28330
10917302841238962806.jpg
  • Solt
    #8477
    Én sem Vanczákra voltam mérges, hanem a szituációra! :)) A többit adom... nincs hozzáfűzni valóm! :))
  • Randal
    #8476
    Én nem voltam mérges Vanczákra. Sajnáltam nagyonm, mert tudtam hogy nem így akarta, csak szerencsétlenségére így jött össze. Azután ha megnézted mindehol ott volt, hajtott mint egy őrült.

    Na ez az amiért szeretem őket. Hajtanak, akarnak tesznek mikor már elúszni látszik a meccs.
    És vegyük elő csakazértis az olasz-magyart.
    Ki gondolta volna, hogy ilyen második félidőt kapunk? Na? Senki. Akkor szerettem meg őket nagyon. Nem a gólok miatt, az csak a plusz volt. Hanem az, hogy csakazértis mentek előre.
    És lám, meglett az eredménye. Kit érdekel az olaszok állapota? Nekik a tekintélyükből adódóan kell hozniuk a meccseket, mégsem jött össze.

    Ennek sajnos ellentéte volt a moldáv meccs ahol kikaptunk, de ott is hajtottak, igaz, csak az első 10 perc és az utolsó 20-30 volt az igazi.
    viszont mindenki elfelejti, hogy az a moldáv válogatott is egy új csapat és nagyon is jól játszottak.

    A törökök meg nullahúsz játékot hoztak.
  • Solt
    #8475
    Én örjöngtem itthon a gólunknál... iszonyat jó érzés volt! :) Mérges voltam Vanczák öngólja miatt, de együttéreztem vele és szinte látni lehetett az arcán, hogy fáj neki... nekem is fájt! Viszont ami más volt sok egyébb meccshez képest az az, hogy itt nem akartam, hogy teljen az idő, mert benne volt a gól a játékunkban, ellentétben azokkal a meccsekkel amikor döntetlennél is alig vártuk, hogy lefújják, mert lehetet látni, hogy, ha életük végéig játszanának sem esne gól...
  • Kaplan
    #8474
    Én is esküszöm beleborzongtam az elején a képekbe. Teletömött stadion, hangulat, egyszerűen isteni volt. Megérdemlik a fiúk!
  • Randal
    #8473
    Én is sajnáltam a vereséget, de komolyan könnyv szökött a szemembe mikor elkezdődött a meccs:)
    És öröm volt nézni ahogy játszottak, mégha néha bosszankodtam is egy-egy rossz húzás miatt, pl. Hajnal szögletei, vagy Priskin labdakivitelei a szélre és emberbevárásai. Lehet, hogy jót akart, de néha elvállalhatta volna a dolgot, úgy mint az elején.

    Lehet, hogy az én szegénységi bizonyítványom, de élvezettel néztem. És eredménytől függetlenül sajnálom, hogy nem voltam kinnt.
  • Solt
    #8472
    "6. helyezes. 2-16os golkulonseg a komoly csapatok ellen. 2-1es vereseg a Gorogoktol.
    Mi ez ha nem a tenyek ? Talan mast latok a tabellan ? Dehogy, meg csak nem is pontatlan az allitas."

    Ezek nem tények hanem száraz adatok amik sajnos bekerülnek az évkönyvekbe! A tény az, hogy bármilyen negatív is vagy, akkor is jó érzés volt nézni ezt a csapatot már meccsek óta!

    "Unom mar ezt a nosztalgiazast, es felteteles modokat"

    Szerinted én nem unom? Ezért magyarázom már mióta, hogy a helyén kell kezelni a dolgokat!

    "Ez van, ezt kell szeretnunk, ezek a tenyek"

    Látom azért nem beszélek teljesen feleslegesen... fogadd meg a saját szavaid és próbáld szeretni ami van!
  • daviddavid
    #8471
  • hunbasser
    #8470
    így van
  • nono84
    #8469
    A mondandód első felét mintha faterom mondta volna, pedig ő látott még anno jó magyar focit.
    Sajnos tényleg sokan a múltban ragadtak akik még azt hiszik, hogy ez a magyar válogatott ha nem ver meg egy Görögországot, Norvégiát már szar és szidják mint az állat őket. Azt tudomásul kell venni, hogy tényleg mindenki elhaladt melletünk az utóbbi 20 évben. Sajnos ha nem jönnek az eredméynek amiket elvárnak(a médiának is szerepe van benne hogy ekkora elvárásokat támaszt a csapattal szemben) a szurkolók akkor szinte már lincs hangulat alakul ki. A Mészöly jólmegmondom Kálmán is osztotta az észt még tavaly hogy ez gyenge csoport....(könyörgöm ha ilyen emberek vannak az MLSZ-ben nem tudom mit várhatunk egyáltalán a magyar focitól.) Amikor itt volt Várhidi edző fehérváron akkor is egy jó kis csapatot rakott össze és az UTEvel bajnok is lett meg ezek a sikerek a válogatottal, nem tudom miért nem adtak neki rögtön szerződést a tegnapi meccs után. Egyébként meg minden magyar embernek a válogatott csapat mellett a helye mert ők a képviselnek minket a nagyvilágban és nem itt hajrá Romániázni
    Hajrá magyarok!
  • Randal
    #8468
    A hozzászólásod utolsó része fedi azt amit én akartam mondani.:)

    te Jakuza, ne haragudj, de nagyon elkeseredett lehetsz ha ész nélkül osztasz mindenkit.

    Elsőnek szidod a játékosokat, aztán az NBi-et, aztán az MLSZ-t. Aztán megint a játékosokat, hogy hogy nem tudnak rendesen focizni, mikor tanították őket.

    Kérem, az általad is oly nagyrabecsült magyar futballban tanultak. Mit vársz tőlük? Szar képzést kaptak, de ők elérték, akarták a jobb képzést, ezért nincsenek itthon.

    Szerinted miért üdvözli mindenki a futball akadémiák létrehozását? Ott színvonalon tanulhatnak a gyerekek és lesz esélyük neves külföldi csapathoz kikerülni, ahol kitanítják őket.
  • Vardar
    #8467
    A szemlélet módban kellene változás. A játékosok akarjanak játszani(tisztelet a kivételnek) meg a szurkolók is kijárhatnának U21-esre. (Ha pesti lennék kijárnék)
  • [Jakuza]
    #8466
    Tenyek figyelembe vetele nelkul ? :D
    6. helyezes. 2-16os golkulonseg a komoly csapatok ellen. 2-1es vereseg a Gorogoktol.
    Mi ez ha nem a tenyek ? Talan mast latok a tabellan ? Dehogy, meg csak nem is pontatlan az allitas.
    Ez tortent, ez van. Nincs, ha plusz egy pontunk lenne, mert nincs.
    Nem, majdnem nyertunk a Gorogok ellen, hanem kikaptunk.
    Unom mar ezt a nosztalgiazast, es felteteles modokat.
    Ez van, ezt kell szeretnunk, ezek a tenyek.
  • hunbasser
    #8465
    megy az nekik,csak még nincsenek összeszokva.idő kell.
  • [Jakuza]
    #8464
    Kit erdekel, hogy nem vilagsztar vagy sem ?
    Nem kell ahhoz vilagsztarnak lenni valakinek, hogy betudjon adni egy labdat.
    Errol o maga is tehet, mert ugy mint a regi nagyok, o is kimehet gyakorolni. De akkor tegyen erte valamit.
    Nem megy ? Hat gyakorlom. Ralehet fogni arra,hogy neki rosszul tanitottak meg, hogy kell lekezelni futtaban egy labdat ? Vagy azt, hogy kell futni? Amit azert ketlek.
    Ezekhez nem kell ostehetsegnek lenni.Gyerekkoruk ota elkeztek a labdarugast, illik am felnottkorban egy sportolonak az alapokat elsajatitania. Az alapok pedig nem tobbek a szorzotablanal, ha iskolas hasonlattal elek. Nem kell mas hozza csak megfelelo alazat es szeretet, afele amit csinalsz.
    A tobbi csak magyarazkodas. Ha jobban akar valamit csinalni, akkor forditson ra idot es gyakorolja.
  • Solt
    #8463
    Hát erre a cikkre meg már reagálni sem érdemes! Önérdekű irónia halmaz, tények figyelembe vétele nélkül! Undórító...
  • Solt
    #8462
    Picit kezdem már elveszteni a türelmem, ezért előre bocsánat, ha sértő dolgot írnék!

    "Mar megint ez a szurkolo tehet arrol, hogy nem lat jo focit.
    Hat kerdem en miert en tehetek arrol, hogy eredmenytelen egy valogatott ?
    Miert en vagyok a hibas ?"

    Ki mondta, hogy te, vagy bármelyik szurkoló a hibás ezért? Te hol olvastál olyat, hogy erről a szurkoló tehet? Én azt mondtam, hogy nem a mostani játékos tehet arról, hogy az előtte futbalozótól is a megváltást vártuk mi 30 felettiek!

    Még mindig pont a lényeget nem érted meg! Bármit teszel, bárki tehet róla, be tud adni vagy sem, tud futni vagy sem, keres pénzt, vagy sem, akkor is EZ VAN!!! A csalódás beszél belőled, mert nem világsztárnak nevelték őket, és te nem láthaszt világverő Magyar válogatottat! Ha a Puskásék nem lettek volna, akkor ma örülnél még a Görögök ellen mutatott játéknak is! A másik pedig, ha neked az iskolában még mindig a finn-ugor elméletet tanítják, holott már évek óta megdőlt, akkor ki a hibás, Te aki megtanulta amit tanítottak, vagy aki a hülyeséget tanította? Olyan dolog miatt vagytok elkeseredve ami fizikai képtelenség, amíg magasra teszitek a lécet addig azt mindig le fogják verni és soha nem lesz örömötök ebben a csodálatos játékban! Ide születtünk, ez a mi válogatottunk, ezt kell szeretni, ennek kell örülni, ha meggebedünk sem lesz a Vanczákból Roberto Carlos!
  • [Jakuza]
    #8461
    Hat ez mekkora lol cikk.

    Idezet:

    "A magyar válogatottnak sikerült az, ami korábban még sohasem: selejtezőcsoportjában a 6. helyen végzett.Az utolsó két meccsen titokban mindenki hat pontot remélt. Nyíltan csak három hangzott el. Végül nulla pont lett belőle. Egy nagy, kerek, magyaros nulla. Már akkor rosszat sejtettünk, amikor a meccs előtt a hangosbemondó az Olimpiakosz Pireusz profijának nevezte Tőzsér Dánielt (AEK Athén). De ez volt a legkisebb malőr. Nagyobbnak tűnt Halmosi beállítása, akinek Vanczákkal együtt kellett volna bejátszania a bal oldalt. A dolog balul sült el, Buzsáky vezető gólja után ugyanis Vanczák is feliratkozott a góllövők közé, de öngólját csak a vendégszektor ünnepelte. Az iramot a magyarok diktálták, a gólokat a görögök lőtték. A másodikat büntetőből, miután a lassúsági rekordokat döntő Vaskó lemaradt Gekaszról, Fülöp pedig elütötte a kiugró csatárt. De nem lenne méltányos a védők nyakába varrni a vereséget. A magyar csapatból tulajdonképpen csak a védekező középpályás, Vass Ádám dicsérhető. A Gera helyett játszó Buzsáky remek lett volna, ha a meccs 20 percig tart - a QPR légiósa azonban elfáradt, s vesztünkre minden helyzetet ő akart befejezni, erőtlenebbnél erőtlenebb lövésekkel. "Büszke vagyok a csapatra" - értékelt a meccs után Várhidi Péter szövetségi kapitány. Mi nem vagyunk büszkék. Mert hiába nyilatkoznak fejlődésről, ha közben mindenki félgőzzel rommá veri a magyarokat: oda-vissza vereség a görögöktől, a norvégoktól és a törököktől, 2:16-os gólaránnyal, hogy a moldovai tragikomédiát ne is említsük. Magyarország egy gyenge selejtezőcsoport 6. helyén végzett, ami negatív csúcs. Aki ezt sikerként állítja be, az csalni próbál. "Nincs jelentősége annak, hányadik helyen végeztünk" - riposztozott a kapitány. Tudja a fene! Van egy sanda gyanúnk, hogy az 1. vagy a 2. helynek jobban örültünk volna. Így csak a szomorú kép él bennünk, ahogy a görögök elleni vereség után lassan kiürült a stadion, a csalódott nézők után a lovasrendőrök is elgaloppoztak, s nem maradt más a Puskás stadion környékén, csak a félig fagyott lószär a sötét éjszakában."
  • daviddavid
    #8460
    kit erdekel most Talma
  • Checkerboy
    #8459
    "A magyar focinak leáldozott" topik jobban passzolt volna. Pénzkidobás az egész. Ott a Talma, tehetséges, stb...inkább őt támogassák, és a sok-sok magyar világbajnokot akik éppen, h kapnak valamit...Tanuljunk már meg focizni, istenem!

  • [Jakuza]
    #8458
    Naaaa.
    "A másik pedig, hogy nem a játékosok tehetnek arról, hogy mi 30-on felüliek év tizedek óta nem látunk focit, ne őket hibáztassuk már a mi nyűgünk miatt! "

    Mar megint ez a szurkolo tehet arrol, hogy nem lat jo focit.
    Hat kerdem en miert en tehetek arrol, hogy eredmenytelen egy valogatott ?
    Miert en vagyok a hibas ?

    Nehogy mar a nezo legyen a hibas azert, mert a jatekos nem kepes beadni, vagy futni, vagy lekezelni egy labdat.

    Igenis ok a hibasak ezert, mert ellehet ezt sajatitani, nem azert jatszanak mar legalabb 10 eve.
    Elviszed az autodat egy szerelohoz olajcserere, de nem tudja megcsinalni, akkor te vagy a hibas , vagy o nem ert hozza ?
    Pedig az o szakmaja, o tanulta ezt evekig.
    Szoval ez igen csak rossz pelda, amit elohozol.
    Az mas kerdes, ha egy szurkolo nyuglodik egy merkozesen, mert tudja mi az elvaras es annak nem tudnak megfelelni a jatekosok, es latja hogy ezzel kell beernie,nincs jobb.
    De ettol meg lathatja, hogy mi a problema es szot emelhet ellene, viszont nem a szurkolo a hibas, ha neki kell a bekat lenyelni a sikertelenseg miatt.
  • hunbasser
    #8457
    osztom,teljes mértékben egyetértek.
  • Solt
    #8456
    A komplett MLSZ megítélésében egyet értünk, a többit pedig napok óta magyarázzuk! Ezek a játékosok a jelenlegi legjobb 30 magyar futbalista közt vannak! Ez a keret, ezzel kell valamit kezdeni! Az elmúlt 20 évben mindenki azt magyarázza, hogy a fiúk nem mernek cselezni, remeg a lábuk stb... Most amikor mernek cselezni, próbálnak trükközni, ütköznek, hajtanak, de ez nem mindig sikerül, akkor milyen jogon bántjuk őket? Én egy büdös szóval nem mondtam, hogy ez a válogatot jó! De, ha tudomásul veszed, hogy ennyit tudnak, akkor máris más a megítélés. Még mindig azt mondom, hogy jelenleg is erőn felül teljesítenek! Aki focizott valaha is, az tudja, hogy mit jelent az összeszokotság és a rutin! Ezek még gyerekek, jelenleg annyit várhatunk, hogy megtegyenek mindent tudásuk alapján! Ezt teljesítik is... nem adják fel, csípnek, rugnak, harapnak! Ezt értékelni kell, én még mindig csak ezt tudom mondani! Emlékszem én a Zselé Vili és társai nagyképű vonaglásaira... Na azt lehetet szidni! Az, hogy ki tehet arról, hogy a mai játékosok csak ennyit tudnak az megint egy más kérdés! A másik pedig, hogy nem a játékosok tehetnek arról, hogy mi 30-on felüliek év tizedek óta nem látunk focit, ne őket hibáztassuk már a mi nyűgünk miatt! Egy esély mindenkinek jár, bármennyi is a negatív tapasztalat a régmúltból! Vegyük tudomásul, hogy rajtunk kívül mindenhol áldoztak a focira, ezért szépen az évek során utolértek és megelőztek bennünket! Igen, bármennyire is fáj ez van! Szinte minden nemzetnek van egy nemzetközi sztárja, nekünk egy sincs... talán Détári volt az utolsó! Ameddig csodát vártok átlag játékosoktól, addig csak csalódás fog érni, de ha belátod, hogy ez a tudás a valóság, akkor pici sikernek is tudsz majd örülni, és talán egyszer majd sok munkával és kitartással beérik egy generáció aki örömet okoz nekünk! Én bennük most ezt látom...
  • Randal
    #8455
    Hunbasser: mate317 valóban fura gyerek. Szétfikázza az egész magyar válogatottat az elejétől a végéig, de azért a meccsre kimegy... Mondom én, hogy mazochista.

    Jakuza:
    A válogatott jelenlegi tagjai kiemelkedően teljesítették az itthoni követelményeket, ezért felvételt nyertek egy jobb iskolába. Ahol, függetlenül a hazai rossz képzéstől, megállják a helyüket, igaz a hiányosságok megmutatkoznak. De látszik, hogy szorgalmasak és fel tudnak zárkózni:)

    Hunbasser: 2 csatáros játék valóban jobb lenne az 1 helyett, de ebből is látszik, hogy Peti bá inkább a biztonságra kezdett építeni elsőnek, mikor látta a helyzetet.
    De jó volt látni, hogy a meccsen legalább támadókat hozott be.
  • hunbasser
    #8454
    semmi értelme hasonlatokat keresgetni.

    viszont azt sem szabad elfelejteni,hogy az elmúlt 20 év alatt cserélődtek a játékosok,cserélődtek a szövetségi kapitányok,csak a vezetők nem nagyon cserélődtek.egyedül ők a hibásak,hogy ide jutottunk,és hogy most ott vagyunk,ahol.na de majd Peti lesz,aki kihúz minket a csávából :P
  • miki36
    #8453
    egy nem kész, fiatalokkal teletűzdelt csapattal hogyan is lehetne bizonyítani?
    Gellei azonnal bizonyítani akart, gyakorlatilag a semmiből.
    Várhidi pedig csapatot építeni.
  • banok
    #8452
    Magyarország-Görögország meccs összefoglalója
  • [Jakuza]
    #8451
    Eleg rossz pelda.
    Ugyanis ha jol emlekszem a te peldaddal elve, a valogatott, most jarja 30 evesen az elso altalanos osztalyt annyiszor megbukott.
    Talan rosszak voltak a jegyei ?
    Biztos a tanarneni a hibas, aki kikerdezte az anyagbol.Mar a sokadik magantanar vette kezelesbe es nem segit ?
    Szoval a te olvasatodban megerdemli a fiad a kovetkezo osztaly, bar csak egyes osztalyzatai vannak :D
    Most akkor ki a hulye a te fiad aki nem kepes megtanulni a szorzotablat, vagy aki kitalalta , hogy teljesitse a feladatot ?
  • hunbasser
    #8450
    azért érdekes,hogy itt mindenki a szar,hozzá nem értő pórnépből való,te meg - aki egyébként nagy szakértő - bejössz ide és megmondja mindenkinek a frankót,aztán ha meg nem értenek vele egyet,akkor meg mi vagyunk a birka nép.álljál már le,kinek képzeled magad? :)

    hidd el,én is kint voltam a meccsen,nem tudom,hogy mi volt a görögök játékában olyan gyors és tempós,hogy szemmel nem lehetett követni.ezekszerint te az első félidőt nem is nézted,mert ott csúnyán lefociztuk őket szvsz.nem volt szerencsénk sajnos,ezért buktuk el a meccset,ráadásul a helyzetkihasználásunk is elég gyatra volt,ezt be kell ismerni.

    igazán kipróbálhatná már Peti bá' a 2 csatáros játékot,mondjuk Feczesin-Priskin duóval,vagy jöhetne Priskin mellé Sanyíííííííí ^^
  • Randal
    #8449
    Á, hagyd őket, ezek már rég megásták a válogatott sírját, már csak bele akarják lökni. Mazochisták szegények.

    Jakuzának egy kis iskolás példa, ha szereti a példákat:
    Ha a fiad rossz matekból és elrontja a dolgozatokat akkor mit csinálsz?
    Kiszeded az iskolából vagy elküldöd tanárhoz gyakoroltatni?
  • [Jakuza]
    #8448
    Illetve aki jatszik kint, mert meg a kinti keretbe alkalmatlan :D
  • [Jakuza]
    #8447
    Aki szivbol csinalja a focit az hajt, csak masodlagos kerdes nala a plusz 30ezer. Ennyit errol.
    Es bizony bekerulnek a valogatottba olyan jatekosok is, akikrol beszelunk.
    Es ne keverjuk azert a munkaval a labdarugast, bar valoban ez a "munkajuk", pontosabban ez lenne az, ezzel keresik a kenyeruket.
    Viszont a teljesitmeny kvota kozel sem olyan szigoru, mint egy gyarban, legalabbis nem nalunk, kulonben mar szelnek lennenek eresztve.
    Es hogy ki jatszik itthon ? Ez nem jelent semmit innen indultak el, es az alapokat itt kaptak, amit nem potol egy vagy ket ev kulfoldi jatek.
  • hunbasser
    #8446
    Vardar,Jakuza: ne keverjétek már össze az nb1-ben játszókat a válogatottban játszókkal.

    az nb1 más kategória,és egyébként is a magyar válogatott topikjában vagyunk,nem az nb1 topikjában(ráadásul tegnap egy nb1-es játékos sem játszott,Leandrot leszámítva)
  • frx mesor
    #8445
    A lényeg, hogy te értesz hozzá! :)
  • kraawz
    #8444
    hemingway
  • mate317
    #8443
    De ilyen birka népnek aztán beszélhetek. Aki nem ért a focihoz, azzal nem tudok mit kezdeni.
  • hunbasser
    #8442
    1.mondtam már,a válogatottságért nem kapnak fizetést.ha meg a klubjuktól kapott fizuról beszélsz,akkor meg nincs miről beszélni,mert a válogatott tagjai a klubjaikban mind jól játszanak és meghatározó emberek.a válogatottban azért nem megy,mert itt nem edzenek együtt hetente 10x,nem klubtársak.egy válogatottban sokkal nehezebb összeszokni.ja,és azt ne mondd nekem,hogy pl tegnap nem hajtottak a fiúk :) istenem,ez van,ennyit tudtak magukból kihozni.

    2.a vaduz elleni újpest meccs 0-4 lett,nem 5 és az edzőbuktató meccs volt,magyarán sztrájkoltak(bicskei berci miatt),de ez lényegtelen.

    3.az nb1-et nem kommentálnám,bárcsak olyan lenne,mint a válogatott...
  • Vardar
    #8441
    Szerintem mindenkinek részben igaza van.
    A magyar foci szar. Tespednek. A semmiért kapják a milliókat nem teljesítmény alapján fizetik őket. Aztán csodálkoznak, hogy kevés a befektető meg, hogy nincs pénz...
    Ne csak Bozsikot vádoljátok. Azokat is akik őt oda kinevezték.
    Kistelekivel semmi bajom. Az UEFA-s pénzekről, a (elfejeltettem mi a neve)pályépítő programról elfeledkeztetek?
    Most Várhidi talált egy új generációt. Akik akarnak tenni. Nem csak szaladgálni és kapni a milliókat. Most van remény. Vagy össze jön vagy nem.
  • mate317
    #8440
    Én kinn voltam, onnan látszott csak igazán jól a tudáskülönbség.
  • Randal
    #8439
    De most őszintén. Te a helyükben hajtanál akkor is, ha hajtás nélkül megkapnád a lóvét? Nem. Ők szépen ellötyögnek a meccseken, igaz, nem is számítanak sehol se, mert még a válogatottba se kerülnek be. De szerintem nem is akarnak. Mo.-n a foci ugyanolyan megélhetés mint más munka.

    És ha már nem a válogatottról beszéltél akkor ne is nagyon keverd bele.
    Ki játszik itthon, aki tegnap benne volt a kezdő 11-be? Nagyon senki. Szóval őket nem érdemes szidnod.

    Az EB rendezés valóban el lett baszva, de ott azért EU-s politika is közrejátszott. Szerintem.

    mate317: Hagyjál már a hülye statitisztikáiddal. Fogd már fel, hogy más válogatott más válogatott ellen volt.

    Ha meg nem tudtad a görögök játékát szemmel követni, csöppet be vagy lassulva, szóval ez nem a te sportod, mert ezek szerint ha valaki felgyorsít azt már nem látod:D
    Akkor mit nézel a tévében? Színes csíkokat?:D:D:D


  • [Jakuza]
    #8438
    Az a baj, hogy a merkozeseket nem statisztikakra jatszak.
    A helyzeteket be kell rugni. Az is egy erofelmero milyen ugyes valaki.
    Es mi ezen a teren, eleg ugyetlenek vagyunk mar nagyon regota.
    Az a jobb csapat amelyik nyerni tud, nem pedig aki kihagyja a helyzeteit.
    A gyozelmek utan osztogatjak a pontokat, nem a ziccerek utan