20113
  • bega82
    #19553
    Spoilerezhetsz szerintem, régi játék ez már!
  • bega82
    #19552
    Ja meg, ha kétkezessel akarok menni, akkor a nehéz fegyverek I, II és III amiket meg kell tanulni, vagy kellenek a kardforgatás képességek is?
  • Molnibalage
    #19551
    Kétkezes, de szálfegyver. A legjobb. Spoilerezzek egyet?
  • bega82
    #19550
    Szerintetek melyik a jobb, a dual wield-es kari, vagy a kétkezes karddal nyomuló? Mert az előbbinél ugyebár a vadászatra is kell pontokat "pazarolni", viszont lehet, hogy hatékonyabb a csatákban, nem?
  • fortis
    #19549
    Oké , köszönöm nektek , szóval a jobb klikk kell és aztán egyből a bal .Így sikerült , még egyszer nagyon köszi , már kezdtem elkeskenyedni , hogy nem fogok tudni játszani vele !
  • Molnibalage
    #19548
    Mert azok az ellenfelek, akik nem agresszívak alapesetben, azok nem halnak meg. Ezért nem halnak meg az arénaharc ellenfelei sem. Ha a városban lecsapsz egy orkot, akkor téged sem ölnek meg, ha levernek, csak kirabolnak és, ha mindenkit eszméletlenre versz, akkor mindenki elfogadja, hogy te vagy a császár és elslattyognak. Ölj meg egyet, és mindenki vörös lesz. Akkor halálig tart a küzdelem...
  • fortis
    #19547
    Köszi neked is Xfreex ezt is kipróbálom , majd beírom sikerrel jártam e !
  • fortis
    #19546
    Hú de jó Totya4 hogy válaszoltál , megyek mindjárt azt ki is próbálom ! Bár a szörnyek ellen bevált és a banditák ellen is a sima hadakozás , de azért kipróbálom hátha sikerül . Majd beírom történt e valami , bár így elgondolva nem értem miért válik be a banditáknál és miért nem az orkoknál ? Egyszer oda csaltam az örjáratot a lázadók tábora környékére , azok megsorozták őket egy kis nyilazással , akkor is csak elájultak , de aztán felkeltek és odébb álltak . Na mindegy , megyek kipróbálni . Köszi !
  • xFreex
    #19545
    A varázslat és a nyilak azonnal ölnek. Kardal meg amikor kifeküdt jobbegér + R majd bal egér. Az R nem biztos, lehet hogy nem kell. Akinek a neve nem vörössel van írva, az mind csak kifekszik, kampecához le is kell bökni.
  • totya4
    #19544
    Mert leütöd őket, nem meggyilkolod. Valami rémlik hogy jobb egérgombot is kell nyomni a bal mellett hogy kivégezd őket...
  • fortis
    #19543
    Nem olvastam még mindent itt végig , de talán ez a téma még nem merült fel . Szóval tudja valaki miért van az , hogy a G 3-ban a vörös dokkban kapott küldi szerint le kéne mészárolni néhány orkot , egy járőr egységet meg néhányat valami farmon . De ezek halhatatlanok , hiába győzöm le őket mindig felkelnek így a küldi sem teljesíthető .
  • bega82
    #19542
    Aham.
  • Molnibalage
    #19541
    Forsaken Gods?
  • bega82
    #19540
    Nem tudom kinyírni a végén a beast-et... Mindig valami qrva erős fénysugarat rámvarázsol, ami szinte egyből lekapja az összes HP-met!!! Milyen taktika kell ellene, vagy hogy kéne próbálkoznom, hogy lehet ellene védekezni?
  • markuci0
    #19539
    Helló.Tudna valaki segíteni hogy kell magyarrá tenni ezt a játékot?előre is kössz :D
  • Myxir
    #19538
    Köszi a segítséget mind2-töknek.
    Nem is volt semmi probléma igazából csak én voltam figyelmetlen.
    Le sem írom inkább,hogy mi volt mert sírva fakadnátok a röhögéstől annyira egyértelmű volt helyzet
  • xFreex
    #19537
    Hy!
    A kívánt nyilvesszőt rendeld hozzá valamelyik gyorsbillentyühöz (1-9).
    Ráviszed az egeret, majd megnyomod a billentyüt.
    Ezután a nyil elővétele után, miután a kezében fogja, megnyomod a gyorsbillentyüt.
  • Molnibalage
    #19536
    Jó kérdés. A CEP1.74-et feltetted?
  • Myxir
    #19535
    Hali!
    Nemrég megvettem eredetibe is a Gothic 3-at,+kiegészítőjét.
    Lenne egy olyan problémám,hogy a sima 3-ban vannak a különböző nyílvesszők
    (Tüzes,robbano,mérgezett) és nem engedi őket berakni,hogy azzal lőjjek...
    csak a simát engedi.
    Ez mitől lehet?
    Ha valaki tudna segíteni megköszönném.
  • bega82
    #19534
    Amióta elkezdtem a játékot, nem tudok senkitől vadászatot tanulni, pedig már jó pár emberrel találkoztam. És most találtam egy ilyet: http://www.scribd.com/doc/40113216/Forsaken
    És itt a 7. oldal tanúsága szerint senkitől nem lehet tanulni íjászkodást... ez létezik szerintetek? Boris tanította korábban, de azt "kiszedték", és valóban, nekem ő semmit nem tanít.
  • Molnibalage
    #19533
    A Gothic 3 esetén minden küldetést gyak olyan sorrenben csinálhatsz, ahogy akarod. Az FG estén vannak olyan gátak, mint a G1/2 fejezetszerűsége.
  • grebber
    #19532
    Nekem fent van a EE patch.

    1. Az arénát nem sikerült még megcsinálnom mert uccso ellenfél kifog rajtam! (De ez semmit nem jelent lehet én vagyok a balfasz)
    2. Nem értem mit értesz lineáris alatt.Eddig nem sok eltérést láttam G3-as küldikhez képest.(Igaz még csak párat csináltam meg)
    3. Mivel irtam még nem folytam bele nagyon nem találtam még semmi ilyet illetve nem loptam a g3-ban sem így itt sem szóval ezt sem tudom.

    Ha nem tudnám hogy FG-t indítottam simán azt mondanám ez G3 eltérést eddig nem észleltem.
    Szóval nekem kellően megfelel a game!
  • Molnibalage
    #19531
    A bugos verzióval én régen azt láttam, hogy

    ad1. Nincs kihívás, 1. szintűképnt is gyaktam, mint állat.

    ad2. totál lineáris játékmenet

    ad3. több tízezret érő páncélok és fegyverek voltak mindenhol, ott lophattál, ahol nem szégyellted

    stb.

    Ezek változtak?
  • grebber
    #19530
    Nem értem a kérdést mivel full ugyanaz mint a G3 csak más küldetések.

    Nem is értem mit vársz, hogy kapsz egy másik játékot vagy mit?
  • Molnibalage
    #19529
    Az FG-s tapasztalatokat mikor osztja már meg valaki játékmenet terén? :)
  • DORSANAX
    #19528
    Akkor az FF4 ezt megoldotta, én nem frissítettem annak idején, amikor felajánlotta.

    Nem zaklattam én senkit...
  • totya4
    #19527
    Próbaképpen bezártam az FF4-et, és ment vele a plugin-container.exe is...

    Mellesleg a plugineket nem a mozilla írja, tehát hogy mennyi cpu-t és ramot emészt, azzal tessék a pluginek íróit zaklatni, szerintem...
  • DORSANAX
    #19526
    Én is a régit használom, de ott is futott az a plugin-container.exe.
    Szóval azt is kezelésbe kellett venni...
  • Molnibalage
    #19525
    Az FF4 konkrétan akkora szarkupac, hogy én inkább a régebbit használom.
  • DORSANAX
    #19524
    Még valami, a Firefox 4 sem igazán megoldás, mert még nem teljesen kiforrott sajnos:
    Itt is olvasható

    A legnagyobb probléma a játékok futtatásával összefüggésben az, hogy amennyiben nincs konfigurálva, ahogy azt most nekem sikerült megoldani, addig hiába zártam be a böngészőt, a plugin-container.exe tovább xarakodott...
    Firefox 4 pedig tudomásom szerint kéretlenül is telepíteni fogja a kiegészítőit.

    Remélem nem veszi ezt senki OFF hozzászólásnak, mert sajnos a játékok (Gothic_3 is) érzékenyek a RAM felesleges macerálására még akkor is, ha fizikailag egy különálló vinyóra van telepítve a játék...
  • DORSANAX
    #19523
    Akik Mozilla Firefox böngészőt használnak, azok a játékot ne indítsák addig, amíg ezt lépésenként nem állítják át, amit itt javasolnak hivatalosan.
    Én azt csak most vettem észre a Feladatkezelő/Folyamatok vizsgálgatása közben, hogy a Firefox a "plugin-container.exe" fájlt futtatja, ami nálam például 8-15%-ra is beterhelt.

    Hiába zárjátok be az oldalt, a plugin-container.exe tovább terheli (folyamatosan váltakozva) a RAM-ot...

    Csak azok számára írtom, akik esetleg Firefox böngészőt használnak és erről nem tudtak.
    Én megcsináltam és segített, folyamatosan "0"%-on áll a CPU terheltsége azóta is...
    "Restart firefox and then check Task Manager... plugin-container has disappeared, Mozilla is fast again, your RAM is no longer being hogged... happy days :)
    Enjoy "
    Nálam ez most sokat segített.
  • DORSANAX
    #19522
    Köszi az infót, így akkor nem is keresem a hozzászólásodat.
    Two Worlds_2 nálam is gördülékenyen fut és Risen esetében is hasonló volt a helyzet.
    Two Worlds_2 és Gothic_4 esetében még alacsonyabb volt az FPS, ettől függetlenül akadozás egyáltalán nem volt még a GTS250-el sem...
  • totya4
    #19521
    Sima ramdrive-al próbáltam ki, ami annyit tesz hogy a memóriából emulál meghajtót. Többször is kipróbáltam, de nagy különbséget nem tapasztaltam. A mellékelt videót nézve, az is akad, persze 25 fps-nél és passzív irányításnál annyira nem szembeszökő. Maga a játék motorja gyenge szerintem. Most a Two Worlds II-vel játszom, sima ATI 4850-el DX10-ben élsimítás nélkül, és az akadozás szinte ismeretlen. Lovaglásnál, amit én ritkán művelek akad akkor ha új területre ér, de az is egy pillanatra, és onnantól megint sima. A Risennél sem emlékszem akadozásra.
  • DORSANAX
    #19520
    Röviden még egy kis OFF!(vagy nem is az...)

    Szóval azért gondolom, hogy javíthat majd a helyzeten és esetleg másoknál is, mert például nálam nagyon szépen fut a Gothic_4, Crysis_2, Two Worlds_2 és egyéb más húzósabb játékok.
    Csak 1-2 ilyen kivétel van, mint például a Gothic_3 is, de ezeket elkülönítve telepítem majd és elég lesz nekem ilyen célra még a 60GB/SSD is...
  • DORSANAX
    #19519
    Köszi, nem annyira veszélyes, én vagyok egy kicsit kényesebb a kelleténél szerintem.
    Azért én "befektetek" most egy gyors vinyóba, mert például a Sacred_2 is képes 150-180 FPS-ről megzakkanni és szerintem ott is hasonló okok miatt sajnos.
    (Sacred_2 sem egy néhány órás játék.)

    Miután sokat játszom ezekkel a játékokkal, nem fogom sajnálni a pénzt erre.
    Megkeresem majd azt a hozzászólást, mert én is úgy emlékszem, hogy volt szó konkrét kísérletről ez ügyben...
  • rotator
    #19518
    Hozzáteszem, csak az elején, és ha valaki végigrohan a térkép egyik szegletéből a másikba, vagy folyton teleportál, akkor vannak ezek az akadások inkább. Normál játéknál teljesen jó!
  • rotator
    #19517
    Ha visszalapozol párat, totya4 kipróbálta valamilyen ramkártyával, és még azon is akadt. Mindenesetre ég és föld egy sima winyós installhoz képest.
  • DORSANAX
    #19516
    Nekem sem gyakran és durván zakkan meg, csak kíváncsi voltam, hogy mennyit javít a játék futtatásán egy gyors vinyó.
    Fizikailag természetesen nálam is más vinyón van, de ennek ellenére nem tökéletes, ahogy rotator is írta.

    rotator:
    Köszi a választ...
  • Molnibalage
    #19515
    Sohe nem volt SSD-m, de nagyon ritkán zakkant meg nekem a Gothic a 2,5 éve erősnek számító gépemen. Egyszerűen fizikailag más vinyón volt az OS + virtuális mem, mint a játék. Ennyi.
  • rotator
    #19514
    OCZ Vertex 2

    Nem tökéletes (sose lesz az), de nagyságrendbeli a javulás egy winyóhoz képest.