28329
10917302841238962806.jpg
  • ressy14
    #20757
    a Vidi töretlen sikere a választásokkal nem fog megállni, mert a tulajdonosunk már 2007 óta itt van, ha az otp és a mol is kiszáll mögülünk, lesznek más támogatók, akiknek megéri szponzorálni a klubot. Gondolom 2 év múlva ennél már csak eredményesebbek leszünk.
  • Narxis
    #20756
    Milyen alapok? Szerintem semmilyen alapok nem változtak.

    Nagyon jó eredmények, ez a jó szakmai munka eredménye, ehhez nem kell pénz csak a megfelelő emberek a megfelelő pozíciókba.

    Én mindenkinek adnám ahol komoly munka folyik. Eredmények jöhetnek a támogatás után is. Nincs olyan sok akadémia ma Magyarországon.

    Épp ezaz, hogy nincs mindegyik klub segítve. TAO és más nincs ami mindegyiket érintené. A MOL-t és az OTP-t a Videotonhoz vezényelték, azt az OTP-t aminek az a Csányi az elnök-vezérigazgatója aki egyben MLSZ elnök is. Csak én érzek itt egy kis visszásságot?

    Nincs jó állapotban, de semmi nem indokolja, hogy felújítás helyett újraépítés kell. Ja, azt mondták, hogy többe kerülne, hát persze... a Fradi milyen eredményeket tud felmutatni az elmúlt években? Nem akarok a Fradi ellen hangolni senkit, mert nagy múltú, tekintélyes klub de ha az egyik oldalról azt hangoztatjuk, hogy az eredmények függvénye a pénzügyi támogatás akkor ne legyenek egyenlőbbek az egyenlők között, főleg ne olyan klubnál ahol az elnök kormánypárti politikus.

    Én nem is vártam, hogy verjük meg a Hollandokat, egyszerűen nem látom a változást a válogatottnál, nem vagyunk előrébb Egervárival, nem jobb a játék és a beválogatás elve is nagyon érdekes.

    Pár év múlva? Így legyen, de attól tartok, hogy a Fradi és a Videoton töretlen sikere csak a választásokig fog tartani, de ne legyen igazam...
    A Győrnél szerintem most komoly belső ellentétek vannak + a klub és a szurkolók is fújnak egymásra, kíváncsi leszek hol végeznek majd májusban.
  • Solt
    #20755
    Én látok... elég csak a Videotont megnézni. Szinte csak ott több jó légiós van, mint eddig az elmúlt jó pár évben összesen az egész mezőnyben.

    Én pedig azt érzem, hogy a felsoroltak bizony befogják fogni az első hármast...

    Hogy hol? Mindenhol... Látszik, hogy minden régióban alakulóban van legalább egy olyan csapat, ami a környék bázisa lehet. Megvannak az akadémiák, van pénz, van koncepció. Én egyértelműen azt látom, hogy az elmúlt évekhez képest sokat léptünk előre az alapokat illetően.

    Az MLSZ hatalmas munkát végzet az átszervezéssel, a TAO pénzek körüli gazdasági kérdések megoldásával, és az utánpótlás programok életre hívásával. Egyszerre mindent nem lehet... én úgy gondolom, hogy letették azokat az alapokat, ahonnan lehet építkezni. Az eddigi MLSZ vezetőségről ez messze nem volt elmondható. Ismét idéznék,

    "A magyar labdarúgás keresi azt a bajnoki rendszert, amely a leggyorsabb fölzárkózást adhatja meg az európai élmezőnyhöz. Az NB I-et szerintem az MLSZ stabilizálta, még ha van is jó néhány klubnak anyagi problémája, de jól láthatóan a rendeződés és a stabilitás felé mennek a dolgok. Az NB II-re vonatkozó MLSZ-döntéssel persze én egyetértek, sőt utóbb lehet, hogy ezt korszakosnak is fogjuk majd minősíteni, de most még sok nehézséget okoz nekünk, meg talán a többi akadémiának is. Azért tartom helyes döntésnek, mert az európai szinten versenyképes labdarúgáshoz az kell, hogy az alsóbb osztályokból fölfelé áramoljanak a tehetségek. Márpedig a magyar NB I-ben évek óta alig látni olyan játékost, aki az NB II-ből érkezett volna. Amikor a magyar futball még nagy volt, akkor ontotta az NB III meg az NB II fölfele a tehetségeket. Ugyan most is érkeznek másodosztályból a magyar élvonalba játékosok, de azok a horvát másodosztályból, a szerb meg a román másodosztályból jönnek. Ezért ideje volt, hogy az MLSZ elszánja magát, és megteremtse a lehetőségét annak, hogy a magyar másodosztály egy komolyan vehető bajnokság legyen. Ez azonban alkalmazkodást kíván az olyan egyesületektől, mint mi vagyunk, hátrányos az olyan kluboknak, mint a Videoton, amelynek akadémiája van, és másodosztályú csapata is volt. Eddig az NB I-ben nem játszó játékosokat az NB II-es csapatukban játszathatták, szem előtt tarthatták, és komoly terhelésnek tehették ki. Ez azonban most megszűnik, mert az akadémiákat, illetve az NB I-es csapatok második csapatait kitiltották az NB II-es mezőnyből, az NB III pedig nem ugyanaz. De ez csak átmeneti veszteség szerintem, mert mindenki meg fogja találni a választ erre az új helyzetre, ahogy a mi akadémiánk is megtalálta, és visszacsináltuk azt, amit néhány évvel ezelőtt – épp az akkori versenykiírás miatt – az ellenkező irányba alakítottuk át: vagyis ismét önálló NB II-es klubot működtet a Puskás Akadémia."

    Ha el tudunk tekinteni a kötelező, és egyben nagyon divatos Orbán és MLSZ szapulástól, akkor úgy gondolom, ha átnézzük az alapokat, ha átnézzük azt, hogy mi volt pár éve, akkor igenis látható az előrelépés. Látható egy olyan perspektíva, egy olyan irány, ami mutat valahova...

    ITT az egész cikk, szerintem érdemes elolvasni.
  • Solt
    #20754
    Oda is tolják a pénzt! Pont ezt mondom... csak ez ugye idő...

    Igen, TAO ( Társasági adó kedvezmény )

    Nem az EL, vagy a BL a fő szempont, de az is fontos, hogy évről évre egyre jobb eredményt érjünk el a nemzetközi porondon.

    Mitől rohadna jelenleg bármi is belülről? Nem értem mire gondolsz a példával... Az alapoktól kezdték meg az átszervezést, ami hatalmas munka. Döcögősen halad, de szerintem már látható az eredménye...

    Puskás akadémia, és a pénzelosztás... idéznék,

    "Olyan évet zártunk, aminél jobbat nem tudom, hogy lehet-e. Megnyertük az U19-es bajnokságot, az U18-ast, ezüstérmesek lettünk az U17-esek között, negyedikek az U15-ös bajnokságban, az NB II-es csapatunk pedig a korábbi ifistákra alapozva a nyolcadik helyen tudott végezni. Eredmények szempontjából ennél jobbat nehéz elérni, de azért a szakmai munka minőségét még lehet javítani. A Puskás Akadémiának abban a szerencsében van része, hogy Paulo Sousának hívják partnerünk, a Videoton vezetőedzőjét, és az akadémia munkájának irányítása is az ő szakmai felügyelete alá került."

    Ezek után te kinek adnád a támogatást? Én oda, ahol fel tudnak mutatni valamit...

    Hosszú távon pedig pont ezek az akadémiák jelenthetik azt, hogy a tudatos neveléssel felnőhet egy olyan generáció, amiben nincsenek hiányposztok! Plusz ugye az NB1-s kluboknak jóval nagyobb lehetőségük lesz válogatni a magyar piacról... Nő az aktív játékosok száma, plusz képzettebbek is...

    Nem, nem csak politikai hátszéllel lehet. Kellet ahhoz egy politikai döntés, hogy segítség a klubokat, ( mindegyiket ) innentől az ő dolguk mit kezdenek ezzel.

    A válogatott is megkapja a stadiont, nem csak a Fradi. Ha mostanában jártál volna az Üllői úton, akkor nem mondanád azt, hogy jó állapotban van...

    A válogatott kispadjával egyelőre szerintem nincs komolya baj. Ha nem lett volna ez a Holland meccs, ezt most le sem írtad volna, mert eddig semmi nem mutatott arra, hogy az Egervári nem jó munkát végez... Ha nem jönnek az eredmények, tuti, hogy oda is külföldi edző kerül majd...

    A DVSC-t tekintve egyetértek. Pár év múlva majd ugyanezt fogod mondani a Győrről, a Fradiról, a Videotonról, a Diósgyőrről...
  • Narxis
    #20753
    Igen, néhány klubnál tényleg több pénz marad, amíg támogatja őket az aktuálhatalom.
    A légiósok mindig jönnek-mennek, ebben én nem látok nagy változást, van 1-2 kimagasló mint mindig.
    -Ezért kellene, hogy a pénz oda irányuljon.
    -Nem értek egyet, nem látom őket veszélyesnek az első hármasra.
    -Hol?

    Na neeee. Miben végeznek jobb munkát? Mit tett az MLSZ azért, hogy több néző legyen az nb1-ben? Szerintem az MLSZ egyetlen pozitívuma, hogy nem büntetnek annyit mint régen. Továbbra sincs bevezetve a légiós szabály(legalább 6 magyar állampolgárságú legyen egy csapatban a pályán), semmilyen támogatást nem kapnak pályafelújításra a csapatok pedig ez szerintem egy égető kérdés mivel sokszor maradnak el meccsek az időjárás miatt, vagy kötelezzék a klubokat, hogy mihamarabb legyen alácsövezve a pálya és a hidegben vagy esőben ne kelljen meccset elhalasztani csak szélsőséges körülmények esetén.
  • Narxis
    #20752
    Tudom, hogy nem úgy működik, de akkor is oda kell tolni a pénzt, majd beérik amikor beérik.

    Jó úton jár az egész magyar foci? Aztán miért? Az egyetlen pozitívum a TAÓ(jól írom?).

    2-3 klub kapja most a pénz nagyobb részét aminek során az egyik be tudott jutni az EL-be. Ez nagyon örvendetes eredmény de nem ez kell legyen a fő szempont. Olyan mint mikor valaki fűtés korszerűsítés helyett a ház homlokzatát újítja fel, nagyon szép lesz tőle a ház kívülről de belülről attól még rohad. A Puskás Akadémia(aminek Orbán az elnöke) megkapta valami támogatásnak a kétharmadát(nb1.hu-n rá lehet keresni, asszem az akadémiák támogatásáról szólt). Abszolút igazságtalannak érzem ezt az egészet és ezen felül még nem is látom, hogy ez hosszú távon bármi eredményt hozna. Siralmas, hogy nálunk annyira szar a gazdaság, hogy csak politika hátszéllel lehet profi klubot üzemeltetni és az is elkeserítő, hogy egy klub(legyen szó bármelyikről) előnyt élvez a válogatottal szemben. Miért nem a válogatott kap egy szép nagy stadiont? Miért fontos a magyar viszonyokhoz képest jó állapotban lévő Fradi stadiont teljesen lecserélni? Miért nem a válogatott kispadjára igazoltak egy komoly külföldi szakembert? Akár Sousa-t akár Moniz-t?

    Az egyetlen pozitív számomra a DVSC. Politikától szinte(Kósa azért ott van) függetlenül sikerült évek alatt egy jó(magyar viszonyokhoz képest) klubot felépíteni. Nem tökéletesek ők se, jobban kéne igazolniuk, de ettől függetlenül szerintem ők jó úton járnak.
  • Solt
    #20751
    Előbb utóbb az is meglesz! Főleg, ha a Sousa így folytatja, és esetleg a Moniz is beválik...
  • Láma!
    #20750
    igen, ezek mondjuk jogos dolgok valóban.

    ha ehhez hozzájönne a "Szakma" kisöprése, akkor pedig fel is gyorsulna a fejlődés.
  • Solt
    #20749
    - Több pénz marad a kluboknál, ami már most is érezteti a hatását.
    - Színvonalas légiósok jöttek, nem csak tucat szerbek érkeznek mint eddig.
    - Pár akadémia munkája már nyomokban megmutatkozik, és ez idővel egyre jobb lesz. ( Pl: Kovács, Radó, vagy most az a 16 éves srác, aki játszott a nagyok közt a Videotonban )
    - A DVSC, Videoton, Győr hármason túl most már van több olyan klub is, akikkel 1-2 éven belül komolyan kell számolni. ( Diósgyőr, Fradi, és szerintem az Újpest is jó ( jobb ) úton jár )
    - Körvonalazódik egy olyan gerinc, ami mindenképpen előrelépés az utóbbi évekhez képest.

    Plusz én úgy gondolom, hogy az MLSZ is jóval jobb munkát végez összességében mint eddig. Szerintem a felsoroltak mind arra utalnak, az eddigi állóvízhez képest most reális esély van az előrelépésre...
  • Láma!
    #20748
    "Szerintem most jó úton jár az egész magyar foci. "

    erre milyen jelek utalnak? nem kötekedés, tényleg érdekel mit látsz ami erre utal.
  • Solt
    #20747
    Az utánpótlásra! De ez nem úgy működik, hogy 1-2 év alatt kész játékosok teremnek az akadémiákon...

    Jó esetben 6-8 év mire ebből látszik majd valami... esetleg 1-2 nagyobb tehetség felbukkanhat közben, de a látványos javuláshoz idő kell.

    Szerintem most jó úton jár az egész magyar foci. Ha nem tesznek keresztbe, 6-8 év múlva érezhető lesz az előrelépés...
  • Narxis
    #20746
    Ha utánpótlás edző lenne akkor igen, egyéb esetben pedig ideig-óráig elég az amit ő ott átad a "profi" légiósoknak. Még az jutott eszembe, hogy bemehetne ilyen magyar "edzőképzőbe" és elmondhatná a javaslatait, tapasztalatait, de ehhez meg az is kell, hogy a hallgatóság megfogadja a tanácsait.
  • Láma!
    #20745
    Azért ha egy edzőt hoznak ide, abból inkább profitálhatnak hosszútávon a magyar foci. Ugyanis lehetne tőle tanulni, hátha tud valamit amit Mezey dottore nem tanít már 40 éve. Csak amíg szakértő bognárgyuri szerint a védekezés és a kontratámadás adja magát, és azt nem kell kidolgozni addig itt semmi nem fog változni akárkik is jönnek.
  • Narxis
    #20744
    Csak azt nem értem, hogy a fociba áramló pénzek akkor hova mennek? Mert abból nem profitál a magyar foci, hogy ide hozzák a Monizt vagy egy tucat másod-harmad osztályú spanyolt. Legalábbis hosszú távon nem, ezek a külföldiek addig maradnak amíg kapják a pénzt. Elfogy már le is lépnek...
  • Effe88
    #20743
    egyébként jól mondja várhidi
    utánpótlás nincs
    (és nem is lesz)sajnos
  • bakkerman
    #20742
    jaja énis nézem,vagyis hallgatom,Zombori álomvilágban él,Bognár Gyurci meg mondja a szokásos baromságait,mágnesPetinek viszont most mindenben igaza volt,ilyen is ritkán van,jól látja a jelenlegi helyzetet
  • gercse
    #20741
    igen, bár ő indulatból mondja a dolgait, meg váltogatja ide oda a véleményét, Várhídi higgadtabb.
    SZerintem annak idején hagyni kellett volna őt edzőnek, de abban igaza van, hogy most is Elek, Vadócz, Pintér nincs, és máris meg van lőve az edző, mert eddig rájuk (is) volt építve valamilyen szinten a csapat, de most nem lehetett rájuk számítani, plusz Rudolfra sem...

    Husztit mindenképp visszahoznám, plusz az említett játékosok, és a védelmet is meg kell valahogy reformálni.
  • Effe88
    #20740
    zombori is jókat mond
    bognár kaszinó gyuri viszont agyhalott
  • gercse
    #20739
    Nem vagyok oda túlzottan az "utólag megmondom" dolgoknak, de Várhídi most jókat mondott a Zuhanyhíradóban.
    A 2 védekező középpályásunk (Varga, Korcsmár) nagyon kevés volt, előre nem jók, a két szélső védőnk sem tudott előre játékban hozzátenni a támadáshoz.
    Így előre játékban 4-en voltak a 6 ellen...így nehéz.
    A 2 védekező kp-ból egynek jobban kell tudnia előre is játszani.
  • Effe88
    #20738
    rejtély
    pedig helye lenne szerintem simán
    gruborovicsot is ki lehetne próbálni
    ugye husztival meglehetne beszélni a dolgokat
    leandor se volt rossz játékos bal oldalon jobb lett volna mint egy elek,laczkó
    esetleg lehetne még honosítani vinicius pl. a vidiből,
    szóval lenne itt munka és meglehetne itt oldani a dolgokat csak az sanyibá munka helyett inkább f*szokat rajzolgat
  • Láma!
    #20737
    majd ha mezey azt mondja.
  • szabii98
    #20736
    Nikolicsot amúgy miért nem hívják be? nem lenne elég jó??:D
  • ressy14
    #20735
    én vagyok az edző, szóval nektek kuss

  • lord nihilus
    #20734
    HOPPPSZ:D beFAILoltam:D
  • lord nihilus
    #20733
    12 játékos? aszta
  • Láma!
    #20732
    és Juhár?
  • bakkerman
    #20731
    és olyan klasszisokkal,mint Sebők,Torghelle mivan??? nagy hiba őket kihagyni ebből a dream teamből
  • ressy14
    #20730
    szerintem meg:

    Vlaszák - Csizmadia, Miriuþã, Tokody, Dr. Füzi - Pest K., Kriston A., Illés, Dombi, - Sowunmi Thomas, Hamar I.

  • Solt
    #20729
    Van bizony! Csupán bátran hozzá kellene nyúlni a lehetőségekhez, és nem ragaszkodni egy olyan játékrendszerhez, amit nem tudunk minőségi játékosokkal feltölteni! Én elhiszem, hogy a 4 védős rendszer ma az alapja mindennek, de, ha egyszerűen nincs oldalanként két egyformán jó képességű szélső védőnk, akkor felesleges erőltetni... szerintem...
  • passatgt
    #20728
    nem rossz ez se, de azért látszik hogy van itt variációs lehetőség
  • Solt
    #20727
    Nagyon kevesek lennének egy komolyabb csapat ellen! Két kimondottan védekező középpályás mindenképpen kellene...

    Ráadásul a 3 védős rendszerhez mindenképpen gyors(abb) védők kellenek, tehát Vanczák kizárva!

    Bogdán

    Kádár-Juhász-Korcsmár

    Huszti-Vadócz-Gera-Varga-Dzsudzsák

    Rudolf-Szalai

    Így csak egy olyan játékos lenne a középpályán aki egyáltalán nem tud védekezni, és kettő olyan, aki nagyon jól tud... Plusz, ha kell, akkor a Huszti és a Gera is oda tudja tenni magát...
  • lord nihilus
    #20726
    Bogdán - Vanczák, Juhász, Korcsmár, Huszti - Tóth B., Varga J. - Dzsudzsák, Tőzsér, Gera - Szalai

    én vmi ilyesmit próbálnék ki, persze Guszti hozzáállása miatt ki van lőve, legalábbis amíg Sanyibá az edző, utána meg kiöregszik Gera, meg Tóth B. is
  • passatgt
    #20725
    szerintem a középső hármas jó védekezésben
  • Solt
    #20724
    Átjáróház lenne a középpálya! :)
  • passatgt
    #20723
    bogdán
    vanczák-korcsmár-pintér
    huszti-koman-gera-tőzsér-dzsudzsák
    szalai-rudolf

    világverő csapat lenne:)
  • Effe88
    #20722
    hát a péniszrajzolgató felháborodott fan gál kijelentésein
    ilyet

    Szervezetlennek nevezte a magyar válogatott játékét Louis van Gaal holland szövetségi kapitány a két csapat budapesti meccse utáni sajtójátékoztatón. Ilyen alkalmakkor nem szokás a szövetségi kapitányoknak az ellenfélről nyilatkozni, Egervári Sándor meg is bántódott a kritikán.

    "Rendkívüli módon meglepett ez a kijelentés. Hogy egy komoly szakember értékelje a másik csapat játékát, az számomra több mint döbbenetes. Legalábbis nem szokás" - nyilatkozta Egervári a Nemzeti Sportnak.

    "Persze nem Louis van Gaalnak hívnák, ha nem így tett volna. Ám továbbra is állítom, nem szervezetlenségünk, hanem ordító egyéni hibáink miatt kapituláltunk. Négy gólt ajándékoztunk a hollandoknak."
  • DasIsFuck
    #20721
    Nem tudom mit akarunk ha így állunk ki, nem egy hollandia hanem bárki ellen is.
    :(
  • Frank99
    #20720
    halál....
  • bakkerman
    #20719
    Huntelaar utolsó perces helyzete sokatmondó,még ő maga sem hitte el,hogy ennyire szabadon törhet kapura egy VB SELEJTEZŐN...kabaré amit csinált a "védelem". Balázska meg mehet vissza Moszkvába,visszaülhet a 70 milliós Bentleyébe
  • kamionosjoe
    #20718
    ezek micsoda szerencsétlenek :D