28330
10917302841238962806.jpg
  • karajjj
    #17157
    Sport1 adja mindkét meccset holnap élőben

    12:45
    Labdarúgás, Magyarország-Szlovákia, U21-es válogatottak mérkőzése, Tatabánya (élő)

    17:00
    Labdarúgás, Magyarország-Litvánia, válogatott mérkőzés, Székesfehérvár (élő)
  • Punker
    #17156
    holnap lesz a litván meccs? melyik adó közvetít?
  • Solt
    #17155
    Én is értem amit ti mondtok... én is szeretném, ha végre lenne valami sikerélményünk, de úgy gondolom nem tudna ez a siker olyan édes lenni, ha ilyen eszközökhöz nyulunk.
  • Láma!
    #17154
    najo, akkor úgy mondom hogy a magas fokú ismeret alapkövetelmény kellene hogy legyen...:D

    értem amit mondasz, és valahol meg is értem:)
  • Solt
    #17153
    Én a válogatott szereplését anno is kritizáltam. Semmi bajom nem volt Lacival, de nem a válogatottba való volt. A magyar nyelv magas fokú ismerete meg vicc... emlékszel rá, hogy ő, hogy beszélte a magyar? :D

    Nem részletekbe kötök bele... a #17146-ban leírtam a mondandóm lényegét.
  • Rockynhooo
    #17152
    Én is félúton vagyok ebben a témában. De csak kézilabdából tudok példát felhozni Puljezevicset vagy Perezt. na de ez off :D
  • Láma!
    #17151
    "Most egy, aztán még egy, aztán mehetünk tolmácsért..."

    azért az állampolgárságnak minimum követelménya a magyar nyelv magasfokú ismerete, hamár részletekbe kötünk bele.

    mellesleg én valahol a 2 közt vagyok...
    nem szimpi a német válogatott, de azzal nem lenne bajom, ha nálunk max 2-3 honosított játékos lenne. Anno Miriuta-val se volt sok bajunk, vagy tévedek?:)
  • Solt
    #17150
    Nem a játéktudásuk volt megkérdőjelezve... ;)
  • bakkerman
    #17149
    szerintem Alves és Nikolic megérne egy próbát,többet érne Alves mint egy Turgelle
  • Nadi
    #17148
  • LasDen #17147
    fejezzük be, mer közösálláspont nem lesz...és csak rossz irányba halad a diskurzus....:D
  • Solt
    #17146
    Te nem érted úgy látom!

    Nem érdekel, hogy egy, vagy tizenegy játékosról van szó. A Magyar válogatottat azért hívják MAGYAR válogatottnak, hogy oda MAGYAROKBÓL válogassanak, nem pedig több mint 5 éve Magyarországon futballozó "akárkikből". Most egy, aztán még egy, aztán mehetünk tolmácsért...

    Ez van, adott a merítési lehetőség, örülünk annak amire ez elég! Nekem nem mindenáron az eredményesség a lényeg...
  • LasDen #17145
    de mostanában megin felvetődött a neve...és egervári is beszélt vele....:D
  • karajjj
    #17144
    de nem érted, 2 játékosról volt szó, akik igenkurvanagyot lendíthetnének Sanyi bácsiék dolgán, de inkább ne, mert végülis jó nekünk a laposba a többi szenvedő válogatottal
  • Solt
    #17143
    Idézőjel... e mellett feltételes mód. Tessék értelmezni... ;)
  • karajjj
    #17142
    már vagy 3 éve nem volt válogatott :D
  • LasDen #17141
    Leonardo Leandroval már 2 lenne...:D
  • karajjj
    #17140
    brazilokkal? sorold már :D Alves mióta van öten? :D
  • LasDen #17139
    azé túlzásba estek...:D nem 11 Okawengu Makukuna szaladgálna a pályán...:D 2 játékos neve merült fel...se több se kevesebb....és az egyiknek megvannak a magyar gyökerei....viszont nem is arról van szó, hogy mindenáron válogatottba akarják őket tenni...attól, hogy meglenne az állampolgárságuk még nem vezetne egyenes út a válogatottba...
  • Solt
    #17138
    Hát, ha választani kell, hogy nemzetközi torna "brazilokkal", vagy nem jutunk ki, de csak magyarok vannak a csapatban, én tuti az utóbbit választanám... ilyen kérdésekben egyszerűen nem tudom az eredményességet nézni!
  • karajjj
    #17137
    végül is ha neked az a fontos, hogy ki van magyar mezben ahelyett, hogy ott leszünk-e már végre valami nemzetközi tornán, akkor persze, megértelek
  • scs17
    #17136
    Sztem Soltnak van igaza.
    Attól még h a honosítás a trend, meg h sokan csinálják, nem jelenti azt h értéket teremt. Amikor azt mondom h hajrá magyarok, akkor nem egy nigériainak akarok szurkolni mondjuk.
    De ez egyéni vélemény.
  • LasDen #17135
    pl az Inter....viszont a top csapatok közül az ellenpélda meg a Barca...
  • Solt
    #17134
    A klubfoci azért mégis más tészta...

    Mondjuk ott is elég gáz, hogy némely csapat kezdője csak idegenlégiósokból áll...
  • karajjj
    #17133
    ugyanez van a klubfocinál is, régen a 11 kezdőből 8-9 simán helyi lakos volt minden csapatban, most meg, jó, ha 1-2 saját nevelés van a keretben
  • Solt
    #17132
    Elég szomorú... pont a lényeg veszik el.
  • LasDen #17131
    némethnek még fejlődnie kell, hogy ott legyen...
  • [HUN]FaTaL
    #17130
    Amúgy Szalai mellett szívesen látnám Németh Krisztiánt a csatár poszton :)
  • karajjj
    #17129
    de csak szerinted, mert rajtunk kívül ott honosítanak, ahol csak tudnak :D
  • Solt
    #17128
    Abból kell főzni ami van... a Válogatottnak ez a lényege szerintem.

  • karajjj
    #17127
    körülbelül másfél normális magyar csatár van a világon, na ez a vicc...
  • Solt
    #17126
    Nálam nem az eredményesség a kizárólagos szempont, ennyi. Egy Andre Alves nem a magyar válogatottba való! Csak azért lehessen Magyar válogatott, mert jól játszik, és 5 éve itt van? Vicc...
  • Solt
    #17125
    Ott azért sok a többgenerációs német...
  • LasDen #17124
    jah..:D úccse tudunk azonos álláspontra jutni....de azé örülök, hogy nem te döntöd el ezt...:D
  • karajjj
    #17123
    de azért ott sokan már több generáció óta németek
  • [HUN]FaTaL
    #17122
    Német válogatott?:D
  • Solt
    #17121
    Ezt most komolyan? Ungvár nem a Kárpát-medence? Vagy mondjam úgy, hogy Nagy Magyarország területe?

    Miért nem tetszik? #17119

    Mindenkinek abban a válogatottban van a helye, ahol született... én ilyen maradi vagyok. ( A mi esetünkben ugye ez nem csak a csonka ország, főleg, ha az identitás is megvan )

    ( látom szerkesztettél... :D )
  • LasDen #17120
    Nikolicsnál megvan a magyar szülő...
  • Solt
    #17119
    Vannak dolgok, amiben nem az eredményesség az első szempont. A csapat neve, MAGYAR válogatott... akit ide beválogatnak, annál én Kárpát-medencei születést, anyanyelvi szintű magyar tudást, és legalább egy magyar szülőt várnék el...
  • Solt
    #17118
    Komannal mi bajom lenne? A Kárpát-medencében született. Az ég világon semmi baj nincs vele, sőt...

    Ha adnak pluszt, ha nem, én nem vagyok az ilyen beválogatásnak a híve. De ez szubjektív magánvélemény...