28330
10917302841238962806.jpg
  • karajjj
    #15972
    Egervári első kerete

    Kapusok:
    Király Gábor (1860 München)
    Fülöp Márton (Sunderland)

    Védők:
    Szélesi Zoltán (Olympiakosz Volosz)
    Vermes Krisztián (Újpest)
    Lipták Zoltán (Videoton)
    Juhász Roland (Anderlecht)
    Komlósi Ádám (DVSC-TEVA)
    Vanczák Vilmos (Sion)

    Középpályások:
    Vadócz Krisztián (Osasuna)
    Elek Ákos (Videoton)
    Tóth Balázs (Genk)
    Buzsáky Ákos (Queen’s Park Rangers)
    Czvitkovics Péter (DVSC-TEVA)
    Dzsudzsák Balázs (PSV Eindhoven)
    Huszti Szabolcs (Zenit)
    Koman Vladimir (Sampdoria)

    Támadók:
    Gera Zoltán (Fulham)
    Hajnal Tamás (Borussia Dortmund)
    Rudolf Gergely (Genoa)
    Priskin Tamás (Ipswich Town)
  • IXEMGabeo
    #15971
    ideje lenne elküldeni a véneket (Király, Torgelle, Vanczák, Bodnár..stb) és be kellene építeni Komanékat...
  • lord nihilus
    #15970
    kíváncsi vagyok kiket hív még meg a válogatottba...ha marad ugyanannál a csapatnál mint eddig a többi szöv.kap. beledőlök egy késbe :)
  • Breki33
    #15969
    milyen döntőig?
  • Dean Winchester
    #15968
    Gera játszani fog,visszatér a válogatottba!
  • Dean Winchester
    #15967
    Pénteken dr. Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke sajtótájékoztatón jelentette be, hogy Erwin Koeman távozik posztjáról, és Egervári Sándor veszi át a válogatott irányítását. A frissen kinevezett szövetségi kapitány azonnal megígérte: a lehető leghamarabb felkeresi Gera Zoltánt, hogy egyeztessen vele a válogatottba való visszatéréséről.

    Egervári Sándornak péntek este sikerült telefonon elérnie a Fulhammel Svédországban edzőtáborozó futballistát, aki még tavaly ősszel jelentette be, hogy bizonytalan ideig nem kíván pályára lépni a válogatottban. A szövetségi kapitány és a futballista első beszélgetése után nemzeti csapatunk irányítója bízik abban, hogy rövidesen megnyugtatóan rendeződik Gera Zoltán ügye.

    - Egyelőre nem zártuk le a kérdést, de a rövid beszélgetés után bizakodó vagyok Gera Zoltán válogatott szereplését illetően. Abban maradtunk, hogy a napokban sort kerítünk egy személyes találkozóra is, amely során alaposabb eszmecserére is lehetőség nyílik, s azt követően remélhetőleg már jó hírekkel szolgálhatok a futballista visszatérésével kapcsolatban - mondta az mlsz.hu-nak Egervári Sándor.
  • Dean Winchester
    #15966
    ja tavaly azé döntőig jutott a magyarokkal :) remélem a nagy válogatottal is hasonló sikereket fog elérni :D
    mindesetre sok sikert neki!
    kezdésnek angliát verjük el azt cső :D
  • IXEMGabeo
    #15965
    na majd Sanyibácsi...
  • Grenzjager
    #15964
    szerintem elég lenne, ha a 2014-es VB-t céloznánk meg, reálisan, addig senkinek semmilyen teher s felesleges elvárás ne nyomja a vállát, s addig valós fiatalítás, legyen Németh Krisztiánéknak rutinja is. Felesleges lenne Torghelléket erőltetni a csatasorba... már bizonyítottak.

    legyen végre valós fiatalítás, ne csak egy félidő Málta vagy Litvánia ellen.
  • Zsolti9014
    #15963
    Szerintem is folyamatosan egyre feljebb kell lépni, de az egyre nagyobb célokat úgy kitűzni, hogy előbb a kisebbet teljesíteni kell.
    Egy-két éve még én is azt mondtam, hogy tűzzük ki célul az első helyet, aztán lesz ami lesz, de ez tűnik most inkább helyesnek. Olvassuk tovább is: "tervem, hogy olyan szerethető csapat alakuljon ki a közeljövőben, amely eséllyel pályázik a kétezer-tizennégyes világbajnoki részvételre."
    És ez a lényeg: idő kell az építkezéshez. Előbb legyen meg inkább a harmadik hely, kellemetlen meglepetések nélkül (persze én is örülnék, ha mindjárt kijutnánk), aztán a 2014-es vb selejtezőin már meg kell célozni akár az első helyet is.
  • LasDen #15962
    én kitűzöm magam elé, hogy projekt menedzser leszek....de ha csak kukás, akkor sincs baj....ez ilyen nagyot mondok, de a maradékkal is beérem....inkább elérhető célokért küzdjenek a srácok mint a még lehetetlenért....mert ha azt látják, hogy igen ezt megtudjuk csinálni, akkor meg is próbálják....de ha meg hogy minek küzdjek ha olyan hatalmas az elvárás, hogy lehetetlen...akkor leül...:D
  • Laccyka93
    #15961
    Szerintem meg jó az, ha kitűzzük a 3. helyet. Az valóban elérhető cél,s már az is előrelépés lenne. Ha meg netán előrébb végeznénk, akkor örülhetnénk meg minden,ellenben, ha az első helyre pályázunk aztán bukta lesz, megint megy majd a siránkozás, hogy így szar úgy szar. Realitás a 3.hely.
  • Dean Winchester
    #15960
    ja és az eb-n szted elérhető cél a 2.hely? -> hát nem az.
    siman 1.helyet kéne azt ha nem jön össze akkor no para de megprobáltuk...
    ok. elérhető hely,legyünk utolsó előttiek arra van esély :S
  • LasDen #15959
    elérhető célokat kell kitűzni....
  • Dean Winchester
    #15958
    "és mivel a negyedik kalapból sorsoltak minket, a harmadik hely elérése is siker lenne, de nyilván a második, rájátszást érő pozíciót próbáljuk megcsípni. "

    hát siker a 3.hely :S neeeee
    2. poziciót probáljuk megcsípni???? neeeeeeeeee
    probáljuk az elsőt és ha netán 2.vagy 3.helyen végzünk akkor se fogunk csalódni.de ne a 2.legyen a cél! a cél legyen az első akármilyen lehetetlen is!
  • Zsolti9014
    #15957
    "– Nyakunkon a selejtezők: van esélyünk kijutni az Európa-bajnokságra?
    – Nyilván nem ígérhetem, hogy ott leszünk a tornán, de azt sohasem hallja tőlem, hogy nincs esélyünk. Kikaphatunk, mert ez a futball része, de azt nem fogadom el, hogy a magyar válogatott bárki ellen, bármilyen állásnál megadja magát, feladja a küzdelmet. Kijutás? Úgy fogalmaznék, szeretnénk előrelépni, és mivel a negyedik kalapból sorsoltak minket, a harmadik hely elérése is siker lenne, de nyilván a második, rájátszást érő pozíciót próbáljuk megcsípni. A selejtező sikere a sorsolástól is függ, tervem, hogy olyan szerethető csapat alakuljon ki a közeljövőben, amely eséllyel pályázik a kétezer-tizennégyes világbajnoki részvételre. Az sincs messze, két év múlva kezdődnek a brazíliai torna selejtezői.

    – Mit ért szerethetőségen?
    – Ha a szurkolók látják, hogy a csapat érzékelhetően fejlődési pályára állt, hogy a játékosok a szükséges tisztelettel viseltetnek a labdarúgás iránt, akkor mellénk állnak. A nemzet csapatát megítélésem szerint nemcsak futballistaként, hanem emberileg is megfelelő labdarúgók képviselhetik csak. Sikert kizárólag morálisan erős társaság érhet el – ez meggyőződésem."

    NSO-ról. A hozzáállás nagyjából megegyezik az itteni fórumozók elképzeléseivel, remélem ez nemcsak szavakban marad meg. Hajrá Sanyi bácsi! Hajrá Magyarország!
  • gercse
    #15956
    ejjj, azt a meccset ne is emlegesd, még most is felbaszom magam rajta
  • Zsolti9014
    #15955
    A törökök ellen is pl. egy tök jó meccset játszottunk egy bizonyos pontig.
  • geo91
    #15954
  • Unreal1942
    #15953
    Talán az utánpótlás az nem áll le evvel a generációval. Vannak akadémiák. Orbán foci buzi ráadásul. Szóval most egy darabig a támogatás is meglesz.
    De egyet értek. Ezekben a srácokban van reménység. Kellene egy picit szerencsésebb sorsolás és meg lehet a várva várt VB szereplés újra.
  • bakkerman
    #15952
    akkor végülis jobbak vagyunk a VB résztvevő új zélandoknál nem? :D mert ők csak 1-1-et toltak velük...jah,hogy a miénk csak bari meccs volt,ééérteeem
  • bakkerman
    #15951
    ha ez a generáció(dzsudzsi,németh,juhász,gosztonyi stb...) se jut ki se eb-re,se vb-re,akkor tényleg lőttek a magyar focinak,mert ha ezek kiöregednek,akkor nagyon komoly pénzeket kell beletenni az utánpótlásba,és a magyar klubokba,amire ugye nem sok esély van nálunk :)
  • hedonist
    #15950
    még jó, hogy az egy tétmeccs volt.
  • Takezó
    #15949
    Igen, kábé az volt az egyetlen jó meccse. Megvertük még Boszniát meg Moldovát, de utóbbi aztán lealázott minket 3:0-ra, és így sikeresen megszerezte minden idők legrosszabb magyar kvalifikációs helyét a Várhídi-csapat.
  • passatgt
    #15948
    amikor nyertünk az olaszok ellen
  • Takezó
    #15947
    Várhidivel mikor volt szerethető válogattunk? Ennyire csak nem szépülhettek meg az emlékeid:D
  • Zsolti9014
    #15946
    Egyetértek, annyi különbséggel, hogy nem kell kerek perec kijelenteni, hogy 2 csatárral kell játszani, de legalább alkalmazkodjunk az ellenfél erejéhez. Bánom is én, ha 1 támadónk lesz pl. Hollandia vagy Anglia ellen, de legalább legyen támogatása.
    Bár alapvetően én is a 2 csatáros játék mellett vagyok.
  • Dean Winchester
    #15945
    no meg pénze is van,szóval ezt már remélem h nem a pénz miatt csinálta.
    vágjuk h saját alapítványt is létrehozott saját pénzből,szóval reméljük tesz majd vmit a foci érdekében!
    mindenestre most azt kértem h kb 5 évig hagyjunk mindekit a helyén.ha 5 év mulva nem sikerül 1ről a 2re jutni akkor itt óriási a hiba.
    Mondom azt kérem h jövöre vagy aztán való évben ne váltsák le Egervárit,csak azért mert nem jut ki a magyar válogatott az EB-re.
    az EB selejtezőkön meg minimum 2 csatárral kell nekiindulni!
    Anglia elleni meccsre kiváncsi leszek,bár itt még sztem nem fog érződni Egervári jelenléte hiszen az új mentalitásnak,az új edzői munkához idő kell,mindenesetre a Hollandia elleni meccsen már lehet majd némi következtetést levonni!
    "ha nem kapunk ki 6-1re " csak 2-1re és a játékunk is másabb lesz én már örülni fogok!
  • a.carkey
    #15944
    15927
  • Zsolti9014
    #15943
    őt ismerjük, MLSZ-elnöki munkáját nyilván még nem, ezt akartam írni. azért azt el kell ismerni, hogy ha valakinek, hát neki van akkora hatalma, hogy rendet rakjon. ha ez az igazi célja.
  • hedonist
    #15942
    Azért sajnos ismerjük az új MLSZ elnököt... reméljük,h ezt tényleg szívvel csinálja majd, és nem úgy, ahogyan eddig mindent.
  • Zsolti9014
    #15941
    Leírom, kikre számítanék én. Lehet vele vitatkozni, meg lehet ki is hagyok valakiket...

    Kapusok: Király, Fülöp, Gulácsi
    Védők: Debreceni, Juhász, Vaskó, Korcsmár, Horváth G.
    Középpályások: Gera, Dzsudzsák, Vass, Koman, Huszti, Tóth Bence, Dudás, Varga R., Kiss Máté
    Csatárok: Torghelle, Szabics, Rudolf, Priskin, Németh (-ha játszanak)

    Persze ez nem egy teljes keret, ettől több védő, stb. kell...
  • Dean Winchester
    #15940
    utolsó mondat!
  • passatgt
    #15939
    játékosállomány alapján simán lenne esélyünk szinte bárki ellen, csak egy jó taktika és edző kell

    reméljük ez Egervári személyében testesül majd meg
  • Zsolti9014
    #15938
    Fülöp nálam a kispadon, Huszti pedig véleményem szerint nem a legjobb döntést hozta, amikor a Zenitbe ment.
  • Zsolti9014
    #15937
    Nem is mondtam, hogy egyszerű. :)
    Amit Unreal1942 írt, az kellene, hogy legyen a szemlélet. Hosszútávú célokat kitűzni, azokért mindent elkövetni. Aztán ha hamarabb jönnek az eredmények, akkor örülni. És a hosszútávú célokon belül pedig kis állomásokat meghatározni, mindig meccsről meccsre készülni. Elsősorban valóban a hozzáállás legyen megfelelő. Mert a hollandoktól ki lehet kapni, de ne az legyen a cél, hogy ne kapjunk ki nagyon, hanem mindent tegyünk meg a győzelemért. Ha nem sikerül is, emelt fővel tudjuk elhagyni a pályát.
    Játékosállományunkat, edzőinket tekintve egyszerűen nem hiszem, hogy Gerával, Dzsudzsákkal, Juhásszal, stb. gyengébbek lennénk egy szlovák vagy szlovén válogatottól, akik viszont ott voltak a vb-n. A hozzáállás, az egység, a szervezettség viszont mellettük szól, és ez döntő.
    Új-Zélandról pedig példát lehetne venni: olyat küzdöttek mindhárom vb-meccsükön, amivel ugyan nem sikerült továbbjutniuk, de általános elismerést csikartak ki.
  • LasDen #15936
    tehát akkor a komplett u21-es csapat játszana....és dzsudzsák, huszti, gera, juhász és fülöp hol lennének???
  • a.carkey
    #15935
    Róluk volna szó
  • a.carkey
    #15934
    24 éve hallgatom, hogy szép lassan kell beépíteni a fiatalokat. Sajnos 24 éve baszik működni.
  • a.carkey
    #15933
    Ez azért nem ilyen egyszerű. Tisztességes magyar válogatottat 1986 óta 2x láttam (1996, 2009), és egyik sem a felnőtt válogatott volt. Szóval az eltelt 24 évben ... 24! Áhhh ...