28330
10917302841238962806.jpg
  • [Jakuza]
    #8557
    Es az a lenyeg ? Kapsz egy kozmetikazott listat amire lehet buszke lenni, de amikor eljon az erofelmero kikapsz Moldaviatol es ugyanugy csuszol vissza a helyedre, ahova valo vagy.
    Melyiket latod szivesebben, ha nyerunk baratsagos merkozesen vagy ha nyerunk tetmerkozesen ?
  • vmvr
    #8556
    képzeld, a barátságos meccsekért már jóval többet kapsz, mint egy gombóc fagyi, hiszen azok a meccsek is beleszámítanak már a világranglisátba.
    ezt a döntést az UEFA hozta pár hete, ezért is álltunk többek között europában a 27.helyen
  • [Jakuza]
    #8555
    Ja es meg valami ami fontos, es szamtalaszor leirtam.
    Semmi bajom VP-vel, legalabb megprobalja folytatni amit Mattheus elkezdett, meg ha egyenlore sikertelenul.
    De elege van az embereknek az MLSZ-bol. Eleg a kommunista idoket idezo propagandabol es abbol hogy a szovetsegi kapitanyt babukent akarjak rangatni,foleg az utan ahogy hatalomra kerultek.
    Olyan vezetes kell az elere, ami nem artani akar a labdarugasunknak, hanem tenni erte.
    Akik dolgoznak es nem mas munkaja gyumolcset akarjak lefolozni. Akik mindent felaldozva baratsagos merkozeseket kotnek le.
    Akik foglalkoznak a palyakkal, a jatekosokkkal es nem csak a bajt es pereskedeseket generalnak maguk korul, hogy minnel tobb penzhez jussanak.
    Ez ami kell, hogy elindulhasson valami, mert ha ez nem tortenik meg akkor maradunk hosszu evekig tovabbra is a futottak meg kategoriaban es nem lesz meglepo, ha egy Malta megver minket es a csoport utolso vagy utolso elotti helyen vegzunk.
  • [Jakuza]
    #8554
    Kit erdekelnek a baratsagos merkozesek ?
    Azert meg egy gomboc fagylaltot nem kapsz. Kit erdekel az, hogy az edzesen betudja loni a csatar a labdat, ha amikor kellene a tetmerkozesen elesik a labdaban remego labbakkal?
    Kit erdekel a biro ? Kit erdekel a majdnem ? Lehet rafogni a birora, lehet rafogni az idojarasra, vagy a csapos sorhasara.
    Ralehetett volna fogni a tavalyi Realra is , hogy nem erdemelte meg a bajnoksagot, mert az utolso 7 talalkozon csak makkal nyertek, de nyertek.
    Es mi az eredmeny ok lettek a bajnokok es nem a Barcelona.
    A vegeredmeny ami szamit, nem a kontorfalazas. Ilyen erovel siman a Bosnyakoknal ralehetne fogni, hogy ott meg nekunk fujtak.
    De minek a kontorfalazas ? Ebben jok vagyunk, magyarazkodasban az eredmenyek tudataban. Ezert tartunk ott, ahol tartunk.
  • DJ BP
    #8553
    Egyébként a barátságos meccsek miért nem érdekesek? Ott aztán volt erős ellenfél...
  • DJ BP
    #8552
    elején át kellett állni, Lothar első meccsein se volt semmi eredmény, ezért is nem kedvelte sokáig a közvélemény

    A barom skót bíró bezzeg nem izgat, ami nem téged igazol ugye... (görögök ellenin is k*rva nagyot hibáztak, 3métert lesnek nézett).
  • DJ BP
    #8551
    mondjuk ez tényleg túlzás volt, sajnáltam amikor elment, de ennyire nem kéne már beleszólni. De mindegy, alapból ilyen megmondom a tutit faszi, oda is üt, ha kell :))
  • [Jakuza]
    #8550
    Oke VP-t ecseteljuk.
    Lassuk a selejtezo sorozatot. 8 merkozes 3 gyozelem 5 vereseg. 6 rugott gol 14 kapott. Ez joval 40% alatti teljesitmeny.
    24bol megszerezheto pontbol 9 elert.
    Az elert pontok kivetel nelkul itthon a gyenge csapatok ellen tortent, gyenge jatekkal Malta,Moldova,Bosznia-M.
    Az 5 vereseggel vegzodott talalkozon 1 azaz egy rugott gol, ezzel szemben kaptak 14-et.
    Szoval kar takarozni, azzal hogy hiszen alig jatszottak VP alatt.
    Dehogynem a haromnegyedet a selejtezonek Varhidi Peterrrel jatszottuk.
    Ennyit errol.
  • galmat
    #8549
    Hát ebbben tévedsz. Ugyanis a kutya se kérdezte meg a véleményét, mert ő kereste meg az MTI-t, hogy hangot adjon véleményének. Hát ez az undorító.
    Amíg itt volt nem volt nekem vele semmi bajom, voltam is kinn akkor is meccseken. De ilyenkor, mikor már rég elment, ne szóljon már be ilyen nagyképűen!
  • DJ BP
    #8548
    Tisztázzuk már, azt értjük, hogy gyűlölöd az MLSZ-t, van okod rá, mi is így véljük. De ennek most épp Várhidinek és a csapatnak mi köze? Vagy hülye MLSZ akkor a csapatot is utálni kell? Mert nem értem mit akarsz elérni a Kistelekizéssel
  • DJ BP
    #8547
    Máltai vereség az Bozsik volt ember, Várhidit ecseteljük, és az ő esélyeit

    Várhidi igazi betlije vagy hibája eddig a Moldovai vereség egyedül, hülye MLSZ ide vagy oda, én Várhidi elképzeléseiben bízok
  • DJ BP
    #8546
    Mi van? Olvasd el rendesen... És ne hepciáskodj már itt
  • [Jakuza]
    #8545
    Ja es meg valamit peldalozzal a 115. helyen allo Maltaval mert biza ott allt, amikor nem kicsit megalazott minket.
  • [Jakuza]
    #8544
    Az MLSz majmai lol.
    Mivel erdemeltuk ki a jobb helyezest a vilagranglistan ?
    Fogalmam sincs, hiszen sokkal rosszabbul szerepeltunk ez nem is kerdeses.
    Tehat mar ez is csusztatas.Raadasul hiaba karognak, valoban o vitte ezeket a jatekosokat a valogatottba es akkor oda sorolhatjuk meg Gerat es Hajnalt.Akarhogy is szamolom ez 6 kezdo jatekos ha nem szamolom bele Husztit.Tehat az eleve hazugsag, hogy VP kezdte el a fiatalitast.Az is egy idiotizmus, hogy arra fogni, hogy sok jatekost probalt ki, most odaverned a segged a betonhoz, ha egy kapitany ugy juttatja be a csapatat a VB-re ha 1476 jatekost probal ki.Semmi koze nincs az eredmenytelenseghez, sot... minnel tobb jatekost probalsz ki annal jobban kitudod valogatni azokat, akik a legjobbak, aki ezt nem latja az eleg pikirt.
    Az utolso pont is egy nagy hazugsag, ugyani tetmerkozesekrol van szo, amin biza megalaztak minket.
    Legalabb ok tudtak jatszani dontetleneket a nagyokkal, mint peldaul Horvatokkal,akik most legazoltak Angliat idegenben egy harmast szorva nekik..
    Egyszer sem kaptunk ki a kiscsapatoktol, behuztuk azokat a merkozeseket mind itthon mind idegenben.Ezzel szembe a mostaniak ?
    Szoval lehet am a fatol latni az erdot, csak ki kell tekinteni a fa mogul es nem a marhasagokat sulykolni a nagykozonsegbe, amit a Kistelekiek hajtogatnak mar tobb mint egy eve.
    Oda jutottunk ahova a politika sodorta az orszagot, ugyanazzal a taktikaval, gondolom volt kitol tanulni.
    Megmagyarazni a szart es megetetni az idiotakkal, akik elvezettel tomik magukba, mert azt mondtak nekik finom.
  • vmvr
    #8543
    Lothar nyilatkozata, és az MLSZ reakció
  • vmvr
    #8542
    így van
  • Kaplan
    #8541
    Olvasgatom Várhidi blogját az MLSZ.hu-n és eszméletlenül szimpatikus egy fazon. Én azt mondom a lehető legjobb kezekben van most a válogatottunk hazai viszonylatok között.
  • hunbasser
    #8540
    arra nem gondoltál még,hogy megkérdezte valaki a véleményét?

    istenem,gondolkodjunk is már kicsit,ne csak írjunk!
  • GanXstaZoleeWrk
    #8539
    Szerintem Matthaus ezzel most mellélőtt lehet hogy Cashteleki meg a bandéria nemoda való ezt én sem tagadom 100%ban de a csapatot és a jelenlegi kapitányt nem kéne basztatni. Sőt...

    Sajnáltam hogy el lett zavarva de azért valljuk be sokat jöttünk előre legalábbis a fifa lista szerint :)
  • galmat
    #8538
    És akkor tessék, az mlsz.hu kommentárja a matthaus ügyben:

    "Lothar Matthäus, aki játékosként emlékezetesen maradandót, edzőként és a magyar válogatott ex-szövetségi kapitányaként semmit sem alkotott, elérkezettnek látta az időt (vajh’ miért nem az olaszok legyőzése után?), hogy – bár senki nem kérdezte – megkeresse a MTI-t a véleménynyilvánítási lehetőség óhajával. Idézünk néhány, csak rá jellemző részletet a nyilatkozatából:

    „…Törvényszerű volt a nemzeti csapat kudarca és az sem véletlen, hogy a magyar-horvát Európa-bajnoki pályázat egyetlen szavazatot sem kapott. A futball nem egy bonyolult dolog. Aki sokat és jól dolgozik, az élvezheti ennek a megérdemelt gyümölcsét, aki csak beszél és nem csinál semmit, az pedig megkapja méltó büntetését.”

    A szakember hozzátette: a magyar szövetség (MLSZ) és a kapitány félrevezette a közvéleményt.

    „Azt hirdették, hogy új úton jár a csapat, elkezdődött a fiatalítás, közben pedig azok a játékosok kaptak lehetőséget, akiket én fedeztem fel és nálam lettek válogatottak. Fülöp Márton, Juhász Roland, Huszti Szabolcs, Tőzsér Dániel, Priskin Tamás nálam volt először kerettag, többségük az én irányításom alatt mutatkozott be a nemzeti együttesben. Tehát semmi újítás nem történt a távozásom óta…”

    „…Nálam nem fordulhatott volna elő, hogy 3-0-ra kikapunk Moldovában… Mi is szenvedtünk vereséget, játszottunk rosszul, de irányításom alatt egyszer sem alázták meg a magyar válogatottat.”

    KOMMENTÁRUNK:


    1. Ragaszkodva a szikár tényekhez: amikor L. M. átvette a magyar válogatottat, akkor a FIFA-világranglista 72. helyén álltunk, amikor távozott, a 74. helyezettek voltunk. Ugyanez Várhidi Péter egy éves tevékenységének tükrében: 76. hely, illetve 52. hely.

    2. Némi könnyebbséget okoz számunkra, hogy az isteni Lothar csupán öt játékost említ, mint olyanokat, akiket – soroljuk – ő fedezett fel, nála voltak először kerettagok és válogatottak. Nos, ez közel sem akkora bravúr, mint azt ő gondolja, ha hozzátesszük: összesen 84-en jutottak szóhoz a válogatottban az irányításával lejátszott 28 meccsen, tehát csodatévő varázslónak kéne lennie annak, aki nem olyanokból állítaná össze csapatát, akiket… Még egyszer nem soroljuk fel! Vagy újszülöttekre kéne címeres mezt húzni…

    3. Megalázás és megalázás között is lehet differencia, de véletlenül sem L. M. javára. Moldova, amikor fájó vereséget mért ránk, a világranglista 61. helyezettje volt… A 65., illetve 67. helyen álló Wales kétszer (ráadásul egyszer itthon!), s az aktuálisan 65. Kína a nagy semmiből előbukkanva nyilatkozó szerint biztosan csak egyszerűen legyőzte legénységét, megalázásról – ugyan már, vele a kispadon… - szó sem lehetett!"

    forrás: mlsz.hu
  • galmat
    #8537
    Ez hihetetlen! Mateusz mester minek ugat bele már megint a magyar ügyekbe. Semmi köze hozzá, innen kirúgák,bár sztem nem volt olyan rossz, de akkor is most már száljon le rólunk. Amúgy akkor osztja az észt, amikor épp nincs munkája, mert amúgy mindenhonnan kirúgták.
    Az is mekkora röhej volt, hogy ő bejelentette szívesen elvállalná a bayern vezetését... JÓ VAN!Én meg bejelentem szívesen lennék uefa elnök...és akkor ki nem sz... le...
    Matyikám jobb lesz inkább a saját karriereddel törődni, úgyhogy KUSSS!
  • banok
    #8536
    nem akarok belerondítani a vitába de csak annyit szeretnék írni, hogy a 2010-es vb-selejtező sorsolása 16.00-kor vasárnap és az m1 adja élőben!!!
  • vmvr
    #8535
    a sorsolás: Vasárnap, 16.00, M1
  • Csesza
    #8534
    nem adom meg nektek ezt az örömöt :)
  • [Jakuza]
    #8533
    Akkor baszd magad fel. :D
  • Lombardini
    #8532
    Sajnos amúgy is egy kettészakadt ország vagyunk, miért pont a fociban ne lenne meg az árok.
  • Csesza
    #8531
    mint jó pár másik károgó varjú ebben a topikban, már nem is bírom rendesen olvasni ezt a topikot, mert tudom, hogy csak felbasznám magam
  • Lombardini
    #8530
    Akkor, hogy kéne?
  • hunbasser
    #8529
    nem kemény,csak kezdesz idegesítő lenni.
  • a.carkey
    #8528
    Ti komolyan elhiszitek, hogyha meglesz a sorsolás, kezdődik az új selejtezősorozat és teszem azt a három legerősebbel meccselünk először komolyan változni fog bármi is a mostani helyzethez képest? Ha Várhidi, ha nem, ennek nem így kéne továbbmennie.
  • Lombardini
    #8527
    De jogos. ;)
  • a.carkey
    #8526
    Hűha! Kemény!
  • a.carkey
    #8525
    Anglia a kanális szélén. Ők így fogták fel a vereséget ...
  • hunbasser
    #8524
    majd ha nyerünk legközelebb,akkor meg ne lássunk itt téged ajnározni!

    egyébként ezt erősen kétségbe vonom.bicskeivel ezellen a görög válogatott ellen egy sima négyest szoptunk volna úgy,hogy közünk nem lett volna a meccshez.a Liechtensteini x még a moldávoktól kapott hármasnál is nagyobb szégyen volt.tudjátok,"féltünk a kudarctól"
  • Lombardini
    #8523
    De ha a sebeket nyalogatjuk attól jobb nem lesz.
  • hunbasser
    #8522
    osztrákoknak sokkal szarabb keretük van,mégis jövőre ott lesznek az eb-n... :)

    egyébként nemsokára itt a next generation,akik azért top játékosok(!) is lehetnek.ez nem vicc,a tehetségük megvan.ráadásul ezzel a kerettel nekem semmi bajom,csak annyi a bajom,hogy néhány poszton nincs megfelelő pótlás,viszont középpályára a szélekre meg túltengés van :)
  • a.carkey
    #8521
    Ilyen rosszak még sosem voltunk
  • miki36
    #8520
    Matthäus: Az elnöknek és a kapitánynak is le kell mondania!

    Lothar Matthäus, a magyar labdarúgó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya szerint az Európa-bajnoki selejtezők kudarca után a honi futball irányítóinak és a szövetségi kapitánynak is le kell mondania.

    "A magyar válogatott hatodik lett az egyik leggyengébb selejtezőcsoportban, története során soha nem szerepelt ilyen rosszul. Ez olyan katasztrófa, amely után mindenkinek, akinek köze volt ehhez a szégyenhez, azonnal távoznia kell" - mondta a szakember az MTI-nek. "Nagyon szomorú vagyok, hogy így alakult a helyzet, de én már két évvel ezelőtt megmondtam, hogy a magyar szövetség új vezetése Kisteleki István elnökkel és az elnökséggel nem a futballért dolgozik, nem hozzátesz, hanem kivenni akar belőle. Törvényszerű volt a nemzeti csapat kudarca és az sem véletlen, hogy a magyar-horvát Európa-bajnoki pályázat egyetlen szavazatot sem kapott. A futball nem egy bonyolult dolog. Aki sokat és jól dolgozik, az élvezheti annak a megérdemelt gyümölcsét, aki csak beszél és nem csinál semmit, az pedig megkapja méltó büntetését."

    A német válogatottal játékosként 1990-ben világbajnok tréner hozzátette: a magyar szövetség (MLSZ) és a kapitány félrevezette a közvéleményt.

    "Azt hirdették, hogy új úton jár a csapat, elkezdődött a fiatalítás, közben pedig azok a játékosok kaptak lehetőséget, akiket én fedeztem fel, és nálam lettek válogatottak. Fülöp Márton, Juhász Roland, Huszti Szabolcs, Tőzsér Dániel és Priskin Tamás nálam volt először kerettag, többségük az én irányításom alatt mutatkozott be a nemzeti együttesben. Tehát semmi újítás nem történt a távozásom óta. A magyar labdarúgás jelenleg egy romhalmaz, fölötte pedig keselyűként köröznek az elnökségi tagok, akik igyekeznek a szemétdombból kihalászni a nekik hasznos darabokat, de semmit sem tesznek az újjáépítésért. Szomorú vagyok, mert a játékosok és a szurkolók nem ezt érdemlik, de amíg nem kerül egy új, tisztességes vezetés az MLSZ élére, addig a magyar futball sem lép előre. Nálam nem fordulhatott volna elő, hogy 3-0-ra kikapunk Moldovában. Ha mégis megesett volna ez a szégyen, akkor én gyalog küldtem volna haza a játékosokat. Mi is szenvedtünk vereséget, játszottunk rosszul, de irányításom alatt egyszer sem alázták meg a magyar válogatottat."

    Matthäus 2004. február 18. és 2005. december 18. között volt szövetségi kapitány, irányításával a magyar válogatott 11-szer nyert, 14 vereséget szenvedett és háromszor játszott döntetlent.
  • Lombardini
    #8519
    Pontosan. Matthaus hozta a szponzorokat, de nem tetszett a tisztelt vezetőségnek, hogy nem ők szedték le belőle a sápot.
  • DJ BP
    #8518
    mert a mai tenyek szerint, ott tartunk, hogy az elso harom kalapbol sorsolt ellenfel ellen 0 pont, 2-16os golkulonbseg, es blama Maltatol.

    Málta még Bozsiknál volt, köze nincs már a mostani csapathoz. Mellesleg Görögökkel, törökökkel, lengyelekkel pariban voltunk, Várhidi legalább talán elért valami változást. És mégha az MLSZ brigádja tökéletessé válna csoda folytán (álmodok), ezzel a játékoskerettel csak nagy bravúr árán juthatnánk ki az elkövetkezendő 8 évben világversenyre...