63345
  • NiceScream
    #63185
    Most fogok megbolondulni... mit qrtam el srácok??

    Végigcsináltam a griffes mutatványt. Nem volt egyszerű és olcsó, de mind a három kész volt.

    Erre most kettőnél ( Desert Highlands, The Desolation) nincs se tojás se semmi csak a Spermarshal's Plea... WTF???
  • NiceScream
    #63184
    Köszi!
  • PetruZ
    #63183
    Haladni kell a PoF sztorival és megnyílnak azok a területek, ahol a többi van: a springer a Crystal Desert-től északra lévő zónában (Desert Highlands), a felső részen, a skimmer az Elon Riverlands közepén, a sakál meg az ettől délre eső zóna (Desolation) alsó részén. Ezeket elég könnyű megszerezni, de részben egymásra épülnek. A griff és a bogár jóval komplikáltabb, ezekhez mindenféle collection-öket is kell gyűjtögetni.
    Minden ilyen kérdésre részletes és alapos választ ad a hivatalos wiki.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2018.11.11. 10:26:28
  • NiceScream
    #63182
    És a többi mount? Például a nyúl az ugrás miatt?
  • Thormxpro
    #63181
    Köszi!
  • PetruZ
    #63180
    - Nincs PKPvE szerver. Ha hasonlót akarsz, próbáld ki a World vs World módot (fent az ikonok között), ott az idegen szerverekről érkezők mind ellenségek.
    - Hátashoz (legalábbis a legelső raptorhoz) lvl 80-nak kell lenned és meg kell csinálnod a Path of Fire kieg első sztori küldetését. A PoF nélkül nem is lehet semmilyen hátasod. Ez account-wide, tehát ha feloldottál egy hátast, a többi karaktered már szabadon használhatja (akár első szinttől kezdve), kivéve a sztori instance-ok jó részét.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2018.09.03. 17:10:34
  • Thormxpro
    #63179
    Sziasztok!
    Nemrég kezdtem a GW2-t és lenne pár kérdésem.

    Itt nincs olyan mint a wow-ban pvp szervereken? Hogy a pve küldiket csinálod és találkozol más játékossal aki ellenség és lezúzzátok egymást?
    Mert azt imádtam amikor vitatott területeken bóklásztam és be voltam szarva mikor jön szembe egy enemy.

    Most 10-es szintű vagyok mikor és hogyan lehet hátasom?
    Köszi
  • PetruZ
    #63178
    Hat éves a GW2, a mai frissítéssel két ajándékot lehet kivenni a BLTC-ből (egyszer account-onként, egy hétig). Az egyik a megszokott láda + kulcs, a másik egy ún. "novelty" box, ami mostantól az account-szinten tárolható és használható (H - Equipment - Novelties) kütyüket jelenti.
  • ssanyii
    #63177
    Sziasztok! Tudtok aktív GW 1 magyar klánról?
  • PetruZ
    #63176
    A GW2 tudtommal CPU-érzékenyebb, vagyis a számítások nagy része ott zajlik. Külső vga-val el tudom képzelni, hogy az adatok oda-vissza küldözgetésére nem elég a sávszél, amit tud, ezért jobb a belsővel. Más játékok meg inkább támaszkodnak a vga-ra. A GW2 elég sokat épít a lokális környezet renderelésére úgy, hogy a többi játékosnak prioritása van az egyéb elemek felett. Látni, hogy a környezet darabjai később bukkannak fel, ahogy ráfordulsz. A Skyrim szóló játék, lényegtelen, a LoL kb. felülnézetes, egykamerás 3D elég alacsony modell részletességgel, a BF4 meg szigorúan limitált mapmérethez és játékosszámhoz kötött, miközben a GW2 ennél is nagyobb nagyobb térképei - ha jól tudom - kb. 200 játékosig bírják, mielőtt új instance kezdődne. Erősebb gépen is tud szaggatni forduláskor, ez ilyen... Ahogy javasolták, próbáld levenni a környezet és játékos modellek részletességét. Nekem i5-2300 és 270X van, azzal is be tud szaggatni néha, míg mindent betölt a memóriába, és nálam is le van véve egy fokkal a részletezés és az effektezés (sok memóriával amúgy nagyon jól érzi magát a játék).
  • Kojiro
    #63175
    Próbáld meg egy régebbi driverrel!
    Ha van olyan opció, ami a képtöredezést veszi le, és be van kapcsolva, azt kapcsold ki, vagy ki van akkor be.
    Ha sehogy nem megy, vedd le a látótávolságot.
  • Jani Hun
    #63174
    Hali sracok. A kovetkezo lenne a problemam. Gw 2-t elokapartam sok sok ev utan, azota egy kulso videokartyaval hasznalom a laptopot ( expresscard slottal van egy pcie dokkolom abban egy gtx950 ). Nos... Skyrim, LoL, BF4, es a gw 2 is 50-60 fps el megy.. na a gw2 nel az a problema hogy egyhelyben allva semmi baja stabil a jatek, nade amint elforgatom a kamerat leesik 10-15 fpsre. Utana neztem mar, de semmilyen mukodo megoldast nem talaltam ,(irtak hogy az eger polling? rate-jet alitsam at, de az se megoldas mert ha billzettel mozgok akkor is leesik.
    A csavar az egeszbe hogy ha kulso videokartya nelkul jatszok a gw-vel semmi baja... Valaki tapasztalt mar hasonlot?
  • sgyul
    #63173
    Ha valakit most érdekel a két kiegészítő együttes megvétele a hivatalos oldalon a WelcomeToGW2 promo kóddal 50€ helyett csak 35€ kerül Június 8-ig.
  • Niflheim87
    #63172
    Köszi a gyors választ! Nézegettem classokat mivel warrit két helyen is említetted szerintem nála maradok ha jól tudom nem is olyan nehéz kezelni bár gondolom sokat kell vele gyakorolni. Videók alapján fun-nak tűnt valami kezdő tanács fejlődéshez tudtok mondani vagy csak induljak el az úton és csináljak meg mindent ami szembe jön?
  • Mephike
    #63171
    Saját véleményem:
    1. Szerintem az első kariddal érdemes végiglépegetni a szinteket. A következőt már felhúzhatod ha úgy látod jónak. Mapot felfedezni megéri a BL kucs miatt is, a régi térképeket mountokkal pillanatok alatt fel lehet fedezni.
    2. Raidre és fractálra a legkeresettebbek most a druid, chrono, warrior. WvW-re gua, warrior, necro. A revenanttal sem lősz mellé, van raid (kiter, dps), ahol keresik azt is.
    3. Van. :)
    4. A full exo ruha set hamar összerrakható, onnantól viszont tovább tart a full ascended gear, ami szerintem a fő karidon nem árt ha van.
    A statokhoz/buildhez meg adok ajándékba neked linket, mert iszonyú jó fej vagyok :)
    raid
    WvW
  • Niflheim87
    #63170
    Sziasztok! Újra megpróbálnám a játékot mivel régebben elkezdtem, de valamiért akkor nemfogott meg. Viszont lenne pár kérdésem: 1.Érdemes új karaktert kezdeni tehát nem felboostoltan neki indulni, hogy a térképet felfedezzem? 2. Gondolom a faj az mindegy viszont a classnál én a revenant-al szemezgetek kérdés mennyire jó kezdőnek ez a class nehéz nem nehéz és mennyire hasznos end gameben? 3. Van magyar guild aki felvenne egy kezdőt? 4. Ha elkezdem most akkor mennyi idő mire endgame kész leszek mármint mennyi idő kb felzárkózni vagy az már lehetetlen és aki meglát 1 hitből lecsap? most hirtelen ennyi jutott eszembe köszi a válaszokat!:)
  • PetruZ
    #63169
    Vannak tech cuccok, ha erre gondolsz, de nem az old meg mindent. Az engineer kaszt pl. elég sok kütyüt használ, ezek főleg az asurák által (újra)feltalált techből származnak. Vannak gólemek, meg nagy energiaágyúk is, csak nem folyton működnek, gyakran tölteni kell ezeket. Pl. a Tequatl world boss elleni csatában megalézereket kell védeni, amivel legyengítik időről-időre az élőholt sárkányt. Jormag, jégsárkány ellen is hasonló a taktika, ott pl. előbb robbanólövedékekkel kényszerítik le az égből, majd a végső fázisban gólemek cipelnek kábító robbanóanyagot a sárkányhoz. A fősztoriban meg ott van Sparky, az egyik asura haljakend fő-NPC csuda góleme, akit egyszer-kétszer irányítani is kell.
    Szóval van tech, de nem nyomja el a hagyományos fantasyt.
  • dregnarr1 #63168
    Lehet, hogy hülye kérdés lesz, de számomra fontos:

    Azt tudom, hogy az első rész után jópár (jópár!) évvel később játszódik, és ugye a technológia is eléggé megjelent a játékban.

    Lore szempontjából, mennyire értelmesen használják a fellelhető technológiákat? Gondolok itt arra, hogy például egy-egy óriási veszély ellen ezeket normálisan alkalmazzák, vagy hiába lenne ezer tank meg rakétát lövelő szerkezet, akkor is csak karddal rohannak neki, és ilyenkor valahogyan teljesen elfelejtődik, hogy milyen technológiákkal működnek a dolgok? Szóval a technológia lore-ba épített konzisztenciájáról érdeklődnék.

    Köszönöm a választ!
    Utoljára szerkesztette: dregnarr1, 2018.05.28. 21:15:06
  • PetruZ
    #63167
    Jótanácsok még:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Megemlítendő még, hogy sztori szempontjából az egyes részeket az ún. Living World szezonok kötik össze. Bár a három fő történet egybefüggő, ezek a szezonok közéjük ékelődnek és hosszabb-rövidebb mellékszálakat, átvezető történeteket nyújtanak. Ezeket nem lehet külön megvenni, csak a gemshop-ban, egyenként, vagy amikor egyben árulják (itt is érdemes kivárni valami akciót, mivel 200 gem egy epizód). A pontos sorrend úgy van, hogy: Personal (alapjáték lvl 80-ig) - LWS1 aka. Scarlet's War (ez már nem elérhető, nem játszható, csak egy összefoglaló videót lehet végignézni) - LWS2 - HoT - LWS3 - PoF - LWS4 (az aktuális szezon). Az egyes szezonokba beékelődnek az aktuális fesztiválok, új raid megjelenések, nagy patch-ek, event-ek, ilyesmik is.
    Amikor kijön egy új epizód (kb. 2-3 havonta), aznap ingyen megszerezhető, ha belépsz a játékba és ráböksz a jobb alul felbukkanó zöld csillagra. Az epizódok úgy is hozzáadódhatnak a listádhoz, hogy az előzmények még hiányoznak. Technikailag és elvileg bármely epizód lejátszható, ezeknek 3-5 alfejezete szokott lenni. Probléma azoknál lesz, amik olyan helyről indulnak, ahol még nem jártál, vagy bizonyos achi még hiányzik. Vannak olyan map-ok és játéktechnikai elemek (pl. mastery pontok) is, amiket csak bizonyos epizódok végigjátszásával, vagy meghatározott achi-k teljesítésével lehet elérni. A legtöbb epizódot többször végig is kell játszani, ha minden achi-t meg akarsz szerezni.
    (Egy csomó helyen még én sem jártam és az epizódok nagy részét még nem játszottam, pedig megvannak. Mindig van mit mást csinálni. :) )

    Még egy fontos dolog: ha most veszel új játékcsomagot és lesz benne instant 80 boost, *ne* használd el! Megmarad akármeddig, nem foglal plusz helyet. De előbb próbálgasd végig a kasztokat, melyik tetszik, hogyan működnek, mi az erősségük és a gyengéjük, ismerd meg a játék boon/condition és főként a CC (crowd control) mechanizmusait. A kasztok többsége simán elműködik egybites módon is, de ha magas szinten akarsz játszani (említetted pl. a raid-eket), akkor muszáj leszel bevágni az optimális build-eket, a rotation-t, időzítéseket, mindent. Ha idő előtt elhasználod a boost-ot egy olyan kasztra, amit később megunsz, vagy nem tudsz hatékonyan kezelni, csalódás és frusztráló lesz a játék későbbi része (főleg a HoT/PoF területek és egyes sztori epizódok). A CC mechanizmus megértése és kezelése kiemelten fontos az összes endgame tartalomban, még a sima PvE-ben is. Játssz azzal, ami a leghangulatosabb számodra, ismerd ki az erősségeit és gyengeségeit, de ne az alapján dönts, mire van igény a játékban, vagy mi a "meta" (oké, revenant-ot azért lehetőleg ne válassz, nagyon nehéz kihozni belőle a jót). Lesz legalább 5-6 karakter slot-od, van hely kipróbálni mindent.
    Kezdőként szerintem a warrior és a ranger a legkönnyebb, ezek gyors sikerélményt adnak robusztus túlélési képességekkel. A következő szint a guardian, a thief, és a necromancer, amik már valamivel bonyolultabbak, jobban kell figyelni a skillek és trait-ek összjátékára. A legnehezebb jól játszani az elementalist-et, az engineer-t és a mesmer-t, itt már számít a reakció, a skill kombó, a cast cancel, a helyes rotation, minden, sok képességet kell fejben tartani. A revenant elsőre izgalmasnak tűnhet, teljesen egyedi mechanikája van, de működés közben elég kiábrándító. Kicsit mostohagyerek állapotban van, nem tudni, mikor lesz értelmes kaszt belőle.
    Endgame-be bármi jó, amit megfelelően hatékonyan tudsz kezelni. PvE-be belefér a hibázás és a lassúság, túl lehet élni, ha nem harapsz nagyobb falatba, mint amivel megbírkózol és valamennyire azért tisztában vagy a skilljeid működésével. :) De tudni kell róla, hogy az endgame elitizmus létezik és betalálhatnak emberek, akik az első hibádra gúnyolódni kezdenek és kirúgatnak a partiból/squad-ból, vagy már a meghívást is ritka achi-khoz kötik. PvP/WvW toxic hangokra is sokan panaszkodnak.

    Néhány hasznos weboldal még: a wiki-t már linkeltem fent, használd, minden le van írva benne és naprakész. A gw2skills.net a build-ek elméleti összerakosgatására jó, most éppen ez is friss (egy-egy balance patch után kell pár hét, mire utóléri magát). A gw2efficiency.com akkor lesz hasznos, ha már komolyabban érdekel a játék, rengeteg dolgot tudsz nyomon követni rajta a karakteredről, a teendőkről, a piacról, és a konkrét tárgyak craft-olásáról. A regisztrációhoz API key kell, amit a GW2 account-odon tudsz generálni. Végül pedig van még a gw2crafts.net, ami egy dologra hasznos: (elvileg) a legoptimálisabban felhúzni a craft skilleket az aktuális piaci árak alapján. Egy szűkebb API key itt is használható (kiolvassa a készleteidet, hogy átszámolja az egészet), de nem fontos. Eleinte ne foglalkozz vele, majd lvl 80-tól fog inkább számítani (bár a craft skill xp beszámít a karakter xp-be is, így is lehet lépni kb. 10-15 szintet, amíg 80 alatt vagy). Addig gyűjts össze mindent, a nem használható felszerelést meg bontsd szét. A legtöbb mat később többet ér majd, mint a tárgy most.
  • Itachihun
    #63166
    Értem! Köszönöm a segítséget! Akkor a HoT lesz előbb aztán várok egy leárazást a PoFra. Köszönöm még egyszer mindenkinek, hogy segített!!
  • PetruZ
    #63165
    A játék idejében a HoT előbb történik, mint a PoF, de két teljesen eltérő helyszínről van szó. A HoT jórészt egy nagy dzsungel, ahol a 3D mozgásnak nagy jelentősége van. Az egész egy nagy labirintus, tele veszélyes lényekkel és bonyolult puzzle-okkal, és csak itt lehet a glidert (a siklószárnyakat) megszerezni. A PoF egy baromi nagy sivatag, ahol egy isten éledt újjá. Itt nagy távolságok a jellemzők, amiket csak mount-okkal lehet értelmesen legyűrni, gyalogolva nagyon nehéz. Ráadásul minden lénynek jóval nagyobb aggro távolsága van és a fél térképen át is követnek, ha rád tapadnak. Mindkettőre igaz, hogy az alap Tyria-n túlmenően drasztikusan emelkedik a nehézség, amire a personal story nem igazán készít fel. Ha nem vagy elég figyelmes és nem ismered a kasztodat, hamar frusztált kínlódás és eltévedés lehet a vége.
    Mindkét kieg egy-egy mastery path-ot is ad, amelyek különböznek egymástól, plusz mind a kilenc kaszt kap egy-egy extra elit specializációt, amiket csak a megfelelő kieg-gel lehet megkapni (vagyis pl. a PoF-al nem kapod meg a kasztod HoT-os mastery-jét és elitjét) és mindegyiknél csak a legalapabb dolgokat lehet megszerezni elsőre, a többit be kell darálni a sztorin és a térkép pontjain át.

    Ha egyet tudsz csak megvenni, sztori szempontjából a HoT az első. A PoF viszont, a fent írtak ellenére, talán kicsit könnyebb, mivel egy nagy síkság az egész, nem nagyon lehet eltévedni benne, viszont a lények itt is mindennel szivatni fognak.
    Időnként, ritkán, vannak leértékelések, évente 2-3 alkalommal, érdemes kivárni. Meg lehet venni a játékot más partnereken keresztül is, de vigyázz a szürkezónás oldalakkal (pl. cdkeys), mert az Anet hirhedten keményen lecsap az ilyen kulcsokra és teketória nélkül érvényteleníti. Az oldalukon valahol fel van sorolva, milyen egyéb helyeket fogadnak még el.
  • Itachihun
    #63164
    na akkor most mind a hármótoknak válaszolok, elsősorban köszönöm a reagálást! Én nem mondtam, hogy nem érdekel a PvE sőt, néha (elég sűrűn) jobb élményt nyújt mint a PvP. Mint írtam korábban, volt már rá lehetőségem, hogy kipróbáljam, csak kevés volt hozzá a gépem, és nem futott értelmesen, de amit láttam az tetszett.
    De még egyszer köszönöm a válaszokat, még egy utolsó kérdés, egy kieg elég lehet az élvezetek habzsolásához vagy mind a kettőt érdemes megvenni ? Van olyan csomag amiben benne van az alapjáték meg egy kieg, a másik meg külön, ezért kérdezem. Írtátok, hogy melyik mit ad, sztori szempontból érdekelne, hogy melyik a jobb.
  • PetruZ
    #63163
    Ha erre vágysz, csalódni fogsz. A dungeon-ök kissé el vannak hanyagolva mostanság, nincs újabb sem. Raid-be nem könnyű bekerülni bizonyos csapatok előfeltételei miatt, random tagokkal meg elég (sőt, nagyon-nagyon) nehéz lesz. Gear grind igazából nincs, a legjobbakat csak craftolni lehet, de rengetegféle nyersanyagot és tárgyat, achi-t kell összeszedni hozzájuk a világ minden tájáról. Pvp-hez nem értek.

    Amit én szeretek benne, az mind PvE tartalom, ami láthatóan nem érdekel téged.
  • Mephike
    #63162
    Nyugodtan megveheted a játékot (bár előtte az ingyenes próbát mindenképpen javaslom).
    Bőven van benne endgame tartalom, az is amit Te keresel és még más fajta is. Amit én szeretek benne:
    - raid
    - fractal
    - pvp
    De van benne world VS world is, tonnányi felfedezni való, mountok, etc, etc. Az az infó, ami arról szól, hogy kevés az endgame tartalom már évekkel ezelőtti.
  • picket
    #63161
    "Példának a WoW ot tudnám írni..." - Ha rossz példát akarsz. - ", ami kb akkor indul be ha elérted a max szintet. Sajnos sok mmo nem mondhatja ezt el magáról." - Inkább sajnos sok mmo játék (és játékos) hiszi azt, hogy valami mesterkélt "hősi szintet" kell nyújtania, miután az általában szűkre szabott szintezésen (kénytelen-kelletlen) átestél. Mert csak az életút rpg létezik: elkezded mint kiscsirke, és a végére te leszel a jani: lehet menni sárkányt ölni. És itt egy filmnek vége lenne: boldogan éltek, amíg meg nem haltak. Miért? Mert ez arról szól, hogy hogyan lettél hős, nem arról, hogy hogyan hősködsz. Az egy másik film. Nem kell keverni a kettőt. Ha kevered, mehet az erőlködés: mastery szintek, gear grind (amiről úgy írsz, mintha pozitívum lenne, pedig a grind már eleve pejoratív), vergődés a pvp egyensúllyal. Mert valahol kilóg a lóláb, hogy ezek az elvárások nem egy játékról szólnak, hanem kettőről (pvp-vel három). Nem azért írom, mert le akarlak beszélni róla, vagy bántani akarlak, vagy sírni van kedvem (na jó, van egy kicsit), csak ez egy jelenség: olyan dolgot vársz el a játéktól, amitől csak rosszabb lesz, és úgyis otthagyod romjainak elszenesedett, vékony füstcsíkot az égre rajzoló gerendáit, amikor már nem tetszik eléggé a véleményed által formált tartalom.

    Akkor vágj bele, ha azok a dolgok tetszenek, amiket tud, és amikben jó! Arra kérdezz rá, hogy ki mit élvez benne! Ha azok a válaszok egybevágnak azzal, mit keresel, akkor vásárolj, addig ne!

    Nekem mi tetszett benne:
    -felfedezgetés
    -történet
    -combo és egyéb különleges skill mechanikák
    -jumping puzzle-ök
    -fashion wars

    (Figyeld meg, hogy úgy tűnik Te nem ezeket keresed. Azért dobtalak meg ezzel a wall of texttel. Persze ez egy vélemény: ha akarod nyomtasd ki - puha papírra, hogy ne karcoljon - és használd a mellékhelyiségen, de ne vedd nagyon komolyan, mert nem éri meg görcsölni rajta.)

    Utoljára szerkesztette: picket, 2018.05.23. 17:41:27
  • Itachihun
    #63160
    A dungeonok, raidek, gear grindolás, max szintes pvp-k, mindent értek tartalom alatt. Tehát akkor érdemes mind a 2 kieget beszerezni ? Köszi a válaszokat! Sokat segítettél, valószínűleg belevágok! :)
  • PetruZ
    #63159
    De mi ez a tartalom, ami "beindul"? A GW2-ben előtte is, utána is rengeteg mindent csinálhatsz.

    A HoT és a PoF két teljesen különálló, nagy terület több zónával, másféle jellemzőkkel, és eltérő technikai újításokkal. A HoT adja a gliding-et, a PoF a mount-okat, de ezeket mastery-ken keresztül kell "kinyitni" és fejleszteni, illetve haladni kell a velük érkező történetekkel is.
  • Itachihun
    #63158
    Mit jelent ? Hát a max leveling utáni tartalmat, a pvp és pve tartalmat, ha ez nincs vagy kevés akkor szimpla szintezésért nem hiszem h megéri megvenni. Példának a WoW ot tudnám írni, ami kb akkor indul be ha elérted a max szintet. Sajnos sok mmo nem mondhatja ezt el magáról, azért is érdekel, hogyha beruházok rá mire számítsak. Régebben játszottam már az alap játékkal, csak gyenge volt a gépem és nem tudtam rendesen haladni. A leveling az nagyon tetszett, de max szint után semmit nem tudtam csinálni anno. A két kieg gondolom tartalomban azért ad hozzá, de ha jól értelmezem a PoF komolyabb mint a HoT ugye ?
  • PetruZ
    #63157
    Ez az "endgame" valami mantra szokott lenni? Rengetegszer hallom, de senki nem tudta még megmondani, mit jelent.

    Van bőven játékos, nem kell a kihalástól félni. De nem kell megvenned az alapjátékot, kipróbálhatod free2play módon, minimális korlátozásokkal és a két kieg tartalma nélkül is bőven ad játszanivalót lvl 80 után is.
  • Kojiro
    #63156
    Endgameről nem tudok nyilatkozni, ezért nem is írtam.
  • Itachihun
    #63155
    és pve/pvp szinten hogy áll az end game ?
  • Kojiro
    #63154
    Még mindig sokan játsszák. Néha fel szoktam nézni. A karakter grindolás elég hosszadalmas még akkor is ha max szintről indulsz, szóval van benne tartalom rendesen. Craftban meg pláne.
  • Itachihun
    #63153
    Sziasztok! Van még jövője a játéknak ? Van rendes játékos állomány ? Meg szeretném venni a játékot, de olvastam, h korábban nagyon vékony volt az end game, azóta változott ez valamit ? Láttam, hogy van két kieg, azokat érdemes beszerezni ?
    Előre is köszi a válaszokat!
  • PetruZ
    #63152
    Nem értek mesmerhez...
  • torrente111
    #63151
    sziasztok. segítséget kérnék. hátha valaki ért a mesmerhez. az lenne a gondom vele, hogy harc végén mindig summol 1 klónt és az újra combatba tesz. egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mejik build csinálhatja. kösz
  • PetruZ
    #63150
    Évente egy-két alkalommal, általában 25%-os engedménnyel. Mondjuk a mount-ot nem kapod meg azonnal, lvl 80 kell hozzá és az új kontinenshez tartozó PoF sztorivonalból legalább az első fejezetet meg kell csinálni (ez adja az alap raptort).
  • undY1ng #63149
    A kiegészítők azért gyakran szoktak akciósak lenni? Azért az a mount elég hasznos tud lenni a bóklászás és felfedezéshez, de persze a tartalmához is.
  • PetruZ
    #63148
    Ennél többet én sem tudok. Nem vagyok tag sehol, így nem ismerem a GW2-es magyar klánokat, sem azt, milyen a belső életük (korábbi fórumos bejegyzések és hírek alapján vannak időszakok, amikor tipikus magyarok vagyunk...). Ha látok magyar karakter neveket, az illetőket fel szoktam venni a barátlistára, hátra jól jön még egyszer, de egyéb kapcsolat csak elvétve van velük. Van egy saját, üres guild-em, bár nem tudom, minek, alapvetően nincs haszna úgy, mint más MMO-kban, jóval komolyabb aktivitás és felfejlesztés szükséges hozzá. Viszont egyszerre öt klánban is tag lehetsz, ez azért nem jellemző máshol, és emiatt mindegy, mit nevezünk "kezdő"-nek.
    Ettől függetlenül, ha gondolod, vegyél fel a játékban (id az aláírásomban) és ha online látsz (általában esténként), írj rám, amit tudok, segítek.
  • undY1ng #63147
    Ezt én is megtaláltam, csak gondoltam "kezdőknek" konkrét guildet.
  • PetruZ
    #63146
    Itt a magyar guildek lista.