28329
10917302841238962806.jpg
  • ReszegKoldus
    #20717
    Jó taktika volt az, lehet hogy sikerült vele összezavarni a hollandokat, ha látták volna az edzést nem csak 4-et lőnek :)

    De lehet, hogy van egy kis önkritikájuk és úgy vannak vele, hogy ezt a produkciót bőven elég a meccs 90 perce alatt mutogatni :D
  • Gabe18
    #20716
    Hát, ez nálunk ilyen hagyomány lehet. 86-ban is csak a magyar edzések voltak zárt kapusak ahol fegyveres őrök kergették el a mexikói gyerekeket. Meg is lett az eredménye...
  • Effe88
    #20715
    és mi lehetett a taktikánk?:)
    hogy egymás után 3 passzot ne tudjunk megcsinálni:) ?
  • ReszegKoldus
    #20714
    Titkos volt a magyar csapat edzése? Nem csoda, hogy nem hagyják, hogy mások ellessék a taktikát.
  • Grenzjager
    #20713
    leginkább a Rudolf, Vadócz félékre vagyok a legdühösebb...
    Rudolf mikor játszott utoljára? mikor lesz klubja? vagyis mennyire tartja karban magát, rendezi úgy az ügyeit, hogy a válogatottnak hasznos tagja legyen és lehessen rá építeni? ez ugye folyamatosságot takar.
    ok, Vadócz talált végre egy dán klubot.

  • Grenzjager
    #20712
    na igen, helyes meglátás....
    :))))
  • kaposi1
    #20711
    "Amikor egy edzőnek fogalma sincsen a védekezési hibákról, akkor jön a standard szöveg, hogy egyéni hibák miatt kaptuk a gólt.
    Volt módom látni a hollandok edzését ill. a meccs előtti bemelegítést.
    Ezt fel fogom tenni a footballtrainer.hu weboldalra.
    Itt a hollandok előre legyakorolták, lekottázták a támadó sablonjaikat.
    A gólok nagy része mind ilyen szituból esett.

    Ezt a sajtótájékoztatón megerősítette Louis van Gaal is.

    Míg Egervári meg van győződve arról, hogy mi hoztuk össze a hollandoknak a gólokat, addig a valóság egészen más.

    A hollandok két hónap alatt elsajátítottak egy alapjátékot, amit fejből tudnak.
    Meccsen ezt jtásszák és a játék során hibára kényszerítik az ellenfelet. Amikor az ellenfél hibázik gólt rúgnak.

    Ilyenkor szokták elhinni az Egervári-féle edzők, hogy nem az ellenfél volt jó, hanem mi ajándékoztuk nekik a gólokat.
    A probléma csak az, hogy a hollandok esetén minden futásvonal és labda mozgási vonal előre tudható volt, hiszen nem volt titkos, mint a magyar csapat edzése, hanem nyilvános volt.

    Ekkor érzi úgy a szurkoló, hogy a hollandok gyorsabban döntenek.
    Pontosan azért, mert ő tudja mit akar, míg a magyar a - a nem leoktatás miatt -, meg ott találja ki a társával együtt, hogy mi a teendő."

    Na valahol itt az igazság.
  • kaposi1
    #20710
    Valaki készíthetne már az utóbbi évek terméséből egy "Ilyen gólokat csak mi kaphatunk" videót. Lenne miből válogatni .
  • Kaplan
    #20709
    Igen, én is azt hittem, hogy valami csoda történt aztán rá kellett jönnöm, hogy csak emberi mulasztás Grenzjager részéről! :D
  • Láma!
    #20708
    fura volt a korrekt és az NS egy mondatban, nem is csalódtam. ez a hatharom.hu, ahol tényleg korrektek :D
  • Unreal1942
    #20707
    Illetve azzal tisztában kell lennie a tisztelt kapitány úrnak, hogy az ilyen hibákat Andorra kivételével a többi csapat pontosan ugyan így fogja büntetni a csoportunkban. Evvel kalkulálva erősen megkérdőjelezhető, hogy a 2. helyet célozzuk meg. Persze mondhatnánk, hogy egészséges optimizmus, de ez már túlmutat ezen. Inkább paraszt vakításnak mondanám.
    Persze ne legyen igazam és kelljen megkövetni mindenkit, majd a selejtezők végén. Viszont ahogy lentebb is írták már. Ennél volt már jobb csapatunk is. Talán könnyebb csoport és és akkor se sikerült semmi maradandót elérni.
  • Effe88
    #20706
  • Grenzjager
    #20705
    " és a létező legfontosabb selejtező-meccsre kénytelenek vagyunk olyan védelemmel felállni, melynek két tagja is az acélosságáról méltán világhírű honi NBI-ben kergeti a bőrgolyót."

    Mátyus és Sebők legalább a Cottbusban tolták.
  • gabber_saviola
    #20704
    értem.
  • Unreal1942
    #20703
    Megkockáztatom, hogy a méltán ostorozott néhai Mátyus, Sebők kettős vezényelte védelem se lett volna ennyire semmirevaló.
  • Unreal1942
    #20702
    Simán belefér kikapni egy Holland csapattól, bárkinek a világon.
    Az viszont ahogy ezeket a gólokat kaptuk. Az nem fér bele egy csapatnak sem. Ez itt a probléma és a nem a vereség.
  • ressy14
    #20701
    és balbekknek még egy ilyet (Elek), aki ráadásul szűrőt játszik a klubjában.
  • Láma!
    #20700
    nem tudom, lehet, a lényegen nem változtat, hogy a mélyentisztelt sanyi bácsi egy játékban nem lévő embert tesz középre védőnek a hollandok ellen...
  • Láma!
    #20699
    játékrendszer váltáshoz gondolkodás váltás kell, de amíg a belterjes magyar "szakmából" kerülnek ki a szövetségi kapitányok, nem lesz szemléletváltás.
  • Solt
    #20698
    Így van sajnos... ilyen szűk kerettel akkor lenne esélyünk, ha folyamatosan mindenki játszana! De még akkor is ott van az, hogy kulcsposztokon lyukasak vagyunk. ( szélső védők )

    El kéne gondolkozni egy játékrendszer váltáson, mert ez így a nagyok ellen mindig kevés lesz.
  • Láma!
    #20697
    bocs az én hibám:D
  • gabber_saviola
    #20696
    sérült volt vagy mi?
  • ressy14
    #20695
    2-n :D
    egy EL selejtezőn is játszott 80 percet az AEL Limassol ellen.
  • Láma!
    #20694
    "Juhival nem tudom mi van"
    talán az hogy idén eddig egy meccsen játszott csak:)

    cserék csapata ez, és amíg az marad, sok jóra nem kell számítani.
  • Grenzjager
    #20693
    nem az a baj hogy veszítettünk, hanem az hogy szarabb a magyar válogatott mint volt pár éve volt.....


    nagyon korrekt cikk NS-től:

    Szerethetően szánalmas – meccselemzés, Magyarország-Hollandia


    szóval akkor szépen elő kell venni a Huszti-ügyet, a VassÁdám-ügyet, mit "épített" végülis Egervári, honnan hová? s egyáltalán van e bármilyen csírányi fejlődés a válogatottal kapcsolatban?
  • gabber_saviola
    #20692
    Az elején ... de nem is, inkább az egész meccsen szerintem jók voltunk. Nem kell siránkozni, hogy egy ilyen Hollandiától kikaptunk. Ez a Hollandia egy csúnya kudarc után van, és jelenleg jóval jobb focit játszik, mint pl. 2-3 éve ... baromi nagy motiváció látszik náluk és ez párosul a képzett fiatal sikeréhes játékosokkal.

    Nekem Korcsmár, Bogdán, Gera, Priskin és Varga játéka tetszett, sajnos Koman és Dzsú már nem.

    Juhival nem tudom mi van, szerintem Ő egy Európa szintű belső védő ... sajna mostanában a válogatottban nem olyan jó, mint klubcsapatában.

    A csoportban ott vannak a Törökök, szerintem ők lesznek a végén a másodikak, még úgy is, hogy mi oda-vissza verjük majd az Észteket és a Románokat. :(
  • bakkerman
    #20691
    sajnos azt tudtuk eddigis,hogy a hollandok jobbak nálunk,ez nem újdonság. a 3 gólos különbség is reális,de nekünk a románokkal meg a törökökkel kell foglalkozni,akik verhetőek. Majd akkor kezdjünk siránkozni,ha az odavágók után egyiküket se tudtuk megverni,na akkor kijelenthető lenne,hogy megint nem leszünk ott a VB-n
  • ReszegKoldus
    #20690
    Az a 6 lőtt gól andorránál eléggé gyanús, mivel azt hiszem jó ha évente 1 gólt szereznek :)
  • sb1
    #20689
    Kész, "lejátszottam" a meccseket, így fog kinézni a végén a csoport, én már nyugodt vagyok :D

    D CSOPORT M Gy D V L-K Gk P
    1. Hollandia 10 10 – – 38–7 +31 30
    2. MAGYARORSZÁG 10 6 1 3 24–15 +9 19
    3. Törökország 10 6 1 3 19–10 +9 19
    4. Románia 10 4 2 4 19–13 +6 14
    5. Észtország 10 2 – 8 7–29 –22 6
    6. Andorra 10 – – 10 6–39 –33 0

  • ReszegKoldus
    #20688
    De aki ezt még mindig beszopja az meg is érdemli, vagy nem nézett az elmúlt években/évtizedekben válogatott meccseket :)

    Nekem az andorrai meccs után az jutott eszembe, hogy vajon megmarad-e a keddi meccs után a pozitív gólarány? Megmaradt, újabb pozitívum :D
  • Narxis
    #20687
    Szerintem se jobbak, mi vagyunk pechesek vagy gyengék...
  • passatgt
    #20686
    Kádár Tamás, Pintér Ádám
  • Takezó
    #20685
    nem azt mondtam, hogy az egész bandát le lehetne cserélni úgy, ahogy van, de mondjuk Korcsmár a legjobb védőnk középre, a védősorunk pedig Varga, Korcsmár, Lipták, Laczkó (vagy Huszti, mert ő is játszott már ilyesmit)
  • Casillas
    #20684
    na és akkor mégis ki a legjobb védőnk, milyen védelemmel állítanád fel a csapatot, és ki az az 5-6-7 védő, akit te behívnál?
  • LasDen #20683
    Goal.com értékelése
    Bogdán 2*
    Juhász 1,5* (a meccs legszarabbja)
    Vanczák 2*
    Korcsmár 2,5*
    Lipták 2,5*
    Balázs 3,5
    Varga 2,5*
    Gera 2,5*
    Priskin 2*
    Hajnal 1,5*


  • Takezó
    #20682
    ideje lenne elgondolkozni végre azon, hogy miért szopja mindenki Juhászt? nem ő a legjobb védőnk, de nagyon beleélte magát ebbe a szerepbe
  • cargame
    #20681
    Amugy mi van itt ??? Azt mondjátok jobbak a románok ? Halkan súgom meg, h gyengébbek a magyar csapatnál és ezt nem a levegőből kaptam, hanem követem a román focit is mert itt élek. Tehát bátran állítom, h ezt a román csapatot lehet verni akár otthon akár idegenben. Tehát lényegében egy török csapat van amit kötelező behozni.
    Nagy itt az arca mindenkinek, de ez nem a 12 es Vb csapat volt a hollandoknál hanem sokkal jobb. Aztán ha most nyertünk volna véletlen itt mindenki az egekbe magasztalta volna a csapatot, h : én aztán megmondtam, h alakulunk...szarul ment, de nem kell hangoztatni uton, utfélen...
  • argo001
    #20680
    A mai meccset látva a Ted ide vonatkozó részével szemléltetném a mai eseményeket: "Nem vagy te más, csak egy istenfing."
    Ilyen teljesítménnyel nem juthatunk tovább, mert csak önámítás lenne. Fejlődni kell.
  • Effe88
    #20679
    jó nem rossz csapat:)
    de azért a törökök verhetik otthon őket,esetleg románok is
    mástól nem hullajtanak pontokat
  • IXEMGabeo
    #20678
    talán mégsem olyan hülye ez a Van Gaal és ne feledjétek, hogy a holland foci suli az egyik legjobb a világon manapság, tehát az ő fiataljaik aranyat érnek hiába tűnnek névtelen senkiknek...