28330
10917302841238962806.jpg
  • Randal
    #8397
    De a foci mint olyan szerencse kérdése is:)
    Igaz a szerencse általában azt segíti aki tesz is valamit és jól csinálja, általában.
    Mert ha megnézzük, szerencsével szereztünk vezetést, szerencsével egyenlítettek a görögök és tudásból hoztak össze 11-est.
    Nekünk meg a rutintalanság miatt nem volt szerencsék.
    De mostmár hagyjuk a szerencse, rutin kérdéskört, meg a bírókat, meg a többit.

    Elég baj az, hogy kevés az emberanyag és hogy keveset játszatják őket a klubbok.
    Ennél még a moldávok is jobb helyzetben lehetnek, hogyha folyamatosan kezdők vagy sokat játszanak az orosz ligában.
    Hiába vannak a jobb játékosaink az angol vagy bármilyen ligában ha alig kapnak lehetőséget:(
    Legyenek egy kicsit gyengébb csapatban, de ott folyamatosan játszhassanak, aztán ha jók, úgyis viszik nagyobbakhoz. Reméljük.
  • [Jakuza]
    #8396
    Egyertelmu a valasz. Nincs "ha" egy pontot szereztunk volna.
    A labdarugouinknak kellett volna azt az egy pontot bezsebelni nem nekunk.
    Talan eppen eleg lett volna egy Moldav dontetlen.
    Ez nem tortent meg.
    A felvetes, hogy csinaljuk jobban az meg eros csusztatasz, mi mast csinalunk es azt probaljuk meg jobban.
    Most en tehetek arrol, hogy gyenge a valogatott vagy sajat maguk ?
    En dolgozni jarok nem edzeni. Jo hogy nem mar mi vagyunk a hibasok mert ide szulettem es ilyen focit kell neznem, azert mert nem edzenek rendesen, vagy azert mert nem tudnak golt rugni.
    Tanuljak meg.
    Elegedjenek meg azzal, hogy joreszt az adofizetok penzbol elnek ugy ahogy, amig mas letminimumbol tengetik az eletuket, kozben abbol a penzbol amit adoznak rengeteg klub az onkormanyzatoktol milliokat kap, vagy a szponzoroktol, akik a dolgozok penzebol elnek.
    Meg sem kell szakadniuk, a tobb szazezres fizetesert, mint rengeteg allampolgarnak a hatodaert. Nagy dolgokat sem kell csinalniuk evek ota, csak edzeni kellene es neha odatenniuk magukat.
    Szoval nehogy mar a szurkolokat kialtsuk ki bunbaknak, ha nincs eredmeny.Barki lemenne szivesen edzeni es jatszani a valogatottba azert a penzert amit kapnak, es konnyen lehet hogy jobban csinalnak, mert szivbol tennek es ha felszantjak a palyat a szurkolo azt mondana, megtettek erte mindent.
  • _Vegeta_
    #8395
    Enis igy gondolom, csak azert jovok a szerencsevel mert a fociban arra nagyon nagy szukseg van es mert az eredmennyel dobaloznak itten. ;P
  • Punker
    #8394
    az tmondom inkább ne jussunk szerencsével elöbbre, mert akkor ha elfogy a szerencse megint csak jön a lista legalja, jussanak fel tudásból.
  • _Vegeta_
    #8393
    #8367: Barmelyik meccsen, barmilyen csapattol fel tudunk hozni hibakat. Ilyen a foci, vagy sikerul valami vagy nem. Hibak mindig vannak, nagyon ritka amikor egy csapatnak minden osszejon.

    #8369: Akkor is csak bekkeles ment, az a meccs pl nem volt izgalmas vagy szorakoztato. Egyebkent matthaus elott le a kalappal, akkor azzal a csapattal ez is csoda volt.

    #8370: Nezz meg nehany regi merkozest, egesz mas a jatekkep. Nem Puskasekat akarom lenezni, az a csapat a vilag eddigi lejobb jatekosaibol allt, de a foci manapsag mar annyira mas utemu lett ok pedig nem ahhoz szoktak.

    #8386: Teljesen felesleges a "ha"-kkal foglalkozni, de enis aztmondom HA egy icipicit nagyobb szerencsenk lett volna a 4.hely siman meglett volna. DE ki a f*szt erdekel? :S
  • Solt
    #8392
    Veled meg mi történt? Szedd össze magad...
  • Solt
    #8391
    "A realitas az, hogy sehol nem vagyunk es aki latja a kulfoldi merkozeseket nap mint nap a sportadokon az osszetudja hasonlitani a jelenlegi allapotunkkkal.
    A regi dicsfeny megfakult, odalett.
    A kornyezo regio csapatai is fenyevekkel elottunk jarnak, tehat meg a penztelensegre se lehet rafogni."

    Egy kérdésem lenne! Ha a tőled származó idézetet ténynek vesszük, akkor mégis mit vársz a csapattól? Egyetértek veled, sehol nem vagyunk! Pont ezért kell a helyén kezelni a dolgokat és nem csodát várni! Akkor is ez az útóbbi idők legszimpatikusabb csapata, bármennyire is rühelem a kistelekit és a várhidit is! Akkor követelőzhetünk, ha meglessz hozzá a játékos állomány... jelenleg ez van, belőlük kell főzni... a következő 5 évben csak ők a reménységeink, akkor lehet előre lépésre esélyünk, ha mindenki játszik ott ahova igazolt, és nem csak epizódszerepet kap! Mindenki megérdemli a dícséretet, aki a tudásához mérten többet hoz ki magából! Szidni azt lehet, aki a tudása alatt játszik... A játékot nézve (nem az eredményességet) ez a csapat messze erőn felül teljesít, ez minden előítélet ellenére dícséretes! Személy szerint nekem tök mindegy, hogy 4., vagy 6. hely... lássam, hogy megszakadnak és partiban vannak bárkivel... a többi majd jön magától! 3 meccset buktunk el, egyiken sem volt szerencsénk, holott akaratban játékban egyik sem volt olyan tragikus... nem jöttek be dolgok és akkor a bírokat még nem is említettem...
  • laca133
    #8390
    Túl nagy követelményt adtál a fórumozoknak
  • laca133
    #8389
    Szerintem túl nagy nekik a követelmény.
  • Kaplan
    #8388
    Erre kérek egy építő jellegü inteligens és helytálló választ és akkor elhiszem. Köszönöm.
  • Randal
    #8387
    A skót bíró, meg a mostani bíró esete hasonló.
    Nagy balszerencse, de semmiképpen sem olyan dolog ami miatt vereséget kellene szenvedni. Persze ez egy tapasztaltabb gárdára áll, mert a török meccsen tapasztaltabb gárda esetében a döntetlen valószínű lett volna, vagy az 1-2 gólos vereség.
    Itt pedig mondhatni, majdnem egy szokványos dologról van szó, amit rengetegszer elkövetnek a bírók.
    És még a hülye FIFA vagy mittomén milyen elnök se akarja a lesjelző labdát vagy mit. biztos azért mert akkor Henry nem tudna lesből befutni és gólt lőni:)

    Ezek az újítások ilyen az ilyen szintű mérkőzéseken kötelezőknek kellene hogy legyenek.
  • DJ BP
    #8386
    Itt az van, hogy mieza 6. hely?

    Ráadásul Bozsik keze miatt is lettünk 6.-ok, pl. Máltát ütni kellett volna. + az átállás Várhidire+ a ,,török" bíró... 4. helyet megérdemehettük volna legalább kis szerencsével
  • Csesza
    #8385
    gratulálok
  • Csesza
    #8384
    még nem lehet tudni
  • isi
    #8383
    hát te egy csodálatos állatvagy.
  • Firerock
    #8382
    tudja valaki hogy mikro lessz a következő hazai válogatott meccsünk?
  • Randal
    #8381
    Ki mondta, hogy mondtam? Kértem.
    A médiának nem hiszek, tehát rohadtul nem érdekelt a csinadratta. A meccseket néztem.
    A régi dicsfény odalett, de nem abból kellene táplálkozni.
    Tduod mindig a váltás a nehéz, mindig az a nehéz, hogy esélyt adjunk valaminek. Én hiszek bennük, esélyt adok, hadd tehessem már meg, hogy esetleg a saját hibámból tanulok.

    Visszatérve a meccsre:
    Voltak hibák, nem kicsik, nem kevés, de ezt mindenki elmondta itt is a fórumon, én is jópárszor, de mint mondtam, nem ezért támogatom a csapatot. Ha másik csapat lenne én se szurkolnék nekik. ÉN MIATTUK SZURKOLOK. Nekik adok esélyt.

    Való igaz, hogy Hajnal eléggé szar szabadrúgásokat csinált, Tőzsér feleslegesen szabálytalankodott.
    Hajnal most nem volt valami fényes, de pl. Vass, Buzsáky és Vanczák az egyetlen hibájától eltekintve remekelt, a többiek úgyszintén.

    Másrészt amit Várhidi is mondott abban kell fejlődniük: nem 10-15-20 perces etapokban játszani, hanem 90. perces játékosokká válni, nem kapkodni, hanem a helyzeteket kihasználni és támadni, támadni, támadni, mert rengetegszer volt 1-2 ember elöl.

    Vicces, bizonyos szempontból ugyanúgy van nálunk mint az angoloknál:)
    Itt az van, hogy mieza 6. hely? ott meg mieza 3. hely ???

    Csak ott vérprofi, rutinos öreg rókák játszottak, ahol edző gond van, itt meg a játékosok rutintalanok még annyira, hogy szerintem az edző munkája néha meg se látszik.

    De mint mondtam, ezeket az embereket kedvelem, úgy mint mások is és kapnak esélyt a legközelebbi menetre is. Ott viszont már nem lesz megbocsátás hidd el, senki részéről se. És ezt ők is tudják.
    Addig viszont támogatjuk őket.

    Kaplan:
    Nem lehetetlen de meg kell próbálni, hajtani kell érte. Legalább lássuk az akarást és a játékot.
    Szerintem ha megtanulják normálisabban kihasználni a helyzetet, akkor jó ellenfelek lesznek. Nem szabad leengedniük mint a moldávok és a görögök esetében. Mert uyge abból lett a baj. De helyzetük volt ezután is, nem kevés, csak ugye az a sokat emlegetett fránya helyzetkihasználás nem megy még nekik:)
  • Kaplan
    #8380
    Apropó, most hétvégn lesz a 2010-es Dél Afrika világbajnokság selejtező sorsolása? Engem most már ez foglalkoztat nagyon, én úgy gondolom minél minőségibb ellenfelet kapunk annál több hasznunk fog származni belőle. Hisz valljuk be akármelyik csoportban nehéz sőt lehetetlen lenne elérni a továbbjutást érő első helyet, szóval inkább olyanok mögé szoruljunk akiktől sokat lehet tanulni.
  • zeus89
    #8379
    en csak annyit mondanak, hogy

    England OUT .... ROMANIA IN .... FORZA ROMANIA !!!
  • [Jakuza]
    #8378
    Randal te kinek kepzeled magad, hogy megmondod, hova irhatunk vagy sem ?
    Nem tetszik az igazsag ? Ettol meg az marad, ha tetszik neked, ha nem.
  • [Jakuza]
    #8377
    Csasza mi nem karogo varjuk vagyunk, hanem realisan nezzuk a dolgokat es nem ajultunk el a nagy csinadrattatol, amit a Mediaban a Gyarfas es hozza hasonlo partfogok lattatni akarnak velunk.
    Nincs mirol aradozni, nincs mitol mennybe emelni senkit.
    A realitas az, hogy sehol nem vagyunk es aki latja a kulfoldi merkozeseket nap mint nap a sportadokon az osszetudja hasonlitani a jelenlegi allapotunkkkal.
    A regi dicsfeny megfakult, odalett.
    A kornyezo regio csapatai is fenyevekkel elottunk jarnak, tehat meg a penztelensegre se lehet rafogni.
    MAr odajutottunk, hogy a nevesincs csapatokkal kell megkuzdenunk es mar tobbszor megesik, hogy mar azok is megalazo vereseget mernek rank.
    Ezek a tenyek. Lehet rozsaszin felhoben uszni, de az nem valtoztat meg egy Maltai vereseget, egy meretes zakot Moldaviatol.
    Nincs "ha", nincs "mi lenne", nincs semmi elorelepes, csak hatra jelenleg.
    A klubokban tartoznak a jatekosokra, a gyerekeiket feltik a szulok es nem engedik ki egy bajnokira,libalegelo kinezetu palyaink vannak es merhetetlenul penzsovar vezetok, akik csak a zsebuket nezik, semmit nem torodve a labdarugassal.
    Lehet megcafolni, nem pedig szemelyeskedni, mast ocsarolni es ures frazisokat hajtogatni, ha valaki realisan kezeli a helyzetet.
  • Kaplan
    #8376
    Nem tudom mi a faszt sírtok, egy pont és megvan a negyedik hely. Na és akkor mi a rákos tetves fasz van? Negyedik hely, hűha.. Továbbjutottunk vele? Nem. Hát akkor meg... Az meg, hogy elesett. Menjél le te a pályára, csináld jobban és akkor azt mondom igazad van barátom. De egyelőre Buzsáky volt az az ember akin látszott is, hogy teljes mértékben meg akarja köszönni a mi Petink bizalmát. Mindenképp hagyni kell Várhidit tovább dolgozni, ha megerősödünk bal oldalt Husztival, ha Dzsudzsi PSVben továbbfejlődik és ha hulló csillag Hajnal barátunk a válogatottban nem csak alibizik akkor bizony ütőképes válogatottunk lehet a következő 1-2 évtől számítva.
  • Grenzjager
    #8375
    Hétből hatodikok lettünk. Ezek után miért legyek pozitív??

    1986 óta eredménytelen csapatépítés zajlik...


    Ez olyan mintha az egyetemen te mindent tudnál mégis midnen tárgyból megbunkál vagy kettesed lenne...
  • Randal
    #8374
    Jakuza: Igen mond meg, ha olyan okos vagy hogy tudod mit kell tenni.
    És te is Grenzjager. Hajrá gyerekek, elő a tudománnyal.
    Vagy ha csak siránkozni tudtok akkor légyszi hagyjátok el ezt a fórumot.
    Igen, ez egy Hajrá Várhidi, hajrá Fiúk topik lett, akik adnak nekik esélyt. Még egy évet biztosan, de lehet hogy kettőt.
    Ha akkor sincs eredmény úgyis mennek.

    Grenzjager: láttad te egyáltalán a moldávokat játszani, vagy csak szövegelsz az eredmény láttán?

    Kár hogy itt nem lehet tiltani adott felhasználók hozzászólását. Az ilyen negatív embereket meg se látnám.

    Rajtatok kívül itt mindenki tudja, hogy féltávnál lett átvéve az edzőség, hogy fiatal a csapat, tapasztalatlanok és ezért lett ez az eredmény. Viszont tehetségesek, van bennük akarerő, jobb külföldi klubboknál edzik őket, ott játszhatnak és szereti őket a közönség.

    Ezért kapnak a szurkolók többségétől még esélyt, mert látnak bennük fantáziát. De mint mondtam, legközelebb az elvárás min. a 3.-4. hely.
    Addigra fejlődnek annyit, hogy tudják hozni.
  • Csesza
    #8373
    ha károgó varjúnak vagytok itt és csak fikázódni tudtok akkor nemérte mien írtok ide, ezzel van tele a topik, fikázással

    ugylátom, hogy a banner-ba az van kiírva, hogy Hajrá Magyarok, ha ti ezt nem érzitek át akkor nem értem miért kell ide írni?

    azt sem értem miért baj ha mások optimisták és nem lenéző szemmel néznek egy meccset, pl Buzsáky sem a saját lábában esett el hanem megcsúszott de mondjuk neked ez hiába mondnom, mert szarok a magyarok és kész...

    annyira szánalmas vagy nemtudom, szar érzés, hogy bejönne egy szurkoló ide a topikba és olvasna 1-2 hsz-t és csak a ti mocskolódásaitokkal van tele a topik

    csak ennyit szerettem volna hozzáfűzni, tovább nem kívánom ecsetleni, mert ennek a topiknak nem ez a lényege, hanem, hogy budítsuk a válogatottat és nem teszek az érveim ellen

    remélem a továbbiakban nem lesz majd módotok szindi a csapatot mert jól játszunk és nyerünk habár ti úgy is találtok valamit

    term. ez nem csak rád vonatkozik csak a te hsz-d volt nálam a legfelűl
  • [Jakuza]
    #8372
    Hat ezt a Maltat igy latatlanban is azt mondom haza kuldenek jo par rugott gollal.
  • a.carkey
    #8371
    De mivel sohasem tudjuk meg, így tök fölösleges erről beszélni.
  • a.carkey
    #8370
    Bazzeg! Te ne beszélj már hülyeséget pls! Méghogy szétverné! Azok lehet, hogy nem futottak annyit mint a maiak (bár a 6-3-at és az 1954-es döntőt végignézve dehogynem), pár perc bénultság után simán szarrá vernék nemcsak egy ratyi kiscsapatot, hanem bármelyik nagyot.
  • Grenzjager
    #8369
    Azért a svédek elleni, ahol azzal bizonyos "fuckin' goal"'-lal kaptunk ki szintén izgi volt a lothar-korból. Én azt érzem hogy egyre lejebb és lejebb csúszik a magyar foci, mert lehet h elemeiben itt-ott ugyan van némi javulás, de az összkép és eredmény tekintetében semmi fejlődés.

    Tehát vannaka tök uccsók: Liechtenstein, Andorra, San Marino és tsi.
    Aztán jön Magyarország, Luxemburggal egy szinten.... ennyi, ez a baj
  • Firerock
    #8368
    Voltam a meccsen.NAGYON JÓ VOLT:)
    életemben először voltam ilyen "komoly" meccsen de megyek máskor is.
    aki kinnvolt!Ti hol ültetek?
  • [Jakuza]
    #8367
    Marmint az az okos foci, amikor nem tud valaki beadni egy szogletet ?
    Vagy az hogy trukkozni akar a szogletzaszlonal es elesik a sajat lababan ?
    Vagy az hogy kikap 2-1re ? Okosan vesztettunk akkor most ?
    Biztos kapunk az eszert a Fifatol erte egy pontot.
    Elmondom idegenben a Franciak ellen jobban jatszottunk, vagy itthon az Argentinok,Svedek vagy a real ellen.

  • _Vegeta_
    #8366
    Jobbak voltak. Azon a meccsen mindenkepp. És? Lesz*rom! Azt a meccset kiveve egyre jobban szorakozok a valogatott meccseken. Erzem hogy van ertelme szurkolni, megnyerhetoek a meccsek. Ezt meg Matthausnal se ereztem.
  • Grenzjager
    #8365
    Szórakoztató, okos futball 7. hely, és a kisinyoviak is jobbak nálunk.... Lennénk inkább rossz focival harmadikok...

    de a tény tény marad:

    eredmény: 0
    csapatépítés: 0
  • _Vegeta_
    #8364
    Matthaust nagyon birtam, de meg vele se lattam ilyen szorakoztato es okos futballt. Errol ennyit.
    Ja a jatekosok mindenhol tobbet kapnak a kelletenel.. De a szponzorok fizetik oket, mert a foci nagyon nepszeru sportag. Ne takarozz mar a fizetessel, ez egy ilyen sport. A sportolok amugy is igen jol keresnek.
  • _Vegeta_
    #8363
    Bazzeg ne beszelj mar hulyesegeket. Ha puskasek ma jatszanak egy kis csapat is szetverne oket. :D A foci evrol evre valtozik, egyre lenduletesebb, gyorsabb es a jatekosok is egyre profibbak. Mostanra mar egy szar csapat is van olyan technikas mint egy jo csapat. Fejben dolnek el a meccsek es persze b*szott nagy szerencse is kell.
    A helyezesrol, szegyen gyalazat igaz, de ez a selejtezo csoport mar a bozsikkal elment, azota pedig csapatepites folyik. Ne gondold mar h egy fiatal csapat rogton csodat tesz. A moldavokat meg kellett volna verni, de bukta volt. Ez van, ilyen a foci.
    Termeszetesen a kovetkezo szezonban mar nem lehetlesz talanozni, aki nem jatszik ugy ahogy kell menjen a pics*ba! Es hagys mar a francba az eredmenyt hogy hol allunk, nem az a lenyeg most! Lattad a meccset? Jol szorakoztal? En igen. Fiuk beleadtak mindent? Javareszt igen.
  • [Jakuza]
    #8362
    Randal lol. En mondjam meg kik legyenek a jatekosok es az edzo ?
    En csak azt tudom megmondani mit kellene tenni, hogy a labdarugasunk jo legyen.
    Az olyan csurhet amilyen a Kisteleki es bandaja el kellene zavarni.
    mattheust beken kellett volna hagyni es akkor most nem itt tartanank.
    A jatekosoktol megkovetelni a teljesitmenyt, mind a merkozeseken, mind pedig az edzeseken.
    Nem pedig tobb szazezres fizetest adni a semmitteveseikert.
    Nem teljesitesz? Jo rendben, akkor nincs penz, nincs auto,nincs lakas.
    Vegre elkezdeni az esszeru utanpotlas nevelest jo es neves szakemberekkel. A tobb evtizede az NB-Iben a kispadokat koptato kokler edzoket elzavarni. Megoldani azt, hogy nem a nev alapjan valogassak be a csapatokba a jatekosokat, nem azt nezve ki fia, ki borja vagy kinek a kedvence,a jatektudast eloterbe helyezve.
    A labdarugoklubokat levalasztani a tobbi szakosztalyrol. A palyak koruli allapotokat normalizalni, hogy a mindenki bekesen es ne gyomorideggel tudjon merkozesre jarni.
    Ez az alapja mindennek. Es meg valami ami fontos, epesszel es tisztan latni a dolgokat, nem elfogultan a masik fel velemenyet is meghallgatva.
    Olyan emberekre semmi szukseg, aki megmondja a masik velemenyere azt reagalja, hogy mert mashogy latod, nem hianyzol a nezoterrol.
  • Csesza
    #8361
  • Grenzjager
    #8360
    Szánalom ez a várhidi-cashteleki brigád, 6. hely, a kisinyoviak is beelőznek minket, ezek a meg verik a mellüket..... hányadék az egész...
  • Unreal1942
    #8359
    Hol éltek ti? Simán hozni a 3. helyet? Pont 3 jobb képességű csapat van nálunk a csoportban. Persze ettől még meg lehetett volna akár a tovább jutás is...
    Ettől még valóban szégyen a 6. helyen végezni ez nem kétséges!
    Viszont a fanyalgástól nem lesz jobb, nem jut előrébb a válogatott.
    Ez az ember anyag áll most rendelkezésre kb. Vagy be érnek vagy nem!
    Nekünk reménykedni és persze szurkolni kell!
  • Randal
    #8358
    Csacsi, Jakuza, a.carkey: Jók az elvárásaitok, csak nem mostanra. Majd jövőre. Ha akkor nem teljesítik ez van. De most folyamatosan cserélgessük az embereket?

    Akkor kérem szépen, mondjátok meg hogy ki legyen az edző és kik a játékosok. Hajrá.

    Amúgy még jó, hogy nem mi döntjük el mi lesz.
    Nem fogtok hiányozni senkinek se a meccsekről.