28329
10917302841238962806.jpg
  • sz4bolcs
    #25717
    Nekem is elég seggnyalósan jön le ez a riport, de hogy következetes legyen, azt azért hozzátette, hogy stílus szempontjából semmi nem változott, és hogy ez ahhoz édeskevés.

    Fószernek amúgy vannak jó gondolatai, de nekem nagyon elméletinek, vagy méginkább filozófikusan hangzik, az amit mond. Ha pedig már filozófia, akkor sokkal mélyebbre is lehet menni, mint a stílusteremtés.
    Nálunk nincs kultúrája a profizmusnak, annak, hogy mihez kezdjen egy sportoló azzal a helyzettel, amikor már meg is fizetik, amit szeret csinálni, és többé-kevésbé jól is csinál.
    Itthon az, hogy valakinek pénze van, már önmegvalósításnak számít, tőlünk nyugatabbra pedig onnan kezdődik. Ez az a léc, amit nagyon nehéz megugrani, és amihez sok szerencsét mindenkinek..
  • sempronius18
    #25716
    Figyelj már ott a Dán meccs például, ha ezek a szerencsétlen szerény képességű játékosaink nem vették volna komolyan akkor a 60. percre nem fáradnak ki, mint a dög.
    Ezen kívül mi más bizonyíték kell, hogy akarnak ők csak ennyit tudnak.

    Megdöbbentő, hogy sokan abban az álomvilágban élnek, hogyha a fiaink hajtanának, akkor mi vernénk a Románokat pariba lennénk a Hollandokkal, meg top 10-es válogatott lennénk, csak azoknak a fránya fiúknak nem jelent semmit a címeres mez és nem hajtanak gondolják.

    Egy Liptákhoz meg jöhetne edzőnek Mourinho is ő sem tanítaná meg védekezni.

    Tehát még egyszer xarok vagyunk, nem várhatunk el kb semmit, de ezt mondta Szalai is csak a lelkes egyetértésben nem sokan értették meg mit is mond valójában. A mostani helyzet okozója pedig nem a mindenkori szövkap hanem azok akik az elmúlt kb 20 évben utánpótlásedzőként dolgoztak.
  • a.carkey
    #25715
    Horváth Ferencet még megnézném a válogatott kupi élén, és ha neki sem megy, akkor CSAK NEVES KÜLFÖLDI EDZŐ jöhetne szóba, mert nincs remény. Tudom, hogy drága, tudom, hogy semmi garancia, hogy ezeket a bohócokat valaha is kiviszik világbajnokságra, EBre meg pláne, de máshogy nem megy.
  • a.carkey
    #25714
    Geczy! :D
  • Jakuza1
    #25713
    "Szóval ha Ferenczit kritizálva ezt a Garaba nyilatkozatot hozod fel, akkor nem hiszem hogy érdemes bármin vitázni..."

    A kettonek semmi koze nincs egymashoz.
    A Ferenczi nyilatkozatbol, meg mar az elso par perc elmond mindent, hogy kijelenti, hogy minden sokkal szebb es jobb mint volt, es csaka szurkolok nem veszik eszre az elorelepest !!!!! LOL

    Escscakis azujsagiro beleakart a semmibe kotni, pedig jo uton halad a valogatott Pinterrel es ez egyre jobblesz. :PPPPP

    Aha, hogyne mar itt nevetseges az egesz kijelentes.
    Sot kijelenti hogy van mar stilusunk. Vajon mit nezhetett, valami mas adot ?
    Ez a valogatott, nem hogy nem stilusos, de ezzel szemben, otlettelen,stilustalan, es a mi a legfontosabb egy teljesen szivtelen valogatott, ahol az elmult merkozeseken szinte mar nem hogy kotelessegnek nem ereztek a palyara lepest, hanem egyenesen lathatoan nagy ivbol le is sz@rtak.
  • COOLancs
    #25712
    Most röhögtök, de a végelszámolásnál döntő lesz ez a 3 pont!!!!44
  • passatgt
    #25711
    ha csak 1 forintot kapnék minden "közhelyért" ami az utóbbi 2 hozzászólásodban volt, már milliomos lennék...
  • Láma!
    #25710
    "Kimondom, én már most visszasírom Egervárit." ezzel a mondattal vált végleg nevetségessé az egész nyilatkozat...

    Lehet Pintért szidni (van is miért), lehet követelni a leváltását, de hogy Egervárit visszasírni... édesjóistenem...

    Mindekét edző 0 szakmai sikerrel "büszkélkedhet". Az egyik 3x magyar bajnok edző, a másik meg 2x magyar bajnok 2x kupagyőztes. Kb egyformán ér szart se a kettő.

    Egervári u20-as bronz persze, egy olyan csapattal amihez nem volt köze, pont mint Pintér bajnoki győzelme a Fradival.

    Szóval ha Ferenczit kritizálva ezt a Garaba nyilatkozatot hozod fel, akkor nem hiszem hogy érdemes bármin vitázni...

    Nem tartom szövetségi kapitányságra alkalmasnak Pintért, de Egervárit még annyira se...
  • Jakuza1
    #25709
    Tudatossag ? Te viccelsz ? Semmivel nem lett tobb a mostani jatek mint amilyen volt.
    Tolodas? Atyaeg, hiszen meg a helyuket se talaljak meg a palyan az elmult 3 merkozes ezt be is bizonyitotta. Ugy rohangalnak neha fejetlenul, mint a mergezett egerek.
    Micsoda megkomponalt labda kihozatalaink vannak. Szinte mar szemet gyonyorkodteto, ahogy Varga leakarta adni az ellenfelnek a labdat. :PPP

    Tamadojatekunk is rendkivul erosodott.
    Az elso 15 percben az albanok ellen kinosan felnyeritett mindenki, hogy kapuralovesunk tacsotert, utana a csatarunk kirugja a sajat labat loves kozben.
    Ezt nevezem am elore lepesnek. Meg szerencse,hogy a biro megkegyelmezett nekunk es talan a sok rohoges hatasara, amit a produkcionk valtott ki nala, adott nekunk egy kamutizit.
    Igaz az egeszmerkozesen egy valamire helyzetunk nem volt kb.
    Egy Alban csapat ellen!!!! Mi lesz ha csak egy ukran,belga,szerb vagy valami hasonlo kozep/elmezonyhoz tartozo csapat ellen kell jatszanunk ?

    Azok meg csak nem is brazil,spanyol,nemet,olasz topcsapat.
    Magyar labdarugas ? Egy foshalmaz, ott tartunk, hogy albaniabol jobb helyen jatszanak kezdokent mar a jatekosok, annyira gyenge a jatekosallomanyunk es az ilyen Pinter es hasonlo kokler edzok nevelik oket mar evek ota a penzmosodanak, amivel ok boven megelegednek, mert igy is millios autokkal jarnak es semmit nem kell erte tenniuk, csak 1,5 orat tingli-tanglizni naponta.
  • Jakuza1
    #25708
    Es ? Mikor is volt a magyar valogatott VB-n ?
    En utaltam mindig is Garabat, mint ahogy az egesz Honvedot, de itt igaza van.

    De lassuk, mirol is van szo. Felhozod Irapuatot,azaz egy merkozest en meg felhozom az elmult 30evet.
    Senki nem irta le, ki mire kolti a penzet, ha ertenel a sorok kozott, akkor latnad, hogy a leirtak csak egy valamire terjedtek ki, hogy tudas nelkul verik a nyalukat es mega cimeres mezt is leszarjak. Eppen ezert nem lehet egy kalap ala venni CR-el oket,mert o feltud valamit mutatni, tehat van mire vernie a nyalat.

    De mire is kellene vernie a magyar focistaknak?
    En nemvagyok oda CR-ert sem, de azt el kell ismerni, hogy valamit o tett is azert, hogy legyen valaki. Az alazat, amit csinalt, hogy konditermekbe jart, hogy felepitse magat faradsagos munkaval.

    Ja kerem szepen Puskasek kintmaradtak az edzes utan is gyakorolni, a mai szarhaziak meg milliokert nem csinalnak semmit, sot a fiatalokat is magukkal rantjak. Mert regen is meg volt a csicskaztatas a fiatal jatekosokkal szemben, csak hogy akkor ugy, hogy ok tisztitottak a cipoket, ok vittek a labdat a felszereleseket stb.

    Na de ma mar az a modi, hogy raszolnak az oregek az edzesen a fiatalokra, hogy kisgyerek ne fuss, mert akkor nekunk is kell es hanem igy teszel, akkor megkapod a magadet es kitetetjuk a szurod a csapatbol.


    Ezt bar ki megtudna csinalni, amit a magyar jatekosok, fogadom a grundrol osszeszedve az ugyes jatekosokat ket-harom ev alatt el lehetne ugyanezt erni, ha mondjuk egy nemet vagy egyeb jo multu "focinemzethez" kerulnenek. Mivel itt nincsen semmilyen nevelesi szemlelet, minden ad-hocmodon mukodik.

    Nevetseges, hogy vannak olyan jatekosok a palyan, akik mar vagy 15 eve legalabb a magyar labdarugas kepzeseben vannak, de egyeneset nem tudnak a labdaba rugni ketszer egymas utan.

    Persze sirnak, hogy kis penz, kis foci mikozben a dolgozo emberekhez kepest a sokszorosat keresik meg henyelessel.
    Kozben meg a csehek,horvatok,szerbek stb fenyevekkel elobbre jarnak nalunk, es nem sokkal tobb penzt pumpaltak az elmult evekben a focijukba.

    Igaza van garabanak, nem kell ugyesnek lenni ahhoz, hogy valaki odatudja tenni magat a palyan. Lattuk ezt egyszer is Pinter alatt ?
    Losz@rt.
  • DaemoonHunter
    #25707
    Meg miaz hogy nemsokminden tudatosság látszódik? Mi az a nemsokmindnen. Mert oké valóban nem sokminden, de mégiscsak területvédekezés van, labdakihozatal van, MEGKOREOGRAFÁLT, nem véletlenszerű. Mert egervárinál aztán olyan tudatosság volt hogy ívelgették előre a labdát a 16 osról szinte. Meg mégis mit vársz egy alakulóban lévő csapattól? Szórjuk majd a gólokat? Vagy ötletes, brazilos játékkal megverünk egy bekkelő csapatot?
    Már eleve a játékoskeret is vicc, analfabétákkal kell megoldatni alap futball feladatokat. Nem is csodálkozok hogy egy olyan embert neveztek most ki, aki bírja a nyáltengert a szurkolótól(egyébként félig meddig joggal, mert pinyőt én is utálom, de hogy nem kókler a szakmában, vagy legalább is nem annyira mint egervári volt az biztos).
  • DaemoonHunter
    #25706
    De most oké hogy köpködsz össze vissza, de mondj már akkor egy konkrét ellenérvet amiben nagyon nincs igaza? Te hogy látod, amolyan intelligensebb szurkolói szakmai szemmel?
  • sempronius18
    #25705
    Jó ok ez is megszólalt az ő idejében Irrapuatóban megmutatta ez is milyen az mikor valaki szívét-lelkét kiteszi a pályára címeres mezben.

    Az meg nem tudom miért téma, hogy Dzsudzsák mire költi az Oroszoktól kapott pénzét, C Ronaldo is tört össze kocsit akkor most ettől ő is lélektelen játékos?
  • Jakuza1
    #25704
    Garaba interju:

    A magyar nemzeti csapat ma már Kazahsztán ellen lép pályára felkészülési labdarúgó-mérkőzésen a Puskás-stadionban, de a korábbi 82-szeres válogatott Garaba Imre még a szerdai, Albánia elleni meccs kapcsán nyilatkozott a Nemzeti Sportnak. A volt futballista éles kritikával illette az együttest, illetve Pintér Attila szövetségi kapitányt.

    „Nehéz indulatok nélkül beszélni a helyzetről – mondta a Nemzeti Sportnak az albánok elleni meccs kapcsán Garaba Imre, korábbi 82-szeres válogatott labdarúgó. – Egyszerűen érthetetlen, hogy ezek a profinak mondott játékosok hogyan tudnak ilyen unottan, egykedvűen, lélektelenül futballozni, mint tették azt az albánok ellen. Az arcukra volt írva, hogy muszájból léptek pályára, hogy már gyakorlatilag vakáción vannak, és egyszerűen csak túl akarnak lenni a kötelező penzumon. Pedig ők a hazánkat képviselik, az országot minősítik a produkciójukkal. Nem akarok szentimentális húrokat pengetni, de én otthon is felpattanok a fotelből, ha a Himnuszt hallom. Ezeknek pedig szemmel láthatólag ez sem jelent semmit."

    „Ha ez a maximum, akkor azt mondom, hogy szörnyű helyzetben van a magyar futball. Tudom, majd megint lesznek, akik megsértődnek, korábban is olvastam néhány viszontválaszt a kritikákra, itthon és külföldön játszó sztárocskáktól, miközben magyarázták a magyarázhatatlant. Nem kérek tőlük semmi mást a sok millió szurkoló nevében, csak azt, hogy legalább fussák ki magukat a címeres mezben. De alighanem naiv gondolat ez is. Tele van a zsebük, luxusautókkal karamboloznak, tilosban parkolnak, rongyot ráznak, és zsebből megvesznek mindenkit. A szurkolókat nem lehet becsapni. Azt mondtam az előbb, a fiúk vakációztak az albánok ellen, de ugyanezt tették korábban a finnek és a dánok ellen is. Nincs bennük alázat, hiányzik a motiváció és az akarat" – fogalmazott a játékosokkal kapcsolatban.

    „Harminc éve képtelenek vagyunk felnevelni, kinevelni egy valamirevaló labdarúgót és edzőt. Ennek ellenére azt mondom, Egervári Sándor vezetésével legalább elértük az európai középmezőny alját – tért rá a kapitánykérdésre Garaba. – És ez még akkor is igaz, ha volt az a romániai és hollandiai fájó vereség. Kimondom, én már most visszasírom Egervárit. Lesznek majd, akik vitatkoznak velem, mondván, Pintér Attilának időt kell hagyni a csapatépítésre, a bizonyításra. De én nem látom, hogy ő alkalmas lenne erre a feladatra. Akik kinevezték, most elgondolkodhatnak, hogy jó döntést hoztak-e. Nem szégyen belátni, ha valaki hibázik, még van idő korrigálni."
  • Jakuza1
    #25703
    Megis miben van igaza ? Hogy szopkodja a Pinter farkat?
    A szurkolo nem veszi eszre, hogy Pinternel,van football filozofia,csak meg nem tanultak meg a jatekosok,de ez egyre jobb lesz?
    Tudod kit hulyitsenek.Kivancsi lennek egy exujpesti jatekosnal is ezt mondana e.Amit itt hablatyol az egy nagy nulla.
    Otlettelen,jatekossag nelkuli ad-hoc sz@rt jatszik meg mindig a valogatott,kutyauto jatekosokkal,akik meg futni is alig akarnak.
    Ezen kivul nem sok minden tudatossag latszodik.
  • [HUN]FaTaL
    #25702
    Szerintem senki nem gondolja, hogy a megmentője, de ő legalább elméletben tud valamit. A jelenlegi edzői posványnak fingja nincs semmiről.
  • DaemoonHunter
    #25701
    Nem a megmentője, de egyszerűen jól lát dolgokat. Hogy úgy mondjam van egyfajta szemüvege amin keresztül tisztán tud látni, racionálisan, ami tetszik, még ha sokszor "túl" nyers és őszinte is amit mond. Én megmondom őszintén teljesen másként ítéltem meg az albán meccset, de látok némi rációt abban hogy kell egy alapjáték, még ha kínkeserves úton is érjük el ezt.
    Szóval kellenének az ilyen emberek a magyar focinak, nem biztos hogy mint edző, de legalább az anyagokba, irányvonal kialakításba lehetne beleszólása az mlsz-nél nem pedig régi anyagokat kéne digitalizálnia(gondolom hihetetlen kihívás lehet).

  • LasDen #25700
    mond jókat, de tegyük hozzá hogy nem ő a magyar foci megmentője. Elméletben rengeteget tud, de sajnos ezen kívül meg áll a tudománya. De lehet előrébb lennénk ha csak ilyen edzőink lennének....
  • DaemoonHunter
    #25699
    Végül is sok mindenben igaza van...
  • Matyko92
    #25698
    A válogatott JÓ szereplése időben későbbre tolódik...
  • passatgt
    #25697
    vagy az nso írta el, vagy túltolódtak a fiúk és már toldani kellett helyette
  • sz4bolcs
    #25696
    hogy mik? xDDD
  • passatgt
    #25695
    "Albánia ellen végre jók voltak a toldások"
  • bakkerman
    #25694
    tudásban igen,agyilag hozza az átlagot a nácionálelfben :D
  • sz4bolcs
    #25693
    Lol, ez nekem is beugrott, amikor tegnap beszéltünk erről a témáról. :D

    "..az ember csak kimegy, és belead 110%-ot!"
  • LasDen #25692
    azért lovrencsics nem az nb0 legalja. ő még éppen felfelé lóg ki a válogatottból...
  • chalezlopez
    #25691
    Hali! Valaki segítsen, h hol kapok ma személyesen belépőt BP-n a holnapi kazahok elleni meccsre. Igazából a szept-i ingyenbelépő miatt érdekelne. :)
  • AnuluWork #25690
  • sz4bolcs
    #25689
    megsütötte az a sok reflektor
  • sempronius18
    #25688
    Na nem tudom mi ez a sírás megint nyertünk a mi szintünkön ilyen gyenge kerettel ez siker és sajnos San Marinót és Andorrát kivéve senki ellen sem elvárás.

    Szerencsétlen Pintér meg egy barom, de ehhez a kerethez pont jó ő, egy normális edző sem tudni ezekkel a játékosokkal mit kezdeni aztán Bognár Gyuriék megállapítanék, hogy lám lám nem kell ide neves külföldi edző, így majd legalább annyi haszon lesz, hogy Pintér is eltűnik a süllyesztőben, mint Bozsik Málta után és egy barommal kevesebb lesz.
  • bakkerman
    #25687
    játszott 17 percet,és úgy liheg,úgy szétvan esve agyilag,mint aki végigtolt egy VB döntőt hosszabbítással,büntetőkkel együtt
  • wednes
    #25686
    Már eljutottam arra a szintre, hogy a játékosokra már nem is haragszom. Belegondolva idehaza egy "debilképzőbe" kerülnek, és esélytelen, hogy magasabb szintet elérjenek, addig míg az eddigi "szakembergárda" uralkodik.

    CR és Messi, ha magyaroknak születtek volna, itt tuti csak a faláb díjat érték volna el, akármekkora tehetséggel indulnak. A minket körülvevő környezet nagyon meghatározza a viselkedésünket. Pillanatok alatt lehúzza, akik kitűnnek a többiek közül.

    A vezetőségen múlik a legtöbb, de ezt képtelenek lecserélni. Ha tiszta, átlátható, fejlődőképes focit akarnának, akkor le kéne mondani a zavarosban halászásról, az offshore-ról...ááá kizárt, az a legfontosabb ezért van fenntartva a "profi labdarúgás".

    Ezért fog sajnos a mostani U19, U17 is elkallódni idővel, HA szökőévete kikerül 1-2 tehetség egy nevesebb külföldi klubba, az meg jobban teszi, ha kapásból nem vállal válogatott felkérést, mert akkor csak lezüllesztésben, kiégésben, anyázásban, megalázásban lesz része.
  • sz4bolcs
    #25685
    Szerintem a játékintelligencia elég laza kapcsolatban áll a beszédkészséggel, és a műveltséggel, de ezen ne vesszünk össze.. poénnak tényleg jó :)
  • DaemoonHunter
    #25684
    Szerintem nem elhanyagolható a szókincs, a stílus maga az ember ugyebár :) Az hogy miként beszél sokat mond arról is hogy milyen a gondolkodása, az meg meghatározza mit csinál a pályán.
    De ez most teljesen más szitu, ilyen fizikai stressz után(még ha valójában nem is az), de agyban felpörögve egyszerűen a lehető legegyszerűbb mondatokat mondják gondolkodás nélkül, ami természetes, és vicces is néha.
    Jót nevettem rajta :)

  • sz4bolcs
    #25683
    Azért annyira nem gáz. Ezek nem magyartanárok, hanem focisták (fail-1).
    Másrészt végignyom valaki teljes erőbedobással egy meccset (fail-2), az csoda, hogy egyáltalán még meg tud szólalni.

    Amúgy cinizmust félretéve tényleg sokadrangú dolog egy sportolónál a szókiccse, felőlem aztán 11 debil is lehet a pályán, ha jó focit látok.
  • sz4bolcs
    #25682
    bazz xDD
  • DaemoonHunter
    #25681
    Ezen hangosan felnevettem :D:D
  • a.carkey
    #25680
    "gemby7 órája

    ha szerez még négy pontot, lehet belőle katica"

    :D
  • DaemoonHunter
    #25679
    Ebből is látszik amit korábban beírtak, hogy sablondumákat mondanak, amivel hibázni nem igazán lehet, de amikor igen akkor nagyot...
  • Zenszkij
    #25678
    bammeg....azt a sötét éjszakát, úristen, úristen, megszereztük a 3 pontot és ez nagyon nagy LÉNYEG, IQ NUKU, nevezzetek már engem is a keretbe, én legalább tudok magyarul értelmesen nyilatkozni