28329
10917302841238962806.jpg
  • LasDen #20797
    a válogatottság egy lehetőség egy bizonyos szintet elért játékosoknak. nem kötelező, hanem lehet választani. persze szurkolói szempontból egy olyan erős játékos hiánya érzékeny dolog....
  • DasIsFuck
    #20796
    igen önös érdekből csinálja mindezt, elég hiteltelen akkor erre hivatkoznia.
    Szembeköpi a magyar szurkolóakt..
    Egy magyar szinten ilyen kaliberű játékos nem tehetné ezt meg.
    Ennyi.(tök mind1 h neki baja van a válogatott körül működő dolgokkal)
  • Narxis
    #20795
    Pont annak válaszolsz aki kétségbe vonja és sajnos nincs egyedül.
  • DasIsFuck
    #20794
    könnyen úgy értelmezhető, hogy én szarok a válogatottra.
    Így lehet támadni magyarság címszó alatt.

    egyébként a mentegetőzés ellenére is jogos vmilyen szinten, mert ő beszél önös érdekekről miközbe ő is pont ezt csinálja a részéről.

    ezzel a magyar szurkolókat köpi szembe, mert a válogatott az pontosan egy ország sikere és eseménye.
  • Narxis
    #20793
    Hagyjuk már ezt a baromságot. Jelenleg ő így tiltakozik a válogatott körül lévő problémák miatt. Joga van hozzá? Joga. Kevésbé magyar ettől? NEM.
  • LasDen #20792
    én azt nem értem, hogy elkezdett mentegetőzni, hogy szurkol a vidinek meg risztovnak is nyáron, mer hogy ő magyar. ezt valaki kétségbe vonta?? attól mer ott hagyta a válogatottat még nem tekintem őt senkiházinak....
  • DasIsFuck
    #20791
    azért mert magyar válogatottba ha játszik azzal magyarország sikereit szolgálja és vele eredményesebb lehetne a válogatott és ez tény.

    Lehet itt mondani az egyéni érdekeket meg, hogy nincs minden rendbe, de az ugyan olyan önző egyéni érdek ha most ő ezért nem játszik a válogatottba.
    A válogatott nem egy klub, nyilván a klubbjába elviselné ezt ha kapja a szíris milliókat a zsebébe.

    A foci már ott tart(klubbfoci) hogy a nézők másodlagosak, de a válogatott az teljes mértékbe egy nemzet lelkéért van.
    Milyen áldozatot kéne itt hozni Husztinak?Kéne eggyáltalán?
    Nem hiszem...
    Önös érdekei miatt lemondani egy ILYEN játékosnak(mert senkit nem érdekelne ha egy nb1-es noname csinálná ezt)a válogatottságot igenis megkérdőjelezi azt mennyire is elkötelezett vki a hazája iránt.
    Mondjuk manapság tudjuk h nem divat a hazaszeretet, ugye balos libsi kutyák bizonyítják ezt időről időre.
  • bakkerman
    #20790
    szerintem ezt úgy értettem,hogyha hívnák a válogatottba,akkor jönne,mert ugye "magyar"...
  • LasDen #20789
    én csak azt nem értem, hogy miért kell magyarázkodnia a magyarságát illetően??? megkérdőjelezte valaki???
  • IXEMGabeo
    #20788
    mondjuk ez igaz. Ő nem vett vissza, mint Balázska...Nála hihető h még nem is a pénzért igazolt oda, mert a Zenitben többet nyert, mint mondjuk, amit a Hamburggal nyerhetett volna azidő alatt
  • bakkerman
    #20787
    amikor berakta Spaletti akkor jó volt,csak a buzi eldöntötte,hogy nála nem lesz kezdőjátékos...pedig ha hétről hétre játszott volna,akkor hozta volna (megkockáztatom) a jelenlegi formáját is
  • passatgt
    #20786
    zenitben ha valamilyen véletlen folytán beállt, lőtt azért gólokat
  • Grenzjager
    #20785
    ideális korban van, ő most van a csúcson, szerintem nincs semmi extra.

    ..max a magyar szinthez képest.
  • IXEMGabeo
    #20784
    Juhásznak pedig váltani kéne, mert ki fog égni hiába jó közeg neki Brüsszel. Sztem szakmailag jót tenne neki egy élbajnokság. Van olyan jó védő.
  • IXEMGabeo
    #20783
    lehet Balázskának vissza kéne térnie Hollandiába vagy valami kisebb német csapathoz máris motiváltabb lenne nem pedig óvatoskodnia az orosz hidegben milliókat keresve
  • IXEMGabeo
    #20782
    Amúgy Husztit mi lelte, hogy ennyire jó lett?:)

    Netán tapasztaltabb lett Szentpétervár által?:D

    Még jobb, mint amikor eljött Hannoverből. Visszatért és nagyon jól megy neki, de érdekes h Gerának is már most jobban megy a WBA-ban, mint Fulhamban. Mi ez, ha nem pszichológia?
  • bakkerman
    #20781
    Egervárin múlik,ha dob egy meghívót Hannoverbe,akkor szerintem jönne Huszti...
  • gercse
    #20780
    Én igazat is adok neki...
    valószínűleg ő látja/látta, hogy hogyan folynak a dolgok a válogatást és minden más tevékenységet illetően, ill. melyik játékos hogyan teszi magát oda avagy sem, és neki így nem éri meg játszani.

    Én sem játszanék olyan csapatban, ami nem csapatként működik, és egyéni érdekek vannak...
  • Grenzjager
    #20779
    Huszti a következőket nyilatkozta az ns-nek a válogatott ügyében:

    – Éppen egy ilyen futballistára lenne szükség a magyar válogatottban... Van realitása vagy csak halvány esélye, hogy visszatérjen a nemzeti együttesbe?
    – Ahogy ugyanaz a játékos, ugyanaz az ember is vagyok, aki két éve voltam. És ugyanaz a véleményem is, ami akkor volt.

    – Nem létezik, hogy ne legyen megoldás ebben az ügyben.
    – Bár
    nem hinném, talán én vagyok a hibás érte, hogy a válogatottban – Bozsik Péter kivételével – nem jöttem ki a magyar edzőkkel. A 'nyolcvanhatos világbajnokság volt az eddigi utolsó, amelyen részt vettünk. Akkor én hároméves voltam. Azóta nem jutottunk ki sehová, és ez nem csak az én vétkem. Talán érdemes lenne elgondolkodni, minden rendben működik-e odahaza. Félreértés ne essék, szorítok én a válogatottnak, amiként ugyanúgy drukkolok a Videotonnak is, hogy az Európa-ligában sikeres legyen. Risztov Éva csodálatos londoni hajráját is végigordítottam. Attól még, hogy nem játszom a válogatottban, magyar vagyok. (nso)
  • Effe88
    #20778
    Leandro: tudnék egíteni a válogatottnak
  • Narxis
    #20777
    Ja..értem..hát ez így szokott itt lenni. Aki k*rvának áll az ne csodálkozzon ha megb****ák. A politika már csak ilyen.

    Ha az ingatlanról szólt akkor ez a szerződéseket átvizsgálva kiderülhet. Várom a felelősök büntetését, magyar részről.

    A Győrnél már elérték azt a szintet, hogy egy kormányváltás ne okozzon kárt(emlékszem majdnem ki is estek az NB1-ből mert a stadionépítésre ment a pénz és olcsó játékosokat igazoltak), a legközelebbinek a Debrecent érzem ehhez, ők ha jól tudom évek óta nullszaldósok, legalábbis a könyvelésük szerint... esetleg még az Újpest ha marad a tulaj, de nagyon fiókcsapatot akarnak belőlük csinálni. Aztán vannak akik elvegetálnak az nb1-ben mint pl. a Kecskemét, Pápa, Paks, Honvéd stb. őket se nagyon féltem.

    Fradinál pl. Torgyánra gondoltam.

    Külföldön a befektető dönti el, hogy hova teszi a pénzét hiszen kőkemény üzleti alapokon működő labdarúgás van, a játékosok ára a csillagos eget verdesi, nagy pénzekről van szó. Nálunk szerintem nem és igen, komolyan elhiszem, hogy OV-nak volt befolyása. Nem véletlen vettünk MOL részvényeket(benzinár csökkentés azért nem volt de emelkedés lesz) és Csányival nagyon jó haverok(együtt szoktak röhögcsélni és szurkolni a Vidi VIP páholyában). Bizonyítékom nincs rá, nem kell elfogadni, elhinni, ez csak az én véleményem.

    Ez igaz, nem lehet minden klub stadionját egyszerre felújítani, én ezért sürgetném, hogy a pályákra költsenek, kevesebb lenne a sérülés és az elmaradt meccs is. Szerintem amilyen pénzekről beszéltek lenne elég az összes NB1-es klubnál ha pedig nem akkor lehessen erre pályázni és akik a legjobban rászorulnak ott csinálnák meg először. Pécsen és Pakson asszem nagyon elkélne, többiekéről nem tudok nyilatkozni. Újpesten az új tulaj kicseréltette a gyepszőnyeget, nem tudom, hogy ott alá van-e csövezve a pálya viszont a stadiont bérlik az államtól és nem engedik neki, hogy egy kicsit felújítsa, én legalábbis erről hallottam, érdekes..

    Na mind1, ez van, lesz ami lesz.
  • Solt
    #20776
    "De mit fedeztél fel? :D Mert én úgy éreztem, hogy le lettem pártkatonázva holott azt a legundorítóbb dolognak tartom."

    Nem lettél! :) Azt a jelenséget fedeztem fel, hogy egy az egyben azt hallom vissza, mint ami folyik a baloldali médiákból. Azért kérdeztem, és nem kijelentettem, hogy ezt elkerüljük! :)

    "Ha pedig a pesszimizmusom, gyanakvásomra gondolsz akkor azt aláírom, sajnos túl sokszor csalódtam a magyar fociban, ezért is kezdek nehezen reménykedni, csak amikor már biztosnak érzem az eredményeket, jó eredmények özönlenek akkor hiszem el, hogy elindult valami és nem csak átmeneti érdekekről volt szó."

    Ez érthető, valahol én is így állnék hozzá, de én a felsorolt változások után úgy érzem, hogy ilyen megalapozott és indokolt optimizmusra még nem volt okom... :)

    "De külföldön ez azért eléggé nem általános. A spanyol klubokat pl. bankok is támogatják és az Anzsinál kinek a kije volt ott, hogy egy arab milliárdos befektet oda? Vagy Roman Abramovich a Chelsea-be?"

    Mi nem általános? Külföldön nem a befektető dönti el, hogy hova teszi a pénzét? Komolyan elhiszed, hogy az otp és a mol azért ment a vidihez mert OV erre utasította őket? Egyébként ugye az otp bank, tehát ezt a példát nem értem! :)

    Az oroszoknál irdatlan mennyiségű pénz van az olajból, meg a ki tudja milyen "vállalkozókból". Az olaj pénzek miatt honnan tudod kinek milyen kapcsolata van? Arról nem beszélve, hogy azért az orosz meg az angol klubokhoz nem mérd a mieinket. Minden szempontból jobb befektetés, érthető ha az ilyen milliárdosok oda mennek.

    "Nálunk is volt egy Mccabe de miért nem tartotta be azt amit elvileg szerződésben aláírattak vele? Nálunk miért nem jött össze, hogy gazdag külföldi felépítsen egy sikeres klubot? Érthetetlen..."

    Voltak akik az elejétől megmondták, hogy az egész az ingatlanról szólt. Úgy gondolom ez be is igazolódott.

    "Több Audihoz hasonló cég kellene Magyarországra. Számomra ebben a minta a Győri ETO. Magyar tulajdonos és egyben befektető működik együtt egy nagy külföldi céggel, gyönyörű stadion, jó játékosok, saját erőből. Emelem kalapom előttük."

    Jó példa, bízom benne, hogy lesznek még ilyenek. És abban is bízom, hogy a megteremtett alapokat egy esetleges kormány váltás nem teszi tönkre. Ha a TAO-t nem törlik el, akkor elvileg minden mehet a maga útján, a többi kormány független...

    "A Fradit politikusok lopták szét, nem véletlen nem tetszik nekem a mostani szerepvállalásuk sem. Az csak hab a tortán, hogy azóta se lett pl. Furulyás felelősségre vonva, pedig aláírt bármit amit elé tettek."

    Politikusok? Mire gondolsz? A Fradit mindenki rabolta aki arra járt, élén az ilyen furulyás féle szarháziakkal...

    "Bizakodni én ezelőtt 5 évvel is bizakodtam. A remény kiirthatatlan a magyar focirajongó szívéből. Nekem nem tetszik a hogyan mert kicsit igazságtalannak érzem, nem tetszik az se, hogy én ezt nem tudom gyökeres változásnak tekinteni. Szervezettebb lett a magyar foci? Több pénz áramlik bele? Erre a kettőre tudok igennel válaszolni. A jövőben csiszoljanak az elosztáson és akkor nem fogok morgolódni."

    Én is, de a látottak alapján szerintem(!) ez most megalapozott! Olyan nincs, hogy mindenki elégedett, de kívánom, hogy minél többen azok legyenek! :)
  • Narxis
    #20775
    De mit fedeztél fel? :D Mert én úgy éreztem, hogy le lettem pártkatonázva holott azt a legundorítóbb dolognak tartom. Ha pedig a pesszimizmusom, gyanakvásomra gondolsz akkor azt aláírom, sajnos túl sokszor csalódtam a magyar fociban, ezért is kezdek nehezen reménykedni, csak amikor már biztosnak érzem az eredményeket, jó eredmények özönlenek akkor hiszem el, hogy elindult valami és nem csak átmeneti érdekekről volt szó.

    Persze, hogy így működik nálunk. De külföldön ez azért eléggé nem általános. A spanyol klubokat pl. bankok is támogatják és az Anzsinál kinek a kije volt ott, hogy egy arab milliárdos befektet oda? Vagy Roman Abramovich a Chelsea-be? Nálunk is volt egy Mccabe de miért nem tartotta be azt amit elvileg szerződésben aláírattak vele? Nálunk miért nem jött össze, hogy gazdag külföldi felépítsen egy sikeres klubot? Érthetetlen...

    Abban egyetértek, hogy el kell kezdeni de ha így kezdik el akkor kidobott pénz lesz az ablakon abban az esetben ha nem tudják folytatni, az utánpótlás pénzelését és átalakítását leszámítva, az így is úgyis megmarad. Több Audihoz hasonló cég kellene Magyarországra. Számomra ebben a minta a Győri ETO. Magyar tulajdonos és egyben befektető működik együtt egy nagy külföldi céggel, gyönyörű stadion, jó játékosok, saját erőből. Emelem kalapom előttük.

    Na ez az elszomorító és kezdem azt hinni, hogy itt állami hátszél nélkül nem is lesz semmi, de így meg kiszámíthatatlan az egész. Csak a remény marad, hogy nem 4 évre előre gondolkodnak viszont a többi klub irigykedését is meg lehet érteni ebben az esetben!

    A Fradit politikusok lopták szét, nem véletlen nem tetszik nekem a mostani szerepvállalásuk sem. Az csak hab a tortán, hogy azóta se lett pl. Furulyás felelősségre vonva, pedig aláírt bármit amit elé tettek.

    Bizakodni én ezelőtt 5 évvel is bizakodtam. A remény kiirthatatlan a magyar focirajongó szívéből. Nekem nem tetszik a hogyan mert kicsit igazságtalannak érzem, nem tetszik az se, hogy én ezt nem tudom gyökeres változásnak tekinteni. Szervezettebb lett a magyar foci? Több pénz áramlik bele? Erre a kettőre tudok igennel válaszolni. A jövőben csiszoljanak az elosztáson és akkor nem fogok morgolódni.
  • Solt
    #20774
    No, most már csak pár dolgot ragadok ki, mert szólít a kötelesség lassan... :)

    "Felesleges személyeskedni, sose néztem heti hetest, hvg-t pedig nem olvasok. Egyszerűen látványos lett a MOL és az OTP foci iránti érdeklődés hirtelen, ennek ellenkezőjéről nem tudsz meggyőzni."

    Egyáltalán nem személyeskedésnek szántam! Ez egy jelenség... a saját ismerőseim, sőt rokonaim körében is felfedezem ezt.

    "Na itt a lényeg! Köszönöm, hogy leírtad és beismerted. Pontosan ezért nem lesz nálunk tisztán teljesítmény alapon működő díjazás, hanem azon múlik, hogy ki kinek a kije."

    Állj, Én nem ezt mondtam! Arra céloztam, hogy mi dönti el azt, hogy xy befektető, hova tegye a pénzét! Ez pedig a világon mindenhol így működik... oda mennek, ahová oda tudják csábítani őket! Ahova nem érdemes, oda akkor sem mennek, ha OV mondja nekik... A választás mindig a befektető dolga, és nem igazán van illetékességünk abban, hogy ezt számon kérjük rajta! Inkább örülnünk kéne, hogy áldoznak erre egyáltalán bármennyit is...

    "Nem tudom nem látni benne a politikust és mivel politikus addig lesz pénze amíg pozícióban van."

    Na ettől nem félek...

    "Megint vakvágányon vagy. Én nem a Fidesz ellen vagyok hanem a politikai szerepvállalás ellen a sportban."

    De nincs politikai szerepvállalás! Ezt csak te ( mivel kifejtetted a véleményed, nem hivatkozom a sajtóra ) akarod belelátni. A magyar kormány törvényekkel teremt olyan lehetőséget, ami kedvez MINDEN magyar klubnak, illetve a magyar focinak. ( és nem csak a focinak! ) Ez nem politika, hanem a mi érdekünk.

    Abban meg semmi kivetni valót nem találok, ha politikus irányít egy klubot. Kubatovval mint Fradi vezetővel mi a gond? Nyilván nem hibátlan, de nem tett semmi olyat, amiért az ember azt mondaná, hogy "na neee, politikust itt nem akarok látni". Szereti a Fradit, és egyelőre normálisan haladnak a dolgok. OV-vel mi a baj a Puskás akadémia élén? Mit tett, amiért nem akarsz politikust látni a sportban? Vagy továbbmegyek... Berlusconi mit tett a Milan élén, amiért az a véleményed, hogy politikus mint magánember ne szerepeljen a sportban?

    "A politikai alapokra nem lehet hosszú távon építkezni márpedig mint írtad az utánpótláshoz legalább 6-8 év folyamatos támogatás, szakmai munka kell. Egy kormány ciklusa pedig 4 év."

    Az nem politikai alap, ha a magyar kormány a magyar élsportban olyan helyzetet teremt, ami kedvező a támogatóknak, szponzoroknak. Ha ezt egy másik kormány politikai indokkal, vagy a "csak azért sem" alapon való politizálással szétzúzza, az száradjon az ő lelkén. Valahol el kell kezdeni, mert, ha mindig azzal jövünk, hogy mi lesz, ha, akkor sose fog semmi változni...

    A magyar focit "kezdőrúgás" nélkül nem lehet feltámasztani! Ezt a kezdőrúgást máshogy nem lehetett megkezdeni, mert komoly befektető pénztemetőnek látta. Az állami hátszél az egészhez egyfajta példamutatás, illetve jelzés, hogy immáron lehet jó üzlet a magyar foci is. Másképpen ez nem működik... újból csak azt tudom mondani, hogy valahol, valahogy el kell kezdeni! Ennyire lentről meg nem lehet úgy elindulni, hogy az mindenkinek szimpatikus legyen...

    Állami szerepvállalás nélkül képtelenek lennénk kijönni a gödörből! Viszont az állami szerepvállalástól, vagy éppen azért mert pár klubban dolgozik politikus, még nem lesz benne a sportban a politika... Akkor lenne benne, ha ezek a politikusok visszaélnének a hatalmukkal. Erre pedig úgy gondolom még nem volt példa, és bízom benne, hogy nem is lesz!

    "Nem láttál? Nem vagy te olyan fiatal szerintem. :) Fradi a 90-es években? A Debrecen is volt nem oly rég a BL csoportban. Bucira vertek minket de eredmény volt a bejutás."

    De ezeknek semmi köze az alapokhoz! Pár kiugró eredmény még nem előrelépés! Előrelépés az lett volna, ha a BL szereplés után a Fradi nem itt tartana, és ha nem rabolták volna szét...

    Alapok alatt pedig a gazdasági kérdések rendezését, a bajnokság átszervezését, az utánpótlás programokat, a tömegsport programokat, és a stadion programot értem. Ezek azok a lépések, amik egy stabil alapot jelenthetnek, és optimizmusra adnak okot a jövőre tekintve. Ilyen mérvű szervezettséget és tudatos munkát én még nem láttam a magyar fociban! nem azt mondom, hogy tökéletes, de mindenképpen előrelépés az eddigiekhez, és bizony reális okot adnak a bizakodásra... szerintem! ;)
  • Narxis
    #20773
    Nem tudom nem látni benne a politikust és mivel politikus addig lesz pénze amíg pozícióban van.

    Persze, hogy nem zavarta a Milan drukkereket, a Vidi drukkereket se zavarja, ez tök természetes.

    Megint vakvágányon vagy. Én nem a Fidesz ellen vagyok hanem a politikai szerepvállalás ellen a sportban.

    Hajjaj, de még mennyire, hogy így lesz. Ezért vagyok ellene. A politikai alapokra nem lehet hosszú távon építkezni márpedig mint írtad az utánpótláshoz legalább 6-8 év folyamatos támogatás, szakmai munka kell. Egy kormány ciklusa pedig 4 év.

    Nem láttál? Nem vagy te olyan fiatal szerintem. :) Fradi a 90-es években? A Debrecen is volt nem oly rég a BL csoportban. Bucira vertek minket de eredmény volt a bejutás.
  • Narxis
    #20772
    Reklám és TV-s jogok eddig is voltak, az nem újkeletű, még az elosztás módja se változott. A TAO jó dolog de csak ott tudják kihasználni ahol van miből leírni az adót, jellemzően a Dunántúlon.

    És? Épp ezért írtam, hogy a pénzt több helyen kell szétosztani és jönnek az eredmények. Jó szakember nem csak külföldön van, sok jó szakember van most is a magyar labdarúgásban. Tehát először eredményt produkáljanak, hogy pénzt kaphassanak vagy pénzt kapnak, hogy eredményt produkálhassanak?

    A fél nb1-nél? Tulajdonos van, tulajdonos nem egyenlő a támogatóval.

    Felesleges személyeskedni, sose néztem heti hetest, hvg-t pedig nem olvasok. Egyszerűen látványos lett a MOL és az OTP foci iránti érdeklődés hirtelen, ennek ellenkezőjéről nem tudsz meggyőzni.

    "az, hogy ezek a cégek hova mentek, nemes egyszerűséggel a kapcsolatokon múlt"

    Na itt a lényeg! Köszönöm, hogy leírtad és beismerted. Pontosan ezért nem lesz nálunk tisztán teljesítmény alapon működő díjazás, hanem azon múlik, hogy ki kinek a kije.

    Szeretnének ilyen "raklap szart" a paksiak vagy a békéscsabaiak. Továbbra sem írtál semmilyen elfogadható indokot arra, hogy miért nem felújítanak és miért építenek újat.

    Hosszú távú tervek? Nem hallottam róla de úgy legyen...

    Ez nem baloldaliság vagy jobboldaliság kérdése, értsük már meg. A baloldali média felkapta mert az ellenzék azért ellenzék, hogy mindig ellenkezőjét tegye és mondja amit éppen a kormány csinál. Ezért már nem is lehet nekem, mint független magyar állampolgárnak olyan véleményem mert a rohadt valamelyik oldali média is azt károgja? Engem nem tudsz besorolni se jobboldalinak, se baloldalinak, rühellem az összes politikust és pártot. Nekem ez a saját magánvéleményem amit képviselek akkor is ha 2014 után az MSZP első ember fog befektetni mondjuk a Kozármislény csapatába.
  • Solt
    #20771
    "Ez igaz, azóta amióta Orbán lett a Puskás Akadémia elnöke.

    Kiugrási lehetőség ami ideig-óráig tart. Egy politikusnak semmi keresnivalója a fociban, hagyja meg azt azoknak aki legalább abban voltak gyerekkoruk óta és eredményeket is elértek. Nyilasi Tibi megbízásának én pl. nagyon örültem."

    Ne a politikust lásd benne, hanem a pénzt! Nem a szakmába szól bele, hanem a gazdasági részét szervezik... Szerintem a Milan drukkereket nem nagyon zavarta Berlusconi pénze...

    "Csak együttműködnek, nem egyoldalú dolog ez, de attól még bűzlik."

    Mert büdösnek akarod látni... ha nem a fideszről lenne szó, semmi kivetni valót nem látnál benne.

    "Ez egy reménykedés, hogy olyanok vannak, csak azért mert felkavarták az állóvizet amit az előző inkompetens vezetés hagyott leülepedni. Én bízom benne, hogy a jövőre nézve ennek lesz eredménye de eleve bizalmatlan vagyok a politikusok szerepvállalásával a sportban, tök mindegy mennyire szereti és félő, hogy nálunk sose lesz egy nyugati mintára megvalósuló szponzori rendszer ahol függetlenül az aktuális kormánytól működhet az összes magyar klub. Engem bánt, hogy ez nálunk nem valósulhat meg, bánt mert szeretnék egy olyan magyar csapatot látni amelyik legalább a BL csoportjából tovább jutna."

    Ezt teljes mértékben megértem! Én is tartok tőle, hogy egy esetleges kormányváltás szétveri majd az egészet azzal a propagandával, hogy "visszaadjuk a zembereknek azt a pénzt, amit a zorbán a focistákra költött". Remélem nem így lesz...

    Ilyen lehetőséget mint ami most kialakult, amióta a magyar focit követem, még nem láttam. Bízom benne, hogy az előrelépés tartós lesz, és pár év múlva úgy térhetünk vissza ehhez a témához, hogy nekem volt igazam...
  • Solt
    #20770
    "Nem, ez egy marketing duma."

    Nem, nem az. Ha az lenne, akkor a TAO-s pénzek nem lennének, nem kaptak volna milliókat a csapatok a reklám és tv-s jogokból, nem lenne utánpótlás program, stb.

    "Akkor ahova pénz kerül oda megy a jó szakember? Ez olyan mint a melyik volt előbb... tyúk vagy a tojás?"

    Nem, nem tyúk vs tojás vita. A jó szakember oda megy, ahol megfizetik. Ehhez előbb pénz kell. Ha ez megvan, lehet jó szakembert igazolni, ezután pedig jöhetnek az eredmények... tiszta képlet szerintem.

    "Persze, segítve van. A TAO mindenkire érvényes de csak ott tudják felhasználni ahol van valamiféle gazdasági élet, cégek, vállalkozások stb."

    Hol nincs támogató, szponzor, tulajdonos, stb?

    "Engem ez azért érdekel mert akit parancsszóra küldenek az addig marad amíg nagyon muszáj. Itt azért mutogatnak mert a Puskás Akadémia elnöke a miniszterelnök egyben, a Puskás Akadémia pedig a Videoton "akadémiája""

    Az, hogy parancsszóra küldték őket honnan veszed? A heti-hetesben volt benne, vagy a HVG-ben? Esetleg ott voltál? Miért nem tudod elképzelni azt, hogy ez üzletileg jó befektetés mind a Mol-nak, mind az Otp-nek?

    "Miért nem ment mondjuk a Honvédhoz? Vagy a pápához? Vagy az Újpesthez amelyik a csőd szélén állt? Vagy miért nem mondjuk a Pécshez? A Vidinek előtte nem volt semmilyen komoly eredménye ami indokolta volna a választást."

    Ha a Honvédhoz ment volna, akkor meg az lenne, hogy miért pont oda! Az összes klubnak van tulajdonosa... az, hogy ezek a cégek hova mentek, nemes egyszerűséggel a kapcsolatokon múlt. Ki kit ismer, ki miben lát fantáziát, esetleg melyiket szereti! Miért nem lehet annak örülni, hogy egyáltalán beszálltak a magyar fociba, és ennek is köszönhetően örömet okozott nekünk a Videoton? Nemrég a Mol még a Horvát focit támogatta... ehhez képest kurva nagyot léptünk előre!

    "Nem indokolja! A népszerűség nem egyenlő az eredményekkel."

    De indokolja... az ország legnépszerűbb csapatának a stadionja egy raklap szar, ráadásul a város közepén van. Mind üzletileg, mind esztétikailag, mind a népszerűség miatt jó választás, és ezt nem azért mondom, mert Fradista vagyok! Valahol el kell kezdeni, csak ezt tudom mondani. Nyilván abból kell válogatni, ami a legszarabb, ezen belül pedig szintén kell egy sorrend... ilyen alapon a Fradi kiválasztásával semmi gond. Arról nem is beszélve, hogy nem csak a kivételezettek kapnak stadiont... ha jól tudom, mindenki megkapja a lehetőséget.

    "Nem lehetne, hogy mondjuk alácsövezzék az összes NB1-es pályát? Vagy ilyen sok pénz van?"

    Ez is a hosszú távú tervek közt van, ha jól emlékszem.

    "Szerintem meg fognak. Pontosan azért mert nálunk a foci=politika. Ez így volt a Módszerváltás előtt is és úgy néz ki már így is marad. Az előző kormánynak nem volt érdekeltsége a fociban vagy nem volt focikedvelő magas beosztásban, passz, ezért tűnt állóvíznek az egész."

    Legalábbis a baloldali véleményformáló médiumok szerint. Állóvíznek meg azért tűnt, mert álló víz volt... poshadt pocsolya, ahol jött ment "menedzserek" húztak le klubokat, játékosokat, stb...

  • Narxis
    #20769
    Hmmm...bármennyire is a sok légiós alkalmazása ellen vagyok, párat a Debrecen is igazolhatott volna. Ha ingyen is lett volna akkor pedig főleg.
  • ressy14
    #20768
    gondolom otthon náluk tucatjátékosnak számítanak, cserepadoztak a másodosztályban és nem hosszabbítottak szerződést, hanem inkább eljöttek ide játszani.
  • Narxis
    #20767
    A magyarokról szóló részt abszolút elhiszem, tényleg ilyen sokat elkérhetnek. Ami engem érdekel, hogy ezek a magyar szinten abszolút jó légiósok hogy-hogy ingyen jöttek? Kint nem kellettek senkinek? Mert, hogy nagyon jók az tuti, félgőzzel is legyőzik bármelyik csapatot az nb1-ben. Nagyon kíváncsi leszek az EL meccsekre. Az egy igazi mérce lesz.
  • Narxis
    #20766
    Ez igaz, azóta amióta Orbán lett a Puskás Akadémia elnöke.

    Kiugrási lehetőség ami ideig-óráig tart. Egy politikusnak semmi keresnivalója a fociban, hagyja meg azt azoknak aki legalább abban voltak gyerekkoruk óta és eredményeket is elértek. Nyilasi Tibi megbízásának én pl. nagyon örültem.

    Csak együttműködnek, nem egyoldalú dolog ez, de attól még bűzlik.

    Ez egy reménykedés, hogy olyanok vannak, csak azért mert felkavarták az állóvizet amit az előző inkompetens vezetés hagyott leülepedni. Én bízom benne, hogy a jövőre nézve ennek lesz eredménye de eleve bizalmatlan vagyok a politikusok szerepvállalásával a sportban, tök mindegy mennyire szereti és félő, hogy nálunk sose lesz egy nyugati mintára megvalósuló szponzori rendszer ahol függetlenül az aktuális kormánytól működhet az összes magyar klub. Engem bánt, hogy ez nálunk nem valósulhat meg, bánt mert szeretnék egy olyan magyar csapatot látni amelyik legalább a BL csoportjából tovább jutna.
  • ressy14
    #20765
    a magyarok elég magas átigazolási díjért jöttek ide (1-2 maradt még anno mezey idejéből), a külföldiek közül pedig csak 2-ért fizettünk, a többi ingyen jött.
    A fizetésüket illetően Sanyié kimagaslik a 6-7 milkájával, és el tudom képzelni, hogy a Lázár is ugyanennyiért akart szerződést kötni, akkor a többi magyaré mekkora lehet.

    Ha befektetésként nézek rájuk, Liptákkal és Elekkel befürödtünk, ellenben a mostani keretből pár ingyen jött légiós 1 millió fölötti pénzekért fog elmenni.
  • Narxis
    #20764
    Ezt mondjuk nehezen hiszem el, de ha így van akkor így van.
  • Narxis
    #20763
    Nem, ez egy marketing duma.

    Akkor ahova pénz kerül oda megy a jó szakember? Ez olyan mint a melyik volt előbb... tyúk vagy a tojás?

    Persze, segítve van. A TAO mindenkire érvényes de csak ott tudják felhasználni ahol van valamiféle gazdasági élet, cégek, vállalkozások stb.

    Engem ez azért érdekel mert akit parancsszóra küldenek az addig marad amíg nagyon muszáj. Itt azért mutogatnak mert a Puskás Akadémia elnöke a miniszterelnök egyben, a Puskás Akadémia pedig a Videoton "akadémiája". Miért nem ment mondjuk a Honvédhoz? Vagy a pápához? Vagy az Újpesthez amelyik a csőd szélén állt? Vagy miért nem mondjuk a Pécshez? A Vidinek előtte nem volt semmilyen komoly eredménye ami indokolta volna a választást.

    Nem indokolja! A népszerűség nem egyenlő az eredményekkel. Népszerűség alapján nem lehet pénzt osztogatni, ott volt egy McCabe, azt elüldözték ahelyett, hogy kötelezték volna, hogy tartsa be azt amit ígért. Ez a stadionfejlesztési program is érdekes, ha tényleg legalább az nb1 fele kap új stadiont akkor emelem kalapom de ha csak a Fradi kap(a Debrecen kívül) akkor kilóg majd a lóláb és nehezen lehet majd elhesegetni azokat a gondolatokat, hogy nem-e szavazatszedésre használták fel az ország "legnépszerűbb" csapatát. Persze, egyszerre mindent nem lehet, főleg nem a jelen gazdasági helyzetben, de jelenleg a Debrecenen és a nemzeti stadionon kívül kell más? Nem lehetne, hogy mondjuk alácsövezzék az összes NB1-es pályát? Vagy ilyen sok pénz van?

    Szerintem meg fognak. Pontosan azért mert nálunk a foci=politika. Ez így volt a Módszerváltás előtt is és úgy néz ki már így is marad. Az előző kormánynak nem volt érdekeltsége a fociban vagy nem volt focikedvelő magas beosztásban, passz, ezért tűnt állóvíznek az egész.
  • Solt
    #20762
    Ez a politikai támogatás egy felfújt lufi. Lehet dobálózni azzal, hogy a zorbán a fociba öli a "mi" pénzünket, oszt ennyi... Ha a lényegre koncentrálsz, akkor láthatod, hogy a Videoton nem azóta éledezik amióta zorbán kormány van...

    Én nem csak propagandának látom, ezek többek mint üres szavak. És nem azért, mert a Viktor azt mondja, hanem azért, mert ezek mind olyan intézkedések, amik lehetőséget teremtenek. És ez a lényeg szerintem... Ha ez egy választási ígéret lenne, akkor egy szavukat nem hinném... de itt ugye nem erről van szó.

    Ha az neked politika, hogy az ország első embere szereti, és tesz is a focinkért, akkor tényleg benne van a politika a focinkban. Bár nekem akkor lenne benne, ha olyat hallanánk, hogy xy kikerült a csapatból, mert az mszp-re szavazott... na akkor benne lenne a politika... De amíg ez nem így van, addig ez csak egy kiugrási lehetőség a magyar foci számára...

    Semmiféle dróton rángatást nem látok... nem tudom elképzelni, hogy az a Csányi, aki kilóra megvehetné az Orbánt, bármiben is ugrálna neki...

    Én azt látom, hogy végre olyan emberek vannak ott, akik szeretik is azt amit csinálnak, és értenek is hozzá. ( anyagi vonalon ) Ezután jöhet a szakma...

  • ressy14
    #20761
    nálunk a légiósok kevesebb pénzbe vannak (átigazolási díj+fizu) mint a magyar társaik.

    A szezon végére, ha nem égünk le az EL-ben, pár játékosunkért komolyabb pénzekért fognak bejelentkezni, amiből tovább tudunk fejlődni, venni fiatalabbakat, stb...
  • Solt
    #20760
    Nem változtak az alapok? Bajnokság átszervezés, gazdasági átszervezés, követelmény rendszerek, utánpótlás stratégia... mi kellene még ennyi idő alatt?

    Nem értünk egyet. Jó szakember ott van, ahol a pénz is van. Ma már pénz nélkül semmi nem működik... az a kurva pénz mindennek az alapja...

    De, mindegyik klub segítve van! A TAO mindenkire érvényes, és nem kis segítség. Plusz az MLSZ is nem kevés pénzt osztott szét a reklám és a TV jogokból...

    Az, hogy oda lettek vezényelve, engem személy szerint nem zavar. Belépett pár tehetős szponzor, engem csak ez érdekel. Már csak azért is, mert minden klubhoz nem mehetnek, innentől kezdve meg bárkit választanak, a többi mutogatni fog. Az, hogy az OTP-s Csányi az MLSZ vezér, miért baj? Legalább olyan ül ott, aki ért a pénzhez, és nem mellesleg jók a kapcsolatai.

    De indokolja! A Fradi az ország legnépszerűbb csapata. Ennyi pont elég... De, ha elolvastad a cikket, akkor abban az is benne van, hogy nem csak a Fradi kap stadiont... stadionfejlesztési program van. Itt a Fradi max az elsők közt lehet, de nem az egyetlen... Ismétlem, egyszerre mindent nem lehet, valahol el kell kezdeni! Úgy nem lehet, hogy egyszerre mindenki elégedett legyen. Úgyis lesz valaki aki azzal jön, hogy "bezzeg így", "bezzeg úgy"...

    A választások nem fognak változást hozni sem politikailag, sem a focit tekintve, de ebbe ne menjünk bele.

  • Narxis
    #20759
    A Videotonban tényleg jó légiósok vannak a magyar viszonyokhoz képest, ugyanakkor ehhez hathatós politikai támogatás is kellett és ne feledjük annak mi az ára. Nem lehet rá hosszú távon építkezni.

    Én azt sajnos nem látom, hacsak nem a felcsúti régióra gondolsz. Az NB1-ben és az NB2-ben is 2-3 domináns csapat van. Nagyok az egyenlőtlenségek.

    MLSZ a Bozsik program beindításával és az NB1-es klubok második csapatainak a kitiltásával tényleg jót tett, ezzel abszolút egyetértek. Azonban továbbra sem látom, hogy hogyan stabilizálták az nb1-es klubok működését? A cikk nagyon jó, nagyon szép propaganda de továbbra is az van, hogy a fociba, a legszebb sportba a politika nagyon mélyen benne van. Nem látom, hogy mi lesz itt 2 vagy 3 vagy 5 év múlva, csak hangzatos ígéretek vannak. "Beindítottok", "átalakítottuk".

    Én nem Orbánt szapulom hanem azt, hogy nálunk ahhoz, hogy változzon valami az nem a sportban tevékenykedő szakembereken múlik hanem a kormányon, a párton és dróton rángatják az MLSZ-t. Hogy a fenébe lehet az, hogy a világ leggazdagabb emberei közül itt Európa szívében egy se talál egy olyan klubot amit érdemes lenne támogatni? Hogy lehet, hogy a puszta közepén lévő Anzsi Mahalacska jobb befektetés mint itt egy Fradi vagy Debrecen? Ez egyszerűen idegesít, borzasztóan frusztrál mert nem értem, hogy miért.
  • passatgt
    #20758
    budapesten nincs 1 értelmes stadion se

    vidi már 2010 előtt elkezdett fejlődni nagy ütemben, és akkor még nem volt fidesz