28330
10917302841238962806.jpg
  • banok
    #15852
    Jézus Krisztusnak van pro-licence?
  • Unreal1942
    #15851
    Vass Ádám kikerülése számomra is rejtély. Simán beférne a válogatottba.
  • Dean Winchester
    #15850
    magyar is volt szöv. kap. és mi lett ? egyértelmű h próbálkozni kell külföldivel :)
  • jAsOn VoOrHeEs
    #15849
    Borsonline.hu

    Ítélet
    Fülöp Márton: Szimpatikus fiatalember, egy kólát is meginnánk vele, de az egyik legrosszabb kapus, aki válogatott lehet.

    Bodnár László: Bár ő a gyors játékosok közé tartozik, nem ritkán úgy forgatták a hollandok, mint a grillcsirkét.

    Horváth Gábor: A nemzetközi szint más, mint az NB I. Ezt a leckét a németektől és a hollandoktól is megtanulhatta.

    Juhász Roland: Ezúttal hiába játszott eredeti posztján, ő sem tudta megakadályozni a holland akciókat.

    Vanczák Vilmos: A hollandok utolsó tartaléka, Eljero Elia is szanaszét alázta, ez mindent elmond a teljesítményéről.

    Bodor Boldizsár: Beválogatása évek óta az egyik legnagyobb tévedése a mindenkori szövetségi kapitánynak.

    Dzsudzsák Balázs: Ha a hollandoknál játszik, még lő legalább két gólt, de a magyar csapatban erre nem volt esélye.

    Szélesi Zoltán: A lefújás után valakivel mezt cserélt. Ekkor sikerült először utolérnie egy holland játékost.

    Huszti Szabolcs: Nyilasi Tibor rá is gondolhatott, amikor a tévében egyeseket jóllakottnak nevezett a csapatunkból.

    Priskin Tamás: Kétszer is ellenőriztük, valóban kezdő volt a meccsen. Nála a labdaszedők is többet voltak játékban.

    Torghelle Sándor: Futott, szabálytalankodott, futott, szabálytalankodott, futott, majd szabálytalankodott.

    Elek Ákos: A meccs előtt örült volna, ha kap 5 percet. Utólag már átkozhatja, hogy fél óránál is többet volt a pályán.

    Lázok János: Fogalmunk sincs, büszke lesz-e élete második válogatott meccsére, de ha javasolhatnánk: ne legyen az.

    Vadócz Krisztián: A kapitány pikkelhet rá, mert 6-1-nél küldte pályára. Szörnyű lehet egy ilyen csapatba beállni.

    Laczkó Zsolt: A frizuráját remekül igazgatta a középpályán, és egyszer a sportszárát is feltűrte, hogy klasszabbul fessen.
  • IXEMGabeo
    #15848
    igen nem rég én is azt mondtam, hogy Vass Ádámot újra vissza kéne hozni...nem értem miért tették ki fiatal és labdaszerző középpályás ráadásul hajtott mint állat...azért mert egy Szlovákia elleni barátságos meccsen eladta a labdát? könyörgöm 19-20 év körül volt akkor most pedig egész jól megy neki a feljutásért harcoló Bresciában...
  • IXEMGabeo
    #15847
    Egyszerűen annyi kéne, hogy Csányi elvállalná az MLSZ elnöki székét, kifizetné saját zsebből Koemant és ismét a Várhídi-Bozsik kettős lenne a válogatott élén (edző-segédedző) mint pl a Svédeknél anno 2004-ben Söderberg és Lagerback, társedzők voltak...ez kéne nálunk is, mert Várhídi fiatalított, Bozsik meg a rutinosabb labdarúgokat tette be ketten kitudnák egészíteni egymást talán. Egyébként mindenképpen először Orbán Viktornak kellene lépnie, ha szeretne tenni a Magyar futballért akkor most ő következik.
  • kraawz
    #15846
    coulibaly a válogatottba, az kell még
  • Zsolti9014
    #15845
    Pállal egyetértek, viszont én nem nagyon honosítanék. Ha már ott tartanánk, mondjuk Nikolcsot is figyelembe lehetne venni, de én inkább magyarokat szeretnék a válogatottban látni. :)
  • bakkerman
    #15844
    én mostmár Torghelle helyett mindenképp kipróbálnám a Pál Andrást,a mozgása hasonlít AirSándoréhoz,és ő is küzd,hajt,és emelett technikás is!! egyébként Coulibalynak mennyi ideig kellene még itthon játszania,hogy megkapja az állampolgárságot? :O mert akár lehetne válogatott...vagy Honma,ő már nagyon régóta itthon játszik
  • Zsolti9014
    #15843
    egyetértek: sok a légiós, sok a semmire sem jó légiós. Mészölyt alaposan megdorgálták érte, de igaza volt az afrikaiakkal kapcsolatban. részben legalábbis.

    és valóban nem azzal van gond, hogy vannak légiósok, hiszen korlátozott számban, és megfelelő minőségben előrébb viszik a bajnokságunkat.

    jó légiósok?

    Honvéd: Benjamin kiváló volt, el is vitte egy francia élvonalbeli klub. aztán Genito jó volt, Abraham, most Vaccaro sem rossz, Macko is rendben van szerintem.

    Loki: Polekszics és Pantics a két kapus, Ramos, Coulibaly, meg a két fiatal brazil is tehetséges.

    DVTK: Rados és Malinauskas kiemelkedik, Brnovics már túl van a zenitjén.

    Fradi: itt sok az ellenpélda is, de azért Tutorics és Elding engem meggyőzött.

    Győrben: Sztevanovics, Aleksidze és Kink, aki az egyik legjobb csatár az NB1-ben.

    Kecskemét: Lambulics, még az MTK-ból jobban emlékszem rá

    Nyíregyháza: Bougerra és Honma lehet hogy csak a Szpariból emelkedtek ki, nem tudom.

    Újpest: talán Foxi

    Vidi: Andics, Nikolics, Alvés

    ZTE: Rudnevs

    És ennyi még bőven bele is fér, de amikor semmi erősítést nem jelentenek, akkor tegyük már be helyettük a magyar fiatalt!

    Fontos lenne a bajnokság szempontjából az is, hogy ne menjen rögtön külföldre az épkézláb játékos, illetve klubváltásnál legyen mellettük olyan ember, aki megakadályozza a hülyeséget. Pl. Dzsudzsák tudott olyan helyre igazolni, ahol számolnak vele, Dárdai legenda lett Berlinben, Király is többnyire megtalálja a helyét mindig, Gera is. De számos focistánk van, aki rögtön lázba jön, hogy milyen csapat hívja, és alá is ír - csak aztán nem játszik.

    Debreceni, Bodnár, Szélesi, Komlósi, Máté P., Czvitkovics, Szakály P., Varga J., Rudolf, Huszák, Balajti, Tóth Bence, Józsi Gy., Kiss Máté, Halmosi, Bori G., Balogh B., Szekeres, Kanta J., Lázok, Pátkai, Pál A., Urbán G. (?), Pollák, Vaskó, Korcsmár, Lipták, Horváth G., Présinger, Sándor Gy., Szakály D., Varga R., Elek Á., Lencse L., Illés Gy.

    Az elmúlt évben itthon futballozók közül én köztük válogatnék, ebből a felsorolásból jónéhány játékost ki lehetne próbálni ( néhányuk már kapott lehetőséget).

    És akkor egy olyat, hogy:

    Király (Gulácsi) - Bodnár, Juhász, Horváth G., Lipták - Vass Á., Dárdai, Czvitkovics, Dzsudzsák - Gera, Torghelle (Pál, vagy mittomén).

    Egy ilyesmit legalább barátságos meccsen el tudnék képzelni. És akkor értelmes dolgokat próbálgatnánk, nem ilyeneket, hogy Huszti csatár, stb.

    És Laccyka93-mal is egyetértek: Várhidi nekem is szimpatikus volt, és nem volt rossz a csapat.
  • Grove4
    #15842
    Nem utólag kell okosnak lenni, hanem akkor amikor kinevezték, magyar edző is meg tudta volna ezt csinálni, de a magyaroknak mindig a külföldi kell,mert azt hiszik, hogy atyaúristen.
  • bakkerman
    #15841
    miért mondjon le??? a fizuját addig is kapni fogja,amíg nem lesz meg az új elnök...én se mondanék le,ha havi 10 millió forintot kapnék azért,hogy elmenjen 2-3 meccsre...igen,ennyit kap havonta
  • isi
    #15840
    ott volt a csoda bodnár, mit akarsz még többet egy disznóollat?
  • sb1
    #15839
    Miért?? Elvből basszus....2 mewgalázás után pofám nem lenne semmihez, nemhogy még kikérjem magamnak, hogy miért is kellene lemondanom....szarházi...na mind1, mindenkinek lehet más véleménye, ha meg itt visszaolvasol, én kitartottam mellette...eddig...
  • Bogdogege
    #15838
    Miért kellene lemondania, ha Jézus Krisztus lenne a szövetségi kapitány szerinted jobban játszanának ezek a lámák?
  • sb1
    #15837
    Koeman nem érti, mi itt a peobléma?
  • barnuska665
    #15836
    nagyrészt Loki játékosokat a válogatottba,és akkor nem érne ekkora szégyen minket.amúgy nem vagyok Lokista
  • zaki
    #15835
    loool, az micsoda csatárduó lenne :D
    mellé jöhetne még ferenczi meg tököli ennyi erővel :D
    akkor már inkább kovács pétert kéne kipróbálni (újból)
  • Takezó
    #15834
    Ne már, ez most valami vicc? Waltner meg Kabát?:D
  • kuzco007
    #15833
    KOEMAN TAKARODJ ÉS VIDD A HAVERJAIDAT IS!!

    Torghelle és Priskin nincs helyetek a válogatottban! Waltner Robit és Kabát Petit a válogatottba!

    HAJRÁ MAGYAROK!!
  • IXEMGabeo
    #15832
    :( szomorú vagyok 6-1 lett...
  • Csirke4
    #15831
    Folyton arról beszélnek az emberek, hogy Braziliában kint a grundon tanulnak meg játszani...
    Szerintem azért attól, hogy valaki libalegelőn, de amúgy vízszintes füvesített pályán gyakorol nem lesz szarabb mint aki 10 milliárd eurós pályán játszik ahol minden fűszálat egyenként vágnak le manikürollóval.
    Mellesleg agresszív is nagyon a magyar csapat, a kelleténél jóval többet szabálytalankodnak amiknek semmi értelme. (Taktikai szabálytalanságokon felül.)
  • Murder3
    #15830
    Miért játszik ennyi idegen légiós itthon?
    Miért?
    Mert ők fizethetőek meg.
    Egy magyar klubb egy játékosért aki egy kicsit is kiemelkedik és érdemes megvenni 500k meg 800k meg 1 millió eurókat kér el.
  • nan76
    #15829
    "Magyar focit szeretem, még akkor is, ha szar..."
  • isi
    #15828
    Magyar focit szeretem, még akkor is, ha szar igen még az NB2 be is megpróbálok eljutni mindenhova, a MO. - válogatott miatt szégyenlem magamat, majd ha ez a sok mellőzött sztár cserepados eltűnik akkor esetleg majd utazok idegenbe és fel hazai meccsekre is, de amíg én jobb focikat játszom lent a kis pályán addig senki ne várja el a lelkesedést. Persze ez nem vonatkozik a szlovák, román, szerb válogatott elleni meccsekre ott mindenkinek ott a helye.
  • bakkerman
    #15827
    azt ne felejtsd el,hogy az se mindegy "ki hova születik"! Lehet Kirgizisztánban is vannak olyan játékosok mint nyugaton,talán ott játszik az új Messi,csak soha a büdös életben nem fog kikerülni onnan,nem hogy nyugatra,még a határon túl se...
  • ToM1113
    #15826
    Sajnos pont ellenkezőleg,
    Nálunk rohadt keveset futnak az elithez képest, és még rosszul is helyezkednek :)

    Lásd magyar bajnokság irama.
  • ToM1113
    #15825
    A pénzt akkorse így kéne eldobálni.
  • mate317
    #15824
    tényleg túl nagy az elvárás!
    vajon pl a grúzok/litvánok is így a kardjukba dőlnek minden vereség után, mint mi? nem , mert ott nem várnak csodát a hasonlóan gyenge csapatuktól.
    csak mert 50 meg 30 éve volt jó focink, nem jelent semmit! azóta a futball nyugaton olyan "profi lett", hogy mi olyanról csak álmodhatunk sajnos. ahol minden városnak van legalább egy 20 ezres modern stadionja, meg 10x annyi igazolt játékos mint itt, és kőkazdag, híres klubok, ott lesz is foci. mi meg a libalegelők és a korrupt szar vezetők világából kiküldünk néha egy tehetséges gyereket egy középcsapathoz, és így próbálunk velük versenyezni?
    A csalódás elkerülése végett jobb, ha a meccsek előtt megnézzük, a hol játszanak a magyar csapat és az ellenfél játékosai. Real, Aresnal, Bayern, Roma vs Videoton, Loki, Aek Athen, Anderlecht? Ahhoz képest még jók is vagyunk.
  • bakkerman
    #15823
    ha megnézed 16 élvonalbeli csapatból 12-nek mi a játéka? 4-4-2, 2 vonalszélsővel,akik megkapják a labdát,elfutnak,beadják,ennyi...a kontra mi nálunk? az a kontra a magyar fociban,hogy előrebassza a labdát a középső védő,és szaladjatok...3,azaz HÁROM csapat játszik európai,ötletes,kreatív futballt, a Debrecen,a Fehérvár, a Győr. És ne gyertek azzal,hogy "de ezek a csapatok gazdagabbak",igen,gazdagabbak,de a focit nem pénzre játsszák,oda kell figyelni a taktikára,sok passzos,ötletes,TÜRELMES játékot kellene játszania a többi csapatnak is...csak a játékosoknak MEG KELL tanulniuk ÉSSZEL(!!!!!) focizniuk,nem futni egész meccsen!! Európai középcsapatokba futnak annyit a középpályások,mint itt nálunk a kapus...a labdát nem kergetni kell,hanem járatni,mert amíg nálam van,addig lehet építkezni,helyzetet kialakítani,üresbe bapasszolni stb...erre jött rá Egervári Sándor,akinek köszönhetően van VB bronzérmes utánpótlás csapatunk...azok közül a nevek közül ha csak hatot beépitenénk a kezdő csapatba,kiegészülve rutinos Juhászokkal,Gerákkal akkor igenis meglehet az EB részvétel! ennyit akartam,számomra lezárt téma egy jó ideig a magyar válogatott! Dzsudzsinak pedig gratula,valszeg 1 lépéssel közelebb került a Fenerhez!
  • Gunnersboy
    #15822
    a Fradiban az elmúlt 2-3 évben nem volt tehetséges fiatal Kulcsáron, Tóthon kivül...
    amikor NB2ben voltunk, első évben játszottak a Barthalacikák meg a hasonlók, mégsem jutottunk fel

    most a 2. csapatból aki tehetséges az Gárdos, Papp, Takács, KisNyíl (nekem ő nagy kérdőjel) de egyik sem áll készen az nb1re még
  • ToM1113
    #15821
    Való igaz, nem feltétlen kell nekünk külföldi edző, lehetne magyar is...

    Az u20 asokat is szépen összerakta a tréner...

    Nálunk alapvetően az a probléma, lásd játékosok, hogy elkezdtünk azon az úton járni a klubbcsapatokban, hogy minden magyar bajnokságban szereplő csapat elkezdett idegen légiósokat igazolni.

    Ezzel nem is lenne baj.

    De felhozom példának a Fradi-t.

    Hány idegenlégióst próbáltak már ki.....
    De 1-2 dolgot tisztázni kéne.... Az egy dolog hogy külföldi játékost hoznak, nade milyet?
    Angol 4. osztály, francia 7. osztály stb stb...
    A fradi pl. csupa "most jött le a fáról" majmokat igazolt az elmult években....
    Nemhogy a tehetséges magyar fiatalokat játszatná.. nem, nekik a Kazah csodasztár, meg a beszélni sem tudó ősemberek kellenek.....

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Magyarországon játszó idegenlégiósok mind szarok, de a nagyrészük nem tudom mit keres itt.

    Lábra kéne állni végre, mind a hazai bajnokságban, mind pedig válogatott szinten.

    Nem egy Hollandiát vagy Németországot kell megvernünk elsőnek, hanem játszani kéne megtanulni.

    Az nem foci hogy 2 passz és előrevágjuk a labdát, és várjuk a csodát.
    Az egy szar. Nem értem miért nem lehet passzolni, nem elkapkodni....
    A játékosok mentalitása pocsék...
  • Laccyka93
    #15820
    "Elő kell venni a fiataljainkat, és beépíteni őket. Tudom, ez nem megy egyik napról a másikra, de talán ha elkezdenénk.." Hát ezaz. Várhidi pontosan ezt csinálta. Személy szerint amióta úgy normálisan figyelgetem a meccseket, edzőket, nekem ő volt a kedvencem. Mindenhol azt írták, hogy akkor volt leggyengébb a válogatott, de tisztán látszott, hogy valami elindult. Például: Törökországban nyerhettünk volna, ugye az ominózus Gera kiállítás, ami ha 11-es, akk valszeg berúgjuk, és 10emberrel majdcsak nem egyenlítettek volna ki. Azért az egy bravúr győzelem lett volna. Oké hogy aztán 3-0 lett oda, de nem vallottunk szégyent. És mit mondott Kisteleki? Hogy a meglévő hardverhez rakunk egy új szoftvert. Ez volt Koeman. De minek??? Állítom most legalább egy pótselejtezős helyen lettünk volna Várhidivel. De nem, kell nekünk a holland vonal.Fasznak? Ezért??? Vagy ha már holland vonal, akk értelmeset, ne ilyen nyommert.. ÁÁÁÁ, lehoz.
  • bakkerman
    #15819
    teljesen egyetértek veled,de én még egy olyat is megpróbálnék majd az angolok ellen,hogy a kezdőben a mezőnyjátékosok közül legyen 5 idegenlégiós,és legyen 5 itthon játszó!! furcsa dolgok derülnének ott ki,hajtásban,akarásban pláne...azt ne mondja nekem senki,hogy Czvitkovics,vagy Szabó Bence azt nem csinálná meg amit Huszti,vagy akármelyik...és még jobban is hajtanának,mert aki itt nyomja az NB1-ben,hosszú távon ESÉLYE sincs válogatottnak lenni,de ha csak 1-2x kapna lehetőséget,már kitenné a szívét-lelkét a csapatért!!!
  • edios
    #15818
    .A.aSD:dSD

    nem látjátok a lényeget. a magyar válogatott filozófiája, h ha nem tudunk kiemelkedően jók lenni, akkor legyünk kiemelkedően rosszak.

    még néhány ilyen meccs, és elkezd ugrásszerűen nőni az idegenforgalom, jönnek majd a világ minden tájáról megcsodálni botlábiát:D

    a köv meccsen azért már egy olyan 7-8 gólos különbséget várok minimum
  • Zsolti9014
    #15817
    Hát ez szép...én még nem láttam ennyire kikapni a válogatottat, a jugó meccs kimaradt, 7 éves voltam akkor.
    És ez az össze-vissza "játék", ugyanazokat az embereket látom évek óta a csapatban, kapitánytól függően közepesen, rosszul, illetve szarul játszani, (néha egy-egy jó eredmény, jó játék becsúszik). Sok játékos van a jelenlegi keretben, akiknek a szerepeltetésébe nem tudok belekötni, mert nincs jobb náluk jelenleg. De arra, hogy a 2 méteres svéd védők ellen Huszti a középcsatár, meg hogy a toronymagasan legjobb magyar védő, Juhász a németek ellen középpályást játszik, arra nincs magyarázat. Aki ilyen szarvashibákat követ el, az nem való edzőnek: ALKALMATLAN. Ezzel akar nagyot húzni? A játékosoknak nem véletlenül van POSZTja.
    Nem akarom én az egészet Koeman nyakába varrni, de ez nem megy neki...

    És nem lehet mindent a játékosokra sem kenni: egyéni képességekben szinte minden poszton jobbak vagyunk azért egy szlovák, vagy szlovén csapatnál, akik viszont ott lesznek a vb-n. Csapatként viszont nem funkcionálunk. Meg lehet nézni a légiósainkat: többen is kiemelkedőt nyújtanak.....a klubjukban. A nemzeti mezben viszont csak ritkán jön össze:
    Dzsudzsák a PSV kulcsembere, igaz, most lőtt egy gólt, meg általában a jobbak közt van.
    Hajnal (tudom, hogy most nem volt) - amikor még a Dortmundban meghatározó szerepe volt is, a válogatottban semmi...

    És lehet szidni a Torghelle Sanyit, de ha olyan mentalitással igyekezne mindenki, mint ő, lehet hogy előrébb járnánk. Nem ő a legtechnikásabb, legjobb csatár a világon, de van benne AKARAT!

    És milyen csere az, hogy 2-1-es hátrányban csatár helyére rakunk középpályást, de úgy, hogy azt a támadót hagyjuk fent, amelyik 1x ért labdához a meccsen???

    El kellene kezdeni valamit: magyar edzőt, vagy egy olyan külföldit, aki minőséget képvisel. Attól, hogy sok helyen a külföldi edzők megváltást jelentenek, nem feltétlen kell ide is az. Ha nem tudunk megfizetni egy Hiddinket, akkor nem muszáj Koemannal pótolni... Van számtalan jó magyar tréner is szerintem (sőt, Gelleivel jártunk legközelebb az Eb-szerepléshez az elmúlt évtizedben).

    Elő kell venni a fiataljainkat, és beépíteni őket. Tudom, ez nem megy egyik napról a másikra, de talán ha elkezdenénk...
    Inkább velük bukjunk el egy selejtezősorozatot, minthogy a "nagyokkal" áltassuk magunkat.

    Persze az sem lenne mellékes, ha játékosaink belátnák azt, hogy inkább x összegért stabil helyem legyen egy német középcsapatban, minthogy a duplájáért elmegyek a bizonytalanba (lásd: Huszti pl.).

    Most nem akarok én világot váltani, én csak elmondom a véleményemet, aki egyetért, az egyetért, aki nem, az nem.

    De én még leírnám a saját keretemet, amilyet úgy nagyjából összeraknék:

    Akik köré építeném:

    Kapusok:
    Király (a hiba benne van, pl. németek ellen is volt, de szerintem nagyon jó, rutinos kapus)
    Gulácsi (eljött az idő! be kell építeni!)

    Védők: Juhász, Debreceni, talán Vaskó, és Bodnár

    Középpálya: Koman, Dzsudzsák, Vass Ádám (!!!), szerintem Dárdai rutinja sokat jelentene még mindig, esetleg Hajnal, Buzsáky. Kiss Máté, Szabó L. ha rendszeres lehetőséget kapnának. Czvitkovics szerintem már megérett a lehetőségre. Józsi a liga egyik legjobb középpályása volt, illetve a ZTE-s Illés is egy próbát megérne.

    Csatárok: akkor ide kérném Gera Zolit, Németh Krisztián (neki is van még mit fejlődni azért), Priskin csak akkor ha rendszeresen játszana, valamint ez nem hozzáállás amit ma láttunk. És nálam még a Torghelle is ott lenne.

    De mindennél fontosabb, hogy olyan edző legyen, aki ismeri a viszonyokat, és a lehető legtöbb játékos képességeivel tisztában van. Én állítom, hogy Koeman max. 50 magyar focistát ismer megfelelően.
  • Csirke4
    #15816
    Ja és még örülhetünk a bírónak, hogy a maradék 3 gólt nem kaptuk meg...
    Ha kicsit még fújtak volna ellenünk lazán lett volna 9-1.
  • bakkerman
    #15815
    az MLSZ-nek ennyi hozzáfűzni valója volt a meccshez :)
  • Csirke4
    #15814
    Nem az a baj, hogy kaptunk 9-et hanem az AHOGY kaptunk 9-et.
    A mostani meccs második félidője már szimpla megalázás volt, közünk nem volt a labdához.
    Miből gondolod, hogy az EB selejtezőn lövünk akár egy gólt is?:C
    Remekül megfogalmazta a kommentátor: Fényévekre vagyunk mi a VB-től meg EB-től...
  • banok
    #15813
    Hollandia-Magyarország 6-1 ::: összefoglaló
    http://www.youtube.com/watch?v=2Sd6G02d98Y