28330
10917302841238962806.jpg
  • Matthew Prosac
    #14852
    csodálom hogy az rtl-híradón még nem mondták be ezt..
    amennyiben ez így lesz, kopaszra borotválom a fejem és befestem a borostámat lilára!
  • banok
    #14851
    A holnapi Magyarország-Ghána U20-as VB elődöntőt az m1 és az Eurosport közvetíti 16.30-as kezdettel, élőben!
    streamek meg az oldalamon
  • sb1
    #14850
    Gyerekek!! Még van esélyünk! Ha: Portugália - Málta 0-4 Dánia - Magyarország 0-2 Svédország - Albánia 0-0
    Máris megvan a csoport 2. hely :)
    Amennyiben ez így lesz, és aki 24 órán belül jelentkezik, vendégem a pub-omban egy sörre :)
  • Matthew Prosac
    #14849
    Azért az kemény hogy a mai nemzeti sportban azt írja az egyik mélytudású, hogy az a legszomorúbb, hogy az előttünk végző csapatoktól egy pontot sem tudtunk elcsípni. csak én álmodtam azt a Magyar-Dán 0-0-t? A mai szabályok szerint az 1 pontot ért...
  • jefferson83
    #14848
    Nem szeretnék vitatkozni, mert a nagyjával egyet tudok érteni. Viszont a nagy válogatott az marad csalódás számomra (nagyon úgy néz ki), és igen is szerényebben kellett volna kezelni a helyzetet a szövetségnek.

    Nem kijutási álmokról beszélek. Én örülni valamicskét akkor tudnék, ha a nálunk jobb válogatottakból minimum egyet megcsíptünk volna (igaz még előfordulhat). Az számomra semmi, hogy ha a Dánok, Svédek, Portugálok mögött végzünk. Azért legyen már kötelező és alap elvárás, hogy Máltát és Albániát verjük, persze csak akkor ha előrefelé szeretnénk építkezni.
  • pinnacle
    #14847
    Húdejó nekünk, most megmondták a nagyszakértők, hogy átbaszás volt az egész és jajderosszak vagyunk.

    Személyesen pont leszarom, hogy az MLSZ direkt igy kalkulált a meccsekkel és hogy elöl volt az Albán és a Máltai meccs.

    2009. nyár-őszén több magyar fociélmény (SIKER-sikernek nevezhető döntetlen és vereség) ért, mint eddig 19 év alatt.
    Ebbe beletartozik az A-válogatott ( hozta a kötelezőket, megvolt az utolsó-utolsó elötti fordulóig a továbbjutási esély, szép meccs a svédek ellen kinnt és a dánok ellen itthon), a DVSC BL menetelése és a csoportkör, amit eddig én INTENZIVEN és testközelien nem élhettem még át ( a Fradis csoportkört leszámítva, mert akkor még annyira nem érdekelt a foci) és most pedig az U20-asok VB szereplése ( VILÁGBAJNOKSÁG !!!!! ).

    Tehát számomra eddig a 2009-es év magasan viszi a pálmát az elmúlt 19-20 évből.

    Átbasztak? NEMÉRDEKEL. :) Ha ez az átbaszás, könyörgöm, minden évben basszanák át, sőőt ennél jobban:)
  • kaposi1
    #14846
    Magyar focicsoda? - kamu volt az egész .
    Érdemes elolvasni!
    Klikk!
  • Grenzjager
    #14845
    bocsi de ki nem szarja le az egész csűrhe, soha semmit sem bizonyító cashtelekit és a sleppjét? Kúman akivel megvertük Albániát és ezért faszomtudjahányéves szerződéshosszabbítás járt, persze az ingatlanbróker cashtelkitől? cashteleki aki soha sem akart MLL elnök lenni, de az lett, aki soha nem akart MLSZ elnök lenni, de az lett.... szóval akkor?

    Bodor Boldizsárt miért is üldözte el a csapatból? Ok büntesse meg, de miért kell el elüldözni. Vanczák mint balhátvéd? AtyaÚRÉG! Ez kretén edző..... S az öngólkirály Gyepes, ő mit keres a keretben.. ja igen, van fiatal válogatott szintű védő a Videotonban is, csak ő nem a cashteleki sleppféle managerbandához tartozik.....
    VÁCZI DÉNEST VISSZA A VÁLOGATOTTBA!! :)))))))))) ezek után? miért nee??
    Szóval hol és miben tapasztalható az elmúlt években a válogatottnál előrelépés?

    Ezt pedig mint Fradista mondom, a liláktól Kabátot miért nem képes beválogatni??? Panaszkodik a beszívott holland, aki játszott a Groningenben, edző meg a Feyenoord történelmének legrosszabb eredményét érte el - szal ő panaszkodik a csatár gondra. Miért nem tesz ellene? Miért? De a már lassan túlkoros Torghelle, aki a német másodosztályban kap hetente 20-30 percet, az egy, azaz egyetlen egy szám csatárunk, még hazai pályán is. Továbbra sem értem h hazai pályán miért nem lehet támadó focit játszani. A beszariak mindig nyernek? Ja, s akkor drukkoltam volna ezek után? .....le...om, eredmény, jön ami jön, almafától ne várj körtét...... Ilyen beszarit focit amit Kúmannal nyújt a válogatott rég lehetett látni, de jó ha megszokjuk, ez lesz a jövő....

    A Fradi kizárásával kapcsolatban. Ok zárják ki, rendben van. több klub is adósságban úszott, de azokat nem kell kizárni?.... Kérdés, a Kizárt Fradi helyett, miért nem a versenykiírás érvényesült, vagy is az NBII-ből jön feljutó? jhaaa nem... Az eredményei alapján egyértelműen kiesett Vasas maradt bent az NBI-ben... Ja igen ott tégy a gyűlöltet ellen de niggerező B'megMészöly fia az edző.... Ki is volt a tagja a bizottságnak? Hát a papa, maga személyesen a BmegMészöly.... meg a "por"ügyeivel elhíresült Helmeczy volt még az emberük... Csak felhívom a figyelmet arra, hogy Piller a Vasasból 7 meccsen érvényes orvosi igazolás nélkül játszott az NBI, nem is tárgyalta az mlsz... ez iden szeptemberben volt, no Vasas a Kádár kedvenc csapata volt, most is sokan szeretik még őket ahogy látom. Rendben, de ilyen ügyben ami idén szeptemberben volt már egy Kaposvár vagy Kecskemét tuti hogy kiesne az NBI-ből miután lenullázták pontszámaikat.... A Vasashoz nem szabad nyúlni....

    de vissza kanyarodván cashtelekire,
    mit tett ő???? mit csinált? mik az eredményei?
    hol vannak eredmények? vagy bármi? (Az u20 EB és VB szereplése nyilván megemlíthető.... csak hogy a játékosok kora alapján ileltve az ő mlsz elnöki szerepléséhez nincs sok köze.... Ja edzhettek Tatán, meg most Telkin, mert Telkin pörög az ingatlan,.,,no comment mit honnan vettek....) szóval mit tett cashteleki? S azért kell szerződés hosszabbítás mert megvertük Albániát és Máltát? Erre magyar edző tizedannyi pénzért is képes, s ő ismeri is a játékosokat. Nincs semmi válság, van pénz dögivel. Csak cirkusz és kenyér legyen a népnek.
  • semmikozod
    #14844
    Bocs, de... kinem szarja le a fradit. Tenyleg csak ennyi baj van Kistelekivel, hogy kitiltotta a fradit és ezért ő maga az ördög? Eszemfaszom megáll.
  • banok
    #14843
    szerintem biztosan adja.
  • Yulcsa
    #14842
    köszi! és adja az m2? mert úgy néztem a port.hu-n, hogy nem :S de remélem csak valamit elnéztem!
  • isi
    #14841
    ezt az eredményt eltudtuk volna érni egy magyar edzővel is! Ez az én meglátásom, addig amig tökmindegy ki az edző inkább egy magyar üljön ott szerintem.
  • Zenszkij
    #14840
    Az Újpest is úszott az adósságban meg a Kispest azokat mégse zárták ki...érdekes. De lehet a jövőben Kisteleki, hogy megmentse őket a megsemmisüléstől majd kizárja az nb1-ből. Várom azt a napot :D. Koemannal is már lebeszélték a részesedést, de majd a jegyárból kifizetik ;).
  • Gabe18
    #14839
    Az lehet,csak akkor szeretném látni ahogy minden csapatot kizárnak akinek adóssága,elmaradása,stb van.Aztán akkor majd jó lesz az 5 csapatos NB1...

    Mivel ez nem történik meg,innentől a "Kisteleki rendrakása" téma is egy vicc.Aki nem tetszik neki azon rendet rak,aki igen,annak minden belefér.

    Nagyon okos dolog volt pl. Koeman szerződését is meghosszabbítaniuk még a lényeges meccsek előtt... Most majd ha a népharag elsöpri,ami nem kizárt ha szerdán is leszereplünk a Dánoknál,akkor majd gondolom nem tudom hány milliós kifizetéssel lehet csak leváltani.
  • Zenszkij
    #14838
    Az egyik adósságban úszott a másik meg bundázott csalt. Van különbség. Köszönjük Kisteleki, hogy kizártad csapatunkat az NB1-ből és ezzel "megmentetted" a klubbot. Örök hála. Várunk Fradi meccsre a B-középbe, hogy ott koccintsunk közösen a tiszteletedre, és kellőképp megköszönhessük jótetted! :D
  • Matthew Prosac
    #14837
    nem, de ha valakit ki kell zárni az első osztályból akkor nem szabad tekintettel lenni a csapat reputációjára, hírnevére... a példa ennek szólt.
    a Fradi fuldoklott az adósságoktól, nem jogtalanul zárták ki.
  • fsgh
    #14836
    Juvét felhozni példának azért félrevezető lehet. Nem ugyanaz volt a 2 csapat kitiltásának az oka...
  • Matthew Prosac
    #14835
    szabálytalanul? megítélés kérdése. lehet hogy a kizárással menekült meg a klub, mert jelenleg legalább van tulajdonosa, van jövője, és nem úszik az adósságban. az meg hogy az "ország fele drukkol" az senkit nem érdekel - anno a Juvét is szívfájdalom nélkül kizárták..
  • KAMIONOS KOGYO
    #14834
    Kedd
  • Yulcsa
    #14833
    meg tudnátok mondani, mikor játszunk Ghána ellen az U20-as VB-n?
  • Randal
    #14832
    Naaaa, ez azért túlzás.
    Nem kellene a Fradit ennyire magasztalni. Elhiszem, hogy a nép csapatává tették anno, de ezt másikkal is meg lehetne tenni.
    Ha meg a Fradi annyira jó csapat, az hogy volt, hogy az NB2-ben is bukdácsolt?
  • Zenszkij
    #14831
    Épp csak a Fradit tiltotta el az NB1-től teljesen szabálytalanul ez a szent ember. Azt a csapatot, akinek az ország fele drukkol.
  • Atti12
    #14830
    Mint focikedvelő ember hozzászólok már én is a dolgokhoz :)
    Szerintem az egyetlen dolog amiért szidni kell a csapatot az az, hogy megsem próbáltunk úgy játszani hogy legyen is valami esélyünk. A fociban támadni is kell, az előző selejtező körökben is hajamat téptem már amikor megláttam hogy 1 csatárral állunk ki játszani..
    Igaz, hogy nem láttam tegnap a meccset mivel nem voltam itthon, de ahogy néztem az összefoglalót szinte mind3 gól elkerülhető lett volna.
    Első gólnál a védelmünk jó szokásához híven aludt, Egy kapusról kicsorgó labdára ilyen szituációban simán oda kéne érnie valakinek.
    Másodiknál Alves 13 méterre a kaputól teljesen üressen tudja levenni mellel a labdát, itt is hol volt az embere vajon? :O
    A harmadiknál pedig minden egyben volt, először egy alapvető hiba, utánna megint teljesen üresen volt Simao, és kijött az is hogy a portugálok mennyivel jobban képzetebbek technikailag mint mi. (gondolok itt arra hogy azt a labdát elkellett így találni dropból)
    Mindesetre én azért annyira nem bánkódok, valahol a szívem mélyén tudtam hogy ez lesz a vége, de azért a lilaköd 1 pár pillanatra engem is elvakított :).
    Itt vannak az U20-as srácok, és a Loki is, inkább rájuk kell gondolni és összehasonlítani az elmúlt évek eredményeivel a mostaniakat. Látható hogy van fejlődés, már ennek is örülni kell :).
  • Matthew Prosac
    #14829
    "de összeségében az utóbbi idők legtöbbet dolgozó mlsz elnöke."

    és pont. így van.
  • galmat
    #14828
    (bocs a helyesírási hibáimért...)
  • galmat
    #14827
    +A válogatott meccseit többezer gyerek ingyen tekinthette meg rendszeresen!

    Ja és ne felejtsük el,hogy bár a nagyválogatott ismét sikertelen volt a selejtezőkben, régen látható fociláz volt/van az országban. Megkell nézni,hogy hányszor telik meg a Puskás Stadion 2009 második felében. Azt hiszem bőven pozitív évet zárunk majd szurkolóként,hiszen a Loki a bejutott európa legjobb 32 csapata közé és BL-meccseket láthatunk ismét hosszú idő után újra. Na és persze az U20-as válogatottunk már a VB-elődöntőnél jár Egyiptomban.
    Én azt mondom, soha rossazabb évet mint az idei,hiszen ez az év messze felülmúlta az elmúlt 20 év bármelyikét!
  • galmat
    #14826
    +Teljesen jogosan kapnak pénzbüntetést a csapatok. Én pl a Fradi holokausztos transzparensért a büntetés többszörösét is kiszabtam volna, attól függetlenül,hogy a Fradi közelebb áll a szívemhez mint az Újpest.
    +Kötelezővé tette a tartalék csapatok indítását az NB1-es klubboknak. Ez remek lehetőség,hogy a kevesebb NB1-es meccset játszóknak lehetősége legyen az NB2/NB3-ban rendszeresen játszani, így bizonyítani is.
    +Ha már Telki említésre kelült, gyorsan mondjuk hozzá még az Ollé-programot is,hiszen így kaphatott kedvező hitelfeltételekkel műfüves edzőpályákat(ennek ugye az előnyét nem kell ecsetelni) rengeteg klub és település.

    Ezek bátran felvállalható dolgok Kistelekitől, azok ellenére,hogy persze ő se tökéletes, és voltak buta döntések is az mlsz-ben,de összeségében az utóbbi idők legtöbbet dolgozó mlsz elnöke.
  • Matthew Prosac
    #14825
    + Kisteleki "regnálása" alatt nőtt az NB1 közvetítési jogainak értéke az egekbe, amiből a klubok jól kaszálnak
    + Kistelekinek köszönhetjük hogy egyáltalán láthattuk a tegnapi meccset (még ha nem is volt sok örömünk benne), ugyanis semelyik csatorna nem akarta közvetíteni. végül a Duna TV-vel egyeztek meg, hogy a külföldön élő magyarok is láthassák (felvidékiek, romániai magyarok stb)
    + ő az első aki tényleg megpróbál rendet tenni ebben a zűrzavaros nb1-ben..

    ezekről nem beszél senki, csak az anyázás megy
  • galmat
    #14824
    Egyetértek.
  • Kit--Kat
    #14823
    Egy vicc, hogy mindenki Kistelekizik, ez egy ilyen új hullámos dolgog lett az elmúlt 2-3 évben, aminek a divathullámát mindenki meglovagolja.
    Úgy látszik menő és jóérzés leírni, hogy megint a buzi Kisteleki miatt szopunk.
    Én nem vagyok Kisteleki fan, az oldalán sem állok, teljesen leszarom, de rohadt unalmas már ezt olvasni, aztán meg a nevetséges elméleteket állítani, hogy mert leszól, az edzőnek, meg áhh hagyjuk...
    Szerintem megtanulhatná pár ember, hogy nem lehet minden problémát egy azaz egy ember nyakába varrni.
    Ezen az elméleten elindulva, hogy Kisteleki meg a sleppje tehet mindenről, szobrot emelhetnétek Kistelekinek, mert ő csakis ő tehet arról, hogy az U20 most tarol, meg az edző központ is az ő saját vagyonából épült...

    Elleeht ezen gondolkozni.

    Még egy kérdés. Egy olyan országban mint Ghána, vagy Nigéria, ahol egy 5 éves lányt egy kiló krumpliért eladnak prostinak, a helyi korrupt rendőrfőnök segédletével, na most ott a helyi MLSZ annyira a helyzet magaslatán van, hogy ott ők így egy korrekt akadémiákkal felszerelt profi nevelést szervezést hajtanak végre ami által jó a futballjuk?
    És ott a tiszta feddhetetlen nigériai Kisteleki áldásos mu nkája miatt tart ott a futballjuk ahol?
    Tehát ezen múlik?
  • Gabe18
    #14822
    Hát az Angol-Ukrán-Horvát csoport biztos jobb lett volna.Vagy a Spanyol-Bosnyák-Török.De a Német-Orosz páros ellen se biztos hogy jól jártunk volna,mert a ruszkiktól megkaptuk volna a hatosunkat most is 86 tiszteletére....

    A mi csoportunkban volt 2 közepesnél jobb válogatott,a Dán és a Svéd,meg egy végig formán kivül botladozó sztárcsapat a Portugál.Ezek ellen eddig szereztünk 1 pontot... Ezekből nem valószinű hogy a Dán vagy a Svéd a VB-n meghatározó csapat lesz/lenne (csoportjából azért valószínű tovább megy),és a Portugál is csak akkor ha a jelenleginél sokkal jobb formában mennek oda.
  • zeus89
    #14821
    a
  • kraawz
    #14820
    nem láttam ezt a meccset, de az összefoglalóból lerí, hogy gyepes egy nulla volt, mind a három gólt magunknak kerestük.
  • passatgt
    #14819
    azért is lenne jó megcsípni a 3. helyet, hogy köetkező sorosolásnál könnyebb csoportba kerüljünk

    dánokat megverjük!
  • semmikozod
    #14818
    Valamit szeretnék megjegyezni.
    A legerősebb csoport volt a mienk.
  • Gabe18
    #14817
    Azért bekkelünk hátrányban itthon,mert igy Kisteleki meg a többi a hazai labdarúgásból éppen jól megélő emberke elmondhassa,hogy ők milyen jól dolgoznak,van előrelépés.Lám már a Portugálok is csak egyel tudnak itthon megverni,micsoda előrelépés,ilyenektől pár éve még kaptunk 3-4 gólt.
    És aki nem kifejezetten futball szurkoló,nem néz annyira a dolgok mögé,csak épp leül egy meccset megnézni,mert a válogatott játszik,az valóban ezt is látja.
    Az már erősebb rálátást kíván hogy észrevegyük,ezek a 1 gólos vereségek úgy születtek,hogy közben még ez esélyét is elvettük annak hogy mi nyerjünk.
  • banok
    #14816
    Portugália-Magyarország 3-0 ::: összefoglaló
    http://www.youtube.com/watch?v=Hf6z2wVZU_c
  • COOLancs
    #14815
    Ennél az edzőnél én is százszor jobb munktá végzek, és nem is kérnék érte annyit mint Ő. Ez a grundfoci az ország szégyene, de legalább ne sztárolnák őket annyira, a Gyopi, Dzsudzsák meg a többi majom mit rakott le az asztalra a szaros gumicsizmán kívül? semmit sem. Az MLSZ helyében meneszteném az egész gecvedék társaságot a retkesbe edzőstül a takarítónénig és inkább a fiatalokat hoznám be, az ifi körül kell körül nézni, mert ezek a maiak csak kocafocisták, és semmi értelme külföldi edzőket ide hívogatni, mert nem ismerik a magyar viszonyokat, nincsenek kapcsolataika, és csak a pénzt markolják fel, a munkát meg letojják
    inkább hívnák vissza Csankot vagy akár az Urbán Flórit, ezt alulmúlni már úgysem tudná...
  • bodajoci
    #14814
    Azt mondjuk én sem értem, h mi a faszért bekkelünk hátrányban itthon!!! a portugálok ellen, mikor mindenképp nyernünk kéne bazz. Hogy ott tegnap kikaptunk má csak egy dolog. De ez vicc. Most mi azért játszunk meccset, hogy ne kapjunk ki nagyon, vagy hogy nyerjünk???
  • laca133
    #14813
    Kár, hogy az U20-as VB-t nem mi rendeztük. :) Oda szívesen kijárna az ember gyerekkel együtt. Ott izgalmas meccsek vannak és jók is vagyunk ott.

    De felnőttekhez kár volt kivinni főleg a portugálok ellen. :/ Lehetett sejteni, hogy nem fogunk győzni. Azok után ahogy az előző meccsen szerepeltünk, és ugyanazt a taktikát követi koeman. De ez az én véleményem.