124111
  • Bexter
    #124031
    Boomerek :D Már csak a nosztalgia maradt? :D
  • rroolli
    #124030
    Szerintem sosem fogom elfelejteni, és ez nem csak a játék érdeme, hanem a közösségé is. Valahogy úgy álltak össze a csillagok néhány évig, hogy ezen a platformon, ez a társaság felejthetetlen élményekkel gazdagodott és abban az időszakban ez az életünk meghatározó része volt. Úgy alakult, hogy én ennek a jelenségnek csak a felét, vagy talán csak a végét élhettem meg, de így is elég intenzív volt és az identitásom részévé vált, hozzájárul ahhoz, hogy az vagyok, aki.
    Úgyhogy röviden igen, én emlékszem rá :)
  • CattiBrie
    #124029


    Mobilos nézetben nincsenek szmájlik. De most megtaláltam. :)
  • Aquir
    #124028
    néha ránéztem, úgyhogy még megvannak a karakterek:)
    egy lvl 29 druid aki rúnákat csinált és a lvl 75 paladin, akit valami oknál fogva a játék visszaküldött a Carlin spawnból Thaisba:)
  • CattiBrie
    #124027
    Most már sohatöbbé nem lépsz be :))
  • Aquir
    #124026
    #124024
    én nem vettem prémiumot, de volt amikor bónuszként kaptam. akkor nem tom mi lesz:)
    Azt írja: Free Account (Premium Time expired at Jun 03 2009, 12:00:00 CEST, balance: 0 days). Premium History: Premium Surprise (7 days)
    Jah itt van: Accounts for which a Tibia service (Premium Time, Tibia Coins, Recovery Key etc.) has been bought at least once with real money via the Webshop will not be deleted automatically at all.
    Utoljára szerkesztette: Aquir, 2021.12.04. 20:27:29
  • CattiBrie
    #124025
    Na, akkor irány a thaisi csatornapa
  • CattiBrie
    #124024
    Te voltál prémiumos, nem? Akkor tudtommal nem törlik.
  • Bobber
    #124023
    na már csak kíváncsiságból beugrottam megnézni és látom hogy már nem is a kód kell így be tudtam lépni :) és még megvannak a a karaktereim :)
  • Bobber
    #124022
    hát én már a kódjaimra se emléxem :( na meg se idő se energia :(
  • Aquir
    #124021
    egyre ritkábban, megnézem törölték e a karakterem:)
  • CattiBrie
    #124020
    Szoktatok még belépni a játékba? A Tibiára gondolok. Emlékeztek még erre a játékra? :)
  • CattiBrie
    #124019
    Jé, van még életjel :)
  • Bexter
    #124018
    Aloha
  • Xing
    #124017
    Sziasztok!
  • CattiBrie
    #124016
    Á, üdv ott keleten! :)
  • Bobber
    #124015
    Még élek :)
  • CattiBrie
    #124014
    Szia! :)
  • Aquir
    #124013
    hai:)
  • CattiBrie
    #124012
    Jelentkezzen, aki él még. :)
  • CattiBrie
    #124011
    https://www.youtube.com/watch?v=lGOofzZOyl8
  • CattiBrie
    #124010
    Lehet, csak téged akar majd fotózni :)
  • Shiwo
    #124009
    kopaszabb, mint 10-15 éve ?
  • Bobber
    #124008
    na ha az én kopasz fejemet meglátod többet nem akarsz hangot meg képet :)
  • CattiBrie
    #124007
    Én nem vagyok macska..
  • Bexter
    #124006
    Én hangra és arcra is vágyom hozzá
  • CattiBrie
    #124005
    Vagy van egy fórum.. :)
  • Shiwo
    #124004
    vagy csak simán egy közös Pannon Guardians chat-et, ahol néha lehet csevegni
  • Bexter
    #124003
    Egyszer egy Discoard/zoom/teams találkozót csinálhatnánk!
  • rroolli
    #124002
    Arcor: úgy látom, hogy szűkül a célközönség. Ráfókuszáltak a hardcore játékosokra. Igazi kihívás már csak a “nagyoknak” van. Tőlük szednek be sok eurót mindenféle extrákra.

    Bexter: tényleg fura belegondolni, de volt egy jó társaság, (mondhatni, a “baráti körünk” egy része), aki itt nyomatta és így azért érthető :)
  • Bexter
    #124001
    Fura belegondolni milyen rég volt és hogy mennyi idő öltünk bele
  • Xing
    #124000
    Nem semmi, hogy még mindig van célközönsége a játéknak. Én sem léptem be évek óta, de azért rosszul esne ha egyszer csak jönne a hír, hogy ennyi volt :)
  • rroolli
    #123999
    Rövid szörfölés után a tibia.com-on, többek között ilyen érdekességeket találtam:

    - Lovagok használhatnak strong mana potiont
    - Lovagoknak lehet venni olyan spellt, hogy 5 távolsági lényt magára csalogassanak (lvl 250-től)
    - Erősödtek a támadó spellek

    - Druidok kaptak erősebb sio-t (exura gran sio). (lvl 300-tól)
    - Nem lehet már magukat siózni
    - Lecsökken a sio és a terra wave mana költsége

    - Sorcererek kapnak új spelleket. Wave, gyengítés, stb.

    - Mindkét spellcaster kap egy erősebb gyógyító spellt (exura max vita, lvl 300-tól)
    - Megbonyolították a manapajzsot. 200 másodperc helyett már csak 60 másodpercig működik és kapott egy 14 másodperces cooldown-t. És ha túl sok sebzést kap be az ember, akkor megtörhet a manapajzs, akkor is, ha van még manája. A szinttől függ, hogy mennyit bír egy manapajzs, elvileg ezt kijelzi a játék. Magic ringet csak lovagok és paladinok használhatják.
    - Egy új spellel bármikor kikapcsolható a manapajzs.

    - Paladinok használhatnak great mana potiont
    - Ha bow, vagy crossbow-ot használnak, akkor a pajzs helyére fel lehet venni "tegezt", ami úgy működik mint egy backpack, csak lőszerek vannak benne. Ebből a tatyóból fogyasztja a fegyver a lőszert és nem kell manuálisan töltögetni 100-anként. Ezzel egyúttal felszabadul a fegyver alatti slot is. Ezentúl viszont csak paladinok használhatnak lőszeres fegyvereket.
    - Paladinok kaptak olyan spellt, amivel magukra csalhatnak 3 távolsági lényt
    - Diamond arrow és Spectral bolt-okat már nem lehet spellel gyártani, hanem npc árulja. Fogalmam sincs mik ezek, de biztos erősek.
    - Lehet valahogy tűz, jég, stb sebzéseket kreálni paladinoknak, lőszerrel. Elvileg lovagoknak már ezelőtt is lehetett ilyet, de nem tudom hogyan. Imbuement-nek hívják, nem olvastam utána.

    - Megszűnik a spell csere-bere. Voltak olyan spellek, amiknél 2-ből csak 1-et lehetett egyszerre megtanulni és később Zoltánnál lehetett váltani közöttük, ha meggondoltuk magunkat. Most már mindenki mindent meg tud tanulni.
    - Mindenkinél megnőtt a hatásfoka az exura gran-nak és az intense healing rúnának.

    Szokás szerint megint van egy rakás új outfit, mount, stb... Most épp valami mosómedve outfitet csináltak (már tényleg nem bírnak mit kitalálni...)
  • Bexter
    #123998
    kb
  • CattiBrie
    #123997
  • CattiBrie
    #123996
    Te játszol? :)
    Mármint mostanában és Tibiával.
  • Bexter
    #123995
    Egyszer játszhatnánk
  • rroolli
    #123994
    Eredetileg pénzt (gp) sem lehetett szerezni másképp, csak ha a játékon belül erőltette meg magát az ember. Egy BOH-ban mondjuk több heti, vagy több havi munkája lehetett egy embernek.
    Elvileg régen is volt, aki gp-t árult feketén, de nagyon drága is volt, meg a feketepiacot kevesen ismerték (főleg a botterek terepe volt ez), és nem is volt biztonságos, átverhettek bármikor.

    Mióta viszont bankkártyával lehet venni tibia coint és tibia coinért gp kapható, így teljesen súlytalan az egész játék. Ha rászánnék egy kis pénzt, úgy érezhetném magam, mint ha teszt szerveren lennék.

    A cipbot sincs messze a valóságtól. Quickloot funkció már létezik. Ez régen a bot programok autoloot funkciója volt.

    Amúgy a gp vásárlás hivatalossá tétele és a karakter-trade legalizálása, hivatalossá tétele tisztán haszonszerzés céljából lettek bevezetve. Felismerték, hogy a játekban súlyos pénz-teremtők a botterek (kivesznek a lényekből olyan pénzt, ami tegnap még nem volt, ez majdnem olyan mint a pénz nyomda), és a pénzt, amit termelnek, emberek kifizetik. Csakhogy ezen a tranzakción a cipsoft nem keres semmit. Viszont ha tibia coint veszel, és azt adod oda gp-ért, akkor a valódi pénz a cipsoft zsebébe kerül. Így kettéválik a “társadalom”: az egyik fele igazi pénzért vesz mindent, megspórolva az idejét. A másik fele pedig az idejét áldozza fel azért, hogy gp-ért cserébe hozzájusson olyan dolgokhoz, amikhez igazi pénz kellene (tibia coin). Cip pedig közvetít és nála koppannak az igazi eurók.

    A karaktervásárlásnál meg a jutalékot csippenti le.

    Csak azzal nem számoltak, hogy amíg feketén mentek ezek a bizniszek, addig nem volt tömeges jelenség. Azzal, hogy legalizálták és bevezették a nagyközönségnek ezeket a dolgokat, szerintem súlytalan lett a játék.
  • TZson
    #123993
    Komolyan vicc, ami mostanság megy már...

    Persze eddig is voltak karakter-vásárlások, meg lehetett olvasni Fórumokon olyanokról, akik Dél-Amerikában karakter-eladásokból éltek, de hogy a dolgot legalizálják is, arra nem gondoltam volna.

    Kíváncsi leszek, mikor lesz "CipBot" néven saját kliensük, amivel majd a bot is legálissá válik...
  • rroolli
    #123992
    Na most már (augusztus óta) nem tilos karaktereket árulni, adni-venni. Van külön menüpont a tibia.com-on, "Char BAZAAR" néven. 1-1 karaktert le tud választani a rendszer az accountról és ha megveszi valaki, akkor átkerül az ő accountjára. 50 tibia coin az aukció indításának költsége, tibia coinnal lehet licitálni a vevőknek. A legmagasabb viszi a karaktert és az eladó perkál 12% jutalékot a cipsoftnak.

    Kb. 2,5 millió forintos kikiáltási áron lehet venni 1163-as szintű paladint. De valamivel olcsóbban, 1,3 millióért lehet licitet tenni 1051-es szintű druidra is. Ilyen 4-500-as noob, kezdő karaktereket (szándékos iróniával mondom) már lehet találni 100.000 forint alatt is.

    Egyébként a legnagyobb szintű karakter most egy 1653-as druid (nem eladó. még..)