28330
10917302841238962806.jpg
  • Larvin
    #9277
    A fia által készített kódex 16.pontja:
    - A külföldi edzőkkel szemben ne legyen előítéleted, az eredményei alapján ítéld meg őket
  • hunbasser
    #9276
    vártál tőle többet?
  • Larvin
    #9275
    Milyen fura, hogy Mészöly épp most fogalmazza meg kritikáját a külföldi kapitánnyal szemben miután kderült, hogy nem a fia lesz a szövetségi edző.
  • Larvin
    #9274
    Nekem az a véleményem, hogy az aki alsóbb osztályban játszik az egyértelműen a pénzre megy. Azokra gondolok aki úgy igazolt ki, hogy már alsóbb osztályba ment - nem kiesett mint Gera - és az ifiket sem bántanám, mert azok felkerülhetnek bármikor a nagycsapathoz.
    Dzsudzsáknak is biztos volt sok ajánlata, de nem kapkodta el, inkább kivárta a nagy ajánlatot, és bejött neki.
    Az aki másod meg harmadosztályba megy pénzt keresni, az nem fog hazajönni a válogatottba csak, ha nagyon muszály.
    Ilyen Löw-ök már hányszor leszerepeltek? A másodosztály cserepadjáról nem kell senki, mert 30 perc múlva lesérül. Inkább hívjanak be noname embereket az nb1-ből. Huszti is hol volt míg Mattheus nem válogatta be?
    Vagy a Tóth Balázs? Dárdait is akkor ismertük meg mikor azt halottuk, hogy leigazolta a Hertha. Vannak szakembereink, menjenek ki és fedezzenek fel szekérhúzókat. Olyanokat akik nem tudnak annyit dekázni mint mondjuk Leandro a Debrecenből, de kőkemények és felszántják a pályát, és ami nem utolsó szempont igazi sportemberek.
  • hunbasser
    #9273


    Vass és Feczesin is jönni fog idővel remélem :) nagyon bízok benne,hogy a #9268-ban leírt dolog miatt nem lettek még jelölve.
  • Kaplan
    #9272
    4-4-2 már alap a mai fociban, és talán az egyik legbiztosabb formáció is. Kellő támogatást kap a két csatár a középpályáról akkor már jó, főleg ha azt is beleszámoljuk, hogy a modern futballban már a két szélső védőnek is be kell játszania a széleket elejétől a végéig.
  • LasDen #9271
    remélem 2 támadós játék lesz :D annak már örülnék....
  • Kaplan
    #9270
    Fülöp / Lőw - Juhász - Kádár - Bodnár / Huszti - Dárdai - Gera (vagy) Hajnal - Dzsudzsák / Németh - Priskin.

    Egy ilyen felállásban megnézném a válogatottat. Adja Isten, hogy lássak majd meccset ilyen összeállításban a válogatottal.:)
  • Randal
    #9269
    Némethnek örülök. Az a srác elég keményen rúgja a labdát.
    Ha szerencsénk van és nagyon jól fejlődik, akkor megtartják a Poolban, majd megy Torres meg Babel mellé:P
  • miki36
    #9268
    Vass és Feczesin is azért maradtak ki, mert a Brescia fontos mérkőzéseket játszik még a szezonban, és külön kérték Koemant hogy ne hívja be őket.
  • galmat
    #9267
    Vass azért maradt ki mert nem játszik mostanában a klubbjban, ahogy Feczesin se... Németh meg kaphat nyugodtan esélyt, ha meg nem jön össze, mehet vissza erősödni az U21-be,ahol még van 2 éve.
  • miki36
    #9266
    Én egyáltalán nem érzem elhamarkodottnak... Liverpoolban rengeteget fejlődött már most, szvsz legjobb csatárunk.
  • Gunnersboy
    #9265
    ZTEből ment Newcastlebe nemrégen
  • LasDen #9264
    Kádár? az meg ki a faszom?? :D
  • zaki
    #9263
    Elhamarkodottnak? És akkor Kádár? Róla még nem szólt senki egy szót sem...
  • LasDen #9262
    én Némethet még elhamarkodottnak érzem.....Vass kimaradás is furcsa....
  • fsgh
    #9261
    2 kapus akik tuti nem kezdenek:D

    de amúgy ja őket elnéztem...
  • passatgt
    #9260
    Köteles László (Diósgyőri VTK), Sebők Zsolt (FC Fehérvár)
  • passatgt
    #9259
    és vass holmarad?:(

    ő volt az egyik legjobb labdaszerzőnk
  • fsgh
    #9258
    hmm 1 magyar csapatból való játékos sincs a keretben...:D

    Németh meg kell már ebbe a válogatottba...reméljük szórja majd a gólokat...
  • pinnacle
    #9257
    Végre kimaradt Tőzsér:)
  • Kaplan
    #9256
    Na ez már valami. Hátha összetud hozni valami jót Koeman mester :)
  • miki36
    #9255
    Bodnár, Dárdai, Németh
  • miki36
    #9254
    A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
    Kapusok: Fülöp Márton (Sunderland AFC), Köteles László (Diósgyőri VTK), Sebők Zsolt (FC Fehérvár)
    Védők: Szélesi Zoltán (RC Strasbourg), Csizmadia Csaba (SV Mattersburg), Bodnár László (Red Bull Salzburg), Bodor Boldizsár (Roda JC Kerkrade), Juhász Roland (RSC Anderlecht), Vanczák Vilmos (FC Sion), Lőw Zsolt (TSG 1899 Hoffenheim), Vaskó Tamás (Bristol City FC), Kádár Tamás (Newcastle United)
    Középpályások: Huszti Szabolcs (SV Hannover '96), Dzsudzsák Balázs (PSV Eindhoven), Gera Zoltán (West Bromwich Albion), Hajnal Tamás (Karlsruhe), Vadócz Krisztián (NEC Nijmegen), Tóth Balázs (Racing Genk), Dárdai Pál (Hertha BSC), Filkor Attila (Grosseto)
    Támadók: Ferenczi István (Barnsley FC), Orosz Péter (FC Wacker Innsbruck), Priskin Tamás (Watford FC), Németh Krisztián (Liverpool)
  • Larvin
    #9253
    Sok interjú, de senkinek nem jut eszébe megkérdezni, milyen felállást preferál a kapitány?
  • Davidus
    #9252
    Németh Krisztián a keretben
  • Randal
    #9251
    Gyárfás nagyon jó kérdező és nagyon jó gondolkodó, én kedvelem, de azt elismerem, mert többen is mondták már, hogy kicsit elfogult. Igaz ennyi év után már szerintem mindenki elfogult lenne.
  • Larvin
    #9250
    A pártkeltében készült interjúja kicsit felemás érzéseket keltett bennem. Az elején tök szimpatikus dolgokat mondott. "Onnantól, hogy aláírtam a szerződést én vagyok a felelős, 2 hete már dolgozok azon, hogy megismerjem a magyar labdarúgást, lesznek segítőim, de a felelősség egyedül az enyém már most is, ez az én csapatom lesz, nem a segítőimé"
    Aztán Gyárfás kicsit megviccelte: "Szabót beteszi?"
    Koeman: zavart dadogás
    Gyárfás: "Nincs Szabó, de mondhattam volna Fehért, vagy Feketét, vagy Barnát is"
    Na innentől szépen lassan lerombolta Koeman amit addig felépített az interjú alatt, ugyanis elmondta mindennek a fordítottját amiről addig beszélt: "dehát mégcsak most írtam alá a szerződést, a cél, hogy a dánok ellen kész legyen a csapat, szükségem van a magyar edzők segítségére"
    Arra a kérdésre, hogy mit tenne, ha megismétlődne az az eset, hogy a játékosok egy része előtérbe helyezi a klubfutballt a válogatott rovására azt válaszolta, hogy először elbeszélgetne vele, és, ha ez bebizonyosodna, akkor nem számítana többé rá. -Hát meglátjuk.
    Utálom mszp bérenc pártkeltét, de azt el kell ismerni, hogy a sport plussz nagyon színvonalas műsor. Valószínű Gyárfás millióinak köszönhetően senki nem sértődik meg a kemény kérdéseken :P Korán nem kelnék fel miatta, de a neten mindíg megnézem ezt a részt.
  • daviddavid
    #9249
    Programegyeztetési nehézségek miatt az FTC Labdarúgó Zrt. és az MLSZ vezetősége a május 21-re tervezett Ferencváros-Magyarország mérkőzés elhalasztásáról állapodott meg.
  • Randal
    #9248
    Koeman lesz az edző, várhidi emg a segéd. Papíron. Az életben meg Koeman beszél beszél, Várhidi meg irányít:D
  • Breki33
    #9247
    Népszabadság - Koeman: Kalandra fel!

    Igazából a mai magyar futballt kellene kicserélni, az MLSZ azonban szövetségi kapitányt váltott. Az elnökség tegnap délelőtt - egyhangú döntéssel - menesztette a posztról Várhidi Pétert, és délután már be is iktatták a holland Erwin Koemant.

    - Ön feltehetően hisz a csodákban, esetleg varázsló lehet... - kezdtem a beszélgetést az új szakvezetővel.

    - Varázsló nem vagyok, és sokkal inkább a futballban, mint a csodákban hiszek - válaszolta. - Egyúttal kedvelem a kihívásokat, sőt kalandvágyónak mondhatom magam.

    - Ez kiderül abból, hogy idejött kapitánynak...

    - A feladat tagadhatatlanul nehéz, de nem reménytelen.

    - Gondolja, hogy a magyar válogatott kijuthat a 2010-es világbajnokságra?

    - Megfelelő munka, fegyelem és csapatszellem esetén semmi sincs kizárva. Ennek híján viszont még a favoritok is rosszul járhatnak; ezt tapasztalatból tudom az 1990-es vb-ről. Akkor együttesünk védte az Európa-bajnoki címet, de az olaszországi tornán hiányzott az az egység, amely a két évvel korábbi Eb-n még megvolt.

    - A holland válogatottban szinte ugyanazok a játékosok szerepeltek, mint 1988-ban!

    - De nem ugyanaz volt a kapitány.

    - Ezek szerint a szakvezetőnek főszerepe van?

    - Nem mindegy, ki a tréner, ám a mérkőzéseket a futballisták játsszák.

    - Ez tény. Tegyük fel tehát, hogy ön még Luiz Felipe Scolarinál és Lars Lagerbäcknél is jobb edző, de Portugália és Svédország kapitánya mögött igazi csapat van...

    - A magyar együttes sem nélkülözi a kvalitásokat.

    - Honnan tudja?

    - Néhány játékost ismerek a holland, illetve a német bajnokságból, és DVD-n több magyar válogatott meccset is megnéztem. Nem mondom, szükség lesz a szerencsére is, ám azt még a legjobbak sem nélkülözhetik. Ha az nincs, mi sem nyerünk ,88-ban, Münchenben.

    - Nyilván az Eb-diadal volt labdarúgó-pályafutásának leggyönyörűbb pillanata!

    - Ezen gondolkodnom sem kell. Miként azon sem, hogy az 1990-es kiesés volt a legrémesebb.

    - A mostani megbízatást hova sorolja?

    - A szép momentumok közé. Aki becsüli a labdarúgást, az tudja, hogy szövetségi kapitánynak lenni megtiszteltetés. Márpedig én becsülöm, hiszen futballcsaládból származom. Nemcsak azért, mert a testvérem hetvennyolcszor szerepelt a holland válogatottban, hanem azért is, mert az édesapám szintén labdarúgó volt. Egyszer - 1964-ben, az osztrákok ellen - ő is magára ölthette a nemzeti együttes mezét, és több mint ötszáz mérkőzést játszott a Groningen csapatában.

    - Kérdés, a magyar csapat játszik-e egyet is a következő vb-n.

    - Ezt nem adhatom írásba. De azt igen, hogy minden egyes selejtező 0-0-ról indul.
  • Larvin
    #9246
    Egyébként érdekes, hogy egy baloldlai középpályás lett a szövkap. Azon a poszton vagyunk a legerősebbek.
  • Larvin
    #9245
    Meglátjuk. Mindenesetre egy EB és KEK győztes szavára lehet, hogy jobban odafigyelnek majd a játékosok. A neve pedig jobban cseng külföldön mint a Várhidi.
    Azért várjuk meg mit alkot! Mielött lehúzzuk várjunk legalább egy-két meccset!
  • Matthew Prosac
    #9244
    sry, de nem volt kedvem copy-paste után formázgatni, így ezen a(lényegesen energiakímélőbb) módon osztom meg veletek este összetákolt agymenésemet a témáról:



    Észrevétel/kritika jöhet, ha van.
  • Larvin
    #9243
    Akkor most Szekeres Tamás mondja majd meg, hogy kinek lesz esélye a válogatottságra?
    Nah igen ez megint kezd Mattheus szagú lenni.
    Nehéz ügy. Azért remélem nem a tanácsadók állítják majd össze a keretet és nem kell 100 újoncot felavatni, hogy összeálljon a csapat.

    Remélem azért szétnézett Koeman a neten leaglább, hogy hol játszanak magyarok külföldön és, hogy milyen csapatok szerepelnek az nb1-ben.
  • Unreal1942
    #9242
    Ez jóóó :)
  • Lammer
    #9241
    hopsz4!

    na ezt is megertuk ;)

    (aki meg nem ismeri, az vagy fiatal, vagy mast nezett eddig foci helyett xD)
  • DaemoonHunter
    #9240
    "Erwin Koeman szerint nem a kor, hanem a mutatott teljesítmény a legfontosabb és ennek szellemében állítja majd össze a magyar válogatott keretét"

    (Y) Remélem lesz végre egy normális keret, amivel a selejtezőn a középmezőnyben végezhetünk. Még 1-2 nyilatkozat és többet megtudunk róla, de már most úgy tűnik, hogy nincs elszállva, tehát reálisan látja/majd a dolgokat, bár a mérsékelt optimizmus nem árt.

  • hunbasser
    #9239
    a smiley ez lenne...:D
  • hunbasser
    #9238
    helyes hozzáállás