? Köszönöm a választ : kierti
  • Contrecast
    #485
    én is így voltam vele..de már tudom használni az uleadot
  • Aquir
    #484
    a háttérképet kicsinyítheted meg elmozgathatod hogy beleférjen a logóba. de jó lett
  • High end PC #483
    hühűű, de király, kész van életem első GIF animációja