28329
10917302841238962806.jpg
  • ReszegKoldus
    #24317
    "nagyon csalódottan zárnám a selejtező sorozatot, ha rúgott gól nélkül kellene befejezni szereplésünket"

    Majd fellélegzik, ha meglátja devecserit a kezdőben.
  • a.carkey
    #24316
    Nesztek. Kinyít a csipa. Remélem támadólag lépnek fel! :)
  • ReszegKoldus
    #24315
    "Az idő múlásával, sokkal inkább a pozitív érzések maradtak meg, ezek dominálnak."

    Nálam még jó sok időnek kell elmúlnia, mire hrutkával kapcsolatban újra a pozitív érzések fognak dominálni :D
  • kaposi1
    #24314
    Korábbi válogatott labdarúgónk, Hrutka János felhívása a mai Andorra elleni VB-selejtező előtt:

    Bukarest, Amsterdam… kevés volt az idő a két csapás között. Az egyik pofontól megszédülve még fel sem emelte a fejét az ember, már kapta a következő egyenest… szinte KO!

    Sokat töprengtem, gondolkoztam én is a napokban… Számtalan nagy siker, BL indulás, válogatott mérkőzések, két EB 5. helyezés, német bajnoki cím, és sok-sok nagy csata, diadal jutott eszembe, de ugyanúgy előjött pár rosszul sikerült mérkőzés is, elég, ha csak a madridi 6-osra, vagy a BL legjobb 8 között, a 8. percben kapott piros lapomra gondolok. Eszembe jutott mennyi szeretetet, erőt, útravalót kaptam ettől a közegtől, és ennek szereplőitől. Sokszor emelt fel, hordozott a vállán, adott esélyt a sok sikerre ez a környezet, de ha rosszul teljesítettem jogosan kritizált is. Az idő múlásával, sokkal inkább a pozitív érzések maradtak meg, ezek dominálnak. Én is részese voltam az elmúlt 20 év hol apró örömöket, hol fájdalmat, könnycseppet okozó futballjának. A sok változó dolog mellett, ahogy így visszagondolok, egyetlen örök volt, valahol ennek a pozitívumáradatnak az alapja, az a sok szeretet, melyet a sikereknek köszönhetően a szurkolóktól, a közvéleménytől kaptam, kaptunk!

    Nem szaporítva a szót, tegnap este (is) arra gondoltam, hogy néha Nekünk is ki kell fejeznünk köszönetünket, a jó, vagy olykor rossz teljesítményünk mellett azzal, hogy teszünk lépéseket azok felé, akik minket éltetnek (sokkal többször teszik ezt), ha pedig rosszul játszunk, teljesítünk, értelemszerűen kritizálnak!
    Egy jó kapcsolatban is, a legnagyobb problémák ellenére is meg kell találni a közös utat a folytatáshoz. A folytatáshoz, egy új kezdethez talán, melynek a mai mérkőzés lehet az első állomása. Egy mérkőzésre, melyen ugyanúgy szükség van a szurkolókra, mint eddig. Elviselve az esetleges jogos kritikákat, talán füttykoncertet.
    Mivel szeretett szövetségünk nem érezte úgy, hogy lépést tegyen a mindenhova elutazó, anyagiakat, lelki, fizikai megpróbáltatásokat vállaló, a futballunk mellett hóban, sárban kitartó szurkolóink felé, ezért ezúton szeretnék felajánlani 8 db (szimbolikusan) jegyet a szurkolók részére, melyet a szurkolói csoportokat tömörítő oldalon keresztül juttatok el a kedves címzettekhez.

    Bízom abban, hogy a nem maradok egyedül, és több jelenlegi és volt válogatott labdarúgó is csatlakozik a kezdeményezéshez!

    Hiszen együtt sírunk, együtt nevetünk!

    Mi mással is zárhatnám: Köszönet a szurkolóknak az elmúlt évekért!
  • Mor3llo
    #24313
    Ebben egyetértünk, A véleményem főképp a szakmai és bürokrácia részére vonatkozott. Azonban az tényleg elvárható, hogy szakadjanak meg a pályán.
    Utóbbi ugyanakkor tényleg kiegészíthető azzal, amit Ádám mondott. A magyar válogatott kerettagjai közül van maximum 3-4-5 ember, akik hétről hétre játszanak 10000 ember feletti tömeg előtt. A többiek pár száz fős tömeg előtt kergetik a labdát. Nyilván más hibázni vagy jó megoldást választani 3 szotyicsattanás között elhangzott "kurva anyád" közben, mint egy 50000 ezres közönség előtt. Erre a kerettagok 80%-a nincs hozzászokva, hiába mondják rájuk, hogy profik. Profik persze, magyar viszonylatban. De ez nyugatra édeskevés, lásd ismét Szalai mondanivalóját.
    Ehhez jön még az ilyen Sunyi Sanyi féle Mezey sleppből származó stróman, akinek aztán vajmi kevés konyítanivalója lehet ahhoz, hogyan erősítse meg mentálisan pár nap alatt a srácokat.

    Természetesen az is igaz, hogy nem kell akkor hangzatos kijelentéseket tenni alaptalanul meccsek előtt.
  • kaposi1
    #24312
    Végignézve a vágatlan interjút Szalaival azt kell hogy mondjam valóban tökös gyerek de....
    A szakmai részét jól elmondta viszont igaza volt annak az újságírónak aki azt kéri számon ha már a tudás nincs meg legalább elvárnák azok az emberek akik a testi épségüket kockáztatva és a nem kis anyagi áldozattal járó Román kirándulásra vállalkozik hogy azt lássák hogy a címeres mezért megszakadnak csúsznak másznak a pályán.
    De ha már ennyire irreálisak az elvárások akkor meg a kedves csapattársak ill edzői team fogja be a pofáját a meccsek előtt és ne azt hangoztassák úton útfélen hogy majd most így lesz meg úgy lesz. Legalább ennyi eszük legyen hogy FOGJÁK BE A POFÁJUKAT!!!!!!
  • kaposi1
    #24311
    "A közröhej az lenne, ha mégis másodikok lennénk és kapnánk egy Portugáliát. Hamar megdőlne ez az új rekord. LOOOL"

    Portugália most gyenge mint a harmat.
    Bár tőlük is kikapnánk de azért nem egy kategória jelenleg a holland kerettel.
  • a.carkey
    #24310
    Mondjuk másodikak vagyunk, és jön egy komoly csapat. Ha 1-8 után nem vesz komolyan minket, akkor még a végén kijutnak ezek a kutyaütők is. Na akkor lesz majd igazán nagy pofa, hogy mi megmondtunk, nem zuhantunk össze, bla, bla. :)
  • a.carkey
    #24309
    Nana. Andorra és az észtek is csak hármat kaptak kint. Ez nem tudás miatt ment ennyire félre, hanem:
    -szar taktika
    -szarul összerakott keret
    -a tegnapi Csábiból kiindulva nagyképűen feltett kéz
    -és hogy mindenkinek még jobban fájjon, a hollandok is qurva komolyan vették az egészet, és kijött, hogy mennyire sokat kellene fejlődnünk fejben, hogy elérjünk egy olyan szintre, ami legalább nagy zakókat nem eredményez.

    Egy biztos, ez a holland válogatott azon az estén bárkit minimum egy hatossal elintézett volna ebből a csoportból ...
  • homeless
    #24308
    Devecseri: Nem játszottam rosszul

    Amíg ilyen nagyképű játékosokat nevelnek ki az akadémiák meg ilyen Dzsudzsák félék Lamborghinivel járnak haza Nyírlugosra, addig nem fog változni semmi.
  • ReszegKoldus
    #24307
    "Sajnos azonban nem lennék meglepődve, ha a közeljövőben Szalai és Huszti valahol félúton Gelsenkirchen és Hannover között néznék együtt a válogatott meccseit egy pofa sör mellett."

    Jól hangzik, bár Huszti játszhatna is akár
  • ReszegKoldus
    #24306
    Hollandia-Magyarország 0-3
  • Mor3llo
    #24305
    Szalai megmondta a tutit, amit a magyar szurkolók körülbelül meccsről meccsre, napról napra beszélnek. Le a kalappal!
    Sajnos azonban nem lennék meglepődve, ha a közeljövőben Szalai és Huszti valahol félúton Gelsenkirchen és Hannover között néznék együtt a válogatott meccseit egy pofa sör mellett.
    Ezt erősíti az is, hogy a csókos, nyalinger újságírók egyből betámadták, olyan értelmetlen kérdéseket raktak fel, amit Szalai már korábban megválaszolt.
    Ez az újságírói gárda évtizedek óta ugyanaz, és ugyannak a mély Mezey-féle pöcegödörnek a tagjai, amelynek "edzői" károsítják a magyar futballt. Pont azokkal a dolgokkal, amiket Ádám említett...
    Hajrá magyarok! Hajrá Szalai!
  • ReszegKoldus
    #24304
    Hinnye nem gondoltam, hogy akár egyszer is berakja, erre berakja kétszer...
  • Muki100
    #24303
    76-24 labdabirtoklás
  • Muki100
    #24302
    76-24 labdabirtoklás
  • ReszegKoldus
    #24301
    Don Camillotól tanulták, csak neki működött is
  • ReszegKoldus
    #24300
    Don Camillotól tanulták, csak neki működött is
  • rooney8
    #24299
    baszd előre, fuss utána taktika :D legjobb :D
  • passatgt
    #24298
    jó a taktika, ha véletlen nálunk van a labda(mellé rúgják vagy véd jova) rúgjuk előre azonnal, hátha valaki befejeli:D
  • ReszegKoldus
    #24297
    Otigba helyett Kelemen Anna játszik, így garantált a szopás
  • Grenzjager
    #24296
    napi mazohizmus
    U21
    Spanyolország-Magyarország
    MAGYARORSZÁG: Jova – Baráth, Lang, Kelemen, Poór – Vécsei, Windecker – Szakály A., Adorján, Holman – Bacsa. Szövetségi edző: Róth Antal
    csak 1-0 a spanyoloknak

    live stream
  • ReszegKoldus
    #24295
  • ressy14
    #24294
    én nem megyek ki, nem is akartam, szívesen :D
  • passatgt
    #24293
    pótselejtezők mikor lesznek?
  • Zenszkij
    #24292
    Nem baj, Andorra ellen győzünk, bebizonyítják a fiúk, hogy milyen jók :D. A közröhej az lenne, ha mégis másodikok lennénk és kapnánk egy Portugáliát. Hamar megdőlne ez az új rekord. LOOOL
  • Grenzjager
    #24291
    legrosszabb vicc hogy a románok nem verik szanaszét az észteket....
    beisb-na ha a hollandok verik a törököket, a románok ikszelnek az észtekkel, mi meg hattal verjük Andorrát..... "motiváltan készülünk a tudatos feladatokra" - mondta Csábi, szóval benne van, és akkor jönnek a franciák pótselejtezni..... áááá 1-8 után jön a pótslejtező, neee! csak azt ne!
  • DaemoonHunter
    #24290
    Ha szét futkossák magukat se verték volna a románokat akkor a mieink, egyszerűen nincs taktika, és az a szint sincsen meg. Nekem meg ott telt be a pohár hogy "élet halál harc", akár a szurkolóktól akár a játékosoktól, hülye aki mondja és az is aki elhiszi. Nem, élet halál harc már rég nincs a magyar fociban, mivel se élet, se harc, csak a halál van meccsről meccsre, a bravúroknak titulált valamik meg az adott ellenfél pillanatnyi/átmeneti gyengeségeiből vannak.
  • passatgt
    #24289
    Miért ne mennének, megünnepelni a 2. helyet?:) Románok úgyis kikapnak
  • ReszegKoldus
    #24288
    Az észtek ellen is reménykedtem, hogy nem fognak sokan kimenni de akkor is mentek, gondolom most fognak sajnos. Mindenesetre mindenkinek örülök, aki nem megy ki :D
  • Solt
    #24287
  • Grenzjager
    #24286
    nagyon korrekt szurkolói nyilatkozat:


    Sajnos ez a meccs is elérkezett.

    A selejtező sorozat utolsó meccse, Andorra ellen, ahol a Carpathian Brigade szervezetten nem jelenik meg. Az elmúlt években beutaztuk Európát a magyar válogatottért, most azonban úgy döntöttünk, hogy nem leszünk ott. Az okok ismertek: a gyalázatos bukaresti meccs, játékos és edző nyilatkozatok után, jött egy hasonló gyalázat: a magyar válogatott legnagyobb vereségét szenvedte el és nem egy barátságos meccsen, hanem azon a meccsen, ami nekünk „elvileg” élet-halál harc lett volna. A pohár betelt…itt semmi előrelépés nincs, ugyanott vagyunk, mint 5-10-15 éve.

    Persze lehet azt mondani, hogy „most kell a csapat mellé állni” , mi viszont úgy gondoljuk, a magyar válogatott (ami nálunk több mint a jelenlegi edző és játékoskeret) iránti szeretetünkből adódóan , fel kell hívni a figyelmet arra, hogy EZ ÍGY NEM MEHET TOVÁBB, itt változásnak kell jönnie, különben a következő 30 évben sem leszünk ott egy világeseményen sem. Ha most bemennénk és szurkolnánk, akkor úgy tűnne, hogy ezek az eredmények, ez a hozzáállás, mentalitás is beleférnek, szurkolók így is-úgy is vannak. Ez egy hamis kép lenne, mert sem az eredmény, sem a mutatott játék, sem a hozzáállás nem fér bele abba, hogy valaki magára ölthesse a címeres mezt.

    Nem akarunk senkit meggyőzni, mindenki tegye azt, amit a szíve diktál!

    Továbbra is hajrá Magyarország!

    Carpathian Brigade
  • [HUN]FaTaL
    #24285
    Ilyenkor bazmeg inkább kussolna. Együtt a kaszinós nyilatkozattal, ez a kettő viszi ma a pálmát.
  • ProGabe #24284
    Hihetetlen, hogy van végre valaki, aki a lényeges dolgokról akar beszélni, ezzel kezdi az egészet, erre ezek az abszolút idióta "újságírók" ugyanazt a dumát lökik. Nem bírják felfogni, hogy itt nem a mentalitással van a gond?!?!?!

    Nem rosszul játszottunk a hollandok ellen, hanem úgy játszottunk, ahogy tudunk. Óriási a különbség a kettő között. Nem bírták ezek a sz*rf*szúak ezt felfogni? Azon lovagoltak, hogy nem volt jó a mentalitás???????????? A tudás nincs meg, szerencsétlen hülyék.


    Nem lehet itt semmiről normálisan beszélni ebben a szar országban, mert mindenkinek berögzültek azok a 25 éves dolgok, amiktől ott tart a focink (meg az egész ország), ahol.
  • Solt
    #24283
    Na ez a másik marha a bognár gyurika után... miért nem kussol inkább csendben?
  • argo001
    #24282
    Persze! K*rva jól tolta, a korcsmári és guzmicsi szintet ütötte meg, ami azért nagy szó. :D
  • Lokker
    #24281
    Én ezt a mostani válogatottat még egy grundfocira se engedném el. :D
  • Jakuza1
    #24280
    Ez viszi a palmat. :P
    A gyerek vajon mit kepzelhet magaban ? Gondolom orakat nezegeti magat a tukorelott es minden merkozes utan, ugy gondolja, hogy o vilagszinvonalon jatszik. :P
    Ezert tartunk ott ahol tartunk, mert milliokat keresnek, kozben meg nyomjak neki, hogy ok milyen jok, es kozben maguk is ezt kepzelik magukrol. Mikozben tehetsegtelen majom mind, vagy legalabbis a tobbseguk es csak annak koszonohetik, hogy ott lehetnek, mert anyuka/apuka teletomte az edzoje zsebet eveken keresztul.
  • Kaplan
    #24279
    Én nem is értem, hogy hogyan van esze ilyet nyilatkozni ebben a közhangulatban. Meg amúgy is. :DDD Még ha így is gondolja, miért kell ilyet tolni a médiában?
  • Grenzjager
    #24278
    Devecseri: Az öngólt leszámítva nem voltam rossz
    ..... ......(cenzúrázva)