28329
10917302841238962806.jpg
  • bakkerman
    #26357
    a finn-görög döntetlen lett...fölösleges még számolgatni,de ez jó hír
  • Zenszkij
    #26356
    kemény 500 Ft-ot :D, de már a spanyolokon elment
  • wednes
    #26355
    Mondom edzőn múlik, hogy mennyire engedik el magukat. Nyilatkozzanak most a meccs hevében, amit akarnak, nem ez lesz a döntő, nem ezen fog múlni. Hanem, hogy Dárdai meg a stábja, hogy áll hozzá a folytatáshoz. Ebből is látszik, hogy irányítani kell a játékosokat. Ez lesz a következő próbatétel.

    Egyébként megtehetik, mert kb mindenki szimpla vereségre számított.
  • dave9004
    #26354
    mint ahogy ma is gólokkal kikaptunk. mesélj még
  • Shep
    #26353
    Nyilatkozatokat olvastátok? Most mindegyik el van szállva magától, meg hogy a románokban csak ennyi volt. Na ettől tartottam, ezek most elbízzák magukat ,aztán Feröer meg jól meglep minket.
  • Koppixer
    #26352
    mennyit buktál?
  • a.carkey
    #26351
    Szerintem lehet megoldás később, egyelőre még nincs csapatunk, pontosabban a játékosállomány vicc kategória, de ha tényleg villant egyet az utánpótlásunk úgy 4-5 éven belül, és jön Dárdai, jó sok Bundesliga edzőségi tapasztalattal, lehet esélyünk kijutni egy EB-VB valamelyikére és ott helyt is állni. Nem most, nem jövőre, nem utána, MAJD. Dárdai jó alap. Szerintem nem annyira tapasztalt még, de van benne valami. Nem is tudom mióta nem volt "itthonközelben" ilyen edző!
  • DaemoonHunter
    #26350
    Az mlsz levonhatná a tanulságot(nem az eredmény hanem a látott megmozdulások miatt/főleg védekezésben, szervezettségben). Ennyit jelent ha valaki profi közegben tanulja az edzősködést, hagyják kibontakozni, persze ehhez elkötelezettség is kell nem kicsi. És össze lehet vetni azokkal akik soha semmit nem mutattak fel külföldön, de szöveg az van.
  • wednes
    #26349
    Igen a média tuti rámászik erre és győzelemként adja majd el, hogy innentől EB döntő (most nem szó szerint, hanem hangulatilag).

    De ez is az edzőn múlik majd, hogy hogyan állnak mentálisan a többi meccshez.

    Nem kell átesni a ló túloldalára mert tényleg több a hiányosság, mint az eredményesség még mindig. Most nem negatív hullámokat küldöm félre értés ne essék.
    Pont, hogy örültünk volna egy ilyen eredménynek még a meccs előtt...és most meg is történt. És nem is az eredménynek, hanem annak, hogy ne feltartott kézzel játszunk. És ezt sikerült elérni, ebből lehet meríteni.
  • benőmenő
    #26348
    Igen, ezek az előre ívelések katasztrofálisak voltak.
    20-ból 2, ha eljutott Szalaihoz, azt meg ő nem tudta lekezelni :D
  • sz4bolcs
    #26347
    NA, már jönnek is a "kötelezőbehúzni" válogatott reklámok. xD
  • Muki100
    #26346
    Tipikusan olyan meccs ahol tényleg elhiszi az ember, hogy úgy felszántották az ócska bukaresti gyepet hogy utána cserélhetik megint. Varga, Gera de Szalai is nagyon sokat visszafutott, úgy látszik 5 nap alatt ment Bukarestben a letámadás míg hónapok alatt nem ment az írek ellen a tolódás... bunkó paraszt Pintér csak nehogy az utánpótlásba rakják.

    Érdekes hogy az MB1-esek ennek köszönhetően feljavulnak és nem lógnak ki annyira lefelé, jóval erőn felül dolgoznak. Rengeteget számít hogy nincs Lipták meg hasonfélék, meg hogy Komannak nincs bérelt helye.
    De azért félreértés ne essék, nem lett európai középcsapatunk, egyszerűen látszik hogy a bocskoros foci is képes 50 000 hazai drukker előtt leereszteni - a 2. félidejük kíséretiesen hasonlított a mi itthon előadott barátságosainkra. Az ilyen alávalóak ellen tényleg minimum hogy ne beszarva fussanak ki egy 0-3-ért hanem le kell őket darálni 7 sárgával ha kell.
    Ja meg jó hogy nem Királyon ment el a meccs. Sok dolga nem volt de azért bebizonyította hogy szükség esetén itt van ő is.
    Utoljára szerkesztette: Muki100, 2014.10.11. 20:44:40
  • a.carkey
    #26345
    7 sárga itt, 6 a suttyóknál.
  • wednes
    #26344
    Na összességében elégedett vagyok a mérkőzéssel.
    Tudtuk, hogy nem lesznek sokkal technikásabbak meg gyorsabbak a játékosaink, de legalább most már odaléptek és csúsztak, ha kellett. Igaz a második félidőhöz kellett egy kis romulán visszaállás és lazítás.

    Az első félidőn nagyon látszott még az örökség. Szalai hiába jött vissza. Neki kéne tartania az előrevágott labdát (ha már ettől nem tudunk elszakadni és megy az előre vágás), de ez nem megy neki. Tudnánk elől többet támadni, kontrázni akkor eredményesebb is lehetne elől az akció, de azt is megértem, hogy a gyenge védelem miatt, visszakézből akkorát kapnánk, hogy az 6:0 lenne. (mert nagyobb eséllyel akad meg a labda, minthogy lövésig menjen az akció).

    A második félidő nem volt rossz. Most mondhatjuk, hogy visszaálltak a románok, de az előző 3:0-ánál se nyomtak végig, csak mi még kísérletet sem tettünk, hogy a térfelet átlépjük. Pedig nem szorítottak be, ott tényleg nullán volt az önbizalom és a morál. Ehhez képest van változás.

    Úgyhogy ki lett ma hozva a maximum. Pláne pár nap alatt. Pinyő tényleg nagy kárt okozott ebben az EB selejtezőben nekünk. Lejjebb is írták, hogy még a kezdeteknél a reális elvárás 2 meccs alatt a 3 pont volt és nem a románok verésével. Nem baj, ezen nem lehet változtatni. Ha meg véletlen az észak-ír meccset döntetlenre hozzák akkor még mindig az a tahó lenne itt.
  • Kaplan
    #26343
    Felfokozott hangulat, kicsit visszafogott futballal. Ettől függetlenül minden elismerésem a fiúké, ma mindenki ott volt fejben, ahol kellett lenni. Egyértelmű, hogy most a felfogás és az akarat kompenzálta a szerényebb játékot. A második félidőben szerintem inkább a románok húzódtak vissza, mintsem, hogy mi nyomtuk el őket teljesen, de ettől függetlenül majdnem ráhibáztak ezzel. Dárdai nagyon szimpatikus, a beszédtempója, ahogy megfogalmazza a mondatokat egy megfontolt és rendkívül intelligens edző benyomását kelti. Jót mosolyogtam rajta, hogy tényleg olyan a beszédhabitusa mint egy német edzőé.

    Nem tudom, hogy ki lesz a következő kapitány, ezt a kérdést még nem érdemes piszkálni, de az biztos, hogy ezzel az ideiglenes váltással mindenki jól járhat. Mi életben maradhatunk, Dárdaitól pedig ezt (... a jövőben ezeket.) az érdemeket senki nem fogja elvenni, és meggyorsíthatja az edzői pályafutását ami a Herthát illeti. Megsüvegelendő továbbá, hogy Balázs is tud értelmesen nyilatkozni. Nagyon látszik, hogy ezeket a srácokat folyamatosan istápolni kell fejben. Elvégre ennyi év után, hatalmas teher lehet, hogy éppen az aktuális jó formában lévő játékostól, edzőtől várják az instant sikert. Nagyon örülök a mai estének, végre nem engedtük, hogy megalázzanak minket és emelt fővel (+1 ponttal) hagyhatjuk el Romániát.

    Folytatni kell a munkát, továbbra is szerényen, de férfiasan. Mértéktartással, ahogy lassan most már 15 éve, én továbbra is reménykedem. Szép volt fiúk!
  • Biatomi
    #26342
    Köszönöm srácok és Dárdai ezt a kellemes estét
  • a.carkey
    #26341
    Jaja. 3 helyett van 1 pontunk 2 meccsből. :D
  • dave9004
    #26340
    egy ponttal több a jövőre nézve, mintha pinyővel mentek volna
  • bakkerman
    #26339
    a második félidei teljesitményért jár a tisztelet a csapatnak,és Dárdainak! Megérdemelt döntetlen,a románok is nyerhettek volna,de mi is,igazságos döntetlen. Végre úgy fekszek le egy válogatott meccs után hogy másnap nem fogom elküldeni az anyjába a kapitányt :D Feröert ki kell tömni!
  • Shep
    #26338
    Persze de hát most ez kellett, kár, hogy ez igazából még továbbra is semmi a jövőt tekintve.
  • Smithie
    #26337
    veeeegreeeee, ennyit minimum megerdemeltunk!! mocskosul g@cik ezek az olahok, vigyazzon mindenki a masikra!!!
  • DasIsFuck
    #26336
    Nem láttam a szituációt, így nem tudom h les volt-e vagy sem.
  • COOLancs
    #26335
    Szőrőstalpú románok nagyon visszaálltak az első gól után, azt hitték hogy Guzmó nélkül is megnyerik a meccset Csak ne bízzuk el magunkat Ferőer ellen!
  • DaemoonHunter
    #26334
    +1

    :D
  • a.carkey
    #26333
    Az az igazság, hogy Dárdai attól lehetett ennyire "sikeres" ennyire rövid idő alatt, mert közülük való. Nem egy Dr. Tapló nagy dumával, hanem aki abból indul ki, hogy van a szar, évekig még fos csordogál majd, de ha 1x megjavítják a WCt, akkor talán már az új felfogásban a válogatott mez minimum annyit fog jelenteni, hogy alapjáraton hajtanak a fiúk, és ha az utánpótlásunk tényleg valamit alkot majd, akkor a hajtás mellé tehetség is járHAT.
  • sz4bolcs
    #26332
    Ez milyen figura xDD
  • Shep
    #26331
    ... vagy ha megadják a gólt.
  • DasIsFuck
    #26330
    Ez a csapat ma legalább küzdött, akár nyerhettünk is volna, ha annál a nikolics helyzetnél van egy kis szerencsénk.
  • Shep
    #26329
    Annyi azért látszik ,hogy ha csodát nem is de egy valamennyire egységes csapatot lehetne építeni egy jó edzőnek.
  • a.carkey
    #26328
    "Klasszis Zsuzsi, remek kapitány (Dárdai) – ez kellett, a mentalitás feljavítása (ha már focizni nem tudunk)!"
  • Although
    #26327
    Jópár év után először nem köptem egyet a magyar válogatott játéka láttán. Külön öröm, a szarfaszú románok földjén.
    A visszavágón kint leszünk ha így folytatják.
  • a.carkey
    #26326
    "A MEDVE NEM JÁTÉK, A MACKÓNADRÁG MEG FŐLEG NEM!" :D
  • a.carkey
    #26325
    "Ott hagytunk 2 pontot! Dárdai monnyon le."
  • Shep
    #26324
    Dárdainak azért igaza volt mikor Dzsudzsákot megvédte.
  • a.carkey
    #26323
    Nana! Még kaphatunk két pontot, ha az UEFA valami csúnyát talál. :D
  • Effe88
    #26322
    jó lesz ez...
    azért ó hogy vanczák,lipták,guzmó,devecseri nem vót.......
    meg az is jó hogy a románok visszavettek meg elbízták magukat:D:D:
    megérdemeltük

  • ReszegKoldus
    #26321
    Kivételesen azt se bánom, hogy ez a gyökér rúgta :)
  • Shep
    #26320
    Hát nem mondom, hogy jók voltunk de megérdemelt volt az x. Sajnos a fő probléma továbbra is az ,hogy akció gólt nem igazán tudunk lőni. Szalai meg eltanulta Nikolcsitól a láthatatlan csatár szerepét.
  • a.carkey
    #26319
    Bumm!
  • COOLancs
    #26318
    Zsuzsika most az egyszer csinált is valamit, viszont Szalai csetlett-botlott.