28330
10917302841238962806.jpg
  • passatgt
    #10957
    ha meghal kisteleki, talán
  • LasDen #10956
    az MLSZ-be amúgy mikor lesznek elnök választások v vmi??? :D
  • Grenzjager
    #10955
    Sisa nagyon jó edző, és nagyon jó pedagógus.

    Bizonyítja amikor a Tatabányával feljutott az NBI-be, majd 30milliós éves összköltségvetéssel bent is maradtak (ugye ekkor még Márkus is ott nyomta), majd bizonyított az U19-el is.

    persze Cashteleki mr.ingatlanbróker nemakarokMLSZelnöklenni-től nem is szabad mást várni.

    és ez tényleg így van, egy olyan embert mint SISA TIBOR nélkülözni, nemhogy luxus, hanem baromság. Na igen Sisa "jó ember", s senkinek sem a samesza, na itt a baj, nem nyal...
  • Solt
    #10954
    Láttam én is riportot, nagyon szimpatikus ember. Nagy kár érte... minden szavából sugárzott, hogy imádja a munkáját... ráadásul ért is hozzá... most meghálálták... Az a szomorú, hogy ez már nem is igazán meglepetés. Ugyanaz az MLSZ mint az egy betű eltéréses "nagy"testvére!! Egy szánalmas korszak, még szánalmasabb korképe! Hányinger az egész banda...
  • Larvin
    #10953
    Múltkor láttam egy riportot a hírtv-n Sisával. Azt szűrtem le belőle így utólag, hogy egy ilyen embert a mai utánpótlás labdarúgásban nélkülözni nagy luxus lenne. Ennek az embernek igazán van érzéke a pedagógiához, egyébként nem véletlenül (tanár).
    Épp a riportban mesélt arról, hogy ő akárhol dolgozott sohasem engedte, hogy beleszóljanak a munkájába. Most valószínű az új stáb Jámbor Lászlóval az élen a zsírosbödön szindróma miatt mindenkit kifúr onnan.
    Kezdődött Várhidivel, most Sisa. Kíváncsi vagyok az a gerinctelen aki majd befér a koncepcióba. Félreértés ne essék nem fáj a szívem Várhidi miatt, de nem emiatt kellett volna leváltani, és ne felejtsük el, hogy mennyi időn keresztül nyalta a seggüket és mindent eltűrt nekik. Nem véletlenül hívjuk bábhidinek. Most meg eldobják, mint egy rongyot.
    Én még emléxem, hogy Kisteleki a barátjának nevezte. Hát, ha a baráaival így bánik el...
    És hol vannak a beígért pályák?
  • Zsolti9014
    #10952
    Nem nagyon szoktam ebbe a topikba írni, de most megteszem.

    Az egész MLSZ-t úgy ahogy van, meg kellene buktatni!

    Sisa Tibor az elmúlt huszonegynéhány év legnagyobb sikerét érte el, és ezt nemcsak utánpótlás-szintre értem. A Tréner akár a felnőttek kapitánya is lehetett volna, ehelyett...
    Nem értem, minek idehozni a sok külföldit, ezesetben hollandot. Fizetésük sokszorosa a magyarokénak, szakmailag nincsenek előrébb. Plusz fizethetjük nekik majd azt is, amikor idehozák a családjukat. Vagy csinálnak egy takaros kis telefonszámlát, mint annak idején Matthäus.

    Azt kellene felérni ésszel, hogy ha valami működik, azt nem kezdjük megint elölről (utánpótlás), illetve, hogy ha évente, kétévente új kapitányt neveznek ki, akkor nem lesz állandóság, így nem lesz haladás.

    Én a magyar edzők közül Várhidit (lehetett szidni, bábnak nevezni, de akkor is javulást láttam a csapatnál, ez persze csak egy vélemény), Garamit, Egervárit, Sisát, stb.- stb. jobbnak tartom mind Matthäusnál, de főként Koemannál. Vagy ott volt Gelei is, vele majdnem pótselejtezőztünk.

    Annak idején Csankot kegyetlenül szidták a pótmeccses égés miatt. Akkor legalább eljutottunk oda. Szerencsével ugyan, de ott voltunk.

    A játékosállományunkra pedig nemigen lehet most panasz, igaz, sok a töketlen, de pl. Hajnal, Huszti, Gera, Dzsudzsák, Juhász, valamint a sok-sok fiatal Gulácsitól Vasson át Némethig, és még sorolhatnám, európai topligákban, ill. azok tartalékjában edződnek, láthattuk az elmúlt hétvégén is, hogy mire képesek (Hajnal, Huszti).

    Persze vannak hiányposztok, oda nem illő játékosok, de a mieinktől gyengébb képességű labdarúgókból is lehet jó csapatot építeni!
    Csak éppen ez az: ÉPÍTENI kellene, nem azt nézni, ki mennyit vághat zsebre!


    Aztán ott van pl. Torghelle. Amikor klubjában játszik (anno a magyar bajnokság, majd a Palace, most az Augsburg), igen jó teljesítményre képes, amikor a Palace-ban elkezdett padozni, sokáig nem teljesített semmit. De én akkor is kedvelem az ő játékát, mert bár nem intelligens játékos, gyakran elveszti a fejét (az utóbbi időben mindkét területen sokat változott pozitív irányba!), de ő legalább odateszi magát!
    Nem kell velem egyetérteni, meg persze vannak Sanyinál jobb játékosok, de akkor is.

    Végezetül: attól függetlenül, hogy Sisa Tibor "eltávolításában" nem volt elvileg szerepe Kistelekinek, én úgy érzem hogy az elnök "úrnak" nincs helye sem az MLSZ-ben, sem a labdarúgásban. Hozzáértés nulla, játsszon inkább számítógépen a focival! Példát vehetne vízilabdázó lányáról, aki egy igen szimpatikus sportEMBERnek tűnik számomra!
    És itt az elnökre szándékosan nem használtam durvább szavakat, pedig tudnék!

    És akkor még nem is szóltam a klubok nagy részének körülményeiről, a licencekkel való játszadozásról, stb.
    Személyes tapasztalatom, hogy megyei I-es csapatomnak vissza kellett lépnie, hiszen megye I-ben felnőtt, ifi, és két serdülő csapat indítása szükséges, őket kell utaztatni, edések általában egy pályán, ugyanazon ahol minden korosztály a meccseket is játssza, így a pálya állapota siralmas lesz, bevétel szinte semmi, önkormányzat a város "első számú" csapatát támogatja, a mieink az 1/10 részét sem kapták meg, szponzor nincs, hiszen megye I-ben nincs üzlet. Ellehetetlenült egy csapat bajnoki szereplése, ezzel az utánpótlásban szereplő gyerekek elkedvetlenítése is megtörtént.
    Ilyenkor kinek kellene segíteni?!?!?

    HA VALAKI A LEÍRTAKKAL NEM ÉRT EGYET, ELNÉZÉZÉST KÉREK! NEM AKAROK SENKIT MEGBÁNTANI! De ezt ki kellett írnom magamból, ez az én véleményem. Bocsánat a hosszú terjedelemért!

    Végezetül néhány link, szép pillanatokkal:



    Torghelle 1

    Torghelle 2

    Dárdai

    Magyar-Olasz

    Németh Krisztián

    Gera Zoltán

    Sajnos a legutóbbi Hajnal és Huszti gólt nem leltem.
  • passatgt
    #10951
    gyökerek
  • Solt
    #10950
    Sisa Tibor... Inkább nem kommentálom... minden esetre kezd nagyon elegem lenni az MLSZ-ből...
  • passatgt
    #10949
    már megnyertem eb-t meg vb-t csehek és brazilok ellen:D
  • daviddavid
    #10948
  • passatgt
    #10947
    pes2008-ban Tóth Balázzsal rúgom gólokat állandóan:)
  • reco69
    #10946
    Van egy két érdekesség számomra...

    Mért erőlteti a kapitány Lőw-öt,amikor a csapata kezdőjének közelébe se fér???Inkább hívta meg volna Starkot,ráférne az erősítés a védelmünk közepére...
    Nah meg Tóth Balázs....nálam a keret közelében se lenne...
    Amúgy meg 4kapusunk van és 2csatárunk.....:)
    Szerintem mondjuk Koltai helyett( akit amúgy tehetségesnek tartok) elfért volna még legalább 1vérbeli csatár a keretbe...

    Szerintem kialakult a kapitány fejében egy 25fős keret,amin nem változtat,teljsen mind1 ki hogy teljesít vagy nem teljesít a csapatában...
  • reco69
    #10945
    Kapusok:
    Babos Gábor (NEC Nijmegen)
    Fülöp Márton (Sunderland AFC)
    Köteles László (Diósgyőri VTK)
    Bogdán Ádám (Bolton Wanderers)
    Védők:
    Szélesi Zoltán (RC Strasbourg)
    Bodnár László (Red Bull Salzburg)
    Juhász Roland (RSC Anderlecht)
    Vaskó Tamás (US Avellino)
    Lőw Zsolt (TSG 1899 Hoffenheim)
    Vanczák Vilmos (FC Sion)
    Bodor Boldizsár (Roda JC Kerkrade)
    Tímár Krisztián (Plymouth Argyle)
    Középpályások:
    Hajnal Tamás (Borussia Dortmund)
    Gera Zoltán (Fulham FC)
    Vadócz Krisztián (Osasuna)
    Dárdai Pál (Hertha BSC)
    Halmosi Péter (Hull City)
    Tóth Balázs (Racing Genk)
    Buzsáky Ákos (Queen's Park Rangers)
    Koltai Tamás (Győri ETO FC)
    Dzsudzsák Balázs (PSV Eindhoven)
    Huszti Szabolcs (SV Hannover '96)
    Csatárok:
    Rudolf Gergely (DVSC-TEVA)
    Torghelle Sándor (FC Augsburg
  • reco69
    #10944
    Sima ügy ;)
    Pintér tehetséges,ott lehet a bővebb keretbe,de rutinosabb védővel játszanék, helyett jöhet VAskó vagy Tímár...
    Én mondjuk Bodnár helyett inkább Szélesit favorizálnám hoszabb távon...
    Szalai meg Kádár meg majd idővel...ha elsőcsapatokban fognak játszani..
    Az én csapatom:

    -------------Babos------------
    --Szélesi--Máté--Juhász--Gaál--
    -------Dárdai--Vadócz--------
    ---Hajnal--Gera--Huszti---
    ----------Németh---------

    Cseréknek meg: Fülöp,Tímár,Bodor,Vanczák,Stark,Vass,Buzsáky,Priskin,Halmosi,Dzsudzsák
  • passatgt
    #10943
    az a gond, hogy valakit berasz, akkor valaki kimarad

    most azokat akiket felsoroltál ki ehylett rakod be?

    akkor megint kimarad valaki:)
  • reco69
    #10942
    Kenesei helyett mondjuk Priskin.Szilágyi helyett Dzsudzsák.Hrepka helyett meg Bajzát ....amúgy tényleg nem rossz :)
    De azért Tímárt,Vaskót meg Szélesit se utáld,hogy nem válogatod be őket :)
    Késöbb jöhet Szalai,meg Kádár is...
  • daviddavid
    #10941
    meg ott van még Szalai is
  • daviddavid
    #10940
    hm nem rossz
  • kraawz
    #10939
    Najó, Tőzsért lecserélném még Dzsudzsákra :D
  • kraawz
    #10938
    Amúgy az én válogatottam így nézne ki.. :D

  • kraawz
    #10937
    Amúgy itt vannak :)
  • rooney8
    #10936
    thx
  • kraawz
    #10935
    magyar foci topikban ott van mindkettő.
  • rooney8
    #10934
    Linket tudnál küldeni?
  • zsotesz
    #10933
    Hajnal gólja sem piskóta, kb. 20-22 m-ről küldte meg.
  • Lammer
    #10932
    Huszti szabadrugas golja

    erre mar en is csettintettem
  • tesó07
    #10931
    Anglia,Horváto.stbstb
  • pinnacle
    #10930
    sokat vársz el ettől a csapattól^^

    de reménykedj, kellenek elvakult fanatikusok is:D
  • zaki
    #10929
    bolgár lolmán
  • forsbergp21
    #10928
    Ez is relatív. Megverték a Portugálokat. Cseszánál az igazság, beszéljenek a számok.
  • scs17
    #10927
    hát most a dánok egyáltalán nem jobbak
  • 5w0rdf15h
    #10926
    + Horvátország, Finnország
  • Csesza
    #10925
    ezek közül lehet hogy még jobb nálunk 20 csapat, lehet hogy ezek közül mi is megverünk jópárat, nem lehet ezt így eldönteni
  • daviddavid
    #10924
    belgium nem biztos h jobb
  • pinnacle
    #10923
    Portugália, Spanyolo., Franciaország, Belgium, Hollandia, Németo., Cseho., Lengyelo, Ukrajna, Oroszo, Svéd, Norvég, Dán, Románia, Szerb, Bulgár, Török, Olasz, Skót. Ezek mind jobbak mint mi:D

    De maradt 5 hely:D Beférünk mi is:)
  • Punker
    #10922
    majd akkor gondolkozzunk ezen ha a 24.-ek leszünk, egyelőre messze van.
  • forsbergp21
    #10921
    Ezt elismerem, de nem a mi kárunkra...
  • Punker
    #10920
    több meccs több lóvé.....
  • forsbergp21
    #10919
    Szerintem a színvonal ugyanolyan jó lesz (ha nem jobb).
    Vegyük az alap 16 csapatot, ami ugyebár dicsőség. A maradék nyolcban sem Feröer-szigetek és Málta lesz, hanem idén nyáron lett volna Anglia pl. Erre a plusz nyolc országra sem lehet majd egy szavunk sem szerintem, ugyanúgy küzdenek majd, mint a legnagyobbak, sőt lehet, hogy jobban.
    Arról meg már nem is beszélek, mennyire örülök, hogy nagyobb az esélyünk a kijutásra... :)
  • zsotesz
    #10918
    Mármint a bundesliga mai fordulójában.