20113
  • Molnibalage
    #19433
    Az nem lekövet. Ennyire szar a diszkretizáló algoritmusa...
  • Tibbor
    #19432
    Mora Soul mellett a romoknál futottam össze egy fire elementallal.Oldalazva próbáltam kitérni a tűzlabdája elől és hidd el, enyhe ívben ugyan, de eltalált.Mindegy, kösz a rárohanós tippet!
  • Molnibalage
    #19431
    És nem célkövetősek. Nincs célkövetős mágia a Gothicban, soha nem is volt egyikben sem emlékeim szerint.
  • Molnibalage
    #19430
    Nem éreztem semmiféle nehézséget. Közel kell rohanni, akkor ütni fog, nem lőni.
  • Tibbor
    #19429
    Kérdés: warriorral bepróbálkozott már valaki egy Fire elemental ellen?52-es vagyok, a tűzgolyók célkövetősek, kettőtől behalok.:(
  • Tibbor
    #19428
    Én is pont Mora Sul-ban vagyok, nemrég pucoltam ki a templomot, amiről írsz, de nekem semmiféle fal nem volt a mágus előtt.
  • Molnibalage
    #19427
    ??? Nem tudom értelmezni.
  • SkylineGTR
    #19426
    szevasztok. ott vagyok mora sulnál azoknál a nagy templomoknál, és annál vagyok amit kalesh örzött. és a végén van vmi mágus de nem tudok, hozzá menni mert vmi láthatatlan fal van. ötlet?
  • Molnibalage
    #19425
    1.12? A CEP 1.7x nélkül felrakni sem érdemes.
  • SkylineGTR
    #19424
    SIKerült megoldani végre, felrakam az 1.12öt bemásoltam a mentéseket, és azzal elindult minden pöpec, jaj olyan boldog vagyok, már egy éve nem tudtam játszani vele. bár történetileg egy kicsit elvagyok akadva, meg összevisszaság van D, mert én régen úgy játszottam hogy mentem mindenfele, szóval én már az elején ott fent voltam a klánoknál a hegyekbe, meg most itt mora sul fele vagyok, de abba a templomba ott a sivatagnál nem tudom hogy lehet bejutni, meg van minden kulcs, de senkivel se tudok beszélni. rájuk megyek, és csak a zsebmetszés opció van :s
  • Molnibalage
    #19423
    Tudtommal az 1.7 előtti mentések már nem kompatibiliek.
  • SkylineGTR
    #19422
    szevasztok, olyan szeretnék tőletek kérdezni, hogy én régen játszottam a játékkal, és sokáig eljutottam vele. vmi 1.6 körüli patch volt akkor,de nem tudom már biztosan és a mentéseimet elraktam külön. most újra fel vettem a játékot, és nem tudom elinditani a mentéseimet. az 1.7-nél elindulnak, csak nincs semmi felirat meg ilyenek. nem tudom vhogy a mentéseknél megnézni hogy patch alatt futottak? vagy vmi megoldás nincs? próbáljam fel az összes patchet melyiknél jönnek be?
  • steweee
    #19421
    ma megvettem eredetiben az g3+fg-t. ezres volt, ennyit megér, még kétezret is sztem

    szal én már csak akkor akarok nekikezdeni, ha a két kiegészítő végleges verziója megjelent

    remélem hamarosan bekövetkezik
  • rotator
    #19420
    Is-is, de utoljára még eléggé kínszenvedés volt angolul felimádkozni.
  • steweee
    #19419
    nem tudja vki hogy a rajongói modok megjelentek e már angolul, vagy még csak a német kiegészítő van ?
  • Molnibalage
    #19418
    Tévedtem, totál másra gondoltam. Yussufra, az érctolvajra. Yespas és bandája mészárlandóak.

    It’s another part of quest given by Campa. Do it as usual: find Yespas’s party and kill them all (you can find Yespas near the road, west from Ben Erai).

    Ben Erai-tól nyugata. Elmész az alkimista háza mellett és tényleg csak menj nuygatnak. Nem lehet eltévszteni.
  • Tibbor
    #19417
    Köszi, megnézem!
  • Molnibalage
    #19416
    Nem messze attól van a fikcó egy oáziban, aholva a fő vízmágust kíséred. Ha nem, akkor a legkisebb fajvadász településen van Ben Salaval ellentétes oldalon.

    Nagyon rég játszottam már vele...
  • Tibbor
    #19415
    Egy kis segítségre lenne szükségem!Ben Erai küldetés, Yespas-t kellene lenyomni.Az NPC-keresőben nem találom(gothic3.hu), már bejártam a környéket.Valaki?
    Sajnos elég gyakori, hogy mást írnak iránynak(égtájnak) a végigjátszásokban(sokszor a magyar és az angol is eltér egymástól) és megint máshol mutatja az illető NPC-t az NPC kereső térképe, ja és néha a játékon belüli magyar feliratozásban szereplő útmutatás sem egyezik a valódi iránnyal...:(
    Okés, hogy teljes a szabadság, de így elég nehéz tájékozódni.
  • Morlan
    #19414
    Na, hát ennyit számít a szakértelem... :) szóval a nálam követős nézőpont az a standard TPS szaknyelven...
    De nekem jobban tetszik a "szimulátor" nézőpont ( ennek is biztos van neve, de ezt se tudom... :) ), csak ott az a bajom, amit leírtam. Gondoltam, hátha tudtok valami olyat, amit az ini-ben állítva, csak pár játék centimétert viszi előrébb a kamerát, hogy a szemhéja belülről ne látszon...
    Tudom, tudom, mennyi bajom van, hisz a saját szemhéjamat is látom magamnak, ettől igazán realisztikus a játék... :)
  • Molnibalage
    #19413
    Azt meg sem kell venni, mert alapból van világtérképed...

    Pár térképet kapsz még a játék folyamán a küldetésekhez. Azokért fizetni sem kell. Na aggódj, ez nem lesz probléma.
  • Tibbor
    #19412
    Kérdésem lenne: olvasom a magyar kézikönyvben, hogy a Térkép(ek) nagy segítségemre lesznek a tájékozódásban...Hát eddig én még csak Világtérképpel találkoztam 500 aranyért, abból vettem is egyet, de azon kívül, hogy látom rajta, hol vagyok éppen, más segítséget nem ad a logbook térképéhez képest.

    Vannak más térképek is?

    Nagyon jól jönnének kisebb területet mutató régió térképek is, mert néhány NPC után rengeteget kajtattam.Tegnap este pl. már a halálba kívántam a lovagot az "Új ember kell Nemorába" küldinél, annyit keresgéltem.Az is kár, hogy a térképre nem tehetek megjegyzéseket emlékeztetőül.Később jól jönnének.
  • Molnibalage
    #19411
    Asszem lehe belső nézet is. Nekem végig megfelelt a hátulról, a standard TPS.
  • Morlan
    #19410
    Igen, igen! Teljesen igazatok van, és bár szentségtörésnek hangozhat, de nekem annyira a túlzott "mágiaság" sem hiányzik. Vannak, mágia használók, és vannak varázslatok, de ha van egy jó kardod, ügyes mozgásod, és esetleg egy alabárdod ( tárnarákok ellen pl... :) ), akkor már elég szépen elboldogulhatsz... és igen, ez is magánvélemény.
    Még egy kérdésem van : lehet ini-ben állítani a nézőpontot? Ugyanis, ha a harcos szemszögéből nézem-játszom, akkor futáskor, vagy nagyobb mozdulatnál, látom belülről a hős arcát, szemhéját... de a követős nézőpont nem tetszik...
  • Ironman2
    #19409
    Amugy régen játszottam vele,de úgy tudom hogy a fővárosba több módon is be lehet jutni.
  • Ironman2
    #19408
    Gothic 3-ban az a jó,hogy végre teljes a szabadság.Nincsenek korlátok,csakis rajtunk múlik hogy mit teszünk,és az egész világ a szemed elé tárul.Nincsenek töltőképernyők,csak elhalálozáskor
  • Tibbor
    #19407
    Nevezzük a Gothic 3 műfaját, aminek akarjuk, de engem elvarázsol a hangulata, kellő kihívást jelentenek a csaták(még ha Easy-n is játszom), élvezetes a zenéje, jónak tartom a fejlődésrendszert, és mivel egy nagy kaland részesének érzem magam, számomra ez igen is szerepjáték.De hangsúlyozom, ez magánvélemény.Igaz, rajtam kívül még közel egy tucat játékmagazin sorolta az RPG kategóriába, úgyhogy azért lehet a dologban valami...
  • Ironman2
    #19406
  • Molnibalage
    #19405
    Itt van.
  • Molnibalage
    #19404
    Nem kell, de én anno tettem ajánlást, hogy milyen kombóval élvezehető a játék, hogy a legdurvább helyeken ne kelljen csalni. (Ez nálam az elfut, HP tölt és visszamegy aktivitást jelenti.)

    Keresd vissza, nem túl sok HSZ van az utóbbi 1 évben...
  • Molnibalage
    #19403
    A városok felszabadítását ne kapkodd el. Lényegében a játék legvégéig lehet halogatni és ajánlott is, mert így különböző befejezéshekhez nem kell végigtolni újra és újra az egészet.
  • bigatti
    #19402
    Nézd az Oblivion is valóban elment a kommerszebb irányba, a Morrowindhez képest (remélem arra legalább nem mondod, hogy ugyanolyan akciókalandjáték mint a Gothic, mert akkor felsírok), de azt mondani hogy ugyanolyan akciójáték mint a Gothic, szerintem igencsak szubjektív vélemény. Node valóban tökmindegy végülis tényleg amúgy...
  • Was
    #19401
    Na ne fárasszatok már megint ezzel a mi szerepjáték mi nem tipusú dumával.
    Az Oblivion meg ugyanolyan akciójáték, mint a Gothic, sőt -mind nagy RPG kedvelő mondom- ezt legalább volt kedvem végigjátszani.
  • Morlan
    #19400
    Én a következőket szűrtem le:
    1. Akkor én szeretem az akció-kaland-rpg-t és az RPG-t ( naggyal ) is ...
    2. Ha konzolon játszom az Oblivionnal, akkor játszom egy RPG konzolos játékkal ... ( jellegű kimaradt )
    3. Bocsánat az írásomért, nem akartalak megbántani

    Ha ez mind így van, akkor jó és részletes leírás... bár nekem a játék szempontjából ez mindegy, mert én minden evő vagyok...

    Végül ez a hsz egy szmájli bemutató lett, inkább való a szmájli fórumba, mint ide...

  • bigatti
    #19399
    Az utóbbi hsz-ekhez.
    Az Arcania Gothic4 nem szerepjáték, hanem RPG jellegű konzolos stílusú kalandjáték.
    A gothic3 sem szerepjáték, hanem akció-kaland-rpg, azaz egy lebutított kommersz, populáris szerepjáték hibrid, amivel igyekeztek (mellesleg ügyesen) az rpg világába csábítani shooteres, kalandjáték kedvelő, fps kedvelő playereket (forradalmi a gothicban az fps mód!) Német találmány..
    Sajnos az Arcaniaban már fps mód sincs. Konzolos agyhalottaknak már mindegy az is...

    A lényeg. Az Oblivion egy RPG, azaz szerepjáték; más műfaj, mint a Gothic bármelyik része, pláne az 1 és a 4.
    A 2 és a 3 még talán némi jóindulattal rpg-nek nevezhető.

    Szóval Obliviont (Elder Scrolls sorozat) és Gothic sorozatot kár hasonlítgatni, mint játékműfajt, mert mások. Olyan mintha egy bogár VW-t hasonlítgatnál egy mikrobusszal, ugyan van négy kereke mindkettőnek, meg motorja és alapvetően autók, de mégis alapvetően mások. Legfeljebb grafika terén versenyeztethetjük e két játékot talán...

    És aztán ennyi meg egy bambi...

    Jah még annyit hogy az igazi Gothic4 a Risen c játék, mivel az ős Gothic fejlesztők kiváltak a cégből és a Risent kezdték csinálni a Gothic3 után. (láss csodát, az egy qva jó game lett, bár az sem igazi rpg)
    Az Arcania, bár a jog az övé és így a szereplők nevei a sztoriban a meg a játék címe, s némi utalás a korábi Gothicra van benne, ugyan szép és jó rpg stílusú kalandjáték, de régi Gothic-osok mind tudjuk, sajnos nem az igazi folytatás. Sajnos a Gothic-nak, amit mi imádtunk: úgy néz ki ezzel vége...
    Az igazi ősi Gothic fíling nyomokban sincs meg benne, a játékmenete pedig inkább a Neverwinteres (annak is a szintén lebutított konzolos, kaland változata pl Witcher) vonalra emlékeztet.
    Nem lehet azt mondani hogy rossz játék mert szórakoztató, szép és jó, de NEM GOTHIC !!! Ha Gothic fíling kell, akkor a Risen-nel játsz!!!
  • Gót
    #19398
    Van valami lényegesebb különbség az 1.73 és 1.74 között? (mert az 1.73 már megvan most) amiért érdemes lenne az 1.74-et letölteni?
  • Tibbor
    #19397
    Kösz a gyors választ.
    Az AB-t bekapcsoltam,hogy azért legyen kihívás(és ugyebár ezt nem lehet ki-be kapcsolgatni), de időközben az alternatív MI-t kikapcsoltam, így kicsit könnyebb lett.Már szinte minden küldi kész van Vörösdokkban és Borúsfokon, még kicsit küldizgetek ma Monterában, aztán visszanézek az orkokhoz.
    Én nemrég fejeztem be az Arcania-t, de nyomába se jöhet a Gothic 3-nak.Nálam itt kezdődik az igazi szerepjáték!
    Itt ugye nincs amolyan küldetéskövető?
  • Morlan
    #19396
    Nekem is ez volt, csak két dvdvel. Bár én nem láttam a javításokat,illetve azok hatásait, mert először játszottam a játékkal. Gondolom amit még régen kiadhattak hozzá javítást tartalmazza... azt írogatták, hogy amikor kijött a játék, rengeteg bug volt benne.
    Aztán még amit érdemes letöltened, és feltelepítened, az az 1.74-es patch. De jó az 1.73-as is. Fent van a magyarításokon is az 1.73-as vagy külföldi oldalakon az újabb, az 1.74-es. Letöltéshez hideg élelem kell, ha gyenge az internet elérésed, mert majd egy giga... :)
  • Morlan
    #19395
    Én úgy tartom, hogy nem volt rossz az az ötlet sem, hogy mindig csak egy támad Rád éppen, mert ugye egy olyan világban harcolunk, ahol számítanak az egyéni hőstettek, cselekedetek - és főleg az orkoknál, ahol, ha a bátorságról, hősiességről van szó, nem hiszem, hogy úgy folyik a tábortűz körül az esti ivászat, ( itt most képzeljétek az ork hangot a játékból )
    " Képzeljétek, ott voltunk őrjáratban 5 társammal annál a kiégett viskónál, amikor megjelent az a szakadt morra... Mindannyian belevágtuk varokjainkat legalább egyszer... Na, ehhez mit szóltok? ... "
    Bár lehet rosszul gondolom, de nekem ez elég ork-szerűtlen párbeszéd, még ha le is nézik az embereket...
    Na mindegy, játék, és mindenki úgy játszik, ahogy kedve tartja.. :)
  • Morlan
    #19394
    Azt csak a játék elején lehet kikapcsolni, illetve be. Legalábbis én ezt olvastam róla. Az MI-t lehet kapcsolgatni játék közben és ez például azt állítja, hogy támadjanak Rád sokan, vagy mindig csak egyedül. Bár ez csak az "intelligens" lényeknél számít - az idézőjel azért, mert igaz az orkokra is... :)