28329
10917302841238962806.jpg
  • IXEMGabeo
    #25797
    "Sikerült a napokban találkoznom Mészöly Kálmán egyik plakátjával, amin az igen undorító arckifejezéssel és stílusban toboroz az U19 bajnokság meccseire nézőket:
    „A játékosok mindent megtesznek a pályán. És te? Gyere ki a meccsekre!”
    Ez a szolidabb változat, amitől a hátamon felállt a szőr, majd erős hányás környékezett. Van rosszabb is. Idézet egy körlevélből:
    „Kérek minden körzetvezetőt, hogy amennyi gyereket csak tud, csábítson ki az U 19-s EB-re. Nagyon fontos! Kiadták ezt nekünk! Nem arra vagyok kíváncsi, hogy miért nem lehet gyereket beszervezni, hanem arra, hogy hogyan! Minden ötletet szívesen veszek. Kérek gyors értesítést, visszajelzést. Aki a legtöbb gyereket kiviszi, ajándékot fog kapni. Kérek mindenkit nagyon komolyan vegye az üzenetet!”
    Az aláíró: Kiss László, a Budapesti Labdarúgó Szövetség szakmai igazgatója. Megint egy ismerős: a 70-es évek végének remek Vasas-centere, aki 1982-ben a Salvador elleni 10-1-en 10 perc alatt mesterhármast rúgott. (a körlevél részlet forrása: Népszava)"
  • bakkerman
    #25796
    dehogynem,simán lehet,u19-nél ezt is bele kell kalkulálni
  • Láma!
    #25795
    nem lehet hogy egyszerűen csak bunda volt?
  • bakkerman
    #25794
    ha a vezérkar nem tesz valamit a birókkal,és nem fognak nekünk fújni,akkor csoport utolsóként esik ki az u19 az EB-n,jelenleg ez a realitás,sehol sincsen ez a csapat. Végignéztem a meccset. Nagyon messze van nem csak az élmezőny,de még azok a középszintű csapatok is,akiknek megvan az esélyük kijutni mindig a korosztályos VB-re,vagy EB-re. Üzbég szinten van az utánpótlásunk
  • DaemoonHunter
    #25793
    De most őszintén 18-19 éves korukban még biztatók, aztán elkezdenek lefele süllyedni és eltűnni, onnantól amikor felnőtt edzők kezébe kerülnek. Közben meg a Sport1 heti helyzetben megy az MLSZ seggnyalás, hogy itt bizony nem az edzői SZAKMÁVAL van probléma hanem VALAMI mással(gondolom a gyíkemberek csinálnak agymosást szerencsétlen falábú fiataljainkon).
  • a.carkey
    #25792
    ... tele tetkókkal a karokon, sok-sok buta frizurával a tökön. :)
  • Muki100
    #25791
    Magyarország beérte a brazilokat... csak röhögtetek volna ha Egerbá azt mondja hogy 1-2 év és egy szinten leszünk velük!
    Még stadionokban is világszínvonalon vagyunk mindketten, szuper zselézett 20 éves válogatottak rúgják a labdát itt és ott is, mi akkor a gond?
  • DaemoonHunter
    #25790
    "Vannak még csapatok amelyek tudnak velünk pariban játszani" Mondá Várhidi magneto mester az ÜZBÉGEK után kiszenvedett 2-2 után.
  • a.carkey
    #25789
    "Csank Jánosnak is van 7-1-es vereség utáni tapasztalata az 1997-es vb-pótselejtezőről. Azt mondta, minden egyes jugoszláv gól korbácsütéssel ért fel. Ráadásul mivel a születésnapját ünnepelte, ezért a hangszórókból szólt Halász Judit száma, kívánjuk, hogy legyen még sok ilyen szép napod." :D
  • Narxis
    #25788
    :DDDD
  • DaemoonHunter
    #25787
    Igen gondolom SZAKMAI szempontból ez volt az elvárás amit leírtál, az eredményről nem is beszélve :))
  • passatgt
    #25786
    U19 elég jó csapat, nem kell őket leszólni. Ez csak ilyen tingli-tangli meccs, a lényeg csak annyi, hogy mozogjanak egy picit meg ne sérüljenek le...
  • DaemoonHunter
    #25785
    Ezek az u19 esek akarnak valamit a hazai eb-n elérni?? :D
    Vicc kategória...az üzbégek nem sok mindent tudnak de legalább azt a keveset egész jól. De legalább a mieink nem okoznak csalódást hogy hirtelen megtanultak focizni.
  • a.carkey
    #25784
  • Jim Morrison
    #25783
    Elhunyt Grosics Gyula
    :(
  • DaemoonHunter
    #25782
    Ebben teljes mértékben egyetértek! Én csak annyit írtam hogy pinyő némileg többet tud mint egervári, de tökéletesen igazad van abban hogy a magyar foci szempontjából ugyanúgy nem megyünk vele semmire :)
  • Unreal1942
    #25781
    Legyen neked igazad. Én nem várok csodát mert várom már 86 óta :)
    Azóta építjuk az új csapatot számtalan edzővel és elképzeléssel.
    Ha egyszer kijutunk EB avgy VB re akkor azt mondom, hogy történt valami. Addig egyhelyben toporgás van és parasztvakítás.
  • Unreal1942
    #25780
    Természetesen nem az edzőben kell a hibát elsősorban keresni nálunk.
    Hiába jönne ide akárki ebből az anyagból nem lehet nagy csodát tenni. Csak akkor ne kommunikálják azt, hogy minden ami szar az az edző miatt van és majd igazolunk egy "nagy" nevet aki csodát tud tenni. Nem tud!
    Meggyőződésem, hogy egy Magyar edző is tudna remek eredményeket hozni egy mai sztár csapat élén.
  • Unreal1942
    #25779
    Én azt mondom, hogy Egervárihoz képest mint edző egy nulla előre lépés. Nem mondom, hogy sokkal jobb volt ,de semmi értelmét nem látom. Amennyiben Egervári a bűnbak ami részben igaz is akkor Pintér meg csak egy majom akit be tudtak hirtelen fűzni, hogy hátha...
    Közel sincs akkora merítési lehetőség a mai Magyar fociban, hogy 4 meccs alatt ennyi embert kelljen kipróbálni. Olyanokat akik a hazai bajnokikon edződnek csak nagyon ritkán lehet sajnos számításba venni. Elég csak megnézni egy bajnoki mérkőzés majd átkapcsolni akármilyen más bajnokságra és látni az iramot az elszántságot... kb. olyan különbség van kötzük mint köztem és a Magyar élvonal között.
  • DaemoonHunter
    #25778
    Egy jó cikk!
  • DaemoonHunter
    #25777
    Szerintem azért várjuk ki a végét. Van egy elképzelés, egy terv, vannak lépések, látszódik valami(ez a sok próbálgatás, sok poszton, területvédekezés látszódik, tudatos labdakihozatal látszódik, amire később más kapitánynál is lehet építeni, mármint arra amit eddig magyarázott pinyő az interjúkban, hiszen ezek nemzetközi szinten is bevált leckék, mégha nem is túl sok amit kapnak).
    Írták lejjebb hogy miért nem sokkal erősebb válogatott ellen játszunk hogy kijöjjenek a hibák...hát pont ezért, még ezek ellen is kijött a hiba, de legalább lehetett próbálgatni az egyes játékszituációkat anélkül hogy mint a dánoknál 2. félidőtől kezdve csak a védekezést "gyakoroltuk" :D
    Konkrétat szerintem csak a 2. vagy 3. selejtezős ellenfél után lehet majd mondani ősszel.
  • ToM1113
    #25776
    Igen. Sajnos ez sokkal hosszabb folyamat lenne, kezdve a fiatalok képzésétől. Csakhát, ha sose kezdjük el...
  • LasDen #25775
    irreális elvárások, a közvélemény nyomása elég hogy folyton cseréljék az edzőket. Válogatottat nem nagyon tudjuk lecserélni, csak szarról szarabbra :D
  • ToM1113
    #25774
    *Pedig nem az edzőben kell a hibát keresni elsősorban.
  • ToM1113
    #25773
    Őt anno nem is értem miért küldték el. Megvolt a nagy név, amiért most sírunk, csak nem jött egyik meccsről a másikra az eredmény és mindjárt cserélni kellett. Nehogy azt higgye bárki is hogy Pintér sokáig ül majd a "trónon"... Pedig nem az edzőben kell a hibát keresni elsősorban? Vagy akkor az elmúlt években az összes edző rossz lett volna? Kötve hiszem.
  • ReszegKoldus
    #25772
    meg nyombélfekélyt
  • Láma!
    #25771
    " A Pintér előtti kapitányok 5x ennyi meccs alatt sem próbáltak ki ennyi játékost."

    Matthaus kipróbált... szidta is a "szakma" rendesen miatta. Pintér bezzeg ugyanezért dicséretet kap...
  • ToM1113
    #25770
    de te miről beszélsz?
    4 meccsünk volt az új kapitánnyal, egyik sem volt tétmeccs. Nem fura hogy egyszer sem volt fent ugyan az a kezdő 11 a pályán? A Pintér előtti kapitányok 5x ennyi meccs alatt sem próbáltak ki ennyi játékost. Szerintem ez, hogy kipróbál minden olyan játékost aki szóba jöhetne, dicséretes dolog.
    Az más kérdés hogy 4 meccs alatt nem csak kipróbálni kéne őket hanem a selejtezőig össze kéne rakni a lehető legjobb kezdő 11-et. De hát 4 meccs ennyire elég...

    Félreértés ne essék, nem védeni akarom a kapitányt, korántsem ő a legjobb, de ki mire számított? Pl. Mou ott hagyja a Chelsea-t vagy Pep a Münchent a magyar válogatott kedvéért. Ők se tudtak volna mit csinálni...
  • Unreal1942
    #25769
    Egervárinak a csapata jobban összerakott gárda volt (látva a hiányosságokat is persze). Ennyire szar válogatottat mint a mostani az elmúlt 30 évben nem láttam. Eleve ez a mindig verjük szét a régit elgondolás nem a legjobb. Vagy csak abban az esetben, ha mondjuk 10 évig semmi válogatott és a mostani 10-12 évesekre épitkezunk lentről.
  • DaemoonHunter
    #25768
    Én is így látom, semmi több nem volt mint egy jó szervező, csapatépítő, de hogy új tudást nem adott a játékosoknak az tuti biztos.
  • Muki100
    #25767
    Egervárinak csak mákja volt hogy a törökök ajándékoztak 4 pontot, meg eleinte az ő idejében még több, jó légiós játszott a válogatottban, de ennyi.
  • DaemoonHunter
    #25766
    Már megint megkérdem, mi alapján mondod azt hogy egervári jobb szakmailag mint pinyő? Vagy hogy a gyakran emlegetett szakmai szempontból ki alkalmasabb vagy ki nem? Semmi gonoszkodás, csak egyszerűen furcsa látni hogy ennyire többre méltatják a szerethetőt a tolódással szemben.
  • Unreal1942
    #25765
    Teljesen jogos. Már amikor bejelentették, hogy Ő az új kapitány akkor lehetett tudni, hogy ez szakmailag gyakorlatilag nulla előrelépés lesz.
    Na meg az a kommunikáció amit előtte hoztak, hogy majd külföldi ismert szakember váltja Egervárit. Aki egyébként talán az egyik legalkalmasabb edző itthon mindazok ellenére ahogy nem tudta a Románok ellen azt hozni amit mindenki elvárt volna és, hogy beleszaladt a Holland késbe.
    Igaz nekem is ez a két meccs zárt le egy Magyar válogatott őrületet, de akkor is. Pinyő az sajnos semmilyen kritériumnak nem felel meg.
  • DaemoonHunter
    #25764
    A Koman témához, szerintem ott egyértelműen közrejátszott az, hogy Egervári(vagy inkább az előd) jól ráérzett a párosokra, és az összeszokottság, gyakori összjáték(talán Németh el?) jó passzok, kiugratások, azt az érzést keltette az emberben hogy a gyerek tud valamit. Ez mind szép és jó volt addig amíg nem került egy új közegbe, ahol elillant a "tehetség". Tud valamit a srác, de messze túlértékelt.
  • ToM1113
    #25763
    Véleményem szerint most van sok idő után először az hogy nem egy fix 15 fős keretet rotál az aktuális kapitány hanem kipróbálgatja hazai "tehetségeinket" is és olyanokat akik eddig még nem vagy kevesebb lehetőséget kaptak. Ha lenne még idő, tesztelgetésre, a játékosok és taktika próbálgatására, biztos vagyok benne hogy összeállna egy ütőképesebb kezdő 11. Most rövid időn belül kell a lehető legtöbb játékost kipróbálni és majd valamikor egy viszonylag állandó kezdőcsapatnak összeszoknia.

    Senki ne várjon csodát, senki se áltassa magát azzal hogy ha akármilyen sztáredző irányítaná a csapatot akkor rövid időn belül úgy összekapná a nemzeti tizenegyet hogy kijutnánk akárhova is. Nem.

    Ha megnézi az ember, a fiatal U-tizenakárhány csapataink nem sokkal vannak lemaradva a világ elitjétől. Valahol a felnőtt csapatba való bekerüléskor van egy akkora váltás ahol mint képzettségileg mint pedig mentálisan, gondolkodás terén leszakadunk az élmezőnytől.
    Miért van az például, hogy Koman anno bronzérmes lett az u21-es csapattal (ha jól emlékszem), aztán mikor felkerült a felnőtt csapatba azóta csak keresi önmagát, sőt megmerem kockáztatni az egyik legrosszabb játékos a kezdők közül. Pedig ott akkor, az egyik legnagyobb tehetségnek számított.

    A magyar bajnokság színvonaltalan szar. Az pedig hogy valaki külföldön játszik, nem ott kezdődik hogy valaki egy amúgy nem a világ elitjéhez tartozó orosz bajnokságban lubickol a pénzben vagy padozik. Nem tudunk 5 játékost megnevezni aki stabilan játszana külföldön egy olyan meghatározó bajnokságban, ahol számottevően tudna fejlődni.

    Összességében nem tudom hol rontjuk el, de szerintem minden téren változás kéne akár már ha a fiatalok képzésére gondolunk is. Nem pedig egyetlen ember, a kapitány személyében keresni a hibát. Nem a legjobb tény, de az, hogy 2-3 meccs nem telik el és egyből takarodj, sőt kinevezését követően , egyből felháborodni... Megalapozatlan.

    Jelenleg nem kerültünk valami erős csoportba az EB selejtezőt illetően. Még így is kevés esély van rá hogy kijutunk, de ha addig marad Pintér, és mégis elérnénk ezt az álmot, akkor szerintem sokaknak leesne az álluk.

  • Jakuza1
    #25762
    Ebben igazad van.
    De hat emlekszunk a kinevezesenek tortenetere, hogy kulfoldi edzot hoznak barmi aron, aztan a kinevezese elotti sajtotajekoztaton az MLSZ megjegyzi, hogy boven van ido a kapitany megkeresesere nem gond es mar egyeztetnek a kulfoldi edzovel.
    Aztan masfel het mulva bejelentik Pintert,es olyan hazugsagot nyomnak a kinevezese melle, hogy azert magyar edzo mertmar nincs ido a felkeszulesre es igy nem kell megismernie a jatekosokat blabla. Azok a marhak legalabb ne nyilatkoztak volna kevesebb mint ket hettel az ellenkezojet.

    Ez mar meg is alapozta Pinter jovojet, mert a szurkolok jo resze ugy erezte hogy pofan kopteek ezzel a hazugsaghalmazzal.

    Arrol nem is beszelve, hogy az MLSZ hazudozta hogy valtozast akar, es mikor Boloni elmondta, hogy hol kell kezdeni jol lattatva, mi folyik a magyar labdarugason belul, egybol beindult az elvtarsi gepezet es gyorsan inkabb kineveztek Pintert, nehogy meg az irmagja is megmaradjon annak a gondolatnak.

    Az emberuket, egy olyan szovetsegi kapitanyt, aki egybol elkezdte biralni Szalai a nyilatkozataert, tehat a regi rendszer babja, akinek jo ahogy van minden. Meg is latszik, hogyazota se jatszott Szalai, mikozben meg olyanokat nyilatkozgat, hogy szukseg van Szalaira. LOL

    A kinevezese sem szol masrol, amit az MLSZ hozott, hogy elmondhassak, ha esetleg sikeresek lesznek az EB-re kijutasnal, hiszen ott letszamot emeltek es rejtelyes modon a magyar valogatott a masodik kalapba kerult. (mindenki gondoljon itt amit akar)

    Szoval summa-summarum, nem lepodok meg azon, hogy a magukat becsapottnak erzo szurkolok ezek a dolgok miatt utaljak Pintert es ami korulveszi.
  • LasDen #25761
    szerintem ott kezdődik a probléma, hogy az MLSZ folyamatosan azt kommunikálja az emberek felé, hogy nekünk ott a helyünk a VB-n/EB-n, a hagyományaink miatt, és ehhez meg van a szükséges játékosállományunk, csak egy jó edző kéne.
    Nem reális hogy kijussunk egy világeseményre. De amíg a szövetség ez után fut, és a többi csak alibi intézkedés, addig nem lesz jó válogatottunk és focink...
  • bakkerman
    #25760
    Viccen kívül azért én nagyon sajnálom Pinyőt. Minden téren kevés ő egy válogatotthoz. Nyilatkozni nem tud,saját magát,az MLSZ-t,és az országot járatja le folyamatosan amikor megszólal a médiában,3 meccsen ült a padon,de már a harmadik meccsén a 20. percben jöttek a nézőtérről a "takarodj" rigmusok,ez rohadt gáz. És végülis nem ő tehet erről,hanem a szövetség,hogy rámerte bízni ezt a rohadt viszontagságos munkát. A játékosok szerintem az első összejöveteltől kezdve nem csípik,mindenki magáért játszik,aki meg éppen debütál,az meg azzal van elfoglalva,hogy ne szarja össze magát a címeres mezben. Teljesen kapufa ez az irány amit elképzelt. Nem csodálom,hogy egy ilyen betegség előjött neki,a mindennapos stressz,a megfelelési kényszer felemészti a szervezetet. Kívánom neki,hogy gyógyuljon meg,és még most adja be a lemondását,nyáron rakja össze magát,és ősztől akár visszaülhet egy elsőosztályú klub padjára.
  • sempronius18
    #25759
    Te nem érted egy Liptákkal hiába hitetné el Mourinho, hogy a világ legjobbja attól még nem tanulna meg focizni csak még nagyobb lenne az arca.

    A Chelseaban egy David Luissal el tudja hitetni, mert ha ő valójában nem is az közel van hozzá.
  • sz4bolcs
    #25758
    naaaa'm

    Mondjuk próbálkoztak a maguk módján. (xD)