28330
10917302841238962806.jpg
  • ToM1113
    #13845
    Kedves Zoli!

    Félre értettél, nem éppen Portugáliára gondoltam.... Hisz ha barátságos meccsen is de Romániától is kikaptunk, Svédeknek pedig van egy Ibrája, ne hogy már azt mondjad hogy bivaly erős csapat lenne.... Főleg az utóbbiakban mutatott teljesítményük alapján.

    Itt nem azzal van a baj hogy kikaptunk Portugália ellen, hisz igen sokkal erősebb csapat, majd pont őket verjük meg, ha egy Románia v. Svédek ellen kikapunk, hanem a médiával, aki elhiteti sokankal hogy már már mi vagyunk az esélyesebbek, mert megvertük Máltát, Albániát...
    és mert van jónéhány játékosunk akik "sztároknak" számítanak, mert külföldön játszanak. De ha megkérdezel egy külföldi embert hogy ismeri-e Gerát(vagy bárki mást), nem hiszem hogy igennel fog válaszolni.
    Mint ahogy mi sem ismerjük a hasonló csapatokban játszó szlovák, román.... játékosokat.
  • Takezó
    #13844
    A svéd csapat nem sokkal erősebb a mienknél. Ezt bizonyítja a kinti és az itthoni meccs is. Nézd meg, hogy milyen csapatokban játszanak. Nagyjából egy szint egy Barcelonán meg egy Lyonon kívül.
  • Pluskast
    #13843
    Nem én akkor sem hittem el és ha kicsit vissza nézel a hozzászólásokban már a svéd meccs elött mondtam, hogy nem kellene már megint magunkat az egekbe emelni mert ennek soha sincs jó vége.

    Válogatott meccset meg eddig sem néztem - talán az elmúlt 31 évben jó ha ötöt megnéztem- az uccsó kettőt is csak azért néztem meg mert a haverjaim győzködtek, hogy ilyen meg olyan fasza most a magyar válogatott. A nyomorék banda kifejezés lehet erős volt elismerem. De az általad beidézett mondat maradék részéhez hű fogok maradni 10-15 év múlva is hidd el.
  • GanXstaZoleeWrk
    #13842
    Mi az hogy kicsit erősebb csapat? Te hol élsz? Portugál csapat, Svéd csapat tényleg éppen hogy erősebbek, nem is értem miért vannak mindig kint az EBn és VBn.... OMG. 1 játékos ezekből a csapatokból többet ér mint az egész magyar válogatott, de tényleg ÉPPEN HOGY ALIG erősebbek mint mi...
  • Unreal1942
    #13841
    Gólt azért fogunk szerezni. Dombi csak kiharcol egy 11 est
  • Unreal1942
    #13840
    Ez a kritikus, de mégis bizakodó és töretlenül szurkoló hozzá állás.
  • icemankimi
    #13839
    Nem azt mondtam, hogy a debrecen megnyeri a bl-t tisztában vagyok vele, hogy 6 meccs 6 vereség és szerintem gól se fogunk rúgni.
  • Unreal1942
    #13838
    A kritikával semmi baj. Avval van baj, ahogy. "Száradjon le a tököm ha még egyszer válogatott meccset nézek. 30 év múlva is itt tartunk, nyomorék banda"
    Közben ha mégis jön egy két jobb meccs akkor a fellegekbe járunk és elhisszük amit az rtl sok okostojása összehord.
    Persze ha komolyan gondolod, hogy többet nem szurkolsz és nem nézel Magyar válogatott meccset. Akkor sem ha 5-10-15 éven belül esetleg a világ élvonalába tartozunk. Akkor kijelenthetsz ilyesmiket nyugodtan.
    Én viszont biztos vagyok benne, hogy azonnal vissza szivárognál a meccsekre vagy a tv elé és büszkén hirdetnéd a szurkolói mivoltodat.
    Csak ismételni tudom magam a szurkolásra nem csak a csúcson van szükség.
    Sőt!
  • ToM1113
    #13837
    Üdv!
    Én mint a legtöbb magyar válogatott meccset, ismét bizakodóan, hittel telve vártam. Sajnos ismét csalódnom kellett...
    Sajnos velem is és sok más emberrel el tudták hitetni hogy fejlődik a magyar foci, hogy akár ki is juthatunk a VB re. Azonban erre már valljuk be elég kevés esélyünk van. Idegenben Portugáliában nyerni? Vagy a Dánok ellen?
    Lehetséges lenne, ha nem így játszanánk ahogy az elmúlt meccseken.
    Én személy szerint nem értem miért kell állandóan 4-5-1 be játszani, ha a végén ha csak 1 góllal is de kikapunk, mint tudjuk a focit gólra játszák, tök mind1 hogy 10-0 vagy 1-0, a 3 pont a lényeg.
    Alapvetően a taktikával nem is lenne gond.... feltéve ha nem egy 160 cm
    Körüli embert tennék be éknek, sőt még ez se lenne gond ha nem akarnánk felívelni rá a labdát... nevetséges. a 180-190 cm védők között (lásd Svédek ellen 1. félidő).
    Nem értem továbbá hogy legalább barátságos meccseken mért nem kÍsérletezünk legalább 2 csatáros játékkal?
    PL. Románok ellen is defenzíven álltunk fel, így nem lehet gólt lőni... elmúlt 3 meccs 1 gól (11-es ből).....
    Nem várhatjuk el hogy Torghelle Minden fejpárbajt megnyerjen + leforduljon a védőről és még el is szaladjon a kapuig és még gólhelyzetbe is kerüljön. Akármekkora küzdő, fizikai képtelenség.


    A média nagy hangot adott annak hogy most már jó a magyar csapat mert minden játékosa külföldön játszik, hajtósabb bajnokságokban. (kivétel 1-2 játékost).
    Továbbá megvertük Máltát oda vissza,Albánokat is megvertük, Dánokkal meg x eltünk. Barátságos meccsen legyőztük a világbajnokot 3-1 re. stb...

    Szépen hangzik, csakhogy amint egy kicsit erősebb csapattal játszunk,vagy egy ugyan olyan erős csapattal de tétmeccsen, egyből elvérzünk.... Megvertük Máltát? Még jó.... Bravúr? Inkább szégyen lett volna ha kikapunk, 3-0 ra nyertünk otthon ellenük? Emlékezzünk vissza az utolsó 15-20 percig 1-0 volt, akár x is lehetett volna.... Lehet itt mondani hogy csak 1-0 ra kaptunk ki Portugália ellen, de kikaptunk. (Hozzá kell tenni volt vagy 5 helyzet az egész meccsen). Nem mondható el hogy mindent megtettünk a győzelemért, az utolsó 10 percben persze elkezdtünk hajtani, ez szép és jó, de hasztalan. ha az előtte lévő 80 percben csak előre rúgtuk a labdát és vártuk a csodát.

    Én nem a Magyar válogatott ellen szeretnék beszélni, mert tehetségesek, tele vagyunk jó játékosokkal, vannak fiatal tehetségek is, (Pénz az nincs... de ne menjünk bele a politikába.)
    Kicsit kockáztatni kellene, nem végig védekezni egy meccset akkor is ha már vezet az ellenfél.

    Ennek ellenére tudom magamról hogy Portugália elleni visszavágót, ugyan úgy meg fogom nézni, bizakodóan, hátha nyerünk, de az eddig mutatott játék alapján, valljuk be alig van esélyünk.

    Nem vagyok divat drukker, mikor lehettünk büszkék az elmúlt jópár évben a válogatottra hogy mezt vegyünk és megnézzük a meccseket, mégis megnézem a meccseket, a mostani vereségek ellenére is, mert az én országom vállogatottja játszik...

  • Pluskast
    #13836
    Húúú mióta lehet hallani az ilyen szövegeket..... Lassan 24 éve. Nem tetszik a kritika? Pedig az is kell.
    Matthew: Neked meg annyit, hogy ez egy fórum és az szól ide aki akar. Hála istennek szólás szabadság van még...

  • GanXstaZoleeWrk
    #13835
    Szánalom hozászólás van bőven, és ebben az idióta média a hibás. Mégis mit vártak egyesek? Megverjük a svédeket és a portugálokat is simán nem?

    Tegnapi meccs mérföldekkel jobb volt mint a svédek elleni. Az hogy egy góllal kikaptunk tőlük szomorú de nézzétek már meg kik játszanak a portugál válogatottban, és kik nállunk, örülni kell ha nem tömnek ki 5-6 góllal szvsz nem rossz eredmény ez a 0-1. A kevés csatáros játékot én sem értem de biztos vagyok benne hogy a kapitánynak egy hangyafa**nyival több a tapasztalata mint itt mindannyiunknak.

    A svéd meccset keservesen de hozhattuk volna 1-1re, sajnos a végén banyaltunk egy gólt még. De a svédek mocskosul mákosak most öngóllal nyertek. Nem értem azokat akik szidják a válogatottat, lehet ez még jobb is persze reálisan nézve 3-4 hely lesz a mienk még évekig.

    Egyébként tegnapról Juhász, Dzsudzsák, és Gyepes játéka volt jó, Juhász nélkül a védelmünk 0. Ha ő kiesik esélyünk 0 kb báki ellen.

    Aki meg azzal példálozik hogy miért csak a saját csapatban megy a gól lövés nézze már meg a nagy sztárokat az ellenfeleknél, ők sem ontják a gólokat a válogatottban.
  • Matthew Prosac
    #13834
    háttégedmegkihívott?
  • Unreal1942
    #13833
    Pont ilyen divat drukkerekre nincs szükség. Persze ha szuper válogatott lenne akkor rohannál mezt venni.
    Drukkolni és biztatni egy csapatot nem a csúcson kell a legjobban.
    Akkor ünnepelni kell!
  • Pluskast
    #13832
    Én láttam - nagyon bánom, hogy megnéztem - és maximálisan igaza van! Száradjon le a tököm ha még egyszer magyar válogatott meccset akarok megnézni. Ezek 30 év múlva is itt fognak tartani. Nyomorék tehetségtelen bagázs!
  • Takezó
    #13831
    Én néztem, és sajna részben igaza van. Azt, hogy még a portugál meccs előtt is reális esélyünk volt a pontok tekintetében a továbbjutásra az albánoknak köszönhetjük, akik meglepték az összes nagyot.

    A tegnapi játék pedig tényleg szégyen volt. Egészen úgy tűnt, mintha mindkét csapat továbbjutna ezzel a 0:1-el.
  • kaposi1
    #13830
    "Ha a magyarok elégedettek azzal, hogy 1-0-ra kikapnak, akkor mi miért erőlködjünk? "
    Carlos Queiroz
    Ennyit arról hogy a Portugálok miért nem azt nyújtották amit tudnak.
    Ha két gól lett volna a cél nem a saját térfelükön labdázgatnak a teljes magyar csapat asszisztálása mellett a második félidőben.
    Szerintem őket lepte meg legjobban ez a szituáció.
  • galmat
    #13829
    Hagy gratuláljak! Nem is láttad a meccset, úgy aztán biztos tudod, milyen volt a csapat tegnap....

    "Az az igazság h amiért eddig eljutottunk,az se amiatt volt mert ennyit fejlődtünk,hanem mert a többi csapat ennyit romlott!" - Ez egy jó nagy hülyeség, már ne haragudj....
  • Attelee
    #13828
    Még jo h nem láttam a meccset!Elég volt elolvasni a hsz-eket!
    Srácok ez a magyar foci,és egyben a magyar valóság is sajnos!
    Kár volt ennek ekkora feneket keriteni!
    Az az igazság h amiért eddig eljutottunk,az se amiatt volt mert ennyit fejlődtünk,hanem mert a többi csapat ennyit romlott!
    A magyar foci legnagyobb problémája az h egyszerüen nem tudunk 4 paszt összehozni,én már az utóbbi idöben számolgatom a paszzokat h ne unatkozzak
    annyira!Nézzetek meg egy Barcelona or Manchester utd meccset ott lehet látni h kellene passzolva kihozni a labdát!Másik a kapus mi a faszért rugja elöre vaktában a lasztit hol látsz ilyet egy nívosabb csapatnál!Kidobja a védöhöz maximum!Harmadik: 10 évvel ezelött is ezt a xar felivelös gusztustalan játékot játszottuk,h hátha majd eltaláljuk elöl a parasztot azt majd lesz valami,és még mindig itt tartunk!Akkor se vált be most se!Egyszóval minden hiba forrása a passz
    nélküli játék.A kapus azért vágja elöre mert nem tudnak paszzolni,és azért játszunk felivelös játékot mert nem tudunk passzolni!Nos majd ha addig eljut bármelyik magyar csapat beleértve a válogatott is h tétmeccsen tudunk 4-5-öt paszolni egyhuzamban nem az egész meccsen akkor elmondhatjuk h fejlödünk!
    Még egyet elfelejtettem a tipikus magyar védöjátékost:A tirpák paraszt aki idegből játszik,és pl. egy felivelt labdát idegből kivág az oldalvonalra,holott a támado ellenfél a kanyarba nincs,és ezzel elhitetve h ö milyen jó focista,ahelyett h megvenné a labdát egyedül megoldaná a dolgot és felhozná tovább passzolva!NEm bazd+ ő kivágja hagy dobjon az ellenfél./Lásd a svédek bedobásait!/
    Elnézést azoktól akiket megbántottam ezzel a hozzászolásommal,de nem birtam tovább!
  • galmat
    #13827
    "megragadnám az alkalmat, és elmondanám, hogy a médiának óvatosabban kellene bánni a dicséretekkel: néhány játékos túl van értékelve, hiszen a klubcsapatokban játszott szint alacsonyabb, mint a válogatott szint, és nem ugyanaz ott kiemelkedően teljesíteni, mint a nemzeti együttesnél. A játékosoknak önmaguktól többet kell követelni, hogy a válogatott is fejlődhessen. Ezen a szinten többre van szükség, mint amit ma láttunk. Látni kell, hogy ki milyen klubból érkezik haza. A portugál játékosok hetente kétszer játszanak ilyen meccset, nekik nem kell megszokni ezt a szintet, nálunk viszont nem ez a helyzet."

    Erwin Koeman
  • galmat
    #13826
    Nah hazértem a meccsről.Kicsit vegyesek az érzések, de jól játszottunk! Főleg a védelem volt egyben azt az 1 hibát leszámítva. Aki olyat állít,hogy a portugálok félgőzzel nyertek, az hazudik, mivel ez a meccs élet-halál volt nekik is, egyszerűen ennyit engedtünk nekik. Roni próbált cselezgetni de a védőink egyből helyrerakták. Komolyan mondom,hogy megvoltam elégedve a védelemmel.

    A támadójáték már más kérdés, az 1. félidőben több lehetőségünk volt, és sajnos a 2. félidőben se sikerült gólt elérnünk, de összeségében abszilút vállalható játék és eredmény ez. Én elégedett vagyok, persze nagyon boldog lettem volna,ha nyerünk, de azt kell mondjam, hogy erre a fegyelmezett védelmen alapuló játékra lehet építeni.

    Már csak elöl kéne megtalálni a jó taktikát, mert ma is kicsit zavarta egymást Dzsudzsi is Huszti, és még Gera nem is játszott. Torghelle remekül játszott,megtartotta a labdákat.

    Összegezve kicsit csalódott vagyok,mert messze került Dél-Afrika, de azt kell mondanom,hogy a világsztárokkal teli portugáliának méltó ellenfelei voltunk, és büszkék lehetünk a mai teljesítményre, a fiúk megmutatták,hogy a svédek elleni pocsék játékról képesek váltani.

    Az meg,hogy van-e esélyünk kijutni a vb-re, maradjunk annyiban,hogy nincs. Ha nyerünk portugáliában, a dánok meg megverik a svédeket, akkor majd beszélhetünk róla,mert akkor reális esélyünk lehet a pótselejtezőre, addig,jobb ha lelki nyomás nélkül mennek portugáliába srácok,ha meg ott csodát tesznek, akkor lehet újra álmodozni.

    Továbbra is HAJRÁ MAGYAROK!!!
  • Unreal1942
    #13825
    Komolyan gondolod, hogy a Debrecennek több esélye van mint a válogatottnak?
    Persze ettől még szurkolni kötelező, de ne érjen csalódás a végén.

    Gyepest ki nem állhatom, de ma semmi kifogásolható nem volt benne.
  • Unreal1942
    #13824
    Engem 3 dolog bosszant igazán.

    Mi a faszért nem tudunk szögletet vagy pontrúgást rúgni. Ennél egyszerűbben begyakorolható dolog nincs a fociban. 10 ből 8 alkalommal én is jobban adom be mint a válogatott. Pedig sosem tanultam. Náluk ez fordítva van.

    Aztán az edző aki érthetetlen módon nem játszat támadó játékot. Nem tudom mi veszteni valója van a Magyar labdarúgásnak. Miért nem vállaljuk fel a támadó focit akár minden meccsen...

    És itt vannak azok akik most megint keltik a világvége hangulatot.
    Mi történt? Kikaptunk egymás után két sokkal jobb csapattól. Persze lehetett volna másképpen is. Nem jutunk ki a VB re. Nem is gondolhattuk, hogy van sanszunk, reménykedtünk. Viszont van egy csapat amiből még mindig lehet valami. Lehet szidni pár játékost. Akár még jogos is lehet, de semmi értelme. C. Ronaldo se csinált semmit ami igazolná, hogy ő a világ legdrágább játékosa. Apró dolgokon mennek el meccsek. Szarrá nem vernek. Valamikor csak megfordul a szerencse a mi javunkra.

    Én reménytelenül tudtam szurkolni 25 éve már a csapatnak. Messze a mostani a legjobb csapat. Lehetnek még világ verseny résztvevők ha nem is mindenki.
  • Nightwish006
    #13823
    gyepes jóvolt, bár nem a legjobb képességü játékos, rajta ma nem múlt semmi. Rudolf sérült. De te nézted a meccset? És néha olvasol is?!?!?!?
  • Oziris666
    #13822
    Nemgyenge alázás azért...
    Mondjuk jobb ha Carlos Queiroz is kussol mert ahhogy tönkrebaszott egy jó portugál csapatott az nem kis teljesítmény...:D
  • icemankimi
    #13821
    Senki nem gondolhatta komolyan, hogy kijutunk és azon se lepődnék meg ha a Szövetségi kapitány a 2 meccs után lemondana.
    gyepes, halmosi aki a angliában csak edzésen ér a labdába, az minek játszik?!
    Rudolf mostanában jó és miért nem játszik, igaz én Sanyit se játszatnám egyszerűen semmi erőszakos és kész mást nem nagyon tett le az asztalra.
    Babos az jó kapus csak meccsenként 1-2 hibázik de abból gól lesz.
    (talán 2012-ben..., de a legnagyobb esélyt akkor, látom ha mi rendezünk Eb-t vagy VB-t ami nem az elkövetkező években lesz.
    Én azt mondom SZURKOLJUNK A DEBRECENNEK A BL-ben.
  • domez128
    #13820
    Ja , ja , az utolsó nagy csapat a 66 angliai vb volt , azóta csak felvillanások vannak . Én még szerencsés vagyok mert láttam a régieket játszani . Nincs Magyar foci jelenleg sem és ez már így van több évtizede.....!!!
  • zaki
    #13819
    2011. október 30-ig

    iszonyat okos tett volt megköttetni ezt a szerződést a svéd meccs előtt. meg kellett volna várni a selejtezők végét, és utána eldönteni, hogy hogyan tovább. normális helyeken így csinálják.

    amúgy tényleg nem az a baj, hogy kikaptunk, hanem az hogy hogyan... 2 meccs alatt lőttünk kb 5X kapura? 0 csatárral, meg 3 védekező középpályással, bunkerfocival, előreívelgetésekkel, stb... ilyen sanszunk nem lesz soxor, de akkor mindent meg kellene próbálni, nem ilyen beszari taktikákat választani...
  • Zeller01
    #13818
    nem értek egyet ezzel a nem szeretném bántani a fiúkat dumával! iszonyatosan sok pénz visznek haza más dolguk sincs SEMMI más dolguk sincs, csak az, hogy focizzanak!! nálunk csak azért van foci hogy szétlophassák magukat egyesek, mert ahogy játszanak az egy iszonyatosan nagy NULLA!
  • Sly06
    #13817
    hát szerintem Magyar foci ugyan azon a szinten maradt mind eddig is, a média felfújta a dolgot, a szurkolok beindultak, hogy hátha lehet valami a "Magyar fociból", de szurkolók rajongása, meg a focisták bizalmán kívül ugyan olyan sz@r maradt a Magyar foci mint eddig!!!! Azzal hogy a megvan a játékosokban a kellő önbizalom, és a külföldi edzői név, még nem fogunk meccseket nyerni, persze vannak olyan játékosok akik előtt le a kalappal, csak hogy csapat játék hiányában a Magyar foci "0" marad... és ilyenkor jön majd a "pedig végig jók voltunk csak..." duma! De a Magyar szurkolók akik generációk óta várják már a Magyar fociba ölt pénz, és a hűséges odaadó szurkolás megtérülését, ilyenkor megint csalódnak és semmi mást nem tehetnek azon kívül hogy tovább várnak, és várnak, ás várnak, és reménykednek abban hogy elmondhatják még a világnak hogy "HAJRÁ MAGYAROK" büszkék vagyunk rátok!
  • Christiansen
    #13816
    szerintem csak rakott egy valag pénzt a portugálokra tippmixen, azért örült _DD:DD:D_
  • vmvr
    #13815
    örök optimista holland:D
  • Christiansen
    #13814
    Matthaus volt a jó: "kibaszottnagy gollt kaptung."
  • Rockynhooo
    #13813
    nem tudom mikor fogja azt mondani hogy szarok voltunk :D
  • Christiansen
    #13812
    mert azt még megértem, hogy ha szorongat az ellenfél betonra kell állni,
    de az már kiakaszt, hogy amint megvan a labda egyből előrebasszák ahelyett, hogy
    egy tipikus hollandos lerohanós kontrát nyomnának
  • 5w0rdf15h
    #13811
    most hosszabbították meg a szerződését EB selejtezők végéig :d
  • MrSpock
    #13810
    Igen,mert ha az eémúlt 2 meccset nézzük,egy valamire való támadóbb válogatott hozta volna. persze kérdés akkor hogy a portugálokban lett volna e több.A svédekben nemvolt,ennyit tudnak,ezt most is bizonyították a kötelező öngólos győzelem Máltán. 3-4 gólal kellett volna ott nyerniük minimum. Szóval támadóbb szellemben mindent egylapra téve meglett volna a győzelem.Varga Zoli jól mondta,hogy felkell adni a védekező taktikát,és csatárokat be vagy akik előre viszik a játékot,és meglátni mire megyünk.
  • 5w0rdf15h
    #13809
    hát igen az tényleg kiborító volt, hogy még a 60. perc környékén is mind a 10 mezőnyjátékos saját térfélen nézte hogyan labdáznak a portugálok hátul 0-1es állásnál :D
  • ProGabe #13808
    lolbazmeg

    meddig szól a szerződése? takarodhatna, mert lehet, hogy mással sem nyernénk, de

    1: talán támadnánk is
    2: hülye szar nyilatkozatokból már nagyon elegem van

    Bölöni kéne ide
  • Christiansen
    #13807
    nekem az is jó, ha azt látom a meccsen hogy nálunk van a labda és támadásokat-helyzeteket alakítgatunk nem pedig 90 percig azon fosok mikor egykapuznak be egy gólt ellenünk..
  • Nightwish006
    #13806
    Barátságos meccsen, ahol nagyképü ellenfél ellen a nagy küzdeni tudásunk, és a bizonyítási vágytól hajtva megleptünk az ellenfelünket. Ha komolyan tudták volna gondolni azok a csapatok az ellenünk vívott csatát, kétlem, hogy ilyen eredmény születhetett volna. Na mind1, nem hiszem, hogy megtudjuk egymást győzni, én értem amit ti mondtok, látok is benne igazságot, nem tudom ti hogy vagytok az én véleményemmel, de feleslegesen vitázunk, és nincs értelme szerintem:) Én csalódott vagyok, bíztam a csodában, de egyáltalán nem szeretném bántani a fiukat, koemant se, kétlem, hogy így képzelte a dolgokat. Az hogy dícsérte a látottakat talán jogos is, nem lenne értelme belerugni a fiukba azzal, hogy lehordja őket. Harcoltak, csalódottak, nem érdemelnek durva hangnemet, azt a kevés jókedvüket nemigen lenne értelme elvenni. Szerintem egy épülőben lévő, stabil csapatot láttunk, adjunk nekik időt. Ha 2 év mulva is ugyan ez lesz, kezdhetünk szitkozódni. További szép estét mindenkinek