28330
10917302841238962806.jpg
  • vmvr
    #13805
    borzalom volt ez a meccs. taktika szerintem nem volt, legalábbis nem tudtam felfedezni tudatosságot, még nyomokban sem. szimplán kimentek, fociztak egyet és egy félgőzzel játszó portugál csapat megerőltetés nélkül nyert. mi volt ennek a meccsnek a célja? az hogy tisztességesen kikapjunk? még az se jött be. Queiroznak tök igaza van, a magyar csapat nem akart nyerni. nem értem Koemant, hogy mi a francnak egy csatárral megyünk ki egy olyan mecccsen, ahol egyértelműen győzelemre kéne játszani, legalább megpróbálni. ha kimegyünk két csatárral, és azt látom, hogy meghalnak a játékosok a pályán, küzdenek, hajtanak, de nem nyernek, akkor azt mondom oké. de így? lehet, hogy mégiscsak meggondolatlanság volt hosszabítani máris a Koemannal a nagy meccsek előtt. eddig mellette voltam maximálisan, de most kezdek egy kicsit kételkedni. szép és jó, hogy hozták a kötelezőt, de ez így kurva kevés. el lett hitetve az országgal, hogy most itt az esély. SŐT, basszus itt volt az esély. támadó, bátor focival lehetett volna nyerni, azzal mindenkit meglehet verni, viszont ilyen beszarós, védekezős szarral senkit. mostmár a minimum az, hogy a dánok és a portugálok ellen kint támadófoci lesz, ez a minimum.
    viszont a debrecenben legalább még bízhatunk, és az ő sikerüknek örülhetünk, ennyi legalább megadatott.
  • Matthew Prosac
    #13804
    0 pont, 1-20as gólkülönbség, többet ne várj
  • MrSpock
    #13803
    Ez igaz,nincs támadónk,de pl Argentina sem panaszkodhat,és mégis hogy leiskolázták őket a brazilok a hétvégén! Szóvala támadóhiány nem mentség,mert középpályás is tud gólt rúgni.a csatár azért van hogy lekösse a védőket,és jobban megnyiljanak a 2 hullám előtt. persze nemárt ha gólt is tudnak szeerzni,de sokszor átlövések és a visszapasszokból esnek a gólok,meg fejesek.Nem úgy hogy 1 csatár bóklászik arra épp,kivéve Ibrát,ő belebotlik a labdába,és gól.
  • Christiansen
    #13802
    2-3 éve, azt kérdezte :D
  • Christiansen
    #13801
    én most a Debrecenre leszek kíváncsi, na ott még van fantázia is a lelkesedés mellett, kérdés mire lesz elég, de sztem nem fognak beállni bekkelni még a pool ellen se
  • Matthew Prosac
    #13800
    az a német meccs sem mostanában volt
  • Christiansen
    #13799
    nem jobb..pl. az utóbbi időben megvertük a németeket, olaszokat barátságos meccsen..


    hm tényleg, szerintem Várhidi volt a király, Koeman csak örökölte azt a csapatot
  • Nightwish006
    #13798
    Lehet játszani arra, hogy hátha többet rugunk, mint kapunk klasszis támadók nélkül? :D
  • Gabe18
    #13797
    Persze.Kint már lehet középpályás se lesz csak védők.Vagy esetleg 3 kapus?
  • Nightwish006
    #13796
    Amúgy őszintén válaszoljatok nekem.
    Ha mondjuk 2évvel ezelőtt megkérdezi valaki tőletek, hogy melyik lenne a jobb, egy "győzelemmel felérő vereség, ahol lelkesen tartjuk a frontot egy nálunk jóval fajsúlyosabb ellenfél ellen", vagy egy nagyon bukfenc, ahol bár sokat akartunk támadni, de a gól nem sikerült köszönhetően a falábu csatárjainknak, és ahogy mondani szokás a nagy akarásnak szarás a vége bekapunk 3-4 gólt. Nem jobb így, hogy megmarad az a kis tartás a csapatban, és nem aláznak meg minket?? Akartak ők nyerni, de féltek, mondhatni joggal...
  • 5w0rdf15h
    #13795
    tökjó hogy a tisztességes vereség neki taktika :D
  • domez128
    #13794
    Ez nagyon szép tőled . Igen tényleg van némi változás a lelkesedést , és a küzdeni akarást illetőleg , de ez sajna kevés , focizni kéne tudni egy kicsit. És még valami gondolj bele mikor egy nagy világ versenyen a tv előtt izgulhatsz a Magyar csapatért , az azért felemelőbb lenne.
  • MrSpock
    #13793
    Ez igaz,de lehet úgy játszani mint Málta,Albánia akik azért küzdenek hogy hátha megússzák a meccset vereség nélkül,a győzelem reménye minimális.Vagy hogy nah nyerjünk,próbáljuk meg,azért nem mindegy,mert előbbiből ugye jön hogy nah elértünk 3 döntetlent,és 7 vereséget.
    Kibekkeleni vagy atomravédekezni könyebb egy meccset,bár nekünk néha nemsikerül.Gólokat kell rúgni és akkor már megvan az esély a győzelemre is! Küzdés,harcosság már alap manapság akármilyen kis csapat,anélkül el se induljon a selejtezőkön.
  • Christiansen
    #13792
    de az is igaz, hogy 10 év alatt megváltozott a foci.
    minden csapatnál alap lett a védekezés, négy védő, szűrő középpályással,
    három csatár is nagyon ritka manapság, védekezni meg bunkerezni könnyebb lsd.
    görögök, svájciak, románok az eb-ken
  • Matthew Prosac
    #13791
    mellesleg ezzel a mai Albánia - Dánia 1-1-el az is kiderült, hogy Albániát eddig csak mi tudtuk megverni odavissza
  • zaki
    #13790
    Válogatott: Koeman elégedett a csapattal, a fiúk megvalósították a taktikát

    A portugálok elleni egygólos vereséget követő sajtótájékoztatón a magyar válogatott szövetségi kapitánya, Erwin Koeman elmondta, elégedett a csapattal, mert megvalósították azt a taktikát, amit eltervezett, de ez most ennyire volt elegendő.

    „A szombati nagy sokk után mentálisan helyt tudtunk állni Portugáliával szemben, technikailag maradtunk alul. A taktikánkat megvalósítottuk, mert remekül leszűkítettük a területeket, de sajnos nem volltak helyzeteink, és egy pontrúgás mindent eldöntött" - fogalmazott Erwin Koeman.

    „Portugáliában bármi megtörténhet, mert nagyon hullámzó teljesítményt nyújtanak otthon a portugálok. Egy egygólos győzelmet ugyanúgy el tudok képzeéni, mint egy nagyobb arányú vereséget. Szóval még nemnincs vége a selejtezősorozatnak" - nyilatkozta Koeman.

    szép baze
  • Christiansen
    #13789
    na ja..
    svédország nálam mindig is a legundokabb legszarabb mákercsapat volt,
    2002 óta meg különösen rühellem őket zsibráhimovics miatt
  • Matthew Prosac
    #13788
    "ma meg egy Málta ellen vért fosunk "

    nemcsak mi!!!
  • Matthew Prosac
    #13787
    szerintem pedig a javult a védelem, ennyi+
    de amit te mondassz abban is van igazság, nem könnyü átjutni ilyen kettős sorfalon
  • Christiansen
    #13786
    van benne valami..
    a nagyobb vereségeink idejében (Bicskei, Gellei, Bozsik stb.)
    is voltak 4:0-ák Azerbajdzsán meg ilyen csapatok ellen,
    ma meg egy Málta ellen vért fosunk
  • Nightwish006
    #13785
    Köszönöm!! Végre valaki aki úgy látja mint én... Nem leszúrni kéne a fiukat, ők ígyis többet tettek, mint amit a józan ész elvárna. Lehet csak azért hajtanak, mert látták ők is az esélyt, nem tudom. De teszik amit kell, küzdenek, csak azt látom hogy a húzó emberink nincsenek formában. Ha ez változik szerintem eredményesek is lehetünk, és mint tudjuk utánpótlásunk egész jó (elvileg), ha ők is ebben a szellemben folytatják, még elérhetünk valamit ebben az évszázadban. Bíztatni kell őket, hogy ugyan ezzel a hozzá állással játszanak, rákell őket venni, hogybár elúszott a továbbjutás, DE ne adják fel, harcoljanak, játszanak értünk, magukért, a becsületünkért!! Ha elhordja őket a nép szarnak, mert nem teljesítéttek a bravúrt, elmegy a kedvük, és nézhetünk egy motiválatlan lusta bandát. Ebből nem kérek köszönöm, volt belőle elég.
  • zaki
    #13784
    :D

    komoly volt, mi beálltunk védekezni, 1 ember nem volt a portugálok térfelén, azok meg ott passzolgattak hátul, néha odafutott sanyi, hogy megzavarja őket :D
  • Marcell
    #13783
    Persze, de maradjunk a realitas talajan.

    En mar attol boldog vagyok, ha megszoronagtunk nalunk sokkal jobb csapatokat, ha megmutatjuk a vilagnak, hogy hiaba nem tudunk focizni, kuzdeni igen. Kb. igy nyertek meg a gorogok az EB-t :P
    Jo peldat mutatva arra, hogy mindent lehet, csak akarni kell.

    Nem varok VB kijutast (persze, ha sikerul orulok en is mint majom a farkanak), nagy csodakat. De tisztesseges helytallast, maximimalis hajtast igen. Ha ez megvan, az eredmenyeknek jonnie kell. Elobb-utobb. :)
  • Gabe18
    #13782
    Azért nem kapunk 4-et,mert semmi támadójátékunk nincs.7-8 ember védekezik,egy csatár bóklászik elöl totál esélytelenként bármire.
    Úgy tűnik vagy igy játszunk és csak egy-kettővel kapunk ki,vagy megpróbálunk gólt szerezni,akkor meg kapunk négyeket.
  • MrSpock
    #13781
    Én is így láttam teljesen megszálltuk a térfelünket,és csak rúgdostuk előre a labdákat hátha lesz belőle valami. Tényleg mintha tartottuk volna az eredményt.Hmm a svédek ellen kellett volna a 90.perc után így!
  • Christiansen
    #13780
    azon agyaltam, hogy a Koeman nem lehet ekkora fasz, tuti van valami
    emögött

    -> a csel:
    a portugálok akarnak egy másodikat is lőni, de mi lekontrázzuk őket egyszercsak,
    és 1:1 aztán bekkelünk tovább, és újabb kontrák..EHH D:_D:DD:D
  • laca133
    #13779
    Hát igen
    Ez nem kímélte koeman-t :D
  • 5w0rdf15h
    #13778
    meg az sem ártana hogy elhigyjék hogy legyőzhetőek ezek a csapatok is, és nem bunkerfocit kell ellenük tolni...mert x-re nem lehet játszani ez mindkét meccsen kiderült elég hamar
  • rage
    #13777
    "A Magyarország-Portugália (0-1) vb-selejtező utáni sajtótájékoztatón a vendégek szövetségi kapitánya, Carlos Queiroz elmondta, úgy tűnt számára, a magyar válogatott nem is akar győzni. "

    „Meglepett a magyar válogatott játéka, mert egygólos hátrányban is olykor 11 emberrel védekezett a hazai csapat. Úgy tűnt, mintha megelégednének az 1-0-s vereséggel" - fogalmazott Carlos Queiroz.

    Szép szakmai elismerés a kapitányunknak...
  • domez128
    #13776
    Van benne valami , csak ez kevés , sajnos . A focit gólra és nem pontozásra vagy lelkesedésre játszák .
  • Nightwish006
    #13775
    Én nem akarom bántani, mert küzd és akar, ez becsülendő... De egy tehetségtelen játékos. A focihoz nemsok köze van, a tipikus éppen jó helyen van, belebotlik a labdába, gól... játékos. De nem nagyon látok alternatívát rá, max. rudolfot. És ezért mondom, szerintem nincs értelme 2-3 csatárral játszani, ha nem minőségi játékosok. És igaz ez nem látszott sem most, sem pedig a svéd meccsen, de inkább legyen egy nagyobb kvalitással rendelkező középpályánk. Én jól megrugdosnám balázsékat, mert itt nekik kellene villogniuk, ők a sztárok, mégsem teszik... Bár Dzsudzsákot nem akarom bántani, mert ő ha nem is jól, de elfogadhatóan játszott ma is. Nade a lényeg az, hogy szerintem felesleges több csatár, azt az 1et se tudjuk kiszolgálni rendes labdákkal.
  • Matthew Prosac
    #13774
    amúgy

    Magyarország - Dánia 0-0
    Svédország - Magyarország 2-1
    Magyarország - Svédország 1-2
    Magyarország - Portugália 0-1

    ezek már nem azok az idők, amikor egy 4est kapunk Norvégiától, szóval tényleg fejlődnek a fiúk, csak egy csatárt kérnék már végre!
  • Christiansen
    #13773
    de ha a hátralévő két meccset nyerjük valahogy (tizi, emberelőny, ilyesmikD:_D:_)
    akkor kijutunkD D_:D:_d
  • SLICK
    #13772
    természetesen ki, de sztem nem lett volna teltház. Meg ugye még is 2. helyről folytattuk a selejtezőt. Itthon nyernünk kellett volna legalább a svédek ellen, igaz 11-esen kívül igazán veszélyes helyzetünk nem volt. Ha most x-eltünk volna még az is egész jó eredmény lett volna számunkra. Idegenben pedig mégnehezebb lesz teljesíteni is. Bár tuti beszarok, ha ott még pontot is szerzünk, netalán nyernénk is...
  • zaki
    #13771
    Németh 1 darab tétmeccsen játszott az elmúlt 2 évben, amíg az AEKhez nem került. Majd most bebozonyíthahtja ott, hogy helye van a válogatottban.
  • Marcell
    #13770
    Az teny, hogy tobb tamadoval kellet volna kiallni a masodik felidore.

    De evek (evtizedek) ota eloszor erzem azt, hogy a valogatott csapatunk kuzd, AKAR. Tovabbjutni, nyerni, a tole telhetot megtenni. Es ezert vegre sok ev utan ismet BUSZKE lehetek erre a valogattora.
    Meg akkor is, ha a legutobbi 2 meccsen kikaptunk. A sracokon erzodik, hogy mindent megtesznek. Nincs tobb totojazas, fitymarazas. Kuzdes van. En erre vartam, hosszu evek ota! Nem erdekel, hogyha megvernek jobb csapatok, csak ne lassak unott/erdektelen fejeket! Azok, akiket bevalogat az eppen aktualis kapitany szantsak fol a palyat, szivvel-lelekkel kuzdjenek. Ez ma is megtortent, nincs okom busulni.
  • domez128
    #13769
    És mi van a fiatalokkal akik a poolban játszanak, Németh , és a másik srác,meg akit elvitt a Real , vagy a Barca. Nem láttam még játszani őket ,de talán ki kellet volna próbálni mit tudnak , ha a világ élcsapatai igény tartanak rájuk , nem lehetnek olyan rosszak . Az ilyen Sanyi szintű játékos az én időmben még a grund csapatba sem fért volna be.
  • Matthew Prosac
    #13768
    már amikor megtartja, mert a legtöbbször a felívelt labdát magamögé csúsztatja, csak tudnám kinek? szóval a helyében két dolgot csinálnék
    a) ha nem olyan magas a labda hogy csak megcsúsztatni tudnám, akkor leveszem és megpróbálom megtartani
    b) ha olyan magas hogy csak megcsúsztatni tudom, akkor tökfeleslegesen nem teszem meg, inkább megpróbálok lefordulni az őrzőmről

    holtüres térbe nem tudom minek csúsztat
  • Christiansen
    #13767
    Sanyival az a baj, hogy csak akkor jó, ha a kapus meg egy védő van ellene.
    így lőtt gólt a németeknek meg a braziloknak is. egy benga tohonya állat,
    erőszakos aztán talál valamit, és ennyi, többet nem tud.
    egy feláltt védelem ellen elveszik ahogy van, hiába keresik 90 percig ő
    nem a Luca Toni
  • Nightwish006
    #13766
    Amúgy ha nem lett volna esélyünk, vagy nem reklámozzák már kise mennek az emberek???