562
Ulead GIF Animator



Faq

  • Aquir
    #562
    talán nem tudja gyorsan feldolgozni a gép
  • Tyler1
    #561
    miért van, hogy previewban, vagy mentés után lelassul a gif?
  • Aquir
    #560
    az van hogy akkor nem a képre kell rárajzolnod, hanem a program jobb oldalán (gondolom jobbgommbal) hozz létre egy új réteget (layer) minden lépésnél.
    Például ha egy szöveget mozgatnál, ott nem változik a szöveg képe, ahhoz elég csak 1 réteg. De ha a rétegre rajzolsz (itt úgy értem új réteget kell létrehozni hozzá, ami átlátszik és ezen rajzolsz), akkor viszont nem csak a frame-et kell duplikálnod, hanem az eddig rajzolt objektumot is. Aztán megint rajzolsz rá.
    A Vége úgy fog kinézni, hogy például egy 10 jelentből álló gif esetén lesz jobboldalt 10 réteg a rajzod pillanatképeiből (a háttérképen kívül (ez az amire akarsz rajzolni, de ezt külön ezeken az átlátszó rétegeken kell megtenned)), és mindig másik fog látszani. (jobboldali objektumoknál a szem ikon benyomása jelenti azt, hogy melyik fog látszani)
  • gregtom6
    #559
    Illetve jobb oldalon egy object van, aminek ugyanannak kell lenni minden képen.
  • gregtom6
    #558
    Hát valamit sztem nem értek, mert alulról a következő frame van kijelölve, és jobb oldalon meg nincs semmi aktív dolog.
  • Aquir
    #557
    ne jelöld ki, jobboldalt csak az legyen aktív amire rajzolsz
  • Aquir
    #556
    nem értem mit mondasz, minden kép téglalap alakú, a gif pedig átlátszhat ahol akarod
  • gregtom6
    #555
    Hy all! Hogy lehet azt megoldani, hogy ne rajzolja állandóan a többi frame-re azt, amit az x-edik képen rajzolok?
  • Sharks
    #554
    Attól még a területe ugyanaz marad. A probléma az, hogy ez igazából bannernek készülne és van az alap kép, ami 370x111-es, e mellé kerülne a tetejéhez igazítva egy 250x61-es kép, viszont alatta nem kéne hogy maradjon felület, mert remélhetőleg (ha az oldal intelligensen kezeli) oda kerülne egy másik banner, ami 250x50-es... tehát így egy téglalapot adna ki. Ha viszont az elsőnél hagyok alatta területet, akkor biztos, hogy nem oda illeszti a másodikat, hanem mellé... (a második banner direkt van külön, mivel máshonnan kell linkelni, így nem is megoldható egy felületen a dolog sajnos).
  • Aquir
    #553
    a munkavászonnak a legnagyobb méretet kiválasztod, és képbeszúrással (faq) beteszed a két képet
  • Sharks
    #552
    A forgatást megoldottam másik progival. Sajnos akárhogy is próbáltam, nem tudok kibújni az aranyszabály alól, hogy bármilyen egyszerű dolgot is szeretnél megvalósítani, minimum 3 program kell hozzá (, mert az egyikkel megcsinálod, a másikkal javítgatod, a harmadikkal lemented/átkonvertálod olyan formátumba, amit használni is tudsz), + még azok, amikkel esetleg használod. Na sebaj, lépjünk túl ezen az örök dilemmán. A következő kérdésem az lenne, hogy megoldható e valamilyen módon az alapfelület formálása? Arra gondolok, hogy mondjuk nem egy 630x110-es felületen szeretnék tevékenykedni, hanem egy 370x110-esen és egy azzal egybefüggő 250x60-ason, ami lényegében egy képet alkotna, csak az nem egy szabályos téglalap ugye...???
  • Aquir
    #551
    gondolom még mindig el tudod forgatni, ha képként mented el
  • Sharks
    #550
    Ja, igen... az nem műkszik... nem jön ki fent semmi, csak a keretet jelöli ki és lehet nagyítani meg kicsinyíteni, meg mozgatni is. De forgatni nem...
  • gregtom6
    #549
    Én is láttam, de a gyakorlatban mégsem tudtam működésre bírni Vistán.
    Akinek win7-e van, nyilatkozna arról, hogy megy-e?
  • Aquir
    #548
    talán el lehet forgatni a faq-ban leírt forgatással, többit nem tudom
  • Sharks
    #547
    Hy, tudna valakik segíteni abban, hogy hogyan lehet egy szöveg formáját állítani... pl. hogy ferde legyen, vagy egy ívet tenni bele?
  • Aquir
    #546
    Vista kompatibilisnak írják
  • gregtom6
    #545
    Üdv!
    Tudja valaki, hogy Windows Vista alatt hogy lehet működésre bírni a progit? Az Ulead Gif Animator 5 nem indul el kompatibilitásbeállításokkal sem.
  • PJack
    #544
    még mindig lelehet tölteni INNEN ingyenesen.
  • morcosqtya
    #543
    nem, de arra sem emlékszem h demó lett volna. Fent van vagy 3 hónapja de még nem szólt be... tehát elvileg nem trial....
    nem is rakott vízjelet v feliratot a gif-re.. tehát használható.
  • Aquir
    #542
    legtöbben csak torrenteznek
  • Alterigo
    #541
    Üdv. Nektek!
    Letöltöttem a demo Ulead animátort, Ti megvásároltátok?
  • vajo
    #540
    a legjobb progi :D én már vágom naggyából :D
  • Aquir
    #539
    vannak szövegmozgató dolgok a uleadben, faq
  • Leevi
    #538
    Hol tok valami ütős esetleg animációs betüt csinálni?mire mennyek?Nagyon kezdő vok!
  • Aquir
    #537
    úgy, hogy külön rétegre fehér pöttyöket rajzolsz, és minden frémben lefelé mozgatod őket. Amelyik hópehely leért, az fent újra megjelenik, és a kezdő helyzetig leesik még.
    A gif végére mindegyik olyan pozícióban legyen, amit a legelső képkocka folytatni fog.
  • m1garand
    #536
    Szia Aquir!
    Hogyan lehet havazós animációt csinálni? Köszi előre is.
  • Aquir
    #535
    xp
  • desigo
    #534
    nem kínálja fel a legördülő listából azokat amiket bemásoltam a fonts mappába
    újraindítás, uga reinstall megvolt

    win7-en használod te is?
  • Aquir
    #533
    talán indítsd újra vagy telepítsd újra, de nem tudom mi lehet a hiba
  • desigo
    #532
    .ttf kiterjesztésű fontokat hogyan tudom importálni?

    Bemásoltam a win/fonts mappába de nincsenek a listában az UGA-ban
  • KIERTI
    #531
    Üdv AQUIR
    Jó helyen jártál. Küldtem privátot, beszámoltam az uj prog. tapasztalatáról. üdv kierti
  • Aquir
    #530
    haló, görögországi tanulmányúton voltam 11-től 21-ig :p

    mást nem tudok csak hogy a sima egér kurzorral a képre kattintasz 2x, position and size, átméretezed, és mész a következőre, a végén meg a vászon méretét méretezed át

    ezt szvsz nem lehet automatizálni uleadben
  • tommygear
    #529
    haló
  • tommygear
    #528
    azt hogy lehet megcsinálni hogy szeretnék pl egy 200x200-as animációt egy videóból és az egész videó tartalma látszódjon rajta ne csak amit random lecsíp a videóból 200x200 pixelt
  • KIERTI
    #527
    Nem érek rá, de válaszolok. örülj neki hegy nem észlelted ezt.
    valamikor régen nézegetem az internetes hirdetési ujságokat. jpg, és bmp-t fogadtak, giffnél állókép lett. rájöttem/de lehet hogy mások már tudták, és az ujszülötnek minden uj... esete volt/ hogyha a sajátgépben a .gif et átnevezem .jpg-re tökéletes mozgo hirdetést kapok.Foto mozogva nem is volt több a hirdetések között. hát ilyent fogadtatam el a megrendelömmel. beláta hogy egy képnél többet mutat kb 6 kép, és feltünöbb. most is valami hasonló a helyzet, csak nem hirdetési ujsággal, és nem az interneten.üdv majd töltök. kössz
  • Aquir
    #526
    Szerintem töltsd le és próbáld meg mert ilyet én nem tapasztaltam egyelőre. Egyébként mit csinálsz az uga-ban a fotókkal?
  • KIERTI
    #525
    Nagyon kössz a gyors választ!
    Nem ,: minden oké, azt csinálok vele amit akarok, /azt már kitárgyaltuk hogy az opt... tabu nekem/ tehát bármi effekt, méretváltozás, frame db szám, váltoidő állitás, mindent tud!! megmutatja prewi.. be is, de ha mentek gifbe egybül beugrik az a kis ablak hogy :unable to finish the gif optimization process!!, és nem ment.KERESTEM HOGY MI AZ OPT... és itt láttam meg hogy csak egy kép. ha végig csinálom ugyhogy az elsö táblán jelzett no-t bejelölöm, a z össze táblán végigmenve beugrik a hiányzó kép és ment. Ez bonyolult, meg az a bajom vele hogy hiába nem állítok semit más lessz. Hogy változik? olyan lessz ha egymásután 3 szor mentek mintha a ps-lágyperemet mindig variálnám. Kössz, természetesen letöltöm, kiprobálom, de most jött egy kiadótól egy megbizás, és nagyon hamar burgelandba kell mennem. Attol függ hogy sikerül megszervezni,lehet hogy csak a hét közepén tudom megprobálni. üdv, kössz.
  • Aquir
    #524
    De megnyitod a fájlt és egyből kéri tőled az optimalizációt? Nem tudod kikerülni?
    Szerintem töltsd le az én Uleademet innen (Free User -> vársz 30 másodpercet, és a Download-dal letöltöd)
  • KIERTI
    #523
    üdv Aquir! Ha tömör akarok lenni: nem tudom!/hogy érthető legye/:
    Történetem a giffel: fotókkal foglalkozok, amikor átadom a megrendelést elmondom hogy a kiadványokban, felhasználásnál mik az ötleteim. Egyszer rendeltek, és többet csináltam, és mondtam hogy igy képzelem a felhasználást. a megrendelő kapálodzott mert az +10 képet jelentett. elfogadtam, és az első uleadommal megcsináltam az elképzelésemet, megmutatam, megvette!!/én a képeimet ps-ben készrecsinálom, nem használtam opt... abban az első a programba -mint nálad is 2 kép jelent meg- / most 2 évvel késöbb hasonló a helyzet. vitatkozunk hogy ezt is lehetne csinálni. ez a rendelés képei kb szept. végére készülnek el.MOST CSAK ELKÉPZELÉSEM VAN . VALAMI SÉTÁLÓK/ha készül jobb sétáló, ez a kép felejtve/, MEG VALAMI KAVALKÁD! tehát lehet hogy a végleges képek csak a következő eseményen fognak elkészülni!! Most csak probálgatom hogy fog kinézni a végeredmény. Igy már érthető az első mondatom? /pl probáltam hogy a fekete elött milyen szín, milyen folthatásal hogy viselkedik,stb./ Amiben szeretném segitségedet kérni hogy miért lehet hogy már a progi megnyitásánál gond van,= egy kép. Én ugyanugy szeretném hogy müködjön mint az első, nem is akarok az opt... lehetöséggel foglalkozni. Mi lehet a gond, mi lehet alapbol rosszul beállítva nálam hogy követeli az opt..??? Voltál oly rendes hogy az 509 be megprobáltad, és nálad jó volt? én UGYANAZT a "képet", meg UGYANAZT a piros párt hiába rakom be bárhogy az egyik ablak üres!! Ha tudnál segíteni ezt megoldaani köszönném. üdv kierti