28329
10917302841238962806.jpg
  • a.carkey
    #25677
  • a.carkey
    #25676
    Pintér Attila azt se tudta, ki játszik az albánok ellen
  • a.carkey
    #25675
    "... ott legalább Liam Neeson rendesen elpicsázta az albánokat." :D
  • DaemoonHunter
    #25674
    Az egész közeg rohad úgy ahogy van sajnos, az akadémián, amit elmondanának sokat nem tenne hozzá, hiszen az ingerek nagy része kívülről éri őket.
    Ezért írtam hogy ez egyenlőre itthon egy kezelhetetlen dolog, és ez nem csak a focit érinti sajnos, meg csak egy kis része az egésznek.
  • DaemoonHunter
    #25673
    Ezeken nem szoktam gondolkodni, sőt még csodálkozni se, változtatni nem tudok rajta, bárcsak tudnék, de ismerem a helyzetet, tudom miről beszélsz, hisz ismerem mi folyik az országban, ami nyilván áthatja az egész sportközeget.

    Amiről én írtam teljesen más téma, a felfogás, az egész focikultúrán, utánpótlás téren, kézzel fogható dolgok, amik a fiatalokat érintik. Hozzáteszem ezen sem csodálkozom, és nem is napi gondolkodó téma nálam mérnökként.

  • bakkerman
    #25672
    és a lényeg hogy amíg ez a helyzet,addig nem is érdemes a legfelső szinten,a nagyválogatottnál csodát várni
  • Jakuza1
    #25671
    Csodalkozol,mikozbenaklubbok nem masert vannak szinte mar csak, mint a penzmosasra ?

    Gondolkozzal el azon, hogy egy olyan gyokernek,mint Berki Krisztian hogyan lett annyi penze az NB1-bol? Gondolod, hogy annyit fizettek neki, hogy cserepadozott? Egyaltalan egy ilyen gyoker hogyan lehetett az FTC vezerigazgatoja ?

    Esetleg elgondolkoztal az Ujpesten tortenteken? Na igen,mit is hallottunk ott ? Offshore cegek ? Kiaramoltatott szazmilliok ?

    Jah, hogy ezt ugy csinaljak, hogy politikai korokhoz kotott szponzorok vagy onkormanyzatok ingyen penzt adnak egy olyan tevekenyseghez, ami amugy veszteseges evtizedek ota es utana kiveszik ugyanazok a politikusok/maffiozok ugyeskedessel ezeket a penzeket, offshore egeken keresztul vagy hamis szamlakkal. Kozben pedig, me'g szorakoztato (cirkusz) resze sincs a dolognak, hogy mint a romaiknal elmondhassak, hogy "panem et circenses". Mert ez egy nagy fos amit muvelnek, legalabb ha csalnak, akkor ugy tennenek, mint az olaszok, hogynyernek egy VB-t a bundabotrany mellett.
    De ezek meg egy alban csapatot is csak egy biroi kamu itelettel tudnak elverni. De legalabb jol tolodunk es szeretheto csapatunk van allitolag, mikozben a szurkolo aki befutott a palyara, tobbet futott, mint nemelyik jatekosunk egesz merkozes alatt.
  • bakkerman
    #25670
    tele van a világ futballja igazi példaképekkel,akikre fellehet nézni,akikre azt lehet mondani,hogy "igen,én is el akarom azt érni amit XY! ",de mégis megállnak ezek a fiatalok ott,hogy nekik kell a pénz,és amint megkapják,onnantól már csak a pillanatnyi jólét a fontos,a sztárok majmolása,és szépen elvész mindegyikből az alázat. Az akadémiákra kéne legalább korosztályonként 1 olyan ember,aki hétről hétre letud ülni a fiatalokkal,és a fejükre hatni,hogy ne csak annyit lássanaka futballból,hogy egyenlő a pénzzel,a jó nőkkel,meg az jó autókkal. Persze a mostani sztárok is lehet olyanok voltak fiatal korukban,hogy buliztak,meg vagánykodtak fűnek fának,de mégis ott vannak ahol,lehetne sorolni a példákat. Fejben dől el a dolog,CR karrierje elején egy ripacs volt,én most se bírom,mert egy kifutófiú,de amit elért az bámulatos,és a sok csilivili göncön meg autón túl benne kibaszott nagy alázat volt,és akarás,hogy az legyen aki lenni akar,és mostmár villoghat,mert mindent elért. De még másod-harmadvonalas focista se lehet abból,akiben már 18-19 évesen meghal az alázat,és csak a pénzig lát el,lefognak morzsolódni,és lesz belőlük buta vállalkozó,vagy média szakos főiskolás...(tisztelet a kivételnek,meg a média szakosoknak :D )
  • DaemoonHunter
    #25669
    És a sok nyomorék azt mondja az mlsz nél hogy azért nincs foci mert eltűntek a grundok. Hát lófaszt. Van egy rakás pálya mostmár, de foci még mindig nincs, mégpedig a felfogás miatt. Míg brazíliába még a tető oldalában is pálya van, azt ki is használják, és nem az általad felsorolt dolgokat csinálják suli után unalmukba. A szegényebb réteg nyilván, de ott a szegényebb réteg is nagyobb, sokaknak az egyetlen lehetőség a foci, így többen kerülnek ki gyöngyszemek közülük. Itt meg valahogy az emberek nyakába szakadt a jólét, ezzel nem megsértve senkit, de ez a felfogás a fiatalok körében aggasztó. És ez nyugatról húzódott ránk, csak velük ellentétben mi nem tudunk mit kezdeni ezzel a helyzettel még. 10-15 éven belül itt tuti nem lesz az ég világon semmi változás, aki azt gondolja hogy most jön egy új kapitány pinyő helyett és megjavul a focink az hatalmasat téved. A nagyválogatott "csak" a jéghegy csúcsa.
  • LasDen #25668
    és persze az instagram, facebook, twitter szentháromság sem maradhat el :D
  • bakkerman
    #25667
    ja,letudod a napi 1 edzést,1 taktikai megbeszélést (már ha van olyan),aztán jöhet a plázázás,étterem,szoli,fodrász,konzolon fifa a leggyökerebb csapattársakkal a 14 milliós minigarzonodba,este egy kis magamutogatás a főtéren sommersby-t szürcsölve,ésatöbbi ésatöbbi :D 19-20 éves generációnál pluszba a péntek esti bulizás,aminek a velejárója az egy éjszaka alatt megdugott 3 plázakurva :D
  • LasDen #25666
    én például szívesen lettem volna nb1-es focista. laza a munkaidő, nem kell nagyon megerőltetni magad és jól is keresel. maga a paradicsom....
  • Zenszkij
    #25665
    Szégyen, hogy mi magyarok minden sportban odatesszük magunkat, de ezek a semmirekellő, retardált focisták egy léhűtő, puncsapukabenyomottsztárleszek senkik itt égetnek minket. Gyalázat. Dzsudzsák nemhogy focizni, de még lamborghinit vezetni se tud. Mit várunk tőle. Bazd, 11 hülyegyereket összeszedek a lakótelepről többre viszik. TISZTOGATÁS KELL. TAKARODJ PINYŐ meg mészöly meg többi léhűtő saját zsebét megtömő szar.
  • Zenszkij
    #25664
    mekkora egy fos ez a Korhut, takarodjon, az apjával együtt aki benyomta
  • sz4bolcs
    #25663
    "Kis koromban válogatott focista szerettem volna lenni. Szerencsére nem sokra vittem."
  • Jakuza1
    #25662
    Inkabb maga kore tekerne valami robbanoszert, hogy beszuntessek a merkozest es ne kelljen nezni, hogy ezek a fogalmatlan falabu barmok, hogyan szerencsetlenkednek a palyan, mikozben ebbol a sportbol tobb milliot kassziroznak a bohozatba illo eloadasukkal.
  • LasDen #25661
    ügyi vagy :)
    a magyar foci viszont olyan, mint egy lassú gyerek. sokat kell foglalkozni vele, 100x a fejébe kell verni a dolgokat, de ő meg csak a réten szaladgálna. És hát sokszor a szülők inkább ráhagyták, hadd szaladgáljon a réten, legalább futni tud majd. Ezért kell neki nagyon nagyon nagyon nagyon sok idő...o_O
  • Unreal1942
    #25660
    86 ban 10 éves voltam. Ha azóta annyit fejlődtem volna mint a Magyar válogatott akkor valami szellemi fogyatékosokkal foglalkozó szanatóriumban lennék.
  • LasDen #25659
    nem hallottad még, hogy jó munkához idő kell?
  • Unreal1942
    #25658
    Aha... alakulgat már 86 óta.
  • passatgt
    #25657
    mégegyszer mondom, ez egy alakuló lévőbe csapat
  • bakkerman
    #25656
    tegnapi meccs elemzése eredeti kommentárral,feliratozva
  • bakkerman
    #25655
    ennek mi értelme,hogy csak úgy berohan a pályára? legalább akkor csinálna valami frappáns dolgot,vagy vinne be valami transzparenst stb...:DD
  • Narxis
    #25654
  • bakkerman
    #25653
    végülis lövéssel fejezte be az akciót,az más kérdés,hogy utána bedobással jöhettek az albánok
  • sz4bolcs
    #25652
    xDDDDDD

    'megpróbálta befejezni a támadást.' -de be is fejezte, nem?
  • Matyko92
    #25651
    Nem néztem a meccs másodikfélidejét, inkább aludtam, így az interjúról is lemaradtam. Mondjátok, hogy ez csak trollfoci-féle kifigurázása Pintérnek meg a kommunikációs tréningjének? Ilyen embert megye3ban lehet látni, azt is csak nézőként (ráadásul matt részegen).
  • ReszegKoldus
    #25650
    ez már majdnem olyan jó volt, mint Lőw gólpassza
  • benőmenő
    #25649
    "Ebből biztos nem fognak kontrázni az albánok!"
    Sírok!4
  • a.carkey
    #25648
  • a.carkey
    #25647
    :)
  • bakkerman
    #25646
    Pinyő,spoilerbe rakom mert hosszú
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Csak 18 éven felülieknek és több nyelven magyarul tudóknak engedélyezett!
    1) „Nagyon nagyon hasznos lenne, hogyha a befelé játszó szélsőink helyét betöltő védőinkre forgatnánk a labdát és onnan próbálnánk befelé játszani, de azt is látni kell, hogy egy generációváltás közepén vagyunk, amiben meg kell találni szeptemberig azokat a játékosokat, akik a legjobban tudják ezt a feladatot megoldani.” – erős kezdés, látszik a meccsrutin, apró bakik, de lerí a magabiztosság!
    2) „Ha nézem az albán csapatnak a mérkőzését a Románia is 1-0-ra tudta megverni őket és itt visszautalva egy kicsit a generációváltásra, egy alakuló csapatnál, és nem szeretnék véletlenül sem a játékvezetéssel véletlenül sem foglalkozni, de nagyon fontos, hiszen…” – tovább fűzi a szálat a mester… rögtön el akarja varázsolni az olvasót, egyből a szívéhez szól…
    3) „Hiszen a Futács Márkót egy szögletnél szabályosan leszakították róla majdnem a mezt, illetve a Korhut Misinek, én úgy ítélem meg, hogy kirúgták… {…} Annak viszont nagyon örülök, hogy Vécsei Bálint, illetve a Korcsmár Zsolt, vagy a Heffler személyében nagyon bátran futballoztak, hiszen fölvállalták 18-19-20 évesen – Heffler idősebb – a játékot, ami a középpályán ez első félidőben volt, de nagy öröm számomra még egyszer mondom, hogy ilyen fiatal játékosok így fől merik vállalni.” – és taktikát vált, egyből az elejére a csattanót, ez az, támadás! A zöld fülű Korcsmár (25) és a még nála is fiatalosabban mozgó Heffler (27) elé csak Misi kerül, de őt kirúgták, de ezt csak úgy ítéljük mi meg…
    4) „Egy alakuló lévőbe csapat vagyunk!” – na itt már előjön egy kis fáradtság… hosszú, összetett mondat után vagyunk, elcsúsznak egy picit a ragok, egy picit rossz a sorrend ,de na! Hát izgalmas 90 percen vagyunk túl!
    5) „Úgy hogy én nagyon bízom abban, hogy egyre-egyre fölszabadultabbak lesznek, hiszen nagyon fontos az, hogy nyerjünk mérkőzést, hogy még nagyobb önbizalmuk legyen, hiszen még bátrabban merjék azokat a dolgokat megtenni a felkészülési mérkőzésről van szó, ha mind a két csapatot nézzük, akkor a másik csapatnak is fől lehet tenni, de mégis azt mondom, hogy próbáltuk, ha nem is a 90 percben, de a második félidőben amit kértem, hogy maradjunk fönt…” Fölszabadítani? Na ne szaladjunk annyira előre… inkább tegyük fől a másik csapatnak is! De ki kérte, hogy maradjunk Fönn???
    6) „Én nagyon örülök, hogy, én azt gondolom, hogy a reklám, a negatív, illetve ha pozitívan foglalkoznak az emberrel, akkor azt mutatja ki, hogy szeretik!” – Attila Forever! Pintér takarodj! – a love story eredeti forgatókönyve is az alábbi jelzővel készült eredetileg a film fő jelentében, de a maradiság ópiumával megfertőzött nyugat inkább maradt az elavult jelzőnél: LOVE!
    7) „A Finn, úgy értékelem, hogy a finn mérkőzés 3 éve egy nagyon jó csapat…” – mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A csapat vagy a mérkőzés? Ha a mérkőzés csapat, akkor a játékos is lehet mérkőzés? vagy mi?
    8) „illetve a többi olyan eredményeket értek el, ami nagyon nagyon tekintélyes!” – na ebbe beletört a google fordító, megpróbáltam a „sztaki”-ban is, hátha idegenül van, de nem vitte!
    9) „ha a finneket mondom, akkor 3 évvel ezelőtt, amikor tőlünk kikaptak, akkor ők időben észbekaptak és elkezdtek építeni 1 csapatot, ami mára, én azt gondolom, megmutatta, hogy milyen eredményekre képes, úgyhogy a Dánia is.” – kikaptak – észbekaptak, itt már önbizalommal nyilatkozunk, már cifrázom is… megmutatták… majdnem bekerültek az első 50-be a világranglistán, majdnem nyertek kétszer egyhúzamban… úgyhogy Dánia is!
    10) „Lehet lötyögésnek hívni, én azt gondolom, hogy szervezetten visszazárt 10 ember a saját térfelükre.” – Mourinhoi magasságok, ezt mi nem érthetjük igazán…
    11) „Amire fől is voltunk készülve, hogy a védelem és a középpálya közé bejövő fől tudjuk venni a labdákat és abból tudjuk folytatni a labdát, vagy, illetve…” – folytattuk is a labdát… harapósan, tolódósan…
    12) „de azt gondolom, én szerintem, és ez nem biztos!” – a kijelentést követően nem érkezett több újságírói kérdés! Síri csend a teremben…
    13) „3 tizenegyest tudtunk volna rúgni, ilyen arányban, ilyen 11-es szériába nem kerültek nálunk jobb csapatok sem.”
    14) „az ő elmondása szerint is, tehát azé ki szerette volna hagyni a mérkőzést.” – csenben van az osztály, nem nevet!
    15) „A Stieber Zoli személyében szerdán játszottunk és a Zoli is ugye a Hamburggal ellen játszott, plé-, rájátszásos mérkőzésen.” – apró hibák tömkeleg… Zoli személyében pályára lépni, mindenkinek megtiszteltetés, pláne, ha a Hamburggal ellen játszik, rájátszásosat… isteni!
    16) „inkább a Gergőt megpihentetjük!” – rá is fér, előtag nélkül!
    17) „Tőlünk a KÚMAN Vladimir úgy ment el…” – utoljára a holland válogatottban láthattuk, most Athénban nyaral…
    18) „azé Ádámnak tisztába vagyunk, hogy mire képes!” – Ádámnak mi is…
    19) „tehát mindenkire számítunk”
  • mooo
    #25645
    Tudta ő hogy hol van,csak ilyenkor mindig nyomják a sablonszövegeket a focisták amiket betanultak,nagyon ritka,ha a saját véleményüket fogalmazzák meg. Szvsz az égvilágon SEMMi értelme ezeknek az interjúknak...
  • bakkerman
    #25644
    azért az jó,hogy Lovrencsics örül neki,hogy megszereztük a 3 pontot tegnap...képbe volt hogy milyen meccsen van
  • Breki33
    #25643
    ha valaki jó magyar focit akar M3-at nézze.....
  • sz4bolcs
    #25642
    'szinte kötelező a győzelem' ?? wtf
  • Takezó
    #25641
    jájjj, már jön a "bíró a geci" és a "generációváltás" kifogás :(((
  • Takezó
    #25640
    azért ha ma 8:1-re kiszoptunk volna, csak meggondolták volna a lehetőségét :D
  • ReszegKoldus
    #25639
    "megszereztük a 3 pontot"
  • LasDen #25638
    gratlulálok