11612


Auto szimulátorok TOPIC-jai: | rFactor | iRacing | LFS | GTR2 | GTL | RACE/07 | GTR | GTR-E | CRS | STCC | nK-Pro | ARCA | RBR | GPL |

Repülo szimulátorok TOPIC-jai: | FSX | FS2004 | Falcon 4 | Lock On | IL2 Sturmovik |

Helikopter szimulátorok TOPIC-jai: | DCS:BS | Enemy Engaged 2 | Enemy Engaged: Comanche Vs Hokum |


  • bardocz
    #11412
    Igen, a kapcsolók már megvannak, csak kell M2-es menetes rúd, meg pár alkatrészt még nyomtatni. Na meg kell egy rakás kis csavar még.
  • lac coo
    #11411
    Hol lesznek a kapcsolok, felul...?
  • bardocz
    #11410
    Kb 7-8 óra nyomtatás, és még kis részek maradtak hátra, meg persze a kábelezés, de ahhoz nincsen mindenem meg. Talán jövőhét végére be tudom fejezni.
  • bardocz
    #11409

  • b-type
    #11408

    jól néz ki
  • macleody
    #11407
    Szerintem addig jó nekünk míg tőlük rendeljük a cuccot :)
  • oneal1
    #11406
    sziasztok!

    Fanatec cuccokat lehet már itthon kapni vagy még mindig tőlük kell megrendelni külföldről?

    Köszi
  • bardocz
    #11405
    Kész vannak a tervek a H-váltóra.


    Nincsen minden a modellen, pár csavar pl hiányzik, de a nyomtatandó alkatrészek mind megvannak. Jobbra balra mozgásnál sima befőttes gumi lesz, egyszerűbb beszerezni, mint rugókat, és ugyan azt csinálja. Előre hátra mozgásnál pedig rugós görgős megoldás lesz, mint ami még fából csináltam. Ha sikerülne minden problémát megoldanom a nyomtatómmal, akkor már csinálhatnám is. Pár furat kell még alulra a rögzítéshez, és használható is. Meg persze még biztos fogok módosításokat csinálni rajta.
  • b-type
    #11404
    Kimi-t ismerve nem tudni hogy most kifele viszi vagy befele hozza :))
    De kétpedálos cucc, viszont F1-hez nem jó az üléspozíció..
  • Szabi #11403
    :D
  • Aborg
    #11402
    Vettem egy Thrustmaster T150 PRO kormanyt. Azt szeretnem megkerdezni hogy nem lenne e baj ha dontve epitenem be a kokpitba? Kamionhoz lenne (ETS2), es szeretnem ha nem allna annyira fuggolegesen a kormanykerek, jobb szeretnem ha valamivel vizszintesebben lehetne tekergetni. Arra gondoltam hogy nem a vizszintes asztallapra fogatnam, hanem egy 30-40 fokban hatradontott lapra.

    Nem artana ez a pozicio a belso mechanizmusnak?
  • arty
    #11401
    forza horizin 3 demo ott a store-ban, felesleges erről elméletben dönteni ;)

    win10 viszont alapfeltétel a storehoz.
    Utoljára szerkesztette: arty, 2018.02.12. 10:34:20
  • Aborg
    #11400
    Koszonom, majdnem rabeszeltel :) De sajna a gepem ezt mar nem nagyon birna (AMD FX-6300, GTX 660). Es Win8 van rajta. Esetleg valami hasonlo erre a gepre?
  • unrealnoise
    #11399
    FH-t is lehet komolyabban tolni. Próbálsz szépen menni benne, nem ütközni etc. Én szimbuzi lennék inkább, de teljesen élvezetes, sőt, szerintem a FH3 minden idők egyik legjobb autós játéka. Igazi élményautózás. Nem, nem a fizika miatt (bár azért az is sokkal élvezetesebb és jobb, mint egy NFS-ben, amely mára totál középszerűvé vált), hanem a hangulat, a grafika, a tájak, a szabadság, a lehetőségek, a zenék miatt. Mindenképpen tégy vele egy próbát. Szimesebb, sőt, jóformán semmilyen komoly alternatíva nincs szerintem... Nem is véletlen olyan sikeres...
  • Aborg
    #11398
    Gondolom ennek a forumnak a kozonsege tud tippet adni:
    melyik autos jatekot ajanlanatok egy olyan jatekosnak akinek a NFS stilus tul arkades, jobban szereti ha tobbe-kevesbe hihetoen viselkednek az autok, de a ringeken se szeret korozni? Az se baj ha nem a versenyen vagy az ezredmasodpercek hajhaszasan van a fo hangsuly, inkabb valami lazulosabb autokazas lehetne, gyonyorkodes a tajban, a (lehetoleg nyilt vilagu) videk felfedezese, lehet fejlodni valami modon, amiert jutalompont jar, amiert aztan esetleg tuningolni is lehet stb. Ja es persze realisan lehet iranyitani az autot, lehet valtani stb. Az se baj ha van AI forgalom.
    Peldaul nagyon kedvelem a kamionos szimulatort (ETS2, ATS). Van valami hasonlo jatek szep egzotikus sportkocsikkal, luxusautokkal vagy veteranokkal? Talan a Forza Horizon megfelelhetne a kriteriumoknak, de ahogy a gamelpay videokon lattam sajna az is inkabb a NFS-hez van kozelebb mar ami a fizikat illeti, igy az is kilove.
    Utoljára szerkesztette: Aborg, 2018.02.07. 20:07:47
  • lac coo
    #11397
  • repvez
    #11396
    valaki hiányolt ilyet
  • macleody
    #11395
    Azért egy loadcell fékpedált erről nem egészséges taposni
  • unrealnoise
    #11394
    GT Omega Pro Racing irodai szék-en. Az enyém fékezhető, el sem mozdul :)
  • macleody
    #11393
    És min ülsz?
  • unrealnoise
    #11392
    Sziasztok! :)

    31 éves koromra elértem, hogy a 3. cockpitem készült el. Persze nem saját ez sem, készen vettem, de azért írok róla.
    Az első egy itthoni gyártású volt, olcsó volt, sok volt benne az anyag, állítható volt, de azért nem egy profi cucc volt, inkább hasznosnak és robusztusnak írnám le.

    A második egy GT Omega Racing Pro volt, ez egy fokkal jobban tetszett, bár drágább is volt. Az ülését szoknom kellett, de egy kis megszokás után teljesen jól elvoltunk, nagyon stabil kis cockpit volt, sok ultra drága cockpit nem tartja ilyen biztosan a kormányt. Nem véletlen volt ajánlva az Inside Sim Racing-nél. Végül is azért szabadultam meg tőle, mert házfelújítás, beszart a kormányom is, plusz azt hittem nem fogok már többet aktívan szimezni, de hát tudjátok milyen ez... a szenvedély, az szenvedély.

    A mostani választásom egy helytakarékos Pagnian féle Next Level Racing Wheel Stand lett. és komolyan, brutális mit tud ez a kicsike. Kidolgozásra szinte hibátlan, váltótartóval érkezik alapból, és annak ellenére, hogy ez nem egy gigantikus cucc, nagyon stabilan tart, igazán nagy élmény ezt használva vezetni. Szerintem ár/érték arányban tényleg nem lehet ennél jobbat találni. És igen, Európába ingyen szállítanak.

    A másik meg, hogy itt a TMX Thrustmaster kormányom is, ami hát kicsit darabos, nem egy TX300-as vagy TX458-as (ami korábban volt nekem), viszont van egy óriási pozitívuma. Nagyon halk. A TX458 is az volt (sőt), csak az a fránya aktív hűtés volt hangos... De az nagyon. Nah most ez így nagyon korrekt. FFB nem olyan erős, de nem is feltétlen ez a legfontosabb tulajdonsága a kormánynak. Idén talán lecserélem majd, bár kicsit kétségek közt vagyok, Fanatec-ről és a Thrustmasterről is olvastam már érdekes dolgokat...
  • bardocz
    #11391
    Fusion 360-ban terveztem. Tudod benne mozgatni, végeselemes szimulációt végezni, gyártásszimulációt, mindent. Én kinyomtattam és úgy használom. Ebből kár lenne bármilyen öntvényt csinálni.
  • arty
    #11390
    az jó kérdés, hogy ha az ffb-t lehuzod játékban mondjuk, akkor a driverben állított középrehúzással mi történik....
  • lac coo
    #11389
    Szerintem azt nem tudod ....
  • Aborg
    #11388
    Aha, akkor ez ket fuggetlen csuszka lehet, es meg tudom oldani hogy a razast teljesen kiiktatom, csak a kozepre huzast hagyom meg. Koszi!
  • arty
    #11387
    t150 és g27(29?) is hasonlóan hangos, mindkettő fogaskerekes (tudom, a th-ban van szíj IS)
    igen, lehet középrehúzást kapcsolni, erejét szabályozni, mind a th, mint a logi driverben
  • Aborg
    #11386
    Udv! A force-feedback kormanyokon be lehet e kulon allitani a kozepre visszahuzo erot fuggetlenul a razkodas erejetol? Vagyis: be tudom ugy allitani mintha klasszikus force-feedback nelkuli kormany lenne?

    Melyik kormany zajosabb? Az ekszijas Thrustmaster T150 vagy a fogaskerekes Logitech G27/29?

    Bardocz, erdekes a kezifek munkad. Milyen progival tervezted? Szimulalja is a mozgast? 3D nyomtaton kinyomtatod? Es mar maga a kinyomtatott alkatresz hasznalhato, vagy arrol meg csak ontoformat csinalsz?
  • bardocz
    #11385
    Itt megtalálható a frissített változata a kéziféknek.
  • bardocz
    #11384
    Elkészült, működik. Ha valakinek kellenek az stl fájlok írjatok. Nem kell hozzá sok dolog, egy potméter, egy postás befőttesgumi, egy kb 60mm hosszú M6 csavar anyával, meg egy kb 25x25 mm fadarab, egy facsavarral. Nem túl erős, meg nem egy fanatic, de nekem jó. Összesen olyan 5 óra lehetett kinyomtatni, még módosítanom kell a format, hogy kevesebb anyag legyen, meg értelmesebben nézzem ki.
  • bardocz
    #11383


    Analógot tervezek végül. Gombosat bárki tud. Még nincs kész, mint látszik, kell valami rugónak hely, ami egy befőttes gumi lesz, meg a végállás kell még.
  • bosco05 #11382
    Gomb az van rá, de azt valahogy nem érzem :) Nekem kar kéne sajnos :/
  • bardocz
    #11381
    Analógot akartok vagy elég lenne egy gombos is? Lett egy 3D nyomtatóm, és szeretnék tervezni meg gyártani dolgokat vele, ahogy időm adja. Kézifék nekem is kell majd.
  • bosco05 #11380
    Ugyanez lenne a kérdésem nekem is :) Régebben volt itt sg-n egy arc, akinek facebook oldala is lett és csinált ilyesmit külön rendelésre, de most nem találom, pedig az iRacing rallycross miatt égető lenne nekem is :/
  • LeWyTy
    #11379
    Sziasztok tanácsot szeretnék kérni mint újonc :D
    Milyen kéziféket, vagy kézifék ként használható eszkőzt ajánlotok/ szokás használni?
    -Logitech g29 +shifter
    -GT omega Stand +shifter

    Tegyek mellé egy olcsó botkormányt vagy van valami szebb megoldás?
    Utoljára szerkesztette: LeWyTy, 2017.12.01. 15:41:48
  • KTMNORBI
    #11378
    Sziasztok! Valakinek Fanatec kézifékje van eladó, vagy Fanatec kormányhoz valami kézifék ötlet? Előre is Köszönöm
  • arty
    #11377
    a készítő srác "közismert" megbízhatóságáról, rugalmasságáról, segítőkészségéről!
  • gaborvezer
    #11376
    Srácok ilyet használ valaki? Próbáltátok esetleg? Mi a vélemény róla? :)

    Link
  • Solt
    #11375
    Elvileg én már beterveztem mindent, megnézem előre a kiszemelt kütyük felfogatásait... eleve olyan konzolt csinálok a bázisnak is, amire rámegy a T300 és a Fanatec cuccok és az egyéb DD bázisok... ki tudja mit hoz a jövő! :)

    Ránézek, köszi a tippet.
  • bardocz
    #11374
    Igen, és utána minden egyes bővítéshez kell megint legalább 1 darab. Csak egy váltó, vagy kézifék. Ebay-en is lehet találni amúgy ilyeneket. Nem tudom jobban megéri-e.
  • Solt
    #11373
    Hát, ha annyi nem is, de cirka 100 euró elmegy ezekre az tuti... azért nem véletlenül 400 euró amit linkeltem! :)

    Ebből például cirka 1 euró egy darab, plusz a két kis "anya" a csavar, szóval olyan 1,50 körül van 1 ilyen sarokelem, és kell belőle vagy 30 db! :) LINK
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2017.10.19. 20:43:20