28330
10917302841238962806.jpg
  • Zsolti9014
    #16052
    ja, és ha már a hozzáállást említettem: tegnap az U21-es meccsen Némethnek kb. 2 helyzete volt az elején, után szinte a labdákért sem volt hajlandó elindulni, nagyon szidtam is. aztán szép gólt lőtt, majd ismét elkezdett hajtani. :)
    Farkas feldobta a csapat játékát, középpályán meg Gosztonyi és Vass Ádám nagyon jól teljesített, és Gula is jól védett.
  • morleone
    #16051
    én sokkal több u21-est szeretnék látni a csapatban. ha csapatot akarunk építeni akkor építsünk egy új fiatal csapatot, meghagyva a valóban kimagasló "öregeket".
  • Zsolti9014
    #16050
    Ezzel a hozzászólásoddal, annak a nekem címzett részével egyetértek, ezt hasonlóképpen látjuk. Ugyanakkor én több potenciált látok most, mint Koeman idejében, egyszerűen számomra teljesen más mentalitás jött le a képernyőn keresztül, mint a hollandok elleni meccsen.

    "Örülni kell a csapatunknak, szeretni kell őket és buzdítani, de mindenképpen reálisan nézzük mindezt ugyanis folyamatos csalódásoktól kímélhetjük meg magunkat.. " ez így van!

    Az angolok ritmusváltása valóban kiváló volt, és erre csak egy olyan 8-10 csapat ha képes ma a világon, mi nyilán nem vagyunk közte. De egyelőre(!) nem is ez a cél. Kerüljünk közelebb az európai elithez, érjünk el egy olyan szintet az Eb selejtezők végére, hogy már egy svéd, dán, stb. csapat ellen úgy mehessünk ki, hogy semmivel nem kevesebb az esélyünk a sikerre.

    Lehet, hogy valóban kicsit elfogult voltam, mármint Erwin ellen, de én kétkedve fogadtam, majd megkedveltem, és ugyanilyen hirtelen elegem is lett a hülye húzásaiból. Arra szerettem volna csak rámutatni a hsz.-emmel, hogy Egervárinál azért Huszti nem lesz középcsatár. Aki egy kicsit is ért a játékhoz, tudhatja, hogy ő nem oda való. Koeman ezt nem tudta...

    És valóban, tétmérkőzéseken fog kijönni, hogy jobb-e ez a csapat, vagy sem. Mindenesetre nekem ebben a sorozatban, legalábbis az első felében elsődlegesen a hozzáállás lesz az, amit inkább értékelni fogok, mintsem az eredmény. Az is fontos, de itt végre csapatot kell építeni.

    Mellesleg, hogy ne csak egyet hajtsak, hiszen úgy gondolom, hogy aki ide ír, mindenki a válogatottainkért szorít, ki-ki másképp látja a dolgokat, de közös a cél:

    szerintetek kiket lehetne szélsőhátvédként próbálgatni?
    Szerintem sajnos lyukas poszt.
  • Kaplan
    #16049
    Uramisten, ugye ezt te nem mondtad komolyan?
    Azért akármennyire csapatot építünk ne vegyük már barátságos mérkőzéseknek. Igenis, tétmeccsek, igenis nyerni kell és ha nem jutunk ki nem baj ott a vb selejtező, de barátságos mérkőzések felfogásban soha de soha nem fejlődik egy csapat.
  • Dean Winchester
    #16048
    tulajdonképpen ezt az eb selejtezőt ugy kéne felfogni mint barátságos mérkőzések,tehát Egervári bátran próbálgasson bármit,ne vegye tétmeccsnek egyeiket és sem és akkor juthatunk egyről a kettőre!
  • Kaplan
    #16047
    Ha lenne egy ici-pici csöpp eszed akkor nézve az időpontját a postomnak rájöhettél volna, hogy a második gól után írtam egyből. Amennyiben a második gól számodra nem volt megalázó akkor valami hihetetlen tévedésben vagy. Az, hogy négy ember között átbalettozzon Stevie botrány, akárhogy is nézem rettentő sokan hibáztak a védelmünkből akkor abban a pillanatban és ennek eredményeképpen kaptunk egy megalázó és elkerülhető gólt. Gerrard nem a káprázatos cseleiről és labdazsonglőr mutatványairól volt híres, most pedig mégis cirkuszba érezhettük magunkat ahol Stevie G volt a porondmester.

    Zsolti, néked pedig csak annyit szeretnék mondani, hogy soha nem voltam szkeptikus a válogatottat illetően, elég sok mérkőzésen kint is ültem és szurkoltam mégis azt mondom, hogy majd a svédek ellen tétmeccsen meglátjuk mennyivel is jobb ez a csapat mint Koemané volt. (félreértés ne essék, nem védem a hollandot...) Azt viszont mindenkinek el kell ismernie aki kicsit is ért a focihoz, hogy az angolok ahogy gólt kaptak egy olyan szintű váltás történt sebességfokozatban, hogy azt a világ elit válogatottjai képesek felvenni és lekövetni. Nekünk egyelőre erre halvány esélyünk sincs. Örülni kell a csapatunknak, szeretni kell őket és buzdítani, de mindenképpen reálisan nézzük mindezt ugyanis folyamatos csalódásoktól kímélhetjük meg magunkat..
  • Unreal1942
    #16046
    Csoda nem lesz az EB selejtezőkön sem, de egy esetleges 2014 es VB re már össze érhet egy jobb csapat.
    Sajnos a szélső védők nem túl acélosak finoman szólva. Ide kéne még megpróbálni fiatalítani.
  • Zsolti9014
    #16045
    "a magyar csapat karakteres játékot mutatott be, tökös fiúk" - Gerrard

    Persze ez még mindig egy vereség, de nem 1-6, és még csak nem is 0-3. Fejlődni kell, és van is potenciál a csapatban, tényleg időt kell hagyni Egervárinak.
  • Zsolti9014
    #16044
    és máris jobb mint koemané volt, mert nem egy alkalmatlan külföldi barom irányítja. :D
  • Dean Winchester
    #16043
    hát 2-1es vereség minden csak nem megalázó :DDDDD
    ha kikapunk 4 góllal és szépítőt se lövünk az még ok h megalázó de egy 2-1es vereség nem megalázó szerintem.főleg igy nem h egy uj kapitány jött :D
  • Zsolti9014
    #16042
    ja, és ugye kihagytam, hogy Koma az utánpótlás együttesekben rendre Magyarországot képviselte, csapatkapitány is volt szinte mindig, ekkora tehetségeket nem is szabad elherdálnunk.
    Én speciel még Garicsot is sajnálom, hiszen ő ráadásul szélsőhátvéd, az meg hiányposzt. És ha a Serie A-ba elég jó, akkor nekünk is jó lenne.
    Jobbra meg nekem hiányzik egy Bodnár-kaliberű, stílusú ember - persze Laci fénykorát alapul véve.
  • Zsolti9014
    #16041
    igen, bár ugye Koman a németek ellen mutatkozott be, tehát már akkor eldőlt. de igazad van egyébként.
  • Grenzjager
    #16040
    s végre véglegesen pont került arra amit Várhidi elszúrt Koman sértegetésével, hogy Koman ukrán vagy magyar válogatott lesz

    (hiszen ha jól tudom csak a felnőtt válogatott számít, az "U"-k nem, s felnőtt válogatott tagja csak egy országnak lehet az ember, ez alól történelmi események kivételek)
  • Zsolti9014
    #16039
    Én is leírom a saját értékelésemet, mert a gólpontkomossal nem teljesen értek egyet. Először is, szerintem igenis, voltak biztató jelek a csapat játékában, nem is egyszer járattuk szépen, rövid passzokkal a labdát, valamint hozzáállásban is nagy volt a különbség az utolsó két Koeman-meccshez képest. Higgyétek el, ez az angol csapat ezzel a játékkal - noha nem volt azért olyan nagyon jó - de a vb-n sem szerepelt volna le annyira, amennyire megtette.

    Király Gábor
    7.0
    Volt két bizonytalansága, de hatalmas védésekkel ellensúlyozta ezt, különösen az utolsó percben mutatott be hatalmas bravúrt, szerintem ő jelenleg a legjobb magyar kapus a felnőttek közt. A gólokról nem tehetett, a távolinál talán el kellett volna vetődnie, de azt akkor sem érhette volna el. A közeli a védelem hibája volt, váll fölé leadott lövést nem nagyon lehet hárítani. A meccs utáni nyilatkozata igen realista volt, és korrekt.

    Zoltán Szélesi
    5.0
    Voltak hibái, egyetértek azzal, aki azt mondja, nincsenek igazán jó szélsővédőink. Szerencséje volt, hogy az első félidőben nem kapott Walcott sebességű embert.

    Zoltán Lipták
    8.0
    Nem értem a goal.com gyenge osztályzatát, szerintem lecseréléséig a csapat legjobbja volt, nemcsak saját pozíciójában, hanem olykor a széleken is kisegített. Ráadásul tette ezt első válogatottbeli fellépésén.
    Formed a sound partnership with Juhasz but substituted after clumsy challenge on Rooney

    Roland Juhasz
    6.0
    Egyetértek a goal.com-os értékeléssel. A két belső védő közül ezúttal ő volt a halványabb, itt-ott bizonytalanabb.

    Vilmos Vanczak
    5.0
    Az ötös jegy a megfelelő neki is, igaz Walcott ellen már csak sebességét tekintve sem volt sok esélye, küzdeni azért küzdött. Szerintem ő sem üti meg a válogatott szintjét, de sajnos nem nagyon van más.

    Krisztian Vadocz
    6.0
    Egész jól szűrt, semmi kiemelkedőt nem mutatott, de hibája sem nagyon volt.

    Ákos Elek
    6.0
    Ugyanazt tudom elmondani itt is, mint Vadócznál.

    Gergely Rudolf
    5.5
    Az első félidőben gyengébben, a másodikban lendületesebben futballozott, voltak jó megmozdulásai, de érződött rajta, hogy nincs játékban még. A második játékrészben már a labdát is jobban meg tudta tartani.

    Zoltán Gera
    7.0
    Jól játszott, veszélyt jelentett az angol kapura, és kivette a részét a védekezésből is. Kiemelkedő húzása azonban nem volt, ziccert is rontott, noha Hart jól zárta a felületet.

    Balázs Dzsudzsák
    7.0
    Jobbszélsőként is jó teljesítményre képes (sajnos az hiányposzt, így valakit oda kell tenni, akkor meg inkább ő legyen). Veszélyesen húz befelé, majd lő, erre lehet építeni a jövőben is.

    Szabolcs Huszti
    6.0
    Átlagos teljesítmény, de voltak jó húzásai is.

     Substitutions
    Balázs Tóth
    5.0
    A második gólnál ő sem tudott menteni, noha szerintem oda kellett volna érnie. Úgy gondolom, hogy a szélsővédők mellett ő lógott ki a csapatból, de a védekező középpályás pozíciójában legalább van más alternatíva is (az U21-ben jól játszó Vass Ádámot mindenképp várom a felnőttek közé).

    Adam Komlosi
    5.0
    Teljesítménye Liptákéhoz mérten nem volt túl jó, sajnos gólokat kaptunk, amikor fent volt.

    Zsolt Laczko
    5.5
    Volt néhány szép mentése, de összességében egyetértek a goal.com 5.5-ös osztályzatával.

    Vladimir Koman
    6.5
    Koman jól bánik a labdával, jól fedezi azt, jó helyen van nála a golyó, igaz, nagyon nagy húzása nem volt, de fontos szerepe lehet majd a selejtezőkön. A gólunkban (ami talán nem is volt, ugye) nagy szerepe volt.


    Egervári Sándor
    6.5
    Egész jó keretet rakott össze, amibe csak 2-3 ponton tudnék belekötni, ebből 1-2 helyen nem sok lehetősége van sajnos. Végülis Koman kapcsán is jó döntést hozott, hiszen az U21 nyert. Cseréi közül a legkritikusabbak kényszerű cserék voltak, Priskin viszont talán hamarabb is jöhetett volna.

    És összességében ugye 2-3 napja volt Sanyi bának, egyes dolgok már visszaköszöntek, hibák voltak persze, de én továbbra is bízom benne.

    Hajrá Magyarország!
  • LasDen #16038
    goal.com
  • kraawz
    #16037
    na, ez jó értékelés, tetszik :)

    hol találtad?
  • LasDen #16036
    Joe Hart714
    7.0
    Looked largely comfortable and solid throughout. Was unlucky not to keep a clean sheet. Excellent save denied Gera at the end.

    Ashley Cole2716
    7.0
    Targetted by the boo boys but marauded forward whenever he could. Kept busy by the dangerous Dzudzsak and held his own

    Phil Jagielka2136
    6.0
    Looked a danger at set pieces and defended diligently. Unlucky to score own goal which was deflected off his foot.

    John Terry1540
    6.0
    Coped easily with Rudolf and distributed the ball well.

    Glen Johnson2327
    5.5
    Keen to get forward and link up with attack as always, but did look vulnerable at times when Hungary were on the break

    Gareth Barry1426
    5.5
    Typically tidy if unspectacular performance. Did not give Gera the close attention he should have

    Steven GerrardTop of the Match1789
    8.5
    England's saviour with two goals. Scored a typical long-range strike and stunning sole effort which took out four defenders. Relished the freedom of not having to cover on the left

    Frank LampardFlop of the Match6522
    5.0
    Ineffective and largely anonymous in the first half apart from a couple of misplaced long passes

    Theo Walcott3618
    6.0
    Always a threat with his searing pace but wasted possession with below par crosses

    Wayne Rooney5629
    5.5
    Was frustrated by close attention from Hungary's centre backs in first half. Nearly put World Cup woes behind him with early goal but flag was up. Booed as he was substituted

    Adam Johnson298
    6.5
    Wasted a gilt-edged chance on 12 minutes to score on his first England start and suffered from his team-mates not finding him enough in first half. Was more involved when moved to the right in second half.

     Substitutions
    Kieran Gibbs495
    6.5
    Slotted in for Ashley Cole comfortably and looks a real prospect

    Michael Dawson1925
    6.5
    Had little to do but did not look out of his depth at this level.

    James Milner1611
    6.0
    Repaced Rooney and linked up well with team mates

    Ashley Young1431
    5.5
    Lively and keen to cut inside and cross with his right foot whenever possible but was ultimately wasteful.

    Bobby Zamora545
    7.0
    The pick of the England subs. Did the Emile Heskey role of 'putting himself about' and playing in team mates. Unlucky not to score - a lively debut.

    Hungary
    Gabor Kiraly41
    6.0
    Decent save from Gerrard's first half free kick and was quick off his line to deny Rooney too. The tracksuit-bottom wearing Ipswich shot stopper could do little to stop Gerrard's double.

    Zoltán Szélesi42
    6.0
    Coped well with Adam Johnson in the first hald and supported his centre-backs when Gerrard and Rooney attempted to exploit space.

    Zoltán Lipták56
    5.5
    Formed a sound partnership with Juhasz but substituted after clumsy challenge on Rooney

    Roland Juhasz31
    6.0
    Relished giving Wayne Rooney close attention and was composed on the ball

    Vilmos Vanczak21
    5.0
    Struggled to keep up with Walcott and the overlapping Johnson.

    Krisztian Vadocz41
    6.0
    The Osasuna star coped well against England's star-studded midfield and linked well with Gera.

    Ákos Elek31
    5.0
    Physical but lacked the quality to trouble England and was sloppy in possession at times

    Gergely Rudolf51
    5.0
    Genoa's new signing worked hard but couldn't get behind the England defence. Booked for controlling the ball with his hand.

    Zoltán Gera153
    7.5
    The skilful Fulham star put in an influential performance with England lacking a natural defensive midfielde to shackle him. He was instrumental in the move which led to the own goal

    Balázs Dzsudzsák81
    7.0
    The 23 year-old PSV Eindhoven winger showed flashes of flair and was Hungary's best player in the first half

    Szabolcs Huszti21
    6.0
    The Zenit St Petersburg winger was a willing outlet as Hungary sought to attack England on the break

     Substitutions
    Balázs Tóth10
    5.5
    Replaced Elek but did not have a chance to influence the game.

    Adam Komlosi12
    5.0
    Slotted into defence but struggled against Zamora and the rampant Gerrard.

    Zsolt Laczko41
    5.5
    Replaced Vanzak and was pegged back for most of the second half by the two Johnsons.

    Vladimir Koman61
    6.5
    The Sampdoria man crossed in for Jagielka's own goal. Looked lively.
  • Matthew Prosac
    #16035
    Tóth Balázst + Komlósit felejtsük már el, Lipták viszont egész ügyes volt, kellemes csalódás.
  • Murder3
    #16034
    Szélesi nagyon nem kéne oda.
  • [HUN]FaTaL
    #16033
    A második gól egy vicc volt, ettől függetlenül egész jól játszottunk. Ki ellen kezdünk a selejtezőkben?
  • chalezlopez
    #16032
    Gyerekek ezzel a Tóth Balázzsal mi mit akarunk? Ijesztgetni magunkat meg majd az unokáinkat, vagy mit? Egy alamuszi alibiző mittoménmi? Hát kell ez nekünk? Ilyen bohócot mint Gerrard 2. góljánál még én sem tudtam volna csináltatni magamból mint ez. Áhh, shit.
  • Gabe18
    #16031
    Igen gyenge angolok ellen tisztes vereség.Mondjuk mikor forró lett a pite,5 perc alatt lerendeztek... Na meg a gólunk se volt gól.
    Mindegy,a Svédek elleni lesz az igazi értékmérő.
  • Tyler1
    #16030
    hát azt a labdát sztem védeni sem tudta volna, ha ugrik ha nem. viszont a 2. Gerrard gól már vicc volt, jó hogy le nem nyomott egy kacsapolkát az egész védelmünk előtt.
  • Neoncsoves
    #16029
    2. gólnál Gabi ráugorhatott volna a labdára, amikor készült a lövésre Gerrard...

    vicc az amikor elfutnak a labdától és hagyják hogy az ellenfélhez guruljon a labda.
  • Murder3
    #16028
    Persze nyilván innen könnyű dumálni...
  • Tyler1
    #16027
    istenem ezektől a meccsektől csak idegesebb leszek. mi a faszért fosnak ezek a magyarok mindenkitől? állandóan olyan feszülten játszanak, mintha sortűzre várnának. elcsúsznak, elpasszolnak sima labdákat, tiszta helyzetekben maguk sem hiszik el h most kapu felé indulhatnának
  • passatgt
    #16026
    de miért kell belerúgni derékmagasságba? értelem?:d
  • Kaplan
    #16025
    na ennyit erről, mibe, hogy a fulhamben bebaszta volna?
  • LasDen #16024
    de csak 2 napja dolgozott együtt a játékosokkal :D
  • HUmanHunter
    #16023
    öhm mennyi idő alatt is fordítottak az angolok 5 perc? :D
  • passatgt
    #16022
    akarnak ezek, nincs azzal gond
    most is futott a labdáért a szabadért:)
  • Kaplan
    #16021
    senki nem várt csodát, itt nem erről van szó. mentális különbségek vannak a saját és a világ futballja között. lélektelenül játszunk és ehhez nem kell edző, csupán akarat. lásd.: montepellier-győr.
  • SzocsA
    #16020
    jeeeee vezetünk!!!!
  • passatgt
    #16019
    mennyi ideje egervári a kapitány? 1 hete?:D

    ne várjál már csodát ennyi időt alatt, kb most találkozott először az összes játékossal
  • Kaplan
    #16018
    ez de megalázó volt jéééééééééééééézusom. senki ne merje mondani, hogy ez a válogatott bármivel is jobb most jelenleg mint koemané volt.
  • passatgt
    #16017
    lol ez is milyen nyomorék gól volt
  • Kaplan
    #16016
    rudolfot meg már rendesen kiképezte olaszország a hosszabb hajra és a lesrefutásra.
  • Kaplan
    #16015
    ez a fasz legalább elugorhatott volna...
  • passatgt
    #16014
    lol
  • Pacal17
    #16013
    Na ez már gól :D