28330
10917302841238962806.jpg
  • pacclacc
    #5635
    Bocsi, de szerintem értetted.
  • Matthew Prosac
    #5634
    mármint hogy az MLSZ-ről beszélünk és nem az amerikai profi futballbajnokságról (MLS - Major League Soccer)
    csak a pontosítás kedvéért.
  • pacclacc
    #5633
    Hát az MLS-nek azt a kis pénzt is az utánpotlásba kellene ölnie, nem valami pénzéhes edzőbe.

    Bölöni szerintem nem akar jönni, és nem tudom ki vagy mi tudná meggyőzni, hogy itt a helye. Talán a pénz. Én is amondo vagyok, hogy nem edző kell a magyar csapatnak, főleg nem külföldi. Mi változna ha esetleg jönne egy külföldi edző? Attol még az MLSben ugyan azok ülnek. Talán más lesz az edzés, de hát a válogatottak ugyse olyan sokat szoktak együtt edzeni. Utánpotlás kell, és talán már az eredmény látszik. MÉG sok év kell a magyar válogatotnak, amig ezek a fiatalok stabil kezdök lesznek egy nagyobb kluba. Remélem jo irányba megyünk, de Kistelekinek ne azon gondolkozzon, hogy ki legyen az uj edző, hanam a lemondásán!!! Elmehet az egész MLS bagás a jo bűdös picsába.

    Elnézést azért, ha valaki nem ért velem egyet.
  • Iceman89
    #5632
    nagyon érdekes cikk...
    de igazából új dolog nem nagyon van :)
    a magyar foci pedig sajna nem csak a pénzhiány miatt van ilyen mélyponton, sajna ez egy csúnya körforgás...
    nincs pénz mert gyenge a szinvonal (nem jönnek a támogatók, és nem jönnek a nézők a meccsekre) => szval nincsenek támogatók nézők mert nincsenek jó meccsek...
    szval ez egy körforgás, amit csak az utánpótlásképzéssel lehetne kimozdítani...
    mondjuk 6-8 új utánpótlásképző központal...
    mondjuk a nagyobb csapatoknak lehetne ilyen utánpótlásképző központjuk...
    de még az sem oldana meg minden gondot...
    az edzőket kellenne kényszeríteni arra hogy ne elégedjenek meg ezzel, és várjanak el többet a focistáktól...
    ha valamelyik edzőnek ez így jó, az nem normális :D
    ez elég messze van a jótól :)
    szval ha fokozatosan épülhetnének jobb és jobb focisták a nagyobb klubokba, és az edzők részben képzettebbek részben szigorúbbak lennének, nah talán akkor kimozdulna a focink ebből a mélypontból...
    nah és akkor lenne pénz is meg közönség is...
    nah de ehhez is pénz kell...
    vagy egy jótékony emberke, mint pl. az MTK-nál...
    de sajna egy fecske nem csinál nyarat...
    viszont nem rossz az elképzelés...
  • Grenzjager
    #5631
    Bölöni szerint nem kapitány kell
    A magyar sajtóban először nyilatkozik az MLSZ elnökének egyedüli kiszemeltje
    2006. november 11. 10:13


    Magyar Nemzet - Ballai Attila
    Bozsik Péter lemondása után megkezdődött a kapitánykereső, de nem tartott sokáig, mert Kisteleki István, a Magyar Labdarúgó- szövetség elnöke kijelentette: első számú, sőt egyetlen jelöltje Bölöni László. A marosvásárhelyi ASA, a Steaua Bucuresti és a román válogatott egykori klasszis játékosa, a francia Rennes és a portugál Sporting Lisboa sikeredzője, a román nemzeti csapat közelmúltbeli szakvezetője kétszer tárgyalt telefonon Kistelekivel, de az elhangzottakat eddig csak utóbbitól, azaz egyetlen forrásból ismerhettük. Tegnap azonban Bölöni Lászlóval is sikerült kapcsolatba lépnünk, így a magyar sajtóban elsőként nyilatkozik – egyelőre igen visszafogottan.

    –Roppant nehezen értük utol telefonon, és amikor végre sikerül, akkor is azzal kezdi a beszélgetésünket, hogy jelenleg nemigen van mit mondania. Miért nincs? Mindig ennyire zárkózott, vagy ez csak a jelen helyzetnek szól?

    – Egyrészt két lábbal állok a földön, ugyanolyan ember vagyok, mint bárki más, ezért sem hiszem, hogy olyan fontos személy lennék, akit egy újságíró akár hússzor is keressen…

    – Azon vitatkozhatunk, hogy ön mennyire fontos személyiség, azon ellenben aligha, hogy a magyar labdarúgó-szövetségi kapitányi poszt egyedüli várományosa – mert Kisteleki István, az MLSZ elnöke szerint még mindig az – igenis megér néhány telefont. Egyébként ön is továbbra is kapitányjelöltnek tartja magát?
    – Nem szeretnék nagy mesébe kezdeni arról, hogy rendkívül megtisztelő a felkérés, konkrétumokkal viszont egyelőre nem szolgálhatok. Hadd menjenek a dolgok most még a maguk útján, és ha úgy alakul, bőven lesz időnk és okunk beszélgetni.

    – Kitől, mitől függ, hogy így történik-e? Valóban felállított egy feltételrendszert, és ennek megvalósulása esetén hajlandó Magyarországra szerződni?

    – Ha most elmondanám, minek kellene teljesülnie ahhoz, hogy magyar szövetségi kapitány legyek, a saját érdekeim ellen tennék. Arra kérem, ezt ne várja el tőlem. Emellett tényleg nem értem, mi az oka ennek a rendkívüli érdeklődésnek.

    – Az, hogy szükség van egy szövetségi kapitányra, de még inkább Messiásra, mert a magyar futball hosszú évek óta annak az eljövetelét várja. És önt e szerepre alkalmassá teszi játékos-, majd edzői pályafutása, emellett erdélyi magyarsága, hiszen bár a honfitársunk, még nem élt köztünk, nem volt alkalmunk csalódni önben, nem hálózta be a hazai labdarúgás szövevénye.

    – Hát Messiás végképp nem vagyok, ha azért akarnának szerződtetni, mert én azonnal kijuttatom a csapatot a világbajnokságra, mondjanak is le rólam. Persze tudom, szövetségi kapitányt mindig találnak, aki aztán futkározik a vonal mellett, ordibál, leül a padra, vagy esetleg szívinfarktust kap. Ezzel szemben nekem az a véleményem, hogy a magyar futballnak legalább huszonöt éve nem szövetségi kapitányra van szüksége, hanem valami másra.

    – Mire?

    – Ebbe most még ne menjünk bele.

    – Nálunk az aktuális jelszó és kapaszkodó a fiatalítás. Egyetért ezzel?

    – Attól függ, milyen szinten. Általánosságban természetesen fiatalítani kell, ugyanakkor a magyar futball nem egy és azonos a magyar válogatottal.

    – Legutóbbi, önnel kapcsolatos személyes élményünk, hogy a román válogatottat szövetségi kapitányként 2-0-s győzelemre vezeti a magyar ellen, a mi tudósítóink pedig könnyeket vélnek felfedezni a szemében, hozzátéve, hogy azok nem az öröm könnyei. Volt ennek a sejtetésnek valami valóságalapja?

    – Érzelmek futkostak bennem, de nem könnyeztem. A marosvásárhelyi barátok azt üzenték, haza nem merjek menni, ha kikap a magyar csapat, a túloldalról ugyanakkor azzal fenyegettek, hogy felgyújtják a házamat. Lehetett választani. A mérkőzés után viszont roppant büszke voltam, mert rendkívüli nehéz helyzetet teremtett, hogy kiket vezetek kik ellen, de sikerült bebizonyítanom, hogy jó magyar ember és becsületes román állampolgár vagyok.

    – Most már csak jó magyar kapitánynak kellene lennie. Lát legalább elméleti esélyt arra, hogy a márciusi, Moldova elleni Eb-selejtezőn már valamilyen minőségben a válogatottunkat szolgálja?

    – Ezt kicsit később kérdezze.

    – Rendben. Mikor?

    – Remélem, hamarosan, bár nem hiszem, hogy két-három héten belül érdemes lenne. Addig viszont arra kérem, a mostani cikke ne olyan legyen, amilyeneket a román sportlapban látni: óriási cím, hatalmas kép, négy sor szöveg.
  • Csesza
    #5630
    Tőzsér és Hajnal nem játszhat

    Gera szereplése kérdéses de valószínü hogy ö sem játszhat...
  • fradista91
    #5629
    Köszönjük építő jellegű hozzászólásod.
  • Bocy
    #5628
    Szánalom ennyi
    az egész :)
  • Csesza
    #5627
    :DDDDD
  • vmvr
    #5626
    Ja, de szerintem ez így normális is:)
  • Grenzjager
    #5625
    csak 500?
    tuti az mlsz szervezi?

  • Csesza
    #5624
    szetm Bodnár nem tudná megoldani azt a jobb-középső védő posztot

    ő csak szélső védő

    hamár 3 védő akkor oda egy középsővédő kéne

    de sztem tuti hogy 4 védős játékrendszer lesz
  • Csesza
    #5623
    (fel)utazni :)
  • Iceman89
    #5622
    hmm Pécsről is izgi lenne leutazni :)
    báár vannak rokonok :)
  • vmvr
    #5621
    Hát igen, akkor én is mentem volna, de így én sem tudok lemenni.
  • Matthew Prosac
    #5620
    jatényleg basszus Fehérváron lesz :(
    akkor esélytelen lejutnom, másnap meló van és Pesten vagyok.
    Pesten lett volna akkor simán
  • vmvr
    #5619
    Székesfehérváron lesz a meccs, és a belépő 500ft lesz
  • Iceman89
    #5618
    mennyi lehet egy belépő??:)
    lehet hogy engem is érdekel :)
    úgysem voltam még egy meccsen sem...
    de majdnem minden meccset megnézek amit lead a TV :)
    szval ha valaki tudja hogy mennyiért lesznek jegyek az jó lenne...
  • Matthew Prosac
    #5617
    A Priskin - Hrepka - Németh csatártrió nálam nagyobb bizalmat élvezne. Szerintem a jelenlegi 3 legjobb csatárról beszélünk, annak ellére hogy Kanta is formában van.
    Asszem ki is megyek a meccsre, baromira várom már.
  • Iceman89
    #5616
    hmm azért kíváncsi leszek hogy mit alkotnak a srácok...
    mondjuk én 2-5-3 -as felállást vagy 3-4-3 -ast választanék valahogy így:
    Fülöp Márton

    Bodnár László - Juhász Roland - Vanczák Vilmos

    Gera Zoltán - Filkor Attila - Hajnal Tamás - Huszti Szabolcs

    Kanta József - Priskin Tamás - Németh Krisztián

    nálam tuti ez lenne a kezdő, aztán kíváncsi lennék mit hoznak össze...
    (esetleg a Tőzsért játszatnám még ill. nem tudom hogy a Vass Ádám hogy teljesít... őt nem ismerem)
    azt azért figyeltétek hogy végre van csatársor :))
    szval ha Priskin ill a Német Krisztián sokat fejlődik a jövőben, lehet hogy jópár évre meg lesz oldva a csatárkérdés :)
    és hát a Fülöp Marci sem ügyetlen ill. szerintem a Bodnár - Juhász - Éger v Vanczák hátvédsor sem lenne rossz
    a KP pedig szerintem szintén nem rossz :)
    hmm milyen csapat lenne itt, ha a Lothar-t nem kergetik el ://
    nála volt a jó csapat mellé önbizalom is...
    Magyar - Horvát 0 - 0 Magyar - Svéd 0 - 1 (Ibrahimovic 90. perc)
    szval ahogy elment a Bozsik csapat már tutyimutyi lett...
    nem rossz edző talán, de ezeknek a játékosoknak önbizalmuk nincs és a Lothar pont azt tudott adni nekik, szval én nem küldtem volna el az biztos, nah de mind1 remélem jó meccsünk lesz Szerda este :)
    aztán várom a véleményeket az üzimről :)
  • faláb
    #5615
    Hajnalt nem engedi el a Lautern...
  • Matthew Prosac
    #5614
    Hajnal fordulóról fordulóra jól tejesít a Lauternben, és mostanában elég gólerős is. NAVÉGRE BASSZAMEG! [elégedett]
    Németh Krisztiánra kíváncsi leszek. Szvsz Torgelle fix nem kezd. Hrepka viszont igen. Megérzés-
  • Csesza
    #5613
  • Grenzjager
    #5612
    legalább a Waltner meg a Sowunmi eltűnt... HURRRRRRRRRRRRRRRRRRRRÁ
  • vmvr
    #5611
    Azért nem kell nagy következtetéseket levonni ebből a keretből, hiszen csak egy meccsig lesz szöv. kap. "Peti bá" .
  • GanXstaZoleeWrk
    #5610
    szerintem ez a csapat málták szétütötte volna, ez nem jelenti azt hogy kijutnának EBre de annal a produkcional biztos jobbak lettek volna :)
  • Ars3nal
    #5609
    nem volt nagy kedvem vegigszenvedni szanalmas 90 percet inkabb vegigrohogtem osszefoglalot:c

    ensem az miatt, de mar 3. kapott golnal kesztetest ereztem kikapcsra, de mikor detari aztmondta hogy jo a tamadojatekunk akkor betelt a pohar:c
  • Csesza
    #5608
    összefoglalóval sokra mész de hajrá

    nem a nyilatkozatok miatt nézem a meccseket :)
  • Csesza
    #5607
    nem, küldöldre te kis humor herold
  • Ars3nal
    #5606
    azt elismerem hogy nem neztem vegig selejtezőket, de azert osszefoglalot legalabb lattam annyira tudatlan nem vagyok, norveg meccs felidejeben mikor Detari nyilatkozta hulyeseget akkor kikapcsoltam TV-t, osztrak meccset neztem teljesen vegig utoljara:c
  • Ars3nal
    #5605
    Fradiba?:D
  • Csesza
    #5604
    máshova hívták...


    pejsze-pejsze
  • Ars3nal
    #5603
    hat Guimaresbe megse kelett...

    ja nemfigyeltem, de összes selejtezőn szar volt az egesz csapat...Geratol kezdve Fehéren át mindenki:s
  • Csesza
    #5602
    ha nem nézed a meccseket akkor ne alkoss róla véleményt
    tök mind1 milyen liga amikor lehet látni rajta hogy nagyon tud :)

    Tóth az utolső meccsen nem játszott :)

    én Tóth utolsó meccsére gondoltam nem a válogatott utolső meccsére
    (evvel is tisztában vagy ugylátom) :)
  • Ars3nal
    #5601
    hat nemigazan nezek, de NB2 mas szinvonal azert:) utolso meccsen meg mindenki szar volt nem csak Tóth:D
  • Csesza
    #5600
    tök mind1 hány éves mivel az eggyik legjobb védő Magyarországon

    nem lassab mint a többi védőnk :)
    nagyon jol szerel

    de te vszeg nem nézel fradi meccseket
  • Csesza
    #5599
    Tóth lehet hogy jól játszik törökbe de amikor utoljára játszott akkor nagyon szar volt
    Végh-nél vannak jobb kapusok
    Vanczák meg balfasz de ez van :)
  • Ars3nal
    #5598
    Dragóner már 32 eves,lassu es parszor leszerepelt:c sajnos vedoink elegge szarok, ezert kene 2-3-5öt tolni
  • Ars3nal
    #5597
    Tóth Balázs jól keni törökbe,Végh sztem nem véd szarul azér...Vanczákkal nemtom mivan de sztem jatszhat ha behivta:D
  • Csesza
    #5596
    még Máté lehetne ha nem lenne sérűlt

    talán még Dragóner