28329
10917302841238962806.jpg
  • DaemoonHunter
    #26077
    Aki keres talál, mint ahogy a kolléga is kisegített( gercse #26075).
    Az már tőled függ hogy mennyit fogsz fel belőle, és mennyit tudsz ebből a hasznodra fordítani a tisztánlátás végett. Gondolom nem újdonság ez a téma neked, hisz volt már róla szó(csak nem emlékszel). Persze az egy másik dolog, hogy nem igazán inspirált a dolog azért, hogy ebből építő jellegű véleményt alkothass, s ezzel valamennyi rögzüljön a témáról a fejedben. Én abban nem leszek társ, hogy egy olyan témáról kezdjek papolni oldalakat ezen a fórumon sem neked sem senkinek, amiről órákat lehet olvasni, ha már szóba hoztad az olvasás témát. Fröccsmester.
  • sempronius18
    #26076
    Nézd én azt kérdeztem, hogy ezt a feltételezett "magyaros stílust" Dárdai ha már Démonvadász rajta kéri számon mely játékosokkal tudná a következő 3 meccsen eredményesen megvalósítani.

    Erről sem a nagy tudású Ferenczi "játékrendszer" Attila sem ő soha nem beszélt.
  • gercse
    #26075
    Ferenczi Attila nevére keress rá akkor.

    videó
  • sempronius18
    #26074
    Előbb olvasom el a háború és békét grúz nyelven mint, hogy itt végig olvassam az összes magvas gondolatot még megtalálom a mélyen szántó elemzését tisztelt MLSZ szóvivő úr.
  • Narxis
    #26073
    4-4-2 és a kontrázás :D
  • DaemoonHunter
    #26072
    Meg van olyan,hogy visszaolvasás ha tényleg érdekel! ;)
  • sempronius18
    #26071
    Én egyszerűket kérdeztem te meg olyan szépen beszélsz félre, mint egy MLSZ szóvivő.

    Még egyszer mi szerinted régi magyar focikultúra és kik azok a játékosok akikkel ezt a következő 3 meccsen még Dárdai a kapitány (mert rajta kéred számon a betartását ő pedig eddig marad) ezt meg lehet valósítani?

    Tőlem ha már leírtad nem kell újra leírnod van olyan, hogy másolás.
  • DaemoonHunter
    #26070
    Már leírtam régebben, nem akarok papolni róla, meg Ferenczi is leírta már meg le is írja hétről hétre, nekem nem ez a hitvallásom. Egyszerűen egy teljesen más gondolkodás, amit úgy is csúfolnak hogy magyaros virtus. Ott van minden sportunkban, kivéve a fociban, már a gyerkőcöknél is.
    Az alapelemeket bárkivel meg lehet valósítani aki csak egy kicsit is konyít a focihoz technikailag és nincs iq 0 szinten. Megfelelően kell kiválogatni hozzá a játékosokat, és ehhez kell igazítani a képzést is, az alapoktól kezdve, de legelőször megismertetni velük a gondolatrendszert, a felfogást, ami mozgatja az egészet a pályán. Nem részletekből az egész felé hanem fordítva. A holland meg a brazil se úgy kezdi az oktatást már dedó szinten se hogy figyeljetek megtanulunk védekezni, semmi több, aztán majd támadni is, ha lesz rá idő, de amíg nem megy a tolódás addig ákom bákom, egy szélsőséges kiragadott példával élve.
  • sempronius18
    #26069
    Mi a régi magyar focikultúra? Kik azok a játékosok akikkel meg lehetne azt valósítani?
  • DaemoonHunter
    #26068
    "A következő kapitány kiválasztásánál 20-40, Magyarországon dolgozó, komoly szakember véleményét is ki fogják kérni" idézet index.hu ról.

    Most őszintén, itthon tényleg ennyi sok KOMOLY szakember van? Kik lehetnek ezek a szakemberek?
    Egyébként remélem Dárdai azért tisztában van a régi magyar focikultúrával, és nem kezd el bevezetni valami németes droidfocit.
  • Tyler1
    #26067
    Neki akkor már csak a pro volt hátra :)
    Közben ezt találtam "Magyarországon végzi a pro-tanfolyamot, bár jelenleg nincs megfelelő edzői végzettsége", bár erre a pár meccsre valószínű nem lesz mérvadó, viszont az MLSZ-nél megint látszatmegoldásokkal próbálkoznak úgy nézem.
  • sempronius18
    #26066
    van
  • rooney8
    #26065
    Giggs-nek sem volt
  • Tyler1
    #26064
    Dárdainak van egyáltalán edzői papírja?
  • Shep
    #26063
    Na most olvasom, hogy mi a tényállás. Hát szerintem adtak a szarnak egy pofont.
  • sempronius18
    #26062
    Ezzel egyetértek, de Pintér nem csak az edzői kvalitásai miatt volt vállalhatatlan.
  • LasDen #26061
    ITT: nem jó az edző--->>rúgjuk ki--->>de az nem megoldás--->>szar a képzés--->>új edző--->>megint vereség--->>nem jó az edző
  • wednes
    #26060
    Gyakorlati jelentősége nincs. Ennek inkább hivatalos vagy szimbólikus jelentése van, van a csapatnak edzóje.

    3 hétre vállalta el, igazából csak kitölti ezt az időszakot. Ennyi idő alatt semmi érdemi dolgot nem lehet tenni, de szerintem most nem is ez a cél.
  • Pluskast
    #26059
    Nem. De nem mindegy? Ide senki nem jó. Folyékony fosból nem hogy várat, egy szarkupacot sem lehet építeni.
  • Unreal1942
    #26058
    Jobb lesz mint Pintér, bár elég hálátlan feladat most odaállni. Gyakorlatilag 0 felkészüléssel. Majd elválik mit sikerül neki építeni a szarból.
    Aztán, hogy ki lesz majd ezekután a kapitány... már előre félek.
    Ha adná isten és szereznénk most 9 pontot akkor is edző csere lenne ami nem egészséges, ha minden jól ment.
    Vagy teljesen elveszítjük a reményt és akkor ki lesz az a balek aki elválalná?
    Sehogy nem jó ez most, de Pintér alkalmatlánságát, ha nem is gyorsan, de legalább belátták.
  • rooney8
    #26057
    megint jönnek majd a nagy ígéretek, hogy ilyen neves, meg olyan neves külföldi edzőt hoznak, aztán jön majd megint egy pintér féle :D
  • Krisztiam #26056
    és ez a Dárdai jó lesz-e nekünk?
  • zaki
    #26055
    Na ja, ujabb 1 evet kidobtunk az ablakon. Sot, talan 3-at...
  • sempronius18
    #26054
    Ja már olvasom én is, hogy azért csak 3 meccsre vállalta el, mert eddig engedte el a Hertha.
    Akkor viszont addig is van idő rendes kapitányt keresni hosszú távra, aztán az MLSZ-ből kinézem, hogy kinevezik majd a Véber Nagyurat, vagy Csertőit.
  • LasDen #26053
    nem hiszem, hogy ott hagyta a Herthát...
  • Jim Morrison
    #26052
    Dehogynem, legalább elment az eto tól :D
  • sempronius18
    #26051
    Na jött Dárdai ideiglenesen. Jobb mint Pintér, de én nem biztos, hogy elhagytam volna a Herthát ezekért.
  • LasDen #26050
  • Pluskast
    #26049
    Egy barommal kevesebb. Ki se kellett volna nevezni.
  • Láma!
    #26048
    pápá Pintér
  • sempronius18
    #26047
    Nem arról van szó, hogy miben nyomja végig a mérkőzést, mert Klopp is meg a segítője is a szponzor parancsára volt abban a melegítőben, hanem arról, hogy illik gratulálni az ellenfél edzőjének amit Pintér elmulasztott, vagy hogy nem támadunk rá egy újságíróra ha érdemi kérdést mer feltenni és akkor a válogatásról, a taktika hiányáról még nem beszéltünk.
  • Kaplan
    #26046
    Amilyen az ország, olyan a futballközeg is. A magyar emberek átlagmentalitását nem lehet megváltoztatni, egyszerűen determinálva vagyunk erre a hozzáállásra. Még akkor is ha itt többnyire értelmes, építőjellegű, megfontolt meglátásokkal találkozom. De lehet, hogy ez globális probléma. Egyszerűen egy hozzáértő vezetőség kéne, kompetens intézkedésekkel és onnantól 'le van szarva' az emberek véleménye. Én alapvetően mindenkihez pozitívan állok és mindenkit tisztelek. Rutten, Egervári, Pintér, Koeman, Várhidi, viszont az embereket a munkájuk, és annak eredménye minősíti, onnantól pedig nekem is van jogom véleményt formálni. Pintért sajnálom, de egy ősbunkó, a normális öltözködés, az összetett mondatokkal való szoros barátság és kulturáltság nálam alapkövetelmény. De már ez sem jött össze neki, szégyenteljes. Más kérdés, hogy a minap Klopp is melegítőben nyomta végig a Dortmund-Arsenalt, de talán egy nemzeti válogatott mérkőzésénél ez a kérdés sokkal kardinálisabb.
  • sempronius18
    #26045
    Akkor már inkább Szabó Gyurka nem? Ő is ért mindenhez élt sokáig és sikeres volt külföldön na meg tapasztaltabb, mint Bajnai.
  • a.carkey
    #26044
    Bajnai pl. jó válságmenedzser. Külföldön is van. Mindenhez ért. Állítólag ...
  • Zenszkij
    #26043
    ki más jönne ide égetni magát? :D
  • sempronius18
    #26042
    Tök mind1 mikor arról volt szó, hogy Rutten jön akkor meg azzal jöttek sokan, hogy ő senki, Bölönire meg azt mondják sokan, hogy mocskos Román stb stb senki se jó.

    Sztáredző meg úgyse jön ide de nem arra van szükségünk, olyan külföldi edző kell aki fiatal sikeréhes és tudja, hogy kell szarból várat építeni szerintem is.

    Egy heyneckes mondjuk lehet a Bayerből megcsinálta a világ legjobb csapatát amihez adottak voltak a klasszisai, de ha meglátná az edzésen Liptákot sprintelni idő előtt távozna.
  • passatgt
    #26041
    ki mondta, hogy magyar edző kell?:)
  • sempronius18
    #26040
    Melyik másik magyar edzőnek volt "csak" 1-2 jó szezonja a magyarnál magasabban jegyzett bajnokságban? Naugye-naugye
  • passatgt
    #26039
    "A Rangadó.hu megkereste a nemzeti együttes korábbi kiválóságát, a német Hertha BSC egykori alapemberét, Dárdai Pált, aki elmondta: szerinte jó döntés volt Pintér kinevezése, és úgy gondolja, hogy ezekből a kétnapos összetartásokból profitálhat a válogatott."

    szóval ő sem kéne ide... László Csabának meg a skótoknál volt 1-2 jó szezonja, azon kívül csak tucateredményei vannak, semmi kiemelkedő
  • sempronius18
    #26038
    Hát volt a 90-es években egy Nagy Csapat című Basebbal film Charle Sheen-el na kb olyan sztori volna kb olyan népszerű a csapat, mint a Clevelandi Indiánok ott a szezon közepén.
    Orbán lehetne ebben a gonosz tulajdonosnő megfelelője vagy Csányi.