28330
10917302841238962806.jpg
  • Lammer
    #7917
    loal! :D mennyien lennenk? 5-6an? :D
  • isi
    #7916
    dobjunk össze 4 görög túzre .sadasd
  • hunbasser
    #7915
    :DDD
  • vmvr
    #7914
    ezt simán megcsinálhatnánk:)
  • Kaplan
    #7913
    Nem is lenne rossz ötlet. Nagy magyar zászló és felfestjük rá, hogy Ultras SG.hu! :DD
  • Csesza
    #7912
    remélem Bodnár-t behívja :)
  • Kaplan
    #7911
    "Tóth Balázs felépült sérüléséből, mint ahogy Bodnár Laci is, aki már játszik a Salzburgban, s mivel közel sem tettem még le az ő beválogatásáról – sőt! -, feltett szándékom, hogy hamarosan személyesen is találkozom vele." - MLSZ.hu / Várhidi Péter blogja.

    Igen! Laciii!
  • isi
    #7910
    #7903
  • Vardar
    #7909
    Kikkel vagyunk egy kalapban?
  • Ars3nal
    #7908
    4
  • Vardar
    #7907
    Eddig hanyadik kalapban voltunk?
  • DJ BP
    #7906
    hát még ha a VB 3. törököket tétmeccsen idegenbe leverjük, már meglenne a 3. kalap bőven... Vagy min. x lett volna, ha az a... (nem is folytatom)
  • Kaplan
    #7905
    Nem lenne megtartani a harmadik kalapos 'pozíciónkat'.
  • isi
    #7904
    végre valami pozitívum.
  • Ars3nal
    #7903
    A FIFA kalapot emelhet focisikereink láttán
    2007. október 30., kedd, 16:58

    Dél-Amerikában, Afrikában és Ázsiában már megkezdődtek a 2010-es világbajnokság selejtezői, Európában azonban még a jövő évi kontinensviadal kvalifikációs sorozata tartja lázban a drukkereket - de már nem sokáig. November 21-én lezárulnak az Eb-selejtezők, és négy nappal később elkészítik a vébé kvalifikációs csoportjainak a beosztását, amelynek kiemelésénél a magyar válogatott akár a harmadik kalapba is kerülhet, köszönhetően annak, hogy a sorsolást immár a FIFA világranglistája alapján készítik el.
    Az Európai Labdarúgó Szövetség végrehajtó bizottsága szeptember 27-én Isztambulban ülésezett, és itt hozta meg azt a döntést, amely szerint a világbajnoki selejtezők csoportjainak kialakítását az előző gyakorlattal ellentétben nem a korábbi kvalifikációs sorozatok alapján készítik el, hanem a FIFA világranglistáját veszik figyelembe.

    Elméletben ez nem jelent olyan nagy változást, hiszen mindkét esetben az elmúlt négy esztendő eredményeit veszik számításba (a korábbi esetekben mindig a legutóbbi vébé-, illetve Eb-selejtező alapján készült a kiemelés), ám van egy óriási különbség a két metódus között: a FIFA világranglistáján a barátságos mérkőzések eredményeit is figyelembe veszik, nem csak a tétmérkőzésekét.

    A nemzetközi szervezet által készített sorrend egy meglehetősen bonyolult számítási mód alapján készül, amelyben számításba veszik az ellenfél kontinentális szövetségének és magának az ellenfélnek az erősségét, valamint a mérkőzés időpontját és azt, hogy a találkozónak volt-e tétje (a pontos módszer itt elolvasható). Ebben a rangsorban a magyar válogatott Olaszország ellen barátságos mérkőzésen aratott győzelme például többet ér (ha nem is sokkal), mint Málta legyőzése az Eb-selejtezőn, vagyis felértékelődnek a barátságos találkozók is. Alighanem a világbajnok legyőzése is alaposan hozzájárult ahhoz, hogy Várhidi Péter csapata az októberi világranglistán már a 48. helyen áll, és ez a pozíció a selejtezők kisorsolásánál nagyon sokat érhet.

    Ez alapján ugyanis jelenleg a magyar csapat a harmadik kiemelési csoportba, "kalapba" kerülne. Az európai kvalifikációs sorozatban kilenc csoportot alakítanak majd ki, amelyből nyolcban hat résztvevő lesz, a kilencedikben pedig öt együttes küzd majd a továbbjutásért (minden csoportból az első helyezett jut ki a vébére, a legjobb nyolc csoportmásodik pedig oda-visszavágós alapon küzd tovább a dél-afrikai szereplésért).

    Forrás: MTI

    Csizmadia öröme jogos, hiszen mégsem volt tét nélküli Cannavaróék legyőzése

    Ennek megfelelően hat ilyen kalapot állítanak össze, egy kivételével mindegyikben kilenc együttessel, csak a leggyengébbeket tartalmazóban lesz nyolc csapat. A világranglista jelenlegi állása szerint az első kalapban Olaszország, Franciaország, Németország, Spanyolország, Hollandia, Portugália, Csehország, Horvátország és Anglia szerepelne; a másodikban Románia, Skócia, Görögország, Oroszország, Lengyelország, Norvégia, Ukrajna, Svédország és Szerbia kerülnek, a harmadikba pedig Törökország, Dánia, Írország, Bulgária, Észak-Írország, Izrael, Svájc és Finnország mellé utolsóként Magyarország is becsúszna.

    Külön pikantériát ad a dolognak, hogy közvetlenül a magyar csapat mögött Bosznia-Hercegovina áll, amelynek hajszálra ugyanannyi pontja van, mint Várhidi Péter együttesének - az sajnos nem derült ki, hogy ilyen esetben mi dönt egyik vagy másik csapat javára, de tény, hogy a FIFA Magyarországot rangsorolta előbbre.
    A vébéselejtezőket azonban nem a világranglista jelenlegi állása szerint készítik el, hanem a novemberi sorrendet veszik figyelembe, amelybe még a következő két Eb-selejtező eredménye is beleszámítanak- a világranglista nyilvánosságra hozását éppen azért tolták el két nappal, november 21-ről november 23-ra, hogy ezeket a meccseket még figyelembe vehessék. A ranglista változását persze nem csak ez befolyásolja, hanem az is, hogy az elmúlt évek eredményeinek értéke is módosul (a bosnyákok például pontokat veszítenek, mivel egy Dánia elleni, Eb-selejtezőn elért döntetlen esik majd ki a négyéves határidő miatt), de ezzel együtt a minél több pont megszerzése a hátralévő két kvalifikációs találkozón nagyon fontos lenne annak érdekében, hogy a magyar csapat megőrizze ezt a pozíciót a világranglistán.

    Forrás: MTI

    Hajnal Tamás jó formájára is szükség lesz az utolsó kettő, felértékelődött Eb-selejtezőn
    Mielőtt persze túlságosan is elkezdenénk örülni annak, hogy Várhidi Péter csapatát a harmadik kalapból sorsolhatják majd, nem árt megjegyezni, hogy bár a legutóbbi két kvalifikációs sorozat esetén egyaránt az ötödik kiemelési csoportban volt a magyar együttes, a 2004-es Eb selejtezői előtt szintén a harmadik kalapban voltunk. Akkor a mostanihoz hasonló módon éppen hogy csak megelőztük a negyedik kalap legjobbját (amely akkor Ciprus volt), de a csoport végeredményénél már nem érvényesítettük a kiemelés erősorrendjét, hiszen csak a negyedik helyen végeztünk - mint egyetlen kivételtől eltekintve az 1992-es Eb selejtezői óta mindig.

    [origo]
  • vmvr
    #7902
    jaja, odamegyünk majd a ferenciek terére, az a legbiztosabb.

    mikor máskor, más ibusz irodába próbáltam jegyet venni válogatott meccsre, akkor a ferenciek terére küldtek.
  • hunbasser
    #7901
    na,hát az zsír.pedig én sem vagyok pesti,de ilyenkor ott a helyem
  • Kaplan
    #7900
    20.15 minden bizonnyal.
  • hunbasser
    #7899
    fu,hány órakor is lesz pontosan?
  • Kaplan
    #7898
    Na de ha komolyan gondoljuk, akkor össze kell toborozni az embereket és aztán együtt megvenni. Még valamelyik IBUSZ irodában. Meccs előbb bőt egy-másfél héttel.
  • isi
    #7897
    pásmog. hétközbe lesz az szopás mert akkor nyíregyről érdekes lesz a felmenetel. :< pedig nekem van zászlóm is meg minden finomság.
  • LasDen #7896
    a másik meg, hogy mégha pézt tudnék is szerválni akkor is hétközbe lenne és akko ugye suli meg felmenni és haza jönni meg minden......majd máskor.... :D
  • hunbasser
    #7895
    :(((
  • LasDen #7894
    én is elmennék főleg így társaságba :D de nincse semmi pézem (vagyis van, de kölcsönben van havernál).....de ha lesz máskor arra én is elmennék :D
  • hunbasser
    #7893
    ott a helyem! addigra beszerzek egy sálat,meg viszek zászlót is.
  • Kaplan
    #7892
    Jah, bár mondjuk Puskásban elég messze van a B közép a kaputól, én arra szavazok, hogy valamelyik kanyarulatba szervezzük be a csapatot.
  • Vardar
    #7891
    Szurkoljatok a nevemben is.
  • vmvr
    #7890
    jaja, énis sálat viszek. aztán nyomás a kapu mögé, elvégre szurkolni megyünk:)
  • G04LK33PeR
    #7889
    bár elég régóta nem írtam de én is benne vok a közös menésbe
  • Kaplan
    #7888
    én viszek sálat, stb. még ha mezem is lenne :) Mondjuk addig lehet, hogy beszerzek egyet. De ezt az együttmenést jó ötletnek tartom.
  • Lammer
    #7887
    jut eszembe: "lyuly" nemistudom merjek-e vinni magyar zaszlot... izemajd a csomagtartoban jol elrejtem, mertugye manapsag mar az is bun... -.-
    (veriszanalomorszag v2.1 beta7 -.-)
  • LasDen #7886
    már látom is a híreket.....elszabadult SG-s drukkerek....a rendőrség tehetetlen.... :D
  • Lammer
    #7885
    siman :D
  • vmvr
    #7884
    jó ötlet(Y)
  • isi
    #7883
    ultras SG.hu ? :DDD
  • Kaplan
    #7882
    Én benne lennék.
  • Lammer
    #7881
    tenyleg, vitzen kivul!

    nem csinalunk ilyen Sg.hu valogatott topikos kimenetelt? :D
    en benne lennek! :D
    ki jonne meg akkor innen?
  • Kaplan
    #7880
    Ez szimpatikus lépés volt. Én mindenképp kint leszek.
  • vmvr
    #7879
    November 7-én kezdődik a jegyárusítás.



    A Puskás Ferenc-stadionban játssza utolsó Európa-bajnoki selejtezőmérkőzését a magyar válogatott a címvédő Görögország ellen, a belépők többsége 1500 forintba kerül majd.
    Az MLSZ arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a november 21-én, 20 óra 15 perckor kezdődő összecsapásra csak a játékoskijáróval szembeni szektorokba adnak el 5000 forintos jegyeket, a többi helyre egységesen 1500-ért lehet belépőt váltani.
    Az árusítás november 7-én kezdődik az IBUSZ-irodákban.
    (MTI)


  • Vardar
    #7878
    Miért ne?