124111
  • Shiwo
    #123991
  • Husosfagyi
    #123990
    Hiányoztok...
  • Shiwo
    #123989
    akár (: gyere el szhelyre valamikor :D
  • CattiBrie
    #123988
    például a gyerekeket.. :)
  • Shiwo
    #123987


    megtisztelő, hogy velem álmodtál, bárcsak mutogathatnék neked új dolgokat
  • CattiBrie
    #123986
    Na, Tibiásat álmodtam.
    Shiwo, te mutogattad, milyen új dolgok vannak. :) :)
  • Bobber
    #123985
    akkor hajrá és kösd fel a gatyót is :)
    kemény dió de megéri, egyszer a mi pelenkánkat is ki kell majd cserélni :)
  • Noodlee
    #123984
    Tegnap én is beléptem. Nem volt egyszerű a belépés, de megoldottam :)
  • olattila
    #123983
    fél órát én is gondolkodtam, hogy mi is a jelszó :D de még tudom :)
    Igen most kicsit több idő van kockulni, nálam is kényszer szabadság van. De mindezek ellenére a napi edzéseket megtartom, most kell belehúzzak amíg lehet :D mert nyáron nálunk is jön a trónörökös :D
  • Noodlee
    #123982
    És tényleg :)
  • Bobber
    #123981
    már én se tudnék szerintem belépni az accomra :( pedig most lenne az embereknek ideje kockulni :) de a csöppségek elveszik a hasznos tibia időt :)
  • TZson
    #123980
    Pár éve már e-mail-es azonosítás van, nincsen account szám, se név :)
  • Noodlee
    #123979
    Minimum az account számodat, vagy nevedet, vagy mifenét kell tudnia, aki próbálkozik nem? Ki az, aki ezt tudja? Én már lehet, hogy be sem tudok lépni a sajátommal.
  • olattila
    #123978
    Ma kaptam egy e-mailt, hogy valaki sokadik próbálkozásra sem sikerült belépnie az accountomra :D Gyorsan meg is néztem mindenem meg van e- Meg volt :D Úgy, hogy üzenem annak aki fel akart törni, hogy valóban nem játszok rég, és valóban nem is áll szándékomba mostanában játszani de BEKAPHATJA :D
  • Aquir
    #123977
    Ahogy egy bölcs ember mondta: "Anything you practice becomes a part of you." Az agy prefrontális cortex része pedig 25 éves korig fejlődik ki, hogy megtanuljon bizonyos szabályokat. ez is benne lehet..
  • rroolli
    #123976
    Durva belegondolni így utólag, hogy egy (valósághoz képest) leegyszerűsített, 2D világba milyen jól bele tudtuk élni magunkat. Pl. egy külső szemlélőnek szürreális lehetett meglátni egy olyan "gamplay" pillanatot, amikor egyforma, véres troll hullákkal van telirakva a képernyő, faltólt-falig, négyzetrácsos elrendezésben. De ez nekünk tök hétköznapi, max annyit jegyeztünk meg, hogy "valaki huntol". Innen is látszik, hogy amint megértettük a játék mechanizmusát és az agyunk hozzászokott ehhez a virtuális közeghez, a maga egyedi fizikai törvényeivel és működésével (pl. respelő lények, lényekben levő loot, lyukak fel-le, varázslás, utazás, stb.), onnantól szinte hasonlóan otthonosan mozogtunk ebben a világban - lelkileg- , mint a valódiban. És ahogy kezdtem az elején, a durva ebben az, hogy ehhez nem is kellett csúcsgrafika, vagy VR.
    Szerintem ahhoz, hogy sokan ennyire bele tudjuk magunkat élni ebbe a környezetbe, az is kellett, hogy legyen egy jó társaság. Nekem pl. ez volt az első online multiplayer, amit játszottam, de emlékezetem szerint a Tibia jóval nagyobb hangsúlyt fektetett az egymással való beszélgetésre, üzenetküldésre, mint a fénykorában a többi játék. Számomra a legnagyobb "bizonyíték" erre, hogy a tibia kliensben alul fix helye van a chat konzolnak. Eredetileg még vásárolni, csere-berélni se lehetett, csak úgy, ha kötetlenül, saját szavainkkal megbeszéltük valakivel a dolgokat, majd utána nyitottunk egy közös trade ablakot. Még az npc-kkel is beszélgetni kellett. Illetve úgy volt kialakítva az eredeti irányítás, hogy hunt közbe bármikor be tudtunk írni egy sort a chat konzolba. Még csak kattintani se kellett, mert mindig aktív volt.
    Még ha eleinte antiszociális is lettem volna, mások tuti megszólítottak. Meg előbb-utóbb úgyis vásárolni akartam egy új kardot, vagy páncélt és muszáj volt a trade-en ráírni valakire, vagy kiírni, hogy "Buy dragon shield".
    Az már csak hab a tortán, hogy magyarok közé kerülhettem, akik ráadásul jó pár éve "űzték az ipart" és tök jó volt látni, hogy milyen természetesen beszélnek 1-1 játékbeli dologról, a saját nyelvünkön.

    Szóval így elgondolkozva, a jó közösség és az "emészthető" virtuális világ együtt nem csoda, hogy mély nyomot hagyott sokunkban. Nem csodálkoznék azon se, ha így 10 évvel később, 1-1 való életbeli problémát, ami most gyötör, vagy foglalkoztat, álmunkban a régi tibiás világba projektálna ki az agyunk.
    Utoljára szerkesztette: rroolli, 2020.03.10. 15:22:31
  • Shiwo
    #123975
    csak sok-sok évnyi pszichiátriai kezelés tudja kezelni ezen sebeket (:
  • Bexter
    #123974
    Elég mély nyomott hagyott
  • CattiBrie
    #123973
    Hehe.. :)

    Nem! :)
  • A Joco
    #123972
    Vajon ki fogjuk heverni valaha is a Tibiát, nekem a mai napig hiányzik a közösség....
  • TZson
    #123971
    Én egy álomra emlékszem, ez még nagyon régen volt, kb. 10 éve.

    Egy nyugodt békés területen haladtam, volt egy kis hegy, aminek a belsejében volt egy kis tavacska, nyulak ugrálták körbe, minden békés volt. Ugyanakkor volt a tó mellett egy kar is. Persze mivel mindent kipróbáltam a játékban, meghúztam.
    A táj megváltozott: a tó, a hegy ugyanott volt, de minden kopárrá változott, a nyulakat pedig felváltották valamilyen félelmetes szörnyek. Nem emlékszem, mi lett a vége, de ismerve a szerencsémet, gondolom meghaltam.

    Biztosan van hasonló valahol a játékban (Ghostlands-nél emlékszem hasonló optikai illúziókra), de én sose voltam túl magas szintű, így nem tudok róla :)
  • CattiBrie
    #123970
    Igen.
    Volt és van is. De már egyre jobban el van távolodva a valóságtól.. Mármint az igazi Tibiától.
    De azt tudom, hogy tibiás álom.. :) Avagy a game miatt álmodom.
  • Noodlee
    #123969
    Catti rendszeresen álmodott Tibiával :)
  • Xing
    #123968
    Nekem sosem volt :(
  • Shiwo
    #123967
    detto (:
  • Bobber
    #123966
    Hehe :) Nem fogom vissza keresni de ezzel már Catti is próbálkozott egy pár éve :) Szerintem nem is egyszer dobta fel ezt a témát :)

    De hogy a kérdésedre válaszoljak már vagy 4-5 éve nincs ilyen álmom.
  • rroolli
    #123965
    Ti nem szoktatok Tibiával álmodni?
    Valamelyik nap volt egy ilyen “2D”-s álmom, hogy a hellspawn-os helyhez hasonló kráteres, poklos helyen mentem brutál lények között egyre lejjebb és lejjebb és ott próbáltam huntolni. Főleg a klausztrofób érzés maradt meg, hogy “lent vagyok”, meg a veszély érzése. Meg volt még egy hasonló “epizód”, amikor valamilyen rotworm-ös, csontvázas cave-ben tévedtem el és nem találtam a kijáratot.
    Így 10-12 év után érdekes, hogy ilyenek még eszembe jutnak :D
    Gondoltam feldobom a témát, ha már úgyse pörög a topik. Hátha más is magára ismer. Vagy legfeljebb hülyének néztek :D
  • Bexter
    #123964
    ++
  • Shiwo
    #123963
    jaja (: meg Crewin-é (:

    számtech bolt, uránia udvar

    képben vagyunk (:
  • Wöcsök17
    #123962
    Csak megvan. ;)
  • Bexter
    #123961
    SZámtek bolt vagy valami ilyesmi nem?
  • Wöcsök17
    #123960
    Igen. Doa "főnöke" voltam.
  • Shiwo
    #123959
    lehet keverek, de szhelyi voltál és még találkoztunk is , ügye ?
  • TZson
    #123958
    Én a nevedre emlékszem :)
  • Wöcsök17
    #123957
    Akkor mindegy. :D
  • Bexter
    #123956
    Nem :D
  • Wöcsök17
    #123955
    Na, talán valaki emlékszik? :D
  • CattiBrie
    #123954
  • Wöcsök17
    #123953
    Mekk Elek ha jól emlékszem. :D
    De csináltam újat.
  • Bexter
    #123952
    Mi volt a karid neve?