28330
10917302841238962806.jpg
  • Juhiii
    #7437

    ...mellényúlt
  • Csirke4
    #7436
    Pont ezért kellett volna megtörténnie. Ha majd 10 év múlva történik meg az jobb? Föl kéne ébredni, hogy ez itt 2007 nem pedig 1453... :S
  • DJ BP
    #7435
    akkor zárják ki őket a fenébe... Európa = civilizáció...
    Tanuljanak viselkedni
  • Dexantreal
    #7434
    Jó, sry nem tudtam.
    Legutóbb nem is tom melyik vébén láttam utoljára, talán a döntőben.
    Azt hittem még bíróskodik.
  • Punker
    #7433
    ő már rég elmúlt 45 éves nem vezethet.
  • Csesza
    #7432
    már rég nem vezet meccseket
  • Dexantreal
    #7431
    Zenszkij lol, állj már le :P.
  • Zenszkij
    #7430
    Platini is tehet egy szivességet és bevésheti a nevét a trianoni palota falára, mocsok hazug francia, nevének ott a helye Clemenceau mellett.
  • Dexantreal
    #7429
    Collina kellett volna ide, ő nagyon jó bíró és tisztességes!
    Csak ő meg gondolom nagy csapatoknak vezényel le meccseket.
  • laca133
    #7428
    Kisteleki István, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke betegsége miatt Budapesten nézte a szerda esti Törökország-Magyarország Európa-bajnoki selejtező mérkőzés közvetítését, s felháborítónak minősítette Stuart Dougal skót játékvezetőnek azt az ítéletét, amelynek következménye Gera Zoltán kiállítása, s a javunkra meg nem adott 11-es volt.

    - Az UEFA szabályai azonban egyértelműek, mindenki tisztában van azzal, hogy a mérkőzés végeredményét nem befolyásolhatjuk, azt nem lehet megváltoztatni - fűzte hozzá Kisteleki István. - Ugyanakkor mégis a leghatározottabban fel kell hívnunk a figyelmet arra, hogy méltánytalanság történt. Igyekeztem a lehető legsportszerűbben fogalmazni abban a levélben, amit ma küldtem Michel Platininek, az UEFA elnökének. Arra kérem: győződjön meg személyesen arról, hogy miért, mit és hogyan ítélt a skót bíró. Meggyőződésem, hogy tétlenül nem mehetünk el a történtek mellett, még ha tisztában is vagyok azzal, hogy Platini aligha fog a látottak ismeretében postafordultával sajnálkozó választ küldeni nekem. De ha nem teszünk semmit, akkor legközelebb ugyanez megismétlődhet velünk. Én magam természetesen nem javasolhatom és nem is kérem a bíró eltiltását, az azonban biztos, hogy egy ilyen jelzés számára nem lehet kedvező.

    Az MLSZ elnöke kijelentette: sajnálja a csapatot, még ha egyáltalán nem is lehetünk biztosak abban, hogy ha történetesen a megítélt büntető alapján 1-0-ra vezetünk, akkor megnyerjük a mérkőzést.

    - Az egy-nullát a 64. percben megérdemelték volna, mert azért tisztességgel megküzdöttek játékosaink. Most, ebben a kritikus helyzetben érzem csak igazán, hogy labdarúgásunknak milyen nagyszerű közönsége van, mert a vereség ellenére is millió jelét tapasztaljuk, hogy a szurkolók maximálisan mögöttünk állnak. A null-három után a válogatott nem tehet mást, mint októberben Málta, majd novemberben Moldova és Görögország ellen bizonyítja, hogy méltó erre - fejezte be Kisteleki István.
  • Zenszkij
    #7427
    Fölösleges tovább ragozni ezt a kérdést, a skót bíró le volt fizetve, egy nagy tetü, mint a fifa valamint az uefa bírók 90%-a. Ami a mi szégyenünk, hogy itthon adjuk a skót liga meccseit, kit érdekel, takarítani kéne az adóról. A másik nagyon szomorú dolog, hogy velünk mindent meg lehet csinálni. Anno az aranycsapatot is megszívatta a bíró a döntőben. Persze, 3-0, hm, ha most valaki kinyírná ezt a tetü bírót, lehet többet nem fújnának így ellenünk, mert lehet 2 év múlva egy másik selejtezőn éles helyzetbe megint megfingatnak teszem azt a rohadt tetü románok ellen.......A fiúk jól tették, hogy nem jöttek le a pályáról, kikaptunk ezektől a török cigányoktól, de hálistennek már a közelébe sincsenek az országunknak ezek a rohadtak (történelmi szempontból).
  • Dexantreal
    #7426
    Kit érdekel?
    Ettől függetlenül ne ezt nézze a bíró, ha ez lebegett szemei előtt.
    Megvédték volna a biztonságiak.
  • Dexantreal
    #7425
    Sztem jó lenne és #7420-nál lévő kis cikknek örülök.... főleg azért, hogy a srácoknak a kedvét nem szegte a vereség.
    Fülöpnek is örülök.
  • Randal
    #7424
    Van benne valami. De szerintem csak szimplán félt a bíró, mert ha kiállítja a kapust és megadja a 11-est és belőjük és nyerünk vagy döntetlen lesz, akkor ott elszabadul a pokol. Fanatikusak a törökök nagyon.
  • Dexantreal
    #7423
    Fifában én is a 4-4-2-t favorizálom nem csak a magyaroknál, de minden csapatnál is.
  • ugot2know
    #7422
    Aki nem tudná,azért történt így minden ahogy történt,mert az egész tiszta politika.2 év után kapták vissza a jogot az otthoni meccsre és ha kikap a török válogatott,akkor kitört volna a balhé-azt meg nem vállalhatják!
  • bmffm856
    #7421
    csináltam egy bannert... a régi nem látszik nekem se.
    csak egy próbálkozás, nekem ennyire futja... :) :)
  • Gunnersboy
    #7420
    Fülöp Márton már jól van



    A Törökország elleni mérkőzés 47. percében Emre Belözoglu tört be a magyar 16-osra. A játékos gólhelyzetben volt, de Fülöp Márton önfeláldozóan kivetődött elé, s mentett. Az esetnél Emre térde fejbe találta kapusunkat, aki később jelezte is, hogy cserét kér. A meccs után kiderült, hogy agyrázkódást kapott.

    Már csak a rúgás helye fáj

    Fülöp Mártont már Isztambulban kórházba vitték, ahol CT-vizsgálaton esett át - ezután azonban társaival együtt utazhatott haza. A csütörtök jelentős részét itthon töltötte, este megy vissza Angliába.

    - Az ütközés után volt egy rövid eszméletvesztésem, és a mérkőzés következő részéből nem is emlékszem mindenre - mondta honlapunk érdeklődésére a kapus. - Próbáltam folytatni a játékot, de mivel látászavarok léptek fel, jobbnak láttam cserét kérni. Szerencsére azonban - leszámítva, hogy a rúgás helye még fáj - már teljesen jól vagyok, visszatérek Leicesterbe, ahol átesem még egy CT-vizsgálaton. Annak az eredményétől függ, hogy játszhatok-e a hétvégi, Queen's Park Rangers elleni bajnokin.

    Számolni kell majd a válogatottal

    Fülöp Márton elmondta, nagyon szomorú, amiért a mérkőzés eredménye így alakult, de a csapat jó úton jár, a játékosok kedvét nem veszi el a szerdai vereség. A válogatott minden tagja érzi a szurkolók szeretetét, amelyet a következő, Málta elleni Eb-selejtezőn meg is kíván hálálni.

    - Máltát nem szabad félvállról venni, ellenünk és Törökország ellen is megmutatta, hogy mire képes - folytatta Fülöp. - Itthon azonban mindenképpen győznünk kell, ezt csapatunk tagjai és a szurkolók is megérdemlik. Ha folytatjuk, amit elkezdtünk, egy-két év múlva mindenki számára világos lesz, hogy komolyan kell venni minket. Remélem, hamarosan az lesz az általános vélemény, hogy bizony ismét számolni kell a magyar válogatottal…
  • LasDen #7419
    hát nagyon nagyon sajnálatos eset ami történt.....
    lehet hogy most pár embernek nem tetszik, de sztem eredményességen nagyon sok javítani való van még a csapatban.....mert most is csak egy 11-es góllal tudtuk volna megszerezni a vezetést (nincs bajom a 11-esekkel, de ne az legyen minden meccsen a döntő).....a tegnapi meccsen oké, hogy így álltunk fel (idegenben törökök ellen perszehogy), de pl. hazai pályán v kevésbé erős ellenfél ellen én jobban örülnék egy 2 csatáros játéknak, mert akkor mindig lenne vki Priskin mellett és nem kellene bevárnia a többieket és talán több akció gól születne....
    (ha hülyeséget mondtam srry... :D)
  • scs17
    #7418
    Ezt a bírót legalább 10 évre el kéne tiltani. Ilyenkor csak egyet tehetünk: kiállunk a magyar csapat mellett és tovább szurkolunk nekik, mivel tényleg jól játszanak. HAJRÁ MAGYARORSZÁG!
  • Dexantreal
    #7417
    Nos, amint sejthető volt, a törökök bíz nem adják magukat könnyedén. Bár ezt én mondom úgy, hogy sajnos a meccset még nem láttam.
    Remélem megtudom nézni és már csak azért is, mert a #7407-nél történteket szemre vételezni akarom én is.
    Gerát kiállította az a bundás spuri, vagy csak szimplán otthon hagyta a 10 000 diptriás szemüvegét? Looool.
    Micsoda szégyen a többi bíróra nézve, hogy van egy kollégájuk és meglehet vesztegetni, avagy tényleg nem ért a bíráskodáshoz.
    Érdekes lesz még ennek az ügynek a fejleménye.
    ha egyáltalán felterjesztik a Fifa legfelsőbb vezetőségéhez :P.
    Mert kétlem.
    Ami a fiúkat illeti, úgy gondolom, hogy minden bizonnyal mindent megpróbáltak - nem láttam a meccset, de gondolom így van - és így őket semmi kritika nem érheti. Vereség mindig becsúszik és be is fog, a török meccset felejtsék el és nézzenek bátran a jövőbe, eltökélten. Ez a kettő mindenképp kell a magyar játékosoknak, mert anno néha előfordult, hogy a bátorság az hiányzott a válogatottból.
    Aztán 100%-os koncentrálás kell a kövi meccsre és minden mást kitörölni az agyból.
    Jó, leírni könnyű, de ez lenne a helyes hozzá állás.
    Továbbra is hajrá Magyarország, sok sikert!

    Végezetül egy kis vigasz a sok magyar fájó szívre:

    Törökország 0 - 3 Magyaroroszág a Fifa 07-ben
    Törökország 0 - 3 Magyarország a Fifa 07-ben 2
    Törökország 0 -3 Magyarország a Fifa 07-ben 3
    Gera Zoli volt itt a húzóember, szép cselek, remek capat munka, törökök szóhoz se jutottek és Gera Zoli mesterhármast lőtt.
    Ráadásul éppen igen előkelő helyen szereplnek a magyarok a Fifában a ligámban, első ötben vannak bent, vagy talán másodikok, de nemtom...
    ... ám ez már tényleg off és sry is.
    Remélem a levél meg eljut a megfelelő helyre.
  • Csesza
    #7416
    megtörtínt
  • mike369
    #7415
    aha :)
  • 9csöves9
    #7414
    nekem is feltűnt a sok hasonlóság
  • Csesza
    #7413
    ezt a levelet küldjük tovább mi is?
  • mike369
    #7412
    :)))
    csak küldd el, ha gondolod ;)
  • Unreal1942
    #7411
    Bomba lesz a levélben? Különben nem írom alá :P
  • Unreal1942
    #7410
    Mintha olvasná a forumunkat.
  • Unreal1942
    #7409
    Kisteleki is ír!
  • GanXstaZoleeWrk
    #7408
    Szépen beszéltek. önuralomból 5ös csak igy tovább fiuk!
  • mike369
    #7407
    NB1.hu:

    Honlapunk – reméljük, Olvasóink nagy többsége nevében is - udvarias hangvételű levelet juttatott el a skót szövetségbe, a tegnap esti török-magyar (3-0) mérkőzés játékvezetője, Dougal "úr" részére.
    Kérjük, amennyiben egyetértenek vele, erősítsék meg levelünket az [email protected] email-címen.

    Íme a levél magyar és angol szövege:

    Dougal úr!
    Nagy szimpátiával követtük nyomon a Törökország-Magyarország mérkőzésen mutatott ténykedését, amit a 68. percig nem sok bírálat érhetett.
    Akkor azonban történt valami, a magyar csapat egyik játékosát, Gera Zoltán buktatta a török kapus, mire Ön a tizenegyes megadása helyett kiállította a magyar csapatkapitányt.
    Két változat lehetséges..
    1. Amire gondolni sem merünk: Önt megvették, ezért sújtotta szándékosan duplán is a magyar csapatot.
    2. Ön csak ennyit tud...

    Mindkét esetben arra kérjük Önt a futball iránt érzett szeretetünkből kifolyólag, hogy azonnal hagyja a játékvezetést olyanokra, akik értenek hozzá, illetve megvesztegethetetlenek.

    A sportbarátok és a tiszta játék híveinek nevében:
    A magyar szurkolók


    Mister Dougal,
    We’ve been following your refereeing of the Turkey-Hungary game with great sympathy and we could not find faults in your work until the 68th minute. Then something happened: Zoltán Gera was clearly fouled by the Turkish keeper but instead of sending the keeper off, you dismissed the Hungarian skipper.
    There are two ways to explain it.
    1. We do not even dare to think of it: you had been bought by the Turkish and that’s why you hurt the Hungarian team in such a cruel fashion.
    2. You’re simply such a bad referee.

    Either option proves to be true, out of love for football we ask you to give up refereeing and leave it for those who are able to do it properly and cannot be corrupted by money.

    In the name of sport's followers and believers of fair play,
    The Hungarian supporters

  • Randal
    #7406
    Jó nyilatkozatok voltak. Kicsit le vannak törve, de legalább nem adták fel.
  • Unreal1942
    #7405
    Juhász és Hajnal a mérközés után!

    Megtalálható a kócos és Gera nyilatkozata is itt.
  • Randal
    #7404
    Majd csinálnak valamit biztosan. Ezt úgyse lehet így hagyni.
    Látszik egyértelműen a visszajátszásból a buktatás, plusz még a partjelző is láthatta, a bíró meg nem törődött vele.
    Ehh, majd legközelebb.
  • Unreal1942
    #7403
    Igen láttam én is, de ez nagyon nincs rendben így. Szó nélkül hagyni egy ekkora hibát legalább ugyanakkora hiba.
  • Randal
    #7402
    AZ UEFA nem hiszem hogy nagyon beleszólna. A Napkeltében készült interjúhab azt mondta Várhidi, hogy lesz ennek visszhangja a nemzetközi sajtóban, de őneki nem ezzel kell foglalkoznia, azt ha kell más intézi. Legalábbis én ezt vettem ki a szavaiból.
  • Gregorius
    #7401
    Ha mást nem, annyit tennék hozzá a dologhoz, hogy
    SZÉP VOLT FIÚK! HAJRÁ MAGYARORSZÁG!
    Én veletek vagyok.
  • Neoncsoves
    #7400
    nekem ez a kép tetszik! Most csináltam:
    Skót Bíró
  • Unreal1942
    #7399
    Nem túl nagy a mozgolódás sem az MLSZ részéről se az UEFA részéről.
    Simán lecseng majd
  • GanXstaZoleeWrk
    #7398
    Kellett a köcsögnek egy kis nyugdij kiegészités, remélem FIFA vizsgálni fogja az ügyet ugy mint a Hamburg Honvéd meccset faszom.