20113
  • Szuni
    #19713
    Az hagyján, át is lőnek rajta ;) Ott sztem pályatervezési gondok vannak, mert máshol nincs ilyen már - bár cp-k nélkül anno volt karaktereltűnés a barlangfalakon, vagy láthatatlanul beszorult farkasharapdálás ugyanott a padlóból :)
  • Molnibalage
    #19712
    Még az ősrégi alap G3 is végigjátszható volt, nagyon komoly buggal nem találkoztam. Egy van, de az most is él. Mora Sul felszabadításakor átrohannak a nomádok a sziklán...
  • spidersoft
    #19711
    Szuni:
    No akkor keresgélem még ezt a Yussuf gyereket. Azt hittem, hogy *télleg* eltűnt, legalábbis azt mondta :)

    Csítelni csak akkor vagyok hajlandó, ha megbizonyosodok róla, hogy tényleg bug miatt nem lett meg valami, illetőleg ha kiviszem a játékot, akkor meglesem az egyébként nem elérhető helyeket, efféléket (mint pl. a Gothic 1-ben azt a bányát, amibe nem lehetett bemenni, és a 2-ben az töltötte be az átjáró szerepét).

    A várostól keletre lévő templomváros-romok között én is leltem egy halom gyűjtögetnivalót, asszem a tekercsből meg is lett mind (dobott XP-t), bár még nem leltem kvesztet, nem tudom, hogy kinek kell majd visszavinni :) Amit valamelyik NPC-től kaptam térkép mindenesetre sokat segít, jó lenne egy ilyen az Ishtar felé eső, jóval nagyobb romokhoz is, állandóan eltévedek...

    (az előbb rosszul saccoltam, lv61-es a karakterem, a többi stimmel)
  • bega82
    #19710
    Így van, én kérdeztem nemrég, mert ugyanez a szitu volt nekem is. De tényleg ott van Yussuf nem messze, ha jól emlékszem, ahogy Szuni is írta.
  • Molnibalage
    #19709
    Ezt mintha nem túl rég kérdezték volna.

    Az elesénél nem menk közel mikor felkelnek. Ez nehézségi szinttől, erőtől és fegyverforgatási skilltől függő dolog, hogy melyik ellenfél mikor fekszik meg. Mikor 30 ork támad rád nem hátrány, hogy időnként megfekszenek a gyengébbek. Ne őket üsd, menk távolabb. Ennyi.

    Tettem fel videókat arról, hogy hogyan lehet kétkezes fegyverrel harcolni.
  • Szuni
    #19708
    Emlékeim szerint Yussuf nem szelelt el túl messzire, egy kisebb oázisban ücsörög, meg kell hogy találd.. többször is körbejártam anno én is mindent, ugye elég nagy a terület, de mindig találtam valamit, ami felett elsiklottam először.
    Kikerülni nem lehet legálisan a főküldetést, mármint ha be szeretnéd fejezni a játékot rendesen, teleport vagy ilyesmi nincs a templomokba -a sivatagi résznél lesznek bosszantóbb keresgélések is, mint a kulcsolás, gondolok itt az ereklyék, tekercsek szobrocskák megszerzésére a romvárosoknál - a hajam téptem anno, másodszori végigjátszásra is mire mind meglett - konzolparancsokkal asszem minden pótolható, de így alaposan tönkrebaszarintod a játékélményt.
  • spidersoft
    #19707
    Más jellegű kérdés :)

    Feltúrtam az egész sivatagot kulcsok után, aztán mikor megúntam megnéztem a végigjátszást. Állítólag Yussufnál kellett volna lennie... no, nála nem volt. Meghagytam a nyüves életét, és már rég elszelelt... ilyenkor marad a cheat, vagy be lehet valahogy menni/esni/teleportálni a templomba? ;) Vagy miképp lehetne abszolválni a főküldit? :P

    - A kereskedőtől kapott kulcs megvan (Ilja vagy efféle)
    - Az orktól elorzott is (valami ork neve volt)
    - Meg az is, amit a zsiványtól szereztem, aki kicsábított a sivatagba és jól rámtámadt (Kirk)

    - A főnökét még nem kunyeráltam el, az remélhetőleg meglesz
    - Meg ugye kéne az, ami bebugolt, vagy nemtom...

    Ötlet? Köszi! :)

    (mentésem igencsak régen van, bőven a déli két templom és Mora Sul előtt...)


    Nem kérdés, csak észrevételek, amiket nemigazán értek (legalábbis a régi gothicokhoz mérten) -- gondolom ez ilyen: A játék kábé legelején is simán le tudtam csapni egy trollt (nem tudom felidézni, hogy melyik városnál volt, saccra Silden, valami kis dombon őrzött ládát, amit nem tudtam akkor kinyitni -- pajzs+egykezes fegyver ellen nem tud semmit csinálni, csak csapod oszt egyszercsak eldől... amit megint nem értek), illetve ha rosszul fogom ki, akkor most (40-es szint környékén) is simán félhápére ver egy Ardea melletti farkascsorda... valami 50/80/80 körül védő páncélom van, 350-es erő meg valami 500HP. Valamelyest könnyebbednek az ellenfelek a szintek előrehaladtával, de minimálisat. Az első két részben pont az volt a jó, hogy ahogy erősödtem úgy tudtam leölni az erősebb lényeket, akik ott végülis a magasabb szintekre szánt helyeket zárták el.

    Felvettem valami skillt, ami következtében állandóan elesnek a bénább ember ellenfelek, viszont mikor felállnak automatikusan bevisznek egy találatot, hacsak nem hátrálok, ami sok esetben nem kivitelezhető (pl. épületben vagy több ellenfél elleni harcban). Ez megint nem kellemes... :)

    Próbáltam viccből szabadítani Borús-fokot: az első három-négy fazon lehentelt még a viskóban, ahol a fogoly-cimbora ücsörög. Gondolom ezt majd akkor kell, ha túl leszek a déli és az északi városokon is, leszek sok-sok szintű, lesz lovagpáncélom, meg ilyesmik...
  • sanyiiiii
    #19706
    "Bebaszna, ha amennyiben 60 fps alá esne az fps, átváltana 30fps-re a játék."

    A RAGE pont ezt csinálja ha be van kapcsolva a vsync és nem tudja a géped stabilan tartani a 60 fps-t. :)
  • totya4
    #19705
    Bebaszna, ha amennyiben 60 fps alá esne az fps, átváltana 30fps-re a játék. Egyrészt maga a váltás miatt akadást lehetne érezni, másrészt nekem a 30 már kevés. Érezni mozgásnál/körbenézésnél hogy lassú, visszahúz. Nem összekeverendő a passzív nézett film 25/30fps-e, egy mozgatott/körbenéző mozdulatsor 30fps-ével, ott már a 30 kevés. Amúgy a PAL TV szabvány 50 képkockányi sebességet tud, még ha ez félkocka is, de a folyamatosság miatt 50-nek számít.

    A vsync okozta képszakadás kevéssé zavaró, nem véletlenül van a driverben alapból vsync off beállítva. Lehet a monitorod szar. Továbbá én nem találkoztam olyan játékkal egyáltalán, amelyik 30fps-re váltott volna ha nem tudott 60-at. Szar konzolporttal viszont igen, ahol alapból fix 30 az fps, azokkal nem is igen lehet élvezetesen játszani, szokott is jönni patch hozzá, ami kiveszi a korlátot.

    Amúgy valszeg azért nincs 60Hz/30FPS-re is vsync a driverekben, mert akkor nem nagyon szaggatnának a játékok, és nem lehetne újabb kártyákat eladni

    Fentiekből következik hogy ez hülyeség, ha neked a 30 fps elég akkor örülj neki, engem a képszétszakadás nem igazán szokott zavarni, nem is igazán találkozom vele gyakran.

    #19701-ben jó hosszan leírtad azt, amit én egy mondatban lényegileg megfogalmaztam.
  • Molnibalage
    #19704
    A moziban képkockákat látsz. A monitoron viszont tudtommal nem egyszerre frissülnek a pixelek. Nem azonos módon jelenik meg a kép a két technika estében. CRT esetén meg pláne, mert ott meg pásztáz a sugár.
  • spidersoft
    #19703
    Nem kapcsolom, mivel nem tud tartósan 60FPS fölött produkálni ebben a játékban... sok újabban igen, ebben (ismert okokból) nem. Csak kérdeztem, hogy nincs-e véletlenül lehetőség a fele framerate-es szinkronizálásra, mint megannyi játékban, nem akartam, hogy elfajuljanak a dolgok :)

    Amúgy valszeg azért nincs 60Hz/30FPS-re is vsync a driverekben, mert akkor nem nagyon szaggatnának a játékok, és nem lehetne újabb kártyákat eladni... ettől függetlenül nem adom fel, keresgélni fogok a neten olyan driver/kiegészítő/mod/hack/nemtommi után, ami tud ilyet -- nem kimondottan a gothichoz, hanem úgy általában, driver szinten :D

    A mozikban használt 24FPS se szaggat, akkor a szinkronizált 30 miért tenné? Nem is teszi, csak a legtöbb játék ezt nem kezeli! :)

    Mindegy, azért köszönöm, ha jutok valami eredményre azért még azt majd leközlöm, addig ebben a témában ha nem kérdeztek csendben maradok ;)
  • steweee
    #19702
    mit össze tudtok baszkódni feleslegesen.

    vsync 1cerűbben : ha van elég szufla a gépben (főleg vidkari) akkor kapcsolod, és szebb lesz tőle a kép, amikor gyorsan mozgatod a kurzort (pl: nagyon érezhető cod4) amikor amúgy is "röcög" akkor nem kapcsolod be...
  • spidersoft
    #19701
    Nem az a bajom, hogy szaggat a játék, nem úgy darabos a grafika, hanem megtörnek a kontúrok.... Tearing, ha úgy jobb.

    [off]
    > A vsync azt jelenti, hogy a videókártya nem kezdi el megjeleníteni a következő képet addig, amíg az előzőt teljesen meg nem jelenítette.

    Nem teljesen -- ez az egész a CRT monitoroktól eredeztethető, mikoris az elektronsugár függőleges eltérítésére szinkronizált a videokártya, azaz mikor teljesen kirajzolta a képet a monitor (végigért a függőleges eltérítés), akkor abban a pillanatban a videokártya a megjelenítendő bufferbe címezte a lerenderelt képet, és a monitor, mikor felülre ért a függőleges eltérítés egy teljes képkockát rajzolhatott ki. Ha nem volt a bufferváltás szinkronizálva a függőleges eltérítésre, akkor meg mikor elkezdte rajzolni az elektronsugár az egyik képkockát, közben váltott a videokártya a következő képkockára, és a monitor felétől már az új kocka rajzolódott. Ez mozgó dolgoknál úgy jelentkezett, hogy a vízszintesen mozgó függőleges kontúrok megtörtek, míg szerencsétlen esetben a függőlegesen mozgó vízszintes kontúrok ismétlődtek... ugyan a mostani LCD monitoroknál már nincs elektronágyú, de a hatás ugyanúgy megmaradt: a képrenyő (mondjuk) feléig az egyik képkocka rajzolódik, majd bufferváltás és onnantól a következő...

    Több játékkal is találkoztam már, ami képes volt a függőleges szinkronizálásra 30Hz-en is. Tehát monitor 60Hz-en volt, és amikor 60 alá esett az FPS, akkor rögvest 30Hz-en kezdett üzemelni a játék így két monitor frissítési időre ejtve egy rendert, két frissítési ideig kitartva azt, így nem lettek töredezettek a kontúrok a monitor frissítési frekije alá eső FPS esetén sem... arra gondoltam, hogy talán ez is tudja *valahogy*. Ezek szerint nem :)

    60Hz-en egyenletes képkockaeloszlással (tehát amikor minden egyes lerendrelt képkockát ugyanannyi frissítési ciklusig tartunk ki) 60/30/20/15 FPS szinkronizálás lehetséges, ebből a 15 már kevés. 75-ön 75/25 FPS.
    [on]
  • Molnibalage
    #19700
    A Risent is a lenti konfigon toltam. Gyak. sehol sem riccent meg.
    Az én gépem még 2008-ban sem volt erős néveleges CPU-n, nemhogy ma. Most akkor tényleg rakjam fel, hogy FPS-t mutogassak? A nyugis helyet úgy értem, hogy pl. Monterából futok Silden vagy bármely más település irányába. Van vegetáció, csak sok fényforrás és karakter nincs.

    A TW-t nem ismerem.
  • totya4
    #19699
    Nem neked válaszoltam, amúgy akad rendesen egy "középkategóriás gépen", az hogy nyugis helyen ha állsz és 60 fps-ed van, az semmit sem számít, ha mész, ha futsz, ráadásul gyorsan(!), sőt ha még vannak is körülötted, akkor már gondok vannak :) Szarul van megírva a játék nincs mese. Nézd meg a Risent vagy a Two Worlds II-őt, azok nem akadnak, vagy jóval kevésbé.
  • Molnibalage
    #19698
    ???? A nyugis helyeken simán 60 FPS felett voltam azzal a beállítással. Egy mai középkategóriás gépen röhögve elfut maxon ini twekkel gyak. bárhol az extrém helyeket leszámítva.

    Most csak ezért rakjam fel?
  • totya4
    #19697
    Ismét zavaros dolgokat írsz, a vsnyc nem azt jelenti hogy 60hz-re szinkronizál, hanem lásd előző+ értelemszerűen nem megy a monitor frissítési frekije felé. De a 60-hoz ki kéne tudnia számolni a VGA-nak, de ennél a játéknál a CPU miatt nem tudja.
  • totya4
    #19696
    A vsync-ről egészen érdekes fogalmaid vannak, vagy röviden, kitaláltál valami egészen hülyeséget. A vsync azt jelenti, hogy a videókártya nem kezdi el megjeleníteni a következő képet addig, amíg az előzőt teljesen meg nem jelenítette. Tehát vsync ON mellett lehet 30, 50 vagy 60fps is, amit legbiztosabb driverből erőltetni. Általában kikapcsoljuk a mozgásérzet javítása miatt, de ha bőven a moncsi frissítési frekije felé esik az átlag fps, érdemes bekapcsolni hogy ne fűtse feleslegesen a kártya a szobát.

    A Gothic 3 kép tehát nem a vsync hiánya miatt darabos, hanem mert a géped gyenge ehhez a játékhoz, de ehhez mindenki gépe gyenge :)

    A 4 magos procit kenheted a hajadra ennél a játéknál, nagyon erős egy magos erő kellene, abban meg most a legerősebb a Corei7. Egész biztos SSD sem ártana, és akkor nevezhetnéd a gépedet "modern"-nek :)
  • Molnibalage
    #19695
    Egy sima egymagos CPU. 2.7-es volt, csak és balfasz évekig 2,1-esként használtam és fel sem tűnt.
  • spidersoft
    #19694
    Nekem már a 25 fps is teljesen sima, kivéve, ha nincs vsync, mert akkor darabos az 50 is. Mikor fordulsz megtörnek a kontúrok, lévén a képernyő feléig az egyik frameet, a felétől meg a másikat rajzolja... és az randa. Ezt szeretném megszüntetni, lévén ezen a rendszeren 30FPS-t nagyjából röhögve viszi (városokban néha leesik 20-25-re, de általában magasabbon megy). Van az iniben a max fps-re vonatkozó beállítás, de hiába teszem 30-ra, 29-35 között mozog, és még mindig 60-nal akar szinkronizálni...
  • Jaka923
    #19693
    Az a 2,1 GHz hány magra értendő?
  • Molnibalage
    #19692
    Ne szórakozzunk már. 2.1 GHz procival, 4 GB RAM és egy ATI 4850 mellett mindnt fullra rakva és a látótáv növelő ini tweakkel nagyon kevés helyen nem ment teljesen simán...
  • spidersoft
    #19691
    Sziasztok!

    Nem rég kezdtem újra a Gothic 3-at, gondolván hogy most már elégséges lesz a gépem ahhoz (Athlon2 x4 640, Radeon 5770), hogy élvezhető legyen a játék... Nyilván 2020-ra sem fog kijönni a hardver, ami zökkenőmentesen képes lesz vinni a játékot, de nem is ez volt a cél, hanem hogy nagyjából játszható legyen.

    Egy olyan kérdéssel jönnék, hogy miképp lehetne az FPS-t 30-ra belőni? Jelenleg 45-55 környékén mozog, ami több, mint 30, viszont kevesebb, mint 60, így a vsync nem műxik és darabos a kép. Ha 30-on mehetne a játék, akkor lenne vsync, meg szabad gépidő is az esetleges kisebb lagok megszüntetésére.

    Előre is köszi bármilyen ötletet ;)
  • Molnibalage
    #19690
    Miért ne lenne? Ilyen stádiumban nem szoktak projekteket lelőni. a 6 fejezetből 3 már készen van.
  • W B
    #19689
    Ha kész lesz.
  • Molnibalage
    #19688
    A német változat időpontjára sincs semmi. Az ilyen modoknál felesleges kérdezni. Amikor kész lesz.
  • Molnibalage
    #19687
    Sajnos nem. Talán ha lelkes emberek lefordítják. Én imádkozom, hogy így legyen.
  • Szaruman
    #19686
    Lesz angol változat is? Kb mikorra várható?
  • W B
    #19685
    Hát, hogy az egész játékot átdolgozzák. Nem csak páncélok, fegyverek terén, hanem új küldetések, frakciók (kalózok) fejezet rendszer (mint az elődökben)
    Teljesen meg fog változni a játék története is.
  • Szaruman
    #19684
    Ööö... a német nem az erősségem. Össze tudnád foglalni, h miről szól ez az egész?
  • W B
    #19683
    Pedig van :p Még ezen az oldalon is van róla infó.
    erről vagyon szó
  • steweee
    #19682
    mi lesz ez ? visszaolvasva sem találtam erre vonatkozólag hozzászólást. ki dolgozza át ?
  • W B
    #19681
    Elvileg az egész G3-at átdolgozzák. Pl. az alap játékban említik hogy a kalózok ellopják a hajót és így ugye mindent még az Innos Szemét is.
    Nó elvben ezek a jó madara is szerepelni fognak benne.
  • Szaruman
    #19680
    Amúgy az miféle kép?
  • W B
    #19679
    Hát, mivel kész vízen lévő hajó sosem volt a Gothic3-ban csak az intróban, ezért: helyes tipp.
  • Szaruman
    #19678
    A hajó sztem.
  • W B
    #19677
    Mi a furcsa a képen?
  • bega82
    #19676
    Csak az a baj, hogy nincs az előttről való mentésem, és most már minden városban az összes megtámad egyből. :(
  • Molnibalage
    #19675
    Igen, nem menjd be. Gondolom azért haragosak, mert kipucoltad a templomod, amit ők akartak.
  • bega82
    #19674
    A Mora Sul-i templom kipucolása után a városban rámtámadt mindenki valami miatt, és miután lerendeztem őket, most már az összes hashisin rámtámad, amint meglátnak. Ezzel nem lehet valamit csinálni? Mert olyan szar, hiszen szinte minden városban van hashisin, és ha a többiek látják, hogy kinyírom, (hiába nem én támadtam először), utána ők is ellenségként kezelnek.
    Nem lehet ez ellen tenni valamit?